Haar schuld betaald Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Longjacht. Radioprogramma DE ZIEKTE VAN DE NAWEIDE. B O E R D E R IJ. Wanneer de dieren in het etproen komen, ziet men deze aandoening heel vaak optreden. De naam waar onder zij bekend is. wijst cr reeds voldoendo op dat het in hoofdzaak de longen zijn welko aangetast worden. In het begin zijn do ziekteverschijnselen vaak wei nig opvallend. De dieren geven minder melk en zijn wat suffer, waarom zij dan ook niet met de koppel meetrekken en apart blijven staan. Ook het eten ts minder en niet zoo geregeld. Naarmate het ziekte proces verder voortschrijdt, neemt de benauwdheid toe, zoodat zij met gestrekte bals en de tong uit de bek staan te bijgen, waarbij zij tevens dikwijls hoos ten. De oorzaak van deze vaak plotseling optredende benauwdheid is gelegen in een kramptoestand, wel ke 111 de fijne luchtpijpjes optreedt. Deze uiterst dunne buisjes zijn nameiijk omgeven door zeer klei ne spiertjes en het zijn deze dn; zich dan in samen getrokken toestand bevinden. Hierdoor worden de luchtpijpjes gedeeltelijk ilicht gedrukt, zoodat de lucht er maar zeer moeilijk door passeeren kan, het welk do groote benauwdheid van de aangetaste dieren verklaart. Vooral treedt deze belemmering op bij het uit ademen, daar dit voor een groot deel door de elas ticiteit van de long zelf moet geschieden. In liet bc gin gaat dit nog wel, maar na eenigen tijd raken de elastische vezels in de iongen uitgerekt, zooals Wij dat ook bij gewoon elastiek waarnemen en wordt het voor de dieren al maar moeilijker om de inge ademde lucht weer kwijt te raken, liet inadpmen daarentegen blijft, ondanks de mindere wijdte van de luchtpijpjes, toch altijd nog beter gaan. daar de zich bij de inademing verwijdende borsikas de bui tenlucht krachtig aan zuigt. Door de luchtophoopiug welke op den duur in het longweefsei gaat ontstaan worden de longblaas ■jes, dat zijn de holten, waar de zuurstof uit de lucht in het bloed over gaat, uitgerekt, met als gevolg dat ze na eenigen lijd barsten. Hierdoor treedt er dan lucht tusschen de bluusjes in. waardoor de werking /van de long yog weer extra bemoeilijkt wordt. Op den duur kunnen dc dieren hier dan ook aan stik- iken. Worden ze nog beter, dan blijven ze echter meestal dampig, iets wal vaak op den groei en de ;productie een slechte invloed heeft. Maar wat veroorzaakt nu die plotselinge kramp van de luchtpijpjes en waarom treedt deze nu juist haast altijd op de naweide op cn niet op een oude weide? Dit zijn allemaal nog open vragen, waarvoor men nog geen afdoend antwoord weet te geven. 'Zeer waarschijnlijk zal het wel een soort vergifti ging zijn, althans daarmede te vergelijken, die zijn oorzaak vindt in bepaalde stoffen, welke speciaal in het op de naweide groeiende gras voorkomen. Waarschijnlijk zullen ook andere oorzaken, als koude vatten enz., daarbij ook nog wel een duit in bet zakje doen. Daar de ziekte vrijwel uitsluitend op het etgroen voor komt, en niet op oud gras, zal ons eerste werk zijn, de dieren welke verdachte ziekteverschijnselen vertoonen, zoo spoedig mogelijk uit do gevaarlijke omgeving weg te halen, opdat ze aan de schadelijke inwerking onttrokken worden. Doe ze daarom zoo spoedig mogelijk in een oude weide, of beter nog zet op stal. Denk er echter om dat de toestand waarin het longweefsei verkeert nu niet bepaald goed is om hen in stam te stellen eenigen tijd achter een te loopen. De kans op het optreden van de hierboven beschreven verscheuring van de longblaasjes is dan heel groot, met als ge volg dat de dieren blijvende hinder van de aandoe ning ondervinden. lia ze daarom niet drijven, maar vervoer ze lie ver op een wagen, Dit is vaak een kleine moeite en veel veiliger. Geef de dieren, welke op stal gehaald zijn, ge maaid gras van een oude weide of hooi. Ook dit laatste is heel goed, daar het natuurlijk ten eetie male de schadelijke stoffen, waar het hier om gaat, mist, Hoe eerder de kramptoestand van de spiertjes in de longen echter opgeheven wordt, hoe heter voor de dieren het is. Dit kan alleen gebeuren door het toe dienen van bepaalde geneesmiddelen, waaraan al leen de veearts U kan helpen. Wacht er echter niet te lang mede, want hoe langer het duurt, hoe gruo- ter de veranderingen in de longen zijn. en hoe min der groot de kans op volledig herstel wordt. Want is het longweefsel eenmaal goed verscheurd, dan het telaat en zullen de dieren in hun verder leven de schadelijke gevolgen daarvan moeten onder vinden. fcs'adruk verboden. Dr. W. v. R. FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 11. De Engelschman wierp een munstuk op nummer hogen. Ann volgde de wendingen van het balletje net gespannen aandacht. Zij hoopte innig dat nurn- ner negen er uit zou konten. „Numero un!" Met een gevoel vacn walging zag liii hen, die op hummer een hadden ingezet, hun winsten opstrij ken, terwijl de croupier harkte naar het geldstukje, ivaarmee de Engelschman zijn geluk beproefd had. „Ziet u het nu?" De bittere grijze oogen keken tiaar spottend aan. Met een lichte buiging stond hij van dc tafel op Pn liep snel de zaal uit. Ann had geen lust meer om verder te spelen. Zij Tony nu eens winnen, dan weer verliezen en idaarna weer enkele malen achtereen winnen. Hij kvas rood van opwinding en een overwinningsgloed ïag in zijn oogen. „Ben je nog niet uitgespeeld, Tony?" vroeg zij op Siet laatst. „Als je klaar bent ga ik met je mee naar huis." „Naar huis? Terwijl ik aan de winnende hand ben, ik dank je." Maar toen naar haar opkijkend, Eei hij: „Hallo! Je ziet er vermoeid uit, Ann, ben je roe?" Zij knikte. ...Ta, een beet ie wel, geloof ik." Tony had een vijf francstuk in zqn hand om het Jn te zetten, maar zonder het geringste teeken van misnoegen stak hij liet weer in zijn zak. „Dan zullen we gaan." zei hij. En ©enigszins tot Verwondering van degenen, die in zijn nabijheid za ten en van zijn phenomenaal geluk getuige waren geweest, stapte hij op Ann af en verliet met haar dc zaal. „Dat was heel aardig van fe. Tonv," zei ze dank baar, toen zij zich gereedmaakten om door de ver laten straten naar huis te wandelen. ...Ie hebt dc bank bijna laten springen, vanavond." „Wat? Zeker niet vijf francs tegeliik Ik noem het onfortuinlijk, als jc met zoo'n geluk niet boven VOOR DEN POLITIERECHTER. Middanzittinq van 2 Juli. Alkmaar. De primeur had heden de Weensche electricicn Frans M., wonhaft in Alkmaar, die veroordeeld was tot f 15 boete of 15 dagen, wegens het doen rijden met een 2-wielig motorrijtuig, gemerkt G no. 82752 op den Wcsterdijk te Hoorn, waarvan bij controle bleek dat geen wegenbelasting was voldaan. Herrn M. was deswege veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis, van welk bij verstek gewe zen vonnis veroordeelde in verzet was gekomen. De rijksadvocaat mr. Rcsseiing uit Utrecht genoot heden het voorrecht in deze oppositiezaak te mogen optreden als eischer namens de administratie der directe belastingen en werd bekrachtiging van het gewezen vonnis gerequireerd. Uitspraak conform. De politierechter dacht aanvankelijk 'n soort acrobaat (van Sarrasani bijvoorbeeld) voor zich te zien! Bakhuizen. EEN IMPOSANTE VERSCHIJNING. De 09 jarige landlooper en bedelaar, Willem Z., thans „en pension" voor rekening van het rijk, 'n prachtige Petrus-figuur of Moz.es op den Berg Sinai, had te Enkhuizen in de Vijzelstraat in het openhaar gebedeld en stond nu terecht. Zijn wensch was 1 jaar opzending, dan kon hij later in een armhuis vermoedelijk zijn laatste dagen slijten. Eisch in den lijn van zijn verlangen 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending tegen dezen patriarch, ettelijke malen veroordeeld. Vonnis, onder voortdurend instemmend knikken van Willem, conform. II e i 1 o o. EEN OUDE KENNIS IN NIEUWE GEDAANTE. De voormalige vertegenwoordiger Klaas K„ des tijds te Schagorbrug. thans gemethamorphoseerd In kaasmaker te Ileiloo. stond terecht wegens verduis- otring van een dames rijwiel in huurkoop gekocht hij de Maatschappij „Velo'. welk rijwiel hij wèl afge staan had aan een schoonzuster, maar verzuimd af te betalen. Op zijn gewone temerige manier vertelde ver dachte, dat zijn schoonzus in Sclingen diende en hij don agent van „Velo" in kennis had gesteld met het feit. dat zijn schoonzuster het rijwiel in haar bezit had en hij geen gold had om voor de afbeta ling te zorgen. Hij had Nelly Bakker, bedoelde schoonzuster, het rijwiel niet verkocht, noch ge schonken. doch in bruikleen gegeven. Mej. Nelly Bakker, stiefschoonzuster van den kaasmaker, dienstbode, 19 jaar, zwarte japon cn tango-hoedje, verklaarde dat zwager hanr behalve f 3 weekloon ook de fiets beloofd had en zij be schouwde dus dc fiets als haar eigendom. Loon had ze nimmer genoten. Zij wist echter dat haar zwager de fiets had gekocht op afbetaling, dus bracht de Politierechter haar onder het oog. dat zij zich op gevaarlijk terrein had hegeven en haar manier van doen in elk geval niet behoorlijk was. Ze zou ver standig handelen, de fiets zoo gauw mogelijk aan de „Velo" terug te geven. De Officier was niet onverdeeld tevreden over de maatschappij „Velo", die nog al roekeloos waarde volle voorwerpen in huurkoop geeft en requireerde voorla vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Mr. Belonje, verdediger, betwijfelde het opzet der wederrechtelijke toeëigening niet minder sterk en concludeerde vrijspraak, na gehouden juridische be schouwing. Vonnis vrijspraak. Den Helder. EEN HELDERSCH DAMETJE MET HAAR OP DF. TANDEN. De 18-jarige dienstbode mej. Catharina W. te Den Helder had op 28 Maart blijken gegeven van hanr uitnemende educatie, door den agent de Haan. die informaties kwam doen naar haar levensgedrag, te kwalificeeren als een „rotvent". Het beschaafde meisje stond daarvoor heden terpcht en moest op verzoek van den politierechter haar scheef op de lokken hangend hoofdmutsje afzetten. Mr. I.edehoer verkeerde in voortdurende vreeze, dat dit hoofd- dekseltje eensklaps op hanr teenen zou vallen. Het meisje beweerde thans dat zij die uitdrukking had gebezigd tegen haar „verloofde". Ook had zij door haar gekochte taartjes in woede krachtig tegen de straat gekwakt. F.isch tegen deze dame alleen aan den buiten kant. zei de officier, f 20 boete of 10 dagen. Vonnis conform eisch. Alkmaar. F.F.N LASTIGE ARRESTANT. Agent Verbaan, lid van het Alkmaarsch politie corps. beproefde zijn krachten op een dronken ke rel, met name Klaas B., mot het doel hem in het zulk een akelig limiet mag spelen. Tn dezelfde om standigheid had Ik in Monte Carlo een kapitaal bij elkaar gehaald. Zwijgend wandelden zij een tijd naast elkaar voort. F.r was geen maan. Het meer lag er donker en geheimzinnig, hier en daar heglansd door het oranje licht van een visschershoot. Heel in de hoogte stond de groote hoog van, lichten van het Casino als oen ring van planeten boven de stad. HOOFDSTUK VII. Illusies. Over Montricheux welfde zich een klare tintelende lucht. Het was de dag, dat de lieflijke stad aan den meeroever het Narcissenfeest vierde en vanaf den kleinsten straatbengel, die een bundel narcissen in zijn groezelig handje hield en den goedgestem- den vreemdeling tot het koopen van zijn waar trachtte te verleiden tot de van ouds gevestigde hotelhouders, die onder elkaar gewedijverd hadden om de gevels van hun hotels het mooist te docoree- rcn. was de geheele bevolking met een haast kin derlijke blijheid in do weer. Er zou een optocht gehouden worden met ver sierde wagens, waarna een bloemencorso en nog on noemlijk veel andere attracties gedurende het ver loop van den dag, terwijl er in den avond een Vene- tiaansch feest zou plaats vinden op het water van de haai. Tonv kwam kort na het ontbijt op villa Mon Rêve aanloopen. „Doen jullie nog mee aan de feestelijkheden?" vroeg hij terloops. Ann schudde haar hoofd. „We hehen den wagen ter eere van de gelegenheid laten versieren," antwoordde zij, „maar we dingen niet mee naar een prijs. Ik denk, dat we om dc stad heen zullen trekken." „Ja, dat wordt dus een toer om de stad en bloe men strooien naar argelooze menschen. 't Is verdui veld jammer, dat üi en ik dB spelletje niet samen kunnen doen," zei hij op droef geest igen toon. „Maar we hebben een vrouwelijk familielid van oom Philip over gekregen, een rijke, oude nicht, waarop groote verwachtingen gesteld worden," voegde hij er met oen oolijken grijns aan toe. „Dus moet ik haar over al rondslecpcn en den hcelen dag den trouwen neef spelen." „Tk hoop. dat je het snoezig zult doen," gaf Ann glimlachend ton antwoord. ..Ik zou wat moois van oom Philip te hooren schuurtje te deponeeren. Hij ondervond echter een duchtig verzet en werd zelfs een beentje gelicht Eisch en vonnis 2 maanden gev. Politie agenten beentjes lichten, achten Officier en Politierechter een impopulaire geste. Alkmaar. NOG EEN LASTPOST VOOR DEN DIENDER. De politie-agent de Gooijer te Alkmaar kreeg op 1G April een ernstig verzet van een beschonken arrestant J. F. W. K. genaamd, die hij wenschte in te rekenen. Deze zatlap, alreeds veroordeeld, ont popte zich zelfs als een worstelaar. F.isch en vonnis 1 maand gev. Worstelen wordt minder ernstig ge acht dan beentjes lichten en is ook meer sportief! Berkhout. VEELZIJDIGE WOESTELING. De heer P. M. Bos, die vanuit Alkmaar zich huis waarts begaf, in den nacht van 2 op 3 April, werd te Spierdijk gemolesteerd door zekeren Cornelis L., die hem uitschold voor „dikkop", hem dreigde op z'n „smoel" te zullen slaan en hem per rijwiel ach tervolgde, van dit rijwiel scheurde, hem sloeg, schop te en heet. Verdachte, die niet was verschenen, werd veroordeeld tot slechts f 10 boete of 10 dagen voor al dit moois. Winkel. OP MELK VERZOT? De 56-jarige huishoudster mej. Maria Sch., 'n we duwe te Winkel, had zich te verantwoorden ter zake het feit, dat zij op 14 April had ontvreemd een hoeveelheid melk ten nadeele van den heer Sijbrand v. d. Wal. Deze heer miste al sinds langen tijd melk en deed daarvan klacht bij den rijksveldwachter Van Ens, die zich verdekt opstelde en de vrouw „en flagrant delict" betrapte. De rijksveldwachter kon niet veel uit haar los krijgen en de politierechter evenmin. Besloten werd een reslassecringsrapport te gelasten en de zaak tot 1 October geschorst. I.immen. RADIO-AFTAPPER. Een 27-jarige machinist te Limmen, Harmen H„ had zich do luxe gepermitteerd de gemeentelijke radio-installatie af te melken, welke fraude na ont stane storing en gedaan onderzoek werd ontdekt. Deze liefhebber, afgesneden als gevolg van wanbe taling, probeerde alsnu gratis te profitccron. maar de pret was van korten duur. Heden terecht staan- den, werd hij veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. Alkmaar. ONAANGENAME CRITIEK. Mof. Mia van H., echtgenoote van den heer Jac. L. te Alkmaar zou op 6 April j.1. aan mej. Gutter. gebo ren Martin hebben verweten, dat zij op minder voeg zame wijze een soort van tafeldans had uitgevoerd, welke aantijging de bewuste dame niet smaakte, reden waarom zij een klacht indiende ter bevoegder plaatse en mej. Mia heden terecht stond, zich ver werend met bewonderenswaardige rapheid van tong. De beleediging was het luchtruim ingeslingerd in de Lelystraat. alwaar belde dames woonachtig zijn. Gevorderd werd f 15 boete of 10 dagen. Uitspraak f 12 boete of 10 dagen. Alkmaar. AFGEROST MET EEN PAARDENTUIG. Een Alkmaarsche koopman, Rembertus D., had op 10 April den niet verschenen heer A. Wetsteijn met een paardentuig een zoo hardhandige opstopper ver kocht, dat Wetsteijn bloedend aan de linkerwang werd verwond. De heer Rembertus, heden comparee- rende, beweerde in een opwelling van drift te heb ben gehandeld. Eisch f 15 boete of 10 dagen. Uit spraak f 10 boete of 5 dagen. M i d d e 116. MELKBUSSEN INGEPALMD. Een 21-jarige melkslijter, getooid met een- beschei den Schillerkraagje, de heer Jitse v. d. M.. gedomi cilieerd te IJrnuiden. stoffeerde heden de zondaars- bank op grond van het feit dat hiJ in den nacht van 10 op 11 October had weggenomen 2 melkbussen, eigendom van de coöperatieve zuivelfabriek „Ons Belang" te Middelie. De man, juridisch bijgestaan door Mr. v. d. Loos. erkende het feit. maar reduceer de dit tot 1 bus. De waarde der ontvreemde bussen hedroeg pl.m. f 7.50. Als getuige a décharge werd op verzoek van verdachte nog gehoord Bertha Brons, de vrouw van den verdachte, die verklaarde .dat an deren haar echtgenoot op dit verderfelijk idéé had den gebracht, omdat hij geen geld had om bussen te koopen. De heer Officier releveerde dat een drietal perso nen, waaronder ook verdachte, er dien nacht per auto op uit was getrokken, om melkbussen te stelen, zulks na gedane afspraak. Het was dus een gemeene diefstal, hoewel de Officier niet al het Odium op krijgen, als ik het anders deed!" viel Tony scham per in. „Maar Je behoeft Je niet ongerust te maken. Ik heh mijn beste manieren vanmorgen van zolder te voorschijn gehaald en ze nog eens flink opgebor steld!" „Heel goed. jongen." Ann knikte goedkeurend. „En hij wijze vnn belooning, kom je vanavond naar het dansen in de Gloria, niet waar?" stelde Tony voor. „Om 10 uur zou ik je kunnen afhalen, als flat sublieme Venetiaansche feest achter den rug is. Ik had er veel voor gevoeld om op het meer te gaan, maar oom Philip heeft besloten, dat we de gebeurtenissen vanaf ons halcon in de Gloria zullen gadeslaan. Bovendien denk ik. dat onze „nicht" wel etijdig in bed zal willen kruipen, zij is negen en zeven tig." „Er zijn tegenwoordig anders lui, die op hun negen en zeventigste jaar nog fox-trot dansen," opperde Ann schalksch. „Daarom zijn de honneurs misschien nog niet om tien uur geëindigd." Maar toen ze merkte, dat zijn gezicht hetrok „Ik heloof je om naar het dansen te komen, als Lady Susan mij tenminste niet noodig heeft van avond." Op dat moment trad Lady Susan zelf de kamer binnen. Zij liep nog steeds een beetfc mank en leunde op een ebbenhouten stok met gouden knop. „Wie gebruikt mijn nnam daar zoo ijdel?" vroeg ze schertsend, toen zij Tony dc hand drukte. Ik hen ervan overtuigd, dat ik je noodig heb," richtte zij zich tot Ann, „maar ik vermoed, dat ik zonder jou zal moeten uitgaan, als Tony je ook noodig heeft." Ann verklaarde dc afspraak van de danszaal en voegde eraan toe, „maar ik zal er natuurlijk niet over denken, als u liever heeft, dat ik thuis blijf." „Natuurlijk zul je er wèl over denken," bracht Lady Susan er levendig tegen in. „Ik zou er zelf heengaan en als die beroerde enkel mii niet dwars zat," vervolgde zij lachend, „zouden Philip en ik samen nog een prachtigen dans kunnen tnaken." „Afgesproken dus," zei Tony. „Tot zoo laat dan. Ik zal je ongeveer 10 uur afhalen, Ann." Na de lunch reden Lady Susan cn Ann weg in den two-seater. Ann aan het stuur en een groote mand met bloemen om uit te werpen op den bodem van den wagen. In de straten verdrong zich de menigte en van bijna ieder venster woeien vlaggen en gekleurde wimpels in de zoele bries. Auto's toeterdon achter elkaar aan: sommige wa ren blijkbaar zorgvuldig opgesmukt om een prijs te behalen, terwijl andere, zooals die van Lady Susan, net voldoende waren versierd, om volgens dc regels, het hoofd van dezen verdachte wilde uitstorten. Wee hem echter, indien hij weer in de handen kwam van den Officier! Gerequireerd werd f 30 hocte of 15 da gen, wat den melkboer best meeviel. Mr. v. d. Loos wilde zich refereeren a.an het oor deel van den politierechter, dat luidde: f 30 boete of 15 dagen, conform eisch. Alkmaar. SCHADE TOEGEBRACHT AAN DE PBIVAATTON- DEKSEL IN HET GEMEENTFSCHUURTJE. Het was de gelegenheidslogé Joh. K.. die wegens in dronkenschap een rijwiel willende besturen, ter ontnuchtering was opgeborgen, zich aan bovenge meld vandalisme had schuldig gemaakt. Een en an der was geconstateerd door den wachtcommandant Joh. Overeem. Eisch en vonnis f 10 boete of 5 dagen. Wie vergoedt nu Alkmaar dat kibcitondekseltje? Den Helder. EEN HELDERSCHE VUISTVECHTER TOT BESLUIT. De kleine Heldersche chauffeur Jitse v. d. M., had zich op 9 April door den heer Klaas Bok uit Zaan dam bedreigd geacht en gedachtig aan het spreek woord, dat de eerste klap 6 kwartjes waard is. hem onthaald op een slag in 't gelaat. Bedoelde heer Bok. die reeds terecht stond wegens een gehouden schietpartij, maakte volgens verdachte een beweging of hij een revolver wilde trekken, waarop de chauffeur dezen „gunman" voorkwam, door hem een optater toe te dienen. Heden ter zake mishandeling terecht staande, werd het feit toegegeven en verdachte veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Het bekende spreokwoord: „Cherchez la Femme" kon ook hier wel weer van toepassing worden ge bracht! DONDERDAG 5 JULL HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Populair morgenconcert: 10.00 Mor genwijding; 10.15 Gramofoonmuziek: 10.30 Kamer muziek; 11.00 Knipcursus kinderkleeding; 11.30 Voort zetting kamermuziek; 12.00 Lunchconcert door de Minstreels; 2.30 Concert; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.45 Overschakeling zender; 4.00 Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken cn ouden van dagen; 4.30 Kovncs Lajos en zijn orkest; 6.30 Sportpraatje door ITan Hol lander; 7.00 Radiotooneel voor grootere kindoren; 7.40 Gramofoonmuziek; 8.00 Concert door het Om roeporkest; 9.00 Voordracht door Koes Koen; 9.20 Het Omroeporkest; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.20 Omroeporkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest; 12.00 Sluiting. HUIZEN (301.5 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert: N.C.R.V.: 10.00 Leger des Heils-kwartiertje; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gra mofoonmuziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest; 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Gramo- foonmuzik; 3.15 Lezen van Chr. lectuur; 3.45 Verzor ging zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Cursus handen arbeid voor de jeugd 5.30 Fluifrecital; 6.30 Gramo foonmuziek; 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramofoon muziek; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Dubbelmannen- kwartet; 9.00 Lezing; 9.30 Gramofoonmuziek; 9.50 Vaz Dias; 10.00 Trio; 10.45 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 7 30 Omroepor kest; 8.40 Idem; 9.10 Gramofoonmuziek; 9.25 Sym- phonieconcert; 10.00 Concert; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) I.30 Orkest; 6.35 Gramofoonmuziek; 8 20 Omroepor kest; 9.35 Idem; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 M.) 5.20 Orkest; 6.50 Idem; 8.20 Populair concert; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG M.) 2.35 Gramofoonmuziek; 3.05 Omroeporkest; 8.20 Idem 9.00 Zang, 9.20 Radiobal. BERLIJN (357 M.) 4.20 Harmoniemuziek; 7.20 Concert; 11.10 Omroep orkest. HAMBURG fVti M.) II.50 Operaconcert; 7.20 Militair concert; 11.20 Dans muziek. KEULEN (456 M.) 12.30 Gevarieerd concert; 5.40 Concert; 9.20 Idem. DAVENTFY (1500 M.1 12.20 Concert; 1.20 Nieuwe gramofoonmuziek; 8.20 Militair concert; 9.55 Theater orkest; 11.05 Dansmu ziek. PARIJS (Poste Parisien) (313 M.) 7.10 Gramofoonmuziek; 8.05 Idem. PARIJS RADIO (1796 M.l 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Idem; 12.50 Orkest; 8.20 Gevarieerd programma; 10.50 Dansmuziek. MILAAN f369 M.) ■».30 Dansmuziek; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera. die door het feestbestuur waren vastgesteld, aan het bloemencorso deel te kunnen nemen. Lady Susan amuseerde zich blijkbaar opperbest en was gecharmeerd, toen hij het passeeren van Sir Philips Rolls-Rovce deze een uitgelezen bouquet rozen met een tak roosmariin in haar schoot gooide. „Romantische, oude lieverd." gaf ze er lachend on ten antwoord, terwijl ze revanche nam met een kleinen ruiker, die Sir Philip netjes opving toen deze boven zijn hoofd zweefde. Haar oogen glansden zeer zacht, toen ze zich tot Ann wendde. „De schoonheid van ongetrouwd te zijn is, dat men nooit zijn illusie verliest. Onthoud •lat altijd Ann, als je soms de oude jongejuffrouwen onder ie kennissen mocht beklagen." „Maar inoet men die verliezen, als men getrouwd is?" vroeg Ann. die de auto stuurvast door de drukte voerde en nu en dan plotseling remde als een file van wagens stil schokte. „Neen, dat niet. Maar men loopt toch een groote kans. Zou je denken, dat, indien ik Sir Philip der tig jaar eeleden had getrouwd hij me nu met rozen zou bestrooien?" liet zij er lachend op volgen. „Ondeugende sjiotster!" Lady Susan legde haar hand spontaan op Ann's arm. „Toch niet heelemaal, Ann." zei ze op ernstigen toon. „Tk weet, dan enkel al. wanneer een man aan mzen denkt, het huwelijk een hemel op aarde kan beteekenen. Maar zij vergeten het zoo vaak ging ze. ecnigszins peinzend voort. ,.F.n een vrouw houdt er niet van om als vanzelfsprekend gevraagd en genomen te worden, of tc worden beschouwd als een soort hoofdgerecht!" Er kwam een ware regen van bloemen uit een wagen naast hem en Ann, die een club vrienden herkende, wierp vrooliik bloemen terug. Ondertus- sehen was de wagen, die den derden prijs had be haald, ongemerkt tusschen haar en den volgeladf wagen der vrienden geschoven. Zij had haar an reeds geheven om hen een 'laatsten rozenbonquet op hun weg mee te geven, tot ze met esn schok van verrassing, in een der inzittenden den Engelschman met de grijze oogen herkende. Hij zot naast een buitengewoon knappe dame en keek wat laatdun kend en norsch voor zich uit. alsof het bede fpest hem verschrikkelijk de keel uithing. Zii trachtte haar worp in te houden, maar het was te laaf De rozen struik vloog uit haar vingers en -laar het hoofd van den Engelschman regelrecht in haar vuurlinie lag. kwamen de bloemen, die zoo welwillend waren verzonden, op zijn neus terecht. ]Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7