Plaatse lij k Nieuws. We vlaggen! THEATER ROYAL. 10-jarig beslaan. In het belang van boer en bouwer. Straatbelasting. Schoolfeest 0. L. School. LA NON NT) IJ K Het district Zuid-Holland van den Ned. Tuinders- bond. waartoe o.a. vele tuinders aan Langendijk als district Noordholland zijn toegetreden, heeft een bui tengewoon druk bezochte vergadering gehouden ter bespreking van den noodtoestand in den tuinbouw De vergadering heeft een motie aangenomen, waar in wordt uitgesproken, dat de Neder!, tuinbouw me' den steun van 6 millioen niet in stand is te hou den en dat, ter wille van de grootc economische be- teckenis van dezen tak van bedrijf, het zeer noodzake lijk is, dat de Ned. tuinbouw worde gesteund met een xoodanig bedrag, dat een sluitende exploitatie-reke ning mogelijk wordt, zonder dat van ondernemers winst en c.q. van rente van eigen kapitaal sprake is. Men deelt ons mee, dat voor het volgend jaar een algemeen verbouwverbod voor de Bravo's en enkele andere soorten van aardappelen, die zeer vat baar zijn voor de wratziekte, zal worden uitgevaar digd. Men is hier druk bezig met het rooien van bloembollen. Was men bevreesd, dat door de onge wone droogte de oogst veel te wenschen zou overla ten, dit is toch in het algemeen niet het geval. Som mige soorten hebben zelfs zeer flinke bollen opgc leverd. Voor een geringer gedeelte zijn de bollen slechts tot vollen wasdom gekomen. De hooger gele gen gronden hebben daarvan het meest te lijden ge had. Het bekende lid van de gymnastiekvereniging Hercules, de heer G. Ens te Noordscharwoude, behoort tot de Nederlandsche ploeg, die a.s. Zondag in het Sportpaleis te Merxem (Antwerpen) zal optreden te gen de Belgische ploeg van den kunst-turnwedstrijd, die daar plaats vindt Naar wij van verschillende zijden vernemen gaat het met den afzet van de exportaardappelen niet xooals men dat wel gaarne zou wenschen. Vooral de uitvoer naar Duitschland schijnt te wor den gestagneerd. In hoeverre dit verband houdt niet de in Duitschland voorgevallen gebeurtenissen kan men niet zeggen, maar de kooplieden kunnen de door de klanten in Duitschland bestelde waren lang niet afleveren, doordat er geen in voer beveiligingen genoog zijn. Sommigen zijn reeds aan het laden van bestelde wagons begonnen, anderen hebben ze reeds klaar, maar ze kunnen nog niet worden afgestuurd. Uit egn en ander blijkt wel, dat er in Duitschland een tekort aan aardappelen bestaat, in welk tekort niet door de Nederlandsche tuinbouw kan worden voorzien, tengevolge van do te geringe invoerver gunningen. Het gevolg hiervan is, dat een grootcr gedeelte van het aan de veilingen aangevoerde den minimumprijs van f 4 niet kan opbrengen. De voor Duitschland bestemde aardappelen mo gen namelijk niet onder de f 4.worden verkocht, waardoor tot voor korten tijd, toen nog wel flinke kwantiteiten verzonden werden, de prijzen bijna alle boven de f 4.— bleven. In dien tijd was er bijna geen gelegenheid om aardappelen te koopcti voor Engeland, waar niet zulke hooge prijzen voor kon den en behoefden te worden besteed. Thans geeft men In Engeland de voorkeur aan witvleezige aard appelen. Aangezien de prijzen der witvleezigen niet hoog zijn kan voor de geelvleezigen, welke aan den Ijingendijk worden verbouwd uiteraard niet veel worden betaald, zoodat do prijzen hiervoor varico- ren van f 1.50 tot hoogstens f 2 per 100 Kg. De ver bouwers van deze iiurdappelsoort, welk niet zoo geschikt zijn voor binnenlandsche consumptie, ont vangen dus niet veel. OUDKARSPEL. Zweminrichting Volharding. Het Waardfe Oudkarspel. Zondag 8 Juli a.s. zal des namiddags 2.30 uur n.t. rde nieuwe zweminrichting officieel geopend worden, voor welke belangrijke gebeurtenis tal van au tori- tpiten van hier en elders zijn uitgenoodigd. Na de opening zal de afwerking van het program ma volgen, te weten de wedstrijden, bestaande uit 100 meter horst zwemmen, 100 meter vrije slag. zoo mede 4 maal 00 meter estafette, alle wedstrijden voor Dames- en HwagroepeiL Deze ongetwijfeld zeer interessante wedstrijden zullen worden opge luisterd door kanodernonstratics en diverse attrac ties. Verschillende zwcmclubs zijn hiervoor uitge noodigd, waardoor een groote deelname zal zijn verzekerd en al met al een mooien genotvollen mid dag belooft te worden. Het spreekt wel vanzelf, dat velen zich zullen opgeven als abonné of als gezinslid, temeer waar de tarieven in vergelijk met andere dusdanige in stellingen zeer billijk genoemd kunnen worden.Laten allen, die de zwemkunst niet machtig zijn zich als leerling doen inschrijven, onder de bekwame lei ding van den heer C. Met kan een ieder zich hierin bekwamen. Het lesgeld hiervoor. n.I. 10 lessen, voor f 1.50, is al zeer billijk. Ook vooral de oproep aan de ouders: Iaat uw kinderen zwemles nemen zal stellig een goed gehoor hebben, teneinde deze zoo nuttige en gezonde sport machtig te doen wor den. Moge ook de gemeentebesturen van Oudkar spel en Noordscharwoude blijk geven dat ook zij deze reeds zoo lang begeerde instelling op prijs stellen. Het zwembad Is flink Ingericht, aan de cenc zijde twaalf afzonderlijke cabines en aan de andere zijde een gemeenschappelijke cabine voor school gaande jongens en een dito voor schoolgaande meisjes, daartusschen een ondiep bassin voor be ginners en kinderen. Het geheel beslaat circa 130 vierkante meters omringd door flinke breede steigers met daarop gebouwde garderobes. Door aanschaf fing van practische haken voor de kleeren etc.kunnen bij dnik bezoek de cabines doorloopend gebruikt worden. Het kranige bestuur van Volharding dat reeds zoo veel op sportgebied voor de ingezetenen van Oudkarspel en Noordscharwoude op het Waardie deed kan trotsch zijn op zijn nieuwe zweminrich ting wat zeker door een ieder hoogelijk zal worden gewaardeerd. Wij wenschen Volharding veel succes. (Zie adv. in dit blad). ZUIDSCHARWOUDE. Men is hier deze weck begonnen met het uitdiepen van de Noorderburggracht. Dit geschiedt op kosten van de banne, welker bestuur daarmee een goed werk verricht, daar van schipperszijde vaak wordt geklaagd over ondiepten, die het verkeer met motorboten, dat hier druk is, ten zeerste bemoeilijkt. ANNA PAULOWNA BREEZAND. We vermeldden reeds eerder, dat een der leerlin gen van de o.l. school, door deel te nemen aan een reclamewedstrijd, z'n klasgenooten een gratis reisje bezorgde. Die reis is thans gemaakt en wel per autobus naar Haarlem, Zandvoort, Bloemendaal, enz. Op onbekrompen, zelfs royale wijze, financier de de firma Hille dit uitstapje zoowel wat vervoer kosten als ververschingen aanging en danr ook de autobusondernemer Naastepad er plezier in had de kinderen op de mooiste plekjes te brengen, zelfs al moest daar een flinke omweg voor gemaakt wor den. groeide het reisje uit tot een heerlijken, mooien tocht en werd het wel een heel prettige dag voor de kinderen. CALLANTSOOC Bij onderhandsche nnnbsteding door den heer Chr. Dekker, architect te Schagen. is de herhouw van de boerderij op Ahhcstee van den heer Kaan. opge dragen aan den heer K. Kreijger te Oudesluis. IV KRINGEN Sport voor Zondag. L.R. „Wielingen", rijles om 10 uur. R E E R R V GO W A A P T) VEENHUIZEN. De heer H. J. v. Twuivcr alhier behaalde Donder dag j.1. tc Alkmaar het diploma handenarbeid. ALK M A A R Wandelen. Een fraaie 30 K.M. tocht in en om Alkmaar. De wandelaars in Noordholland kunnen Zondag 15 Juni a.s. hun hart ophalen aan de wandelsport. De Nederlandsche Unie voor de wandelsport, aan gesloten hij de K.N.A.U. en A.N.W.B., hoeft n.1. voor ciicn dag een groote propagandawandeltocht uitge schreven, waaraan ieder, die 14 jaar of ouder is, kan deelnomen, zoowel als enkeling als in groeps verband. De Unie heeft fraaie herinneringskruizen voor de ze marsch beschikbaar gesteld; zoowel voor groepen, vereenigingen als voor enkelingen. De start heeft plaats des morgen om half elf in den Stedelijken muziektuin te Alkmaar. Vandaar gaan de wandelaars naar Heiloo en via het rijwiel pad naar Egmond aan den Hoef, 't Woud en Bergen. Bij „Du in vermaak" in Bergen wordt de groote rust Dat is te zeggen onze beide openbare scholen. Don derdagmiddag toog ons gemeentepersoneel uit, ge wapend met hamer en spijkers, om beide openbare scholen van vlaggen ie voorzien. Die lamme krant ook, nu moest men zich nog haasten en was men bovendien de risée van velen, die glimlachend toekeken naar het wat zenuwachtig gedoe, om toch maar zoo vlug mogelijk de vlaggen bevestigd te krijgen. Maar eerc wie eere toekomt, bij dit geval was ons gemeentebestuur royaal! Ja zeker, royaal, want ter wijl onze openbare lagere school aan de frontzijdo bij zijn kostbare uitrusting een keurige vaste vlag- genstok heelt gekregen, waaraan zeer eenvoudig de vlag was te bevestigen geweest, heeft men dat niet gedaan, maar thans aan de achterzijde der school een nieuwe vlaggestok met stijlvolle ijzeren houder aangebracht en de vlag bevestigd. Vlagt Schagen's gemeentebestuur dan aan de ach terzijde van 't schoolgebouw?? Ja, dat zit zoo: de achterzijde van deze openbare school is eigenlijk de voorzijde en de voorzijde der school Is practisch ge redeneerd de achterzijde. En als ze nu aan de voor- zijde vluggen, ziet niemand de vlag, begrijpt u. En je vlagt toch om to demonstreeren in een of ander opzicht en dat moet toch gezien kunnen worden. Ja, 't klinkt wat inal, maar 't is toch zoo. En ons gemeentebestuur had nooit duidelijker kun nen aantoonen welk een buitengewone snuggere streek 't indertijd heeft uitgehaald met het neer zetten van de openbare school zooals ze nu staat. Maar hoe kwam dat dan zoo? Wel de heeren wisten toenmaals precies (de stuk ken werden immers door onzen Burgemeester angst vallig in de brandkast bewaard, als een diep en kost baar geheim) hoe de nieuwe primaire provinciale weg kwam te loopen. Zij kochten vlug als gokkic een duur stukje land voor f28000.wreven zich i.i de handen over de te maken winst en bouwden de school met zijn achterste naar de gemeente en met hot front naar dat deel der omgeving dat nog jaren lang een verloren Nazareth zal blijven. Want de nieuwe primaire weg komt anders dan de heeren als een onomstootelijke waarheid hadden aangeno men, en de winst? die betalen thans do burgers!!! Ja, regeeren is immers vooruitzien, zegt het bekende woord, en niet waar, hier heb je toch het meest spre kend bewijs hoe „verziend" of ons gemeentebestuur wel is. 'l Kijkt van (eigen)-wijsheid 'r neus voor bij!!!! Maar hoe dan ook: „we vlaggen»" en In dat op zicht is de zaak in orde gekomen, al ging het dan verre van vlug!!!! Gister, Vrijdagavond, werd in een feestelijke bij eenkomst het 10-jarig bestaan van ons Theater Royal herdacht. De stichting van dit Theater was in de eerste ja ren een evenement'voor onze gemeente, In alle op zichten als 't ver uitging boven wat wij Schagera op dit gebied bezaten. Een theater, een schouwburg, in den vollen zin des woords ingericht en geoutilleerd op een wijze die aan de stoutste eischen in die dagen voldeed. Nu zien wij na verloop van een 10-tal jaren dat niet meer zóó, wennen als een mensch aan alles doet. Maar in haar eerste levensjaren was ons Theater Royal iets bijzonders en ontmoette men verschillende malen in de pers berichten en beschouwingen die daarop wezen. En bij dit jubileum kan en mag 't gezegd worden, dat het stichten van dit Theater toch een goede en voor Schagen beteekenlsvolle daad is geweest. Im mers in den loop der jaren is toch wel bewezen, dat het Theater Royal niet alleen in een behoefte voor ziet. maar Schagen nog meer als ooit gemaakt heeft tot het centrum harer omgeving, in dit speciale op zicht dan tot het middelpunt van het uitgaande pu bliek. Realiseert men zich wel voldoende duidelijk, van welk een waarde het bezit van zulk een inrichting voor onze gemeente is? Hoeveel publiek dit trekt, publiek dat in alle opzichten zijn revenuen afwerpt niet alleen voor do directie van Theater Royal, maar ook in ruimeren zin voor Schagen. Dat publiek wordt als 't ware opgevoed tot Schagen's klanten, ook in anderen vorm. Want niet waar, is de kennismaking hierbij aangenaam, op andere wijze, bij andere gele genheden zal men dan ook Schagen opzoeken. Daarom onderschatte men niet het hebben van zulk een inrichting van vermaak voor een gemeente als de onze en al weer daarom verheugen wij ons zoo van harte, dat het 10-jarig bestaan van het Theater Royal in zulk een opgeruimden geest mag worden gevierd. Want het is de tegenwoordige directie, onder leiding des heeren D. Boon, gelukt, en daarvoor brengen wij haar gaarne een eeresaluut, om dit Theater te maken tot een „trekpleister" voor onze gansche omgeving. Deze directie heeft haar taak goed verstaan en aan gevoeld, dat het beste ten tooneele en op het witte doek moest worden gebracht, wilde het publiek haar trouw blijven. En het publiek is haar trouw gebleven, de heer J. Schenk kon het namens de Directie in zijn herden kingswoord met blijdschap getuigen. Hij kon er op wijzen, hoe de directie over haar publiek tevreden was, wat opkomst en steun in zaken betreft, omdat dit publiek over hetgeen de Directie bracht, ook te vreden was. Spr. zeide het zoo juist, in uw bijvals- gehouden. Vervolgens gaat het langs den Schoorl- schen straatweg, Staringweg, Randweg, enz. naar Schoorl en dan terug over Bergen naar Alkmaar. Men ziet. dat het parcours langs schitterende we gen gaat en dat de wandelaars niet alleen kunnen genieten van een mooie sport, maar bovenal van een prachtige natuur. Daarom hoopt de Unie, dat een zeer groot aantal wandelaars aan dezen tocht zal deelnemen. De organisatie heeft aan alles gedacht, zoodat do tocht wel zeer vlot moot verloopen. Voor bizonderheden kan elke wandelaar zich wen den tot Alcmaria V.V.V., die met de organisatie he iast is en die ook de inschrijvingsbiljettcn beschik baar stelt. Opgepast voor een overtreding van de Landbouwcrisiswet 1933. Dc Landbouwcrisis-organisatie voor Noord-Holland verzoekt opname van het volgende: Het Bestuur van de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland brengt ter algemeene kennis, dat in het belang van een ieder aangeraden wordt, dat diegenen, die in overtreding zijn op de Landbouw crisiswet 1933 en de daarbij behoorende schikkingen en besluiten, wat betreft teveel in voorraad hebben, of tc veel verbouwen van crisis-producten, dit on verwijld opruimen of vernietigen. betuigingen over wat op het tooncel en het witte dool hier voor u is gebracht, hebben wij ook uw tevreden heid beluisterd voor wat onze Directie u heeft ge toond. Spr. sprak er zijn groote voldoening over uit dat het de Directie is gelukt het Theater Royal tc maken tot het familietheater voor Schagen en haar ruimste omgeving. En 't was hem dan ook een voldoening dat de zaal door een groote schare genoodigdigden en andere bezoekers was bezet. De talrijke bloemstukken van vele vrienden ontvangen, waren zoovele bewijzen van waardeering en meeleven. En de heer Schenk sprak daarover dan ook een hartelijk dankwoord uit. Spr. richtte zich dankend tot het publiek in 't al gemeen, speciaal tot dat van Schagens omgeving, tot den burgemeester van Schagen en prees zijn directie gelukkig met den steun en medewerking die hij van hem als hoofd der gemeente ondervond. De pers wcril herdacht, het personeel gehuldigd voor haar vlijt en medewerking en spreker sloot met namens de directie de belofte af te leggen dat zij het beste op allerlei gebied zou blijven brengen, als ruil daarvoor inroepend de steun van het publiek, want zonder die steun, zoo zeide hij, vaart geen enkele bioscoopdirectie wel. Een daverend applaus onderstreepte de woorden des heeren Schenk. En dat deze belofte der directie haar ernst was, be wees de restauratie van het gebouw. Dat zag er in nlle opzichten tip-top uit en op smaakvolle, ja artistieke wijze was de zaalbeschildering verzorgd, terwijl ook de verdere aankleeding er op wees, dat inen ook aan een welverzorgd interieur groote waarde hechtte, 't Was ons clan ook een genoegen te zien, dat ook in dit opzicht de Directie haar beste beentje voorzette. Ja, het zag er in het jubilccrende Theater recht feestelijk uit. In de vestibule liep men tiisschen een dubbele haag van bloemstukken door, terwijl op het tooncel een schat van bloemen stond opgesteld. En ook liet programma droeg dezen avond een apart karakter. Natuurlijk was ook nu weer voor de noodige bioscoopattractie gezorgd, door een journaal- programma en tenslotte een aantrekkelijk hoofdnum mer. dat, zeer goed gezien, komisch van inhoud was en de vroolijke stemming er in hield. Maar de attrac tie vormde toch wel de groote Musicale Show met zang en dans door The Rhythm Stormers. Deze keu rige uitgedoschte Band van 22 man, heeft onder lei ding van den heer S. Spruyt uit Alkmaar, een waar dig nummer uitgevoerd, met do noodige afwisseling, vroolijk en opgewekt. Refreinzang, dans, solo-virtuo zen enz., kortom, t is vol variatie en mogen wij op 't applaus afgaan, zelfs nu en dan een open doekje, dan sloeg dit nummer wel in. Het maakte tenmin ste de voorstelling feestelijk en 't zal velen een wel kome afwisseling zijn geweest. Met de pauze zijn wij huiswaarts gegaan, maar wij gelooven wel te kunnen concludeeren dat deze feest avond voor dc volle honderd procent is geslaagd en zoowel directie als genoodigden daarop met groot genoegen kunnen terugzien. En nu'maar weer voorwaarts enexcelsior!!! Onze burgerij, voor zoover het huiseigenaren be treft, is verrast dezer dagen met haar aanslagbil jetten voor de struatbelasting. Aangenaam was de verrassing niet, want het verschuldigde bedrag viel niet mee. De belasting wordt volgens art. 3 der verordening geheven naar de belastbare opbrengst van het per ceel en zijn gebouwde aanhoorigheden, enz. De hoe grootheid der belasting heeft dus niets te maken met de perceelbreedto aan de openbare straat. Deze maatstaf is niet aangenomen bij de vaststelling der belasting, maar alleen do belastbare opbrengst. Vrij van belasting zijn perceelen, welke zelf of wier aanhorigheden belenden aan straten of wegen niet bij de gemeente in onderhoud, niet door haar verlicht, en niet door haar gerioleerd. In verband hiermee vroeg men ons: Moeten ze nu op dc Bierkade ook straatbelasting betalen De aan slagbiljetten zijn aan de buiseigenaren dü&r uitge reikt. De Bierkade is geen gemeentelijke weg, want dc gemeente heeft steeds het onderhoud daarvan ge weigerd, het onderhoud der toegangsbrug niet voor haar rekening willen nemen, heeft de Bierkade niet gerioleerd en de Bierkado wordt van gemeente wege niet verlicht. Alleen verspreid het schijnsel van een op de Loet staande lantaarn haar vaag licht naar de Bierkade. Hier is dus in geen enkel opzicht een bepaling der verordening die op ue Bierkade van toepassing is en mist o.i. de gemeente dan ook het recht hier belasting te vorderen. De huiseigenaren zullen dan ook goed doen om tegen dien aanslag bij den Baad te reclameeren en bij afwijzinig van hunne bezwaren het hooger op te zoeken. De kwestie is interessant genoeg om defi nitief uitgemaakt te worden, bovendien wij hebben de sterke indruk, dat men het van gemeentewege maar eens probeert, wat er gevangen wordt is winst! UITSTAPJE. Woensdag j.1. heeft de mcisjesclub T.O.G., onder leiding van Ds. en Mevr. Eikema een reisje naar 't Gooi gemaakt. De tocht ging met den trein naar Naarden-Bussum en vandaar per fiets over Crai- loosche brug, Sint Janskerkhof naar 't Bleek, waar gepauzeerd werd. Toen fietste de club via Laren, de Tafelberg naar Oud-Naarden, waar de middag voortvloog, naar Bussum. Om kwart over 8 kwam het gezelschap in blijde stemming weer te Schagen aan. GESLAAGD. Piet Timmerman, alhier, leerling van de U.L.O.- school, slaagde voor het toelatingsexamen voor dc R.H.B.S. te Alkmaar, met vrijstelling voor het mon deling gedeelte. Reisjes om nooit te vergeten. Gister was 't dan de dag van het schoolfeest voor de leerlingen der openbare lagere school, met uitzon dering van het 7e leerjaar. De vriendelijke zon straalde reeds zeer vroeg aan den hernel en in de morgenuren was reeds met ze kerheid te zeggen: Het zou een schitterenden dag worden. En dit is zoo geweest. Het was volop zomer. De jeugd was voor dag en dauw uit dc veeren. Wat ook noodig was! Om 8 uur zou de uittocht plaats vinden. Door de omstandigheden kon de Harmonie haar medewerking dit jaar niet verleenen en ver trok men met stille trom. Met den trein van 8 uur reisden af dc leerlingen van dc klassen 2, 3 en 4. Toen dc trein aanzette wer den de achterblijvende ouders hartelijk toegewuifd. In Alkmaar werd in den tram overgestapt naar Ber- i, waar in ploegen bezoeken werden gebracht aan Russen monument, do Hertenkamp en het Rei gersbosch. Er werd zichtbaar genoten. Het lied klonk, dc vlaggen wapperden. Toen allen weer vereenigd waren en «ie inwendige mensch was versterkt ging het naar de duinen en den speeltuin. En daar be reikte de vreugde wel haar toppunt. Vooral de groo te glijbanen haddon aftrek en het jonge volkje werd niet spelensmoe. Veel te vroeg naar hun zin moest de afreis worden aangevangen. Om kwart na zes des avonds rolde de trein weer Schagen binnen, en zingend, de rood-wit-blauwe vlag gen omhoog geheven, slapten de bruin gebrande kinderen, met stralende, blijde gezichtjes naar het Marktplein, waar de stoet werd ontbonden. Moeten we nog vertellen, dat 't hun aan ranja, chocolade, melk en boterhammen niet heeft ontbroken? Het was een feestdag om nooit te vergeten. Den geleidsters en geleiders past zeker een woord van dank en hulde voor hun opoffering. Do leerlingen van het 5e en Ge leerjaar, samen plm. 120 kinderen, vertrokken even welgemoed als de kleineren om 8 uur met autobussen, van den heer van Schcijen uit Callantsoog, naar Alkmaar, waar een bezoek werd gebracht aan de Hertenkamp. Na eenigen tijd in dit kostelijke natuurpark te heb ben vertoefd, werd door gereden naar bet bekende park „Vclserbeek". Hier kon naar hartelust worden gespeeld op de groote gazons. De apen, duiven enz. werden gevoederd. Hier werd gegeten, waarna een bezoek werd gebracht aan dc Ruïne van Brederode. Toen ging 't naar Wijk aan Zee. Vlug schoenen en kousen uit en pootje-baden. Wat ook daar is genoten laat zich begrijpen. Maar er is een tijd van komen, doch ook van gaan. Langs den duinkant werd gereden tot Schoorl. om dan koers te zetten naar Schagen. Om 7 uur waren de kinderen thuis. In de boterhammen werd flink gegeten en de limonade en andere tractaties lieten de kinderen zich ook best smaken. De ouderen, die zich hier met de leiding en het toezicht belastten, past eveneens een woord van dank. Zoo is 't schoolfeest 1034 schitterend verloopen. Zeker ook tot voldoening van allen, die door 't tee- kennen op dc lijst zulks hebben mogelijk gemaakt. i NAAR EEN NOG SCHERPERE SCHETDING? Naar ons van bevoegde zijde is medegedeeld, zal de afd. Schagen van den Arbeiders-Sportbond bin nenkort ook de athletiek en voetbalsport gaan be oefenen. Pogingen worden aangewend een terrein in huur te krijgen. Reeds hebben 6 leden der v.v. Schagen als lid bedankt HERDENKING PRINS HENDRIK. In de godsdienstoefening van Zondag a.s. in de Herv. Kerk hoopt Ds. E. L. Nauta van Leiden, Z. K. H. Prins Hendrik tc herdenken. MARKTOVERZICHT. 60 vette koeien waren aangevoerd Donderdag f.1., handel vlug tot 31 ets., de duurste koe ging voor f235 van dc hand; er was veel viaag naar en veel kooplui. De jjandcl in kalfkoeien was vrij goed, hoogste noteering f 200, aardige prijzen werden besteed. De handel in geldekoeien was iets min der, was wel stil te noemen. Graskalveren, handel stug. Vette kalveren f 0.400.50 per kilo. In de nuchtere kalveren was de handel heel Iets anders bij de vorige weck. de een af andore week, wat kan dat een verschil geven in de prijzen, nu was het een stuggen handel. Oude slachtschapen f 1621, stug. Magere schapen stug. f 1215. In vette schapen was de handel goed, omdat er zoo weinig waren aangevoerd. Lammeren voor de slacht f 810.50, voor de weide f 410, handel beide stug. De handel in paarden was goed. Voor beste paar den werden groote prijzen besteed, die. zijn duur. Biggen, handel vlug. Schrammen matig. De han del in vette varkens was vlug door den kleinen aanvoer. Op de kippenmarkt was weer wat leven, handel goed. Voor een hooimarkt was er aardig drukte. WERK GEGUND. Het lood-, zink- en sanitnlr-work van het Zuster huis, annex bewaarschool, tc Grootebroek, is ge gund aan den heer A. Schoen, alhier. GEMEENTE SCHAGEN. Vertrokken personen gedurende de maand Juni 1934. Van der Laan Folkert naar Venlo, Klaasstraat 16; Zeeman Dirk naar Schoorl, Camperduin, Heereweg A 18; Slingerland Picter Jan naar Utrecht, Nieuwe Gracht 69; Quax Leonardus naar Winkel, E 22; Wur- kum Trijntje naar Midwoud, bij K. Wurkum: Brom mer Cornelis naar Wieringen, Den Oever, Gesterweg Koot Maria Cornelia naar Beverwijk, Breestraat 79; de Blok Josephus en gezin naar Beverwijk, Strickt van Lintschotenstraat; Schouten Jan Dirk naar 's-Gravenhage, Adelheidstraat 94; Spaans Cornelis naar Anna Paulowna, Molenvaart; Oosterbeck Hen drik en gezin naar Geleen, Lutterade, Schoolstr. 3; Geel Maarten naar Alkmaar, Schelphoek 1; Eisenga Cornelia Geertje naar Barsingcrhorn, Kolhorn, Nieu we Streek E 3; Raa Cornelis naar Hoogwoud, Aarts woud; Waij Catharina naar Barsingerhorn, Hoogc- hieren A 113; Rentenaar Floris naar Sijbekarspel, Benningbroek; de Groot Wolke naar Utingeradeel, Akkrunr, Balgar Klara naar Laren N.H., Engweg 17; van der Veen Albert en gezin naar Geleen, Lut terade, Emmastraat 8; Brokken Alida F. G. naar X. Xiedorp, bij A. Grin; Hossen Cornelis J. naar Zuid- en Noordschermer, Grootschermer bij P. Kieft; van Leuven Wilhelmus A. M. naar Alkmaar, Tous- sainstraat 2; Grin Guurtje naar Den Helder, Dijk- straat 68; Kramer Kornelis naar Elsloo, Julianastr. 22. Ruiter Heike naar Graft. Graftbaan 52; Meijer Martha Mariclien naar buitenland; Sprenkeling Pe trus Cornelis naar 's-Gravenhage. Lage Zand 20 a. Vos Jan en gezin naar Delfzijl. Heveskos B 255; Pn- welczvk Martha naar Den Helder. Prins Hendrik- lnan 18; Poclstra Jan naar Barradeel. Wijnaldum. Voorrijn bij J. Tigoholaar; Bakker Nicolaas naar Anna Paulowna bij R. Rezelman. Ingekomen personen. Van der Wal TJ. en gezin, B 141. van Winkel; Van der Meer Cornelis en gezin, D 37. van Eindhoven; Van der Wal Johannes en gezin II 46 van Zijpe. Van Ketel Engbert L., C 134, van Amsterdam; Re vers Cornelia Catharina, J 30. van Anna Paulowna; Prins Andries, J 31, van Sleen; Tijbout Johannes Cornelis. B 101, van Gouda: Van Dijk. Jacob, J 36. vean Leek; Poclstra Jan. D 120. van Barradeel: Petrus Antonius F. R. M. en gezin B 130 van Weert Jansen Geurt en gezin, B 2, van Driebergen-Rijscn- burg.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11