Haar schuld betaald ..-sSS Uit de OMGEVING T. 4 V n F,N nu K Door het Dagelijksch Bestuur van do gemeente Noordscharwoude is een vergadering uitgeselireven met de B. en YV.'s van Oudkarspel en Zuidsrhar- v.oude om met tlon Inspecteur voor de werkverschaf fing te beraadslagen over het bepalen van hef loon. waarop de areheiders in liet vrije bedrijf dezer proefgerueenten geplaatst, in dienst zullen worden genomen. In Broek op Langendijk en St. Pancras bedraagt dit momenteel f IS per week. waarvan de werkgevers f 12 betalen. NOORDSCHARWOUDE. Wielrennen. Te Beverwijk werden grashaan wedstrijden gehou den, waaraan deelnamen de vereen i n ingen „De Ken- nemers". Achilles en Onderling Genoegen. Bij deze wedstrijden werd door Onderling Ge noegen oen tweetal prijzen behaald. In den sprint wedstrijd n.1. de eerste prijs door Blokker, terwijl in den koppelwedstrijd over 100 ronden liet koppel Kui perBenaud van O. G. den vierden prijs in de wacht sleepte. Bij de achtervolgingsrace over 20 ronden nam O. G. de tweede plaats in. Een mooi succes. OUDKARSPEL. Opening der zweminrichting van „Volhar ding" aan het Waardje. Zwem- en kano wedstrijden. Zondag S Juli was liet een belangrijke dag voor de IJsclub „Volharding", welke verecniging niet meer afhankelijk wilde zijn van een winter niet ijs, om wedstrijden te organiseeren. Zoo werden Zondag ter gelegenheid van de opening van de door de Volhar ding geëxploiteerde zweminrichting zwem- en kano wedstrijden gehouden, welke uitstekend zijn geslaagd, zoodnt ongetwijfeld deze zwemvereeniging spoedig dezelfde plaats onder de zwenivereenigingen zal in nemen als de ijsclub onder de ijsclubs De leiding was in goede handen, maar niet alleen daardoor was dit eerste waterfestijn een succes. Het Waardje, dat des winters een prachtige gelegenheid is voor het hou den van ijswedstrijden, is 'szomers een schitterende plaats voor het houden van waterfeesten. Schitterend is liet gelegen en op dezen eersten dag waren reeds verschillende zeilbooten aanwezig, terwijl ook cenige motorjachten liet water doorkliefden. Verder was er een groot aantal kano's op het water, wat een vroo- lijke drukte veroorzaakte. Zelfs was er iemand aan het golven-rijden, wiens verrichtingen zeer werden be wonderd. Te half drie. toen de "heer Mr. C. P. Eceen, voor zitter van „Volharding" de springplank betrad om het openingswoord uit tc spreken, was een talrijk publiek aanwezig. Mr. Eeccn sprak er zijn groot genoegen over uit zoo velen een hartelijk welkom tc kunnen toeroepen, in het bijzonder tot de aanwezige autoriteiten, n.1. de vertegenwoordigers der genieenten Oudkarspel en Noordscharwoude en van den polder Heerhugowaard. Men kan zich er over verbazen, zeide Mr. Eeccn, dat er niet èërder tot de oprichting van een zwem inrichting is besloten en men de primeur daarvan aan Broek op Langendijk beeft moeten laten, terwijl die gemeente niet eens over een gelegenheid als het Waardje beschikt. Spr. wees op het nut van de zwem- sport en de pogingen, gedaan om tot de oprichting van een zwemafdeeling te komen. Daarvoor was een com missie benoemd, aldus spr. die net als andere com missies eerst een heelen tijd niets van zich liet hoo ien, maar tenslotte toch met voorstellen kwam. Zoo heeft men dan deze inrichting gebouwd. De picren- bak is nog wel niet zooals het wezen moet, maar mor gen wordt deze leeggepompt en een houten vloer er in gelegd, zoodat dit onderdeel dan ook in orde is. Ook een douche is noodzakelijk. Spr. hoopte, mede door de subsidie s van de gemeentebesturen, in staat te worden gesteld, tot de aanschaffing van een douche over te kunnen gaan. Mr. Eceen dankte de Prov. Wa terstaat en den Polder Heerhugowaard voor de ver leende medewerking, waarna een bijzonder woord van welkom en dank werd geuit aan de deelnemende vereenigingen, n.1. de zwemvereen. Schapen, Bergen, Anna Paulowna en Nieuwe Niedorp en de kanoclub van Bergen. Een extra woord van dank verwierf de heer Kouseband van Schapen, die heeft medegewerkt aan de regeling der wedstrijden. Medegedeeld werd, dat de penningmeester, de beer C. van Zijl, voor de estafette een beker beschikbaar had gesteld. Nadat voorzitter de beste wenschen voor den bloei van de verecniging had uitgesproken, werd een aanvang ge maakt met de wedstrijden. Alles had een vlot verloop. De uitslagen waren als volgt: FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 14. Lady Susan's vlugge donkere oogen keken haar aan. „Wie is Maria Coombe?" vroeg ze. Ann lachte. „Maria Coombe is zooveel waard als lien anderen," antwoordde ze. „Ze is een oude dienstbode uit De- vonshire, die eerst in dienst was bij mijn moeder. Ik geloof, dat ze naar I.ovell kwam, toen ze achttien was. als keukenmeisje. Later, toen Robin en ik klein waren, was ze ons kindermeisje, en toen we daar tc groot voor werden, bleef ze bij ons, voor allerlei bezigheden. Ik kan me mijn leven niet voorstellen zonder Maria, tot ze trouwde. Haar man werd in den oorlog gedood, en nu komt ze op Old- stone Cottage om voor ons te zorgen. Ik vind dat zoo heerlijk, het zal weer net zijn als vroeger Maria weer om ons heen te hebben." „Dat is werkelijk erg prettig voor ie." zei Lady Susan hartelijk. „Maar toch denk ik, dat Robin blij zal zijn als zijn zuster er ook is. En ie hoeft ie om mij allerminst ongerust te maken. Ik heb massa's vrienden in Parijs. Bovendien is mijn neef er. Brett Forrester, en wij kunnen altijd best met elkaar over weg." „Tonv kent hem. niet? Hij zei, geloof ik, eens, dat hij hem in Londen ohtmoet had." ...Ta. Ik geloof, dat ze daar in dezelfde speelcluh zijn, jammer genoeg!" antwoordde Lady Susan af keurend „Het eenige verschil tusschen hen beiden is, dat Brett speelt en het zich kan pormittcercn. terwijl Tonv dat niet kan. Ik heb Brett in lang niet gezien." ging ze peinzend verder. „Niet meer sinds Augustus, toen hij met zijn jacht rondzwierf en in Silvorquav aanlegde. Hij zwerft altijd de wereld rond, hoewel hij zich niet de moeite geeft me er van np de hoogte te houden waar hij zit. Tk wou maar. dat hij trouwde en ergens ging wonen!" Plotseling kwam een windvlaag door het open raam binnen en verwarde de rangschikking van Kinderen Anna Paulowna: 1. R. Sink\ 2. L. Lief hebber. 3. J. van Duren. Meisjes: 1. N. de Leeuw, 2. L Kouseband, 3. M. Vader. Schoolslag. Ilecrcn. 100 Meter: 1. K. Wcster, Scha pen. 1 min. 52 35 sec., 2. H. de Vries. Nieuwe Niedorp, 1 min. 56 >oe., 3. H. \V. Berrier, Nieuwe Niedorp 1 min. 39 2,10 sec. 100 Meier schoolslag, dames: 1. K, Blaauboer. Scha pen, 1 min. 12 3/5 sec.. 2. Truus Mijts, Nieuwe Niedorp, 1 min. 52 1 5 sec., 3. A. Wardenaar, Schagen, 1 min. 53 I 5 sec. 100 M. vrije slag. hoeren: 1. S. de Haan, Bergen. 1 min. 25 15 sec., 2. S. Koning, Schapen, 1 min. 26 2 3 sec., 3. Ilenk de Vries. Nieuwe Niedorp, 1 min. 35 13 sec. 100 M. vrije slag. dames: 1. Tr. Mijts. Nieuwe Nie dorp, 2 min. 1 t,5 sec.. 1. B. Kooi, Nieuwe Niedorp, 2 min. 15 sec.. 2. N. Stammes, Nieuwe Niedorp, 2 min. 11 3 3 sec., 3. M. Volder, Anna Paulowna, 2 min. li 1 5 sec. Estafette Hoeren, 4. X 50 meter: 1. Schagen: met K. Koning, S. Koning. J. Schene en NV. Moransart, 2 min. 36 1 3 sec.: 2. Bergen: met Timmerman, Barg- mon, J. Bruins en S. de Haan, 3 min. 4 sec. Estafette dames, 4 X 50 M.: 1. Schagen en 2. Broek op Langendijk. De uitslag van den kanowedstrijd was: Eenpersoons kano's: 1. P. Blom, Noordscbarwoude, 2. Mooij, Bergen. Tweepersoons kano's: 1. PeereboomWit, Nieuwe Niedorp. 2. BenaudDe Waard. Langendijk. De prijzen werden met een toepasselijk woord uitge reikt door den voorzitter. Vermelden wij nog. dat een demonstratie werd ge geven door de zwemvereeniging Anna Paulowna, wel ke met grootc belangstelling werd gevolgd. ST. PANCRAS. De heer H. van Herwijnen is geslaagd voor de acte vakonderwijzer tuinbouw. Z IJ P F OUDESLUIS. Zaterdag en Zondag zijn een paar bijzondere da gen voor ons dorp geweest. De A.J.C. van Den Helder had hier n.1. haar tenten opgeslagen achter café Spoorzicht. Mei vroolijkcn zang. tromgeroffel en ontplooide vlaggen kwamen Zaterdagavond de jon gelui door bet dorp. wat natuurlijk dadelijk veel bekijks had. Zondagmiddag werd op het voetbal terrein een demonstratie gegeven van de veelzijdige ontspanning, die de A.J.C. nastreeft. De heer v. d. Vaart, leider van de groep, sprak een geestig woordje ter inleiding tot het publiek, dat in flinke getale was opgekomen. De stemming zat er dadelijk in en cr was contact tusschen uitvoerenden en publiek. Na eenige aardige kring en volksdansen word een tooneelstukje voorgedragen: „De paardendief van Driehuis", wat de lachspieren danig in beweging bracht en toonde dat er ook „tooneel-bloed" in som mige A.J.C.-ers zit. Na eenige Jeugdliedercn en Ka nons volgde nog een vroolijk stukje: „Gapen". Toen declamatie van drie meisjes, terwijl aan her einde van het aardige programma door Fien Paap nog „Heil!" werd gezegd. Een zeer geslaagde demonstra tie. die bij liet publiek dan ook hijzonder goed werd ontvangen. De heer Veltman hield een slotrede, waarna allen gezamenlijk met het Jeugdlicd de de monstratie sloten. Na een flinke brood maaltijd te hebben genuttigd, werden de tenten weer ingepakt, hot stroo en papier-resten netjes op geruimd. zoodat er bij liet vertrek niets meer viel te hespeuren van het bezoek der jongelui. De opinie van liet publiek over dit voor Oudesluis zoo ongewone bezoek was: we hopen, dat ze nog eens terugko men! H A RE N K .4 RSP E J HARENKARSPEL—DIRKSHORN. Algemoene Vergadering van de Vereeniglng „Straat verlichting te Dirkshorn. gehouden op Vrijdag 6 Juli 193i, ten lokale van den heer P. Pijper. Opkomst als voren, zeer gering. De Voorzitter de heer L. Doekes, opent, de verga dering, heet de aanwezigen welkom en verzoekt den secretaris de notulen te lezen van de vorige alge- meenc vergadering, die zonder aanmerking en onder dankzegging worden goedgekeurd. Als ingekomen wordt ter tafel gebracht 'n verzoek van den heer J. Komen, de lantaarnopsteker, die ver zocht om voor het volgende jaar. wederom lantaarn opsteker te mogen blijven voor hetzelfde salaris. Daar zich geen nieuwe sollicitanten hadden aangemeld, werd de heer Komen opnieuw weer voor een jaar benoemd. I)e penningmeester, de heer Homan. werd alsnu ver zocht om een overzicht van de rekening te geven. De ontvangsten hadden bedragen f 562.75, do uitgaven f314.48. Voorts zijn non uitgeloot 40 aandeden a f2.40. zoodat oen saldo overblijft van ruim f 100.—waarna de secretaris de opmerking maakt, dat de lantaarns en palen noodig een streek je verf moeten hebben, wat door de aanwezigen werd goedgevonden. De rekening nagezien door de boeren J. Dam en L. Reuvers, werd door hen accoord bevonden. Volgt verkiezing bestuurslid. Aftr. de heer J. Dam. De heer Dam werd met algemecne stemmen herko zen en verklaarde die herbenoeming wederom aan te nemen. Na de rondvraag, die geen bijzonderheden ople verde sloot de voorzitter onder dankzegging voor de. opkomst, dc vergadering. DIRKSHORN. Vrijdagavond werd het 3-jarig zoontje van den heer W. G. alhier, na eenigen tijd dreggen, levenloos uit de/ voor dc woning gelegen sloot opgehaald. WARMENHUIZEN Dezer dagen hield de Middenstandsverceniging „Samenwerking" een algemecne vergadering in de zaal van den heer Slikker. De Voorzitter opende de vergadering met allen hartelijk welkom tc hceten en in het bijzonder den spreker van hedenavond, den heer Oostwouder, Dir. van de Middenstandsbank te Alkmaar. Voorzitter deelde inede, dat punt 1 van de agenda, bespreking credietvcrloening, zal worden besproken en de voor waarden hieraan verbonden artikelsgowijzo zullen worden voorgelezen en zoo noodig door den spre ker worden toegelicht. Allereerst kwam de vraag, waarom of bij een cre- dictaanvrage kosten waren verbondc.ii. Spreker ant woordde hierop, dat bij een aanvrage een soort dek king wordt gevraagd en dat. om goede gegevens te verkrijgen door informaties hij Hypotheekkantoor. Kamer van Koophandel, taxatie enz., onkosten zijn verbonden. Elk bedrijf is verschillend en een vast tarief is dus niet gesteld. Zaken die van 1930 zijn opgericht, en zaken die niet als hestaanswaardig worden geacht, komen niet voor crcdiet in aanmer king; evenzoo voor de zaken die als nevenbedrijf kunnen worden beschouwd, is dit van toepassing. Ten hoogste wordt een bedrag van f 10.000 be schikbaar gesteld voor één aanvrage. De aanvrager moei beschikken over een boekhouding en zoo niet. moet kunnen worden aangetoond of het bedrijf hestaanswaardig is. De Rank verlangt te vens de Balansen, Verlic*-- en Winstrekening van de laatste drie jaren en de aanslagbiljetten der Rijksinkomstenbelasting, l'it de vergadering kwam de vraag wat onder volwaardig wordt verstaan. Spreker lichtte toe. dat met volwaardig wordt be doeld de zaken die voldoende dekking kunnen ge ven. De credieten zijn niet enkel bestemd om de ga ten er mee te stoppen, er moet iets tegenover staan. De rente bedraagt 5 per jaar. plus 1/8 provi sie per 3 maanden. De hoofdsom moet in vijf jaar worden afgelost. De vergadering was van oordeel, dat zij die het 't hardt noodig hebben, het niet krijgen. F.cn zaak waar voor den oorlog flink brood in werd verdiend en door de crisis zou hebben geleden, deze slacht offers zijn niet in staat om onderpand te geven. Te vens werd gevraagd op welke wijze d e Midden standsbank werkt. Spreker zette de werkwijze duidelijk uiteen en deelde ook mede. dal weinig credict op grondkapi- laal wordt verstrekt, wel crediet voor bedrijfskapi taal voor de zaak. Besloten is om crediet aan te vragen. Bij de aan enkelc bloemen in een vaas. Ann ging er heen om ze weer recht te zetten. Lady Susan's oogen volgden haar peinzend. Ze hield van de gemakkelijke ma nier, waarop het meisje zich bewoog, van de zui vere lijnen van haar smal. fijn gelaat. Er was iets heel bijzonders aan haar, bedacht ze en ze had bovendien die vreemde charme van heimelijk ver borgen vrouwelijkheid, die zoozeer het kenmerk is van liet moderne meisje met haar jongensachtige lijnen en hoeken. „Ik zal je vreeselijk missen, Ann!" zei ze impul sief. „Ik wou, dat je bij me kon blijven." Ze was zich nauwelijks bewust van haar eedach- tengang. die deze spontane woorden te voorschijn had geroepen. Ann wendde zich glimlachend om. „Het is erg lief van u, dat tc zeggen." antwoordde ze. „Ik zal er voor zorgen, dat Robin me zoo vaak naar White Windows laat gaan als ik wil, en als tl me wilt hebben!" Lady en Susan lachte en kuste haar. „Je moet maar liever niet te veel beloven, of ik zal je nog heelemaal willen meenemen," verklaarde ze. „Ik vind, dat Robin maar erg goed af is." Toen de daturn van baar vertrek naar P'.ngeland eenmaal was vastgesteld, was het Ann, of de dagen werkelijk voorbij vlogen. Er waren nog duizend-en- een kleinigheden die haar aandacht vroegen. Maar eindelijk was alles klaar en te middernacht stond het groepje van vier reizigers op het, verlaten perron van Montrichoux, wachtend tot de groot e Oriöntexpress zou komen aandonderen. Toen volgde een haastig bijeenverzamelen van de handbagage, men klauterde dc steile treden van de coupé op, een doordringend gefluit en de trein reed het sta tion uit en verdween in den donkeren nacht vol sterren. HOOFDSTUK IX. Oldstone Cottage. Na de reis van Montricheux naar Londen snelde Ann door het bekende Engelsche landschap, dat zij nu dubbel mooi vond na haar afwezigheid van zes maanden. De trein verminderde vaart om een scherpe bocht te nemen, toen hij Silverquay-station naderde en ze keek nieuwsgierig uil hot, raampje om het plaatsje te zien waar ze voortaan zóu wo nen. Ze kreeg even het gezicht op witte rotsen, be groeid met wuivende groene bosschen, op het ver blindende blauw van een baai. diep daar beneden, on op een verspreid liggend, schilderachtig dorp, dat langs een steilcn heuvel lag, die v&n het strand af omhoog rees. Over alles heen lag het warme weer van den vroegen Juli-zonneschijn. Toen reed de trein het station binnen, en had ze alleen oogen voor Robin's slanke, rechte gestalte, toen hij met groote stappen het perron afliep om haar te begroe ten. Broer en zuster leken slechts weinig op elkaar. In plaats van Anti's wild, koperkleurig haar, had Robin donkerbruin, en voor haar lichtbruine oogen met hun wisselenden glans had de natuur hem een paar ernstige groen-bruine gegeven. Maar het wa ren aantrekkelijke oogen. met een vaste uitdruk king er in, die herinnerden aan de oogen van een flinken foxterrier. „Robin!" Ann sprong uit den trein, en haastte zich met onverholen vreugde naar hem toe. „O, jongen, hoe gaat het met je? Laat ine eens zien, hoe je er uit ziet!" Ze duwde hem een eindje van zich af, en haar oogeri gingen onderzoekend over zijn gezicht en gestalte. Toen knikte ze voldaan, alsof ze tevreden was over haar onderzoek. Terwijl hij. toen ze hem het laatst gezien had, nog een beetje hinkte ten ge volge van zijn wond, was hij nu het perron atge- loopen met zijn ouden, lichten, lossen stap. zooals voor den oorlog, en hoewel zijn gelaat nog aan den uiagcren kant was, zag het er niet meer zoo zwak uit als een jaar geleden, wat haar toen steeds zoo .erontrust had. „Is dit alles niet heerlijk, Robin?" vroeg ze vroo lijk, toen ze, na haar babage aan een kruier gege ven te hebben, het station uitgingen. „Vertel me nu maar nooit meer, dat ifroomen bedrog zijn als je ze maar intens genoeg droomt!!" Hij glimlachte, Haar spontaan enthousiasme was aanstekelijk. „Ja, nu ziet het er wel naar uit," antwoordde hij. „Hier is ons wagentje. Stap maar in." Ze keek naar het vierwielig wagentje en den vroolijkcn bruinen hit. Het paard, dat slechts met moeite vastgehouden kon worden door een jongen, dien Robin er bij achter gelaten had, danste vroo lijk tusschen de disselboomcn, verlangend weg te mogen snellen. „Ons wagentje?" vroeg Ann. „Ja. Het hoort hij de villa." legde Robin uit. „Co- ventry is reusachtig geschikt geweest met alles. Natuurlijk geeft hij mij een paard om op rond te rijden, maar toen hij hoorde, dat ik een zuster had, die bij me zou komen wonen, zond hij me deze pony en het karretje uit zijn eigen stallen. Natuur lijk zei ik hem. dat dit niet bij het contract inbe grepen was, maar hij legde me het zwijgen op met vragen moet ook worden overlegd een afschrift van Inschrijving bij het Handelsregister. De gegevens moeten persoonlijk door den aanvrager bij de Mid denstandsbank te Alkmaar worden ingediend en van daar worden ze doorgezonden naar hot Hoofdkan toor to Amsterdam. Gevraagd werd, of bij dc credietaanvragc cn bij geen kans van slagen, evengoed de onkosten moe ten worden betaald. Spreker antwoordde bevesti gend. doch voegde er aan toe. dat met het maken van onkosten voor den betrokkene heel voorzich tig te zijn en zoo noodig bereid te zijn informaties te vragen bij het Hoofdkantoor of het maken van on kosten wel noodig is. De heer Diepsmeer kan er niet bij. dat de Rcgee- ring het durfde om f2.C00.Ci00 zoogenaamd beschik baar te stellen voor den Middenstand, daar het blijkt dat de Middenstandsbank er goed votu- is. De Be geering stelt dit genoemde bedrag disponibel voor kwade posten. 2. Bcdrijfsboekhouding. Dc Secretaris deelde inede. getracht tc hebben in lichtingen in tc winnen, doch niet golaagd is. Door anderen worden cijfers genoemd en worden de kus- ten nogal hoog gevonden. Het Bestuur zal trachten een andere manier te zoeken, wat goedkoopor uitkomt. 3. Bekostiging advies. Voorzitter deelde mede, dal door de buitenge woon vele aanvragen dc onkosten aan porto's, tele foon, enz., zoo oploopcn dat voor de verecniging het tc bezwaarlijk wordt. Een voorstel dat d onkosten door den aanvrager zelf worden bekostigd, wordt goedgevonden. 4. Afgevaardigden Bondsvergadering. Op 4 September zal te A'dam een Bondsvergade ring en op 5 September een Bondscongres worden gehouden. De punten van behandeling werden voorgelezen en vonden enkelen hei wcnschelijk dat een paar afgevaardigden worden heengezonden. Na de zaak goed to hebben besproken, wordt beter gevonden zoo spoedig mogelijk to trachten een Kringverga dering uit tc schrijven. Hel Bestuur werd vrij man daat gegeven tot hel kiezen van afgevaardigden. 5. Rondvraag. De vergadering zag gaarne nog even vermeld, dat de beschuldiging, die de Middenstandsverceniging laatst is aangedaan, door dc pers vermeld in een verslag van den L.T.B., geheel buiten de waarheid is en dat zij de beteekenis van opheffing der tram zeer goed inzien en een ramp voor ons dorp zou bc- teekenen. Hierna sluiting en den spreker hartelijk dank zeggend voor de duidelijke uiteenzetting. Rurgerlijke Stand over do maand Juni 1034. Geboren: I'rederika Gerharda Bernardina. dochter van Antonius Jacobus Agtcrhos en Grada Bernurda Johanna Bruinink. Ida Antonia, dochter van Nico- laas Nannes en Anna Molenaar. Ondertrouwd: Wilhelmus de Boer. 24 jaar. tim merman. te Alkmaar en Maria Molenaar. 23 jaar, zonder beroep te Warmenhuizen. Cornclis Dnlenberg. 23 jaar. fabrieksarbeider, te Schoorl en Margarctha Anna Mosch. 20 jaar. te Warmenhuizen. Gehuwd: Nicolaas Kleverlaan. 33 jaar, kruidenier, te Schoorl en Anna Maria Mosch. 27 jaar, te War menhuizen; Johannos Adrianus I.igthart, 29 jaar, tuinbouweren Clasina Mekken, 21 jaar, beiden wo nende alhier. Overleden: Pieter Frans, 60 jaar, tuinbouwer, ge huwd met M. Frans. Vliegtuig neergestort Drie dooden. Uit Lexington (Kentucky): Nabij deze stad Is een vliegtuig neergestort. Alle drie inzittenden werden op slag gedood. DE FABRICAGE VAN SPRINGSTOFFEN. 100 dividend uitgekeerd. „L'Oeuvre" bericht, dat in het jaarverslag van de Fransche Maatschappij tot Vervaardiging van Ched- dit-explosiven aangekondigd wordt, dat in het rap portjaar 6 rnillioen frans afschrijvingen zijn geboekt en een winst is gemaakt van 1.800.000 francs. De firma, die een aandeelenkapitaal bezit van 1.600.000 francs keert een dividend uit van 100 pet. dc opmerking, dat men niet kon verwachten, dat een vrouw zou komen wonen aan het verste einde van dc aarde zonder dat ze dc gelegenheid had om te rijden." „Hij moet dan wel een reusachtige aardige jonge man zijn," antwoordde Ann, terwijl ze in liet wa gentje ging zitten. Robin nam de teugels cn zc reden weg. terwijl het vlugge paardje meteen in een scherpen draf liep", waardoor zc snel den beschaduwden landweg afre den. „Covcntrv is niet zoo heel iong meer." merkte Robin op, onder het rijden. „Hij zal op zijn minst zes- of zeven-en-dertig zijn. En ik geloof niet. dat jij hem „aardig" zoudt vinden, als je hem ontmoet te. Hij is soms erg bruusk in zijn manieren, en ik geloof niet, dat vrouwen een groote plaats innemen in zijn leven." „O. ik stel geen belang in hem, behalve dat hij je dit fijne baantje bezorgd heeft. Wat mij betreft, is hij absoluut vrij om te genieten van zijn Eden zonder vrouwen. Mannen, uitgezonderd lieve broers natuurlijk, zijn dikwijls lastig. Ze zijn zoo onbereken baar," zei ze. terwijl ze zich de veranderlijke buien herinnerde van een bepaald lid van die sexe. Robin keek haar even aan. cn toen. terwijl hij de zweep legde over den glanzenden rug van het paard, vroeg hij gewoon: „En hoe was het met de Rrabazons? „Ze zagen er allebei goed uit, na drie maanden in Zwitserland, maar ik geloof, dat Tonv liet er een beetje vervelend vond, vergeleken bij Monte Carlo. Ze kwamen regelrecht naar Montricheux van Mcn- tone. weet je." „Speelt Tonv nog zooveel als vroeger?" Ann's gelaat werd ernstig. „Ik ben bang van wel," gaf zc toe. „Tyn minste als hij er de kans toe krijgt." „Nu, hij zal er in Lome wel niet voel kans toe krijgen," merkte Rohin philosophisch op. „Ze gaan nu nog niet. naar Lorne. Zp gaan tot het eind van de maand naar Audio Square. Dat is lang genoeg voor Tonv om in moeilijkheden te komen. Lady Susan zegt, dat hij veel speelt in de club van haar neef, dat is die Brett Forrester, waarover Tony het wel eens heeft, die zoo goed bridge speelt." „Ik heb van anderen over Forrester gehoord", ant woordde Rohin. „Hij heeft do reputatie een van de meest verwoede spelers van Londen t<' zijn, in alles. Kaarten, paarden, roulette alles wat je maar wilt. en liefst als er gevaar aan verbonden is." Wordt vervolgd

Schager Courant | 1934 | | pagina 10