Plaatselijk Nieuws. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl GROOTE BOSCHBRAND IN MECKLENBURG. Radioprogramma ERNSTIG TEEKEN DES TIJDS. Het zit in de lucht. Om een badpak. TEWERKSTELUNG VAN WERKLOOZE VOETBALLERS. Wat nu!? Nieuwe gifmoorden in Hongarije. Kruitfabriek in de lucht gevlogen. Bezint eer ge begint. Warm week-end in Engeland. Een angstig oogenblik. Brand op de veelading. Het vuur woedt over een afstand van 15 tot 20 K.M. Dorp door de vlammen zee ingesloten. Zaterdagmiddag is een groote brand uitgebroken op het landgoed Charlottenhof bij Kargow in Meck- lenburg. Door de heerschende droogte en den on- gunstigen wind greep het vuur ontzettend snel om zich heen en uit de geheele omgeving werd de brandweer te hulp geroepen om aan het blusschings- werk deel te nemen. Laat in den middag nam het vuur nog in hevig heid toe. Het dorp Speek is aan alle zijden door dn vlammenzee ingesloten Uit Neu-Strehïitz is ook do Beichswehr te hulp gekomen. De brand van ongekenden omvang. Kader uit Waren: De groote boschbrand, die op het landgoed Char lottenhof is ontstaan, woedt thans over een afstand van 15 tot 20 K.M. tusschen Waren en Ncu-Strch- litz rechts van den spoorweg. Het vuur heeft een voor Noord-Duitschland ongekenden omvang. Alle door het bosch loopende telefoonleidingen zijn vernield. Daardoor is een duidelijk overzicht nog niet mogelijk. In den namiddag is het ernstig bedreigde plaatsje Speek door de bewoners ontruimd, maar over het lot van het dorpje is verder niets bekend. Het in de nabijheid gelegen Gramzin werd ook zeer bedreigd, doch toen de vlammen tot op 400 meter waren geko men, draaide de wind. waardoor het gevaar week. Ook de Berlijnsche brandweer is ten deele gere- rfuireerd. Talrijke vrijwillige brandweren uit de om geving nemen aan het blusschingswerk deel. In den laten avond geloofde men, dat een verdere uit breiding van het vuur niet meer behoefde te wor den gevreesd. Het vuur opnieuw opgelaaid. In den nacht van Zaterdag op Zondag laaide het vuur opnieuw op, waardoor het noodzakelijk werd, nok de Rijksweer bij het blusschingswerk te betrek ken, aangezien de andere blusschingsmanschappen totaal uitgeput waren en afgelost moesten worden. Als door een wonder werden verschillende dorpen en gehuchten, die binnen het gebied van de branden liggen, gespaard. Tot nog toe is een gebied van 8 K.M. lengte en 3 K.M. breedte, geheel door 't vuur ver nield. Prachtige stukken bossch zijn hierbij verlo ren gegaan. De oorzaak moet aan onachtzaamheid te wijten zijn. Door den krachtigen wind vloog de brand van boom tot boom steeds voort. Bij het station Fried- richshain gelukte het eindelijk na drie uur hard werken het vuur tot staan te brengen. De brand had zich toen uitgebreid over een gebied met een lengte van 6 K.M. en een diepte van 1 K.M. In totaal was toen ruim 100 morgen bosch vernield. Een buitenlandsch oordeel over de on lusten te Amsterdam. We en en, 9 Juli (V.D.). Da „Neue Freie Pres^ se", een der vooraanstaande Wecnsche bladen, be spreekt in een hoofdartikel de onlusten in Nederland. Het blad betoogt, dat Nederland altijd heeft gegol den voor een der meest voorbeeldige landen op het gebied van den sociale vrede. Nederland heeft op ieder gebied der sociale wetgeving voorbeeldige din gen gepresteerd. Het is kenmerkend, dat Nederland de staat is. waar het aantal arbeiders, dat grond be zit, het grootste is. Bij de kolonisatieplannen voor arbeiders uit de steden van vele landen is het Ne- derlandscbe voorbeeld toonaangevend geweest. Ook thans nog leeft de arbeidersklasse van Nederland ondanks de crisis in betere situatie dan die van me nig ander land. Weliswaar is de crisis ook aan Ne derland niet ongemerkt voorbijgegaan. De crisis is daar wel later begonnen, maar zij vermindert dan ook in langzamer tempo. De politieke gevolgen van deze ontwikkeling zijn In de beide laatste jaren steeds meer merkbaar ge worden. Het blad herinnert dan aan zekere resulta ten der extreme partijen bij de verkiezingen en aan de radicaliseering. die tot uiting is gekomen, bijv. bij de muiterij op de „Zeven Provinciën". De laatste oorzaak der huidige onlusten is de korting op den steun. Het blad komt tot het resultaat, dat de straatge vechten in Amsterdam, in dit oerbeeld der patrl- cierssteden, in dit gebied van rijkdom en pioniers arbeid, die de wereld bestrijkt, een ernstig teeken des tijds is. Het blinde radicalisme moet verdwijnen, indien men wil, dat Europa gered wordt. De gebeur tenissen in Nederland moeien voor het verscheur de Europa een nieuwe waarschuwing zijn, dat het zichzelf niet verder moet uitputten door doodelijke gevechten. Hoeveel politieke en cultureele stroomin gen hebben niet hun weg juist door'Amstcrdam ge nomen! Hoeveel Westersche ondernemingsgeest en Europeesche energie zijn niet van deze stad uitge gaan! „De bloedige onlusten", zoo besluit het blad, „kenteekenen weer eens het gevaar, waarin ons we relddeel verkeert." Ongeregeldheden bij hef In ontvangst ne men der steungelden. Een flinke klap maakte echter een einde aan het verzet. Bij de steunuitkeering aan het secretariegebouw te Alphen a. d. Rijn, is het Zaterdag ook hier eenigszins rumoerig geweest. Een groepje steuntrekkenden scheen voornemens relletjes te verwekken en een hunner, zekere V., vervoegde zich tot dat doel aan het loket, waar hij een der ambtenaren het hem uit gekeerde steungeld in het gelaat wierp. De man werd daarna door de politie uit het lokaal verwijderd, doch op straat wilde hij een der politiemannen te lijf. waar op deze zijn sabel trok en V. een klap toediende, waardoor diens oor gedeeltelijk werd afgeslagen. Het verzet was daarmede tevens geëindigd. Twee dooden, twaalf gewonden. Havanna (Cuba)Zondagavond moesten plot seling troepenversterkingen gezonden worden naar het strand van Mariano, alwaar ernstige onlusten wa ren ontstaan tengevolge van het feit, dat veldwach ters een in een badcostuum gekleed persoon uit een dansgelegenheid hadden willen verwijderen. Onder het publiek was daarop groote verontwaardiging ont staan, wélke tot vechtpartijen leidde, in den loop waarvan twee personen werden gedood en twaalf ge wond. Een mooi plan van den K.N.V.B. Amsterdam. Ook in het bestuur van den Ko ninklijken Nederlandschen Voetbalbond heeft het vraagstuk der werkloosheid, in het bijzonder onder de voetballers, een punt van bespreking uitgemaakt. Wij vernemen, dat deze besprekingen hebben geleid tot het ontwerpen van een plan om werklooze voet ballers te werk te stellen. Het bestuur van den K.N. V.B. heeft daartoe een voorstel uitgewerkt, dat Woensdag a.s. in de financieelc commissie van den bond zal worden behandeld. Het bestuur stelt voor een belangrijk bedrag uit de bondskas ter beschik king te stellen, teneinde werklooze voetballers te werk te stellen. Het ligt in de bedoeling na goed keuring van dit voorstel door de financieele com missie en de Bondsvergadering deze voetballers de voetbalterreinen van de aangesloten vereenigingen in orde te laten maken. De tewerkgestelde voetbal lers zullen hiervoor betaling ontvangen. De helft van de Siameesche tweeling wil trouwen. New York (V.D.): De autoriteiten staan hier voor een zeer lastig geval. De 26-jarige Violet Hilton die als Siameesche tweeling onverbrekelijk met haar zuster Daisy verbonden is„ wenscht namelijk in het huwelijk te treden met een dirigent. Toestemming tot dit huwelijk werd door de overheid op moreele mo tieven geweigerd. Van deze beslissing is Violet in hoo- ger beroep gekomen, waarbij zij aanvoert, dat zij en haar zuster elk afzonderlijk inkomstenbelasting be talen, dat zij elk een paspoort hebben en dat zij in trams, op schepen enz., altijd twee plaatskaarten moe ten nemen. Verder wil zij aanvoeren, dat zij ook overigens volkomen als gescheiden personen leven, hoewel zij met de heupen aan elkaar gegroeid zijn. Een 64-jarige oude vrouw onder verden king. Boedapest. De politie is een reeks gifmoor den op het spoor gekomen, welke levendig herinne ren aan de zaak van de zoogenaamde „heks" van Theiswinkel. die eenigc jaren geleden zich aan een buitengewoon groot aantal gifmoorden had schul dig gemaakt. De politie heeft namelijk in Debrec- zin een 64-jarige vrouw, Johanna Nagv genaamd uit der gemeente Gsflkmö gearresteerd onder verdenking in den loop van 14 jaren verscheidene gifmoorden te hebben gepleegd. Op grond van opgravingen en secties op de lijken werd vastgesteld, dat de vrouw baar eerste man, die zich van haar liet scheiden en diens tweede vrouw met arsenicum had vergiftigd. De daad is door haar gepleegd om zich in het be zit te stellen van de vermogens der vermoorden. Een verder onderzoek heeft uitgewezen, dat in de ge noemde gemeente in een reeks van jaren minstens 20 gifmoorden zijn gepleegd. Onder andere had een vrouw haar man en haar 15-jarige pleegdochter met gif omgebracht, daar zij meende dat haar echtge noot verliefd was op haar pleegdochter. Het onder zoek van de politie wordt voortgezet en men ver wacht dat nog een groot aantal personen, die met de gifmoorden in betrekking staan, gearresteerd zal worden. WOENSDAG 11 JULI. Hilversum en Halzen, uitzending van de be grafenisplechtigheden van Z. K. H. Prins Hendrik. Verder geen uitzending. LUXEMBURG (1304 MA 7.00 Populaire liederen; 8.20 Concert; 8.40 Idem; 9.10 Pianorecital; 9.30 Militaire muziek; 10.00 Zangreci tal; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 1.30 Gramofoonmuizck; 6.50 Populair concert; 10.40 Concert. BRUSSEL (322 M.) 1.30 Orkest: 6.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Vlaamsche muizek; 8.20 Idem; 10.30 Populaire muziek. KALUNDBORG (1261 MA 12.20 Concert; 3.20 Idem; 8.20 Omroeporkest; 10.30 Idem; 11.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 4.20 Harmoniemuziek: 6.50 Concert; 7.40 Volksliede ren; 11.20 Dansmuziek. HAMBURG (332 M.) 12.35 Concert; 2.35 Populaire muziek; 4.20 Omroep orkest; 8.50 Dansmuziek; 11.20 Moderne muziek. KEULEN (456 MA 12.20 Middagconcert; 4.20 Populair concert; 10.50 Café-muziek. DAVENTRY (1500 M T 1.05 Orkest: 3.35 Idem: 8.20 Militair concert; 10.00 Concert; 11.20 Dansmuziek. PARIJS (Poste Parisien) (313 M.) 7.10 Gramofoonmuziek; 8.10 Idem; 8.35 Gramofoon muziek. PARIJS-RADIO (1848 M.) 12.50 Orkest; 9.05 Idem; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Idem. ROME (421 MA 5.30 Kamermuziek; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Ope ra-uitzending. WEENEN (507 MA 4.30 Gramofoonmuziek; 5.50 Zang; 10.35 Idem; 11.20 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 Hl 5,50 Pianorecital: 6.35 Gramofoonmuizek: 8.30 Popu lair concert; 9.35 Solistenconcert; 10.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER f540 MA 4.20 Omroeporkest: 5.00 Dansen van bekende mees ters; 6.05 Jodel-concert; 9.30 Klassiek concert. Ontzettende verwoestingen aangericht. Wonder boven wonder geen enkel men- schenleven te betreuren. Zaterdagmiddag is de kruitfabriek „Ammonal", die op 6 kilometer van de stad Varna in Joego-Slavië aan den oever van een meer ondergebracht was in onderaardsche ruimten, in de lucht gevlogen. Door nog onbekende oorzaak kwamen 3500 kilogram kruit tot ontploffing, waardoor in een omtrek van 15 ki lometer, dus ook in de stad Varna zelf alle venster ruiten sprongen, talrijke muren instortten en vele muren beschadigd werden. Wonder boven wonder zijn geen menschcnlcvens verloren gegaan, daar op het oogenblik van de explosie in de fabriek niet ge werkt werd. In Varna ontstond door de geweldige detonatie, welker oorzaak niemand kende, onder de bevolking een paniek. De menschen renden in doodsangst de straat op en vluchtten naar buiten. Eerst toen be kend werd, dat de kruitfabriek in de lucht gevlogen was, kalmeerden de gemoederen. DAME IN DEN HAAG. 25 jaar lang rhenmatische pijnen. „Alle pijnen zijn nu verdwenen." „Plus minus 25 jaar geleden begon mijn vrouw te tobben met rheumatiek, zelfs zoo hevig, dat ze om vooruit tc komen achteruit moest loopen. Haar han den kon zij niet gebruiken en het loopen viel haar hoogst moeilijk. Nu twee jaren geleden werd zij weer zoo hevig aangetast, dat zij zich driemaal per we#k door electrischen stroom moest laten behandelen. Deze behandeling, die drie maanden duurde, en vanzelfsprekend veel tijd kostte, gaf niets. Dnarna kreeg zij op een hevige manier ischias, waarvoor zij tusschen zakken met warm zand drie maanden het bed moest houden. Aanvankelijk dachten wij, dat zij na deze ziekte nu geheel hersteld zou zijn, maar nauwelijks was ze weer op de been of de pijnen kwa men weer terug. Daarom begon zij met Kruschen Salts en, nu, na gebruik van twee flcschjes Kruschen, gevoelt zij zich zóó flink; alle pijnen zijn verdwenen en tegen loopen ziet zij nu niet op. Ik breng het bo venstaande onder Uwe aandacht, opdat ook anderen, lijdende aan rheumatiek, door gebruik van Kruschen Salts weer op verbetering mogen hopen. Het is een groote uitkomst dat mijn vrouw nu weer geheel be vrijd is van rheumatische pijnen." C. v. d. S., te H. Kruschen Salts spoort de inwendige organen aan tot krachtiger werking. Urinezuur en afvalstoffen, die zich mochten hebben opgehoopt, en de aanlei ding zijn Uwer rheumatiek, worden verwijderd. Ge zwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledematen wor den weer normaal en ge gevoelt U weer gezond en lenig als voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op dQ flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor kóm L Zaterdag kon de lozer in ons blad onder plaatse lijk nieuws een berichtje vinden, waarin de tnede- deeling, dat binnen afzienbaren tijd een derde voet bal vereeniging in Schagen zou worden opgericht, nl. uitgaande van leden van den Arbeiders Sportbond. Van een- bestuurslid van genoemden Bond verna men we nu, dat het initiatief daartoe niet is uitge gaan van het Afdeclingsbestuur van den Arbeiders Sportbond, doch van eenige leden, en wel die, die voor het lidmaatschap der v.v. „Schagen" hebben bedankt. Dit bericht doet toch een ander licht schij nen op de kwestie. Immers, waar 't initiatief hiertoe niet uitging van de afdeeling of haar bestuur, doch van een zestal leden der afdeeling, zal het afdeelingsbestuur de wcnschcn van deze leden dienen te beschouwen als een initiatief, een verzoek tot het bestuur. Dit be stuur zal t.z.L het verzoek moeten voorleggen in een vergadering aan de leden, al of niet aangevuld met een eigen advies. Indien de meerderheid van de af- deelingsleden te Schagen zich zal uitspreken ten gunste van het verzoek, dus deze meerderheid het gewenscht oordeelt, het voetbalspel te gaan beoefe nen als onderdeel, dan eerst zal er sprake kunnen zijn van een voetbalbeoefening door de afdeeling Schagen van den Arbeiders Sportbond. Waar zóó de zaken staan, willen we niet nalaten er in ons blad eenige regels aan te wijden. En we beginnen dan met een waarschuwend woord te rich- eten in de eerste plaats tot die zes jongelui, die het initiatief namen. Bezint eer ge begint! Schagen is momenteel 2 voetbalvereenigingon rijk, die beiden, we mogen dat wel openlijk neerschrijven, zéér veel moeite hebben om zich staande te houden. Als voor beeld nemen we dc oudste vereeniging op dit ge bied, n.1. de v.v. „Schagen". Vanaf het oprichtings jaar heeft men op de kleintjes moeten passen. Zelfs in de vette jaren bleef goed bestieren naast een zuinig beheeren der gelden gebiedenden eisch. Dat dit noodig was, zelfs bij een ledental van vèr over de 100 leden is maar al te waar. Zorgvol is dikwijls de toestand van de vereenigingskas geweest en niet dan dank zij den steun van vele vrienden, mocht het tot den dag van heden gelukken de vereeniging op den heen te houden. Zoo staan de zaken! Het ledental is steeds te klein geweest om van een in alle opzichten floreerende vereeniging te kunnen spreken. Nu zal een deeltje der leden de vereeniging willen verlaten om „op eigen beenen" te gaan staan. En men zal ons tegenwerpen: „Maar we zullen zijn een onderdeel van oen hond. van een bloeiende afdeeling! Zeker waar, maar ook deze bloeiende afdeeling waarin vele takken van sport vereenigd zijn, zal zich financieel de luxe niet kunnen permitteeren, om al de kosten aan „voetbal spel" verbonden, te dragen. We zullen niet gaan rekenen, maar noemen slechts terreinhuur, reisgelden, materiaal, belasting, controle, bondsgelden, om de overtuiging te geven dat men „zoo maar" geen voetbalclub van beteekenis kan worden. F.n daarom gaat het hier. .Taron en jaren speelden jonge menschen van allerlei richting in de v.v. Schagen en nimmer is er eenig onderscheid gemaakt tusschen deze of gene. Zelfs waren vooraanstaande personen uit de S.D. A.P. vaak de steunpilaren der v.v. Schagen. We Record-hitte gedurende het weekend. Vijftig dooden. Londen. De hitte, die in Engeland heerscht, heeft gedurende het weekend haar hoogfepunt be reikt. Op verschillende plaatsen is dc voor Enge land buitengewoon hooge temperatuur van 32 gra den Celsius geregistreerd, dat is de hoogste Juli- temperatuur sedert 41 jaar. Volgens de voorspellin gen der meteorologen zal er voorloopig nog geen einde komen aan deze hitte, die reeds 15 dagen on onderbroken voortduurt. Gedurende het weekend zijn duizenden menschen door de hitte bevangen; tot dusverre zijn 5 dooden gemeld. In alle deelen van het land zijn groote heide- en boschbranden uitgebroken, die bestreden worden door politic, brandweer en militairen. Het beroemde r'n odod en dron bosch van Lord Malmesbury hij Christrhurch is door een reusachtigen brand ver nield. Door het gebrek aan water is bet bijna niet mogelijk, het vuur met succes te bestrijden. Op het exercitieterrein Aldershot zijn 800 soldaten met helm en gasmasker gerequireerd voor het blusschen van twee groote heidebranden. Dc minister van buiton- landsche zaken Slmon en zijn vrouw namen deel aan de bestrijding van een bosclibrand in de nabij heid van Tadworth in het. graafschap Surrey. De kuststad St. Andrews in Fife werd bezocht door een wervelstorm, die de geheele plaats in een zandwolk hulde. Op 270 voet onder de oppervlakte der zee. Duiker door een zwerm bloeddorstige hoornvisschen aangevallen. Sydney (Australië): De duiker Loeke heeft 5 mijl ten Oosten van Sydney Heads een gevecht ge leverd met zwermen bloeddorstige hoornvisschen op een diepte van 270 voet. Dc heer Lockc maakte bij zijn duikingen gebruik van een speciaal duikerpak, uitge vonden door een inwoner van Sydney, «lat hem in staat stelde, ook op groote diepte gemakkelijk adem to halen. Hij deelde mede, dat hij, toen hij op een ciiejv- te van 30 voel kwam, reeds werd omringd door dui zenden hoornvisschen, wier aantal nog toenam, toen hij dieper daalde. Aanvankelijk slaagde hij erin. zich de visschen van het lijf te houden, maar ton slotte beet een hem in zijn vinger en het bloed, dat zich nu in het water mengde, maakte de visschen razend. Hij liet zich snel ophalen en na een gevocht van 4 minu ten verscheen hij weer aan de oppervlakte, nog steeds vergezeld door een geleide van hoornvisschen. TRAMBOTSING TE LYON. Tien gewonden. Parijs. In een buitenwijk van Lyon zijn door verkeerden wisselstand twee tramwagens met elkaar in botsing gekomen. Beide wagens werden bijna ge heel vernield. Tien personen werden gewond, van wie een zoo ernstig, dat men voor zijn leven vreest. HEVIGE ONWEDERS IN PORTUGAL. Vier personen gedood. Lissabon. Boven uitgestrekte gebieden van Por tugal hebben zich hevige onweders ontlast. Vier per sonen zijn door den bliksem gedood. Te Braganza is het postkantoor door den bliksem getroffen en ge deeltelijk vernield. noemen wijlen den heer G. Rempt Sr., als treffend voorbeeld. Tot de geheele afdeeling van den Arbeiderssport hond en haar bestuur zouden we willen zeggen: Werkt niet mede aan een s p li t* s i n g in deze. Wat zal 't resultaat zijn? Schagen zal drie vootbalclubjes rijk zijn. die een kwijnend bestaan zullen moeten lijden. Onbetecke- nend zullen ze zijn en blijven. Met eenige variatie op 't oude thema zouden we hier willen zeggen: Sportbeoefenaars aller gezindten, vereenigt U! Eendracht zal in Schagen kunnen leiden tot macht. In het kleed van den sportman zijn allen gelijk. We willen niet ontkennen, dat er in de v.v. Schagen nog veel is te veranderen en te verbeteren, 't Is inderdaad gemakkelijker het oude „Schagen" groot te maken, dan straks te tobben met 3 voetbal clubs, die alle drie aan bloedarmoede zullen weg- k wijnent POSTNIEUWS. De Directeur van het P.T.T.-kantoor te Schagen vestigt er de aandacht van belanghebbenden op dat het Centraal-Girokantoo r te sGravenhage op Woensdag 11 Juli zal zijn gesloten in verband met de bijzetting van het stoffelijk omhulsel van Z.K.H. Prins Hendrik. GROOT SUCCESI De sportclub de Wiel nam op Zondag 8 dezer aan den zwemwedstrijd te Oudkarspel deel en oogstte daar een overweldigend succes. Niet minder dan 4 eerste en twee tweede prijzen werden behaald. Voor waar een schitterend succes. De gewonnen prijzen waren als volgt; Heeren estafette le prijs; Dames estafette lc prijs. 100 M. schoolslag dames, le prijs. KI. Blaauboer: 100 M. schoolslag heeren, 1e prijs C. Wester; 100 M. vrije slag heeren. 2e prijs S. Koning; 50 M. schoolslag 2e prijs L. Kouseband. Onze lieve jeugd laat weer van zich spreken. Gistermiddag om ongeveer kwart voor 2 werd het Station alhier door den postwachter bij den spoor wegovergang Hoep telefonisch gewaarschuwd, dat de z.g. afvalbak aan de veelading in brand stond. Deze bak is een door bielzen omschoten ruimte van ongeveer 4X4 Meter. Daarin bevindt zich in hoofd zaak hooi en stroo. afkomstig uit de veewagens. De heer Orsel, dienstdoend beambte, zond onverwijld het beschikbare personeel naar den brand met em mers. Uit een daar geslagen waterpomp werd het bluschwater opgepompt. De vlammen sloegen me ters hoog op en 't liet zich aanzien, dat dc blus- schers voor een hopelooze taak stonden. De brand weer, door een omstander gewaarschuwd, kwam om ruim 2 uur met den slangenwagen en onder leiding van den opperbrandmeestor van Kuipers werd de brand toen gebluscht. 't Bleek dat dc zware bielzen reeds flink hadden gebrand. Ware het, dat de brandweer niet zou hebben geassisteerd, dan zou de geheele houten beschoeiing van de veclading zonder twijfel zijn verbrand.' Het staat vast, dat het stroo door de jeugd is aangestoken. Het is niet de eerste maal, dat zieh lergelijke schandalen op de veelading afspelen. El- ken dag is de lieve jeugd in actie en de ambtenaren en personeel der spoorwegen moeten geregeld op treden. Laten we hopen, dat het mag gelukken eens een paar belhamels te pakken te krijgen. Misschien dat een gevoelig pakslaag zal helpenl

Schager Courant | 1934 | | pagina 2