De Langendijker Groentenveiiingen. Hess voor de radio. Kantongerecht te Alkmaar. Dinsdag 10 Juli 1934. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9513 „Laat men het eens wagen het nieuwe Duitschland binnen te rukken." Inbraak te Laren. f7000 buitgemaakt. Plaatsvervanger van Hitier over den toe stand in Duitschland. Koningsbergen: plaatsvervanger van den leider, Rijksminister Rudolf lless. heeft Zondag middag op den partijdag van den gouw Oost Pruisen gesproken. De redevoering werd door alle zenders V°nces zeidc o.m., dat de stam der oude S.A.. door wie de nationaal socialistische beweging groot is ge worden. met tle beraamde revolutie "niets te maken heeft. Het was misschien slechts een kleine groep opperste leiders en reactionaire autores intcllectuales. RUDOLF HESS. Spr. waarschuwde met dezelfde kracht als inder tijd te Keulen al dicg- nen die menen, dut zij thans de S.A. kunnen belasteren. De leider heeft de schuldigen gestraft. On/.e verhouding tot de S.A. is hiermede weer dezelfde. De S.A. is een deel der grootc gemeenschappelijke beweging en geniet dezelfde achting, welke wij voor ieder deel van onze beweging koesteren. Men hoede zich er voor op een S.A. man neer tc zien. Ons volk, aldus vervolgde Hess, er aan toevoegen de, dat hij dat al zoo lang heeft willen zeggen, heeft *t geluk overwcgi-nd door fontstrijders te worden gc leid, door frontstrijders, die de deugden van het front overdragen op de staatsleiding, die werken aan de reorganisatie van het Rijk overeenkomstig den front geest. Het gevoel van verbondenheid is tot nu toe ge bleven, de frontstrijders hopen den vrede tc bewaren. Voortgaande schilderde Hess hel trotsche gevoel, dat de frontstrijders aan den cenen kant gevoeld hebben, omdat zij ware mannen waren en aan den anderen kant den. doodsangst, het verliezen van de laatste hoop op leven en alle ellende van den oor log. Nu wederom vraagt spr.: Moet dat dan, kun nen wij tezamen met goeden wil de menschheid dit niet besparen? Spr. verheft eerst thans zijn stem aldus, daar er nu In het door Hitier bestuurde Duitschland geen ge vaar is verkeerd begrepen te worden en op één lijn te worden gesteld nu t de volksverraders en lafaards. Men moet het Duitschland van den vrede niet ver warren met het Duitschland van het pacifisme. Ook Duitschland zal, gelijk Frankrijk, In den grooten oorlog lederen duimbreed gronds tegen een aanvaller beschermen en verdedigen. Laat men het eens wagen het nieuwe Duitschland binnen te rukken. Maar wij willen niet gclooven, wat verstoorders der internationale betrekkingen ons zouden willen suggercercn. dat een volk den vrede van Duitschlaud en daarmede van Euro- pa, zoo niet van de wereld zou willen versto ren. In het bijzonder gelooven wij dat ook niet van het Fransche volk. Want wij weten, dat ook dit volk heimwee naar den vrede heeft. De frontstrijders willen den vrede. De volkeren willen den vrede. Duiischlands regeering wil den vrede. Wij geven den hoop niet op, dat ook Frankrijks regeering den vrede wil. Men mag de overtuiging hebben, dat ook clc Fran sche minister Barthou den vrede inct Duitschland wil, ondanks vele zinswendingen, die hun, die tot verzoening bereid zijn, onfraai in de ooren klinken. Barthou toch is een man, die een verzienden poli- tieken blik met persoonlijke beschaving verbindt, ja die met trotsch bekent een vereerder tc zijn van Diehard Wagner en zijn werken. Niet zonder opzet zal hij iri Gunövc gezegd hebben, dat hij een goed kenner is van het geestelijke leven van Duitsch land. Het is op grond daarvan niet uitgesloten, dat hij in laatste instantie toch geneigd zou zijn in dc internationale politiek rekening tc houden met de Duitsche toestanden en zoo toonaangevend mede te werken aan de pacificatie van Europa. De volkeren zelf zullen den mannen, die hun den vrede brengen, daarvoor dankbaar zijn. want dc werkeloosheid is met haar maatschappelijke ellende toch in de eer ste plaats te wijten aan te geringe goederenruil tus- schen de staten, die steeds meer verhinderd wordt door gebrek aan vertrouwen. Het staat buiten twijfel, dat uit de overeenstem ming tusschen Duitschland en Frankrijk niet al leen deze staten in hun geheel, mant- ieder individu der beide volkeren daar nut van zou hebben. Con creet gesproken betcekent dat, dat iedere Fransch- man en iedere Duitsc.hcr op den duur een hoogcr inkomen of een hooger loon zou ontvangen. Waar achtige vrede en werkelijk vertrouwen tusschen de volken maakt vermindering der bewapening moge lijk, welke een groot deel van hot inkomen der volken en daarmede van dc afzonderlijke volksge- nooten in beslag nemen. Steeds weer heeft Hitier er den nadruk op gelegd, dat Duitschland alleen rechtsgelijkheid op alle gebieden, inclusief dat der bewapening wenscht. Na het bereiken van een der gelijke overeenstemming tusschen Duitschland en zijn buren kan Duiteschland zich tc gemakkelijker tevreden stellen met oen minimum aan bewape ning, dat noodig is om zijn veiligheid en daarmede den vrede tc waarborgen. Want een practisch weerloos land vormt een ge vaar voor den vrede. Do wereld weet. dat de front strijder Hitier met verrassende openhartigheid zijn werkelijke gedachten hier uiteenzet. De oud-strij ders in de regeering van Duitschland willen eer lijk den vrede en de verzoening. Ik doe een beroep op de oud-strijders in andere staten evenals op de goedwilligen in de regeeringen dezer staten om ons bij dit doel te ondersteunen Aan Duitschlands Oostgrens garandeeren van begrip getuigende pac ten den vrede der bewoners van groote nabuurstaten. Mogen ook dc regeeringen der volken aan de andere grenzen van ons rijk spoedig een grootere veilig heid voor bun volksgenooten zien in vreedzame ver dragen van goed begrip dan in opgestapeld oorlogs materiaal. Dat is onze hoop. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 6 JULL Heerhugowaard. GEEN VOL GAS GEVEN MET HANDREM IN WERKING. De klacht van den Spanbroeker loodgieter P. J. T., dat de verbalisant Visser hom had gelast zijn twij felachtige handrem op de proef te stellen onder het geven van vol gas. bleek na verhoor van dezen verbalisant niet gegrond en was dc loodgieter dc piel voor 8 gulden of 8 dagen. Oudkarspel. DE SNELHEIDSOPNAME WERD IN ORDE BEVONDEN. De heer Simon IL, koopman uit Alkmaar, die te Oudkarspel was bekeurd ter zake overtreding der maximum-snelheid en de juistheid der opname in twijfel had getrokken, werd heden niet gesteund in zijn verweer, nadat waren gehoord de heide con troleurs en verbalisanten Rood en Boon. Veroor deeling tot f 4 boete of 4 dagen volgde. Oudkarspel. ADVOCAAT EN DORPSDIENDER. Mr. Eecen, advocaat en lid van den Raad van Oudkarspel, was ook gesnapt wegens overtreding der Oudkarspelsche snelheidsverordening, die hij vermoedelijk zelf niet in elkaar had gespijkerd. Mr. Eecen, die op geen al te teederen voet van verstand houding staat niet den .gemeente-veldwachter Boon, die hem had gccalangeerd in de dorpsstraat, hield thans zelf zijn oratio pro domo en betoogde in bij zonderheden dat dc methode van den veldwachter niet deugdelijk was. Mr. Eecen had in den Raad der gomceiAe aanmerking gemaakt op do faits et ges tes van den veldwachter, die zonder vergunning zou hebben gejaagd op houtduiven en beklaagde zich voorts, dat de uitreiking der gebruikelijke bon oftewel oproeping niet in behoorlijken vorm was geschied. Gerequircerd werd f 3.50 boete of 2 da gen. De kantonrechter, lettende op het tot voorzich tigheid aansporende ambt van den verdachte, hield de uitspraak 8 dagen aan. Harenkarspel. ONDERWIJZER, JEUGLEIDER EN MOTORRACER. Behalve paedagoog in diverse vormen, is de wel bekende heer Wim W„ onderwijzer te Harenkarspel, ook een groot minnaar van motorsport en zou hij op 21 Juni op de Dorpsstraat de maximum-snelheid hebben overtreden, hetwelk was geconstateerd door rijksveldwachter Kloprogge. De heer W„ vorige week terecht staande, ontkende de juistheid der op name en werd de zaak aangehouden tot heden, ten einde den verbalisant te intervieuwen. De heer W., in Schillerhemd. Manchester huis en op sandalen, was ook weer present oni aan de hand van zijn notities de deugdelijkheid der waarneming te be strijden. Volgens den rijksveldwachter stond de heer W. hekend als een woeste rijder, wat dooi den onderwijzer werd afgewezen. Hij gaf wel toe. minnaar te zijn van snel rijden, doch niet wanneer de veilighid in gevaar werd gebracht. Veroordeeling tot f 4 boete of 4 dagen volgde, doch dc heer W. overweegt vermoedelijk tegen het vonnis hooger beroep aan tc zullen teckeneii. Minder goed dan vorige weken. Invoer naar Duitschland belem merd. - Veel aanvoer van blauwe Eigenheimers. - Lagere prijzen voor Schotsche muizen. - Minder aanvoer dan verleden jaar. - Iets beter stemming voor tomaten. - Toch nog te lage prijzen. - Iets be ter voor bloemkool. - Wortelen bijna onverkoopbaar. - Te lage prijzen voor roode kool Aanvoer gele kool. - Idem witte. - Onbevre digende prijzen. - Dure druiven en slaboonen. - Zilveruien laag. - Idem peulen en tuinboonen. - Aan voer rabarber. Het liep deze weck aan de Langendijker groen- tenveilingcn minder goed clan vorige weken. De eigenlijke oorzaak is moeilijk aan tc wijzen. Wel is het zeker, dat de handel op Duitschland minder vlot ging. Of dit aan den daar heersehenden bin- nenlandschen toestand is toe te schrijven, is na tuurlijk niet niet volkomen zekerheid te zeggen. Hoewel in Duitschland de aardappeloogst maar matigjes is en men dus de Hollandschc aardappels best kan gebruiken, scheen er deze week iets tc ha peren aan het apparaat, dat de uitvoerconscnten regelt. Dc kooplieden hadden heel wat bestellingen gekregen, doch om aan cle daarvoor benoodigdc in- voerbewijzen tc komen, moest nog al wat moeite worden gedaan en dan nog vaak zonder succes. Zoo liet de uitvoer naar Duitschland nog al te wenschcn over met het gevolg, dat. ook de binnen- landsche markt meer dan voldoende aanvoer kreeg en de prijzen lager werden dan vorige weken. Van Schagerbruu. HET LICHT NIET ONDER DE KORENMAAT GEZET. De Welecrw. heer Ds. W„ uit Schagerbrug. zou volgens dagvaarding in den nacht van 8 op 9 April op den Rijksweg onder 't Zand. te Zijpc. de kop lampen van den door hem bestuurden luxe-auto niet tijdig hebben gedimpt. welke nalatigheid het gevolg had, da» de bestuurder van een tegenligger, de lieer A. C. W. van Riet, hotelhouder te Harlin- gen, werd verblind en de macht over het stuur ver loor. zoodat tegen een brugleuning werd gereden en de wagen op den wegberm terecht kwam. De zaak. waarin de predikant heden terecht stond, was nogal op voorname leest geschoeid, wat men kan verwachten, als mr. C. A. dc Groot zich met de verdediging belast. Door den predikant werd namelijk de ontijdig heid der demping beslist ontkend en een der inzit tenden, dc heer Witkop uit Amsterdam, zoon van den predikant, bevestigde deze verklaring. Daarentegen deelde heer van Riet met. zekerheid mede. dat het hem overkomen ongeval was te wij ten aan de nalatigheid van den predikant en een andere automobiliste, mej. Dijkshoorn uit Den Hel der. die als bestuurster van een anderen wagen achter de auto van den heer Van Riet had gereden, onderschreef deze verklaring volkomen Ook zij had de verlichting opgemerkt en deze ongewoon fel be vonden. alhoewel zij er niet door verblind was geraakt. Aangezien ook de predikant pertinent op zijn stuk bleef staan, achtte de verdediger het wenschelijk om alsnog mevrouw Witkop, die mo mentcel ongesteld was. te hooren en werd op zijn verzoek de verdere behandeling voor onbcpaalden tijd uitgesteld. St. Maartensvlotbrug. EEN CHAUFFEUR MOET IN ZIJN RUG OOK OOGEN HEBBEN. Men beweert «lat een spin is gezegend met acht kantige oogen, die haar in staat stellen van alle zijden haar belagers te beloeren. Het zou wel wenschelijk zijn indien dergelijke prisma-kijkers ook beschikbaar waren voor autobe stuurders, en zou in dit geval de chauffeur Piet S. uit Bakkum niet terecht hebben gestaan voor art. 22. Hij bereed op 22 Mei met zijn vrachtauto den rijks weg onder St. Maartensvlotbrug, wilde den weg naar links oversteken, had alreeds zijn „tong" ook uitge stoken, maar schonk zulk een intense belangstelling aan het verkeer achter zich, dal hij niet lette op hetgeen er voor hem naderde, met het funeste ge volg, dat hij op een uit richting Alkmaar komende Friesche autobus, inreed en een botsing zonder per soonlijke ongelukken ontstond. Het ergste ongeval dat er uit voorkwam was een veroord cel ing van chauffeur Piet, heden, tot f 15 boete of 5 dagen. VV armenhuizen. DE OÜDROEST KOOPMAN ZAT ER TUSSCHEN. Mijnheer Karei V. uit Amsterdam, die te Warraen- huizen oude rails van het aan vérval van krachten overleden spoortje had verkocht en dit koopje had vervoerd met een zoldcrschuitjc, had verzuimd de lading tc dekken door een consent van de bevrach tingscommissie, f 2 boete of 2 dagen. II eerhugo waard. EEN GROOT SCHANDAAL. De melkboer Jan K. uit Heerhugowaard leverde op 8 Mei een reuze kwantum volle melk at in het huis van bewaring tc Alkmaar, waar het een goede hoel schijnt tc zijn. Dc leverantie werd afgemeten met een emmer, inhoudende 20 liter, die echter niet ge ijkt bleek tc zijn, zooals door rijksveldwachter Beek, die zeker net toevallig een zoctc-mclkklant afleverde, werd geconstateerd. De melkboer stond alsnu heden terecht en slapte dc rechtzaal in op een paar geel geschilderde klom pen. Gelukkig werd deze inbreuk op de etikette niet opgemerkt. Dc klómpenschutter erkende het feit, dat gepleegd was, uit economische overwegingen. Want een ongeijkte maatemmer van die afmeting kostte f 7.50, maar een geijkte f 52. Er wordt f 45 voor het ijken in rekening gebracht. Rij zulke prijzen is het toch wel een mirakel dat het Rijk maar steeds zwak ker in dc finantieele boenen wordt. De kantonrechter wilde echter aan deze afzetterij niet meewerken en legde ons melkboertjc slechts f 1 boete of 1 dag op. De melkemmer werd echter verbeurd verklaard, en zal na de ijk formaliteit te hebben ondergaan, wel weer voor f 52 in den handel gebracht kunnen worden. Oude N i e d o r p. EEN STOKOUDE KAR, WIENS GEBOORTEBEWIJS WAS VERLOREN GERAAKT. De jeugdige groentenexpert Jan de V. te Oude Niedorp, wiens lichamelijke corpulentie een treffen- tuinderszijde werd ons bovendien meegedeeld, dat een nadeclige factor den prijs der Schotsche muizen deed dalen, hierin bestaande, dat er op andere markten, heel wat Blauwe Eigenheimers werden aangevoerd. Men had verwacht, dat deze. zooals oorspronkelijk was bepaald, eerst met Augustus aan de markt zouden komen, wat nu een maand vroeger gebeurde, waardoor de tuinders, die daarmee reke ning hielden en hun Schotten daarom nog wat lie ten staan, werden gedupeerd. Hoe het ook zij. de prijzen liepen iets terug, wat wel jammer is. in het hijzonder voor hen. die maar een matigen oogst heb ben. Het lage land geeft over 't algemeen een hetere teelt dan het hoogcr gelegene, zoodat dc opbreng- stcn vrij sterk uitecnloopen. We spraken bouwers, die van een snees 400 ;i 500 K.G. haalden, doch anderen, die maar 200 K.G. teelden. Hot was deze week een groote zeldzaamheid als voor Schotsche muizen f 5 werd betaald. Veel van de puikste aardappels van dc meest gewenschte grootte brachten f 4.204.50 op. Een groot gedeelte ging voor f 4 weg. Export-aardappels werden ver kocht voor f 1.10—2.30. Voor drielingen werd veel voor f 2.202-50 verkocht. Aanvankelijk werden nog enkele partijen voor f 3—3.40 verhandeld, doch la ter liepen dc hoogste prijzen slechts boven de f 2.70. Er kwamen «leze week al heel wat Blauwe Eigen heimers aan de veilingen. Ze waren meestal voor het binnenland bestemd. De prijzen waren hooger dan die van de Schotsche muizen. Verschillende aanvoeren, uitmuntende in kwaliteit en grootte, brachten hoven de f 5 op en voor zoover we hebben kunnen nagaan was de laagste nrijs f 4.30. Eigen heimers brachten f 44.30 op. Schoolmeesters, die in geringe hoeveelheid aan de markt kwamen, werden voor f 44.20 verkocht. Dat de teelt maar matig is, blijkt wel hieruit, dat aan de Rtoeker veiling 140 spoorwagens werden aangevoerd togen 195 in de overeenkomstige week van het vorige jaar. Aan de veiling van den Noordcrmarktbond werden 110 spoorwagens verhandeld. De stemming voor tomaten was iets opgewekter dan de vorige week. De prijsverschillen waren ech ter niet groot. Een gunstig tecken was het onge twijfeld. dat de prijzen op liet laatst der weck iets opliepen. Voor A-kwaliteit, die aanvankelijk nauwc- de contradeictie was met zijn naam, was in een zeer bejaard vehikel op den Oude Niedorpcr weg aange troffen, zonder in staat te zijn een nummerbewijs te voorschijn te kunnen brengen. Het schijnt dat in de loop der eeuwen dit document verloren was ge gaan. 3 gulden of 3 «lagen. Noordscharwoud c. I)E ZUINIGE CHAUFFEUR. Op den Oude Niedorpcr weg had de 18-jarige land bouwer Willem de Gr. uit Noordsclianvoudc zich in een auto gewaagd, zonder rijbewijs. Heden beweerde hij «lat zoo'n rijbewijs, plus de voorbereidende plech tigheden, een rijvaardigheidsproef «'tc. wel 10 gulden zou kosten. Ilcm werd echter beduid dat C. en A. toch voordeoligcr is en volgde vcroordccling tot f 7.50 boete of 3 dagen. De volledige cursus plus rijbewijs komt echter ook op neiet meer dan G pop te staan. Broek op Lange n «1 ij k. VEIBODEN ZON DAGSWANI)ELI NO. De Broek op Langendijker smid A. D. bevond zich op Zondag 11 Mei in zijn huurtuf te Heiloo en was brandend van verlangen om zijn gezelschap de schoonheid van het buiten „Ter Coulster" te kun nen toonen. De waarschuwing dat het buiten Zon dags een verboden lustoord was, achtte hij niet op zijn eigen correcte persoonlijkheid toepasselijk, doch de rijksveldwachter Hazelaar schoor alle schapen over één kam met gevolg «lat de goede smid heden werd veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag, ter zake overtreding art. 461. Uitspraak in de zaken contra de 12 broodbakkers betreffende overtreding Tarwewet. B. J. A., broodhakker. Koedijk, f 25 boete of 25 «la gen; Stephanus St., Schcrmorhorn, f 35 boete of 20 «lagen; Corn. J., Marcnkarspel f 30 boete of 15 dagen; Simon B., Heerhugowaard, f 30 boete of 15 dagen; Corn. R., Heerhugowaard f 30 boete of 15 dagen; Joh. BI., Heerhugowaard, f 30 boete of 15 dagen; Adr. B., Warmenhuizen. f 30 boete of 13 «lagen; Hendr. v. d. H., O. Niedorp. f 30 boete of 15 dagen; Jac. J. Grootschermer, f 35 boete of 20 .dagen; A. C. Koedijk f 25 boete of 15 dagen; J. G. St., Bcemster f 25 boete of 15 dagen; Simon D., Heerhugowaard f 25 boete of 15 dagen. Dc waakhond half dood geslagen. Ef fecten gestolen. Zaterdag hebben inbrekers, terwijl dc bewoners af wezig waren, een bezoek gebracht aan het huis van den heer Hogenheek aan «Ie Grindbank nabij den Rijksweg te Laren. Dc inbrekers forceerden de voor deur en mishandelden, na«lat zij binnen waren gedron gen den waakhond zoodanig, «lat het dier later door den baas half dood in een «Ier kamers werd gevonden. Alle kasten werden open gebroken en een belangrijk bedrag aan effecten werd ontvreemd. Ook een groote hoeveelheid waardeloozc Duitsche marken werd mee genomen. Hoewel do politic onmiddellijk een onder zoek instelde, werd van de daders geen spoor gevon den. Inbraak in belastingkantoor. Zondagnacht is ingebroken in het belastingkan toor van den Rijksontvanger aan den Parkweg te Apeldoorn. Uit de brandkast werd ongeveer f7000 aan bankbiljetten en specie ontvreemd. De politic is dc daders op het spoor. EEN GRUWELIJKE DOOD. In een bak met gesmolten ijzer gespron^ea. Uit Kattowitz, in Polen, wordt gemeld, dat een ar beider van de ijzergieterij Krolewska in Silezië. in tegenwoordigheid van zijn vader en van tal van arbeiders, een einde aan zijn leven heeft gemaakt door plotseling in een groote bak met gesmolten ijzer te springen. Later vond men slechts eenige stukjes verkoold been terug. lijks f 13 kon opbrengen, werd Zaterdag f 13.80—15.10 betaald. Zoo liep B op van gemiddeld f 12 tot f 13, C van f 11.60 tot f 13, terwijl CC ook iets steeg, n.1. tot ruim f 7. Verleden jaar begonnen de prijzen om streeks dezen tijd ook sterk te dalen en zijn ze laag gebleven .De aanvoer bedroeg 94000 K.G. Voor bloemkool was meer kooplust dan dc laat ste weken. Toch waren de prijzen nog maar matig. Aanvan kelijk werd aan de Broeker Veiling voor eerste soort f4f0 betaald, wat op het laatst der week f4.30— f8.40 werd. Voor tweede soort, waarvan de qualitcit nog al tc wenschcn overliet, werden slechte prijzen betaald, nl. van f 1.50—f3.10. Met de roode kool, die er al heel wat wordt aan gevoerd, liep het niet schitterend. L)e mooiste par tijen van de uitgezochte grootte werden sommige marktdagen voor f3.70—f4 verkocht; verschillende aanvoeren brachten echter niet meer dan f3.20— f3.50 op. Groote roode kool of partijen van afwij kende qualitcit werden voor f2.20— f3 verkocht. Slechter was het gesteld met dc wortelen. Voor dit tuinbouwproduct bestaat zoo goed als geen be langstelling, zoodat verschillende aanvoeren onver koopbaar waren. Wat verkocht werd, bracht meestal f 1.50 op. Slechts voor enkele partijen werd 2050 cent meer gemaakt. Gele kool, die nog sporadisch werd aangevoerd, werd voor f 4.40 verkocht. Aan beide veilingen kwam reeds vroege witte kool. Dc prijzen kwamen vrijwel overeen met die, welke het vorige jaar voor eerste aanvoeren werden besteed, nl. f 4 tot f 4.40. Als nieuw product kregen we de sla- of spercie- boonen, iets vroeger dan verleden jaar. De prijs was, als altijd voor nieuwe groenten, hoog, nl. 29 a 30 cent per Kg. Peulen waren laag in prijs: een enkele maal werd er f 4 voor betaald; meermalen echter f 3—f 3.(50. Tuinboonen brachten zeer weinig op, nl. f 11.30. Rabarber, die in kleine hoeveelheden werd aange voerd, werd voor f 1.30—1.90 verkocht. Aan beide veilingen werden al wat zilveruien aan gevoerd. Voor nep werd f 5.207.80 betaald, een zeer magere prijs. Drielingen werden voor f2.40— 3.50 verkocht en voor uien werd slechts fl a f2 be taald. Uit St. Pancras kwamen dc eerste druiven, nl. Frankenthalers. De prijs was f57, een mooie prijs ongetwijfeld. Alles samenvattende, kan toch nog worden gecon stateerd, dal de zaken aan do veilingen niet zoo on gunstig verloopen als verleden jaar.

Schager Courant | 1934 | | pagina 9