FABRIEKSBRAND TE STADSKANAAL 6000 VRACHTWAGENCHAUFFEURS IN STAKING. Hst ging er Spaansch toe. Oplichters-affaire in Polen. Vliegtuig neergestort en in brand gevlogen. Vliegtuigloods in Swinemiinde opgeblazen. Hevige onweders boven Oostenrijk. Neutrale school aan de Langereis? Feestweek te Bolsward. Een fabriek door brandstichting verwoest; een tweede poging tot brandstichting mislukt. Stadskanaal. Gisternacht is de meubelfabriek van de firma Knigge en Co. te Stadskanaal geheel door brand verwoest. Ook een grootc opslagplaats van hout en een bij de fabriek gelegen schuur wer den een prooi der vlammen. Te kwart over twee word de brand door omwonen den ontdekt. Het vuur. dat gretig voedsel vond in de grootc voorraden lichtbrandhaar materiaal, greep zeer snel om zich heen. Toon de beide motorspuiten dan ook ter plaatse verschonen, vormden de fabriek en dc opslagplaats een groote vuurzee. De brandweer moest zich in hoofdzaak beperken tot het bewaken van de omliggende gebouwen. Zij slaagdé er dan ook in het woonhuis van een der firmanten, den heer Knigge, dat voor de fabriek is gelegen, te behouden. f)e schade, welke op zestig a zeventig duizend gulden wordt geraamd, wordt door verzekering ge dekt. Het staat wel vast, dat deze brand het gevolg is van kwaadwilligheid Op het gerucht van den brand werden do omwonenden gewekt. Op weg naar het brandende gebouw ontdekten ecnige bewoners, dat er ook brand was uitgebroken in de stoelenfabriek van den heer H. Eerkcns, welke op ongeveer zes honderd meter afstand van de fabriek der Firma Knigge is gelegen. Met eenige emmers water slaag de men er in het vuur in deze fabriek te blusschen. Het bleek toen, dat alle aanwijzingen voor brand stichting aanwezig waren. Op niet minder dan ze ven plaatsen vond men met petroleum gedrenkte planken en stukken poetskatoen. Hoewel de fabriek van de firma Knigge zelf geheel is afgebrand, en van het twee verdiepingen hoogc gebouw slechts een puinhoop is overgebleven, heeft men ook hier brandstichting kunnen vaststellen. Een der direc teuren van de fabriek had gisteravond te kwart over elf, zooals eiken avond, nog een rondgang door het gebouw gemaakt Alles was toen in volmaakte orde en bij het, verlaten heeft hij alle deuren geslo ten. Hedennacht is ontdekt, dat een der deuren van de fabriek open stond. Onder de honderden belangstellenden, die in den afgeloopen nacht het blusschingswerk gade sloegen, bevond zich ook de burgemeester van Wildervank, de heer Teenstra, die als hoofd van de politie onmid dellijk een onderzoek deed instellen. De fabriek van den heer Eerkens is voorloopig gesloten in afwach: ting van de komst van het parket, dat heden ter plaatse een onderzoek zal instellen. Dreigende toestand in Minneapolis. Het is of de stad zich op een algemeen beleg voorbereidt. X ew-York. Donderdag zijn in de stad Minnea polis door beide partijen uitgebreide maatregelen genomen in verhand met de dreigende staking van de zesduizend vrachtwagenchauffeurs, die in een vakvereeniging aaneengesloten zijn. Het lijkt wel alsof de stad zich op een algemeen beleg voorbe reidt. Ziekenhuizen zijn in gereedheid gebracht om eventueele gewonden te kunnen opnemen, terwijl van den kant van de vakvereeniging posten voor eerste hulp bij ongelukken zijn ingericht. In St. Paul heeft de politie order gekregen ziJi gereed te hou den, terwijl de chauffeurs van de algemeene vakver eeniging van St. Paul stemmen over aansluiting hij de stakingsbeweging van Minneapolis. Wanneer St. Paul zich inderdaad hierbij aansluit zullen daar door nog 1300 man in staking gaan. De staking is aangekondigd tegen Maandag te middernacht. De staking in San Fransisco. De stakingsbeweging te San Fransisco heeft snel om zich heen gegrepen, waardoor de bedrijvigheid in een zeer groot gedeelte van de stad en van dc om geving werd stopgezet. Dc voerlieden, werklieden in de slachterijen, bouwvakarbeiders, benevens dc werk lieden in dc groote wasscherijen en ververijen, even als de ketelmakers en metaalbewerkers, hebben zich uit solidariteit met de stakende havenarbeiders aan gesloten bij een sympathie-staking. Ruim 70 andere vakvereenigingen hebben hun stern uitgebracht voor aansluiting bij een algemeene staking, in antwoord on den oproep van den plaatselijken arbeidsraad. Vijftig verdere vakvereenigingen zullen binnenkort over aansluiting stemmen. De arbeid.ersleiders zijn thans van rneening, dat een algemeene staking on vermijdelijk schijnt. Reeds thans zijn 15 000 van de in totaal naar schatting 45.000 leden omvattende Vakvereenigingen van San Fransisco in staking. Verscheidene openbare en particuliere instellin gen hebben reeds getracht hun invloed te benutten om een algemeene stopzetting der werkzaamheden in de stad te voorkomen. De bemiddelingscommissie van President Roosevelt heeft den geheelen dag ver gaderd en zet haar pogingen voort om een oplos sing te vinden voor de havenarbeidsstaking. De havenarbeiders hebben er inmiddels in toege stemd een stemming te houden onder hun menschen over de vraag of zij hun grieven zullen voorleggen aan een arbitragecommissie. De bemiddelinescom- missie van Roosevelt zal deze stemming controlee ren en haar zoo spoedig mogelijk doen uitvoeren. Alle noodige maatregelen zijn genomen om het uit breken van gewelddadigheden te voorkomen. De po litie heeft de warenhuizen en pandhuizen bevel ge geven alle vuurwapenen uit de étalages te verwijde ren. Militairen bewaken de haventerreinen en de po litie in dc havenbuurten is uitgerust met speciaal voor rellelies bestemde revolvers. Vuurgevecht tijdens een gemeenteraads vergadering. Malaga, 13 Juli (V.D.): Tijdens een vergade ring van de corporatie Alozania is een revolvergevecht ontstaan, toen dc secretaris beschuldigd werd van verduistering van gelden. Dc man ontstak daardoor in zoo hevige woede, dat hij een revolver trok ca op den burgemeester van de stad vuurde. Het schot rf#stc echter en trof den zoon van den secretaris, waarop deze het wapen onmiddellijk op zichzelf richtte en een einde aan zijn leven maakte. Er ontstond een pandemonium en van alle kanten werd gevuurd. In totaal werden vier personen gewond. Vier groote kooplieden er bij betrokken. Warschau: Naar uit Lemberg wordt gemeld, hebben dc Poolsche politie autoriteiten in Oost-Galicië op nieuw een groote oplichtingsaffaire ontdekt. Vier industrieelen en kooplieden uit de petroleumindustrie zijn gearresteerd. De oplichtingen zouden een bedrag van ongeveer 4 millioen Zloty betreffen. Piloot verbrand. A m b 1 e r: Joseph Mccormick, de bekende piloot, die proefnemingen met auto-giro-vliegtuigen nam, is gis teren met zijn toestel bij een proefvlucht neergestort. De machine vloog in brand en de piloot kwam jam merlijk om het leven. Twaalf vliegtuigen vernietigd. W e e n e n: Uit Berlijn wordt aan den Reichspost gemeld, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag de vliegtuigloods van Swinemünde tengevolge van een aanslag, in de lucht is gevlogen. De in de loods aanwezige twaalf vliegtuigen zijn vernietigd. CHOLERA-EPIDEMIE IN NOORD-CHINA. Reeds 61 dooden. Sjanghai: Volgens hier binnengekomen be richten is in Noord-China cholera uitgebroken. Voor al te Tsinanfoe heerscht de ziekte zeer kwaadaardig. Tot dusverre zijn 61 personen overleden. Dc Chince- schc autoriteiten hebben bijzondere maatregelen ter bestrijding van de epidemie genomen. ult de OMGEVING T. 4 V G E N T) ÏJ K Crisisheffing verlaagd. De wijzigingen van maatregelen voor den verkoop van vroege aardappelen zijn niet van de lucht. Werd er Maandag hekend gemaakt dat de heffing op de voor binnenlandsche consumptie bestemde aardappe len van f LiO op fl.— per 100 K.G. is terug gebracht, thans kan worden medegedeeld, dat ar nog weer eens dc helft van de heffing af is gegaan, zoodat op het oogenblik f0.50 wordt geheven. De drielingen waren tot heden ook nog aan de hef fing van f 1.— onderhevig, maar deze heffing is ge heel vervallen, zoodat deze vrij vervoerd kunnen wor den met een gratis vervoerbewijs. De prijzen werden er al dadelijk door beinvloed. De laatste dagen werd ten hoogste f5.— per 100 K.G. betaald voor binnenlandsche aardappelen, vandaag werden er zelfs verhandeld voor f5.30 en f5.50 per 100 K.G. Door deze nieuw getroffen maatregel wordt de tuin der dus bevoordeeld, want nu kunnen dc kooplieden desnoods als de verkoopsprijs gelijk blijft, f0.50 per 100 K.G. meer besteden dan anders, terwijl ook de marge, welke tusschen den inkoopprijs en verkoops prijs ligt, door de verlaging van de heffing aanmer kelijk wordt verminderd, wat in het voordeel is van producent en consument. Want, nu in zoo korten tijd de heffing met bijna een cent per K.G. is verlaagd, behoeven dc consumenten niet zooveel meen te be talen. Daartoe is een groot gedeelte der afnemers dan ook niet in staat, klagen sommige Amsterdam- sche kooplieden. Maar mochten ze nog iets meer kunnen betalen of dezelfde prijzen als de vorige week, dan zal dit toch in de aan de veilingen bestede prijzen tot uiting komen, zoodat de tuinders meer maken en kan de prijsopdrijving niet aan de heffing worden toegeschreven. Daarvan werd de crisisheffing veelal beschuldigd. Op het oogenblik heeft de heffing eigenlijk hcele- maal geen zin, daar de opzet was, dat die aardappe len, welke de vastgestelde minimumprijzen niet kon den opbrengen, uit de opbrengst daarvan zouden wor den betaald. Gelukkig is het. den laatsten tijd niet meer voorgekomen, dat de aardappelen doorliepen, wat wel een der oorzaken zal zijn, dat de heffing zoo aanmerkelijk is verlaagd. In de regeling voor Duitschland is nog geen wij ziging aangebracht. Men verzoekt ons er de aandacht op te willen ves tigen, dat de indruk, dien het verslag van de ge houden conferentie van de dageiijksche besturen der gemeenten van Zuidscharwoude. Noordscharwou- de en Oudkarspel heeft gewekt met betrekking tot de vaststelling der loonen in het vrije tuindersbedrijf met toeslag van de overheid, als zouden de arbeiders en tuinders In deze 3 (proefIgemeenten achter wor den gesteld met die te St. Pancras en Broek op Lan- gendijk, een verkeerde is. Dat in deze 3 gemeenten het loon op f 16.50 is bepaald, terwijl dat in de 2 laatstgenoemde gemeenten nog f 18 is. vloeit hieruit voort, dat dit loon binnen zeer korten tijd ook wordt gewijzigd en de bedoeling daarbij voorzit, het loon in alle gemeenten op een gelijk bedrag te stellen. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit geschieden in een bijeenkomst, waar alle gemeentebesturen zullen zijn vertegenwoordigd. Den lsten Augustus zal het 25 Jaar geleden zijn, dat de heer W. J. Smit in dienst trad als di recteur van de Gemeenschappelijke Gasfabriek aan den Langendijk. Deze Gasfabriek bestaat dit jaar ook een kwarteeuw. Hij is de eerste en eenige Di recteur geweest. ZUIDSCHARWOUDE. In dc eergisteravond gehouden vergadering van de Schoolfeestcommisie bleek, dat de inzameling v. gel den bij de voorstanders der openbare school f 168.10 had bedragen, terwijl de schoolkinderen f36 bijeen hadden gebracht. Deze inzameling had aanmerkelijk minder opgebracht dan vorige jaren, zoodat men over minder heeft te beschikken dan gewoonlijk. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. Kostelijk. Besloten werd met de kinderen der 5 laagste klas sen per autobus naar Camperduin, Schoorl en Bergen te gaan, en met de hoogste klassen en de kinderen, die met April de school wettig hebben verlaten, naar het Gooi, waar het Muiderslot zal worden bezichtigd en verder naar het Zuiderzeestrand bij Oud-Valke veen. Verschillende besprekingen werden nog gehouden over een voorstel om aan B. en W. een adres te rich ten naar aanleiding van de houding van het hoofd der school, die stelselmatig weigert zijn medewerking aan het schoolfeest te verleenen. Ten slotte werd goed gevonden geen adres te richten, doch de beoordeel ing over de ergerlijke houding van dit lid van het on derwijzend personeel over te laten aan het oordeel van ieder, die meent, dat de onderwijzers uit liefde voor de kinderen, hun medewerking aan het school feest niet mogen onthouden. Ernstige beschadigingen aangebracht We en en: Donderdagavond hebben zich boven Graz en omgeving hevige onweders ontlast, die ge paard gingen met zwaren regenval. Het dak van hot zomertheater werd op den weg geslingerd, terwij! ook de stadsplantsoenen ernstig werden beschadigd. Vele hoornen werden ontworteld. De brandweer moest, in de lager gelegen wijken verschillende kelders leeg pompen. Ook in verschillende deelen van Tirol heb ben hevige onweders gewoed. In den namiddag werd door een steenlawine de Arlbergstrasse bij Telfs versperd. Hoewel onmiddellijk met het opruimings- werk is begonnen, zal de weg gedurende twee dagen voor alle verkeer afgesloten zijn. DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Op den overweg voor den zeeweg te IJmuiden is gisteren de 9-jarige B. A. aldaar door een electrische trein aangereden. Deze overweg, die dc verbinding vormt met den weg langs hot Noordzeekanaal, is door twee hekjes afgesloten. Genoemde jongen was met een vriendje het hokje doorgegaan, toen zij een trein za gen naderen. Het vriendje liep door, maar R. A. liep terug en werd aangereden. Door zeer krachtig rem men van den bestuurder is het ongeval nog vrij goed afgeloopen. De jongen werd tegen de wegafschei- ding geworpen en liep verwondingen aan het hoofd en een der schouders op. Hij werd door dr. O. verbon den en is daarna naar dc ouderlijke woning vervoerd. EEN EMMER WATER VOOR TIEN PFENNIG. Ontzettende droogte ook in Duitschland. Tengevolge van de aanhoudende droogte zijn vier bronnen opgedroogd, zoodat op vele plaatsen reeds een gebrek aan water heerscht. Tonnen water worden op karren van Prempe naar Glueckstadt gebracht, waar het. drinkwater voor tien pfennig per emmer wordt verkocht. Te Armstadt is de dorpsvijver volko men uitgedroogd. De boeren zijn er reeds toe overge gaan het vee in de stallen te brengen, daar de ver dorde weiden geen voedsel meer opleveren. VERZOEK VAN DE OUDERS VAN 70 LEERPLICHTIGE KINDEREN. Wij vernemen, dat de vereeniging tot stichting van een neutrale school te Langereis bij het ge meentebestuur te Oude Niedorp een verzoek heeft ingediend om te Langereis, gemeente Oude Nie dorp een school voor neutraal onderwijs te bou wen. De aanvrage geschiedt uit naam van ouders van bijna 70 leerplichtige kinderen. De bedoeling is, dat de school op het terrein van den heer A. Bart komt te staan. ZUIDSCHARWOUDE. Tot dc 3e klasse Gymnasium of H.B.S. van het R.K. Lyceum te Alkmaar is o.m. bevorderd Simon Kruijer en tot dc -ie klasse II.B.S. G. Kramer Kz. heiden alhier. NOORDSCHARWOUDE. Voor het toelatingsexamen van de R.H.B.S. te Alk maar slaagde Jan Tuin Wz., leerling van de U.L.O.- school alhier. Tot de 4e klasse van het Gvmnaslum (R.K. Lyce um) is bevorderd J. Nijman alhier. W J E R J N GE Het zonnige, warme weer der laatste dagen heeft voor de veebedrijven niet veel verbetering gebracht. De droogte laat zich leelijk gevoelen. Voor den hooi bouw was dit zeer zeker goed en er is over het al gemeen een beste kwaliteit hooi geteeld en niet weinig. Doch met het gras staat het er thans zeer slecht voor. De groene weilanden zijn meest alle herschapen in dorre vlakten en het zijn in hoofd zaak de hooge landen welke het meeste last hebben. Het nagras op de hooilanden komt dan ook niet tot haar recht. Een flinke hoeveelheid regenwater zou verbetering kunnen brengen, maar dan mag dit ook niet te lang op zich laten wachten. De boeren zien hier dan ook verlangend uit naar regen. Bij Jb. Kuut te Stroe alhier is aan komen vlie gen een postduif met ring om den poot, gemerkt: 0275904 B.E.L.O. 34. Sportnieuws voor Zondag. Texel 1Succes 1. Vertrek van Hippolytushoef 9.30 uur. Vertrek boot Den Oever 10 uur. L. Rij vereeniging „Wielingen", geen rijles. Geslaagd. MeJ. Sita Kooii alhier slaagde te Alkmaar voor het eindexamen U.L.O.-diploma. OUDE N 1 E T) O RP 'T VELD. In de bestuursvergadering van het R.K. Zieken fonds St. Martinus alhier werd gekozen tot 2e Di recteur de heer D. de Groot te Zijdewind en tot 2e Secretaris de heer S. v. d. Stoop, Valbrug, Nieuwe Niedorp. Oude Niedorperbrug. Naar wij vernemen is door Ged. Staten van Noord holland aan P. Daalders Aannemersbedrijf N.V. te Alkmaar vergunning verleend tot het wijzigen van de Niedorperbrug over de Wester Langereis in deze gemeente, door het verwijderen van hot meest oos telijke juk van die brug, en. in verband met de al dus ontstane grootere overspanning, het ter plaatse aanbrengen van ijzeren liggers, ter versterking van de boogconstructie. Deze wijziging moest worden aangebracht, opdat de schuiten van voornoemd aannemersbedrijf onder deze brug door kunnen varen voor het vervoer van zand ten behoeve van den aanleg van den nieuwen provincialen weg. CATÏANTSOOG Blijkens een advertentie in dit blad is onze bad plaats vanaf heden een attractie rijker geworden. Een tweetal ondernemende Amsterdamsche kunste naressen, de dames Anna Op 't Landt (beeldhouw ster) en Tine van Doornik (schilderes), die in deze streek reeds geen onbekenden meer zijn, hebben een tentoonstellingsgebouw doen verrijzen, waar zij ge durende Juli en Augustus exposeeren met een groote verscheidenheid van beeldhouwwerken in gips, hout, brons, enz. en schilderstukken en teekeningen, alles eigen werk. Hedenmiddag wordt de show geopend voor genoo- digden .Wij twijfelen niet of Callantsoog en omge ving zal deze nieuwe attractie, weten te waardeeren door een belangstellend druk bezoek. (Zie adv. in dit blad). De officieele opening van de feestweek zal plaats hebben Dinsdag 17 Juli, 's voormiddag* 10 uur in do raadszaal van het aloude schoone stadhuis door den heer Burgemeester. Daarna heeft een rondgang door de stad plaats met muziek voorop. Om halftwaalf begint de groote kaatspartij van 10 der beste partu ren, terwijl 's avonds 8 uur in liet fraaie Juliana- park de eerste opvoering zal plaats hebben van de Gysbert Japicx revue. Woensdag 18 Juli om 1.30 uur een zeer mooi mo ment: dc gecostumeerde Kindcroptocht on direct daarna op dc nieuwe grashaan de Wielerwedstrijden. De deelname hiervoor was zoo groot, dat een schif ting moest plaats hebben, 's Avonds 7 uur opvoering van het kinderzangspel en na afloop daarvan een kanowedstrijd in de stadsgracht. Donderdag 19 Juli om 1 uur herhaling van de gecostumeerde kinderoptocht en 's middags 2 uur officieele opening van de nieuwe renbaan en handi cap-draverijen in 3 klassen (800 M.) waarvoor f 750 aan prijzen zijn beschikbaar gesteld. Hieraan nemen deel de snelste paarden, waaronder 2 Amerikaan- sche. die voor het eerst in Nederland op de baan komen. 4S paarden zijn ingeschreven, 's Avonds 8.30 uur opnieuw opvoering van de Gysbert Japicx re vue. Vrijdag 20 Juli een kaatspartij van den Chr. Frie- schen Kaatsbond. 's Middags een coneeri van den heer A. Alt op het beroemde orgel in dc Ned. ITerv. Kerk en 's avonds herhaling van Openluchtspelen. Zaterdag 21 Juli ('s middags) beginnen de groote sportdemonstraties. Om 2.30 uur beginnen Race- demonstraties en motor-vaardigheidswedstrijden op de nieuwe grasbaan. Deze wedstrijden staan onder leiding van de Frlesche Motorclub en beloven zeer interessant te worden. De nieuwe grasbaan leent zich door mooie ligging van de baan en voorname lijk de bochten, uitnemend voor deze wedstrijden* Verschillende autoriteiten op het gebied van paar densport en motorsport verklaarden deze baan voor een der mooiste en best aangelegde uit het Noorden, 's Avonds om 7 uur iets extra's voor geheel Fries land. Een bijzondere voetbalmatch op het voetbal terrein van C..A.R. tusschen de twee eerste klasse clubs P.E.C. I uit Zwolle en R.C.H. I uit Haarlem. Dit ls stellig zooiets bijzonders voor Friesland, dat vele duizenden dit niet zullen wijlen nalaten bij to wonen. NanrTnen ons mededeelde, zal de stad in verschil lende straten worden versierd. Inderdaad een zeer uitgebreid programma. 'A V N A P 4 V L O IV N 4 Geslaagd, De heer J. Raap slaagde te Haarlem voor het eind examen van de Middelbare Technische School. t IV !ERÏNG ER WAARn Vrijdagmiddag waren we getuige dat oud-leerlin gen van de Rijkslandbouwschool en verschillende landbouwers aan een keurig verzorgde koffietafel aanzaten bij den heer H. v. d. Woude. Per touringcar van de firma Naastepad en een paar particuliere auto's werd door het gezelschap onder leiding van den heer Lienesch een excursie gemaakt. In den voormiddag was een bezoek ge bracht aan Anna Paulowna en van hieruit was het do bedoeling om naar Waard en Groet te gaan. t Door den Commlsaris der Koningin ls aan Burgemeester Haringhuizen een maand ziekteverlof verleend, in te gaan a s. Maandag 16 Juli. IV 4 R V E N R V 1 7 E V SCHOORLDAM. Naar wij vernemen is onze plaatsgenoote. mej. C* G. ter Burg bij de te Alkmaar gehouden examens geslaagd voor de acte nuttige handwerken en te vens voor de acte handenarbeid (hout, papier, klei). 7 1.1 P E Burgerl. Stand van 6—12 Juli 1934. Geboren: Dirk, zoon van Pieter Vorst en van Christi- na Trijntje Leegwater. Ondertrouwd of Getrouwd: Gecne. Overleden: Gerrit Kuiper, oud 75 jaar. Cornelis Va der, oud 65 jaar, echtgenoot van Nee) t je SI ijkerman. Voor elk merk automobiel of motor zijn wij Uw reparateur. Goed, vlug en billijk. - NICO KAMP. NOORD SCHAGEN. SCHOORL Zomerfeesten: Jubileum V.V.V. Op Zondag 29 en Maandag 30 Juli zal de V.V.V. to Schoorl weder als elk jaar, zijn Zomerfeest houden. Dezen keer wordt echter liet beste beentje extra voor gezet en doet de vereeniging haar uiterste best om een hijzonder programma te formeeren, omdat do V.V.V. 25 jaar bestaat. Het feest zal op het groote, prachtig liggende Sport park worden georganiseerd, waar de diverse kermis vermakelijkheden, henevens een zeer grootc dansvloer weldra zullen verrijzen. De Zondag wordt geopend met een optocht, bestaan de uit vele voertuigen enz., waarop kleedcrdrachten, enz. van de elf provinciën worden uitgebeeld, bene vens landsgebruiken enz. De medewerking hiertoe is dit jaar zeer groot. Tal van verccnigingen zullen hier aan deelnemen. Als bijzonderheid zij vermeld dat door leden van het Nieuw Schouwtooncel uit Amsterdam, direotio Ko van Dijk, op een afzonderlijk boschrijk gedeelte, doch op het Sportpark een openluchtspel zal worden gegeven. Opgevoerd zullen worden: „Doctor tegen wil en dank" van Moliiëre en „de Klucht van de Koa" van Brederoo. Deze attractie zal echt iets zijn voor de zomergasten van Schoorl en Bergen, doch ook voor zoovele ande ren. Verder, een ballonwedstrijd en kinderspelen. Des avonds concert van Schoorl's Fanfare en van 7—2 uur Bal Champêtre. De Maandag wordt gevuld met een mooi gecostu- meerden voetbalwedstrijd, daarna onderlinge wed strijden (omnium- en achtervolgingswedstrijden) op racefietsen, onder de auspiciën van „Onderling Ge noegen" uit Alkmaar. Bekerrenners als Langedijk, Kos, Renaud en Kuiper nemen hieraan deel, zoodat deze zoo populaire sport op de grasbaan, wel kijkers zal trekken. Een ringsteekspel met paard en kar, voor alle pa ren opengesteld, heeft op een ander terreingedeelte plaats. 's Avonds concert van Schoorl's Gemengd Koor, en natuurlijk, den geheelen avond noodigt de groote giarne verlichte dansvloer de honderden menschen tot een dans. Van wijd en verre komen de danslusti- gen weder op, daar de Schoorlsche dansvloer buiten gewoon aantrekkelijk is. Te half elf 's avonds heeft het traditioncele vuur werk plaats. De firma Schuurman uit Leeuwarden deelde mede, met het oog op het jubileum, dit buiten gewoon aantrekkelijk programnummer. heel extra te verzorgen. Dat beloofd wat, en zal duizenden men schen trekken, als altijd. Nu nog mooi zomerweder, en Schoorl stelt haar poorten, op 29 en 30 Juli als gast vrouwe, zeer wijd open.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10