HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Tuinfeest te Wieringen. In Frankrijk gaan Socialisten en Communisten samen. De overstroomingen in Japan. Merkwaardige vondst. Een ongelukkige val. Abonnementsgelden» SPORT. Omnibus verongelukt. Betere bewapening van de Amsterdamsche politie. Gebeenten van Dinosauri gevonden. W JEN I NO EN Zondag J.1. werd te Wieringen op het voetbalterrein van „Succes-' een «root turnfeest gehouden door don Turnkring Hollands Noorderkwartier, afd. van het K.N.G.Y. Om 1 uur had in Concordia de officieele ontvangst plaats door de commissie van ontvangst, bestaande uit de volgende personen: C. J. Bosker. S. de Vries, P. de Vries. Jb. Bruul en D. Nieuwbuurt. Het woord werd geveord door ile hoeren C. J. Bos ker en T. Kemp. voorzitter van den Turnkring. Na de officieele ontvangst gingen de deelnemers in optocht door het dorp. hetwelk begrijpelijk veel bekijks had. ook omdat de muziekverceniging ..Har monie-' haar medewerking verleende. Hieraan was nog een marschwedstrijd verhonden. Op het terrein aangekomen, werd eerst door de vaandeldragers den bekenden vaandelgroet ge bracht. Waarvoor ons respect. Vervolgens kregen we vele verschillende oefenin gen te zien, o.a. vrije oefeningen, verspringen, brug, hoogrek, paard en eenigc lenigheidsoefeningen, zoo wel door dames als door heeren Zeer bijzonder viel in den smaak van het publiek een dans. uitgevoerd door „Wieringen", en Niels- Buck-oefeningcn. uitgevoerd door „Hercules-Hvgiëa" Be estafettewedstrijden trokken eveneens veel aan dacht. De handbaldemonstratie, door DO.K.E.V. en 01 vm- pia, werd ook goed uitgevoerd. Dit was voor Wie ringen iets nieuws. Na deze demonstratie werden de prijzen bekend gemaakt en uitgereikt door den heer Kemp. De uitslag luidt als volgt: Marschwedstrijd: D.O.K.E.V. verg. zilv. med. 22 punten 1ste prijs: Her- cules-Hygiëa, verg. zilv. med. 21 punten. 2e prijs; Wieringen. verg. zilv. med. 20 punten, 3e prijs. V e r s p r i n g e n. Meisjes: D.O.K.E.V. 1ste prijs 13.07 M.; Wieringen 2e prijs 13.83 M.; U.D.I. 3e prijs 13.25 M Persoonlijke prijzen: D.O.K.E.V.: Mej Oostdijk, le prijs, met een sprong van 4.00 M.; Wieringen: I. Hoekstra. 2e prijs. 3.65 M.: D.O.K.EV.: P. Walraven, 3e prijs. 3.33 M.: Z.C.S.: Z.S.C. te prijs. 3 18 M. Jongens: D.O.K.E.V. 1ste prijs 16.72 M.; U.D.T. 2e prijs 16.07 M.: Persoonlijke prijzen: H. Koster. D.O. K.E.V. 1ste prijs met een sprong van 4.37 M.; Jb. Smit, idem, 2e prijs met een sprong van 4.36 M. Estafette. Jongens: D.O.K.E.V. 1ste prijs in 38.5 sec.; Olvmpia 2de prijs in 30.6 sec.; U.D.I. 3de prijs in 39J) sec. Meisjes: D.O.K.E.V. 1ste prijs in 39.6 sec.; Wierin- ringen 2e prijs in 40.2 sec.; Sportlust 3e prijs in 40.6 sec. Dames: Olvmpia le prijs in 57.5 sec.: D.O.K.E.V. 2e prijs in 61.9 sec.; Z.S.C. 3e prijs in 62.9 sec. Heeren: Olvmpia le prijs in 51.3 sec.; U.D.I., 2e pr. in 53.1 sec.: D.O.K.E.V. 3e pr. in 64.9 sec. De heer Kemp sprak er zijn genoegen over uit dat dit turnfeest zoo goed geslaagd en het publiek vrij talrijk aanwezig was, en de weersomstandigheden ook hadden medegewerkt. De heer Kemp dankt de vereenigingen voor hun opkomst, 7 in getal en spreekt den wensch uit dat allen met genoegen op dit feest terugzien. Het geheel werd 's avonds gesloten met een ge zellig en geanimeerd bal in Concordia. Geslaagd. Van de tweede naar de derde klasse handelsschool te Den Helder is overgegaan onze plaatsgenoot S. Lont Az. Afwezigheid Burgemeester. De Burgemeester dezer gemeente zal vanaf 16 Juli 1934 tot en met 9 Augustus a.s. met verlof afwezig zijn. Benoeming raadslid. Naar men ons uit betrouwbare bron mededeelt, heeft de heer L. Wigbout zijn benoeming als raadslid aangenomen. Overwerkvergunning. Aan de firma O. J. Bosker is ten behoeve van het maken van een wegbaan door een gedeelte der Stroeërkoog alhier, overwerkvergunning verleend voor 60 man van 16 Juli tot en met 28 Juli a.s.; even eens over genoemd tijdvak een overwerkvergunning voor de smederij te Den Oever voor licrstellingswerk- zaamheden. Opening der jacht. De jacht op patrijzen is geopend van 8 September 1934 tot 1 Januari 1935. Op korhanen van 6 October 1934 tot 1 Januari 1935. Op korhennen van 6 October 1934 tot 11 November 1934. Op fazantenhanen van 6 October 1934 tot 27 Jan. 1935. Op fazantenhennen van 6 October 1934 tot 1 Jan. 1935. Op houtsnippen van 6 October 1934 tot 27 Jan. 1935. Op hazen van 6 October 1934 tot 1 Januari 1935. Op ganzen van 23 Juli 1934 tot 10 April 1935. Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eider- eendenvan 23 Juli 1934 tot 10 Februari 1935. Voor de provinciën Groningen, Friesland en Drente zijn verschillende andere tijdvakken vastgesteld. De jacht op wilde eenden op de eilanden Texel en Ameland en in Zeeuwsch Vlaanderen zal zijn ge opend van 16 Juli 1934 tot 10 Februari 1935. Het vangen van eenden, alle soorten, behalve berg en cidereenden door middel van een eendenkooi is in alle provinciën (behoudens enkele uitzonderingen in Noord-Brabant) opengesteld van 23 Juli '34 tot 10 10 Februari 1935. De jacht zal niet worden geopend op herten- en ree- kalveren, op zwanen, bergeenden, didereenden, dui kers, kemphanen, wulpen, scholeksters, gruto's ture luurs en waterhoentjes. DEN OEVER Gecompliceerd auto-ongeval. Zondagochtend circa 11 uur v.m. vond ter plaatse van het Monument op den Afsluitdijk een gecompli ceerd auto-ongeval plaats, hetwelk, wonder boven wonder, zonder persoonlijke ongelukken is afeeloo- pen. Van het parkeerterrein kwam de heer B. uit Amsterdam afrijden in de richting Den Oever, toen vanuit deze richting met circa 80 K.M. vaart Dr. M. uit Lisse in de richting van Breezand-dijk kwam rij den. De heer B. dacht: rechts gaat. voor, dus heb ik vrij spel: echter meende Dr. M. dat hef parkeerter rein bij het Monument geen zijweg in den zin der wet is. en dat hij den heer B. derhalve geen voor rang behoefde te verleenen. Het gevolg was uiteraard een aanrijdine, waarbij beide wagens ernstig werden beschadigd. De auto van Dr. M. vloog daarna tege>- een ter plaatse genarkeerden auto van Dr. v. d. R. uit Groningen, welke eveneens zwaar werd bescha digd. Van hef ongeval is proces-verbaal opgemaakt. De auto's der beide doctoren waren splinternieuwe wagens, waarvan niet veel meer is overgebleven. Het mag, zooals gezegd, een wonder heeten dat persoon lijke ongelukken hierbij niet voorkwamen. W'A R M E N H Hl Z F N Aan onze veiling werd verhandeld in de maand Juni 1934 606.274 Kg. aardappelen, rabarber, Deensche witte kool. Ter vergelijking de cijfers over Juni 1933: 372.223 Kg. aardappelen. 112.850 Kg. rabarber, 14.900 Kg. Deensche witte kool. De omzet bedroeg in Juni 1934 f 26.231.11 tegen f 6.316.85 in Juni 1933. ALKMAAR D. SCHENK, f Op 57 jarigen leeftijd is in het van Leeuwenhoek ziekenhuis te Amsterdam na een operatic overleden do heer D. Schenk, directeur van het marktwezen, het grondbedrijf en het sportpark hier ter stede. Met den heer Schenk is een zeer verdienstelijk en welwil lend hoofdambtenaar heengegaan. In de oorlogsja ren is hij directeur van het gemeentelijk distributie bedrijf geweest. De begrafenis zal Woensdagmiddag om 3 uur te Alkmaar plaats vinden. n ALLA NTSOOr. Opening Tentoonstelling van werken van A. op 't Land en T. v. Doornik. Op het terrein voor houten zomerwoningen aan de zeezijde van ons dorp hebben de dames A. op 't Land en T. v. Doornik, die sinds jaren aardige plekjes van Callantsoog tot onderwerp van hun artistieke studies hebben gekozen, een aardig gebouwtje laten verrijzen, waarin Zaterdag j.1. te 2 uur een tentoonstelling is geopend. Etui aantal genoodigden had aan de uitnoo- diging van de beide kunstenaressen gehoor gegeven, o.a. merkten we op het Gemeentebestuur van Cal lantsoog. het V.V.V. bestur, Ds. Wiehen en enkele bad gasten. Nadat de aanwezigen een rondgang langs de schilderijen, teekeningen, litho's, hout- en linoleum sneden, beeldhouwwerk, enz. hebben gemaakt, neemt mej. Op i Land het woord. Zij dankt allen voor hun belangstelling; de mooie bloemstukken, die ontvangen zijn, hebben de dames bijzonder getroffen. Spr. hoopt, dat vele de expositie zullen bezoeken, zoodat er op voedende kracht van moge uitgaan. Ten slotte biedt spr., mede namens haar kunstzuster, aan de Gemeente Crfllantsoog een schets van het dorp aan, dateerend uit 1930. Burgemeester Breebaart dankt spr. voor 't mooie geschenk; het stuk heeft al reeds historische betcekenis gekregen, daar in 1930 nog geen zomerhuis jes aanwezig waren. Spr. hoopt, dat de expositie een succes mag worden voor de onderneemsters en voor Callantsoog als badplaats. Hierna werden eenigc ververschingen aangeboden en bleven de aanwezigen nog geruimen tijd om van het geëxposeerde te genieten. De tentoonstelling blijft tot 29 Augustus geopend, n.1. 's Zondags van 111 v.m., 's Woensdags van 25 n.m., 's Zaterdags 25 n.m. LANGEND JJK De volgende leerlingen van de gemeenschappelijke U.L.O.-school zijn nog geslaagd voor de M.U.L.Ó.- examens (afd. A) L. Bakker te Oudkarspel en W. Frielink te Noordscharwoude; en voor afd. B: A. J. Greidanus te Zuidscharwoude. ZUIDSCHARWOUDE. Door een 6-tal tuinbouwers zijn 7 arbeiders aange vraagd, om in aanmerking te komen voor toeslag op het loon door de overheid. In totaal zijn er echter 30 werkloozen, zoodat niet allen zijn geplaatst ge worden. Vanwege de R.K. arbeidersorganisatie zal worden getracht, een contractcommissie te verkrijgen ter be tere behartiging van de belangen der arbeiders hij werkverschaffing en steunregeling. De noodige stap pen zullen daartoe bij het gemeentebestuur worden gedaan. Voor het diploma „Hulp in de Huishouding" slaag de o.m. onze plaatsgcnoote mej. A. Rutsen, leerling van de Huishoud- en Industrieschool te Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoot E. H. J. Lourink alhier slaagde voor het eindexamen der M.T.S. te Amsterdam, afd. Chemische Techniek. De vleeschhal van den heer Kaas aan de Dorps straat alhier is overgegaan aan den heer J. C. Goet Wielrennen. De ren- en tourverccniging „Onderling Genoegen" welke vereeniging door de grootc belangstelling, wel ke er aan den Langendijk en omgeving voor de wie lersport bestaat op het oogenblik een bloeiend be slaan heeft, is voornemens spoedig, in afwijking met de tot heden gevolgde gewoonte om trainings- ritten op den weg te houden, een grasbaanwedstrijd te houden op het D.T.S.-terrein te Oudkarspel. Aan deze wedstrijden zullen een groot aantal renners deelnemen. De R.K. Zangverceniging St. Ceacilia behaalde on der leiding van den heer Al op het te Wervershoof gehouden concours een eersten prijs met 227 pun ten. In den eerewedstrijd den vierden prijs met 127 punten. Een mooi succes. Z U P F PETTEN. Lijkje van pasgeboren kind gevonden. Te Petten werd Zondagmiddag achter den dijk. ge wikkeld in eenig ondergoed, het lijkje gevonden van een pasgeboren kind van het vrouwelijk ge slacht. Onbekende onverlaten hebben dit daar waar schijnlijk Zaterdagnacht gedeponeerd. De gemeentepolitic heeft de zaak in onderzoek. Onze plaatsgenoot, de heer C. Roozing Ez. legde te Haarlem met goed gevolg af het eindexamen der M.T.S., afd. Weg- en Waterbouwkunde. Aan de Rijks H.B.S. te Alkmaar is bevorderd van de le naar de 2e klasse I. Jansma. HEFRHHnOJVAAPD Rijwielen gestolen. Toen de heer H. aan den Basserweg alhier. Maan dagmorgen zijn schuur wilde binnengaan, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat onge- wenschfp bezoekers zich door inbraak in het bezit gesteld hadden van twee zoo goed als nieuwe rij wielen, een jas, een broek en een hoed. Stevig aangepakt. Bij de kermis op ,,'t Kruis" werd zekere S. uit Sij- bekarspel. zoodanig met een bierglas bewerkt, dat hij. nadat een noodverband was gelegd, zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Dat liep best af. Zondagavond speelde het vierjarig dochtertje van den heer V. alhier, die hij haar grootmoeder, de wed. M., logeerde, op den Middenweg. Plots stak zij. van achter een paard en wagen komende, den Midden weg over, met gevolg dat zij door den juist passee- renden motorrijder M., van Alkmaar, tegen den grond werd gereden. Wonder boven wonder liep dit ongeval zonder per soonlijke ongelukken af. hoewel motor en berijder in den berm van den weg terecht kwamen. S J NT M 4 4 RTFN EENIGENBURG. Mej. Aag Dekker is bevorderd van de 3e naar de 4e klasse der R.II.B.S. te Alkmaar. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Zondag j.1. behaalde het muziekcorps „Onder Ons" op het Groot Nationaal Muziekconcours te Heemste de in de superieure afd. Fanfare een 2en prijs met 295 punten. Voorzeker toch nog een hcole prestatie, als men weet. dat „Onder Ons" tot verplicht nummer was opgedragen de ouverture De onvoltooide Sym- phonie van Schubert (le gedeelte). Gemeenschappelijke actie tegen fascisme en oorlog. Parijs. De nationale raad der socialistische par tij heeft Zondag een motie aangenomen, waarin het aanbod der communistische partij voor een gemeen schappelijke actie tegen fascisme en oorlog wordt aanvaard en waarin de raad het aan de bestuurs commissie der partij overlaat, den tekst van de overeenkomst tc fonnulecren en de overeenkomst te onderteekenen. De nationale raad heeft besloten, de communisti sche partij, reeds thans het organiseeren van ge meenschappelijke demonstraties ter gelegenheid van den twintigsten verjaardag der oorlogsverklaring voor te stellen. De nationale raad heeft verder besloten, zijn eischen mede te deelen aan de Tweede Internationale en haar te verzoeken, bij de Derde Internationale in lichtingen in te winnen, of deze bereid is. een der gelijke stap in internationaal kader te ondernemen. Intusschen bevat de motie, die is ingediend door den secretaris-generaal der socialistische partij. Fan- re. eenige reserves. De communisten hadden n.1. gcëischt. dat alle geschikte middelen voor het voeren der actie zouden worden aangewend. De socialisten daarentegen verlangen, dat iedere onwettige hande ling achterwege blijft en zij eischen. dat de onaf hankelijkheid der partij bewaard blijft. Nu het water begint te vallen. Groote ontevredenheid onder de bevolking in verband met het voedselgebrek. TOKIO, Maandagmorgen. Nu de regenval opgehouden is, beginnen de over- stroomingen in do drie getroffen prefecturen af te zakken. De toestand wordt echter vooral in verband met het feit, dat onder meer in de prefectuur Toya- ma ernstige relletjes ontstaan zijn zeer ernstig ge acht. Zaterdag j.1. hebben een aantal slachtoffers van de overstroomingen een aantal ambtenaren aangeval len daar zij meenden, dat deze bij het verdeelen der voedselvoorraden onrechtvaardig tewerk waren ge gaan. De ambtenaren waren ernstig verwond, zoodat men het noodzakelijk achtte politieversterkingen naar de streek te sturen. Gisteren is het water dat een dorp overstroomd had, door een verkeerde manaeuvre naar den ande ren kant van dc rivier geleid, zoodat een ander dorp onder water kwam te staan. De bewoners van dit laatste dorp vielen daarop de ingenieurs en de be woners van het eerste dorp ann, waarop vechtpar tijen ontstonden, die gisteravond laat nog voortduur den. Men acht den toestand zeer ernstig, temeer daar de door de overstrooming getroffenen reeds eenigen tijd ernstig te lijden hebben gehad door schaarste van rijst, terwijl men tevens vreest, dat de onte vredenheid jegens de autoriteiten door politieke fac toren gevoed wordt. Overblijfselen van een oeroade holstad in Hongarije opengelegd. Boedapest In samenwerking met het ge meentebestuur te Banhida, is het aan het Hongaar- sche Nationale Museum gelukt de sporen van een oeroude holstad open tc leggen in het Gerecse ge bergte. De stad, die geheel uit holwoningcn bestond, bevond zich in het zuidelijke gedeelte van het ge bergte, Men vond verschillende gehouwen steenge reedschappen, verder uit dierlijke gebeenten vervaar digde werktuigen, e.a. De opgravingen hebben zeer veel dierlijke en plantkundige overblijfselen aan het licht gebracht. Beenderen van gemzen en holleeu- wen werden gevonden en deskundigen hebben vast gesteld, dat deze dieren de jachtbuiten zijn geweest van den oermensch in die omgeving. In wetenschappelijke krinppn hebben eenige dier lijke en plantkundige overblijfselen destemeer op zien gebaard, daar men daarvan schijnt uit te ma ken, dat de theorieën en verklaringen betreffende de diluviale tijdperken een wijziging moeten ondergaan. Er werd o.a. vastgesteld, dat de mammoot niet altijd onder het koude klimaat geleefd heeft. Volgens de teekenen waren de holwoningen van den oermensch in de omgeving van Banhida door gangen met el kaar verbonden. Vader van 8 jonge kinderen gedood. Leur (N.-B.), 16 Juli: Zaterdag beeft op de hout- fabriek van de firma Aarden te Terheide een ernstig ongeluk plaats gehad. De 36-jarige arbeider J. A. Roovers uit Leur, bevond zich op een stapel gedroogd hout, die men bezig was omhoog te hijschen. De man viel van slechts enkele meters van den stapel naar beneden. Hij kwam op dc betonnen vloer terecht. Met ernstige verwondingen aan het hoofd en totaal ver lamd werd hij opgenomen. Zondagavond is de on gelukkige overleden. Hij laat een vrouw met acht jeugdige kinderen achter. ONTVOERD MISSIONARIS IN VRIJHEID GESTELD. Dc Amerikaansche missionaris Iloward Smith, uit Washington, die door Chineeschc bandieten op 8 Juni j.1. ontvoerd was, is volgens tc Hankau ontvan gen berichten door hen weer in vrijheid gesteld. Hij is ongedeerd en in goeden welstand te Foetsjau aan de Jangste-rivier aangekomen. SCHOOLJONGENS VEROORDEELD. Wegens moord, Boekarest: Drie schooljongens uit Boekarest zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen van drie, twaalf en tien jaren, wegens moord op Popovici, een liberalen afgevaardigde, wiens huis zij hadden willen plunderen. De jongens waren respectievelijk 17, 16 en 17 jaar oud. Betaling 2e kwartaal 1934. Aan onze lezers buiten Scha gen doen wij het ver zoek het abonnementsgeld der Schager Contant over het tweede kwartaal 1934, ten bedrage van 11.80 (voor Courant met Zondagsblad 1 2.53) vóór 1 Augustus a.s. aan ons Bnrean ta betalen, óf over te maken pet postwissel óf over te laten schrijven op onxe poet- rekening No. 23330. Voor alle abonné's die gewoon rijn het couranten* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet Zij, die bij ons op De Prins, Het Nienwe Mode blad, Graciense, enz. zijn geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 2e kwartaal 1934, op dezelide wijze toezenden. Na genoemden datnm wordt beschikt met 10.16 verhooging. Toezending Is dus voordeeligl Voor De Prins is het bedrag 12.13 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1.50 Voor Graciense f 2.15 Voor Panorama f 2.80 Voor Het Leven 1150 DE ADMINISTRATIE KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Heb ik van mijn leven! Ongetwijfeld is dit de uit roep van de meesten geweest, toen zij de 32 ne derlaag van K.F.C. tegen Willem II hadden gehoord. We hebben nu het ge\al verwezenlijkt, dat K.F.C, Ajax en Willem II een extra halve competitie op ncu trale terreinen moeten spelen. Als wc ter zijner tijd van onze vacantiereis terug zijn, hopen wc te vernemen dat een van dc drie er ondertusschen in geslaagd is zich van dc andero twee te ontdoen. Het wordt nu toch wel een beetje belachelijk: wie houdt zich tegen Augustus nu nog met voetbal bezig, tenzij een onschuldig kermis- of zomeravondspelletje! K.F.C. Ajax Willem II Heracles Velocitas Z.A.C. EERSTE KLASSER. Door een 8—3 zege op N.E.C veroverde Z.A.C. het eerste klasseschap. 8 4 2 2 16—7 10 8 4 2 2 21-8 10 8 4 2 2 16-17 10 8 4 0 4 1320 8 8 1 0 7 8-22 2 Z.A.C. Hengelo N.E.C. 4 3 10 18-£ 7 3 1 0 2 6—12 2 3 0 1 2 7-13 1 BREEZAND. A.D.O.-adsp.R.C.B.-adsp. De medaille, beschikbaar gesteld door den hoer F. van .Stein voor den wedstrijd A.D.O.-adsp. tegen R.C.B.-adsp., is tenslotte na loting ten deel gevallen aan R.C.B. Bij de rust was de stand 1—0 voor dn R.C.B.-adsp. De eindstand was 11 en toen tweemaal drie strafschoppen daar geen verandering in had den gebracht, moest een loting heslissen en was B.C. B. de gelukkige. A.D.O. I—R.C.B. L Ook de zilveren lauwertak, door denzclfdc aange boden, kwam in het bezit van R.C.B. Met rust had A.D.O. een 0—2 achterstand en de eindstand was 43 voor R.C.B. Voor de a.s. Zaterdag te spelen wedstrijden R.C.B. II en A.D.O. II en R.CB.-veteranen tegen A.D.O.-vcto- ranen heeft de hepr Van Stein eveneens een lauwer tak en medaille beschikbaar gesteld. Een doode en vijftien gewonden. Priedrichstadt: Een omnibus uit Marne, bezet met 34 personen, die een uitstapje maakten, is te Friedrichstadt In Sleeswijk-Holstein verongelukt De bus raakte door het springen van een voorband aan het slingeren, sloeg over den kop en kwam met de wielen naar boven in een diepe sloot terecht. Het reddingswerk was buitengewoon moeilijk, daar de in zittenden door de ruiten naar buiten moesten worden gehaald. Zes zwaargewonden en tien lichtgewonden zijn opgenomen, de overige passagiers kwamen met den schrik vrij. Van de zwaargewonden is 'n vrouw gedurende haar vervoer naar het ziekenhuis overle den. Voorlooplg met 80 karabijnen en storm helmen. Amsterdam. Mede in verband met de ern stige ongeregeldheden, die in hoofdzaak de vorige week in de hoofdstad hebben plaats gehad, is thans gedeeltelijk uitvoering gegeven aan reeds eenigen tijd bestaande plannen tot betere bewapening van de Am sterdamsche politie. In dit verband zullen voorloopig SO man van de gemeentepolitie worden uitgerust met karabijnen, leerbekleeding en stormhelmen, welke overeenkomstig de uniform een zwarte kleur zullen hebben. De oefeningen met de karabijnen zullen wor den gehouden in samenwerking met de militaire po litie. 125 mlllioen jaren bedolven geweest. Billings (Montana), 16 Juli (V.D.): De lei der van de expeditie, die opgravingen verricht naar voorhistorische overblijfselen in Wyoming, dr. Bar- num Brown, deelde gisteren mede, dat men dc over blijfselen had gevonden van een geheele kudde Di nosauri, de grootste fossielen-mijn die ooit op het Amerikaansche vasteland voor den dag is gekomen. De gevonden gebeenten moeten hier bijna 125 mil- lioen jaren bedolven hebben gelegen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2