Weest op uw hoede! Dc Langendijker Groentenveilingen. Radioprogramma Sabotage te Weenen. nieuwe verkeersvoorschriften gister in werking getreden. Gister zijn de nieuwe voorschriflen ven het Motor en Rijwielreglement in werking getreden. Aan dit reglement Min de volgende voornaamste wijzigingen ontleend. 0ran|e „(oplicht. Wordt ter aanduiding van het voornemen om plot- «eline «nelheid te verminderen of stil te houden, een stoD licht gebezigd. dan moet dat stoplicht zoo- danie zijn ingericht, dat het automatisch ontstoken wordt wanneer de bestuurder zich van de voet rem hpdient Dit geschiedt ook thans reeds 700 goed als hij eiken wagen. Het verschil is echter dat het nieu we reglement geen rood, maar oranje licht voorschriijft. Het moot zich te rekenen van 1 Janu ari 1935. bevinden op een afstand van ten hoogste 30 c.M. 'van het roode achterlicht van het motor- r''tu'e' Het roode achterlicht. De lantaarn, welke op een motorrijtuig op meer dan twee wielen, dat zich tusschen een half uur nA zonsondergang en een half uur vóór zonsopgang op een weg bevindt, aan de achterzijde moet zijn beves tigd mag niet hooger dan 1.25 meter boven het weg dek'zijn aangebracht en niet meer dan 0.50 meter verwijderd zijn van het meest naar links uitsteken de gedeelte van het motorrijtuig. Deze bepaling is tot 1 Januari 1935 niet van toepassing op motorrij tuigen. waarvan de lantaarn aan de linkerachterzijde is aangebracht. Richtingaanwijzers. Wordt ter aanduiding van het voornemen om van richting te veranderen een teeken gegeven door middel van een aan het rij- of voertuig bevestigd toestel, dan moet dit toeken bestaan in het goed zicht baar horizontaal uitsteken buiten het rij- of voer tuig. van een seinarm aan de zijde van en in de richting, welke zal worden ingeslagen: dit uitsteken mag, te rekenen van 1 Januari 1935, niet hooger dan Ier schouderhoogte van den bestuurder geschieden. Een seinarm, nu>ct, te rekenen van 1 Januari 1935, van langwerpigen vorm zijn, zoodanig dat de groot ste breedte ten hoogste 1/3 van de lengt»» bedraagt. Hij moet rood of oranje van kleur zijn. Bij ver lichting moet, te rekenen van 1 Januari 1935, de seinarm over het grootste gedeelte van zijn lengte rood of oranje licht geven. Te rekenen van denzelfden datum moeten de leinarmen onmiddellijk kunnen worden ontstoken en weer teruggebracht. Geen deel van het toestel mag. te rekenen van genoemd tijdstip, zoo de sein- armen niet zijn uitgestoken, licht geven of meer dan 5 c.m. ter zijde buiten de rij- of voertuig uitsteken. De afmetingen van een seinarm moeten zoodanig zijn, dat de seinarm. buiten het rij- of voertuig uitge stoken, duidelijk zichtbaar is. Verdere bepalingen. Ook wielrijders moeten voortaan een teeken ge- jven, wanneer zij van plan zijn van richting te ver anderen of plotseling te stoppen. Alle motorrijtuigen (dus ook rijwielen met. hulp motor) moeten voorzien zijn van een achteruitkijk spiegel. Alle andere rij- of voertuigen, géén motorrijtuig of rijwiel zijnde, moeten eveneens van een dergelijke spiegel voorzien zijn, tenzij de bestuurder van zijn zitplaats het links achterliggend weggedeelte zonder Spiegel gemakkelijk kan waarnomen. Verbod oin van den hoorn of fietsbel gebruik te •maken, anders dan wanneer de veiligheid van het .verkeer zulks vordert. Verbod om een portier van een motorrijtuig te ope nen of geopend te laten, indien daardoor gevaar ontstaat. Geheime communistische vergadering uiteen gedreven. Drie deelnemers ge dood. Weenen. Zondagmiddag heeff een duizendtal communisten en voormalige loden van den ontbon den Repuhlikeinschen Sclmtzbund in een bosch te Kaltenleutgclien bij Weenen een geheime vergade ring gehouden, ter herdenking van de gebeurtenissen te Weenen op 15 Juli 1927. De vergadering werd door politie en gendarmerie verrast en er ontstond een verbitterd gevecht, waarbij door beide partijen van (vuurwapenen gebruik gemaakt werd. Drie commu nisten werden gedood. Het aantal gewonden is niet bekend. Door het verzet der demonstranten kon slechts één hunner gearresteerd worden. Do ande ren zagen kans, in de, bosschcn te verdwijnen. Uit het officieeie communiqué, dat over deze zaak gepubliceerd werd, blijkt, dat dc autoriteiten van de bijeenkomst op dc hoogte waren gekomen, doordat hun de laatste dagen een hoeveelheid propaganda materiaal in handen viel. De betoogers boden weer stand totdat de aanwezige politiemacht door een groote groep gendarmerie verstrekt werd. Toen na men zij de wijk in de bosschen. Eén der dooden is een auto-monteur, de tweede bediende bij een ver bruikscoöperatie. De stad zonder licht. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd plotseling de electrischc stroom verbroken van het gehcele Weensche tramnet, zoodat plotseling alle Wagens bleven stilstaan, terwijl tegelijkertijd in zes Weensche districten het clectrische licht uitging. Eerst vreesde men voor een grooten aanslag op de èlcctriciteitswerken, maar spoedig bleek dat men te doen had niet een ernstige daad van sabotage en dat een der sterkstroomleidingen naar Weenen was onderhroken en vermoedelijk door een bomaanslag Was beschadigd. ^[a betrekkelijk korten tijd slaagde men er in, de llchtleiding weer te doen functionneeren, maar het tramverkeer bleef gestoord. Men gelooft, aldus het D.N.B. dat de communisten door dezen aanslag den verjaardag hebben willen Vieren van den brand, dien zij op 11 Juli 1927 in het raleis van Justitie stichtten. NOODWEER IN NOORD-ITALIë. Een doode, vele gewonden. M(V.D. Na de periode van r ~e -e hebben zich Vrijdag boven geheel Noord itaiie hevige onweders ontlast. Te Padua had de storm zulk een kracht, dat de muren van de gevan genis ernstig werden besrhadigd. Dc leidingen der w m ®n °P straat' zoodat hct verkeer stilgelegd Te Castel San Pedro bij Bologna zijn vier oude J"Z,0,Vn*cfstort- waarbÜ elf personen werden gc- v u I.c .Ut? Croce zijn talrijke gebouwen zwaar beschadigd. Bij het instorten van een muur is een man gedood, terwijl vier personen verwondingen op- u|t de OMGEVING OUDE NIE DO R P Opening van het zwembad „Het Skarpet". Zondagmiddag had de opening plaats van het zwembad „Het Skarpet". Ofschoon het weer niet gunstig was te noemen, gaven vele inwoners van Oude Niedorp van hunne belangstelling blijk. Het geheel gaf dan ook een vroolijk aanzien. Op het water voeren ecnigc kano's, terwijl in een groote schuit tle leden van het plaatselijk fanfarecorps me nig vroolijk nummertje gaven ter opluistering. Ook de inrichting zelve gaf een kcurigen indruk. Om ongeveer 3 uur nam dc Voorzitter van het Be stuur. de heer F. Leek, liet woord en opende het zwembad ongeveer met de volgende woorden: „Dames en Heeren, Niettegenstaande het weer gisteren en vandaag niet gunstig is. hebben wij toch gemeend het zwembad te moeten openen. Het is voor het Bestuur een groot genoegen, dat hij de opening reeds zooveel publiek aanwezig is en ik heet U namens het Bestuur hartelijk welkom. Ik doe dit in het bijzonder aan het bestuur van „Plaatselijk Belang', die zijn medewerking bij dc op richting verleende en aan liet Bestuur van de IJs club op wiens terrein de bassins zijn gebouwd. Wij hebben dan eindelijk de moed gehad om een zwembad te bouwen en ofschoon het zwem bad nog wel niet aan alle eischen zal voldoen, we kunnen voorloopig tevreden zijn. We hebben acht behoorlijke kleedkamers, een bassin van pl.m. 2(K) M2„ «liep 50 c.M.. en een bassin van pl.m. 150 M2.. diep 130 c.M. en een behoorlijke duikplank en voorts niet te vergeten de attractie van den dag, het bewus te vlotje. Ik breng een woord van dank aan het muziek corps en de schoolkinderen, die bereid waren de ope ning van ons zwembad met muziek en zang op te luisteren, en verder aan allen, die hebben medege werkt om er van te maken, wat er van te maken is. We kunnen zeggen, dat op buitengewone wijze is samengewerkt en een ieder deed wat hij kon om klaar te komen. Zelfs zagen we Jan Bakker achter een kruiwagen loopen. (Hilariteit). Hiermede verklaar ik geopend het zwembad „Het Skarpet". Vervolgens richt de hoofdonderwiizer. de heer W. T. J. Buddendorf zich namens de jeugd tot de aan wezigen. Ook de jeugd heeft gemeend niet achter te mogen blijven bij de opening van dit zwembad. Door hen wordt hij deze gelegenheid een vlag aangebo den. Op deze vlag is een spreuk aangebracht „Een dracht maakt macht", welke spreuk zoo eeheel over eenkomt met de wijze waarop He inrichting is tot stnnd gekomen. Spreker hoopt, dat de zweminrich ting in lengte van dagen zal mogen bestaan en een zegening zal worden voor onze jcu?d. Ook de heer J. van Zoonen brengt namens de ver- eeniging „Plaatselijk Belang'* en voor de IJsclub hul de aan de menschen. die tijd. moeite noch kosten hebben gespaard om dit resultaat te verkrijgen. Hier uit blijkt weer eens ten volle wat er tot stand kan worden gebracht, wanneer de menschen gezamenlijk de handen Ineenslaan. Hierna wordt door eenlge schoolkinderen een aar dig meerstemmig lied gezongen. Voor de kinderen volgt hierna een korfbalwedstrijd en een wedstrijd in het blokjes rapen, helde wedstrij den te water natuurlijk. De toeschouwers hebben hartelijk kunnen lachen 0111 de kinderen, die terdege hun best deden om den bal in de mand te werpen of om zoo spoedig mo gelijk bij het begeerde blokje te komen. Voor de datnes en heeren volgden hierna estafette- wedstrijden. Van de heeren Won de ploeg, bestaande uit Jb. Doorn, R. Doorn Cor Blokker «»n A. de Wit, terwijl de winnende damesploeg bestond uit de da- nies Gr. dc Wit, Matje Koopmans, Guus de Geus en Nellio Leek. Hiermede werd deze middag, welke een groot suc ces is geworden, beëindigd. Dat de vereeniging, wel dc sympathie van dc inwoners h°eft, blijkt wel uit het feit dat zij, zooals wij vernamen, thans reeds 93 leden telt. ZIJDEWIND. Onderling veefonds. Gedurende de maanden Mei en Juni waren respec tievelijk verzekerd 261 runderen voor f 40275 en 261 runderen voor f 40475. De omslag werd voor beide maanden bepaalcf op 20 cent per verzekerde f 100. Ongeval. Donderdagavond hadden tijdens het ophalen van aardappelen bestemd voor de veiling, op «le vracht auto van H. Tainis aan de Weel eonige jongens plaats genomen tot zelfs boven op de cabine. Bij het nemen van een der weghochten tuimelde een zoontje van D. B. vanaf de cabine op den weg. met het noodlottig gevolg, dat de hersenspan vanaf het voor hoofd tot den kruin werd gespleten en overbren ging naar het St. Elisabcth Ziekenhuis noodzakelijk bleek. T A V a E N D IJ K Het Comité voor het organiseeren van een auto tocht voor dc ouden van dagen uit Zuidscharwoude en Broek op Langendijk vergaderde onder voorzit terschap van (ten heer J. Kramer in het vergader lokaal van den heer Vijzelaar. In de eerste plaats deed de penningmeester rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer. Er bleek uit. dat de ont vangsten f 239.89 en de uitgaven f 206.50 hadden be dragen, zoodat er een saldo was van f 53.39. Even wel was er nog een rekening van ongeveer f 27 aan geboden, die de penningmeester echter weigerde te voldoen, omdat er bedragen op voorkwamen, waar voor geen orders van het bestuur waren gegeven en waarhij bleek, dat er cenigen waren, die slechts door den voorzitter waren verordeneerd. Deze laatste zul len worden betaald onder vaststelling, dat in het vervolg alleen uitgaven zullen worden hetaald. die in opdracht van het geheele bestuur zijn gedaan. De andere worden niet betaald. Verder werden nog verschillende zaken met be trekking tot den autotocht besproken, waarmee voor een volgenden keer rekening zal worden gehouden. Besloten werd, om namens de gehcele vergadering den heer J. de Boer, die ten gevolge van een misver stand als commissielid had bedankt, te verzoeken op zijn besluit terug te komen. HONGERLOONEN IN DE WIERINGER MEER. Men deelt ons mee, dat enkele arbeiders, te werk gesteld hij de werkverschaffing in de Wieringer- moer, hebben besloten, zich niet meer voor dat werk Aanvoer van verschillende producten de prijzen der vroege aardappelen bevre digend beschot blijft echter gering de financieele uitkomsten der bedrijven nog weinig bevredigend goede vraag uit het buitenland scherpe prijsdaling van tomaten bloemkool grootere aan voer, betere prijzen matige prijs voor roode kool bevredigender voor gele geringe aanvoer witte kool lage prijs wortelen slecht prijs van zllvernep handhaaft zich idem drielingen sla- boonen, meer aanvoer, lager prijzen peulen laag idem tuinboonen aan voer druiven. Het aantal tuinbouwproducten, die thans aan de Langendijker groentenveilingen worden aangevoerd, breidt zich meer en meer uit, maar toch vormen de aardappelen nog den hoofdschotel van dien aan voer. In bijeenkomsten, waar de toestand van het tuinbouwbedrijf wordt besproken, verneemt men klanken, die nog van weinige bevrediging met de tegenwoordige uitkomsten blijk geven en bovendien nog weinig optimistisch klinken voor wat de toe komst aangaat. Dat de prijzen der aardappels nog vrij goed zijn te noemen, wordt algemeen erkend, doch als een zeer nadeelige factor wordt door ieder tuinbouwer aangemerkt het geringe beschot. De fi nancieele uitkomsten worden daardoor op zeer na deelige wijze beïnvloed en we hoorden van «ommige tuinders, dat de financieele uitkomst wei nig heter zal zijn dan verleden jaar, toen het be schot zeer goed was en toen. in verband met de lage prijzen, nog toeslag werd verleend. Van steun zal dit iaar echter bij de huidige prijzen wel geen sprake zijn. waarmee de voorstanders van steun aan het bedrijf en niet aan het product bewijzen geleverd worden, hoe noodzakelijk een andere wijze van steunregeling is. Hoe bedroevend het met de uit komsten nog steeds blijkt te zijn. kan men opmaken uit de besprekingen, die deze week zijn gehouden in een bijeenkomst van de Dagelijksche Besturen van enkele Langendijker gemeenten en vertegenwoordi gers van arbeiders- en tuinbouworganisaties. De ver tegenwoordigers van tuindersorganisaties zijn het er unaniem over eens, die bij de vaststelling van het loon voor de arbeiders in de zoogenaamde proefge- meenten, f 15 per week nog te veel is in verband inet de draagkracht van de tuinbouwbedrijven, en als er eens een enkele is, die wel tot f 18 zou willen gaan, dan geschiedt dit alleen uit de overweging, dat dc arbeiders dit loon toch bitter noodig hebben. Ook uit de houding der vertegenwoordigers van ar beidersorganisaties blijkt wel, dat zij overtuigd zijn van de moeilijkheid der tuinbouwers, om een bevre digend loon uit te betalen, daar bun verlangens ook al zeer bescheiden zijn. Ware de toestand van den tuinbouwer wat florissanter, ongetwijfeld zouden zij hun eischen hooger stellen, doch nu is het ook hier de nood, die wet breekt. Met den prijs der vroege aardappelen viel het In den afgeloopen week nog al mee. Blijkbaar was men in regeeringskringen wat meer toegankelijk gewor den voor de klachten der kooplieden, die de oor spronkelijke heffing van f 140 per spoorwagen als een bijzonder zwaren last voelden, waartegen zij bij herhaling hadden geprotesteerd. Was die aanvanke lijk tot f 100 teruggebracht, naderhand is ze tot f 50 gereduceerd en werden zelfs de drielingen, aardap pels van middelbare grootte, getieel vrij gegeven. Dit was van gunstigen invloed op de prijzen#vooral waar de vraag uit Duitschlancl zeer levendig was en bleef en de mogelijkheid van export aanmerkelijk werd vergroot door het geven van meer consenten. Vóór de verlaagde (Heffing werden de Schotsche muizen van gegarandeerd puike kwaliteit lot f 5 verkocht, later kon er zelfs tot f 5.50 voor worden gemaakt en werden de partijen, die eerst f 4 op brachten voor f 4.20 1 4.30 verkocht. Die voor ex port, de groote dus en doorgaans van niet zoo uit stekende hoedanigheid, werd f 1.90—2.80 betaald, la ter echter wat minder, n.l. f 1.10—2.10. De mooiste en beste drielingen golden f 2.40—2.70. later f 2.90—3.70. Andere van deze soort werden voor f 22.50 ver kocht. Blauwe eigenheimers waren weer zeer gezocht en waren bijna uitsluitend voor het binnenland be stemd; ze werden voor f 4.40—5.80 verkocht. Eigen heimers brachten f 4.204.60 op. Voor Schoolmees ters waren de prijzen aanmerkelijk lager, n.l. f 3—3.20. Duken, die sporadisch ter markt kwamen, golden f 2.80. Juist ongeveer op denzelfden tijd, toen verleden jaar de prijzen der tomaten zoo onrustbarend kel derden, trad deze week een achteruitgang in. die de opbrengst tot ver beneden den productieprijs doet dalen. Dc stemming was al dadelijk lusteloos, zoo dot de prijs van A-kwaliteit met gemiddeld f 2.50 ach teruitliep, vergeleken bij de notecring van verleden Zaterdag, die toen nog f 13.50—15.10 was. Deze week zette echter met gemiddeld fll in. Maar gaandeweg liep die prijs nog terug, zoodat op het laatst der week nog slechts f 4.205.30 werd betaald. B. zakte van f 11.80 tot beneden dc f 5, C van f 10.60 tot f 3.40 en CC. van f 5.602. Deze laatste soort was zoo goed als onverkoopbaar. Dc vraag was bijzonder slap, met het noodlottige gevolg, van een prijzendébacle. De aanvoer beliep 65000 K.G. Gelukkig liep het met de bloemkool beter: de prij zen stegen bij verhoogden aanvoer. Voor de mooiste en grootste van de eerste Kwaliteit werd aanvankelijk f 7—9.60 besteed, welke prijzen later tot f 10a f 13 op liepen. Kleinere of van iets afwijkende kwaliteit brachten f 58 op. Tweede soort was echter maar weinig gezocht en het was een zeldzaamheid als voor <le beste f 3 werd betaald; een groot deel werd voor f 1.50—2.40 verkocht. De aanvoer beliep ongeveer 25.000 stuks. Aan roode kool werden 13 spoorwagens verhan deld. Zelden werd voor de mooiste van de meest ge wenschte grootte boven de f 4 besteed. Veel van het mooiste goed werd voor f 3—3.80 verkocht. De groot ste werden voor f 2.80—3 verhandeld; enkele par tijtjes brachten f 1.80—2.50 op. Gele kool kwam er nog maar weinig. Een bijzon der mooi partijtje kon het tot f 5 brengen. Overigens werd niet meer dan f 3.804.60 besteed. Voor witte kool, waarvan nog weinig ter markt kwam, werd f 33.60 betaald. Voor wortelen was zeer weinig belangstelling. Een deel werd voor den minimumprijs van f 1.50 per 100 bos. verkocht. De hoogste prijs was f 2.30. De mees te bleven beneden f 2. Losse wortelen waren ook maar matig in trek. Aanvankelijk nog f 2 opbren gende, liepen ze later tot f 1 a f 1.50 per 100 Kg. terug. De aanvoer van zilveruien nam sterk toe. De prijs van de nep kon zich zoowat handhaven. Voor de mooiste partijtjes werd ruim f 7 besteed; de andere brachten f 4.10—6 op. Drielingen werden verkocht voor f 22.80. Uien waren zeer weinig waard, f 0.60 —1.70. De aanvoer beliep ongeveer 3 spoorwagens. Ook komen er meer slaboonen aan de veilingen. Met dien grooteren aanvoer dalen de prijzen. Werd aanvankelijk nog f 28 betaald, op het laatst der week werd slechts f 12 tot f 18 betaald, afhankelijk van qualiteit. De aanvoer van peulen had niet veel te betceke- nen. De prijzen waren laag. n.l. f 3. Tuinboonen brachten f 1.101.70 op, een zeer logen prijs. Voor druiven (Franken!halers) wordt f 51.70 be steed. De aanvoer war nog niet groot. Volgende weck wordt grootere aanvoer verwacht. WOENSDAG 18 JULL HILVERSUM (1875 M.) V.A.B.A.: 8.00 Gramofoonmuzik: 9.30 Onzo Keuken, door P. J. Kers Jr.. V.P.R.O.: 10 00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Gr&mofoonmuziek: 12.15 Klein-enscmblc; 12.45 Grnmofoonmuziek; 1.00 Orgel spel door Cor Steijn: 1.30 Gramofoonmuziek: 2.00 Verzorging zender: 2.15 Knipcursus; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 De Flierefluiters ol.v. Jan van der Horst; 6.30 R.V.U.; 7.00 Sport uit zending; 7.20 Orgel spel door Johan Jong: 7.40 Lezing: 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten: 8.03 Vaz Dias en Varia; 8.10 Grnmo foonmuziek: 8.30 VABA-Orkest: 9 00 „Het gespikkel de lint", op te voeren door het VARA-tooneel; 9.30 VABA-Orkest; 10.00 Vaz Dias; 10.15 Orkest; 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (3015 M.) N.C.B.V.:'8.00 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Gramo foonmuziek: 10.30 Morgendienst; 11.00 Harmonium- bespeling: 12.00 Politieberichten; 1215 Kwintet; 1.45 Cursus fraaie handwerken; 2.45 Gramofoonmuziek: 3.15 Lezen van Chr. lectuur: 3.45 Verzorging zender: i.Oft Concert; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Gramofoonmu ziek; 6.30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart: 7.00 Politieberichten: 7.15 Gramofoonmuziek: 7 30 Land- houwhalfuurtje; 8.00 Gramofoonmuziek; 8.45 Concert door het Botterdamsch Philharmonisch Orkest: 8.30 Lezing; 8.40 Vervolg concert: 9.55 Vaz Dias; 10.05 Concert; 11.00 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.V 7.00 Kinderkoor: 8.40 C.onrert; 9.30 Pianorecital; 9.45 Gramofoonmuziek: 10.00 Concert. BRUSSEL (484 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 5.15 Concert: 9.20 Koorzang: 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) 1.30 Orkest; 6.10 Gramofoonmuziek: 6.50 Concert: 820 Symphonieconcert: 9.20 Idem: 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20 Concert: 3.20 Omroeporkest: 8.20 Harmonie orkest; 11.30 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 4.20 Militair concert; 6.50 Moderne kamermuziek: 8.50 Vroolijke avond. HAMBURG (332 M.) 12.35 Orkest; 420 Oogstconcert; 8.50 Dansmuziek: 11.50 Concert. KEULEN (456 M.) 12.20 Middagconcert 4.20 Orkest; 7.20 Kamerorkest; 1120 Kamermuziek. DAVENTRY (1500 M.) 1.05 Orkest: 3.35 Idem: 820 „Holidv in Europa", een groote potpourri: 10.50 Dansmuziek. PARIJS (Poste Parisien) (313 M.) 7.10 Gramofoonmuziek; 8.10 Idem; 825 Opera. PARIJS-RADIO (1648 M.) 12.35 Populair concert; 9.05 Concert; 10.50 Dansmu ziek. MILAAN (369 M.) 5.30 Kamermuziek; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Idem. ROME (421 M.) 520 Kamermuziek; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera WEENEN (507 M.) 4.55 Gramofoonmuziek: 8.00 Militair concert; 11.10 Po pulair concert; 1220 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 M.) 4.20 Populair concert; 5.35 Vocaal concert; 8.30 Edith Lorand en haar orkest; 10.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Omroeporkest; 5.00 Dansen van bekende mees ters; 6.10 Gramofoonmuziek; 1020 Dansmuziek uit de Kurzaal te Interlaken. aan te melden, omdat de loonen, die daar de laatste weken zijn te verdienen, ware hongerloonen worden genoemd. Er zijn er, die minder dan 7 gulden per week verdienen en dat voor zeer zwaren arbeid. Alleen in Zuidscharwoude zijn er reeds een 4-tal zieken, wat wordt toegeschreven aan bovenmatig zwaren arbeid. Men moest zich al bij het burgerlijk armbestuur vervoegen, omdat het verdiende loon niet voldoende was, om de noodzakelijkste levensbe hoeften te kunnen betalen. Die zware arbeid eischt bovendien een goede voeding, wat nu ten ecnenmale onmogelijk is. We vernemen, dat de arbeidersorga nisaties op verbetering zullen aandringen. BARSINGERHORN KOLHORN. Harmonie „De Eendracht" is voornemens om a.s. Zondag, 22 Juli, het schitterende resultaat, behaald op het Groot Nat. Muziekconcours te Wieringcn, feestelijk te herdenken. „De Eendracht" behaalde op bgn. concours een eersten prijs in de le afd. Harmo nie met 152V& p.; terwijl in den cercwedstrijd een derde prijs werd gewonnen. Voorwaar een mooie prestatie. Het bestuur en leden waren dan ook van oordeel, om dit succes niet ongemerkt voorhij te laten gaan, en werd besloten om a.s. Zondag des morgens een marsch door het dorp te maken, en vooral die wijken te nemen, waar donateurs en kunstlievende leden gehuisvest zijn. Des middags zal er een concert ge geven worden, van 2 tot 3 uur, voor dc woning van tiet eerelid, W. Bestevaer, en de wensch van het bestuur en leden is zeer zeker, alsdat alle donateurs en kunstlievende leden zich zullen vertegenwoordi gen, door hunne aanwezigheid. Om ongeveer half vijf zal Harmonie De Eendracht zich inschepen, op het schio van den heer Groet, (door dezen belangeloos afgestaan) en een rondvaart maken door Barsingerhorn. Hierbij zal op enkele plaatsen gestopt worden, b.v. voor het huis voor ouden van dagen, gemeenteautoriteiten enz., om enkele bekroonde nummers ten gehoore te brengen, waarna de terugvaart naar Kolhorn zal geschieden. Het doel van dezen dag is in de eerste plaats, om al onze gemeentenaren van muziek te laten genieten, maar ook eens er aan te herinneren, dat Harmonie De Eendracht met vollen ijver en ambitie voorwaarts gaat. Het spreekwoord „willen is kunnen" hebben zij steeds voor oogen, maar gaarne, heel gaarne accep teeren zij den steun van dc burgerij. Ingezetenen van Barsingerhorn en Kolhorn, laat de vroolijke muziek, die a.s. Zondag door uw korps ten gehoore wordt gebracht, niet onbetuigd, zij wil len omhoog, maar hebben uw steun noodig. Hetzij dat u zich aanmeldt als lid, of opgeeft als donateur of kunstlievend lid. Steunt uw korps, dat zich voor u ten alle tijden beschikbaar stelt, en dat den naam van uw gemeen te dit jaar in andere plaatsen heeft hoog gehouden. Laat Zondag 22 Juli voor u allen een aangenamen dag zijn, maar laat ook Harmonie De Eendracht voortgaan op dezen weg dien zij zijn ingeslagen, door u op te geven bij den secretaris, den heer W v. d. Klooster te Kolhorn, als donatuer, kunstlievend lid, of..t werkend lid.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7