Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Haar schuld betaald Zijpe en Hazepolder VOOR DEN POLITIERECHTER, ïfliddaqzitting van 16 Juli. Bergen aan Zee. EEN OPPOSANT IN ACTIE. De expediteur Dirk K, uit Bergen, die de impo sante rij opende van 17 comparanten, was veroor deeld tot 1 maand separatie bij verstek, wegens verduistering van gelden, betreffende een ontvan gen rembours en thans in verzet gekomen. Opposant beweerde thans deze gelden niet te hebben ontvan gen. Het ging over een bedrag van f 10.26, ten be hoeve van een firma te Oegstgeest. De heer Stolk te Castricum had het rembours, f 10.26 aan den expediteur voldaan. Dc Officier vorderde bekrachti ging. Vonnis: 2 maanden gev. voorw. met 3 jaar proeftijd, alsmede f 15 boete of 10 dagen. Cast ricum. DE BALDADIGE DUIVENSCHUTTER. Ook Hendrik Adolf Martinus van M., 'n jong- mensclt uit Castricum, was bij verstek vroordeeid tot f 20 boete of 10 dagen, op grond van het. feit, dat hij uit baldadigheid op 6 Mei met een windbuks een aan den duivenminnaar A. Schram toebehoo- rende rasduif had verwond. Het aangeschoten dier tje was later aan de verwonding gestorven. Dc ver oordeelde kwam in verzet, doch vond geen vriende lijk onthaal. Dc officier vorderde thans f 30 boete of 15 dagen. Vonnis echter bekrachtigd. Bars i n g c r li o r n. ONGEKEURDE LEGER-LEVERANTIE. De 19-jarige heer Gerrit N. te Barsingerhorn, be- hoorende tot de bekende categorie anti-miltairisten, in dit gewest, had niet voldaan aan de oproeping van den Keuringsraad uit dc bekende motieven. Dc politierechter vermocht hem niet tot een ande re opvatting van zijn vaderlandschc plicht, te bren gen en werd Gerrit veroordeeld tot f 25 boete of 10 dg. A Ikmaar. HET GAAT BERGAFWAARTS MET FRANSJE. De bekende trottoir-humorist Frans B. te Alk maar, had heden weinig motief tot vroolijkheid, aangezien hij ditmaal niet moest terecht staan ter zake baldadigheid, doch als verdacht te Ursem een aan mej. C-. T. Koelcracij of mei. Rijs toebehoorend rijwiel te hebben ontvreemd, zulks op 't moment dat bedoelde dame zich op een bruiloft bevond. Onze vroolijkc Frans bleek echter het. hazenpad te heb ben gekozen en schitterde thans door afwezigheid, met welke geste hij de aanvankelijke toegenegen heid van meneer Wiggers geheel had verspeeld. Volgens ingekomen schrijven scheen men in 't „Hooge Land" ook niet hijzonder op zijn aanwezig heid gesteld te zijn. Ook de Officier gaf geen blijken van bijzondere sympathie en requireerde 3 maanden gev. Vonnis conform. Het woord is nu aan Frans! Winkel. HET OUDE LIEDJE. Een winkelier, Vcgter H. uit Winkel, had te Wog- num met een auto gereden, waarvan het nummer- bewijs stond ton name van D. Mulder. Ook weer een man, die vermoedelijk geen kranten leest en in ieder geval geen studie heeft gemaakt van de motor- en rijwielwet, speciaal artikel li. De zaak is echter nu in orde gemaakt, doch dit gaf geen dispensatie voor de straf. Vonnis derhalve f 15 boete of 10 dagen. W i e r i n g e n. NOG EEN SLACHTOFFER- VAN WETSKENNfS- GF.BREK. 5 Ook dc Wieringcr handelaar Piet J., reed in den Wieringermeerpolder met een wagen, waarvan het nummerbewijs no. 31991 stond ten name van den heer J. Koorn te Wierïngen. Het was alweer een gelijksoortig gescharrel als in de vorige zaak. Waar een dergelijke onregelmatigheid aanleiding geeft tot moeilijkheden, werd deze nummerverwisselaar, on danks zijn uitleg van het geval, eveneens veroor deeld tot f 15 boete of 10 dagen. Den Heldor. VOORSTANDER VAN VRIJ ZANDHALEN. Een los-arbeidcr. Joh. Mart. van A. tc Den Helder was zoo vrij geweest zich met behulp van een vrachtauto te voorzien van een flinke portie zand, zulks ten nadeelc van den expediteur Dirk Steen- hergen. De heer van A., heden voor dezen diefstal of strooperij terecht staande, beweerde permissie te hebben gehad, doch de heer Steenbergen ontkende zulks pertinent en wist evenmin dat een knecht die toestemming zou hebben verleend Men kwam tof de conclusie, dat verdachte maar wat stond te fanta- seeren en volgde veroordeeling tot 10 boete of 5 dg. i 'Alkmaar. NUMMER DRIE MAAKTE ZIJN ENTRéE DE SALON. Een handelsreiziger. Tjcerd v D. uit Krommenie, had gereden onder het visitekaartje van een ande FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 19. Ann reed verder, en tien minuten later deed zij haar paard stilstaan voor de Priory-denr. Mrs. Hily- ard stapte luchtig uit het wagentje. Zij bewoog zich keurig met gemak en gratie. „Nu, wanneer zullen u en uw broeder komen lun chen?" vroeg zij, toen zij Ann de hand schudde. „Hij beloofde voor u beiden om te komen en mij van advies te dienen omtrent het inrichten van mijn kamers. U moet voortgaan, zcoals u begonnen bent en een goede buur zijn, weet u," voegde zij er zwak jes aan toe. „Maar we zullen nu wel gauw door een ouderen vriend uitgeschakeld worden," zeide Ann, toen zij een dag voor de lunch bepaald hadden. „O, neen. Geen man kan de plaats innemen van een vriendin, en ik hoop, dat u dat. zult worden." Ann keek glimlachend in het lieflijk, opgeheven gelaat, dat oprechte vriendschap uitstraalde. „Ik hoop het ook," antwoordde zij hartelijk. „Toch is het. erg leuk voor u, dat er een oud vriend als Mr. Coventrv, om zoo te spreken, naast de deur woont, is het niet?" Een oogenblik aarzelde Mrs. Milyard. Toen: „Erg leuk," antwoordde zij met een korten, raad- selachtigen glimlach. HOOFDSTUK XII. Een nieuwe kennis. 'Augustus was gekomen met zulk een golf van adem-benemende-hitte, dat eiken dag de wcerprofc- fen onweer voorspelden. Doch, ofschoon de zware, zwoele atmosfeer en de lage luchten vol schenen van een ophanden zijnden storm, kwam er met iedc- ren avond een klaardere atmosfeer en .verdwenen ren autobezitter, gesteld op naam van zekeren me neer Spaak, terwijl letter en no. luidde G no 33569. Correctie-recept bekend: f 15 boete of 10 dagen. Alkmaar. EEN OORLOGSZUCHTIGE DAME De oenigc dame in hef variabele gezelschap, door den; Officier genoodigd, was de met den heer Louis W. gehuwde mej. Aukje Hcnriette R.. wonende le Alkmaar, die het blijkbaar niet best. kan hebben met den pluimveehouder Willem Wiese en echt- genoote, wonende aan het Oudorper dijkje, en vol gens dagvaarding dit achtbare echtpaar allerlei on prettige dingen onder den neus had gewreven. Ook het raadslid Woldendorp werd nog genoemd en volgens mej. W. zou de heer Wiese dezen edelacht bare)! heer dreigbrieven hebben geschreven Wat de dame verder had gelanceerd is mecrendeels voor pu blicatie in dit veelgelezen blad ongeschikt. We wil len dus volstaan met de mededeeling. dat de ont kennende juffrouw werd veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen. Anna Paulowna. LEVERANTIE VOOR 1-MEI-DAG? De niet verschenen heer Fedde H. te Anna Pau lowna had op 30 April op het land van den bollen- kwocker G. Landman afgesneden een hoeveelheid „rooie" tulpen, misschien om tot insigne voor 1 Mei- vierders Ie dienen? De bloemen waren althans gele verd voor f 2.50 aan een vrije socialistische ieugd- vereeniging. De eigenaar liecft echter geen cent ont vangen. Eisch 1 maand gev. Vonnis conform. Venhuizen. LASTIG PRESENTJE. De niet aanwezige heer Dirk Kn. te Hem. bad zich op 10 Mei in beschonken toestand met grof ge weld verzet tegen den rijksveldwachter Weijland. die den vervelenden kercld wilde inrekenen, welk opzet echter niet gelukte. De politierechter wilde zich evenwel dezen Knol niet voor een citroen in de handen gestopt zien en veroordeelde den erfelijk belasten dronkaard tot 1 maand gevangenisstraf. 11611 OOK NOC, DE-SCHOENEN INGEPIKT. De heer Bouke T.. 'n jongmensch, destijds in dienst van den landbouwer A. Pijper te Hensbroek, dat echter op 6 Mei met de Noorderzon was verdwenen met medeneming van een paar stiefels van zijn patroon, was niet verschenen. De Politierchter kon het buiten hem redden en veroordeelde hem tot f 20 boete of 10 dagen. Bergen. DE BELF.EDIGDE BAKKER. De pensionhouder Michiel Walraven v. d. G. uit Schoorl, zou op 1 Mei te Bergen in de garage van de „Rustende Jager" bakker F. C. Briefjes hebben be- lccdigd, door hem als een groote schoft te kwalifi- cecrcn, welke beleediging tot oorzaak zou hebben eenige door den heer Briefjes verschafte informa ties omtrent den thans terecht staanden heer v. d. G.. die vermoedelijk niet aangenaam waren. Vooraf zou Briefjes volgens zijn verklaring eenige opstop pers hebben ontvangen. Tot goed begrop dezer inte ressante zaak dienc dat de heer Briefjes vroeger verloofd is geweest met een dochter van den heer v. d. G. Dc heer v. d. G. ontkende thans de heleedigingen, doch had een en ander voor den chef-veldwachter toegegeven. Eisch f 15 boete of 10 dagen. Vonnis f boete of 5 dagen. Schoorl. BOOMEN-ROOVERS. Een tweetal personen, .Tac. O. en Corn. B. hadden te Schoorl hoornen van Jhr. Bernacrt afgezaagd en willen meenemen. De hoeren waren echter op hcc- terdaad betrapt, door den heer D. v. d. Burg, een omwonend ingezetene. Geen van beiden was ver schenen en mr. de Groot, die op 't nippertje hijgend en blazend aan kwam rennen, kon ook niets begin nen, omdat zijn cliënt, een klantje voor den kinder rechter alléén persoonlijk kon worden berecht. Gelast werd aanhouding tot a.s. week, met hevel tot voor geleiding van den minderjarigen knaap Corn B. Later was de zaak weer compleet en kon het pro ces worden afgewikkeld. Uitspraak: .Tac. O. f 20 boete of 10 dagen; C. B. f 10 boete of 7 dagen tuchtschool. Mr. de Groot refereerde zich. Egmon d a. Z e e. ARIE MAAKTE TWIJFELACHTIGE RECLAME De welbekende vischventer Arie Gr. uit Egmond aan Zee stond voor den rechter naar aanleiding van het eclatante feit. dat hij zijn dorpsgenooie Neeltje de Groot, huisvr. Piet Groen, het woord vuilak of *n dergelijke, haar schoonheid in verdenking brengen de, kwalificatie had toegediend. Arie wilde een meer voordeeligen draai aan zijn uitdrukking ge ven, doch het gelukte hem niet er zonder kleer scheuren af te komen en werd hij veroordeeld tot f 5 boete of 1 dag. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Dinsdag 17 Juli 1934, des morgens 10 uur, in „Het Wapen van de Zijpe van Mevrouw wed. J. Broer te Schagerbrug. Voorzitter de heer C. Hooij, dijkgraaf; secretaris de lieer J. J. Bleek; opzichter de heer P. Kooij. Alle leden zijn aanwezig. Dc Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, zich daarbij in het bijzonder richten de tot de hecren Smit en Doorn, de nieuwe hoofdin gelanden en den wensch uitende dat dc samenwer king van vriendschappelijken aard moge zijn. Den heer. De Boer wenschte spr. geluk met zijn herstel van een gevaarlijke ongesteldheid. De notulen worden goedgekeurd, waarna diverse mcdedcelmgen worden gedaan, o.a. dat vanaf 1 Mei de eïcctrische stroom voor dc verschillende polders aan den grooten polder geleverd wordt, en niet meer aan iedere afbeelding op zich zelf. Door deze rege ling zal men eerder aan dc lagere tarieven toe zijn. Door de Molenmeesters van polder O.N. wordt ge vraagd voor het bouwen van een nieuw molenhuis een geldleening ad f 250Ó aan te gaan. Aldus wordt besloten. Behoudens goedkeuring is aan den heer M. Niemv- land te Amsterdam, ingaande 1 Juli 1.1. tegen een huurprijs van f 5 per week, verhuurd de postorie aan de Grootesloot. Wordt goedgevonden. Gelezen worden 2 circulaires, over pensioen ver haal en salarisregeling. Ingaande 1 Juli is het pen- sioenverliaal imperatief voorgeschreven en van 8.5 pet. op 10 pet. gebracht. Indien de salarissen reeds laag waren, kunnen de salarissen met het verschil ad 1.5 pet. verhoogd worden. De verordening op het pensioensverhaal dient te worden ingetrokken. De Voorzitter deelt mede dat het Dag. Bestuur voorstelt dc verordening in te trekken en opnieuw te besluiten dat 10 pet. zal worden verhaald. Voor dc volgende hegrooting zullen de salarissen nauw keurig worden nagegaan, en tot 1 Maart a.s. de sa larissen onveranderd te handhaven. De heer Van der Sluijs dacht dat omtrent het pen- sioenverhaal geen besluit genomen behoefde te wor- worden, omdat het verhaal imperatief is voorge schreven. alle onweersverschijnselen tot den volgenden dag, wanneer de verstikende hitte wederom de aarde drukte. De heerlijkste plek in de buurt van Oldstone Cot tage was ongetwijfeld een zeker hoekje van den tuin, waar een eerbiedwaardige eik stond, wiens over hangende takken zich als een koel, groen baldakijn uitstrekten; en hier had Ann, in een hangmat, die tusschen twee dikke takken wa3 opgehangen, de wijk genomen. Een boek lag open op haar knie, doch toegevend aan een loomheid, door de drukkende hitte veroorzaakt, had zij het opgegeven te doen of zij las, en leunde nu terug in de hangmat, de handen achter het hoofd samengevouwen, terwijl zij lui de gebeurtenissen van de afgeloopen paar weken de revue liet passeeren. Het besef, dat er werkelijk niet meer dan een maand verloopen was, sinds haar aankomst op Sil- verquay, verbaasde haar. Het scheen bijna ongeloof lijk, zoo snel en zeker het leven zich om haar heen had opgebouwd, met snelle, vaardige, lijnen een vriend hier. een aangenomen gewoonte daar, nieuwe belangen en bezigheden, welke reeds hun eigen plaats hadden ingenomen in de dagclijksche sleur. Ann was de laatste persoon in de wereld om te rekenen, dal dit was toe te schrijven aan haar eigen individueele persoonlijkheid. Die sprankelende vita liteit van haar, deed het leven halfweg naar haar toekomen. Zij wachtte niet indolent af tot dc dingen gingen gebeuren, doch keek instinctmatig om zich heen om te zien wat zij zou kunnen volbrengen. Zooals zij lachend aan Eliot Coventry verteld had, was zij in liet minst niet lui en de nieuwe met ijzerdraad bespannen kippenren en broedhokken, welke reeds in een hoekje van het veld, dat aan den Cottage-tuin grensde, waren aangelegd, getuigden van de waarheid van die verklaring Het was mis schien een kleinigheid, doch de vlugge afwerking was karakteristiek. Even karakteristiek waren de nieuwe vriendschap pen welke zij sloot. Waar sommige menschen slechts buren zouden vinden, ontdekte Ann's spontane, warme natuur vrienden. Brian Tempest werd daar reeds onder gerekend, en haar kennismaking met Cara Hilyard. welke zoo onconventioneel was aan gevangen, had zich snel verdiept tot een prettige intimiteit. Zij had haar oorspronkelijke theorie, dat één of andere lang-geleden roman, deze beiden aan elkan der bond, reeds laten .varen, k Dc Voorzitter vindt het niet. verkeerd een besluit te nemen. De heer Dignum vindt het niet goed dat waar het verhoogde pcnsioenvcrhaal imperatief wordt voor geschreven, de salarisverhooging met 1,5 pet. uit blijft De Voorzitter zegt dat Zaterdag J.l. de circulaire pas is ontvangen en om een gebrekkig besluit te voorkomen, acht het Bestuur het heter de salarisre geling uit te stellen tot de behandeling der hegroo ting. De heer Rademaker vindt de salarissen van dien aard, dut ze voor deze 9 maanden wel onveranderd kunnen blijven. Overeenkomstig het voorstel van het Dag. Bestuur wordt besloten. Vastgesteld wordt het kokier van omslag, dienst 1934, tot een totaal bedrag, met inbegrip van het achterstallige van f 86696.91. De omslag zal in 2 ter mijnen te voldoen zijn, n.1. op 1 September en 1 Ja nuari. Döor het Dag. Bestuur wordt voorgesteld een be drag van f 65)2, ontvangen door afkoop van lasten van den afgegraven grond in polder L. te bestem men voor den aankoop van 7 stukken 4 pet. Staats- leening a f 100, opdat ongeveer een voldoend bedrag wordt ontvangen voor de betaling dier lasten. Na eenige toelichting gaat de vergadering met dit voorstel accoord. De benoeming van secretaris-penning- meester. Zijn werkzaamheden en zijn salaris. "Aan de orde is de henoeming van éen secretaris- penningmeester, in verhand met de periodieke aftre ding van den tegen woord igen functionaris. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Bleek Octo- ber weer aftreedt en het Dag. Bestuur stelt voor hem voor 5 jaRr weer te benoemen. In overleg met den heer Bleek is besloten, dat de heer Bleek vanaf 1 September a.s. geheel voor den polder blijft werken. Dijkgraaf en Heemraden bieden voor de benoeming de volgende voordracht aan: 1. J. J. Bleek, 2. C. Tiel, 3. J. Eriks Sr. De heer Bleek wordt met algenieene stemmen be noemd en op de desbetreffende vraag van den Voor zitter deelt deze mede dat hij de benoeming aan neemt met dankzegging aan Dag. Bestuur en Hoofd ingelanden voor de benoeming. Het is voor den be noemde een eer met algcmcenc stemmen te zijn be noemd. Geen van tweeën scheen ook maar in liet minst aangegrepen door het feit, dat ze zoo dicht in el kanders buurt, woonden, noch deed één van beiden opvallend moeite om dc ander te ontwijken of het gezelschap van den ander te zoeken. Indien zij elkaar toevallig ontmoetten, wisselden zo beleefd heden, zooals gewone konnissen plegen te doen, en langzamerhand begon Ann te gelooven, dat hun kennis van elkaar op niets moer gebaseerd was dan een lichte vriendschap van jaren geleden, wel ke door den tijd min of meer gesleten was. Cara, met haar vlugge sympathie en vurige vriendschap, was terughoudend wat het verleden betrof, en Anns houding daartegenover hield in zich het element van die loyale, enthousiaste devotie, waartoe een oudere vrouw niet zelden een aanzien lijk jongere inspireert een devotie, welke de din gen accepteert, zooals ze zijn, en geen wensch in zich heeft om in de geheimen van het verleden te wroeten. Eén omstandigheid van Cara's vroegere leven was onvermijdelijk tot, Anns kennis gekomen het feit, dat haar echtgenoot, Dene Hilyard, haar slecht be handeld had. Een lieele kleine gebeurtenis had ge diend om dit te onthullen. Zij en Ann waren samen aan het rozen plukken geweest, en zich uitrekkend om een buitengewoon mooie bloem, die van liet dak van een berceau afhing, te kunnen bereiken, was Caras dunne mousseline mouw blijven haken.waarhij deze mouw van den schouder tot den elleboog openscheurde. Toen de gescheurde mouw openviel kwam er een druppel bloed te zien, waar de scherpe punt van den spijker het vol geraakt had, en daar boven, de blankheid van den arm bedervend, was een leelijk, oud litteeken. Cara maakte een haastige beweging om het te bedekken, en trok de openge vallen stukken van den mouw bij elkaar. Toen zij tot het besef kwam, dat het te laaf was. liet zij ze weer van elkaar vallen, en ontmoette Anns ver schrikte oogen met een langen, ondoorgrondclijken blik. „Ja, het is leelijk, is het niet?" zei ze bitter. „Mijn geheele huwelijk was leelijk." „Wat bedoel je?" Anns stem stokte. Zij kreeg het gevoel, alsof zij wist, wat zou komen het verhaal, hoe Cara aan dat verschrikkelijke litteeken kwam en vocht als 't ware met afgrijzen tegen dat weten. „Dene mijn man had een bock gelezen, hetwelk het brandmerken van een vrouw beschrijft en hij trachtte Zij brak af, heftig sidderend. De Voorzitter feliciteert den heer Bleek cn spreekt de verwachting uit, dat de hoer Bleek straks zal zorgen, dat. alles is, zooals hef behoort te zijn. De Secretaris antwoordt, dat de Dijkgraaf daar op aan kan. De heer Van der Sluijs zegt dat door den Voor zitter werd medegedeeld, dat vanaf l September a.s. de secretaris geheel voor den polder zal werken en hem dus vanaf dien datum verboden zal zijn, er iets hij te verdienen. Spr. vraagt hoe het dan niet het salaris van den secretaris-penningmeester is. De Voorzitter zegt dat liet Dag Bestuur het niet noodig oordeelt, het salaris te verhoogen. Ook om die reden achtte het Bestuur liet beter de salaris regeling aan te houden tol de hegrooting Spr. wijst op de circulaire van Ged. Staten, waarbij liet amb tenaren, die hun werk niet afkunnen, verboden ls nevenbetrekkingen waar te nemen. Voer den heer Bleek is het altiid lastig cn bezwaarlijk geweest, twee hoeren gelijk te dienen. Na overleg is dan ook dit de beste oplossing gevonden. De lieer Van der Sluijst wijst op de derving van inkomsten en nu is het de vraag of het salaris hij den aanvang van de nieuwe regeling herzien moet. worden of niet, Het Dag. Bestuur is in dit geval voldoende met den toestand op dc hoogte, om thans reeds met een voorstel te komen. Dc Voorzitter herinnert eraan, hoe hij do benoe ming van den heer Bleek den wensch naar voren is gekomen, om de functies van secretaris en van pen ningmeoster door één persoon te doen waarnemen en daarom werd het salaris op f 1500 bepaald. Bleek was al werkzaam op het notariskantoor en er is nooit over gesproken hoe het werk zou worden verdeeld en regelde Bleek zelf, dat hij 3 dagen voor den notaris werkte cn 3 dagen voor den polder. Een jaar later werd het salaris met f 100 verhoogd. Nu blijkt dat het voor Bleek moeilijk is voor den nol- der en voor den notaris te blijven werken. Reeds vanaf do henoeming is die moeilijkheid gebleken.' Dat de hoofdingelanden niet met alle kleine din gen op de hoogte worden gebracht, spreekt vanzelf, doch Bleek vond het zelf nu ook 't beste alleen voor den polder werkzaam te zijn. Wat het salaris betreft, dit is f 1600 per jaar en dit salaris vergelijkende met het salaris van den opzichter, die alle dagen soms in weer en wind in functie is, is het geen onoverkomelijk bezwaar, het salaris te laten rusten tot dc behandeling van de hegrooting. De heer Bruin zegt dat hij deel uitmaakte van een minderheid in het college van het Dag. Bestuur. Spr. heeft gewezen op de groote derving van inkom sten als Bleek niet meer bij den notaris werkte en hij stelde daarom voor, het salaris met f 100 te ver hoogen. Dc heer Rampen deelt mede, ook tot die minder heid te hebben behoort. De Voorzitter zegt dat er 3 stemmen voor verhoo ging en 3 stemmen tegen verhooging waren en dat iie beslissende stem van den Voorzitter oorzaak is geweest van een meerderheid en een minderheid. Als er verandering in het sa'aris moet komen, kan dat straks bij de rond vraag# worden besloten. Het agendapunt gaf alleen aan dc benoeming. De lieer Dignum®verzet er zich tegen dit bil de rondvraag te behandelen, liet behoort hij het agenda punt. De heer Van der Sluijs wijst er ook op dat do Voorzitter deze zaak straks zelf heeft nangeroord en dat is voor spr. reden geweest, de salarieering na der ter sprake te brengen. Thans blijkt ook wel dat er bij het Dag. Bestuur meeningsversehil bestond over het salaris. Spr. liecft het altiid afgekeurd, dat de secretaris-penningmeester werkzaamheden hij 'n derde verrichtte en daardoor avonden en misschien wel stukken van den nacht moest werken om zijn werk voor den polder klaHi' te maken. Zoonoodig had de secretaris-penningmeester ten gerieve van dc ingelanden een zitdag meer moeten houden en uil- sluitend 5ri dienst van den polder moeten komen. Snr. had gehoopt, dat de Voorzitter met een voorstel tot salarisverhooging zou komen, maar dat is niet ge beurd. Do heer Doorn gevoelt wel voor het voorstel van de minderheid, om f 100 verhooging te geven, maar het is nog niet gebleken, dat de functie den gc- heelen persoon vordert. Spr. wijst op den opzichter, zoowel de één als de ander moet voldoende kennis en capaciteit hebben en als de één salarisverhooging krijgt, kan dat voor den ander niet achterwege blijven. De heer Dignum wijst er op. dat hier van wij ziging in de regeling voor den opzichter geen snra- ke is. Voorheen vorderde de betrekking van secre taris-penningmeester niet den geheelen persoon, maar later Is er een belangrijke uitbreiding gekomen en daardoor moet de secretaris-penningmeester een groot gedeelte van zijn inkomsten derven. De heer Rezelman zegt zich tegen verhooging van salaris te hebben verklaard, omdat hij' meent dat dc betrekking gcod betaald wordt. Wel heeft de heer Bleek aanstonds derving van inkomsten, maar daar staat tegenover, dat hij straks geen hulp meer be hoeft te betalen. De heer Bruin wijst erop dat daarmede voldoende rekening is gehouden met liet voorstel van f 100 verhooging. Het voorstel om het salaris van den secretaris penningmeester met ingang van 1 September a.s. „Neen neen!" Dc ontkenning kwam heftig van Anns opeengeklemde lippen, alsof zij. door de hef tigheid van haar verwerping, dat vrceselijkc onge daan trachtte te maken. Cara kinkte langzaam met haar hoofd. „Tiet is heusch waar hij placht te drinken Hij was soms half krankzinnig. Dit. was één van zijn buien." Zij was nooit meer op de zaak teruggekomen, noch" op eenige andere episode uit haar ongelukkig hu welijksleven. doch sinds di endag had Ann steeds het bewustzijn van iets onuitsprekelijk leelijks, het welk in den achtrgrond van Cara's leven had gele gen en het totaal bedorven had, en de intense sym pathie, die dat in haar opwekte, had den groei van den vriendschap tusschen hen verhaast. Eén omstandigheid had voornamelijk bijgedragen tot dit proces, voor zoover het Ann betrof, en wel de onverwachte terugkomst van Lady Susan uit Parijs. Tegen het einde van de eerste helft van Juli was zij terug op Wh'te Windows. „De hitte was ondragelijk, m'n beste!" zeide zij legen Ann. „En het stof. Zelfs het feit. dat mijn nieuwe uitzet nog niet klaar was, kon mij daar niet overheen helpen. Ik dacht aan het koele, kleine Silverquav, en de heerlijke, schoone zee, die iederen morgen zijn drempel schoonwascht en ik vertrok met de noorderzon. Waarschijnlijk heeft madame Antoinette sedert dat oogenblik haar handen staan wringen over mijn half-afgemaakte costumes." Zij was zeer verheugd, (oen Ann haar de identiteit medeeldc van den man, die haar op den avond van het, Venetiaansche feest te hulp gekomen was en zij grinnikte genoegelijk. „Arme man! Hij moet. het wel erg vervelend ge vonden hebben je hier terug te vinden als het ware, op zijn drempel! Overtuigde vrouwenhaters moesten zich nooit in reddingsaangelegenheden be geven ze zouden zoo gemakkelijk aanleiding kun nen geven tot ongewenschte consekwenties. Hoe ge draagt hij zich onder de ontdekking?" „Niet zoo heel erg goed," bekende Ann spijtig. „Somlijds geloof ik. dat hij er bijna spiit van heeft, dat hij mij niet rustig in het meer heeft laten ver drinken, toen hij de kans had!" Wordt .vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6