De A.T.0. Radioprogramma r mn tc vcrhooucn. wordt aaneonomcn met 1t met f 100 to w. k stemden de hoeren Rade- Sor. Rezètaan. Eriks en dc Vooreitter. De rondvraag. no heer Smit dankt den Voorzitter voor dien» •„aotdke woorden van welkom en hoont van har- m dat aanZome prettiff sa.nenwerklnj de be leren van den polder rullen worden behandeld. m?! a\ verkiezing van don heer Doorn en spr. is z.i. J!®, nieuw tijdperk aangebroken, een tijdperk van vrede en saamhooriaheid. De ingelanden zon beu ..worden van een strijd die irocd bezien een onbe- nuUiae "trijd w-as. Spr. hoopt dat -leze vredesperto- de van btuvenden duur (mwe zon. Immers een f.%5 (usachen ineclandcn slaat onwillekeurig over óp liet bestuurscollege rn een dcrpeliik bestuuracol- ?eV is moeilijk in staat vruchtbaar te retreeren. De Voorzitter denkt dat de ueheelo vergadering het wel met den heer Smit eens zal zijn. De heer Dc liocr geeft in overweging om de aige- .inien wegen, in verband met de werkzaamheden, allèeï overdag al te sluiten en hot hek des nachts °PDe Voorzitter ontraadt dit, de monschen govcn al nergens om en weten ztch heusch zelf wel te red- d DÓ heer Bruin heelt voor eigen oogen gezien hoe een afgesloten weg, door grootc wagens werd bere den en dc kantlagcn in den grond worden gewerkt. De heer Doorn dankt eveneens voor de woorden van welkom cn hoopt dat in goede samenwerking het beduur werkzaam zal zijn tot verdere ontwikke ling en bloei van onzen mooien polder, met achter etelling van eigen belanden. De loonen In de werkverschaffing. Spr vraagt of de arbeiders, die in werkverschaf fing voor den polder werken, niet een kleine toeslag kunnen krijgen. Voor f 12.60 moeten «Ie menschen een hoop werk verzetten, bovendien het teren der we gen is een zwaar werk en daarom vraagt spr. of er in dezen geen mouw aan tc passen is. De Voorzitter zegt dat liet Dag. Bestuur van den polder cn ook dat van de gemeente gedaan hebben wat mogelijk was, om den menschen tenminste tc laten behouden, wat ze hadden. Maar ook B. cn W. worden aan banden gelegd. We hebben ons nu een maal te houden aan wat ons van hoogerhand wordt opgelegd. Slechts een heel klein beetje kan worden bereikt, maar het bevel werd gegeven dat niet meer dan een kwartje mocht worden verdiend. De heer Doorn vraagt of den Inspecteur niet ver zocht kan worden, uit de polderkas een toeslag te mogen betalen. Dc heer Komen vraagt of van het werk geen taak- werk is to maken. De heer Bruin licht too dat ook de hulp van den gemeentesecretaris is ingeroepen, maar er kon niet meer worden bewerkt dan dat 27 cent mocht worden verdiend, met do bepaling dat er dun een kilometer per week tot stand moest worden gebracht. De. heer Komen: Dan wordt het al taak werk. De hoer Van der Sluijs deelt ook mee, dat een conferentie tusschen polder- en gemeentebestuur heeft plaats gehad en onder de oogen is gezien of het lagere loon niet verhoogd kon worden door een toeslag uit dc polderkas. Het gemeentebestuur had En het tekort bij de Spoorwegen. Open brief aan het Kamerlid Duymaer van Twist in verband met diens uitlatin gen over den A.T.O.-busdienst bij de Nederl. Spoor- Spoorwegen. De heer S. A. Reitsma, redacteur van „Spoor- en Tramwegen'' heeft den volgenden open brief ge richt tot den heer L. F. Duymaer van Twist: „Excellentie! i Blijkens het voorkomende op bladzijde 2194 der Handelingen hebt U in de zitting der Tweede Kamer der Staten-Generaal Woensdag 27 Juni jl. met de Uw eigen rondborstigheid het volgende gezegd: f „De geheel werking bijv. van de A.T.O. is niets anders dan een financieel nadeel van de Spoorwe gen. Toch blijft die A.T.O. werkzaam, terwijl zij jaarlijks tekorten brengt. De economie van het spoorwegbedrijf eischt, dat de A.T.O. zoo spoedig mogelijk verdwijnt." Door den Minister van Waterstaat, die indertijd als lid der Directie der Spoorwegen heeft medege werkt om de A.T.O. in het leven te roepen, en die van de werking van dc A.T.O. geheel op de hoogte [is, werd op Uw positieve beschuldigingen bij zijne beantwoording der opmerkingen van de verschil lende sprekers niet ingegaan. Hoogstwaarschijnlijk om de aandacht niet van de hoofdzaak, nl. het Ver- keersfonds op bijzaken af te leiden. Toch zijn deze bijzaken belangrijk genoeg om er d.z. op terug te konten. Het gezag, dat U in de Ka mer geniet, toch is oorzaak, dat Uwe opmerkingen in brede lagen der Xcdcrlandsche gemeenschap onrust hebben veroorzaakt. Het is om die reden dat ik U beleefd doch drin gend verzoek U nader te preciseeren en duidelijk te willen maken: 1. waarin het financieel nadeel bestaat, dat da Nederlandsche Spoorwegen van de werking der A.T.O. ondervinden; 2. welke Jaarlijksche tekorten de A.T.O. heelt en 3. waarom de economie van het spoorwegbedrijf eischt, dat de A.T.O. zoo spoedig mogelijk ver- dwijnt. Volkomen begrijp ik, dat do tijd ontbroken heeft om in de vergadering der Tweede Kamer met fei ten aan te komen. Het zal U daarom niet anders dan aangenaam kunnen zijn Uw alarmeerende be weringen thans waar te kunnen maken. U liet Uw bovenaangehaalde woorden door het onderstaande volgen: „Zoo zijn er nog tal van andere zaken aan te wij zen. die wanneer zij maar behoorlijk onder de oogen worden gezien, een behoorlijk stuk van het tekort zouden wegwerken." Ook deze beschuldiging werd met geen woord verduidelijkt. Van die talrijke zaken, werd geen en kele opgenoemd. Dat het onder de oogen zien niet behoorlijk gebeurde, werd niet door eenig voorbeeld gestaafd. Aangezien U blijkbaar over talrijke gegevens be schikt, welke zouden kunnen leiden tot een sanee ring der spoorwegfinanciën lees landsfinanciën, moge ik Uwe Excellentie in het algemeen be- lang verzoeken cijfers en feiten te noemen, waarop U uw meening grondt. Ik acht dit van zoo eminent belang, dat ik dc ko lommen van Spoor- en Tramwegen te Uwer beschik king stel. Door van dat aanbod gebruik te maken, zult U velen in den lande buitengewoon aan U ver plichten. daartegen geen bezwaar, maar de Inspecteur beschik te er afwijzend op. Onder geen voorwaarde zou het worden toegestaan. Alleen bij accoord werk zou het loon 10 pet. honger mogen zijn. De opzichter van de Heidemaatschappij heeft zijn genoegen uitgesproken over het werk. De allerlaatste mcdedeeling. die spr. nu kan doen is. dat dc arbeiders die met hel teren der wegen zijn belast 2 cent per uur meer mogen verdienen. De opzichter zal daarover bericht ont vangen van den gemeentesecretaris. Dc Voorzitter dankt den heer Van der Sluijs voor zijn mcdedeeling en zegt dat de heer Doorn dus wel hoort, dat alles is gedaan om verbetering te verkrij gen. De heer Doorn zegt dat een groot percentage arbei ders maar schijnt tc denken dat door polder- en ge meentebestuur niet anders wordt gedaan dan om het loon maar to drukken. Daarom heeft spr. zijn vraag gesteld. Dc hoer Van der Sluijs informeert of reeds mede deel ingen kunnen worden gedaan over eventueelc bijdrage voor wegenverbetering uit het Werkfonds 1934. Do Voorzitter herhaalt hier de mededeelingcn, die zijn gedaan in do verleden week Maandag gehouden vergadering van den Bond van Noordhollandscho waterschappen. Zoodra er meer hekend is zal spr. er inededceling van doen aan den heer Van der Sluijs. Door den heer Swan wordt gewezen op de ver nieling van de derdeklas wegen, een zaak die even eens door den Voorzitter ter sprake werd gebracht in de vergadering van N.H. Waterschappen, en ook nu slaakt de Voorzitter de verzuchting, dat men hier de verkeerspolitie niet ziet. Dc heer Dignum uit zijn teleurstelling over het lang uitblijven van het nieuwe reglement cn waar door de heffing van gelijke lasten gehandhaafd blijft. De heer Van der Sluijs betreurt het ook, maar heeft daarbij meer het oog op dc belasting op ge bouwde eigendommen Spr. vreest dat voor de be grooting van 1935 deze zaak nog niet haar beslag zal hebben. De Voorzitter heeft dat gevoel ook. Er is voldoende op spoed aangedrongen, maar in Haarlem wil men blijkbaar volledig ingelicht worden en klaar zijn. En Zijpe is geen gemakkelijke polder. Besloten wordt in dezen hulp te vragen bij den Bond van N.H. Waterschappen. De heer Dignum deelt medg, dat er een groot randwerk op komst is aan de Stolpe, en dat het transport met vaartuigen zal plaats hebben. De be trokkenen willen daarvoor de egalement op vol doende diepte baggeren. Spr. vraagt of het polder bestuur daartoe medewerking zal verleenen. De Voorzitter zegt dat er nog geen officieele aan vrage is, maar het Dag. Bestuur zal zooveel moge lijk meewerken. Do heer Dignum wijst op de mogelijkheid, dat er eenige menschen bij te werk zouden gesteld kun nen worden. De Voorzitter merkt op dat de polder daar weinig aan kan doen. Namens het gemeentebestuur dankt de heer Van der Sluijs het Dag. Bestuur en den onzichter voor de medewerking t.a.v. de wegbeharding te Petten. Nadat de Voorzitter nog heeft medegedeeld, dat de verkeersspiegel te Schagerbrug door den opzichter zal worden geplaatst, volgt sluiting. Ernstig ongeluk tijdens manoeuvres in Frankrijk. Granaat ontploft. Vier dooden, twin tig gewonden, P a r ij s. (VJ).). Tijdens manoeuvres te Maison- Faffitte is een graat ontploft tengevolge waarvan vier soldaten werden gedood en twintig anderen ge wond. Het Britsch—Turksche incident Officieele Turksche lezing. Londen. Naar uit Athene wordt gemeld, isfdc Engelsche kruiser „London" naar het eiland Santos vertrokken, waar drie Engelsche marine-officieren zijn beschoten. De Turksche regeering heeft na onderzoek van 't incident den Turkschen ambassadeur te Londen op gedragen, de Engelsche regeering haar leedwezen te betuigen. Volgens de officieele Turksche lezing van het in cident heeft een Turksch douane-ambtenaar waar genomen, hoe drie ongokleede mannen uit een zeil boot aan land gingen. Hij sommeerde hen te blijven staan, maar de mannen stoorden zich daar niet aan en keerden naar hun boot terug. De beambte lostte daarop een waarschuwingsschot en toen dat geen resultaat had, schoot hij met scherp. Hij heeft ver klaard, dat hij de officieren voor smokkelaars heeft gehouden. Volgons andere berichten vermoedt men in Instan- boel, dat het tooneel van het incident een verboden militaire zone aan de Turksche kust is geweest. De kustwachten zouden niet geweten hebben, op wie zij hadden geschoten, totdat de inzittenden van een Engelsche motorboot hun hadden gezegd, dat de slachtoffers Britsche officieren waren. Het is niet be kend of de zeilboot de Engelsche vlag heeft gevoerd. Ernstige overstroomingeit in Polen. Een aantal dooden. Ten gevolge van den hevigen regenval zijn in het district Krakau eenige rivieren buiten hunne oevers getreden, waardoor verscheiden plaatsen overstroomd zijn. Het spoorwegverkeer is gestremd. Militairen zijn den overstroomden plaatsen te hulp gekomen. Men vreest dat tien tot twintig menschen om het leven zijn gekomen. Bijzonder zwaar geteisterd is de stad Neumark, waar bruggen door het water werden meegesleurd en huizen vernield. De electrische centrale staat daar geheel onder water. Ook de badplaats Zako- pane is ernstig geteisterd, doordat een deel der stad ontruimd moest worden. Daar ook hier de electrische centrale onder water staat, is de stad zonder licht. De was van het water houdt aan. Volgens te Warschau ontvangen berichten is de toestand in de in West-Polen overstroomde gebieden bijzonder ernstig. Vooral in dc stad Nowi Soncz is de toestand critiek. Het water heeft aldaar een groot aantal huizen weggesleurd. Reeds zijn er ver scheidene slachtoffers gevallen. De Minister van Verkeersmiddelen Butkyicz en de Vice-Minister heb ben zich naar de overstroomde gebieden begeven. HET DORP DER LANGLEVENDEN. Het Portugeesche dorp Vila Ruiva staat bekend als „het dorp der langlevenden". In het afgeloopen jaar zijn daar slechts 3 personen overleden, die bo vendien allen de 100 jaar waren gepasseerd. Do oud ste was 115 jaar toen hij stierf en de bcido anderen 191 en 101 jaar. j ÜT de O M G E VI N G LANGEND UK GEMEENSCHAPPELIJKE GAS- EN ELECTRICI TEITSBEDRIJVEN VOOR LANGENDIJK EN ST. PANCRAS. Volgens het verslag over 1933 van do Gemeenschap pelijke Lichtbedrijven, worden do werkzaamheden voor de lijnwerkers door de kabileering belangrijk minder, zoodat een der lijnwerkers werd aangewezen als ineteropnemer voor heide bedrijven. Een der hulpstokers-terrcinwcrkers werd overbodig cn werd als gevolg daarvan de heer J. F. Wolf op wachtgeld gesteld. Het gasverbruik bleef vrijwel gelijk aan dat in 1932. Het eerste halfjaar gaf een vrij belangrijke stijging te zien van ruim 19000 M3. of 5 procent; daarna trad echter mede onder invloed van de dum- pingsprijzen voor petroleum een geleidelijke daling in, zoodat de vooruitgang van het verbruik door par ticulieren slechts 1610 M3. of 02 procent bedroeg. Opgemerkt wordt, dat tegen dumpingsprijzen weinig valt te doen: alleen bestaat de zekerheid, dat dit maar een tijdelijk verschijnsel zal zijn, daar het on mogelijk is, lang door te gaan met levering beneden kostprijs. Door propaganda voor het vastrecht zal getracht worden het verbruik uit to breiden. Dit vastrecht mag zich in toenemende belangstelling verheugen, wat. blijkt uit den vooruitgang van 551 op 760 op het eind van liet jaar. Het buizennet onderging eenige wijziging, door het asfalteeren der wegen te St. Pancras, alsmede door den bouw van een nieuwe brug te Noordscharwoude. Op het laatst van het jaar ontstond er een buisbreuk in de leiding onder de Veilingbrug te Broek op Langeudijk, waardoor vrij veel gas verloren ging en- welk lek eerst een dag later ontdekt werd. Verder tnoestcn daar nog buizen worden hersteld door het zware verkeer. *Dc totale lengte van het buizennet bedroeg 19785 M. Er werden 2.454.785 Kg. kolen verwerkt. De gemid delde kolenprijs over het laatste jaar was f 8.30, te gen f 9.60 het vorige jaar. Geproduceerd werden 89*710 M3. gas, waarvan 453158 M3. licht- en kookgas 234240 MS. muntgas, 11282M3. industriegas. 101496 M3. kuchelgas. De rest werd verbruikt door dienstwonin gen en fabriek en door verlies. Het aantal geplaatste meters verminderde met 31 tot 2199, waarvan 1536 voor licht- en kookgas, 855 voor muntgas, 7 voor industriegas en 101 voor kachelgas. Er werden 1.675.110 Kg. cokes goproduceerd, waar van 1.356.080 Kg. verkocht. De opbrengst was f 11410.05 of 46.3 cent per H.L. tegen 53.5 cent in het vorige jaar. De 100.250 K.G. verkochte koolteer bracht f2237.95 op of f 223 per 100 K.G. tegen f 2 het vorige jaar. De winst van het gasbedrijf was f 2437.75. Voorgesteld wordt, in afwijking van de gemeen schappelijke regeling, de geheele winst uit te kec- ren aan dc gemeenten in verhand niet de eischen, welke de tegenwoordige omstandigheden aan do ge meentekassen stellen. Over het clctriciteitsbcdrijf wordt «Ie volgende op merking gemaakt: „Waar do geldelijke uitkomsten van hettuinhouwbedrijf zoo mogelijk nog slechter waren dan het voorgaande jaar. kan het geen ver wondering wekken, dat deze slechte gang van zaken zich weerspiegelt in het Electriclteltsverbrulk. Het llchtverbruik daalde niet niet minder dan 13967 kwh., daarentegen steeg het klelu-krachtverbrulk door eenige meerdere bedrijvigheid (nieuwe brug genbouw met 6435 kwh.. en het groot-stroomver- bruik met 1370 kwh., zoodat het verbruik van parti culieren per saldo verminderde met 6162 kwh.. of 1.5 procent. In verhand met dezen achteruitgang van het lichtverbruik werd besloten den grondprijs van het bestaande vastrechttaricf met 5 cent to verla gen en op 18 cent te brengen, om zoodoende het verbruik te stimulcoren. Dat er dadelijk veel belang stelling voor dit verlangde tarief bleek te bestaan, kan blijken uit de volgende opgave van vastrecht- verbruikers: de verlaging gaat met 1 Jan. 1934 in; op 31 Dec. waren er reeds 61 vast recht verbruikers tegen 25 op 1 Jan 1933, terwijl tijdens het opma ken van het verslag het aantal op 1 Maart 1934 reeds 332 bedroeg". De lengte van het kabelnet is thans 59700 M. on dergronds en 3785 M. bovengronds. Ingekocht zijn 585212% kwh.. waarvan nuttig zijn afgeleverd 262287 kwh voor licht en huish. doelein den, 4491 voor klelnkracht. 110525 voor grootstroom en 69567 voor straatverlichting, zoodat het verlies 64824 kwh. bedroeg. Het aantal geplaatste meters bedroeg 2404, waar van 2239 voor licht en 165 voor kracht. Het winstsaldo bedroeg f 4745. Ook hierbij wordt voorgesteld de geheele winst aan de gemeenten uit te keeren. Waar het»bedrijf behoort tot de bedrijven, die indertijd hebben toegestemd in een verhooging der maximale belasting van 50 pet., werd dit jaar door het P.E.N. dit percentage verlaagd tot 25. De kostprijs der ingekochte kwh. is 10.48 cent, en per verkocht kwh. 12.61 cent tegen resp. 10.95 en 13.34 cent in het vorige jaar. NOORDSCHARWOUDE. Het verplichte vellen. In de laatstgehouden algemeeue vergadering van den Noordermarktbond heeft men besloten om het veilen der verschillende producten aan de eigen veiling, waarvan men lid was. verplicht te stellen. Dat ontmoette eerst nog al wat bezwaren en waren sommigen bang, dat het wel eens leden zou kunnen kosten. Do bouwers van het Noordeinde van Zuid- scharwoudo en het Zuideinde van Noordscharwoude waren gewoon hun aardappelen steeds in Broek op Langeudijk tc veilen, wat nu volgens het nieuwe re glement niet meer mocht. De betreffende tuinders hadden deze gewoonte aangenomen omdat er volgens hun oordeel te Broek op Langendljk voor de z.g. lek kere aardappelen meer werd betaald dan te Noord scharwoude. Dc Nederlandsche Groenten-, en Fruit Centrale is de veilingsbesturen in deze te hulp gekomen, want het voorstel van den Noorderniarktbond was nau welijks aangenomen, of er werd door de Centrale vastgesteld, dat do tuinders verplicht waren, daar hun producten te veilen, waar ze aangesloten waren. Zoodoende was er niets aan te doen. De tuinders hierboven genoemd, hebben hun aard appelen te Noordscharwoude geveild en naar wij vernemen, is het prijsverschil niet van dien aard ge weest, dat men er schade van heeft gehad. Thans staat men echter voor een ander feit. Voor verschillende producten, welke niet inheemsch zijn op de veiling, waar de aanvoerder is aangesloten, kan een uitzondering worden gemaakt, zoodat die producten op een andere veiling mogen worden ge veild. Verleden jaar hebben een groot aantal leden hun spercieboonen te Beverwijk en andere plaatsen ge veild. Gezien echter, als alle aanslotenen hun spercie boonen aan den Noordermarktbond brengen, er een flinke aanvoer zal zijn, heeft het bestuur dezer vei ling besloten, dat voor spercieboonen geen vergun ning wordt gegeven om op andere plaatsen te vei len, zoodat degenen, die zich niet aan deze bepaling houden met de straffen, hieraan verbonden, reke ning zullen dienen to houden. Men vertrouwt evenwel dat al3 alles hier wordt aangevoerd, de prijzen evenals elders zullen zijn, daar een goede boonenmarkt ook de kooplieden trekt. OUDKARSPEL. Naar wij vernomen is dc picronbak van de bad inrichting van de Volharding, weer in orde. De lieer Taubor heeft thans een houten vloer onderin aan gebracht, waarop een laag rivierzand is gestort. Nu heeft men geen last meer dat het water vuil wordt door iiet vele gebruik. ZUIDSCHARWOUDE. In dc \crgadcring dor afd. S.D.A.P. werd de heer I'. Kist benoemd tot lid van den plaatsclijken raad, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer B. van der Wal, de heer A. «Schrij ver is gekozen. Men bes.oot met do colportage van Vrijheid, Ar beid en Brood door to gaan. LANGENDIJK. Tot het gymnasium to Alkmaar is na afgelegd exa men am. toegelaten A. D. Bonnet to Broek op Lan- gendijk. SINT PANCRAS De heer H. Knossen alhier slaagde voor het di ploma Warenkennis bij de te Amsterdam gehou den examens. Do heer C de Jong alhier is candidaat gesteld voor Hoofdbestuurslid van den Alg. Ned. Geh. Ontlu Bond. HOOGWOUD Tot koster van de Ned. Hen'. Kerk alhier werd in de vergadering van den Kerkeraad benoemd de heer K. do Ruiter. BARS1NOERHORN Door den heer Joh. van Stipriaan alhier, werd bouwgrond aangekocht van den heer S. Rijkes te Heemstede, om daarop een woonhuis te houwen. De bouw van dit huis is opgedragen aan den heer Joh. Schenk, timerman en aannemer alhier. OUDE N1E DORP Van Gedeputeerde Staten van Noordholland werd goedkeuring ontvangen van het raadsbesluit tot ver pachting van een perceel bouwland in de Frik. waar op vroeger stond het huis van wijlen J. Witsmeer, aan C. Danenberg. W ERtNORN Geslaagd. Voor het overgangsexamen van lo naar 2e klasse Middelbaar Techn. school te Haarlem slaagdo onze plaatsgenoot C. Engel Az. J.l. Maandagavond bracht de muzickvereoniging „Harmonie" alhier een serenade aan één harer loden, den heer C. Gorter in de Bcltstraat, welke zijn 35- jarig huwelijk herdacht. De voorzitter van Harmonie sprak de familio toe. De lieer Gorter is dit jaar tevens sinds veertig jaar werkend lid der muziekvereeniging „Harmonie". Het vervoer der kaas van de fabrieken to Hippo- lytushoef en Westcrland naar Alkmaar is aanbe steed en had als uitslag: Gebr. Kaan f 1.23, C. Klein Sz. f 1.02, J. Poel 0.898, C. Huijberts 0.88, A. Poel f 0.74, C. de Haan Pz. 0.74, alles per 100 stuks. Bij loting tusschen do laagste inschrijvers is het vervoer op gedragen aan C. de Haan Pz. DONDERDAG 19 JULL HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Grumofoonmuziek: 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Kamermuziek; 11.00 Voordracht: 11.30 Voortzetting kamermuziek; 12.00 Lunchconcert door de „Minstreels": 2.30 Cau serie; 3.00 Gramofoonmuziek: 3.45 Overschakeling zender; 4.00 Halfuur voor zieken en ouden van da gen; 4.30 Gramofoonmuziek; 5.00 Dinermuziek door Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Radiotooneel voor de jeugd; 7.30 Causerie door Alex de Haas: „Het ontstaan van het cabaret"; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Concert door het Om roeporkest, onder leiding van Johann Strauss; 0.40 Voordracht door Koos Koen; 10.00 Gramofoonmuziek 11.00 Vaz Dias; 11.10 Kavocs Lajos cn zijn orkest. HUIZEN (301.5 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert;N.CR.V.: 10.00 Leger des Heils-kwartiertjc; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramo foonmuziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek: 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten: 12.13 Het K.R.O.-orkest; N.C.R.V.: 2.00 Uitzending uit do Vluchtheuvelkerk te Zetten; 4.00 Bijbellezing: 5.00 Cursus handenarbeid; 5.30 Christelijk llederenuurtjc 6.30 Gramofoonmuziek; 8.50 Overschakeling op den versterkten zender: 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramo- foonmulzek; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Chr. Radio koor; 10.45 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 MA 7.00 Gramofoonmuizek: 7.20 Idem; 8.20 Concert; 8.40 Idem; 9.35 Kamcrmuizek; 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) I.30 Orkest; 8.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.35 Idem; 11.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 M.) 12.20 Orkest; 8.20 Symphonie-orkest; 9.20 Idem; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORO (1261 M.) 3.30 Pianorecital; 3.50 Omroeporkest; 10.00 Zang; 10.35 Orkest. BERLIJN (357 MA 720 Zang; 9.30 Concert; 11.10 Omroeporkest; 12.20 Gramofoonmuziek. HAMBURG (332 MA 10.10 Gramofoonmuziek; 11.50 Harmonieconcert; 2.35 Gramofoonmuizek; 9.35 Populair concert. I KEULEN (456 MA 12.20 Gramofoonmuziek; 5.35 Volksmuziek; 10.50 Operettemuziek. DAVENTRY (1500 M.) I.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Orkest; 3.50 Concert; II.05 Dansmuziek. PARIJS (Poste Parialen) (313 M.) 7.10 Concert; 8.10 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1648 M.) 720 Gramofoonmuziek; 10.30 Populair concert. MILAAN (369 M.) 5.30 Dansmuziek; 9.05 Opera-uitzending. ROME (421 M.) 5.30 Concert; 9.05 Idem; 10.20 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 M.) 5.35 Pianorecital; 7.35 Orgelconcert; 8.30 Omroep orkest; 10.35 Dansmuziek. WEENEN (507 MA 6.00 Gramofoonmuziek; 8.00 Dansmuziek; 11.10 Po pulair concert; 12.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 6.20 Gramofoonmuziek; 7.25 Omroeporkest; 9.40 ld.; 10.20 Idem.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7