Spoorwegboomen niet neergelaten. De Vierdaagsche. KIJKEn is KOOPEfl t,j CLOECK Grove onachtzaamheid van een seinwachter. HET L00NC0NFLICT IN DE MIJNEN. Bemiddelend optreden van de regeering. SABOTAGE OP DE NAUTILUS STAAT VAST. REEDS 700 D00DEN IN AMERIKA. OPNIEUW OVERSTROOMINGEN IN POLEN. NEDERLANDSCHE AUTOBUS IN BELGIE VERONGELUKT. FRANSCH KABINET BLIJFT ONGEWIJZIGD. Hittegolf in den Balkan. Woensdag 25 Juli 1934. 77ste Jaargang. No. 9522 Postrekening No. 23330 SCIAGBR COURANT. Int. Telef. No. 20 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Uitgave der N.V. v h. P. Trapman Co., Schagen. - 8 PAGINA'S. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 0.85, iedere regel meer 15 cent vbewijsno. inbegrepen. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Wielrijder door een sneltrein met 60 K.M. vaart gegrepen en vermorzeld. Twee andere personen aan den dood ontsnapt. Orove onachtzaamheid van den seinwachter van blokpost 75 op de spoorlijn Weert-Roermond die verzuimd had, de spoorboomen ter plaatse neer te laten, heeft het leven gekost aan een 52-jarigen wielrijder. Op het oogenblik n.1. dat hij den overweg, welke gelegen is in den drukken rijksstraatweg, passeerde, werd hij door den met 'n vaart van 60 a 70 K.M. voorbijsnizenden snel trein no. 87 AmsterdamMaastricht, welke om 15.44 van het station Weert was vertrokken, ge grepen. Omtrent dit ernstige ongeluk, dat doet denken aan dat van denzelfdon aard te Blerik, waar men ook vergeten heeft de spoorboomen te sluiten, verneemt V.D. dat de dienstdoende seinwachter, Van P. ge naamd, toen hij het sein voor veilig doorkreeg, in de veronderstelling heeft verkeerd, dat hij de boomen had neergelaten. Toen het ongeluk gebeurde, be vond hij zich in het vlak bij den overweg gelegen seinhuisje, waar hij rustig de komst van den trein had zitten afwachten. Op het. laatste oogenblik viel zijn blik op den overweg en tot zijn groote ontzetting constateerde hij toen zijn verzuim. Het was toen echter reeds te laat, want op hetzelfde moment, toen de trein nog maar enkele meters van de plek ver wijderd was, staken drie wielrijders, komende uit de richting Roermond, de rails over. Zij reden ach ter elkaar en een dame, die voorop reed, kon nog net veilig wegkomen. De achter haar rijdende fietser, de 52-jarige gehuw de handelaar M. H. Trienekens uit Heithuizen, op weg naar Weert, werd door het voorste gedeelte van de locomotief gegrepen. T. werd onmiddellijk wegge slingerd en tegen het langs de spoorbaan staande hekwerk gesmakt. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. De machinist van den trein heeft, toen hij bemerkte, wat er gebeurd was, dadelijk gestopt, De trein was toen vijftig meter doorgereden. Na ecni- ge minuten oponthoud heeft de trein de reis voort gezet. De derde wielrijder kwam er gelukkig goed af. Hij kon nog juist bijtijds van zijn fiets springen. Dokter Roebroekx was spoedig na het ongeluk ter plaatse en heeft den dood van het slachtoffer gecon- stateerd. Het lijk is door de politie naar het St. Jans gasthuis vervoerd. Onmiddellijk na het gebeurde heeft de politie van Weert een onderzoek ingesteld. Den overwegwachter werd een verhoor afgenomen door inspecteur Horck, die tevens het parket van Roermond waarschuwde en ook de spoorwegautorietiten van een en ander in kennis heeft gesteld. De seinwachter is uit dienst gesteld in afwachting van de nader te nemen maatregelen. Zooals te be grijpen is was de man door het voorval geheel over- De directies van de Domaniale mijn en de mijn Willem Sophie aanvaarden 3 pet. loonsverlaging. Maandag ontvingt minister Steenberghe na mens den minister-president de directies van de domaniale mijnmaatschappij en de N.V. Steen kolenmijn Willem Sophie, teneinde kennis te ne men van haar standpunt in het hangende loon- conflict. De regeering erkende de bijzondere moeilijkheden, waarin deze mijnen verkeören. Nochtans verzocht minister Steenberghe namens de regeering beide mijnondernemingen op dit oogenblik genoegen te nemen met een loonsver laging van 3 pet., gedurende 3 maanden, van 1 Augustus af. De directies der betreffende mijnondernemin gen verklaarden zich bereid aan dit verzoek van de regeering te voldoen. Zij wezen er echter op, dat zij gezien de zéér ongunstige omstandighe den, waarin de mijnindustrie verkeert, binnen twee maanden het gehcele vraagstuk opnieuw onder het oog zullen moeten zien. stuur. Hij was van vanochtend zes uur in dienst en zou juist na het passeeren van den sneltrein worden afgelost. Hij is veertig jaar oud en is reeds twintig jaar hij de spoorwegen in dienst. Hij heeft een Man co strafregister. Zooals gezegd, heeft hij zijn nalatigheid pas op het laatste oogenblik ontdekt. De opzichter van het sta tion Weert heeft mede ter plaatse de zaak in onder zoek. Dr. Hulst zal de sectie op het lijk van het slacht offer verrichten. Omtrent hef uitzicht op de spoorbaan kan worden gemeld, dat dit voor wat betreft het spoorwegver keer uit de richting Weert geheel is belemmerd door het seinhuis, het woonhuis van den seinwach ter en een paar hoornen. De wielrijders hebben dus den trein onmogelijk kunnen zien aankomen. De treinen, die uit de tegenovergestelde richting ko men. kan men van den weg af wel zien naderen. Het gedeelte, waar de overweg zich bevindt, behoort tot de z.g. Trumpert. Het verkeer op den Rijksstraat weg was op het oogenblik van het gebeurde niet zeer druk. Thans een marine-schepeling gearresteerd, die verdacht wordt de smeerolie te hebben verontreinigd. Helder. Het onderzoek naar eventneele sa botage aan boord van de Nautilus duurt voort. Thans is echter, nadat aanvankelijk enkele leden van de bemanning bij het vooronderzoek werden betrokken en ter beschikking gehouden, zonder dat echter van voor-arrest sprake was, een ma rine-schepeling gearresteerd, die ervan wordt verdacht de smeerolie te hebben verontreinigd. DE HITTEGOLF HOUDT AAN. Reuter seint uit New York: In het midden-westen der Vereenigde Staten wijst nog niets op een spoedige afkoeling van het weer. De record-hitte duurt onverminderd voort. Overal worden temperaturen geregistreerd ver boven 30 graden Celsius. Het totaal aantal slacht offers is tot meer dan 700 gestegen. Tengevolge van wolkbreuken in de Karpa- then. Weer tientallen dorpen onder water. Enrstige toestand bij Sandomir. Warschau, 24 Juli (V.D.). Terwijl Polen nog kampt met de gevolgen der overstrooming, kondigt zich reeds een nieuw onheil aan. De rivieren in" het gebied der Karpathen, die weer in hun bedding te ruggestroomd waren, zijn opniew buiten hun oevers getreden, tengevolge van wolkbreuken. Reeds staan zeven dorpen in deze streek onder water. De bevol king was gedwongen, haar huizen te verlaten. Aan den mond van de San, waar deze rivier in de Weichsel stroomt, bij Sandomir, is de toestand bui tengewoon bedenkelijk. Daar zijn de indijkingen vernield, zoodat zich een reusachtig meer heeft ge vormd van 50 K.M. lengte en 7 K.M. breedte; hier en daar staat het water vijf meter hoog. Een opper vlakte van 15.000 hectare bouwland is onbruikbaar geworden, 52 dorpen en 1500 huizen staan onder wa- tear. Tot dusverre zijn 5200 menschen in veiligheid gebracht; de overigen hebben hun toevlucht op de daken gezocht en zien reikhalzend naar hulp uit. Ook militairen zijn gerequireerd. De schade aan den oogst wordt geschat op 4 millioen zloty. Na een botsing met een andere auto in een gracht gereden. Acht gewonden, waaronder drie ernstig. Gisterenmiddag is naar Peuter seint te Rumpst op den grooten weg tusschen Brussel en Antwer pen, door het onklaar raken van het stnur een Nederlandsche autobus in botsing gekomen met een andere auto en in een gracht terecht geko men. Twee passagiers van de autobus werden ernstig gewond, terwijl zes anderen lichte ver wondingen opliepen. Omtrent, dit ongeval worden nog de volgende bij zonderheden gemeld: Tusschen Antwerpen en Mcchelen, dicht bij het dorp Waarloos, is Dinsdag iets voor het middaguur op de helling van den Vosberg een groote toerauto uit Rotterdam, tengevolge van het breken van de stuurstang, in volle vaart in een droge sloot gereden en grootendeels verbrijzeld. De chauffeur had nog alle mogelijke pogingen in het werk gesteld, om zijn wagen meester te worden, doch hij kon hierin niet slagen; de bus kwam met een flinke vaart in de naast den weg loopende droge sloot of diepe greppel terecht en werd grootendeels vernield. Kreten van pijn en schrik weerklonken uit de wrakstukken van den auto. Het bleek, dat de chauf feur vrijwel ongedeerd was. Een passagier, die naast hem had gezeten, de 63-jarige Heemenhoek. woon achtig te Dordrecht, bloedde hevig uit verscheiden diepe wonden aan hoofd en handen. Zijn vrouw was eveneens gewond: haar gelaat was bedekt met bloed; blijkbaar veroorzaakt door de brekende rui ten. Ernstige kwetsuren aan hoofd en arm had ook te Rotterdammer J. van Waas opgeloopen. Dr. Coen uit WaerJoos was spoedig op de plaats van het onheil aanwezig en begon terstond met de verzorging der gewonden. Behalve de genoemde drie personen bleken nog vijf personen te zijn gekwetst. Burgemeester Huvsmans van Antwerpen kwam per auto op het tooneel van het ongeluk en zorgde voor de regeling van het verkeer, dat op dezen weg zeer druk is. Per leger-auto zijn de acht gewonden naar het ziekenhuis te Mechelen overgebracht; verscheidene hunner zullen daar eenigen tijd in behandeling blijven. De autoriteiten stellen een onderzoek in. NIEUWE BOSCHBRAND BIJ TOULON. Bornes in asch gelegd? Parijs. In de nabijheid van Toulon is weder om een groote boschbrand uitgebroken. Sedert Maan dag trachten gendarmerie en brandweer het vuur te bedwingen, tot dusverre echter tevergeefs. Het dorp Bomes moest door de bewoners in aller ijl worden verlaen. Waarschijnlijk is het dorp inmid dels platgebrand. Ook deze brand is waarschijnlijk aan onvoorzichtigheid te wijten. Vol goeden moed zijn de bijna 3000 deelnemers aan de vierdaagsche afstandsmarschen te Nijme gen heel vroeg in den morgen op stap gegaan. Zij troffen het: de zon stond stralend aan den hemel, terwijl een flink briesje voor de noodige afkoeling zorgde. Veel uitvallers zijn er den eersten dag ook niet geweest. Hieronder een groep vrouwelijke deelneemsters. Doumergue weet voorloopig een crisis te voorkomen. De keus tusschen het tegenwoordige kabinet of het af treden van het geheele Kabinet. PARIJS. De minister-president* Doumergue is er in geslaagd, de meeningsverschillen in den boezem van het kabinet bij te leggen, zoodat Sar- raut, de minister van binnenlandsche zaken, gister na afloop van den kabinetsraad aan de pers mededeelde, dat het ministerie zijn taak zal voort zetten. Wanneer men rekening houdt met de zeer groo te opwinding die het incident TardieuChau- temps in politieke kringen had gewekt, dan kan men zeggen, dat Doumergue hier ongetwijfeld met groot staatsmansbelcid de zaak heeft bijgelegd. De kritieke kabinetsraad. Parijs, 24 Juli (Reuter): Nadat ministerpresi dent Domergue om vier ur 's middags den president der republiek Lebrun had bezocht, was hij om vijf uur aanwezig in den kabinetsraad waarin de beslis sing zou vallen. De vergadering duurde twee uur. In den loop van den kabinetsraad bood Tardieu zijn ontslag aan. Dou mergue aanvaardde dit echter niet en stelde den mi nisterraad voor de keuze tusschen de handhaving van het kabinet in tle tegenwoordige samenstelling, of de demessie van.de geheele regeering. In het laatste ge val zou Doumergue weigeren een nieuwe regeering te vormen, aldus verklaarde na afloop Laval aan do journalisten. Doumergues conferenties. Parijs, 24 Juli (Reuter): Hedenmorgen heeft Doumergue achtereenvolgens met Herriot en met Tardieu geconfereerd. Herriot is in contact getreden met de radicalen. Daarna heeft Doumergue zich naar den president der Republiek begeven. Doumergue weigerde aan journalisten elke inlich ting. Vertrouwen der radicaal-socialisten* Dc radicaal socialistische fractie in een vergadering vereenigd met het executief comité en de radicale mi nisters, hebben hun vertrouwen in de ministers uit gesproken en hen vrijgelaten in hun gedrag. Ook daar ongekend hooge temperatuur. Belgrado. Het Balkan-schiereiland waar tot dusver vrijwel voortdurend koel en regenachtig weer heeft geheerscht, is plotseling gegrepen door een buitengewoon hevige hittegolf. In Zuid-Servië steeg de thermometer tot 46 gr. in de schaduw en zestig graden in de zon. In Belgrado werden temperatureu opgenomen van 37 graden Celcius in de schaduw. De ministerraad heeft besloten de diensttijd der ambte naren te beperken tot de ochtenduren. De hitte heeft talrijke ongelukken tengevolge ge had. In Bosnië zijnd rie menschen door de hitte be vangen en omgekomen. Tot dusverre zijn tien per sonen verdronken. In Slovinië verdwenen voor de oogen hunner moeders twee scholieren in de diepte.

Schager Courant | 1934 | | pagina 1