Raad Oudkarspel. 1 ÜT de OMGEVING Lachen als beroep... Een Russische onverzadigbare. Doodelijk motorongeluk. OP HET LATSTE OOGENBLIK TOT INKEER. SUBSIDIE KANALENPLAN TOCH TOEGESTAAN. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond 8 uur ten raadhuize. Voorzitter de heer A. J. Wijnveldt, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende met welkom. De notulen der vorige vergadering van 2i Mei werden onveranderd vastgesteld. Mededeelingen. De Minister van Soc. Zaken berichtte dat de bag- gerrogeling is verlengd tot. 28 Juli a.s. Van denzelfden minister bericht, dat de geldigheid van de steunregeling voor werklooze transportarbei ders in dienst van de Koophandel, tot 17 November 1934 is verlengd. Door den Minister is goedgekeurd, dat 30 arbei ders worden te werk gesteld in de Wieringermccr. De gemeente ontvangt van het Rijk een tegemoetko ming in de stcunverleening van f2189.06, voor werk verschaffing f-4334.91. Daarentegen is men heiast wegens plaatsing in de Centrale werkverschaffing met f 1512.59. Goedgekeurd is de heffing van -40 opcenten op de gem. fondshelasting. Mem eenige wijzigingen der begrooting 1933. Verder was aanwezig dankbetuiging van H. C. Bak- huijs, sluispachter, voor de 40 pachtreductie over 1933. Proefwerkverschaffing, Voorzitter deelde mede, dat Oudkarspel proefge- xneente is geworden. Voorzitter herinnerde aan de gehouden vergadering op het raadhuis te Noordscharwoude. Het loon is f 16.50 per week. Zeven arbeiders zijn geplaatst. Dat is wel niet veël, maar de proef is wel wat laat begon nen. De heer Zaagman merkte op dat het loon in overleg met de werkgevers op f 16.50 is gesteld. Waarom is het dan nu in St. Pancras f 18.—Is de regeling daar dan veranderd? Voorzitter antwoordde, dat te Brorek de loonen wel zijn verlaagd. Het moet echter te St. Pancras nog wor den goedgekeurd door den Minister. Die beslist in laatste instantie. Er stond niet in de krant dat de Minister het. reeds heeft goedgekeurd. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. Ingekomen waren de jaarverslagen van de vereen, v. Ncd. Gemeenten; de Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar en van de vereen, ter bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland. Uit deze gemeente zijn er 6. De kosten zijn f56.11 totaal. Verder de rekening der U.L.O. school te Noordschar woude over 1933. Het nadcelig saldo ten laste dezer ge meente bedraagt f -43.91. Naar aanleiding dezer rekening voegde voorzitter hier nog iets aan toe. -Spr. herinnerde aan het groot aantal ingeschreven leerlingen en de gewijzigde leer- lingenschaal, waardoor de leerkrachten moesten wor den ingekrompen op twee. Men heeft nu een bevoegde kracht aangesteld op f50. —per maand plus buskosten. B. en W. waren daar voor. Men krijgt nu vast goed onderwijs aan de U.L.O. school. Dat is toch de bedoeling van de school. Personeele belasting voor café's e.d. De afd. Schagen van den Ned. Bond van Koffie huis-, Restauranthouders en Slijters verzocht wijzi ging aan te brengen in den grondslag huurwaarde voor koffiehuizen en dergelijke zaken. B. en W. stel den voor, aan het schrijven tegemoet te komen en van de wetswijziging gebruik te maken om de huur waarde op 1/3 terug te brengen. De toestand wet tigt dit voorstel. Aldus besloten. De jaarwedde van den veldwachter. Het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Politiebond verzocht de jaarwedde van den gemeenteveldwachter te verhoogen. B. en W. stelden voor, dit adres aan te houden tot de begrooting 1935. Aldus besloten. Subsidie voor de zweminrichting. Hierna was aan de orde het adres van de ijsclub „Volharding", houdende verzoek om een jaarlijksche bijdrage van f 100 in de exploitatiekosten van een door haar opgerichte zweminrichting. Voorzitter stelde, namens B. en W. voor, dit adres bij de begrooting 1935 te behandelen. Voor 193-4 is er geen kans op eenige subsidie. De begrooting laat dat niet toe. Aldus besloten. Gemeenterekening 1933. Volgde aanbieding der gemeenterekening 1933, sluitende in totaal voor den gewonen dienst in ont vangsten op £93663,72, uitgaven f84993,33, batig saldo f 8670.39. Voorzitter verheugde zich over dit batig slot, niet tegenstaande alles is gedaan wat noodig was om den nood te lenigen. Voorzitter geloofde, dat B. en W. in de hoogcon junctuur jaren een goed beleid hebben gevoerd. Daar zullen de raadsleden bet nu wel mee eens zijn. De lichtbedrijven in 1933. Daarna werd de rekening van de gasfabriek aan geboden. sluitende met een winst van f2437.75. De verlies- en winstrekening van het electriciteits- bedrijf gaf een winstcijfer van f4745. De heer Eecen wilde zijn stem toelichten. Spr. zal voor het voorstel van B. en W stemmen. Niet omdat het kanalenplan hem nu zoo voordeel ig voorkomt. Ook is spr. liet met mr. Belonje eens. dat men een groote kans heeft, het proces te winnen, maar ge zien de algemeeno gevoelens wilde spr. zijn eigen standpunt ter zijde stellen en de wensch doen van het ineerendeel der ingezetenen. Het voorstel van B. en W. werd daarna met alge- meene stemmen aangenomen. Voorzitter verheugde zich er over dat men op het onzalig besluit is teruggekomen. De heer Eecen: Maar als na een aantal iaren bet kanaal niet bevaren wordt en is dichtgegroeid met kroos, kunnen wij toch zeggen, het reeds van te vo ren te hebben zien aankomen. De winst der lichtbedrijven. B. en W. stelden voor. bet winstsaldo over de jaren 1933 en 1934. in afwijking van de gemeenschap pelijke regelingen van de lichtbedrijven, geheel ten goede te doen komen aan de gemeente. Aldus besloten. De ziekte van Weil. Zwemqeleqenheid en zwemplaats. Voorgesteld werd een verordening ter voorkoming van besmetting door de ziekte van Weil in zwem inrichtingen en zwemgelegonhcden. De heer Zaagman las in art. 3 dat het zwemmen op andere plaatsen geheel is verboden. De akker- menschen mogen in hun rustuurtje dus niet zwem men bij hun akker De straffen zijn zeer hoog. merkt spr. op en al leeft men in tijden van zware straffen, had spr. toch bezwaar tegen dit artikel. Ook de heer De Boer was van dit inzicht. De heer Eecen meende, dat het alleen op zwem inrichtingen van toepassing was. Voorzitter zeide, dat het op art. 2 betrekking heeft. Het art. 3 moet in verband met art. 2 worden gelezen. Alleen moeten door art. 3 excessen worden voorko men. Met zal het niet verbieden als op een zekere plaats iemand alleen gaat zwemmen. De heer Zaagman wilde er alleen de aandacht maar op vestigen van het publiek. Spr. legde zich neer bij art. 3. Het voorstel werd hierna aangenomen. De maximum snelheid. Voorts werd door B. en W. voorgesteld de alg. po litieverordening te wijzigen in dier voege, dat de maximum snelheid in deze gemeente van 20 tot 30 K.M. per uur wordt gebracht. In verband met de centrale regeling trekken B. en W. het voorstel in. Het kohier der hondenbelasting 1934 werd vastge steld op een totaal bedrag van f 247, voor 106 honden. Een rondvraag met berispingen. Bij de rondvraag wensch te de heer Kostelijk de laatste schorsing uit de werkverschaffing te bespre ken. Het door den heer De Boer geteekende briefje was geteekend op advies van den heer Bakker. Spr. LANGE ND IJ K Be omrei -aan de -veiling van don Noordorraarkt- bond bedroeg in de maand Juni f91.168 tegen in de zelfde maand van het. vorige jaar f20.016. Dit ver schil moet eensdeels worden toegeschreven aan een bijna tweemaal zoo grooten voorraad dit jaar en betere prijzen, in het bijzonder voor de vroege aardappelen. NOORDSCHARWOUDE. Dinsdag heeft het schoolfeest plaats gevonden van de oudste leerlingen der R.-K. jongens- en Meisjes school. Met autobussen van de H.A.B.O. werd een reisje ondernomen naar Amsterdam, waar verschil lende bezienswaardigheden bezocht werden, o.m. werd een bezoek gebracht aan het vliegveld Schiphol en Artis. Een en anderr had een zeer prettig verloop. ZUIDSCHARWOUDE. Voor de vacante betrekking van doodgraver heb ben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld. Men deelt ons mee, dat de arbeiders, die niet bij de tuinbouwers met toeslag van de overheid zijn te werk gesteld, weer naar de Wieringermeer zijn ge gaan, ondanks het bijzonder lage loon, dat daar is te verdienen. De vrees, dat men bij verdere weigering van alle steunmaatregelen zou worden uitgesloten, zal daaraan wel niet vreemd zijn. W IERIN GEN DEN OEVER. Onthulling relief op Monument aan den afsluitdijk. Een korte plechtigheid heeft Dinsdagochtend op het Monument aan den afsluitdijk plaats gehad, t.w. de onthulling resp. overdracht van het bronzen re- lief van den beeldhouwer Hildo Krop. Behalve de kunstenaar zelve, waren hierbij tegenwoordig een drietal leden van de Directie der M.U.Z. Ir. Telders, President-Commissaris der M.U.Z. sprak zijn bewondering uit voor de wijze waarop Krop in het ruim lon zware bronzen relief de steenzetters heeft uitgebeeld en sprak als zijn ver trouwen uit dat vele bewonderaars nog langen tijd van Krop's schepping zouden mogen genieten. Ver volgens droeg spr. het relief over aan het Rijk bij monde van den hoofdingenieur Ir. W. Kamp. Nadat de heeren Kamp en Krop nog enkele woor den van dank hadden uitgesproken, behoorde de plechtigheid wederom tot het verleden. ANNA P AULOWNA verzocht den heer Bakker zulks nief meer fe doen en niet de mensehen zoodoende met een kluitje in het riet te sturen, daar de heer Kostelijk over de eventueele uitsluiting niets te vertellen heeft. De heer Bakker moet niet de goede niari spelen, doch met open deuren wandelen. De schuld moet niet aan den burgemeester en Kostelijk worden gegeven. De Voorzitter voegde hier nog aan toe, dat B. en W. geheel passief staan in deze kwestie. De men- schcn worden op voorstel van den controleur door den Minister geschorst. Spr. hoopte niet. dat de heer Bakker de verantwoordelijkheid voor zijn daad niet op zich wilde nemen. De heer Bakker wilde genist weten, dat hij het heeft gezegd, dat men een briefje moest laten teeke nen door den werkgever. Do man had altijd tot te vredenheid gewerkt hij zijn hazen, was kostwinner voor zijp moeder en had ter goeder trouw een fout gemaakt, doordat zijn werkgever had gezegd, dat het een dubbele praam was. waarmee hij werkte. De heer Kostelijk kan zich de goede trouw wel in denken. maar had verwacht dat de heer Bakker in B. en W. had gezegd, dat het op zijn advies gegaan is met een briefje van den werkgever. Hij had de menschcn geen opheffing der schorsing in het voor uitzicht mogen stellen. De heer Bakker was er echter wel mee in B. en VV. gekomen, doch toen de Voorzitter daar zeide, dat het toch geen doorgang kon vinden, heeft hij zich er bij neergelegd. Houtduiven. Boetpredikatie van den Voorzitter. De heer De Boer bracht de groote schade ter spra ke. welke de houtduiven aan het gewas toebrengen. Spr. vroeg of de gemeenteraad er niets aan doen kon, dat het schieten dezer schadelijke vogels werd bevorderd, h.v. door het stellen van een premie. De heer Bakker opperde de idee, den veldwachter op te dragen, de duiven te schieten. Of mag dat niet De Voorzitter zeide dat dit geen punt was om in de rondvraag te worden behandeld. Spr. wilde zich niet meer overrompelen laten, zooals het de vorige maal gebeurd is door den heer Eecen. De opmerking van den heer Eecen was geheel bezijden de waarheid. De Voorzitter js wel gerechtigd om opdracht te geven vogels te schieten. Het behoeven niet eens „schadelij ke" te zijn. De veldwachter was geheel onrechtmatig becritiseerd. Het eenige wat men er van zeggen kon, was dat hij misschien op andermans terrein was. waarvoor geen vergunning gegeven was. Maar dat stond niet eens vast. Een plichtsgetrouw politieman is hier onrechtmatig in het openhaar in de raadsver gadering. waar hij zich niet verdedigen kon, becriti seerd. Het hoeft Voorzitter zeer gedaan en gaf hij den heer Eecen in overweging, zich eerst goed van een en ander op de hoogte te stellen. Spr. wilde niet meer medewerken aan het schieten van duiven. Den heer de Roer gaf Voorzitter in overweging met een verzoek te komen voor de volgende vergadering. De rondvraag is alleen om vragen te stellen. Het moet geen vergadering apart worden. De heer Eecen had niets voor de rondvraag als deze alleen was om vragen te stellen, waarna slui ting volgde. BARSINGERHORN Van de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lich ting 1935. uit deze gemeente zijn bestemd. Tot gewoon dienstplichtige: J. A. Damen. lotings- n. 142; N. Droog. no. 157; G. Nierop, no. 9; J. Ridder bos. no. 31; J. G. Schenk, no. 36; L. v. d. Welle, no 81; M. Wijnjeterp, n. 92. Tot buitengewoon dienstplichtige: C. Klos. lotings- no. lgS; P. Kool. no. 194; Jb. Koopmans, no 198; N. Kuijper, no 211: J. Meijer, no. 1; J. Middelkoop, no. 2; Jb. Singer. no. 46. Terwijl niet voor inschrijving werden aangewezen: C. Droog, lotingsno. 156; G. Kugel, no. 207; W. Sieu- wertsen, no. 45. Door Burgcmeetsr en Wethouders dezer gemeen te werden de volgende bouwvergunningen verleend: Aan Joh. R. van Stipriaan tot het bouwen van een woonhuis tc Barsingerhorn, door den heer T. J. Schenk; Aan P. Kistemaker tot het doen uitbreiden van een schuur in den Waardpolder door A. Droog Kz.; Aan A. C. Bol tot het doen verbouwen van een garage tot woonhuis met winkel te Barsingerhorn. Tot Voorzitter van de onlangs opgerichte Fede ratie van Overheids- en andere Dcstructorcn in Ne derland is benoemd do heer G. G. Loggere. Burge meester dezer gemeente. Door Burgemeester eu Wethouders dezer ge meente is aan de heeren G. L. M. de Mol. Hoofd en C. J. Nonnekes. onderwijzer, aan de Openbare La gere School te Kolhorn verlof verleend voor het ver vuilen van militairen dienstplicht. Gedurende het tijdvak 13 Augustus tot 15 September a.s., is de heer W. J. Blaauboer te Haringhuizen met de waar neming dier betrekkingen belast. Zaterdagmiddag raakte het zoontje van den heer J. S., alhier, bii het visschen te water. Dank zij het spoedige ingrijpen van de heeren K. en v. d. K. al hier. kon het knaapje, dat reeds in zinkenden toe stand verkeerde, worden gered. Z IJ PE Naar wij vernemen, is het bouwen van twee elec- trische watergemaalties en het maken van twee keerschutten en een duiker van gewapend beton na bij Schagerbrup, voor rekening van het waterschap Zijpo cn Hazepolder. gegund aan den aannemer Uiter dijk te Wicringerwaard. SCHAGERBRUG. Oude rijwlelbelastingplaatjes. Wij vestigen er de aandacht op, dat mej. G. Smit, alhier, ook dit jaar weer gaarne oude rijwielbelas- tingplaatjes in ontvangst zal nemen, ten bate van de tuberculosebestrijding (inrichting „Zonnestraal" te Hilversum). Het Burg. Armbestuur in 1933. De rekening van het Burg. Armbestuur, welke hierna aangeboden weid, sloot in ontvangsten op f8270.82, uitgaven f8443.06, alzoo nadeelig saldo f 172.24. Under de ontvangsten is inbegrepen eep gi-meentesubsidie van f7700. De raad, behalve de wethouders, zal deze reke ningen nazien. De bijdrage aan de kanalisatie bij de herstemming toegestaan. Punt 4 van de agenda vermeldde herstemming over het voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit van 25 October 1932, waarbij op voorstel van den heer Eecen de subsidie aan de kana lisatie werd ingetrokken. In de vergaderiang van 24 Mei jl. staakten de stemmen, doordat de heer Rijper niet aanwezig was. Voorzitter stelde voor. geen discussies te houden, daar de zaak voldoende is besproken. De heer Rijper wilde gaarne een kleine toelichting op de notulen. Is dat woordelijk, zooals het is be sproken? Voorzitter zeide, dat het vrijwel zoo is. Er is veel besproken. Voorzitter lichtte het standpunt van B. en W. toe en de besprekingen van de vorige vergadering. B. en W. wcnschen de risico niet te loopen. BREEZAND. Bloembollenveillng. Enkele vroege tulpen: Prins van Oostenrijk z 12 op f 1.50, z 10 f 1.—; Brilliant Star 12 op f 1.50, 11 f 1.30, 10 f 1; Herman Schlegel 11 f 1.30; King of the Yellow 11 f 1.30, 10 f 1: La Reine 12 op f 1.50, 11 f 1.30 Couleur Cardinal 12 f 1.50, 11—12 f 1.30, 10—11 f 1; Fred. Moore 11—12 f 1.30, 10-11 f 1; Diana 11 f 1.30, 10-11 f 1—1.05; Gele Prins 11—12 f 1.30, 10—11 1 1; Witte Valk 11—12 f 1.30, 10-11 f 1; Pelikaan 11-12 f 1.30; Ibis 11—12 f 1.30, 10—11 f 1; Chryselora 12 op f 1.50, 11—12 f 1.30. Dubele vroege tulpen: Murillo 12 op f 1.50. 11 f 1.30; Theeroos 12 op f 1.50, 11—12 f 1.30, 10—11 f 1; Electra 12 op f 1.50, 11—12 f 1.30; Tournesol 9 op f 1, Mr. v. d. Hoef! 11 op f 1.30, 10—11 f 1.05; Peach Blos som 12 op f 1.65, 11—12 f 1.40. Enkele late, Darwin: Rev. Ewbank 11—12 f 0.90, 10-11 f 0.70: Farnc. Sanders 10 f 0.75, Will. Pitt 12 f 1.20; Pr. Elisabeth 10—11 f 0.75. Srilla Siberica 6 op f 0.60, Blauwe Druifjes 7 op f 0.30, 6 op f 0.20. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Voor het examen hoofdacte slaagde de heer E. Krui per te Tuitjehorn. Een man, die er millioenen mee ver diend heeft. In Californië is een zekere mr. Smith gestorven, die een vermogen van eenige millioenen, voor een deel in landerijen belegd, heeft nagelaten. De man heeft dit vermogen met lachen verdiend. Hij stamde niet uit Californië, maar uit Berlijn, waar zijn beroep was, iederen avond goed gekleed naar het theater te gaan om daar de opvoering van een stuk bij te wonen. Zijn taak was om bij zekere gedeelten te beginnen te lachen. De man kon prachtig lachen, luid en langdurig en, wat de hoofdzaak was, zaijn lach werkte aansteke lijk. Als hij begon te lachen, lachte spoedig het ge- heele publiek mede, ook al was het stuk in werke lijkheid in het geheel niet geestig. Op deze wijze is dikwijls ook 'n middelmatig stuk een succes geworden. Het publick wist toch niet, dat de man niet om het stuk, doch eigenlijk om het domme publiek lachte. De hoofdzaak was, dat men een prettigen avond doorbracht en elkaar na afloop vertelde, hoe koste lijk men zich geamuseerd had. Eet voor tien en werkt voor vijf. De Russische film heeft een nieuwen „sterken man" ntdekt, wiens taak hot thans zal zijn scn- satierollen ie spelen. Deze krachtpatser, Aloxoj Glikin geboden, werkte tot nog toe als „menschel ij ko lief kraan" in een fa briek te Leningrad, waar hij krachttoeren verrichtte, die de heldendaden van Hercules en Samson verre in de schaduw stellen. Zijn eetlust is evenwel mins tens even verbazingwekend als zijn spierballen. Na dat hij zicli herhaaldelijk bij de fahrieksleiding er over beklaagd liad, dat hij met zijn rantsoen levens middelen o)> geen stukken na kon toekomen, werd dit geleidelijk uitgebreid en Glikin ontvangt nu tien levensmiddelenkaarten, waarmee anders de honger van een tiental krachtige arbeiders gestild kan wor den. Glikin is thans tevreden gesteld met een maande- lijksch menu bestaande uit 132 pond vleesch, 66 p. boter en vet. 264 pond brood en 14 pond suiker, om slechts het voornaamste te noemen. Toch is hij nog van meening, dat deze hoeveelheden nog maar net voldoende zijn om zijn honger te stillen. De nieuwe Gargantua, die de Russische levensmid delen op zoo'n onaangename wijze decimeert, is 37 jaar oud en weegt 187 pond. De fabriek, waar hij werkzaam was, heeft hem slechts ongaarne aan de film afgestaan, «daar hij het werk van vijf krachtige mannen verrichtte. DE CANADEESCHE VIJFLINGEN. Zo groeien best. Ontaria (Canada): Twee leden van de be roemde vijfling hebben thans een normaal gewicht cn een normale lengte bereikt. De doktoren verwachten, dat binnen enkele weken ook de drie andere kinde ren een normalen omvang zullen hebben bereikt. De vijf meisjes, die thans S weken oud zijn, hebben gezamenlijk nu een gewicht bereikt van bijna 20 pond. Bestuurder overleden. Duorijdster In hopeloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht. Gisternacht is op den rijksweg bij Voorthuizen een motorongeluk gebeurd, waarbij de berijder, de heer J. Theu nissen uit Bussum, op slag werd gedood, ter wijl de duo-rijdster, mej. M. Th. W. Dupuy uit Voort huizen, zóó zwaar werd gewond, dat zij in hopeloozen toestand naar het St. Elisaheth-ziekcnhuis tc Amers foort is vervoerd. De gedoode motorrijder was inge nieur in Indië en vertoefde met verlof bij zijn ou ders te Bussum. Hij had zich Maandag voor een paar dagen naar Voorthuizen begeven, hij welke ge legenheid hij met/nej. D. een motorritje had gemaakt, waarvan hij tegen middernacht terugkeerrde. Op een recht gedeelte van den weg is de motor blijkbaar te gen een der aan den kant van den weg staande hoo rnen opgebotst. Ingezonden stukken Oudkarspol, Juli 1934. Geachte Redacteur. Vergun mij s.v.p. een kleine plaatsruimte in Uw veelgelezen blad, waarvoor mijn hartelijken dank. Het nieuwe Zwembad. Zondag 8 Juli i.1. werd het zwembad „Volharding" te Oudkarspel officieel geopend. Wanneer men langs den Waarddijk wandelde, zag men reeds al de vlag gen van het nieuwe gebouw wapperen. Hei was een Interessant gezicht, als men die kano's, motors en zeilbootjes en de zwemmers niet te vergeten, zag dobberen in het water. Als men daar zoo naar staat te kijken, komt men ongetwijfeld tot de gedachte: dit is een stap in de goede richting geweest. Oud karspel geeft daarmede een blijk, dat zij niet achter wil blijven bij andere gemeenten. Wat ik ook toe juich. Het is trouwens een stuk volgsbelang. Tot zoo ver. Nu iets anders. Nu het zwembad reeds 14 dagen bestaat, en ik eenige menschcn gesproken heb. kan ik niet nala ten. om mij zelf eens af te vragen: waarom moeten nu weer bepaalde volksgroepen uit deze gemeente uitgesloten worden, om gebruik te kunnen maken van deze instelling? Ik vraag mij af: hoe kan het meerendeel van onze bevolking en vooral wat betreft de werklooze arbeiders, en de arbeiders die een karig loon verdienen, de contributie betalen? De contributie was bepaald op de man f2 en de vrouw f 1.75. Heb je een zoon van 17 a 13 jaar. dan moet je ook nog f 1.25 betalen en een kind van een jaar of 8 f0.75. Dus dat wordt totaal f5.75 voor een huisgezin. Weten dc heeren dan niet. dat de nood in vele gezinnen onhoudbaar is? Of willen ze zoo iets niet zien. Men gaat op het oogenblik het lijntje nog krapper aanhalen. Ze willen nota bene het Waardje ook nog verbieden en nog enkele andere plaatsen. Moet de burgerij dit allemaal zoo maar slikken? Ik had het een edele daad gevonden, als deze personen, die het zwembad tot stand gebracht hebben, de con tributie voor het lidmaatschap zoo gesteld hadden, dat iedereen de gelegenheid had gekregen, om daar lid van tc worden. Maar helaas. Jan-boezeroen heeft daar geen boodschap. Subsidie. Ja. ja, het gaat nog verder, de heeren kunnen liet bepaald niet meer bedruipen. Ze begin nen nu al om subsidie te vragen aan de gemeente. Dat wordt nu nog mooier. Ik hoop. dat de gemeente raad daar niet op in zal gaan. Willen zij dat wel doen. stelt dan als voorwaarde: Contributie- v e r ia g i n g. En de kinderen van de drie hoogste klassen onder leiding van een onderwijzer vrij zwem les te geven. Dit zou een edele daad voor de gemeentebevolking zijn. P. JONKERS. Harenkarspel, 22 Juli 1934. Geachte Redacteur, Gaarne zag ik onderstaande in uw blad opgenomen. Bij voorbaat hartelijk dank. In uw blad van Zaterdag 21 Juli komt in do ru briek „Uit de Omgeving" een bericht voor uit Ha renkarspelDirkhorn. Daarin staat: „Het bestuur van de afdeeling Ilarenkarspcl van den Bond voor Staatspensionneering, aangevuld met enkele perso nen uit de verschillende doelen der gemeente enz., heeft Woensdag j.1. den ouden van dagen in de ge meente weder een prettigen dag kunnen bezorgen." Mijns inziens niet juist. De tocht voor ouden van dagen gaat niet uit van het bestuur van den bond voor Staatspenionneering, afd. Harenkarspel, doch van een Comité, samengesteld uit verschillende per sonen uit de gemeente. Dat van dat Comité het be stuur van de afd. Harenkarspel van den bond voor Staatspensionneering een derde deel uitmaakt, doe' niets ter zake. Opmerker.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2