Haar schuld betaald Raad Zijpe. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Haandag 23 Juli. EEN' KLEPTOMANISCHE VERZAMELAAR. De Politierechter had heden slechts één zaak op zijn vacantie-agenda en was de eerste marké in deze zaak de 2G-iarïge handelsreiziger Jan Willem M.. geboren en wonende te Gouda, thans nensionnaire in het bekende staatslogement te Alkmaar, welke heer blijkbaar zwaar kleptomanisch aangelegd, in ver schillende plaatsen van Nederland zich wederrech telijk had toegeëigend diverse foto-artikelen, uitslui tend voor zijn verzameling en niet met het doel de baten van zijn rooflust zich toe te eigenen. Een ge- heele theekist vol van dergelijke artikelen was heden ter zitting aanwezig, doch de verdachte stond slechts terecht ter zake diefstal van een belichtingsmeter en 'n statief, door hem buit gemaakt te Enkhuizen op 23 April. De belichtingsmeter wist hij in te pikken in den winkel van den heer A. C. M. van Rossem aldaar en de statief bemachtigde hij bij den heer B. Reekers. De ionge man had nog moeite gedaan om zich te bekwamen als apothekers-assistent, doch zijn geestelijke capaciteiten schenen niet voldoende Althans hij bracht het niet verder dan tot handels reiziger met een onbeduidend debiet. Den laatsten tijd was hij vertegenwoordiger voor een fabriek van verpakte geneesmiddelen. Toen vertoonden zich de verschijnselen van zijn zonderlinge kleptomanie, die hem op het zondaars bankje brachten. Aangezien de corpora delicti momenteel onvind baar waren, kortte de president practisch en aange naam den tijd. noodig voor de opsporing dezer on misbare artikelen, met het informeeren naar de in terne neigingen van den verdachten foto-maniak. Daarop werden gehoord de getuigen, in de eerste plaats de heer van Rossum. wiens winkeljuffrouw aan verdachte had verkocht 50 gr. natrium-sulphide. Na zijn vertrek werd gemist de belichtihgsmeter. De Officier beschouwde deze bestelling als een af leidingstruc! Bij den fotograaf B. Reekers aan den Visscherslijk, had verdachte ook al weer natrium-sulphide ingesla gen en meteen de gelegenheid benut zich in het bezit van een z.g. dwerg-statief te stellen, ter ver- koopswaarde van IS gulden. De vader van verdachte, 'n keurige oude heer, met een lorgnet on. werd ook nog gehoord om een goed beeld te krijgen van verdachte's psyche. Ge tuige. een man van strenge beginselen, hoopte dat zijn zoon zicii zondaar zou gevoelen en de kracht tot verlossing zou vinden daar, waar zij te vinden is. Het viel niet gemakkelijk, tot de verborgen diep ten in het karakter van den jongen man toegang te krijgen, vermeende de officier. Ook vertoonde hij an dere ongewenschte karakter-eigenschappen. De Officier wees nog op de voor verdachte gun stige omstandigheden, dat hij een goedgezinden va der heeft en zijn betrekking weer terug kan krij gen. Ook werd het toegestaan, om de talrijke diefstal len in deze zaak te kunnen concentreeren. zoodat hii geen meerdere vervolgingen heeft te vreezen. Ten slotte requireerde de Officier 6 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren en op te leggen bijzondere voorwaarden Mr. Schenkeveld. verdediger, wist aan verdachte 'te ontlokken, dat de inkoop van het natrium diende als middel om het doel diefstal te bereiken. Met dezen stand van zaken, wenschte de Politie rechter niet direct vonnis te wijzen en stelde de verdere behandeling uit tot a.s. week. Een voorw. veroordeeling is geen recht, maar 'n voorrecht, 'n ge nade vermeende de Politierechter, daarmede moet men niet lichtvaardig omspringen. Hierop arriveerde de inmidehs ontboden heer Wig ge rs, die verklaarde niet. geheel voldaan te zijn over het door anderen samengestelde rapport en vermeen de dat een psychiater de aangewezen deskundige was voor een juiste beoordeeling. Toch zou de heer Wiggers prijs stellen op een directe berechting. Mr. Schenkeveld bepaalde zich thans tot enkele woorden, voornamelijk ten doel hebbende den Offi cier te huldigen voor zijn vaderlijke zorg en bemoei ingen ten opzichte van den verdachte, die voor het overige op voortreffelijke wijze werd bemoederd door den heer Wiggers. Voorts bracht pleiter ook dank en hulde aan den Politierechter en beëindigde verdediger zijn lofzang met te concludeeren. zijn cli ënt te veroordeelen tot een voorw. straf, die naar zijn meening in casu de juiste berechting zou zijn. En direct uitspraak doende, veroordeelde mr. Le- deboer den delinquent tof 6 maanden gev. voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar. Voorts werd verdachte in vrijheid gesteld. FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 23. Een dag of twee later, toen Ann, vergezeld van To- ny en Robin, naar de Berrier Covc afdaalde voor baar morgenbad, was het strand, dat omstreeks dien tijd gewoonlijk overstroomd was met baders in al lerlei soorten van badcostuums en peignoires, bijna geheel verlaten rnet uitzondering van een paar van de meest gehardt' en meest hardnekkige zwemmers. Het weer was veranderd met al de abruptheid, waarmede het Engelsche klimaat in st,aat is zulke veranderingen te volbrengen. Er woei een stevige bries en de kalme blauwe zee, welke zelfs bij hoog water gedurende de laatste veertien dagen kalm te gen het strand had aangekabbeld, was nu veranderd in een onstuimige grijsgroene wateroppervlakte, wel ke een branding van torenhooge golven te zien gaf. „Het ziet er wel een beetje te ruw voor jou uit, Ann," merkte Robin op, terwijl hij het tooneel voor zich in oogensehouw nam. „Ik geloof niet, dat jouw nieuw-verworven moed bij het zwemmen vandaag van vqcI nut zal zijn." „Het is niet zoo erg, wanneer je eenmaal door de branding heen bent", veronderstelde Tony. „Daar ginds zwemt een kerel, zie ik." Hij wees naar een nat, donker hoofd, dat als een kurk op en neer dobberde buiten het bereik van de golven, welke zich tot een onmetelijke hoogte op zweepten, alvorens mot een luid gebulder uiteen te spatten tot een vlokkig en kokend schuim tegen de gebeukte kust. „Toch zal het hard werken zijn", antwoordde Ro bin. „Er loopt ginds een sterke stroom en Ann is niet zoo'n goede zwemster dat zij een dergelijken trek zou kunnen weerstaan." Ann's gelaat betrok. Het idéé, dat zij haar dage- lijksch bad zou moeten laten voorbij gaan, had voor haar niet de minste aantrekkingskracht. „Ik zie niet in, waarom ik niet zou baden ik wil mij alleen maar nat maken, weet je", protesteer de zij spijtig. Vergadering van den Raad op Dinsdag 24 Juli 1834, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer J. de Moor, burgemeester; se cretaris de heer J. A. de Boer. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen en ingekomen stukken. Medegedeeld wordt, dat Ged. Staten hebben goed gekeurd de raadsbesluiten tot aanvaarding van het legaat van wijlen M. Thomasz en tot verhuur van de voormalige politicwoning te Petten. De verslagen van de N.V. Noorder Stoomtramweg maatschappij en van den Keuringsdienst voor Wa ren te Alkmaar over 1933. zullen circuleeren. Ged. Staten zonden diverse beschikkingen inzake toepassing van art. 13 der L. O.-wet 1920. Aan T. Wijnja, geb. Reitsma, zal een vergoeding van f 00 per kind en per jaar voor vervoer per tram gegeven moeten worden: aan H. A. Twigt idem voor vervoer per autobus, aan M. Snip f80 voor vervoer per autobus en op een latere aanvrage kwam de be schikking van f60 per kind en per iaar. Blijkens een schrijven van den Minister van Economische Zaken kan de gewijzigde verordening op de winkelsluiting door Z.K. niet ter goedkeu ring aan de Kroon worden voorgedragen, omdat de badgelegenheid te St. Maartenszee als een gewone badgelegenheid dient te worden beschouwd en niet op één lijn is te stellen met de behoeften van een badplaats. Op het verzoek om ontheffing van hondenbelas ting van M. C. de Graaf, wordt beschikt door hem een half jaar ontheffing te verieenen, terwijl de heer J. Grootes geheele ontheffing verkrijgt wegens armlastigheid. Zonder discussie on zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. gunstig beschikt op het verzoek van de afdeeling „Oudcsluis" van het Centraal Genootschap voor Ivin- derhcrstellings- en Vacantiekolonies om subsidie voor uitzending van Arie Jan Muntjewerf. Arie Jan Muntjewerf te Oudesluis zal op advies van den geneesheer voorloppig van 1 Juli tot 1 September 1934 naar het Koloniehuis te Nunspeet vertrekken voor herstel van zijn gezondheid. Voor deze uitzending wordt een subsidie verleend van f0.50 per verpleegdag. Aangeboden worden de gemeenterekeningen enz. van den dienst 1933 en tct leden van de commissie voor onderzoek aangewezen de heeren Doorn, De Wit en Blom. De salarisregelingen van de gemeente ambtenaren. Aan de orde komen de voorstellen van B. en W. ir.zake wijziging van salarisregelingen van ge meente-ambtenaren. Met ingang van 1 Juli 1934 zal op de jaarwedden der Gemeente-ambtenaren een pensioenverhaal van 10 worden toegepast, zulks ingevolge de Wet van 31 Mei 1934, tot wijziging der Pensioenwet 1922. In verband hiermede stellen B. en W. voor met ingang van 1 Juli 1934: a. in te trekken de bij Raadsbesluit van 2 No vember 1932 vastgestelde tijdelijke korting op do jaarwedden der Gemeente-ambtenaren: b. de jaarwedde van den Gemeente-Opzichter rfiet f50.te verhoogen en te bepalen op f600. Vervolgens stellen B. en W. voor: c. de jaarwedde van den Agent der Arbeidsbe middeling, tevens Ambtenaar der Werkloosheids verzekering, met f150 te verhoogen en te bepalen op f500, zulks wegens toeneming der werkzaam heden; d. de jaarwedden van de wijkverpleegsters met ingang van 1 Juli 1934 te verlagen en te bepalen als volgt: Noord-Zijpe f1850, Zuid-Zijpe f 1925, plus f75 voor diploma t.b.c.-bestrijding en kraamverple- ging. (De jaarwedde bedraagt thans: Noord-Zijpe f2000, Zuid-Zijpe f2100. plus f 100 voor diploma t.b.c.-be strijding en kraamverpleging.) „U moogt er niet aan denken om zoo iets te doen!" hoorde zij iemand op een snellen, gebiedenden toon zeggen. Verschrikt draaide zij zich om en zag Forrester vlak bij zich staan met Cara naast zich. Temidden van de cacophonie van geluiden, veroorzaakt door het breken van de golven, had zij hem niet hooren aankomen. „Hoort u hét?" herhaalde hij. „U moogt er niet aan denken om vandaag te gaan baden." Ann wierp het hoofd in den nek. Die gebiedende toon maakte dadelijk haar strijdlust wakker. „Maar ik denk er juist wél aan", antwoordde zij, terwijl zij haar geïrriteerdheid verborg achter een uiterlijke kalmte. „Ik geloof werkelijk, dat je het niet moest doen" zeide Cara overredend. „U gaat toch vandaag niet baden, wel Mrs. Hily- ard?" viel Robin vlug in met een angstigen blik op zijn gelaat. Zij schudde glimlachend het hoofd. „Te verstandig. Neen, ik vrees dat ik daartoe te laf ben." meende Robin. „Het is vandaag slechts vei lig voor iemand, die een zeer goed zwemmer is." „Veilig!" riep Barret uit, zich boos aan het laatste woord vastklampend en het toen als het ware in Anns gezicht gooiend: „Natuurlijk is het niet vei lig!" „Wat is daar dan de bedoeling van?" vroeg Ann, naar zijn zwempak wijzend, dat hij onder zijn arm droeg. „O, ik ga er in. Er is wel een beetje meer zee voor noodig om mij te doen verdrinken," zei hij onver schillig. Robin en Tony bleven slechts een korte poos in het water terwijl de eerstgenoemde het proces ver kortte om in de gelegenheid te zijn zich spoedig bij Mrs. Hilyard te kunnen voegen, die zich een rustig plekje tusschen de rotsen had verzekerd. Onderwijl was Anns blik afgunstig gericht op Forrester's slui ke, roode hoofd, zooals het verscheen en verdween met het rijzen en vallen van de borrelende zee. Hij zag er uit, alsof hij zich zeer amuseerde met de oor vegen welken hem werden toegediend. „Ik zou er zoo graag in willen alleen maar voor een paar minuutjes", zeide zij ontevreden. Cara keek misprijzend op. „Je bent toch niet van plan er in te gaan?" riep zij uit. „O, niet: doen, Ann!" zei zo dringend. „Het is werkelijk to riskant vandaag. Indien één van die groofe golven je zou neerslaan, dan zou je geen tijd hebben om op to staan, voordat een andere over je heen sloeg. Ik heb eens een vrouw op die manier e. het in de vorige vergadering genomen besluit tot wijziging der Veldwachtersverordening zoodanig to wijzigen, dat de jaarwedde der veldwachters met ingang van 1 Juli 193-4 zal bedragen f1250f1550, in plaats van f1200—f 1500. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat het voorstel genoemd onder c wordt ingetrokken, om dat nog niet is ontvangen het advies van den di recteur van den Rijksdienst der arbeidsbemiddeling. Allereerst, komt in behandeling het onder punt a voorgestelde, waarbij wordt medegedeeld, dat de tij delijke korting bedroeg 12 evenwel met aftrek van de eerste f500. De heer Smit meent, dat dus dit voorstel gelijk slaat met een loonsverhooging. Do heer Van der Sluijs weerspreekt dit. Door den aftrek van de eerste f500, kwam de tijdelijke kor ting neer op een korting van gemiddeld 8>4 ter wijl het pensioenverhaal nu 10 is. De heer Dignum merkt op, dat nu alle ambtena ren over één kam worden geschoren en waar over de f500 nu ook pensioenverhaal plaats vindt, zul len zij die een lager salaris hebben, de dupe zijn. De heer Van der Sluijs zegt. dat er aanstonds ge legenheid is om over het salaris van iederen ambte naar te praten. Met algeraeene .stemmen wordt het voorstel van B. en W., genoemd onder a aangenomen. Wat het voorste! onder b genoemd betreft, wordt den heer Van der Oord medegedeeld, dat door het fcnsioenverhaal van f 600 10 wordt afgetrokken, zoodut de gemeente-opzichter nu inplaals van f550_. een salaris zal ontvangen van f 5-40. De werkzaam heden zijn van dien aard, dat B. en W. het onge- wenscht achten dat het salaris van f550 met 10 pensioensverhaal gehandhaafd blijft. Het 10 tegen 1 stem. die van den heer De Boer, wordt het voorstel aangenomen. Do salarissen van de wijkverpleegsters. De Voorzitter licht toe, dat. B. en W. voorstellen de salarissen der wijkverpleegsters mei f 200 te ver minderen, in verband rnet de salarissen die in an dere gemeenten worden betaald. Zuster Meurs heeft 2 diploma's, zoodat bij de voorgestelde regeling het salaris voor iedere wijkverpleegster op f2000 komt. De heer Nannis merkt op, dat dit het voorstel van de meerderheid van B en W. is Spr. onder schrijft dat do zusters hier meer salaris genieten dan in andere gemeenten. Over de capaciteiten der zusters behoeft spr. ook niet te spreken, maar waai de salarissen indertijd op 12200 zijn gesteld, vindt spr. het niet gemotiveerd om na verloop van 2 jaar van die salarissen f 200 af te nemen, dat, is een te groote veer. Spr. heeft ihiarom voorgesteld de sala rissen met f 100 te verlagen. De Voorzitter antwoordt, dat in die 2 jaren de toestand ook buitengewoon is gewijzigd. Bij verge lijking met andere gemeenten komen de salaris sen evengoed nog boven die van do wijkverpleeg sters in andere gemeenten. Zooals de heer Nannis terecht zegt, behoeven we over capaciteit, vlijt enz. der zusters niet te spreken, die zijn voldoende be kend. De heer Blom vindt, dat er in de salarissen van de wijkverpleegsters met ruwe bijl wordt op inge hakt. Zijpe is een uitgestrekte gemeente, de zus iers moeten door weer en wind en bij slecht weer moet zuster Kuilman een auto huren, dat gaat toch ook van het salaris af. Spr.' kan zich vereenigen met het voorstel van den heer Nannis. De heer Van der Sluijs zegt, dat B. en W. deze zaak serieus hebben nagegaan. Jaren geleden, toen tot aanstelling van de wijkverpleegsters zou worden overgegaan* werd het salaris op f 1600 bepaald. Er kwamen toen geen sollicitanten, omdat naast de oproeping een advertentie stond, dat de Bond van verpleegsters de salarissen op f 1800— f 2000 had be paald. Noodgedwongen hebben wij toen het salaris ook tot f2000 verhoogd en toen kwamen er wel sollicitanten. Later door het betalen van diploma's kwamen de salarissen op f2200. Wij weten dat onze gemeente groot is, maar ter vergelijking noemt spr Schagen 4166 zielen, één verpleegster salaris f 1824 plus f40 rijwielvergoe ding; Zijpe, 5400 zielen, twee verpleegsters, ieder f2000; Winkel, salaris f 1500—f1700; W'icringen 6209 inwoners, éen zuster, Texel 7893 inwoners, 3 zusters met een salaris van maximum f1720; voor de ge meenten Schoor], W'armenhuizen en Koedijk één zuster met f 1650 salaris, enz. enz. zien verdrinken. Zij kreeg geen kans om op adem te komen. En er was niemand dichtbij genoeg om haar te helpen, Ik zag het allemaal vanaf een klip ge beuren." Zij huiverde een weinig, toen het geval in haar herinnering kwam. „En indien een van deze golven mij niet naar be neden zou slaan?" antwoordde Ann. „Dan zou ik het heerlijkste bad hebben, dat men zich denken kan. Heusch, Cara" vleiend „ik wil er alleen maar even in en uit springen." „Wel, vraag dan eerst, dat hij er van denkt", ver zocht Cara. Ann schudde hét hoofd. „Ik wil hem liever daarna vragen!" gaf zii on deugend te kennen. „Ik ben van plan er even in tc wippen, voordat hij en Tony met hun respectievelij ke toiletten klaar zijn." Zonder verder aarzelen verdween zij in de tent, welke zij gewoonlijk met Cara deelde en kort daar na verscheen zij weer terwijl haar sierlijke badmuts uitdagend in den wind fladderde. Haar badmantel van zich af werpend stond zij daar, een ranke nimf achtige verschijning in haar groen badpak. Zij ron de naar den rand van het water en danste in het schuim van een aanrollende golf, terwijl Cara met inwendige bezorgdheid naar haar keek. Zelfs van waar zij zat kon zij zien hoe sterk de ondertrek was elke golf sleepte bij het teruggaan zand en zelfs heel groote steenen mee in een wirrelenden zeewaart- schcn trek, waartegen het moeilijk was zich staan de te houden. Ann, lenig en soepel als zij was, wan kelde bij de poging om haar evenwicht te bewaren, terwijl haar voeten diep wegzonken in het wegspoe lende zand, toen zij zich omdraaide om geruststel lend te wuiven naar de eenzame toeschouwster op het strand. En toen gebeurde het datgene, wat Cara als iets onvermijdelijks had voorzien. Zij had een onder deel van een seconde de glimp gezien van de slan ke najade-figuur, zwaaiend tegen een achtergrond van zee en lucht, toen een verschrikkelijke golf zich achter haar optorende, welke de horizon wegvaagde en een oogenblik recht overeind bleef staan, glad en loodrecht als een stevigen muur van groen glas. Zij zag het gelaat van Ann bliksemsnel veranderen, toen zij het gevaar besefte, het opwaarts zwaaien van de armen, toen zij trachtte naar de oppervlakte te springen in een poging om aan de volle kracht van de golf te ontkomen en op zijn kam te worden gedragen. Maar het was te laat. Met een ontzettenclen klap sloeg de golf uit elkaar en het leek Cara, die ingespannen stond toe te kijken, alsof Anns lichte gedaante opgenomen werd als ware het een slroo- De heer Bruin vond het voorstel van B. en W. aanvankelijk niet sympathiek Het werk van deze menschen vindt spr. zeer sympathiek, maar wij we ten ook dat wo onze gemeentelijke huishouding zuinig moeten bohecren eri gehoord dc toelichting van den heer Van der Sluijs kan spr. met het voor stel van B. en W. meegaan. Üe heer Doorn kan zich zeer goed met het voor stel vereenigen en denkt dat ook de zusters de voorgestelde regeling zeer goed zullen kunnen bil lijken. Met een salaris van (200'.) kan men best rondkomen en zich wel enkele buitengewone din gen veroorloven. Spr. geeft toe, dat de zusters voel en goed werk verrichten, maar de gemeente kan niet meer geven; ze zijn evengoed al bevoorrecht bo ven anderen. Spr. wijst er op, dat er hier een paar armvoogden zitten, die zullen erkennen dat de wc- kelijksche toelage van armlastigen met 50 of meer moest worden verminderd. Dat hebben de armvoogden niet gedaan omdat ze het den menschen niet gunden, maar omdat de finantiën dat noodzake lijk maakten. En hier betrof het bedragjes van f2.50 a f3. De zusters zullen daarom Uit voorstel wel ge rechtvaardigd achten. Spr. zegt. dat mijnheer Nan nis toch wel weet, dat het gemeentebestuur het bedrag, waarmede de salarissen worden verminderd, niet op zak steekt, het blijft in kas. Wij willen de salarissen niet graag verminderen, maar de harde noodzakelijkheid gebiedt hei. De heer Blom wil niet tegenspreken dat de salaris sen der zusters hier hooger zijn dan in andere ge meenten, maar een vergelijking is ook moeilijk te maken. Zijpe is een uitgestrekte gemeente en is het dan niet beter het salaris met t 100 iu plaats van met f200 te verminderen? Wat de armlastigen be treft, er kunnen gevallen zijn waarin de omstandig heden dermate zijn gewijzigd, dat de uitkeering met 50 wordt verlaagd. Maar dat uitsluitend in verband met den finantieelen toestand de uitkeerin- gen met 50 worden verlaagd, gelooft spr. niet. De heer Nannis zegt dat op 't oogenblik uitgespeeld wordt het armwezen tegenover de zusters, maar spr. wil zelfs niet de eene ambtenaar tegen den anderen uitspelen. Er zijn wel ambtenaren in andere ge meenten met grootere salarissen, maar we hebben thans te behandelen de salarissen der zusters. De heer Doorn: Maar we hebben ook de gemeente» finantiën in 't oog te houden. Dc heer Nannis. Die zie ik ook. De heer Van der Sluis zegt, dat het wel gemakke lijk is te zeggen dat f 4 vermindering per week te veel is en dat niet de eene ambtenaar tegenover den anderen moet worden uitgespeeld, maar als men toch kan aantoonen, dat elders de salarissen lager zijn. dan mag dat toch i. in oogensehouw worden genomen. Spr. dacht dat hier wel degelijk een verge lijking was te maken. De heer Van der Oord zal het voorstel van B. en W. steunen, maar sympathiek vindt spr. het niet. Het zou wel lijken alsof de salarissen voorheen te hoog waren. De heer Dignum acht zich tegenover de gemeen schap verplicht om voor het voorstel van B. en W, te stemmen, gezien den algemcenen toestand en den toestand der gemeente in 't bijzonder. Spr. wijst ook op het vele dat de zusters hebben gepresteerd, met liefde voor haar patiënten. Het voorstel van B. en \V. wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heer Blom, Rena en Nannis. De salarissen der gemeenteveldwachters. Wat het voorstel van B. en W. betreft t.a.v. de sa larissen der gemeenteveldwachters, deelt de Voor» zifter mede, dat de heer Van der Sluijs eerst in co mité een toelichting op het voorstel wil verstrekken. De heer Doorn vraagt of het nu zoo noodzakelijk is. dat dit in comité geschiedt, terwijl de heer Dig num zegt dat er dingen kunnen zijn. die heter niet in 't openbaar naar voren kunnen worden gebracht. Dc raad gaat in comité. Na heropening zegt de heer Blom dat hij met ver» wondering dit agendapunt heeft gelezen. Door den heer Van der Sluijs is nvt een toelichting gegeven; spr. vindt het niet erg als men erkent mis te ziin geweest, maar spr. had het heter gevonden, dat de heer Van der Sluijs dat dan in openbare vergadering had gezegd. Spr. kan zich echter mot het voorstel vereenigen en zal voor stemmen. De heer Dignum zegt het ook een beetje eigenaar dig te hebben gevonden, dat zoo spoedig alweer met een ander voorstel werd gekomen, maar gehoord de toelichting van den heer Van der Sluijs. kan spr. met het voorstel meegaan. Spr. is het eens met den heer Blom. dat het in 't belang van de zaak beter is, die toelichting in 't openhaar te herhalen, anders zou het den indruk geven, alsof wij waren beïnvloed. De heer Bruin zegt dat als de voorstemmers van vorig maal hekend geweest waren met wat de heer Van der Sluijs nu heeft medegedeeld, zij daarnaar ongetwijfeld hun stem zouden hebben uitgebracht. Het is in zekeren zin kwajongenswerk, in de eene vergadering zus. in de andere vergadering zóó tc stemmen. De heer Nannis zegt dat hij met groote voldoening kennis nam van het voorstel van de meerderheid van B. en W. om de f50 weer ot> de salarissen tc leggen. Aan dc arbeidersafgevaardigden wordt hier halm en begraven onder een ziedende, tuimelende lawine van water. Zij sprong overeind en rende naar het water, ter wijl zij onder het loopen om lui lp schreeuwde. Doch het geraas van dc zee overstemde haar kreten, zoo dat Robin noch Tony, die zich nog in huit tent aan liet kleeden waren, iets hoorden. Zelfs toen zij aan het schreeuwen en roepen was besefte zij de nutte loosheid er van. Geen zwak vrouwengeluid was be stand tegen dit. donderend geraas. Op hetzelfde oogenblik kreeg zij in de verte het hoofd en de schouders van Brett te zien en zij wuifde en riep naar hem als een krankzinnige. Met een snik van opluchting ving zij zijn beantwoordende, beweging op, voordat hij zich omdraaide en recht op den wal aankwam, met een krachtige „crawl", die hem elk oogenblik, naderbij bracht, zich een weg door het water banend. Ofschoon het inderdaad niet langer dan een paar seconden had geduurd, scheen het Gara een eeuwig heid toe, voordat: de reusachtige golf, welke Ann on derstboven gegooid had, weer wegvloeide. Daarna zag zij het figuurtje worstelen in het. lerugstroomon- de water en toen liet méisje zich ten slotte op haar knieën had weten te werken, rende Cara tot. haar middel in het schuimende, terugloopende water in een dappere poging om haar te bereiken. Doch voor dat zij dicht genoeg hij haar kon komen, had de zuiging van dc terugtrekkende golf Ann buiten het bereik van Cara gevoerd en de nieuw aankomende golf donderde weer over haar heen. Cara zelf ont snapte ternauwernood aan haar wilde bestorming en nadat zij zich al struikelend in veiligheid gebracht had keerde /.ij weer terug met een door wanhoop en smart vertrokken gelaat. Brett was nog eonige meters verder en Ann zou sterven, terwijl hu' vlak bij was! Haar eigen hul peloosheid bracht haar schier buiten zichzelf. Zij klemde haar tanden op elkaar, terwijl zij onbewust Bretts naam telkens en telkens weer herhaalde als uitweg voor haar doodelijken angst dat hij te laat zou komen „Breit! Brett! God, laat hem toch bijtijds komen! Brett! Brett! Brett De terugrollende golf onthulde nog eens de slanke meisjesgedaante, krachteloos dezen keer. terwijl zij, zonder eenig levensleeken te geven, in het terug loopende water heen en weer gegooid werd. For rester zou tc laat komen! Een derde golf zou al het leven uit dat fragile lichaampje beuken. Cara's stem stierf weg in een verstikten wanhoopskreet. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6