PRIN8ESSE GERST FEESTEN te Julianadarp ries, Oudesluis Ch. H. Th. Schmalz Kermis Anna Paalawnapolder Woensdag 1 Aug. a.s. Taadarts Broakhorst Werkkleeding Ü,T de OMGEVING LANGEND IJ K NIEUWE N IEDO RP HARENKAR SP El SCHOORL W 1ERINGEN ZIJ FE ANNA PAVLOWNA Predikbeurten. llw qezwidheld, Geeft niet uw gezondheid prijs SUPERBE corsetband Onze speciale corsetten-étalage zal U overtuigen. Komt U even kijken hoek Laan te Veenhuizen Tweede Pl.m. 2 H.A. Zaterdag 28 Juli geen spreekuur Gaat U mee?? We vernemen, dat de proef, ingesteld in de 4 Langendijker gemeenten en St. Pancras, waarbij de arbeiders in het vrije tuinbouwbedrijf te werk wor den gesteld, met toeslag van de overheid, niet ver der zal worden uitgebreid. De Minister van Sociale Zaken heeft n.1. op een adres van werknemersver- eenigingen te Koedijk, om ook voor die gemeente toeslag op de loonen te verleenen, bericht, dat geen uitbreiding meer aan het aantal proefgemeenten zal worden gegeven. ZUIDSCHARWOUDE. De afd. Zuidscharwoude van de Ned. Bond van arbeiders in het tuinbouwbedrijf besloot, zich met een verzoek tot het gemeentebestuur te wenden om een Trainingsfonds toeslag te geven aan de arbeiders in de Wieringermcer, die zoo treurig weinig ver dienden in verband met onbekendheid met het werk. De steunregeling voor de transportarbeiders, waarover zoo veel te doen is geweest, is door den Minster goedgekeurd. NOORDSCHARWOUDE. De R.-K. arbeiders vergaderden Dinsdagavond in hotel De Burg. De opkomst was groot Èen goede tachtig personen waren aanwezig. Wethouder G. Bekker van Zuidscharwoude was mede aanwezig, terwijl voor den R.K. Volksbond de heer G. van Slingerland en voor den R.-K. Landarbei- dersbond de heer J. Dekker vertegenwoordigd waren Hoofdzakelijk was deze vergadering belegd voor het uitspreken van klachten over de tewerkstelling in de Wieringermeer. Heel veel klachten werden geuit. Zoo werd o.m. ge klaagd over het uitbetalen der loonen. Als iemand om de week mag werken moet hij ongeveer 10 dagen op z'n geld wachten. Hij ontvangt dan zijn loon in de volgende week als hij weer werkt. Ook over het uit te voeren werk was men onte vreden. Draineeren .is een werk, dat men moet ken nen. Verder werd medegedeeld, dat er, als men eens meer verdiende dan het normloon van f 12.per week, dadelijk overplaatsing volgde naar ander werk. Men mag niet hooger komen dan 10 van den norm. Er zal door het H.B. worden getracht een kin dertoeslag te krijgen, terwijl het accoordloon, dat zeer verschillend is, zoodat de menschen zelf niet weten wat ze verdienen, een punt van onderzoek zal uit maken. Woensdag heeft het schoolfeest plaats gevonden van de jongste leerlingen der R.K. Jongens- en Meisjesschool. Ook nu waren de bussen van de H.A. B.O. aanwezig en ging het evenals vorige jaren naar Schoorl en Bergen waar volop genoten is van duinen en speeltuin. In tegenstelling met het vorige jaar toen het weer slecht was hebben zij het nu uitstekend getroffen. Vanaf Broek werden allen in twee groote motorbooten naar huis gebracht, daarbij afgehaald door het R.K. fanfarecorps. Een en ander had dan ook veel bekijks. Op denzelfden dag als het R.K. schoolfeest is ook het schoolfeest der Christelijke school gehouden. Vanaf Noordscharwoude ging het per motorboot naar station Hugowaard en vervolgens per trein naar Alkmaar, waar over werd gestapt in de tram naar Bergen en Bergen aan Zee. Ook dit uitstapje slaagde uitstekend en werd de terugreis weder aan vaard waarbij nog een kort bezoek gebracht werd aan den Alkmaarschen hout. OUD KARSPEL. Wielrennen. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorko mende advertentie vestigen wij er de aandacht op, dat Zondag a.s. op het D.T.S.tcrrein grasbaanwed- strijden worden georganiseerd door de ren- en tour- yereeniging „Onderling Genoegen". Tal van bekende wielrenners hebben reeds ingeschreven en zal zeer zeker een spannenden wedstrijd worden verreden. Deze eerste belangrijke wedstrijd zal zonder twij fel veel belangstelling trekken. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. van der Molen, hoopt 1 Augustus a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar werd werkzaam gesteld aan het Rijkslandbouwproefstation te Maastricht. De heer Van der Molen kwam als jongste klerk op het kantoor der Nederlandsche Neringverzeke ring Maatschappij alhier in dienst. In 1905 ging hij over naar het hoofdkantoor dier Maatschappij te Amsterdam, alwaar hij enkele jaren later benoemd werd tot ambtenaar op het kantoor der Verzeke ringsmaatschappij .Mercurius". Op 1 Augustus 1909 werd genoemde funct.ionnaris aangesteld als tijdelijk boekhoeder aan bovenver meld Rijkslandbouwproefstation. Per 1 Juli 1911 ging hij als zoodanig over in vasten dienst. Den len Maart 1920 volgde zijne bevordering tot hoofdambte naar van administratie, terwijl hij 1 April 1920 te vens aangewezen werd tot comptabel ambtenaar. DIRKSHORN. Kermis. Niettegenstaande de crisis, is de kermis van 22 tot 24 Juli alhier opgewekt gevierd. Tengevolge van voet balwedstrijd en volksspelen op het sportterrein, was het in de namiddagen op straat wat stil, maar vooral Zondagavond heerschte er een gezellige drukte, ter wijl het in de danszalen vol genoeg was bij zoon warmte. Een jongmensch, de zaal van den heer Pij per verlatende, getuigde hiervan met de woorden: 't ls warm in „Japan". Maandagavond gaf de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" in de volle zaal van den heer Pijper „De Bokskampioen", klucht in 3 bedrijven, van Schwartz en Mathern. Hierbij bleek, dat door goed spel, keu rige tooneelen en mooie costuums van elke klucht iets goeds is te maken. Het vlotte spel amuseerde het publiek ten zeerste en dit was dan ook niet karig met applaus. Wel verdiend, want verschillende moei lijke rollen werden uitstekend vertolkt. Zoo gespeeld, is „De Bokskampioen" een echt kermisstuk. In café Swager draaide terzelfder tijd de bekende film „Die Blume van Hawaii", gegeven door de Cen traal Bioscoop. Ook hier goed bezette zaal en een tevreden publiek, het eene deel over de muziek, het andere over de beelden, al naar verschil van smaak. Storend werkte het nog al eens breken van het lint. Bij de geanimeerde en door mooi weer begunstigde volksspelen werden de prijzen behaald als volgt: Kleine Jongens. Zakloopen: 1. Jaap v. d. Molen; 2. Joop v. d. Molen; 3. Jaap de Goede. Groote jongens: Fietsrijden met hindernissen: 1. N. Barsingerhorn, 2. C. v. d. Ham, 3. T. v. d. Molen. Mannen. Blaasslaan: 1. J. Manneveld Az., 2. Fr. Lui der, 3. P. Manneveld Kz. Kleine meisjes. Houtjesrapen: 1. Anny Schuit, 2. Grietje Rijs, 3. A. Rijs. Groote meisjes. Kruiwagenrijden met hindernissen: 1. Marie Kleyer, 2. Jans Nierop, 3. Tr. Keetman. Dames. Ezelprikken: 7. Mej. Koemap, 2. mej. Paarl- berg, 3. mej. Heerschap. Dinsdagavond traden in café Swager op de hee- ren Daan Pool en Tommy Bouman. Als altijd wisten dezen door hun luimige en ernstige voordrachten, op geluisterd door fraaie décors en costuums onder schit terende verlichting, het talrijk publiek enkele uren te boeien. Vooral „Molly" en de revue „Poppenkast", ge tuigden van hun kunnen. Hartelijk en zeer verdiend applaus na elk nummer. Dat het vooral bij zulke gelegenheden als kermis sen niet geraden is rijwielen onbeheerd neer te zetten, is voor de zooveelste maal bewezen. In één nacht zijn drie rijwielen zonder hun rechtmatige eigenaars weg gereden. Politie. Gevonden: een koperen stofdop. Zomerfeesten V.V.V. Aan het feest, dat a.s. Zondag en Maandag 29 en 30 Juli op ons Sportpark zal worden gevierd, wordt deze week natuurlijk de laatste hand gelegd en reeds nu kan gezegd worden, dat de medewerking zeer alge meen is. Zoo werken b.v. aan den optocht voor Zon dagmiddag nagenoeg alle vcreenigingen mede, van Noord tot Zuid. Het is ons bekend, dat ruim 20 wa gens aan den grootcn stoet, welke het landseigen van de elf provinciën zal voorstellen, gaan meedoen. De te volgen route zal wezen van Schoorldam, Laanweg en buurt naar het Sportpark. Het openluchtspel door leden van het Amsterdam- sche Nieuw Schouwtooneel te geven, is reeds gisteren beschreven. Er schijnt veel liefhebberij voor te be staan. Op de beide avonden is er ruime gelegenheid voor den dans. Deze keer heeft de commissie beslag kunnen leggen op een zeerr groote overdekte dans tent, (de eigenaar beweert dat het de grootste is van Europa), waarin, naast de groote, nieuwe dansvloer, plaats is voor honderden belangstellenden, welke al len een mooi zitje kunnen bemachtigen. Met koude of regen behoeft dus voor de danslustigen geen reke ning te worden gehouden. Een flink muziekkorps zal voor vroolijke dansmuziek zorgen; evenals altijd, ja in nog ergere mate zal deze dancing een aantrekkings- punt zijn voor jongens en meisjes van heinde en verre, gedurende de beide avonden. Do laatste dag zal worden besloten met het tra- ditioneele vuurwerk, altijd het glansnummer van het feest, doch thans, terwille van het 25-jarig bestaan van V.V.V., extra verzorgd. Men ziet, naast het vele ongenoemde, is er aan trekkelijkheid genoeg, om aanstaanden Zondag en Maandag een gang naar ons mooie dorp te maken. Om de kosten behoeft men het heusch niet te laten, daar de entree slechts 25 ct is en ook dagkaarten, kin- derkaarten enz., zeer goedkoop zijn gesteld. Het openluchtspel (voor bezoekers van het Zomer feest alleen) kost een bijzondere entree, doch ook aan den lagen kant, zoodat iedereen er van kan profitce- ren. Van de le naar de 2e klasse H.B.S. te Den Helder slaagden Simon Veerdig Pz. en Herman Lascher, beiden alhier. PETTEN. De tradioneelc schoolfeesten te Petten behooren weer tot het verleden. Dank zij het bij uitstek guns tige weer en de gelukkige samenstelling van het reisprogramma zijn beide dagen uitstekend geslaagd Maandag bezochten de leerlingen der hoogere klas sen 't Gooi, waar eerst het Muiderslot werd bezocht en voorts geruimen tijd werd doorgebracht in het bekende ontspanningsoord Oud-Valkeveen. Hoe heb ben de kinderen hier met volle teugen genoten. Over Baarn en Soestdijk, waar in da bosschen nog eeni- gen tijd werd gepauzeerd, ging het op Hilversum aaiiy waar het nieuwe raadhuis met aandacht werd aanschouwd. Ongeveer 11 uur kwam de schare frisch en monter Petten binnen. Den tweeden dag konden de kleintjes hun hartjes ophalen. De als steeds bereidwillige autobezitters voerden hen door de Duinstreek met als tusschensta- tion de diverse speeltuinen. Slechts in zooverre week deze tocht van vele vorige af, dat thans ook eenigen tijd werd vertoefd bij de Kattenberg te Heiloo. Toen die kinderen veilig en wel thuis waren, vond de voorzitter van Algemeen Belang gelegenheid dank te zeggen tot allen, die op eenigerlei wijze tot het welslagen dezer feesten meewerkten. Opgewekt, maar rustig, heelemaal niet uitbundig, heeft de Polder kermis gevierd. De tijden zijn er niet naar om eens volop de blommetjes buiten te zetten, maar het mooie weer een Polderkermis zonder regen! heeft toch over het geheel een flink bezoek aan het kermisterrein ten gevolge gehad. Bovendien, zoo was onze indruk, grepen velen, nu van uitgaan toch al zoo weinig komt, deze dagen aan om toch eens uit de sleur van alle dag te komen en de zor gen voor korten tijd van zich af te zetten. Zoo was het dan Zondagavond heel druk en hadden daar ver schillende inrichtingen van vermaak haar profijten van. Maandagavond, de stille dag, waren het vooral „De Jantjes" in Schinkel's bioscoop en Willy Derby in de zaal van den hr Slikker, die de kermiszangers tot zich trokken. Maar overigens werd, nu men het geld niet kon laten rollen, als men wel wenschte, wat kalm aan gedaan en zullen, met uitzondering van den eigenaar van de auto-scooter en misschien ook van den „steilwand" de exploitanten van vermake lijkheden en kramen wel ondervonden hebben, dat veel publiek niet altijd tot ruime ontvangsten leidt. ZONDAG 29 JULL NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, nam. 7% uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10Yz uur, Ds. Eikema. Dirkshorn, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10Yz uur, Ds. de Leeuw. Burgerbrug, voorm. 10Yz uur, Ds. Tinholt. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Reddingius. Aartswoud, voorm. iQYo uur, Ds. Rijkx. Huisduinen, voorm. 9Vi uur, Ds. J. Willemze, van Groningen. Tulianadorp, voorm. 11 uur, Ds. .T. Willemze. Kolhorn, voorm. ÏO1,^» uur, Ds. M. van Wichen. Callantsoog, nam. 8 uur, Ds. M. van Wichen. Heerhugowaard, voorm. 10Yz ur. Ds. Warners. Oude Niedorp, nam. 8 uur. Ds. Boeke. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst, vacature. Hippolvtushoef. geen dienst. Middenmeer (Herv. Kerk), nam. 7 u., Ds. Meihuizen EVANGELISATIE. Schagcn, voorm. 10.30 uur, de heer de Witt. 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3Yz uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen, j draagt door het dragen van ondoelmatige en vaak dure buikbanden. Slechts één Corsetband zal U voldoening geven, de uitstekende, doelmatige Dit is de Corsetband die vermoeid heid en pijnen voorkomt en door H.H. Doctoren wordt aanbevolen. De S U P E R B E-CORSETBAND steunt de buikspieren, steunt den rug, maakt het figuur slank en is niet duur. Ter wille van Uw gezondheid, draagt een Superbe-band. Let vooral op de elastieken hoekstukken, die het ver- Hi schuiven beletten BI Wacht U voor namaak Prijzen vanaf f 3.90 tot f 11.50 Beleefd aanbevelend, SCHAGEN De curator in de faillissementen van G. BAY te 't Zand en K. HEY- BOER te Breezand, deelt mede, dat de eenige uitdeelingslijsten door hem zijn gelegd ter griffie der Arr. Rechtbank te Alkmaar, alwaar zij gedurende 10 dagen ter inzage lig gen. Alkmaar, 26 Juli 1934. De Curator voorn., Mr. E. H. J. WYNNE, Kantoor: Nassaulaan 18, Alkmaar. ZONDAG en MAANDAG 29 en 30 JULL Aanbevelend, H. DE WIT. Vrij entrée. Vrij entrée. Bezoekt Lunapark „DE BEDRIEGERTJES", Alkmaarscheweg, BERGEN. Consumptie, Ranja, Thee of Koffie, enz., 15 cent Vrij parkeeren. Alle attracties vrij. DE DIRECTIE. in den op te koop aangeboden. Te zien en te bevragen bij: P. F. VAN HELDEN, Molenvaart 180, Breezand. BOOG AZIJN bevat nimmer schadelijke bestanddeelen en is niet aan bederf onderhevig. BOOG AZUN wordt sinds 1564 vervaardigd. MAAS'AZUMFABRIEKEM N.V. HAARLEM Bezoekt de op ZATERDAG 4 AUG. en ZONDAG 5 AUG. Koopt dan bij ons Uw n.1. OVERALLS, JASSEN, BROEKEN, OVERHEMDEN, enz., enz. en U draagt de zelfde kleeding als onze K.L.M. piloten. Over de deugdelijkheid en pasvorm behoef ik U geen uitlegging te doen; hiervoor is bovenstaand Uw waarborg. Tevens wordt U bij aanschaffing van onze K.L.M.-kleeding de kans geboden om met een der K.L.M.-piloten een vlncht over ons land ie maken. Bestel dus heden Uw Werkkleeding bij ons; en U zult met genoegen constateeren dat U kleeding draagt welke aan de hoogste eischen voldoet. Beleefd aanbevelend,

Schager Courant | 1934 | | pagina 4