Haar schuld betaald HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct DE TOL AAN HET VERKEER. Werkloosheidsvoorziening in 1935 Tromp&ruebs Kantongerecht te Alkmaar. MOTORONGEVAL TE UTRECHT. AUTO'S GESLIPT. Hoe gevaarlijk het wel is! Uiterste versobering van de gemeentehuishoudingen geboden. Motor ontploft. Ernstige explosie in Amerikaansche mijn. NOG STEEDS ONDRAGELIJKE HITTE IN 0HI0. Twee zwaar gewonden. Zondagavond omstreeks tien uur had een taxi chauffeur op de Voorstraat te Utrecht aan de linker zijde van den weg eenige passagiers ingenomen. Vervolgens was hij den weg weer overgestoken aan de rechterzijde en toen hij zich reeds op het aan dien kant gelegen rechter tramspoor bevond, naderde uit tegenovergestelde richting een motorrijwiel. Vlak bij de auto gekomen slipte dit en sloeg naar links om. De bestuurder van het motorrijwiel, de 22-jarige J. W. en de 3S-jarige duo-rijdstco mej. A. J. F. geboren H., beiden woonachtig aan den Waterweg te De Bilt, raakten onder de auto. De motorrijder liep een zwa re hersenschudding op, terwijl de duo-rijdster een kaakfractuur en ernstige hoofdwonden bekwam. Beiden waren bewusteloos. Na ter plaatse door een drietal doktoren behandeld te zijn, werden zij per ziekenauto naar hot St. Antoniusziekenhuis overge bracht. In verband met hun ernsigen toestand kon nog geen verhoor door de politie plaats vinden. Als waarschijnlijk wordt aangenomen, dat de mo torrijder de voor hem rijdende auto heeft willen in halen en daardoor naar links uitgeweken is en toen zonder dat er nog een aanrijding plaats gevonden had, onderuit geschoven. De dame, die 's nachts te gen 1 uur tot bewustzijn kwam, is voorzien van de H. Sacrementen der Stervenden. Vier gewonden. Zondagavond omstreeks half elf heeft tusschen Hedel en Den Bosch een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto, komende uit Kerkdriel en bestuurd door H. Visser uit Kerkdriel. slipte bij het passeeren van een vrachtauto. De auto kwam tegen een langs den weg staanden boom terecht. Van de drie inzittenden werd zekere v. d. Pol uit Kerkdriel slechts licht gewond, evenals J. Visser, een broer van den bestuurder. Evenwel werd een 25-jarig meisje, v. d. G. uit Kerkdriel, zwaar ge wond. Zij is naar het ziekenhuis in Hedel vervoerd. J)e auto is zwaar gehavend. i ji Auto tegen een boom gereden. Zondagmiddag omstreeks half twee heeft op den jAVoenselsohen straatweg, nabij Eindhoven, een ern stig auto-ongeluk plaats gehad, f" Een auto, bestuurd door zekeren v. d Kamp, fa brikant te Sint Oedenrode, waarin mode waren ge- ?zeten, de heer v. d. Rijt. en een 14-iarig meisje, ifcwam uit de richting Eindhoven gereden. Door onbekende oorzaak slipte de auto en kwam !tegen een langs den weg staanden boom terecht. De bestuurder liep eenige ontvellingen op, terwijl het meisje met den schrijk vrij kwam. De heer v. d. Rijt, die aannemer is, was er echter ernstiger aan toe. Dr. Van Best, die de eerste hulp verleende, con stateerde een ernstige hersenschudding en achtte .overbrenging naar een ziekenhuis, in verband met 'den toestand van v. d. R. niet wenscheüjk J De aannemer werd vnorloopig een nabij gelegen café binnengedragen. Hij is op medisch advies des avonds naar zijn woning vervoerd. De auto is ernstig beschadigd. Een ongeluk met mosterdgas aan de Hembrug. Amsterdam: Hoe gevaarlijk mosterdgas is, is onlangs weer gebleken, in het laboratorium van de Artillerie-inrichtingen aan de Hembrug. Er zouden proeven worden genomen met kleeding die vermoede lijk tegen mosterdgas bestand zou zijn. Een der la- boratorium-employé's, de 25-jarige W. v. H. uit Zaan dam, bracht een geringe hoeveelheid van het eene vertrek aan het andere over. Bij het passeeren van een deur sloeg deze dicht, waardoor de flesch brak. De ongelukkige werd zeer ernstig door het mosterd gas gewond. Onmiddellijk werd hij met chloorkalk behandeld. Een der personen die hulp verleende, Skreeg het gas aan de hand, een vinger werd aangetast en zal waarschijnlijk moeten worden geamputeerd. De heer v. H. werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Zaandam vervoerd. FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 26. Coventry was een oogenblikje stil, terwijl een flauw blosje zich vertoonde onder zijn zon-verbrande huid. ,Ik geloof wel, dat ik dit verdiend heb", gaf hij ten slotte toe. Zijn blik ontmoette den hare en hield dien vast. ,Wilt u in ieder geval gelooven, dat ik een goe de reden had om dat te doen?" Zij aarzelde. „Maar waarom bent u dan nu gekomen? Wat is er met de goede reden' gebeurd?" „Die heb ik geëcarteerd", zeide hij kortaf. En toen, alsof hij de zaak met zichzelf besprak, voegde hij er aan toe: „Een man kan risico nemen, indien hij dat wil als het spel de moeite waard is." „En is dit speciale spel de moeite waard?" Een plotselinge glimlach verbrak den ernst van de diepe, ongelukkige oogen. „Ik kan die vraag niet beantwoorden op 't oogen- blik." Ann was stil. Het gevoel van dwang had haar ver laten en daarvoor was een eigenaardig gevoel van tevredenheid in de plaats gekomen; hij was niet lan ger koud, op een afstand en uit de hoogte in de stemming om een ,grom' op informatie uit te sturen' De vriend in hem trad op den voorgrond. „Ik geloof, dat u een heel erg standje verdient", ging hij daarop voort. „Wat bezielde u om te probee- ren in zulk een ruwe zee te baden? In ernst, het was buitengewoon dwaas om zooiets uit te halen." Anns oogen, goud-glinsterend in den zonneschijn, keken hem open aan. ,Ik geloof, dat. ik ging ge deeltelijk orndat mij gezegd was niet te gaan", be kende zij glimlachend. Zijn lippen trilden onwillekeurig. „Lieve hemel! Wat een kinderlijke reden!" Zij knikte. „Dat geloof ik ook. Maar ik had nooit gedroomd, Een billijker omslag overwogen. Alle ge meenten moeten er aan meebetalen. Het Rijk stelt wederom f46 millioen beschikbaar. Volgens een mededeeling van de regeering, zal het vraagstuk van de dekking van de gemeentelijke uit gaven voor werkverschaffing en steunverleening voor het jaar 1935 nog moeilijker zijn en zij is er van over tuigd, dat de betrokken gemeenten met behulp van de bijdrage van het Rijk van f46 millioen (welk be drag voor 1935 in geen geval grooter zal zijn) niet In staat zullen zijn de lasten van de werkloosheidsvoor ziening op hare gewone begrooting te dekken. Niet minder overtuigd is zij echter van het verder felijke van elk systeem, waaraan niet ten grondslag ligt het beginsel, dat deze lasten in het heden uit de gewone middelen gedekt behooren te worden. Deze moeilijkheden hebben de regeering geleid tot de overweging van een maatregel, welke uitsluitend in den ernst van den toestand hare rechtvaardiging vindt. Deze maatregel zou neerkomen op het bestem men van een gedeelte van het gemeentelijk be lastinggebied van alle gemeenten des Rijks voor de dekking van de meergenoemde lasten. Zelfs deze noodmaatregel kan, op zichzelf geno men, de moeilijkheden niet geheel ondervangen. Slechts indien zij gepaard zou gaan met een daad werkelijke versobering van de huis houding vande gemeenten, waar dit tot nu toe niet nog niet voldoende plaats vond en gere kend zou mogen worden op de verlichting, welke be paalde maatregelen, als de uitvoering van het 160 millioenenplan, kan brengen, zou de verwachting mo gen worden gekoesterd, dat de dekking van bedoel de lasten uit de gewone middelen zal kunnen worden verkregen. De regeering bereidt thans maatregelen voor, die in de aangeduide richting gaan. In een circulaire aan alle gemeentebesturen doet de minister van binnenlandsche zaken mede namens zijn ambtgenooten van sociale zaken en van financiën, mededeeling van de regeling, welke thans in overwe ging is. Vijf kinderen gewond. Bij den landbouwer R. onder de gemeente Echt, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Terwijl men bezig was in het open veld rogge te dorschen, is de ruw-oliemotor van de dorschmachine uit elkaar ge sprongen. Een vijftal jongens, die in de onmiddellijke nabij heid van de dorschmachine stonden, geraakten in brand. Drie hunner, jongens van 5, 8 en 12 jaar, lie pen vrij ernstige brandwonden op. De 8- en 12-ja- rige konden, na door het Groene Kruis verbonden te zijn, ter verdere verpleging naar huis worden ge bracht. Het 5-jarig jongetje, zoontje van den land bouwer R„ moest naar het ziekenhuis te Roermond worden vervoerd. De beide andere jongens alsmede eenige volwassen omstanders kregen slechts lichte brandwonden. 2 dooden, 18 zwaar gewonden, In een magazijn van de steenkolenmijnen te Berea in den Amerikaanschen staat Kentucky, zijn door on bekende oorzaak 37 kisten kruit onploft. Twee ar beiders werden gedood, 18 anderen zwaar gewond. SCHRIKWEKKEND HOOGE TEMPERATUREN. VEE MOET EENVOUDIG WORDEN NEER GESCHOTEN OM HET UIT HUN LIJDEN TE HELPEN. Ofschoon het Zaterdag scheen, aldus werd uit Chi- cago gemeld, dat de enorme hitte, eenigszins zou af nemen, stond in enkele streken het kwik echter nog steeds boven de 100 graden. Schrikwekkend hooge temperaturen heerschten nog in de steden in Ohio en ook in Texas was de temperatuur nog ondragelijk. In laatstgenoemden staat zijn thans zestigduizend stuks vee geslacht. Op vele plaatsen wordt het vee eenvoudig neergeschoten om het uit zijn lijden te helpen, daar de boeren geen kans zien het van wa ter te voorzien. In verband daarmede heeft de regee ring. die, tot dusverre reeds 1.500.000 stuks vee had opgekocht om het voor den dood door verdorsten te behoeden, verdere maatregelen genomen om nog 7 millioen runderen op te koopen. De bekende geoloog van de Universiteit van Mi- chigan, Prof. William H. Hobbs heeft als zijn mee ning uitgesproken, dat de uitgebreide radio-uitzen ding verantwoordelijk geacht moet worden voor de abnormale droogte. Felle critiek is hierop uitge oefend door tal van deskundigen en ingenieurs. Het radiostation van New-York heeft bekend gemaakt, dat een regeling is getroffen met de landbouw school van New Jersey, waarbij op een zeker gebied in de directe nabijheid van den zender veldvruchten zullen worden aangeplant, teneinde te bewijzen, dat de radiogolven geen invloed hebben op het planten- M VOOR DE FIJNPROEVERS GEPASTEURISEERDI£^2| Jj leven. Wanneer radiogolven droogte veroorzaken, aldus verklaren de tegenstanders van Prof. Hobbs. dan zullen de zones in do onmiddellijke nabijheid der zenders daar toch wel het meeste van te lijden hebben. Tal van zenders in de Oostelijke Staten zijn nabij moerassen gebouwd en die zijn natter dan ooit. MARIE DREESSLLER OVERLEDEN. Santa Barbara: De beroemde filmkunstenaresse Marie Dressler is Zaterdag j.1. na een langdurige ziek te alhier overleden. De dood trad rustig in, terwijl zij buiten bewustzijn was. Zij heeft twee jaar lang ge leden onder een kankeraandoening. VIER DOODVONNISSEN IN LENINGRAD. Officieel wordt uit Moskou medegedeeld: Het gerechtshof to Leningrad heeft vier leiders van dc groenvoorziening van het gebied Leningrad ver oordeeld tot. den dood door fusileering wegens dief stal van graan. De doodvonnissen zijn reeds voltrok ken. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 27 JULL Schoorl. UIT HET SCHOORLSCHE LUILEKKERLAND. Onhoudbare toestanden. De ongeveer 76-jarige heer W. H„ 'n ingezetene van Schoorl, was voor den rechter gedaagd ter zake overtreding van het Schoorlsche. zomerwoningverbod. De oude heer achtte zich echter niet bestand tegen deze emotie en liet zich vertegenwoordigen door zijn zoon Jan. wien dit zaakje best bleek toevertrouwd te zijn. De oude heer H.. eigenaar van een oud stulpje, staande op het erf van het door hen\ bewoond per ceel. had in strijd met de verordening dat huisje in April doen bewonen door zekeren P. Helder, die op trouwen stond en nu afwachtte dat hij zijn offici- eele woning kon betrekken. Het huisje werd echter beschouwd als zomerwoning en mocht als zoodanig alleen met dit doel in gebruik worden genomen en vandaar de, strafvervolging. De, Ambtenaar releveer de, dat hij burgemeester Baron Fridagh op. zijn parket had gekregen. Deze wees hem op de on houdbare toestandep op Schoorl. Zelfs namen de menschen hun intrek in kippenhokken, om hun eigen woning productief te kunnen maken, en drong de burgemeester er met klem op aan. dat de zomerwoningovertreders streng zouden worden ge straft. Mr. Tack beschouwde den burgervader blijk baar als een bijzonder geschikt mensch. doch ver schilde in deze appreciatie hemelsbreed met den gemachtigde van den ouden H., die verklaarde dat met dezen burgemeester niet redelijk was te praten. De familie H. had nu zelf het oude huisje betrok ken en hun eigen perceel afgestaan ten dienst van zomergasten. De ambtennnr rerjuireerde f 10 boete of 10 dagen, doch de kantonrechter dacht er niet zóó zwaar over en legde f 6 boete of 6 dagen op. Heerhugowaard. DAT KAN WEER GELD KOSTEN. De aannemer van zand-leverantie en café-gelagjes, Willem C. uit Bakkum, bereed op 18 Juni den pol der Heerhugowaard, lette niet genoeg op, dat de wagen van den vee-expediteur Jan Scheltus. op de veemarkt bekend als „de Zebra", welke wagen werd bestuurd door zijn knecht en chauffeur Piet Baars, van rechts den weg overstak, ten einde hot erf op te rijden, waarop een aanrijding volgde. De politie arriveerde weldra op de plaats des onheils en nam toen een remproef met Willem's zand- wagen, waarbij bleek, dat de handrem niet vol doende kon halen en de voetrem eveneens niet ge heel zuiver op de graat was. Dit. avontuur dreigt weer uit te loopen op een leelijke schadepost, aan gezien de heer Ambtenaar vorderde in totaal f 60 boete of -40 dagen, plus toewijzing der civiele vor dering ad f 25.10 ann den heer Scheltus. Uitspraak a.s. week. Een schrale voldoening gaf het Willem, toen op nieuw Willem C. werd uitgeroepen, hij kon aan- toonen, althans met deze zaak niets te maken te hebben. St. Paneras. DE CRISISVETWF.T LIGT DEN SLAGER ZWAAR OP DEN MAAG. De slager Jan K. te St. Pancras had omtrent 2 Ju li rundvet gesmolten en verpakt, doch drukte in de zaak belette hem, de pakjes te voorzien rnet do vor- eischte banderollen. Natuurlijk stak juist in dit critieke oogenblik een spijswctcontroleur zijn neus door de deur en was het kip ik heb je. De man stond heden terecht en waar bleek, dat hier een soort overmacht bestond, werd hij slechts tot f 3 boete of 3 dagen veroordeeld. Naar de in beslag ge nomen 13 pakjes vet, ter waarde van f 6.76, kon de slager echter ook fluiten, dus is dc strop toch al genoeg! Bergen. HET „GEZAG" MAAKT HET DEN BROODVECH TER WEL GEMAKKELIJK! MAL BERGEN! De 67-jarige heer Joh. E. tc Alkmaar, verdient zijn eigen boterham als snorder met paard en rijtuig en had op 15 Juli een gezelschap van 4 Amsterdammers bij de Alkmaar Packet opgepikt voor 'n uitstapje naar Bergen en Schoorl. Op Bergen wenschte dit ge zelschap iets te consumeeren op Duinvermaak en de koetsier, wetende welke voetangels en klemmen hem worden gelegd, was zoo slim zijn passagiers to laten uitstappen op het terrein van Duinvermaak, doch ondanks deze voorzorg werd hem toch een be keuring aangezegd wegens „verboden vervoer". Voor dit belachelijke feit stond hij nu terecht, doch de oude heer weerde zich flink en toonde aan dat hier niet van snordersbedrijf, noch van verboden stand plaats sprake was. Onlangs had hij een paar dames naar Borgen ge reden en waren deze dames bij een boekwinkel uit gestapt, teneinde prentbriefkaarten in te slaan. Onder het wachten werd echter de koetsier aange sproken door den veldwachter Tamminga, die aan merking maakte op zijn aenweligheid ter plaatse, doch geen proces-verhaal opmaaakte. In Schoor! had de burgemeester hom medegedeeld dat hij geen gevaar liep, indien hij bleef op het, particuliere terrein van don heer Timmerman, hij moest echter zorgen, dat het in- of uitstappen van passagiers niet plaats had op den openbaren weg! In dit geval zou proces-verbaal worden opgemaakt. Het was duidelijk dat de hceron van liet kanton gerecht slechts matige bewonderaars waren van al die verkeerssoesah en de oude heer Jan K. profiteer de van die afwijzende gezindheid, want hij werd ont slagen van alle rechtsvervolging met algcmecne stemmen. dat de golven zoo sterk konden zijn. Ik voelde mij absoluut hulpeloos er tegen en de grond scheen den geheelen tijd onder mij weg te slippen en het zand sleurde mij met zich mede O, het was ontzettend!" zei ze huiverend. „En ik moet u bedanken dat u mij te hulp gekomen bent!" ging zij na een oogen blik luchtiger voort. „Ik geloof werkelijk, dat ik voor bestemd ben om mij steeds door u te laten redden'" „Wel, ik zou me zelf maar geen moeite geven om te trachten te voorkomen dat ik daartoe weer eens in de gelegenheid gesteld word", adviseerde hij droog jes". Ann lachte. „Dat zal ik niet", beloofde zij. Speciaal daar het zoo tegen al uw principes is om u zooveel moeite voor een vrouw te geven." Hij gaf geen antwoord en vreezende, dat zij hem onbewust op de een of andere wijze gewond had, haastte zij zich om het gesprek een andere wending te geven. „Gaat u naar het diner aan boord van de Sphinx?" vroeg zij, zich vlug vastklampend aan het eerste het beste onderwerp dat zich aanbood. Een haastige uitroep ontsnapte hem. „Dat had ik heelemaal vergeten", antwoordde hij. „Neen, ik was niet van plan te gaan. Ik zal een be dankje moeten sturen, veronderstel ik." „Waarom?" „Waarom?" Hij keek haar tamelijk verbaasd aan. De eenvoudige vraag, zoo natuurlijk geuit, scheen hem terug te schrikken. „Waarom? Och" met een schouderophalen „die gezelschappen trekken mij niet aan. Ik verkies liever mijn eigen gezelschap." „Dat is erg slecht voor u", merkte Ann op. „Wat? Mijn eigen gezelschap?" „Ja". Hij was een oogenblik stil. Toen vroeg hij brusk: „Zult daar zijn op het jacht, bedoel ik?" Zij boog haar hoofd, zich bewust van haar plot- selingen blos die opkwam en weer vlug verdween. „Ja, Robin en ik gaan." „In dat geval" er was een oneindig lijkende pau ze en, ofschoon zij niet wilde opkijken, was zij zich bewust van de doordringendheid van zijn blik „in dat geval zal ik van plan veranderen en ook gaan." „U zult daar zeer veel vrienden ontmoeten", ant woordde Ann. „Lady Susan natuurlijk en de Tempests en Mrs. Hilyard." „Bekenden slechts", antwoordde hij kort. „Wel u zult ten minste moeten toegeven, dat Mrs. zij is zoo knap. Ik houd van menschen, die er knap Hilyard een ,oude bekende' is, zeide zij lachend. „En uitzien, u niet?" „Ja antwoordde hij kort. „Vindt u niet, dat zij erg mooi is?" vroeg Ann met eenipe verwondering over het gebrek aan enthousias me in zijn toon. „Ja. Maar dat is ten slotte alleen maar de buiten kant. Het is de ziel, die er op aankomt" „Wel, ik zou denken, dat Cara ook een mooie ziel heeft", antwoordde Ann loyaal. „Waarschijnlijk kent u haar beter dan ik", zeide hij onverschillig. Toen, als om van onderwerp te veran deren: „Welk bock bent u daar aan het lezen?" Hij nam het van haar schoot. „O, gedichten?" „Ik voelde mij te lui om een roman te beginnen", legde zij uit. Zijn oogen dwaalden langs de korte regels van een klein vers, dat zij aan het lezen was geweest, en zijn gezicht verhardde zich, toen hij het las. „Schitterend optimisme", merkte hij ironisch op, toen hij het hoek sloot. „Maar ik vergat iets!" ging hij met een korten lach verder. „U ben één van de menschen, die denken dat, indien u er maar voldoen de in gelooft, uw droomen in vervulling zullen gaan, nietwaar? Ik herinner mij, dat u mij dat stuk philo- sophie in het gezicht slingerde, toen ik u den eer sten keer ontmoette in de Kurzaal." „Ja", stemde zij toe. ,Maar, indien men ze niet heeft, kunnen ze ook niet tot werkelijkheid worden, wel?" ,Ik geloof niet, dat hetgeen we denken of hopen eenig merkbaar verschil oplevert", zeide hij kort. „Dat is, omdat u een cynicus bent! Ik geloof, dat dit al het verschil uitmaakt. Robin en ik zijn er concrete voorbeelden van. We hebben samen willen wonen we hielden de gedachte in onzen geest vast al den tijd, dat de omstandigheden ons van elkander scheidden. En nu, ziet u, hier zijn we en hebben precies wat we wilden hebben." „Ik zie, dat u een zeer goed advocaat bent", ant woordde hij glimlachend. En toen kwam Rohin uit 't huis en voegde zich bij hen en het gesprek werd meer algemeen. Het was al laat in den namiddag, toen Coventry plannen maakte om naar huis te gaan zoo laat, dat Robin voorstelde, dat hif nog later zou gaan en bij hen zou blijven dineeren. Tot Anns verbazing stemde hij toe en ondanks zijn verzekering iets vroe ger geuit, dat hij ,zijn eigen gezelschap verkoos', scheen hij het kleine huiselijke diner a trois erg pret tig te vinden. Misschien dat terwijl Maria levendig in- en uit liep, borden en schalen verwisselend en niet naliet te glimlachen tegen haar jongen meester en meesteres de indruk van de prettige, eenvoudige huiselijkheid Eliot tot vergelijkingen bracht, want toen hij op het punt stond om heen te gaan, zeide hij met de abrupt heid hem eigen: „Ik dank u beiden ten zeerste. Deze avond was in scherpe tegenstelling met mijn gewone avonden in die groote ledige kazerne, in die eetzaal in „Heronsmere." Onbewust spraken zijn woorden van een groote ver latenheid en Anns hart leed onder het besef, dat deze zwaargewonde en bittere ziel zich verschanste ach ter ijzeren barrières van zelf-opgclegde gereserveerd heid en eenzaamheid. De lieflijke zomerschomering, geurend door de grassen en bloemen, spreidde zich uit, toen zij bei den tezamen bij het Cottage-hek stonden. Een plotselinge stilte was tusschen hen ontstaan. Ann trachte die te verbreken, wilde een gemeen plaats uiten doch de woorden wilden haar niet over de lippen komen. Ten slotte stak hij zijn hand uit en, toen zij de hare er in liet glijden, sprak hij met een eigenaardigen teederen ernst. „Vaarwel", zeide hij. „Laten de cynici do wereld voor u niet bederven. Ik hoop, dat u uw gelukstuin zult vinden." „Ik hoop, dat ieder dien den één of anderen dag zal vinden", sprak zij tamelijk zacht. Het scheen, dat zij haar stem niet geheel te harer beschikking had. „Zelfs de cynici!" „Ik ben bang, dat ik verdwaald ben." Terwijl hij haar hand nog in de zijne hield keek hij op haar neer met een zonderlinge dringende uitdrukking in zijn oogen. ,Ann, denk je, dat ik hem ooit weer te rug zal vinden?" Zijn stem vibreerde door de een of andere onver wachte emotie en Ann, die het hoorde en vaag de vraag voelde, welke deze inhield, was plotseling be vreesd, terwijl zij zich als 't ware terugtrok. Zij pro beerde haar hand uit zijn greep los te krijgen. Toen hoorde zij ergens boven haar gebogen hoofd, een zach- ten lach, half tccdcr, half geamuseerd. „Je zult het mij morgen zeggen, kleine Ann", zeide hij. Zij voelde zijn lippen op haar palm en een mi nuut later stond zij alleen bij het hek, terwijl het ge luid van Eliots zich verwijderende voetstappen flauwtjes haar ooren bereikte door de geurende duisternis. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6