'VROUW, V/X\ODt HEBT U GEEN GELUK IN HET LEVEN? EEN VRIEND VOOR GOEDE EN SLECHTE DAGEN. DORST OP WARME DAGEN! VOOR DE KEUKEN. VIJF MINUTEN MORGENGYMNASTIEK. WEEKPRAATJE. *0 Het is veel gemakkelijker het geluk te bemachtigen dan men wel denkt. Maar wij willen toch niet dadelijk vertellen, waarin het geheim er van ligt, doch eerst eens de oorzaken trachten op te sporen, waarom .velen het geluk niet vinden. Wij nemen aan dat U een vrouw bent van ongeveer dertig jaar in een niet al te goed gesalarieerde betrekking. U hebt een paar vriendinnen, weinig omgang met hee- ren, hoewel U fatsoenlijk en correct bent. Het leven verloopt tusschen onze betrek king en ons tehuis, en de eene lente na de andere komt in het land zonder dat er iets in ons leven verandert. Alleen Uw eigen ontevredenheid wordt steeds grooter. De eene collega is nu reeds een jaar getrouwd, de andere heeft zich juist met een goede partij verloofd, een derde is de rechter hand van haar directie en had met Pa- schcn het geluk procuratiehoudster te wor den. Iedereen heeft geluk, alleen U niet. Nietwaar, dat denkt U toch? En wilt U we ten, hoe dat komt? Eerst moeten wij beginnen met vast te stellen, dat het er in Uw hoofd niet heele- maal normaal uitziet. Daar krioelen dui zend wenschen door elkaar, zonder dat een er van een grijpbare vorm aanneemt. Geen wonder dus, dat deze losse gedachten geen goeden bodem vinden, waarop men kan bouwen en verder kan komen. U vraagt, waarom U in Uw beroep niet iets werkelijks bereikt? Ja, mijn beste, wat doet U daar dan eigenlijk voor? Zeker, U bent altijd op tijd en U gaat op tijd weer weg en U doet nauwgezet Uw plicht. Maar dat is dan ook alles. U hebt nooit getracht eens zelfstandig Uw werk te doen en eens wat dieper in de zaken door te dringen. U hebt U ook niet verder ontwikkeld. En- gelsch en Fransch zoudt U zoo goed kun nen gebruiken, ook nog verschillende an dere vakken en U bent het al jaren lang van plan te gaan leeren, doch bij deze wensch is het dan ook gebleven. Ergens in Uw hoofd zit ook nog 'n beetje afgunst. Het hindert U dat andere vrouwen getrouwd zijn, terwijl U zelf nog niet eens verloofd bent. Ligt het daaraan dat U er minder goed uitziet? Zeker niet, de spie gel vertelt U dat wel beter. U weet niet wat U wilt en hinkt tusschen twee dingen, de man en de betrekking heen en weer. Aan den eenen kant zoudt U graag de veel geprezen vrijheid behouden, aan den ande ren kant lijkt U het huwelijk een ideaal. Maar U doet niets om dit ideaal te verwe zenlijken en U laat zich door het leven eenvoudig drijven. Gelooft U toch niet, dat het geluk op straat ligt of dat het iemand toevallig tegenkomt. Wel zijn onze levens kansen totaal anders, maar het geluk is toch voor een ieder bereikbaar, maar zoo als bij de pit in een vrucht, men moet deze eerst ontbolsteren. Natuurlijk zijn er menschen wier leven gemakkelijker is dan het Uwe, omdat zij een vasteren wil en een zekeren blik mee brengen. Maar met wat zelfoefening kunt U hetzelfde bereiken. Verontschuldig niet Uw eigen zwakheid met de weekheid van het hart. Er zijn bewijzen ten over dat vrouwen die een groote mate zelfvertrou wen hebben in geen geval harder of dik- huidiger behoeven te zijn als de sentimen teel e overgevoeligen. Dus: verzamel Uw wil en Uw kracht! Men moet zich een doel stellen, eerlijk pro- beeren of de aanwezige eigenschappen en bekwaamheden toereikend zijn, daarna moet men zich heelemaal op het doel in stellen. Er uit moeten ook de onnoodige ballast en verwarrende gedachten, die ons van den rechten weg af laten dwalen. Natuurlijk is het hierboven beschreven geval maar als voorbeeld bedoeld en kan misschien een vingerwijzing zijn om eigen zwakheden en fouten te vinden. Als U ernstig wilt, zal het U gelukken en U kunt nog vandaag beginnen den weg naar het geluk te bewandelen. Ook dan als U het reeds hebt opgegeven en gelooft, dat U een echte pechvogel bent, is het nog niet te laat. EEN VROUW. JONGENSPYAMA. m 73102 Een slaappyama voor jongens van 2 tot 15 jaar kan het best van gestreepte stof ge maakt worden. Men kan flanel nemen of een ka toenen weefsel, al naar gelang van het jaargetijde en de gevoeligheid van het betrok ken kind. De prijs van een knippatroon be- cj ti Q2 draagt f 0.40. Eventueel is de ze pyama te ma ken uit een oude van vader. Het resultaat zal zeer zeker de moeite waard zijn! Op pagina 4 be vindt zich het be stelformulier van het knippatroon. Werkelijk in den zo mer is de aanschaffing van een regenmantel uit onverwoestbare en waterdichte Gloria-zijde onvermijdelijk. Sinds men het sportmodel er aan ontnomen heeft en ook volgens do laatste modellen in den han del heeft gebracht, is hij onze trouwe bege leider in de stad en op een koelen zomerdag. Als de zon schijnt, glanst de kleur helder in het zonlicht en be schermt, de japon voor het stof. Daar hij niet met gummi bestreken, doch slechts waterdicht gemaakt is, kan de lucht er ongehinderd doorheen gaan en ont staat er geen broeiing. Regent het, dan zal de mooie kleur een beetje kunstmatige zonne schijn in het grauw van een regendag bren gen. Onze modellen zijn nieuw en zeer apart, doch de fantasie is niet aan banden gelegd. Heel nuttig is ook een mantel uit zwarte zijde, met vier groote, spi raalvormige gouden knoopen, deze mantel is zoo gekleed, dat men hem over de elegantste zwarte japon dragen kan. JAPON VOOR TWEE DOELEINDEN. 73133 Hierbij geven wij afbeeldingen van een strandjapon, die men ook thuis kan dra gen, door er een driehoekige cape op te knoopen, welke tevens dienst doet in- plaats van korte mouwen. Als de strandjapon wit is. kan men een tamelijk donkere, doch frissche tint kiezen voor cape en ceintuur. Knippa tronen verkrijgbaar tot en met maat 48 a f 0.58. Voor slanke figuren is deze japon bij zonder aanbevelenswaardig. De cape doet het zeer goed. Indien U spoedig in het bezit van deze japon wenscht te komen, bestel dan nog heden het patroon, dat onder no. 73133 verkrijgbaar wordt gesteld. sap te bevochtigen. Door het zuur wordt de mond tot een grootore speekselafscheiding geprikkeld en de droogheid verdwijnt ge heel vanzelf. In elk geval moet men op warme dagen alle gesuikerde en ook alle alcoholische dranken vermijden, want zoetigheid verer gert den dorst in hooge mate, en de alco hol maakt het lichaam warmer. Zeer ver- frisschend is koude thee, waaraan men nog een weinig citroensap kan toevoegen. Wie zich op een voet- of fietstocht be vindt, doet het beste met in de zeer wanne middaguren de schaduw op te zoeken en daar wat rust te nemen. Hoogst onaangename verschijnselen kun nen er het gevolg van zijn, wanneer men zich al te zorgeloos aan den feilen zonne schijn blootstelt. Men noemt gedurende de zen rust een licht, niet verwarmend maal tot zich, maar vermijdt echter, zooals ge zegd, het drinken. Wat versch fruit is als dorstlesschend middel meestal voldoende. Na de rust kan men dan met nieuwe kracht de wandeling weer voortzetten. Nooit mag men, wanneer men zeer ver hit is, zeer koude dranken tot zich nemen. Dit is meestal schadelijk voor de gezond hcid. Men ziet, men kan in de warmte niet zooals anders naar goeddunken en believen doen, maar er is 'n flinke zelfbeheersching noodig. Het genot van ijs moet men steeds tot op den avond verschuiven. Het ver warmde lichaam verdraagt een plotselin ge afkoeling over het algemeen niet, en men kan wel met recht beweren, dat het eeuwige maaglijden van de Amerikanen zijn hoofdoorzaak vindt in het onmatig ge bruiken van ijs en ijsdranken. Laten wij er ons voor hoeden, niet in dezelfde fout te vervallen. Laten wij het met citroen pro- beeren, en we zullen zien, hoe snel we van den kwellenden dorst bevrijd zijn. Koude thee is verfrisschend. 's Avonds ijs. Zeer onaangenaam is op warme dagen het gevoel van dorst, dat meestal juist dan te voorschijn treedt, wanneer we aan het wandelen zijn of ons bij iets anders veel lichaamsbeweging moeten getroosten, want door het transpireeren geeft het lichaam veel vloeistof af, waardoor de dorst 'n heel natuurlijk gevolg is. Wij kunnen ons op zulke dagen het beste aan de bewoners van de tropen toetsen, die een practisch middel tegen den dorst gevonden hebben, door er niet aan toe te geven, zoodat zij dus geen groote hoeveelheden van aller hande vloeistoffen behoeven te drinken, waanneer de dorst hen ovenalt, maar zich bedwingen. Ook de dorst is een aanwensel of kan er een worden, en door zelfbeheer sching is het mogelijk hem te onderdruk ken. Heel dikwijls wordt de dorst slechts te voorschijn geroepen, doordat mond en keel zeer droog zijn. Van dezen last kan men zich echter spoedig bevrijden, door de lip pen en eventueel ook de tong met citroen- Een duur zomer stof je is aan te raden voor deze middagjapon, ter wijl de zeer apar te garneering in bijpassende tint crêpe-georgette wordt uitgevoerd. Kleine puntigo halsuitsnijding en knoopgarneering. Aansluitende mouw. Het model leent zich bijzonder goed voor meer gezette figuren, doch past zich ook aan de kleine maten aan, waar om wij het van maat 44 tot en met 52 beschik baar stellen. MIDDAGJAPON. 73137 Inmaken van pruimen. Do rijke vruchtenoogst, die wij dit jaar hebben, heeft ook betrekking op pruimen. De smaak is dank zij de zomerwarmte, waardoor zij rijpten, voortreffelijk, daarom is het goed een wintervoorraad in huis te hebben. Men kan hen gedurende geruimen tijd bewaren, wanneer men rijpe, doch vaste vruchten laag om laag met bladeren er tusschen in een uitgezwavelde steenen pot doet, daarna afsluit met perkament en een halve meter diep in den tuin ingraaft. Wil men pruimen-compóte maken en behalve de pit ook het velletje verwijderen, dan legt men eenige pruimen op een schuimspaan en houdt deze even in ko kend water. Vruchten, die mót het velletje gekookt worden, behouden de kleur, indien men er vóór het koken met een stopnaald in prikt. Pruimen zoet-zuur. Men kiest mooie blauwe pruimen uit, wrijft deze met een doek af, legt ze in een groote slabak of soepterrine en overgiet ze met azijn, waarna men de vloeistof afgiet, nadat do vruchten er een dag en een nacht ingestaan hebben. De helft van het gewicht der vruchten wordt bij de azijn gevoegd en met eenige deciliters roode wijn aan de kook gebracht, terwijl men ook kruidnagels en stukjes ka neel bijvoegt. In de warme vloeistof laat men de pruimen even opwellen, steeds eenige tegelijk, die men daarna met een schuimspaan uitschept en in flesschen doet. Ten slotte wordt het vocht ingekookt en heet over de vruchten gegoten. De flesschen worden met perkamentpa pier afgesloten. Chocolade-pudding. 1 L. melk, 40 gr. chocolade, 140 gr. suiker, 80 gram maizena, 1 ei. We brengen 8 dL. melk aan de kook en mengen suiker en chocoladepoeder door een, waarna wij het eierdooier kloppen met de achtergehouden twee kopjes melk en deze vloeistof voorzichtig met het cho colade-suikermengsel vermengen. Is het 'n Waarom eerst ver flensen, stram worden, „oud worden", beste huisvrouw? Waarom niet liever iederen morgen vijf mi nuten geofferd voor wat lichamelijke oefe ningen, die ons jong en veerkrachtig houden? Neerknielen, het bo venlijf met de armen omhoog flink strekken, dan het bovenlijf rond draaien, eerst met als middelpunt de knicgc- wrichtcn, daarna in de heup. Opstaan. Been heffen en het bovenlijf voorwaarts buigen, ieder been drie maal achter elkaar. Al le spieren moeten ont spannen zijn met uit- zonderihg van het ge heven been. Uit deze houding de armen licht strekken en het been laten doorzwaaien, voor waarts en achterwaarts en flink laten slinge ren, zonder den grond te raken. De beenen in kleinen sprei dstand en het bo venlichaam met ont spande spieren links er (niet voorover vallen!) daaraan voor- en achterwaarts. Zie voor 't achterwaartsbuigen de juiste houding op de afbeelding! gelijk geheel, zonder klontjes, dan gieten wij met een dun straaltje de heete melk (gedeeltelijk) er bij, doen alles weer in do kookpan terug en laten het op een asbest- rlaatje en steeds roerende, weer aan de vook komen en doorkoken totdat de pud dingmassa gebonden is. Bij het roeren moe ten we zorgen, steeds de bodem van de pan te raken om te voorkomen, dat de pudding aanzet. Het laatst komt het stijfgeklopte eiwit bij de pudding, waarna we alles nog enkele oogenblikken doorkoken, waardoor we voorkomen, dat de pudding slap wordt. Nog even kloppen we de massa op met de garde en als ze een weinig is afgekoeld, gieten we alles over in een vorm of kristal len schotel. rechts buigen aansluitend En de op de afbeelding aangegeven romp- oefeningen zullen U in den aanvang op de chaiselongue uitgevoerd, wel het beste ge lukken! Als Augustus nadert... Helder, oneindig hoog en ver, zóó ver ia de hemelkoepel boven ons... Diep en ge lijkmatig ligt hot lichte blauw tegen het uitspansel. Het is niet meer zoo zwoel als in de Julimaand, de schoonheid is rijper, volmaakter, de kleuren verzadigden, zach ter. Verflenst is het brallende rood van den papaver, verwaaid en verkreukt zijn de teere blauwe weefsels van de korenbloe men... Kaal zijn de velden, waarvan het gulden koren is weggehaald. Waar enkele dagen geleden nog een golvende zee van goudgeel rijpend graan wiegde, steken thans nog slechts scherpe stoppels omhoog, waartusschen de zwarte zaadkranicn ijve rig loopen te pikken. Korcnkorrels en wurmpjes maken zoo'n graanveld tot een waar vogel-luilckkcrlaml: Hier en daar rij pen bramen aan de slingerplanten, die eerst in de verdrukking gekomen waren, maar nu ruimte gekregen hebben; Ook hun tijd is gekomen... met geduld hebben zij daarop gewacht! Geduld is veel. heel veel. Wij zien het in de geheele natuur. Alles, wat afwacht, wat geduld toont, komt later nog tot zijn recht, zijn levensrecht in dit geval. In wilden overmoed cehter ver bloeit en vergaat dikwijls de schuimende, bruisende kracht, is in enkele uren menig maal reeds weg, wat lang had kunnen zijn, wie echter wijs en geduldig afwacht: diens oogenblik zal komen! De natuur geeft den snellevende geen recht, maar alles heeft zijn tijd noodig! Augustus is de overgang naar de rijjv beid, de voltooiing. De kleuren zijn in even wicht gekomen. Het groen van het bosch is diep en rustig. Harmonie en vrede zijn do eigenschappen van den zomer, en zelfs van den nazomer! Augustus is als een mensch, die op het hoogtepunt van zijn leven staat. Achter hem ligt het voorjnnr met zijn beloften, het voorjaar met de roes der vervulling! Thans is de oogst er voor hem. Van alle zijden stroomt die overvloed hem tegemoet: hij behoeft slechts de handen uit te strekken! Nu moeten zijn schuren klaar staan, om al dien zegen onder dak te kun nen brengen. Zijn werkkracht moet onge broken zijn, om alle eisehon. die de oogst zijn lichaam stelt, het hoofd te kunnen bie den! Helder, hoog en uitgestrekt ls het uit spansel, is de hemelkoepel... Alle grenzen zijn vervallen! Het hoofd wordt helderder, het hart grooter. Het jaar heeft ons den Zegen gegeven! MORGENJAPON. 73134 Een losse Japon van gebloemd cre tonne is zeer practisch om bij de morgenbezig heden even aan te schieten en dan bij stoffig werk' 'n klein mutsje, dat het kapsel be schermt. Kan men zich iets betere mor- genkleeding wen schen voor de huisvrouw, die weinig hulp heeft? Patronen tot en met maat 50 ver krijgbaar. GOEDE KNIPPATRONEN. Ten gerieve van onze lezeressen stelt on ze Moderedactrice uitstekende patronen met fraaicn pasvorm beschikbaar, die te gen den kostenden prijs van f 0.58 worden toegezonden, na overschrijving van dit bedrag op Giro-rekening 191919. t.n.v. den Rnippatronendienst te 's-Gravcnhage. Pa tronen kunnen ook per brief aangevraagd worden met bijsluiting van f 0.58 in post-} zegels aan de Moderedactrice van dit blad, Muzenstraat 5 B, te 's-Gravenhage. De patronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waar on geveer 50 modellen zijn afgebeeld, toege zonden. Denkt U er vóóral aan de juiste maat en het nummer op te geven?

Schager Courant | 1934 | | pagina 4