SPORT. Om het Kampioenschap van Noordholland. Over ontdekkingen aan den sterrenhemel. 300-jarig bestaan van de Nauernasche vaart te Krommenie. Auto-ongeluk in Frankrijk. Politiepresident gaat „met vacautie". D.T.S. I—E.V.C. I, 3—1. Dinsdagavond werd on het D.T.S.-terrein te Oud- karspel een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen D. T.S. I en E.Y.C. I van Edam, om het kampioenschap .van Noord-Holland. Het was half acht toen beide elftallen zich als volgt opstelden: D.T.S.: Ant. Kroon, doel P. Schrieken, C. Kroon, achter: D. Borst, Jn. Dekker, K. Kooii. midden; D. Ivokkes, J. Schrieken, K. van Meurs, H. Kuiper, N. Kooijman, voor. Scheidsrechter: Geervliet. E.V.C.: K. Berkhout, doel: .T. Kemper. J. Schuite maker, achter: P. Kunst, B. Schuitemaker, H. Kunst, midden: Roos, Nieuwenhuis. T. v. Essen. S. Snijders, L. Kemper, voor. E.V.C. won den toss. wat eigenlijk niet veel te be- teekenen had. want er was heelemaal geen wind. Alleen op het laatst van de eerste helft was de lage zon nogal lastig voor D.T.S. Het terrein was tengevolge van de regenbuien van 's middags aardig glad. De spelers hadden er wel nadeel van. Er kwamen dan ook ettelijke val- en glij partijen voor. Over het algemeen was de eerste helft een vrij saaie vertooning. Was het doordat het ter rein zoo glad was. of had het een andere oorzaak, dat sommige D.T.S.-spelers zich niet zoo inspanden? De Edammers waren wel wat enthousiaster. Na eenigen tijd spelens kwam het D.T.S.-doel in gevaar, dat echter door het ingrijpen van doelman Kroon kon worden bezworen, waarna de bal dadelijk naar de andere helft van het terrein belandde en uit een corner, door Kooijman genomen, wist D. Kokkes voor D.T.S. een doelpunt te fabriceercn (10). Hierna werd een corner genomen aan de D.T.S.- zijde, welke geen moeilijkheden opleverde, evenals een tweetal daarna aan den E.V.C.-kant. De E.V.C.'ers deden een aanval op de D.T.S.-burcht waarbij de midvoor van E.V.C. een voorzet van den rechtsbinnen in het doel kopte, zoodat de stand ge lijk 11 was. Na nog eenige aanvallen van weerszijden kwam de rust met een gelijken stand (11). In de tweede helft was er iets meer leven in het spel. Van beide zijden werden heftige aanvallen ondernomen, welke het eerste half uur echter zon der resultaat bleven. Toen werd het anders. K. Borst loste een schot op het doel der gasten, gericht op den hoek. De keeper liep toe, maar de E.V.C.-back was den D.T.S.'ers zoo behulpzaam om met z'n voet den bal van richting te doen veranderen, zoodat deze buiten het bereik van den keeper in het doel rolde (21). Daarna werd van beide kanten er een schepje opgedaan en enthousiast verder gespeeld, met ge volg dat binnen de twee minuten het derde doelpunt door D.T.S. werd gemaakt 1). Dit doelpunt kwam van de voet van Harrv Kuiper. Hierna bleef de stand ongewijzigd. Er werden nog wel eenige aanvallen ondernomen, doch men ver mocht niet de score te verhoogen. Zeer waarschijnlijk zal D.T.S. nu tegen Helder I een beslissingswedstrijd moeten spelen om den titel. üt oe OMGEVING 'ANNA P AU L O W N A Duivensport. De eerste wedstrijd voor jonge duiven van „Altijd Verder gehouden vanaf Oudenbosch (afstand 146 KM.) had den volgenden uitslag: G. de Boe 1-4-7-9; W. Blaauboer 2-10-11-18; J. Wai- boer 3-8; Liefhebber 5: K. Verver 12-13-22; N. Spigt 15-21: J. Peute 16-19-20; J. Blaauboer 17-25; G. v. d. Berg 23-24. De heer G. 't Hart, Hoofd der O. L. School I al hier, slaagde op 30 Juli te Den Haag voor de akte Hoogduitsch L. O. BREEZAND. Veiling. De aanvoer op de Dinsdag gehouden veiling was 'grooter dan de vorige week. Ook waren er meer koo- pers. De veiling heeft dus succes met haar streven, het veilen hier zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Er wordt thans geveild tegen 7 zoodat door pro visieverlaging en uitwinnen van vervoerkosten het veilen op eigen veiling ongeveer f0.50 per kist voor deel geeft. Ook over het uit de hand verkoopen van de opge houden partijen, van Dinsdag- tot Vrijdagavond is men zeer tevreden. De prijzen waren: Enk. vroege tulpen: Couleur Cardinal 10-f 1,11-f 1.30, 12 op f 1.50; Cram. Brillant Max 12 op fl.55; Lad> Moore 11-f 1.35; Rijzende zon 11-f 1.40, 12 op f 1.50 fl.55; Cullinan 12 op f 1.50; Diana 10-11 f 1, 12 op f 1.50; Witte Duc-Max 10 f 111-f 1.30, f 1.33, f 1.40; 12- f 1.60; La Reine 10-f 1; Brillant Star 10-11 flfl.05; 11-12 f 1.30, 12 op f 1.50—fl.55; Witte Valk 12 op f 1.60; Pelikaan 12 op f 1.50; Pr. van Oostenrijk 10-11 f 1; Witte Zwaan 10-11 fl. Dubbele vr. tulpen: Vuurbaak 11-12 fl.30, 12 op f 1.50; Azalea 12-11.50; Theeroos 10-f 1.05. Crocus: Walter Scott 7-8 f 0.30, 8-9 f0.40, 9 op f0.54. Blauwe druifjes: 5 op f 0.18. Enkele late, Darwin, enz.: Victoire d'OIiviere 10 f 0.70; Will. Pitt 11-f 0.90; Gretchen 11-12 f0.90; Moon- light 11-12 f 0.95, 12 op 1.30 Clara Butt 10-11 f 0.75, f 0.80, 12 op f 1.20: King Harold 10-12 10.75, 11-12 f0.90: Pride of Haarlem 11-12 f0.95; Mad. Krelage 10-11 f 0.85, 11-12 f 0.95, 12 op f 1.20; Pr. Elizabeth 10-f 0.80, 11-12 f0.90-f 1.05; Bartigon 11-12 f 0.95; Sieraad van Flora 11-12 fl, 12 op f 1.25; Will. Copland 10 f0.70- f0.75, 11-12 f0.90; Le Nótre 10-f0.85, 11 fl, 12-fl25; Sultan 10-f 0.85, 11-fl.; Farne Sanders 11-f 0.90; Pa norama 12 op f 1.25; La Merveille 10 f0.90; 11 op fl; Picotee 10-f0.80, 11 op fl; Roi d'Island 12 f 1.20; In- glesa Pink 10-11 f0.85; 11-12 fl.05; King Harold 11-12 fl; Allard Pierson 11-12 f 1.40, 12 f 1.75. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Politie. Gevonden, in de Schagerwaard: een zilveren dames-armband. LANGEND IJK De Langendijker ijscoventers hebben den gemeente besturen verzocht, een verordening in het leven te roepen, waarbij het aan niet hier gevestigde ijsco venters verboden wordt, hier hun waar te koop aan te bieden. Heden, 1 Augustus, herdenkt de heer J. W. Smit den dag. waarop hij 25 jaar geleden als directeur van de Gemeenschappelijke Gasfabriek in dienst trad. ZUIDSCHARWOUDE. Als lid van het Bestuur der banne Zuidscharwoude treedt met den eersten Dinsdag dezer maand perio diek af de heer C. Kroon Jbz. Hij heeft dit ambt nu reeds 49 jaar vervuld, zoodat. wordt hij herkozen (waaraan geen twijfel bestaat) zijn 50ste jaar van ambtsvervulling ingaat. Een zoo langdurig bestuurs lidmaatschap behoort ongetwijfeld tot de uitzonde ringen. HEERJJTJGOW'AARD Zonderling heerschap. Zondagavond na afloop van de feestelijkheden, ge geven ter gelegenheid van de fancv-fair aan het Noordeinde, bevond zich aldaar in den omtrek een persoon, die meerdere personen, die alleen per rij wiel huiswaarts keerden onder het voorhouden van een revolver tot afstappen dwong. Nadat hij de aan gehoudene dan eenigen tijd bekeken had, voegde hij hem toe: Neen, jij bent het niet, dien ik hebben moet. Ik zoek L. De politie gewaarschuwd, zette het weggedeelte af, en stelde een uitgebreid onderzoek in. Waarschijnlijk is het heerschap over de lande rijen weggevlucht, want alle nasporing was vergeefs. SCHOORL Den tweeden dag van het Zomerfeest van V.V.V. „Noord-Kennemerland". Ook dezen tweeden dag is weder gunstig verloopen, dank zij het mooie weder. De dag werd ingezet met een gecostumeerden voet balwedstrijd, welke buitengewoon vermakelijk was. De costumes waren alle aan den humoristischen kant en vhak goed geslaagd. De spelregels kwamen soms wel eens in het gedrang, doch wat deerde dat. Men kon lachen. Na dit spel kwamen de. rijders van „Onderling Ge noegen" met hunne racefietsen in de baan. Dit was iets nieuws voor Schoorl; een grasbaanwedstrijd is hier nog nimmer gehouden, doch bij het publiek viel hij zeer in den smaak. Er werd met volharding gereden. Men bedenke dat de baanronden van 10—20 en 25 niet van de lucht wa ren. 1. Omniumwedstrijd: le prijs J. Langedijk, no. 2 Jb. Kuiper, no. 3 A. Willemsc en no. 4 Joh. Renaud. 2. Afvalwedstrijden: No. 1 J. Smit, no. 2 A. de Vries, no. 3 C. Smit en no. 4 Jb. Renaud. 3. Lange afstandwedstrijd: No. 1 J. Smit. no. 2 P. van Exter, no. 3 C. Smit en no. 4 Jb. Renaud. Allen reden goed doch de heer J. Smit was wel uit stekend op dreef, door in twee wedstrijden een geheele ronde uit te loopen. Tegelijkertijd werd ©en ringstekerij gehouden, waar veel animo voor was. Hier verkreeg de heer C. Wuis en dame den len prijs, de heer G. Bruin en dame den 2en prijs en de heer Laurman en dame den 3en prijs. Des avonds concerteerde „Schoorl's Gemengd Koor". Dit koor zingt prachtig. Vooral „De Heer is mijn Her der", waarmede in Hoofddorp op het Nationaal Con cours den eersten prijs werd behaald met het hoogst aantal punten. Het traditioneele vuurwerk, waar de Schoorlsche V.V.V. feesten zulk een goeden naam van heeft, was dit jaar bijzonder goed verzorgd en kwam tegen het groen der bosschen schitterend uit. Het dwong de al- geheele bewondering af. De dansvloer in de groote tent had druk bezoek en veel aftrek. Er was voor den dans van de zijde van het publiek groote belangstelling: trouwens, het bezoek van den geheelen dag was nog grooter dan voorheen. Ook dezen avond waren de winkels en café's weder smaakvol verlicht, en was het in het dorp zelve recht gezellig. De duizenden menschen hebben volop van dit mooie feest genoten. W I ERIN GEN Gistermorgen vond ten gemeentehuize de aanbe steding plaats voor het aanleggen van gedeelten rioleering langs de Noord- en Zuidziide van den Ko ningsweg in de Belt en langs de Westzijde van de Belterlaan te Hippolytushoef. Ingeschreven werd door de volgende aannemers: 1. Belt, 2. Beltcrlaan; a. ongave per Meter riolee ring, b. opgave per te plaatsen straatkolk). Fa. Dekker en Lont la f 1.42, 11» f 28.40, 2a f 2.06, 2b f 28,40; D. J. Mosk. Breezand la f 1.65, lb f 34.50, 2a f 1.85, 2b f 34.50; N. Tijsen en S. Ottens: la f 12SV2, lb f 23.70, 2a f 1.48%, 2b f 23.70; Gebr. E. en L. Bugel la f 1.50, lb f 45, 2a f 225, 2b 1 47.50; T. Ippel: la f 120, lb f 24.50, 2a f 1.45, 2b f 24.50; Gebr. D. en S. Lont: la f 1.14, lb f 24, 2a f 1.36, 2b f 24. Voor zoover geen woonplaats is vermeld zijn de inschrijvers te Wieringen woonachtig. De gunning is aangehouden. Overwerkvergnnnlng. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de Directie der N.V. Werkspoor te Utrecht vergun- UIT DE FILMWERELD DE MILLE ALS TELESCOOP. Regisseur Cecil B. de Mille heeft reeds meermalen de wereld verrast door aan een tevoren vrijwel on bekend acteur en actrice een zeer belangrijke rol toe te bedeelen. En ofschoon doorgaans zijn „ont dekkingen" over groote talenten bleken te beschik ken, heeft zijn voortdurend speuren naar nieuwe krachten, terwijl er toch zooveel erkend goede spelers zijn, reeds dikwijls kritiek mpeten hooren. Onlangs heeft DeMille, bij wijze van hóoge uitzondering, zelf de pen ter hand genomen om zich tegen aantijgingen van dien aard te verdedigen. Hij schreef het volgen de: Hoe ik sterren maak. „Men heeft mij al van heel wat beticht, van een voorkeur voor badkuipen, voor vleiers, en andere min of meer ongezonde onderwerpen, maar nog nooit heeft men van mij kunnen zeggen, dat ik een artikel in een krant heb geschreven. Nu ik dat tenslotte toch doen ga, is dat een geheel nieuwe sensatie voor me en het zou een prachtgelegenheid zijn om nu eens fantastische en dwaze geruchten te verspreiden over journalisten, net zooals die heeren nu al twintig jaar geruchten over mij verspreid hebben... maar dat is toch niet mijn plan. Ik heb me overigens altijd buitengewoon geamu seerd met die sprookjes, die ze over mij publiceerden. Het waren pittige en interessante artikeltjes; niet veel meer dan dat, maar meer vraagt een kranten schrijver of -lezer ook niet immers? Een van de dingen waarover ze mij geregeld ka pitelen is mijn voortdurend zoeken naar allerlei ta lenten iedere keer dat ik weer een film maak. De journalisten willen er mijn aandacht op vestigen, dat Hollywood overbevolkt is met talentvolle spelers, die maar al te graag een rol van mij zouden aanne men. Nu is Hollywood inderdaad overbevolkt, maar niet met talent. Dit laatste is een zeldzaam artikel, waar naar men lang zoeken kan zonder iets te vinden. Daarom moeten regisseurs zoo nu en dan afwijken van de gebaande wegen, indien zij een Alice in Won derland, een onbedorven meisjesstudent of een vrouw met vampiereigenschappen noodig hebben. Soms behoeven we niet ver van huis te zoeken, maar dat gebeurt niet dikwijls. Twee bijzondere voorbeelden daarvan zijn Judith Allen en Claudette Colbert. - In varband met bovenstaand feit, heeft zich te Krommenie een Comité gevormd, dat zich ton doel heeft gesteld het houden van eenige feestelijkheden van 15 tot 19 September a.s. Onder meer heeft het op zijn programma staan het houden van een op tocht en een gondelvaart, terwijl tot slot een schit terend vuurwerk zal worden afgestoken. Hoofddoel is het houden van een tentoonstelling op het gebied van Handel en Industrie, waarvoor reeds eenige firma's stands hebben gehuurd. Boven dien zal een kermesse d'été worden gehouden. Een ruiin aantal groote en kleine zaken zal op de ze kermesse een standplaats innemen. Bovendien zal op Zondag 16 September a.s. een groote Harddraverij worden gehouden om het kam pioenschap van Noord-Holland, waarvoor extra prij zen beschikbaar worden gesteld. Aangezien Krommenie dat met baar prachtige Industrieën, zooals Blikfabrieken. Linoleumfabriek, Zeildoekweverijen, Sigarenfabrieken en Verffabriek, haar groote opkomst heeft te danken aan de Nauerna sche Vaart, die zulk een uitstekende verbinding te water geeft met Amsterdam en de Zaangemeenten, bestaat er bij de ingezetenen reeds groote medewer king om dit heugelijk feit te herdenken en mag worden verwacht dat de opkomst van belangstellen den uit andere gemeenten zeer zeker «root zal ziin. Het comité rekent daar ten minste op. Vermeld dient te worden dat de Gemeenteraad de beschik king heeft Reeeven over het eroote Schoolplein waar op de Jaarlijksche kermis wordt eehouden en een terrein van het Gasbedrijf, waarop de tenten voor de Tentoonstelline zullen worden eeplaatst. ning verleend om ten behoeve van het monteeren van schuiven voor de uitwateringssluizen te Den Oever overwerk te doen verrichten van 31 Juli t.m. 31 October 1934 door een ploeg van tien arbeiders. Loop der bevolking over Jnli 1934. Ingekomen: Mw. A. v. d. Stam uit Rheden; A. H. van Wijck en Rczin uit Amsterdam: E. Henkei uit Roosteren; J. Y. Holtrop en Rezin uit Medemblik; W. Meijer en Rezin uit GroninRen: Ww. F. EnRel Reb. Dol uit Wervershoof; Mw. M. H. Jorna uit Frnneker; Mw. G. C. Nap Reb. Groet uit Schapen; N. Nap uit BarsinRerhorn; Y. Kampman uit Medemblik; Mw. G. Wolters peb. v. d. Zwaag uit Leek: L. Wisse uit Rit- them: Wed. H. Medik peb. K. Jonpens uit Edam: Mw. A. Wolters peb. Fonck; M. Th. Rau uit Alhlasser- dam; Mw. G. Rerkemiier: D. C. Kooii en eezin uit Texel; Mw. M. Bosboom uit Koedijk: Gezin H. Kroon uit Emmen: Jac. Halma uit Ferwerderadeel: Mw. G. Tuinman uit Alkmaar: Corn. Korshuizc uit Me demblik: Tj. van der Wal uit Drachten. Vertrokken: A. P. Vermeij en pezin naar Sliedrecht Mw. E. F. de Wit naar Den Helder: P. Volder en pezin naar Leiden: Joh. Vrielinp en pezin naar Franekeradeel: R. Schuilinp en pezin naar Wilder- vank; J. C. N. Rinpelinp en pezin naar Leeuwarden; C. Jaspers en pezin naar Elsloo: L. Jellem n. Dnn- tumadeel; J. van Dijk naar Bloemendaal: Mw. R. Janko naar Leeuwarden: S. de Graaf en pezin naar Medemblik; J. Ph. de Vries en pezin naar Schapen: Jn. Bakker naar Medemblik; H. Zweep naar Anna Paulowna; Mw. J. Meerinp naar Wierinperwaard: J. Jaspers en pezin naar Elsloo: Jn. Eizinpa en pezin naar Oldeboorn; P. Baars en pezin aar Geldermal- sen; C. Haremaker en pezin naar Waalwijk; I. van Biert naar Stad aan 't Harinpvliet; Mw. G. Wieben- pa naar Slootdorp: L. Sicben, naar Ambt Hnrden- berp; Mw. Joh. Burry naar Wonseradeel: L. Hooij- kaas naar Middenmeer; A. van Mil naar Barsinper- horn. BARSINGERHORN Bij de gehouden stemming ter benoeming van Be stuursleden voor den Schrinpkaapnolder. wepens overlijden van den heer J. Pluister en bedanken van den heer D. v. d. Oord. werden als zondanip benoemd de heeren P. Pluister en P. Kater. De heer D. Groo- tes werd verkozen tot voorzitter. Het woonhuis met erf en tuin, staande aan de Kreil. pemeente Barsinperhorn, en eipendom van den heer Jb. Compas. is bij onderhandschen verkoop in eipendom overpepaan aan den bewoner, den heer C. Schermer. CECIL B. DE MILLE. De eerste was pas kort geleden uit New Y'ork naar Jollywood gekomen, na door de Paramount te zijn geëngageerd, toen ik op zoek ging naar een actrice, die voor de hoofdrol van „This Dav and Age" in aanmerking zou kunnen komen. Ik liet tallooze op namen voor me afdraaien en juist toen ik er aan begon te wanhopen het geschikte meisje onder de Hollywoodsche actrices te zullen ontdekken, werd een proefopname van Judith geprojecteerd. Onmid dellijk zag ik dat zij de personificatie was van de figuur die ik me had voorgesteld de betreffende rol te doen uitbeelden. Maar haar opname was de eenige uit ongeveer driehonderd stuks, die mij bevredigen kon en het had dus weinig gescheeld of ik had mijn speurtocht bui ten Hollywood moeten uitstrekken." Metamorfose van Clandette. Een nog opzienbarender vondst van onontdekt ta lent midden in Hollywood deed ik met Claudette Colbert. Ik zocht tijdens de voorbereiding van „Hot Teeken des Kruises" naar een schoone actrice, die. de rol van de wreede en boosaardige Poppaea, do vrouw van Nero, zou kunnen vervullen. Tot op dat oopenblik had nog nooit iemand Clau dette Colbert voor een rol van dat genre jn aan- Een Haagsche dame gedood. Zaterdag reed in den laten middag in de nabijheid van Luxeuil-les-Balns tusschen Nancy en Besangon de heer E. F.. van Blokland, tandarts te 's-Gravenhage, met zijn auto. waarin zijn echtgenooic en dochter za ten. Waarschijnlijk heelt de heer v. 13. een anderen auto ingehaald en is daarbij ter zijde van den weg in een kuil gereden. Verondersteld wordt dat hij toen het stuur is kwijtgeraakt en tegen een boom is gereden. Mevrouw van Blokland werd bij dit ongeluk terstond gedood. De heer v. Blokland en zijn dochter zijn ern stig gewond. De heer v. Blokland liep een zware hersenschud ding en een ribfractuur op. Van mej. Van Blokland was een halswervel gekneusd. Ook kreeg zij hoofd wonden. Een arts uit Eindhoven, die later de plaats van het ongeluk passeerde en den Nederlandschen auto ver ongelukt op den weg aantrof, heeft terstond de noen dige maatregelen voor de verzorging der gewonden genomen, die inmiddels naar een ziekenhuis zijn over gebracht. Volgens een later te 's-Gravenhage ontvangen be richt was gisteravond de toestand van den heer Van Blokland redelijk. Ontstellende tuchteloosheid aan den dag gekomen. De Weensche corr. van het Hsbl. meldt: De politiepresident van W'eenen. dr Sevdl, die op deze verantwoordelijke positie gebracht was door zijn vriend majoor Fry en dus de verantwoordelijk heid moet drapen voor het ontstellende falen der politie op 25 dezer, heeft dan eindelijk de consequen ties daarvoor aanvaard en ..verlof genomen". Welke peest nop in deelen van ziin corps hcerschte, wordt duidelijk penoep geïllustreerd door de mede- deelinp van een der hoope ambtenaren van de honds- kanselarij. die zijn ervarinpen tijdens den Putsch' schilderde. Hii vertelde o.a. dat de majoor der politie, die tijdens het belep als eerste parlementair In de vestlnp werd toeeelnten. onpeveer 20 schreden lang salueerend voorbijging ann den troep bandieten, dio op oen binnenplaats rookend lang* den muur lap als bewnklnp der gijzelaars: en die hem niet eens terupproetto! Van de circa 130 heeren, die toen op die binnen plaats waren samenpedreven. beantwoordden volpens denzelfden zegsman overigens 20 man door den rech terarm te heffen en ..Heil Htiler" te roepen, de toe- sprank van den als majoor verkleeden Putchfst. die was komen moedeelen. dat Rintelen, nis opvolger van Dollfuss, binnen een half uur zou verschijnen! b&cvrrvmQjt Is cpaam „wvnst zonder cecuirne. merking doen komen. Al jaren lang speelde ze voor de film, doch beeldde slechts lieftallige heldinnen Zij verwierf daarmee ook een zekere mate van po pulariteit, maar kon toch niet tot de groote sterren gerekend worden. Niemand had zich ooit afgevraagd wat voor in druk Claudette zou maken iu de rol van verleidster, maar toen ik films en proefopnamen van Holly woodsche actrices voor mij liet. vortoonen, trok iets in Claudette's oogen. mond en stem mijn aandacht. Daar waren mogelijkheden waar nog geen gebruik van was gemaakt. Haar mond en oogen hadden de klassieke vorm en diepte, welke door de eeuwen heen hun bekoring hebben bewezen, terwijl bet tim bre van haar stem voorspelde dat er met deze ac trice iets bijzonders te bereiken zou zijn. Ik deed haar een metamorfose ondergaan In over eenstemming met de rol, die ik haar had toegedacht en Claudette Colbert, ontpopte zich als een eerste rangs actrice, waar iedereen verrast van was, ikzelf ook nog. Kleinigheden, die de doorslag geven. DeMille gaat dus, wat betreft het verdeelen van zijn rollen, niet over één nacht ijs. Het duurt soms zeer lang voor hij de geschikte persoon vindt, maar aan den anderen kant valt zijn beslissing doorgaans zeer plotseling en zeer snel. Zijn groote ontdekkin gen doet bij in één oogopslag. Men behoeft hem slechts enkele meters film te vertoonen en hij weet al direct of hij aan de daarin voorkomende spelers iets heeft of niet. Jaren geleden aanschouwde hij eens 'n komische Mack Sennett-twee-acter, waarin voor enkele oogen- blikken een donker, slank meisje in badpak op het doek verscheen, dat tegen een deurpost leunde. Haar lichaamsvormen en de gratie, waarmee zij tegen die deurpost leunde, vertelden hem de mogelijkheid, dio in dit figurantje verscholen lagen, en onmiddellijk liet hij naar haar naam informeeren. Zij heette Glo ria Swanson, en de geschiedenis heeft bewezen dat DeMille ook in dit geval een fijne neus heeft gehad, want zij heeft zeer lang e.n zeer hoog aan Holly woods sterrenhemel geschitterd. Ook over Behe Daniels' toekomst werd met één oogopslag beschikt. In do dagen toen zij nop in Ha rold Lloyd-twee-acters speelde, kwam DeMille een bioscoop binnen, nop juist op tijd om een opname van Behe in één dier kluchten over het doek te zien vliegen. Het was misschien net een halve meter film, waar Behe in voorkwam, maar dat was voldoende om haar een aanbod van DeMille te bezorgen. En do resultaten zijn ieder bekend. De Mille laat zich nooit heinvloedcn door persoon lijke ontmoetingen. Volgens hem zijn de menschen in werkelijkheid heel anders, dan ze op het doek uitvallen, en iemand waarvan men dus tijdens een gesprek den indruk mocht krijgen dat hij een ge boren filmacteur was, zou in beeld erg kunnen t" leurstellen. DeMille oordeelt daarom alleen op gron van proefopnamen of eerder gemaakte films.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6