De vrachtverdeeling der schippers Verkeerde toestanden. Vooruit maar weer!! Theater Royal. De fraude bij de Ned. Varkenscentrale. Uit de OMGEVING LANGEND IJ K Dekschuiten nemen het werk van de te goeder trouw zijnde schippers uit handen. Wat thans gebeurt, precies de omgekeerde wereld. De wet op de evenredige vrachtverdeeling is er oen, waarover al veel is geschreven en gesproken. Men hoort dan ook van verschillende zijden, hoe het voor de schippers onder deze wet wel zou kunnen en eigenlijk moest zijn, als ieder er zijn medewer king maar aan wilde verleenen en eens niet de eigen belangen op den voorgrond liet staan. Als de alge- meene belangen, wat tenslotte toch ook weer het eigen belang inhoudt, welke met deze wet bedoeld worden, werden gediend. Bij verscheidene personen schijnt deze noodzake lijkheid nog maar slecht, door te dringen. Ook de uitvoerders van de wet zouden, naar men ons van schipperszijde mededeelt, wel wat meer voor de vrachtverdeeling kunnen doen, hoewel er ook veel dingen zijn, waar de uitvoerders niets aan kunnen doen. De Langendijker beurtbevrachting heeft, bijvoor beeld, eenige malen de kans gehad, om groote hoe veelheden zand, benoodigd voor den aanleg van we gen in de omgeving van den Langendijk te vervoeren. Men moest daarvoor prijsopgave doen en deze waren van dien aard, dat de aannemers al bijna de verzekering gaven, dat het vervoer van het materiaal door de Langendijker schippers moest gebeuren, waardoor een 15-tal schippers ongeveer een half jaar werk en dus een bescheiden loon zouden kun nen verdienen. Tot hun groote teleurstelling echter heeft men niets meer van de aannemers gehoord en vervoert men het zand op het oogenblik met een aantal dek schuiten, getrokken door een sleepbootmotor. Hier door zou men misschien een paar cent per ton kun nen uitwinnen. Maar, de schuiten van de schippers liggen aan den wal, Werkeloos. Moeten zij zich nu bij den steun aanmelden? Nu vraagt men zich af, of de wet op de evenredige vrachtverdeeling hier geen verandering in kan bren gen, daar er in geheel Noord-Holland veel werk te doen is, doordat men overal bezig is, wegen aan te leggen. Moet dat allemaal door sleepbooten met dek schuiten worden vervoerd? De schippers zijn van meening, dat dekschuiten enz. slechts bij een teveel aan werk worden gebruikt. Thans is het echter precies de verkeerde wereld. De dekschuiten zorgen voor het vervoer en de mo toren der binnenschippers liggen voor de wal. Volgens hunne meening zou het voor hen een ge makkelijke steunregeling zijn, dit werk aan de bo nafide schippers op te dragen. In ieder geval gemak kelijker dan den eenen schipper het werk van een ander op te dragen. Het is te hopen, dat voor de schippers, die trouw aan hun verplichtingen aan de wet voldoen, wat wordt gedaan, daar men het bitter noodig heeft. De maatregelen ten opzichte van in- en uitvoer worden soms zoo plotseling en onverwacht genomen, dat de betrokken personen er niets van weten. Dit is dezer dagen weer voorgekomen met de verlading van pootaardappelen. Verscheidene handelaren wa ren bezig wagons te laden voor verzending naar Duiischland. Sommigen hadden alles reeds voor el kander. Alle benoodigde papieren waren bij elkaar (wat tegenwoordig nog al wat om 't lijf heeft) toen er plotseling bericht kwam, dat de invoer van poot- aardappelen nu niet vanaf 1 Augustus mocht plaats vinden, maar dat moest worden gewacht tot 15 Augus tus. Het gevolg hiervan was, dat de wagons weer ontla den en de aardappelen in de pakhuizen moesten wor den opgeslagen, terwijl ook de verbouwers, die bezig waren hun aardappelen verzendklaar te maken, af besteld moesten worden. Een en ander brengt natuur lijk kosten met zich, waarop niet gerekend is. Het pad van de handelaren gaat ook niet over ro zen. Had men gedacht dat door de regen de luizen- en vlooienplaag in de kool heel wat zou zijn vermin derd, in die verwachting is men teleurgesteld. Mo gen de luizen al iets in aantal verminderd zijn. met de vlooien is het nog treurig gesteld en zij richten nog altijd veel schade aan op de koolakkers. Met de draaihartigheid zijn die plagen oorzaak van een zeer slechten stand van de kool, wat te erger is, nu men mag verwachten, dat de vele tuinbouwers, die er dus door gedupeerd worden, geen steun zullen krijgen, op grond van misgewas. Men deelt ons mee, dat het in de bedoeling van de Commissie van Beheer der Gemeenschappelijke Lichtbcdrijven ligt het 25-jarig bestaan der gasfa briek te vieren op 2 Januari a.s. en dan tegelijker tijd het 25-jarig jubileum van den directeur te her denken. Men is voornemens alle gemeenteraadsleden der 5 gemeenten daartoe uit te noodigen. Een cre- diet zal later worden verleend. We vernemen, dat. Ged. Staten geen bezwaar er tegen hebben, dat afgeweken wordt van het bepaal de in de gemeenschappelijke regeling voor de Licht- bedrijven van Langendijk en St. Pancras en de ge- heele winst dier bedrijven voor 1933 en 1934 in de kas der gemeenten wordt gestort in plaats van de helft, zooals de regeling voorschrijft. De aanvraag daartoe is eeschied od erond van len toestand der gemeentefinantiën, gevolg van de crisis in den tuin bouw. ZUIDSCHARWOUDE. Burgerlijke stand over de maand Juli '34. Geboren: Petronella Johanna Wilhelmina, dochter van Johannes Buiter en Maria Magdalena Antonia Wilke; Wilhelmina Elisabeth, dochter van Johan nes Kos en Alida Heddes; Anna, dochter van Jan Marsman en Sijbregt Wardenaar. Ondertrouwd: Leendert de Graaf en Anna Catha- rina Hart; Jan Jacobus Johannes Peereboom en Grietje Schouten. Overleden: Neeltje Zomer, oud 07 jaren, echtgenoo- te van Picter Schoorl; Maarten Verweel Vooren, 66 jaren, echtgenoot van Margaretha Catharina van der Ploeg. OUDKARSPEL. Bij de gehouden openbare verkooping in het. lokaal van den heer C. Vis alhier, ten overstaan van den notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude, werd het huis met koolboet, stalling en erf aan de Westzijde van de straat en een akker bouwland aan de Kortsloot, eigendom van den heer P. Borst Jr., gekocht dooi den heer D. Wagenaar Cz. alhier voor f5970.—. BROEK OP LANGENDIJK. BOLLEN VEILING. Vrijdagmorgen werd in het veilingsgebouw van de Langendijker Groenten Centrale de derde bloem bollenveiling gehouden. Voor contante betaling wordt 3/4 pet. per maand tot aan Mei 1035 korting gegeven beneveils een vrachtvergoeding van f 0.20 per collo. Op do heden gehouden veiling was de handel ta melijk stug. De aanvoer was iets minder dan ver leden week. Een groot gedeelte der aangevoerde bollen kon niet worden afgenomen, o.m. waren Mu- rilo, La Reine, Will. Copland en Coleur Cardinal zeer weinig gevraagd. Enkele part. mooie Copland kon den soms nog worden vèrkocht. De prijzen waren als volgt: Baron de la Tonnave 11 0.901, Will. Copland 12 op 1.20, 11 0.90, 10 0.70—0.75: Rarfigon 12 op 1.2.0, 11 0.90: Peach Blossom 11 1.40, 10 1.—: Will. Pitt 12 op 1.20; 11 0.90; Flamingo 11 1.30; Roes Luisante 11 1.30; 10 1.—; Prins van Oostenrijk 11 1.30; Mr. van der Hoeff 10 1.10; Pridc of Haarlem 11 0.90: Dubb. Incomberablc rapport no 7-46, 11 1.Murillo 12 op 1.50: Couleur Cardinal 12 op 1.50: Prinses Elisabeth 12 op 1.20; Cullinan 12 op 1.55; 11 1 40; Duc de Berlin 12 op 1.55; 11 1.35. 10 1.05: Generaal de Wet 12 op 2.50; Brilliant Star 12 op 1.60; Bouton dor 11 0.90. 10 f 0.75; Le Notre 11 0.90: Rijzende Zon 12 1.50; 11 1.35; Clara Butt 12 op 1.20. 11 0.90, 10 0.70: Ing- lescombe Yellow 12 op 1.20. 11 0.90. 10 0.700.S0: Lady Moore 11 1.3: Iris Wedgwood 10 1.9—10 0.70, 8—9 0.30; Vuurbaak 12 op 1.50—1.60; El Torca- dore 12 op 1.50; La Mervellle 12 on 1.30. Calvpso 12 op 1.50; Mad. Krelage 12 op 1.20; 11 0.90: Grand Duc 2.30. 11 1.70: Centenaire 12 op 1.25, 11 0.90. Couron- ne dor 10 1.20, alles per 100 stuks. CALLANTSOOG Paard op hol geslagen. Donderdagmorgen wilde de heer C.. Kater een wa gen hooi vervoeren. Zijn paard schrok en sloeg op hol. In den zijkant van den weg sloeg de wagen om. terwijl het paard zich wist los te rukken. Even later kon het worden gegrepen. Gelukkig kwam de heer Kater met den schrik vrij. Dameszangver. „Zanglust." Zooals rpeds Donderdag werd vermeld, heeft boven genoemd koor Woensdag j.1. te Soestdijk den eersten prijs behaald in de 4e afd. Dit is de 2e maal in dit jaar dat het koor onder leiding van zijn eminente directrice Mevr. Breebaart—v. d. Horst naar een concours gaat, wel een bewijs dat er actief gewerkt wordt. Het totaal aantal punten bedroeg 309. De beide vrije nummers waren „Adeste" van G. H. Boedijn en „Baas Teun" van H. W. de Wolff. De eisch om aan den eerewedstrijd, welke des avonds plaats had, deel te nemen was: het hoogste aantal punten van de eerste prijswinnaars Daar het „Soes- tcrbergsche Mannenkoor" 304 punten behaalde, kwam „Zanglust" dus in aanmerking voor den cerewedstrijd. Hier werd „O. wereld gii zijt wonder schoon" van L. van Beethoven gezongen. Begrijpelijk dat directrice, leden en bestuur in de wolken zijn met dit succes. Als bewijs van erkente lijkheid en waardeering werd de directrice bii het vertrek uit Callantsoog een fraai bouquet aange boden. Te ruim elf uur arriveerde het koor per bus, luid zingende de bekende hymne van „En er is geen club De vroolijke en succesvolle dag zal alle medewerkenden nog lang heugen. Door B. en W. is aan den heer G. Kuiper ver gunning verleend voor het bouwen van een bur gerwoonhuis, eveneens aan den heer Adr. Vos Jnz. Aan den heer H. Kaan te Bergen is vergunning ver- lepnd tot herbouw van een boerderij met woonhuis bn veestalling. Zwemwedstrijden. Dé- jaarlijksche'door do--zwemvereen. „Paal 13" al hier te organiseeren zwemwedstrijden, worden op 5 Aug. a.s. in zee gehouden. Uit Den Helder 'cn Schagen is door de zwemvercenigingen medewerking toegezegd. Burgerl. Stand over de maand Juli 1934. Geboren: Gerrit, zoon van Jan Hoek en Trijntje ten Boekei. Pietertje, dochter van Klaas ten Boekol en Guurtje de Boer. Anna, dochter van Hendrik Kooger en Grietje ten Boekei. Johannes Petrus, zoon van Pe trus Joannes Strooper en Neeltje Filmer. Ondertrouwd: Cornelis van Rossum, oud 25 jaar en Rensje Hollander, oud 28 jaar. Getrouwd: Geene. Overleden: Roelof Fidder, oud 6 jaar, zoon van Harmen Fidder en Jantje Fidder. Loop der bevolking over de maand Juli 1934. Ingekomen: Rensje Hollander, van Den Helder naar B no. 82. Haye de Jong, van Wieringerwaard naar B 43. Vertrokken: Rensje Hollander, naar Sint Maarten. SINT MAARTEN Woensdag j.1. was het de dag, dat onze ouden van dagen hun „uitje" weer hadden. Begunstigd door prachtig weer. heeft dit plaats gehad. Toen dan ook te half tien, na eerst in café ..de Tuin bouw" een kop koffie met een koekje te hebben ge consumeerd, de afrit plaats vond. zag men niet anders dan vroolijke gezichten cn wuivende handen. Het program luidde dit jaar Wieringen en de Meer. voorts Mcdemhlik. Enkhuizen. Hoorn en Alk maar en zoo weer op huis aan. Bii de thuiskomst, welke te ruim 9 uur plaats vond, was een elk hoogst voldaan over de reis. Bij de thuiskomst was het, evenals andere jaren, weer heel druk in de zaal van Ab en Antje, opge- vroolijkt door een strijkje van Schut en Co. Ook hier nog eens een verfrissching toeeediend, waarbij door H. v. d. Struik een paar aardige no.'s werden gezongen. De heer P. Siewerts bracht als oude van dagen dank aan hen. welke ook weer dezen reis hadden mogelijk gemaakt, waarna voorzitter in zijn slui tingswoord ook dank aan allen bracht voor gaven en moeite zich getroost tot genot onzer ouden van dagen. Als attractie werd aan al deze oudjes een pakje paling gepresenteerd, welke de heer S. van Drunen voor dit doel gratis ter beschikking had gesteld. Politie. Verloren: een damesmuts. HFFRff TT aOWAAPT) VEENHUIZEN. De kermis alhier, die alweer achter den rug is, kenmerkte zich door een gezelligheid, zooals in ia- ren niet gebeurd is. Geen enkele wanklank werd vernomen en vooral Maandag bleef oud en jong lang onder het genot van een dansje biieen. De ge broeders tSchermer van Hoogwoud hebben er met hun schitterende dansmuziek de stemmin<r echt we ten in te brengen en wel een groot aandeel in het mooie verloop van deze kermis gehad. WTFPTNCEPW AAPT) Woensdag 1 Aug. maakte 't kinderkoor van de Wieringerwaarder Arbeiderszang een leuk uitstapje. Per autobus vertrokken de kinderen onder leiding van een viertal dames naar Bergen. Hier werd een bezoek gebracht: aan het Lunapark, waar de kinde ren naar hartelust genoten. Voor velen was er wat nieuws te zien. Vervolgpns ging de tocht naar Zandvoorf. Hierop naar het Kopje van B.'oemendaal en de mine van Brederode. Tot slot naar de Her tenkamp. 's Avonds om half nenren kwamen de kin deren opgetogen over den heerlijken dag, thuis. WIERINGEN Sportnieuws. Succes-nieuws; programma voor a.s. Zondag: Kampioenschap van Noord-Holland B: Succes I B.K.C. I. Aanvang 2.30 uur. Vriendschappelijk: Kolhorn I—Succes 3. Vcrtr. 1 u. Succes 4—B.K.C. 3. Aanvang 12.30 u. Succes a— B.K.C. a, aanvang 11 uur; Succes 1>—B.K.C. b, aan vang 10 uur. Landelijke Rijvereen.: Geen rijles. Door een tweetal controleurs der Crisis-Zuivel- Centrale is een flinke hoeveelheid roomboter in be slag genomen, onder meer bij S. te Oosterland en K. te Stroe. aangezien de bij de Crisis-Zuivelwet vast gestelde merken niet op de boter aanwezig waren, en toch boter werd verkocht waarbij dan het op plakken van een botermerk werd vergeten Niet alleen is alle voorradige boter in beslag genomen, en zal een flinke geldboete in het verschiet liggen, ook is niet uitgesloten, dat veehouders, bij wicn een dusdanige overtreding wordt geconstateerd. van iederen regccringtoeslag verstoken zullen blijven. Men zij dus gewaarschuwd. ANNA PA üm W N A BREEZAND. Heden Zaterdag beginnen de door A.D.O. uitge schreven Ncdprlaagwedstrijden. De navolgende ver- eenigingen hebben zoowel voor hun 1ste als hun 2de elftal ingeschreven: Z.A.P. I cn II (Anna Paulowna); Geel-Zwart I cn II ('t Zand); R.C.B. I en II (Breezand). Zaterdagsavonds spelen de eerste elftallen en Donderdags de 2de elftallen. ZIJ PE PETTEN. Zondagmorgen 10 uur zal de alhier gestationneerde reddingsboot van de Noord- cn Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij worden geprobeerd. Burgerlijke stand van 27 Juli Lm. 2 Aug. 1934. Geboren: Guurtje, dochter van Tcunis Kooij en van Aaltje Bakker; Catharina Anna Maria, dochter van Antonius Johannes Hurkmans en van Maria Petronella Heijne. Ondertrouwd, getrouwd of overleden: Geene, gebruikte automobielen verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. BEVORDERD. Th. Kroone alhier is overgegaan van de 2e naar de 3e klasse der Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Deutekom, thans onderwijzer te Midden-Beemster, slaagde dezer dagen te Utrecht voor het examen Engclsch L. O. Onze vroegere plaatsgenoot de hoer R. A. Nottel- man, tlians te Alkmaar, slaagde Vrijdag j.I. te Haar lem voor de Hoofdacte. BOUWEN. De bouw van oen woonhuis in de kweefcerij van de firma Kruit alhier, is opgedragen aan dc Gebr. Veter te Schagerbrug, als zijnde dc laagste inschrij vers. Het huis wordt gebouwd onder architectuur van Üen heer Chr. Dekker alhier. Ingeschreven was als volgt: G. Koning f 3325; S. Knüwer f 3200; D. Koning f 2998; J. Stipriaan f 2915; J. Smit f 2910; B. C. Zee man f 2780; A. Bakker f 2794; Blaauboer en v. d. Ho ven f 2750; Th. Boekei f 2695; Gebr. Veeter f 2649. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was iets minder bij de vorige week. De handel was trekkend. Er waren wel veel kooplieden. Hoogste noteering f235.werd gekocht door slager Veerman uit Den Helder, af komstig van slager Berkhouwer alhier. De koe kwam op 30 ets. In kalf- en gcldekoeien was aardig handel. Aanvoer van pinken is nog wat vroeg. De handel in stieren was stug. In graskalvcren een kalmen handel. Nuchtere kalveren gewoon prijshoudend. De handel in paarden was kalm. De heer K. Stam mes uit Hecrhugowaard had weer pracht-beestcn aan gevoerd. De handel in schapen en lammeren was over het geheel stug te noemen. Oude slachtschapen f 16—f24. Te kort. Vette varkens waren er weinig aangevoerd. De han del liep vlot, 16 ets., hoogere noteering. De handel in biggen en schrammen was zeer ma tig. Op do kippenmarkt was het een goeden handel voor alles, er was veel aangevoerd. Op de stallenmarkt was weer drukte; verschillende kooplieden gingen weer staan. Zoo heet de nieuwe Bouwmeester'» Revue, die Don derdag, Vrijdag en Zaterdag, 23, 24 en 25 Augustus in ons Theater Royal zal worden opgevoerd. Het zijn een stapel enthousiast gestemde recensies die ons spre ken van de triomfen van Buziau, Nieuwenhuizen en anderen, en die ons vertellen van den jubel van bij val die deze zoo schitterend verzorgde revue overal kreeg. 't Is ook dit jaar alleen Schagen dat in Hollands Noorden rle eer geniet deze revue binnen haar „mu ren" te zien opvoeren. Succes? Natuurlijk als al die jaren, met stampvolle zalen. Voorloopig rapport aan de Koningin. De Commissie van Onderzoek betreffende dc crisis maatregelen, heeft op 31 Juli aan Hare Majesteit de Koningin een voorloopig rapport aangeboden omtrent de vraag of bij de gestie van dc Ncdcrlandsche Var kenscentrale iets geschied is, dat uit een oogpunt van politieke moraliteit afkeuring verdient. DE OVERSTROOMINGEN IN KOREA. 350 dooden, 30 miljoen yen schade. Volgons een officieel bericht uit Seoel hebben de jongste overstroomingen in Korea 350 menschen het leven gekost, zijn 12.000 huizen door de woedende wateren weggevaagd en 53.000 andere huizen onder- geloopen. De totale schade wordt op 30 millioen yen geschat. ONTPLOFFING IN CHINEESCHE STEEN KOLENMIJN. Elf arbeiders gedood. Moekden. In de steenkoolmijnen van Tsjailan zijn tengevolge van een ontploffing elf arbeiders om het leven gekomen. NOODWEER IN DE BENEDEN KARPATHEN. De bliksem in een schooL Warschau. (V.D.) In de streek der Beneden-Kar- pathen heeft een hevig noodweer gewoed. Nabij Zywice is de bliksem ingeslagen in een school, waar door deze tezamen met elf andere gebouwen geheel in de asch werd gelegd. Een eerste, klasse vacantieprogramma draait deze week in Theater Royal. Eerstens is daar het succes volle filmwerk: „Als je jong bent met den be kenden tenor Joseph Schmidt in een der hoofdrollen en naast hem de onovertroffen filmkomiek Szöke Szakall. Carlo is op het landgoed van Graaf Rossani als zoon van de huishoudster Theresa ter wereld ge komen. Rossani heeft hom tuinman laten worden, ondanks zijn mooie stem, die hem tot zanger voorbe stemd heeft. Doch Rossani is van meening dat een vak zekerder is cn wil daarom de groote plannen van Carlo niet steunen. Carlo is tezamen met Lisetta, dc dochter van den graaf, en Roberto, de zoon van den dorpsorganist opgegroeid. Nu is Lisetta 21 jaar geworden. Zij bemerkt niets van de vurige liefde van Carlo, en zijn verlangen, op haar verjaardagsfeest voor de vele voorname gasten te mogen zingen, wordt door den graaf geweigerd. Carlo stort zijn hart uit bij zijn vriend en beschermer, den koetsier Beppo, die hem overhaalt de wereld in te gaan en tc studeeren. Ook Lisetta kan hij slechts veroveren, als hij al? zan- HAPENKAPSPET Bij de op Vrijdag j.1. gehouden rekening van het Veefonds alhier, bleek dat over het 3e kwartaal verzekerd waren gemiddeld 922 koeien en 177 kal veren. Verloren of afgekeurd waren 12 stuks. De omslag werd bepaald op: Mei f 0.30. Juni f 0.40 cn Juli f 0.30. Tot hoofdingeland van de banne Harenkarspel is herbenoemd de heer P. Nieuwboer alhier. ger iets zal hebben bereikt. Carlo gaat met Bcppo naar de stad en wordt in het koor van een theater aangenomen. Doordat on eon dag de tenor gedurende de voorstelling, niet zonder schuld van Beppo, schor wordt en Carlo in zijn plaats zingt, komt hij op de eerste trede van zijn carrière. En spoedig weerklinkt zijn stem in de groote steden van twee werelddeelen, engagementen worden hem aangeboden en hij wordt beroemd. Doch alles, wat hij bereikt, lijkt hem do weg tot Lisetta. Beppo vraagt hem, of hij zeker is van haar, doch Carlo zegt hem, dat hij als tuinman niet gewaagd heeft haar zijn liefde te bekennen, doch dat hij voelt, dat zij op zijn terugkomst wacht. Hij weet echter niet, dat Lisetta sedert haar prilste jeugd Ro berto lief heeft, die ook musicus is en Carlo dik wijls bij het zingen heeft begeleid. Op het hoogtepunt van zijn succes vraagt Carlo zijn moeder, Roberto te sturen, daar hij hem als vasten begeleider wjl hebben en hem eveneens tot roem brengen wil. Roberto is hierover zeer verheugd, daar hij hierin de mogelijk heid ziet, Lisetta te veroveren. Op het landgoed is veel veranderd. Rosani heeft door zijn lichtzinnigheid groote verliezen geleden. Op een goeden dag deelt hij Carlo's moeder mee, dat hij geruineerd is cn zij waar schijnlijk op haar ouden dag het landgoed zal moe ten verlaten. Beppo, die het geld van Carlo beheert, koopt alle wissels van Rossani op en verzekert zoo doende het landgoed voor Carlo. Vóór zijn tweede tournée naar Amerika haasten Carlo cn Roberto zich met Beppo naar huis, naar Lisetta. Carlo hoopt de droom van zijn jeugd te kunnen verwezenlijken en Lisetta te trouwen. Als hij haar vraagt of zij zich op zijn terugkomst verheugt, zegt zij hem, dat zij zeer blij is, doch het meest, omdat hij haar Roberto, dien zij liefheeft, heeft teruggebracht. Rossani stemt toe in het huwelijk van Roberto en Lisetta cn op het feest, gegeven ter eere van Carlo. wordt de verloving bekend gemaakt. Hij vraagt den beroemden zanger, ter eere van zijn kinderen te willen zingen in dc zaal, waaruit hij hem op Lisetta's 21 sten verjaardag, weg gejaagd heeft. Carlo is zeer vertwijfeld over zijn lot De. teleurstelling heeft hem zeer getroffen en Beppo, die zeer aan hem gehecht is, tracht hem te troosten, door hem de wissels, die hem tot den eigenaar van het slot maken, te geven. Doch Carlo denkt er niet aan, zich te wreken on vernietigt dc wissels. Hij hoopt, dat zijn jeugd, de liefde voor zijn moeder, zijn talent en zijn roem hem vergetelheid schenken in de toekomst, die alleen aan zijn kunst gewijd zal zijn. Voor wie meer van het spannende en avontuurlijke op het witte doek houdt, biedt, het programma „Rid ders van het Westen" een echt wild-west film. GEMEENTE SCHAGEN. Vertrokken personen gedurende de maand Juli 1934: Groet Guurtje Catharina naar Wieringen, Ilippo- lytushoef Bijlstraat 7; van don Dorpel Cornelis en gezin naar Don Helder, Vijzelstraat 95; Stevens Marm naar Winkel, Groetpolder; dc Haan wed. J, (Redmers Jantje) naar De Rijp, Rcchtestraat 90; Moll Picter en gezin naar Rheden, de Steeg Spoor- woning; Jakobscn Laurens naar Gculle, Iiulsen 181; Klaasing Willem Rudolf naar Borgh (Geld.), 's Hec- ronberg Klinkorstr. B73; van de Laar Petrus Jozef naar Laren (N.H.), St. Janstraat 20; Smit Jannetje naar N. Niedorp, Oude Mannen en Vrouwenhuis C 122; Meijer Janke naar Den Helder, v. d. Duin van Maasdamstraat 31; Boots Jacobus Johannes naar Haren karspel. Waarland D 100; Kaper Dirk naar Bar- singerhorn, Haringhuizen D 8; Sleutel Mnarfjc naar Alkmaar, Spoorstraat 44; Volder wed. J. (de Vries Aaltje) naar Anna Paulowna, Lotweg 4; van der Meijden Jacobus en gezin naar Den Helder, Achter straat 17: Ilaren Arie naar Hilversum, Neuweg 200; N'eefkes Maria naar Den Helder, Stokman Bossche- straat 16; Schild Trijntje naar Mcdemhlik, Ged. Ach terom: Lindhout Willem J. en gezin naar Wieringen Den Oever Nieuwlandenvog; Wulff wed. J. M. F. (Franzen C. P.) naar Amsterdam, G. Doustr. 147 I; Tuinman Cornelis en gezin naar Heiloo, Westerweg C 99. Ingekomen personen: de Vries Jan Phillppus en gezin. C 140, van Wieringen: Gootjes Cornelis en ge zin. K 37, van Harenkarspel: Kossen Nicolaas en gezin C 115g, van Amsterdam: Vos van Zalinge Bertha, B 125, van Haarlem: Philipzen Johannis, C. 14, van Anna Paulowna: Berkvens Cornelis Jo hannes, A 65, van Valkenswaard; Dobma Siids, H 41, van Zijpe; de Jager Cornelis. C 94. van Zaandam; Brouwer Jan Cornelis, E 133, van Winkel; Rriige- man Cornelia F.. C 95a, van Almelo: Bosma Fran- riscus, B 127, van Mcdemhlik: Sampion Frederikus W„ B 41, van Haarlem: Vos Gerrit Cornelis. A 83. van Zijpe; Wilkens Hindrik, H 46, van Hoogwoud: Schram Anskje, E 115, van Gaasterland: ICaluznv •\gnes, F, 112, van Hamborn (Duitschland): Kusr' Frieda. B 29, van Rustringen (Dl.); Jasmer Fric'-. G 23, van Gernheim (Dl.); Slagter Jan Cornet'1' 17 101, van Zijpe; Put Simon en gezin, E 150. van Si. Maarten,

Schager Courant | 1934 | | pagina 2