De hitte in Amerika. VELO OVERHEID EN OMZETBELASTING. Merkwaardige vondst te Arnhem. Twee jongens te water. DUUR VARKENSVLEESCH. De bezuiniging op het onderwijs te Amsterdam gaat door. DE TOL AAN HET VERKEER. Na de Putsch te Weenen. Zwaar onweer in de Fransche Alpen. doet uw wasch snel goed billijk laat tijd en lust voor uw gezin Het aardappelbesluit. Gevecht tusschen 4000 negers en de politie. VOORWAARDEN VAN EEN AANBESTEDING DOOR DE GEMEENTE AMSTERDAM MET DEN INSCHRIJVINGSPRIJS INCLUSIEF OMZETBELASTING. ZULKS IN STRIJD MET DE WET. Op G Augustus a.s. wordt door de gemeente Am sterdam een aanbesteding gehouden voor de leve ring van 8 milliocn straatklinkers, waarbij o.m. wordt bepaald, dat dc prijs van inschrijving, die per eenheid is. de omzetbelasting moet inhouden. Naar aanleiding van deze benaling heeft het F.erste Kamerlid, de heer Blomjous, zich tot den Minister van Financiën gewend met de vraag of de Minister met hem van oordeel is. dat deze bepaling in strijd is met de constructie der wet op de om zetbelasting, waar immers artikel 8 zegt. dat de be lasting verschuldigd is door den fabrikant, die de goederen levert en dat de fabrikant verplicht is de belasting aan den kooper in rekening te brengen, welke laatste gehouden is haar te gelijk met den koopprijs te voldoen, en dat bedingen strijdig met dit artikel nietig zijn. Is de Minister niet van oordeel, dat de openbare lichamen zich dienen te houden aan de wet en aan de ministerieele aanschrijving tot hen gericht ver zoekende te koopen exclusief omzetbelasting? Is de Minister niet van oordeel, dat dit voor beeld door openbare lichamen gegeven, er toe zal leiden dat ook particulieren druk zullen gaan oefe nen op verkooners-fabrikanten om den koopprijs te bepalen inclusief omzetbelasting en dat. zoodoende, tegen de bedoeling van den wetgever in. deze be lasting een zuivere bedrijfsbelasting wordt, welke, waar de industrieën reeds thans in een zeer moei lijken toestand verkeeren, een al te zwaren last op haar zoude leggen? Welke maatregelen stelt de Minister zich voor om de openbare lichamen tot de cKertuiging te brengen, dat het op de eerste plaats op hunnen weg ligt. letter en geest der wet te handhaven? Juweelen halssnoer in de mest. Een inwoner van Arnhem heeft een merkwaardi ge vondst gedaan. Toen een zekere Br., wonende op den Paasch- berg, waar hij een winkel heeft, op zijn land. vlak achter Bronbeek werkzaam was. zag hij tusschen de aanwezige mest, wat glinsteren. Hij nam het op en spoelde het af en het bleek een metalen halsketting te zijn. die bezet was met steentjes. B. sloeg er verder geen acht op. nam het mee naar huis. doch meende overigens dat het waardeloos voorwerp was. Het tegenovergestelde bleek weldra. B. liep toevallig een rechercheur van politie tegen het lijf. aan wien hij liet voorwerp liet zien met de vraag of het eenigc waarde had. De rechercheur herkende den ketting oogenblikkelijk als een nog vermiste kostbaarheid van een diefstal, waarnaar zelfs in Pa rijs en andere groote steden was gezocht. Het was oen gouden ketting bezet met juweelen, die destijds gestolen werd bij Baronesse v. Verschuur aan den .lansbinnensingel te Arnhem door den bekenden in breker P.. die inmiddels zijn straf al uitzit voor een serie inbraken. De „Msb." vernam nog. dat de mest. waarin de ketting gevonden werd, op bet land was gebracht door dc Gemeentereiniging, die op haar beurt deze substantie wint uit.de stadsriolen. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat de inbreker het voor werp in een of anderen put heeft geworpen, toen hij inecifde Unfcfek't té 'zifh. Een van hen in de diepte verdwenen en verdronken. Donderdagavond omstreeks acht uur in een 14-ja- rige jongen in de rivier Dommel te 's Hertogenbosch verdronken. Twee kinderen waren aan het spelen bij de rivier en poogden een in het water geraakten bal te grijpen. Hierbij geraakten zij beiden te water. Een fietsjongen, de 17-jarige J. v. Balen uit 's Her togenbosch, die over de brug fietste en het ongeluk 7.ag gebeuren, aarzelde geen oogenblik en sprong ge kleed van de zes meter boven de oppervlakte van liet water gelegen brugleuning te water. Het mocht hem gelukken de beide jongens vast te grijpen en hij kon v. d. P. naar den kant duwen. Het was hem echter niet mogelijk den anderen drenkeling langer vast te houden, daar zijn krachten uitgeput waren. De jongen verdween dan ook weer in de diepte. Hoe wel hij nog verschillende malen dook kon de redder den knaap niet meer boven de oppervlakte brengen. Intusschen hadden zich nog eenige menschen te water begeven, waaronder de heeren Van Vught en Vogel, beiden gediplomeerde leden van de Bossche reddingsbrigade. Eerstgenoemde mocht er in slagen, nadat de jongen reeds meer dan twintig minuten in het water had gelegen, hem boven te brengen. De voor/.üter van de reddingsbrigade, dr. Kort beek. was spoedig ter plaatse en paste kunstmatige ademhaling toe. Ook trachtte men nog met een zuur stofapparaat de levensgeesten weer op te wekken, wat echter niet mocht gelukken. Portefeuille met 145 gulden aan bankpapier opgepeuzeld. De daders onmiddellijk ge dood, maar zonder resultaat. Een landbouwer te Gaanderen, die uit zijn varkens hok, drie varkens, die verkocht waren, weghaalde, verloor daarbij ongemerkt een portefeuille met f145 aan bankpapier. Toen hij eenigen tijd later bij het hok terug kwam zag hij de dieren aan een stuk leer knabbelen, wat bij nadere beschouwing zijn portefeuille bleek te zijn. De dieren werden terstond geslacht, maar in de ma gen werden slechts onherkenbare snippers van het geld gevonden. Gedeptueerde Staten maken gebruik van hun bevoegdheid. Amsterdam: Naar wij vernemen hebben Ge deputeerde Staten van Noordholland gebruik gemaakt van de paragraaf in de wet op het Lager Onderwijs, waarbij aan Gedeputeerde Staten het recht wordt verleend, het aantal openbare scholen in iedere ge meente te bepalen. Het voorstel van B. en W. der hoofdstad inzake het opheffen van 41 scholen, welk voorstel door den Raad niet werd goedgekeurd, zal dus worden uitgevoerd. AUTO TEGEN EEN BOOM. Twee zwaar gewonden. Te Eerbeek is ter hoogte van de villaas „De Kempe" en „Zonnewenk", een auto, waarin een tweetal per sonen uit Enschede gezeten was, vermoedelijk door dat de snelheid te groot was en men de bocht niet kon halen, tegen een zware eikenboom gebotst. De wagen werd ernstig beschadigd. De beide inzittenden bekwamen ernstige inwendige verwondingen en zijn, nadat de eerste hulp verleend was door dr. Krol, naar het ziekenhuis te Zutfen overgebracht. Een der slachtoffers was bewusteloos. De politie heeft een onderzoek ingesteld. TWEE MEISJES BEKNELD GERAAKT. Tusschen auto en hek. Donderdagmiddag zijn op den Rijksweg te Balk, twee meisjes uit Langweer, die daar fietsten, bekneld geraakt tusschen een auto en aan den rechterkant van den weg staand hek. Een der meisjes brak haar beide beenen en is naar het ziekenhuis te Sneck vervoerd, het andere meisje werd slechts licht gewond en kon na verbonden te zijn naar huis terugkceren. VOORBAND GESPRONGEN. In volle vaart tegen een boom gereden. Donderdagavond omstreeks half elf is de ruim 40- jarige manufacturenhandelaar Jb. Popma uit Heeren veen, door het springen van een voorband, nabij Oudeschoot in volle vaart met zijn auto tegen een boom gebotst. P. werd daarbij zwaar gewond, hij is, nadat de eerste hulp verleend was, per ziekenauto naar Heeren veen overgebracht. Zijn toestand is zorg wekkend. De auto is geheel vernield. MEISJE ONDER EEN VRACHTAUTO. Aan de gevolgen overleden. Donderdagmiddag is het 10-jarig meisje A. Hane- graaf te Amersfoort, toen zij in de Dal iast raat voor een vrachtauto reed, plotseling van haar rijwiel geval len. met het noodlottig gevolg, dat de achterwielen der auto over haar heengingen. Het meisje is in het St. Elizabethziekenhuis aan de gevolgen van de be komen verwondingen overleden. De derde aanvoerder krljgs levenslange kerkerstraf. WEENEN. De derde leider van de opstandelin gen, die de vorige week Woensdag het gebouw van de bonskanselarij binnendrongen, de houthandelaar Paul Hudl, is door de militaire rechtbank tot levens lange kerkerstraf veroordeeld. Voor het opleggen der doodstraf achtte de krijgsraad geen termen aan wezig. daar hij Hudl niet als een der voornaamste leiders beschouwde. Tijdens zijn verhoor voor den krijgsraad verklaar de verdachte o.m.: Ik ben op grond van onjuiste me- dedeelingen met de beste bedoelingen naar de bonds- kanselarij gegaan en heb niet de bedoeling gehad, een omwenteling te verwekken." Toen men Hudl in het gymnastieklokaal van wapens voorzag, was hem gezegd, dat dr. Rintelen aan den ingang van de bondskanselarij zou wachten. Daarop had hij bevo len, dr. Rintelen met het commando: „Presenteert het geweer" te begroeten. „Wij namen aan," aldus Hudl, „dat dc actie legaal zou zijn, wanneer dr. Rin telen zich eenmaal in de bondskanselarij zou bevin den." De officier van Justitie: Niet legaal, maar geslaagd! Voorts deelde verdachte mede, dat het meerendeel der ambtenaren van de bondskanselarij, die men naar de binnenplaats had geleid, de rebellen met den Hitlergroet had ontvangen. De officier van Ju stitie gaf hierop ten antwoord, dat de bedoelde amb tenaren inmiddels reeds zijn ontslagen. Waterhoos boven Valloire. Voor mllll- oenen francs cshade. Parijs. De omgeving van de Galibier-pas in de Fransche Alpen is door een onweer geteisterd, dat een schade heeft aangericht, dtt geschat wordt op verscheidene millioenen francs. Vooral ernstig werd het plaatsje Valloire geteisterd. Hier werden tien gebouwen volkomen vernield en drie bruggen door hoog water weggesleurd. Voor de bergingswerkzaam heden werden manschappen van een in de nabij heid liggend artillerie-regiment opgeroepen. Naar het schijnt zijn geen menschenlevens te betreuren. Hier en daar werden alle verbindingen verbroken. Groothandelaren wijzen op de practische onmogelijkheden tot juiste naleving der bepalingen, Door de Groothandelaren in Aardappelen uit dc groote steden, welke te Amsterdam in vergadering hijeen waren, is naar aanleiding van de nieuwe bepalingen aangaande Vervoervcrgunningcn van Aardappelen een telegram aan hot Ministerie van Economische Zaken gezonden, waarin wegens prac tische onmogelijkheid tot juiste naleving van deze bepalingen opschorting van heffing op aardappelen verzocht wordt, daar dc prijzen der aardappelen voor de telers voldoende loonend zijn en dc prils van het product voor vele consumenten te hoog wordt. Naar aanleldng van een ruzie met een kruidenier! Te Philadelphia is het door een onbeduidende aanleiding tot een verbitterden strijd gekomen tus schen ongeveer 800 politieagenten en een menigte van omstreeks 4000 negers. Een negerin had ruzie gekregen met een kruide nier. omdat deze haar volgens haar zeggen vuile suiker geleverd had. Een politie agent greep in en arresteerde dc strijdlustige negerin. Hierop liepen een groot aantal negers te hoop die hun gearres teerde rasgenoote wilden bevrijden. Tenslotte moest een sterk politiedetachement de negers, die zich met flesschen en steenon hardnek kig verdedigden, uiteen drijven. Bij het gevecht werd een politie-agent ernstig gewond, zoodat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Er werden 70 negers gearresteerd. LANGEND IJ K De vraag, of dit iaar nog steun zal worden ver leend aan de verbouwers van vroege aardappelen, houdt de tuinbouwers en hun organisaties ernstig bezig. Als gevolg van den slechten oogst, te wijten aan langdurige droogte en koude in het voorjaar, zijn de financieele resultaten, al waren en zijn de prijzen bevredigend, ver beneden den productie prijs gebleven, althans voor verreweg het grooste gedeelte der tuinders. Van deskundige zijde deelde men ons mee. dat de opbrengst dit jaar voor dc meesten minder zal zijn dan verleden jaar voor de steun van toen in aanmerking genomen. Het prin cipe van de regeering hij het verleenen van steun aan den tuinbouw is tot nu toe geweest, dat voor misgewas of slechten oogst geen garantie wordt gegeven. Jn tuinderskringen wordt dit standpunt gedeeld voor zooverre het normale omstandigheden betreft, doch nu de tuinbouwers reeds enkele jaren met tekorten hebben gewerkt, is een slechte oogst van een hoofdproduct als de nieuwe aardappels zijn, een ramp. die zeer moeilijk te hoven is te komen in een tijd. waarin de tuinbouw een crisis doormaakt, die hem vooral in Noord-Holland in een uiterst noodlijdenden toestand heeft gebracht. De organisaties hebben dit alles overwogen, zoodat het vraagstuk, of dit iaar nog toeslag op de aard appelen zal worden gegeven, haar volle belangstel ling heeft. Zij zullen de motieven, die voor steun verlening pleiten, ter bevoegder plaatse uiteen zetten. opdat verkregen worde dat met de slechte financieele resultaten van de vroege-aardappelen- campagne rekening zal worden gehouden voor uit- keering van steun. De Nederlandsche Tuindersbond heeft de Ned. Aardappel-Centrale verzocht om spoedige uitbetaling van de ingehouden gelden der winteraardappelen. Men deelt ons nu mee. dat de uitbetaling zal ge schieden. zoodra de gegevens der gewestelijke or ganisaties zijn verwerkt en de Crisis-Accountants dienst daarop zijn fiat heeft gegeven. In de dezer dagen gehouden vergadering van den Koog- en Bleekmeerpolder besloot men over te gaan tot de aanschaffing van een nieuwe bemaling. In plaats van de oude stoommachine zal men nu een WAT PESSIMISTEN VOORSPELLEN. De New-Yorkers vermaken zich. Tengevolge van de hitte zijn in Amerika ongeveer 1500 menschen omgekomen. In den staat Missouri bedroeg dit getal alleen al 400. NEW-YORK Eind Juli. In een communiqué deelde Mr. Langdon, gouver neur van den staat Kansas o.a. mede: „de natie staat voor de grootste ramp van de geschiedenis". In bepaalde streken van dezen staat is sedert vorig jaar September geen regen meer gevallen; de ther mometer steeg tot 40 gr. en kwam gedurende 33 dagen niet beneden 38 gr. Pessimisten zien de beide Dakota's, met deelen van Montana, Nebraska en Minnesota, waar de zandstorm ook geheeresht heeft, veranderen in een woestijn waar geen menschen meer kunnen leven. De menschen sterven tengevolge van de hitte bij dozijnen en honderden; de dieren verdorsten bij duizenden. Chicago pompt dagelijks uit het Michi- ganmeer 45.000.000 hectoliter water zonder de be hoefte te dekken. Het geheele midden-westen droogt uit onder de onbarmhartige zon. New-York lijdt onder een klammige hitte. New- York, dat door zijn kunstmatigheid en overdreven heid afstootend werkt in de lente, is thans van een wonderlijke schoonheid tusschen de golf en de twee stroomen. Als obelisken heffen de wolkenkrabbers zich naar den hemel, die azuurblauw is met albast witte wolkjes. Schier verlaten door de bewoners ligt de groote stad; de menschen ontvluchten de steenen huizen en zoeken hun heil in de bergen of aan zee. New- York is de eenige stad ter wereld, die den moed had te zeggen: ik hen te klein voor mijn inwoners. Maar toch trekken nog enkelen naar de biosco pen, die van speciale koelinstallaties voorzien zijn, die zoo prachtig werken, dat men bij het verlaten van het gebouw moet oppassen geen kou te vatten. Koelinstallaties doen trouwens opgeld: een ieder kan zulke nuttige apparaten koopen. De New-Yorksche café's hebben Pariische allures gekregen: op de trottoirs staan de tafels en stoelen onder helle, kleurige parasols. Een oude wet ver bood zulks, maar bij deze gelegenheid sloten de autoriteiten beide oogen. De theaters zijn gesloten. De scholen hebben reeds midden Juni vacantie gegeven. Families kampee ren ergens buiten. De millionnairs zijn naar Ncw- sport, Saratog. of de Adirondacks vertrokken. Wei nigen in vergelijking met de vorige jaren zijn naar Biarritz gereisd. Velen brengen hun weekends op Long Island door, vertoeven des nachts met hun vachts op de East River. Op de daktuinen wordt tot diep in den nacht feest gevierd; in de stadsparken liggen de minder be gunstigde inwoners der stad en trachten te slapen. Onvermurwbaar blijft de hitte. Een taaie volhou dende kwelgeest, die van geen wijken wil weten. Biina twee millioen New-Yorkens zijn vertrokken. Uit de provincie komen slechts weinig, uiterst wei nig bezoekers. Een bakoven is de stad. Des ochtends om 6 uur zijn de muren en trottoirs nog lauw; de thermometer van het Empire Building wijst reeds 33 graden aan. terwijl die van het Central Park 35 graden noteert. Moeizaam sleept New-York zich overdag voort Maar 's avonds wordt alles levendig. De bioscopen doen ondanks alles goede zaken even las de opera voorstelling in het Hypodrome. waar de beste plaats nog geen twee gulden vijftig kost. De bevolking is uiterst licht gekleed, natuurlijk de dames het meest. De oevers van New Yersey. Concv Island. Long- Tsland en Rockawav en alle toegangen naar de zee zijn bedekt, bezaaid met lachende, gillende, pret- makende menschenmasa's. Het groote Central Park blijft 's nachts geopend: geheele families kampee ren er. de bosschages bieden eenige verkoeling. De apothekers doen schitterende zaken, want zii ver- koopen tevens ijs; de bedienden komen handen te kort om aan de vragen naar ice-cream te voldoen. Een behoorlijk New-Yorker verslindt per dag twaalf 4 vijftien noties ijs. Tn de volkswiiken wordt voortdurend met water "■esnoten^ en sniernankte kinderen douchen onder de fonteinen of sproeiwagens. Hier wordt geen ver schil tusschen neger- en blanke kinderen gemaakt. ruwoliemotor plaatsen van dc firma Thomassen Ie De Steeg. Zoo moeten dus langzamerhand alle stoommachi nes verdwijnen en plaats maken voor dc nieuwste uitvindingen der techniek. De Nederlandsche Tuindersbond deelt mede, dat er aan een der wenschen van de te Den Haag gehou den algemeene vergadering tegemoet znl worden ge komen, n.1. een spoedige vervroegde uitkeeririg van de steungelden over 1934. Naar verluidt zijn bij de veilingen reeds de hiervoor benoodigde gegevens aangevraagd. De statuten van dezen Ned. Tuindershond zijn in middels koninklijk goedgekeurd geworden. De uitbetaling van de ingehouden gelden. Op een verzoek van den N.T.B. aan de N.A.C. om spoedige uitbetaling van de ingehouden gelden van de winteraardappelen heeft men tof antwoord ge kregen de mededeeling, dat eerst dc crisis-accoun tantsdienst de gegevens der gewesten moet goedkeu ren, wil men tot uitbetaling overgaan. Verwacht wordt, dat het nog wel een tijdje zal duren. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat de combinatie der Ned. Herv. kerkelijke gemeenten van Noord- en Zuidschar- woude. waartoe reds verscheidene stappen waren gedaan, wel niet zal doorgaan, aangezien Noord- scharwoude zich heeft teruggetrokken. Men is thans gereed gekomen met de uitdie ping der Voorburggracht op kosten van de banne Zuidscharwoude. Tal van ondiepten zijn opgeruimd, zoodat er voor de scheepvaart een groote verbetering is verkregen. Van dc zijde der schippers was daar over herhaaldelijk geklaagd. Door een lid van het bestuur van Schuttevaer zijn de noodige aanwijzin gen gegeven om tot den verbeterden toestand te komen. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over de maand Juli '34. Geboren: Cornelia. dochter van C. dc Groot en van A. Mcurs: Maartie.d ochter van Ga Boers en van W. van der Molen. Getrouwd: K. Mammen, oud 24 jaar. kantoorbe diende wonende te Zuidscharwoude en N. Vroegop, oud 22 jaar. Overleden: Jan Spaans, oud 55«jaar, tuinbouwer. OUDKARSPEL. Burgerlijke stand over de maand Juli '34. Getrouwd: Arie Leijen. oud 24 jaar en Tjipke Geertsma, oud 25 iaar; Pieter Cornelis Dissel, oud 23 jaar te Koedijk en Neeltje Schot, oud 24 jaar; Ja- cob Put, oud 2G jaar, en Margaretha Bakker, oud 23 jaar; Petrus Blijlevcn, oud 28 jaar te Noordschar- woude en Divera Maria Spaans, oud 26 jaar. Loop der bevolking over de maand Juli 1934. Ingekomen: A. Swart van Zijpe: T. Hollander van Anna Paulowna; A. M. Kaas en echtgen. van Noord- srharwoude; J. Kamper \an Zuid- en Noord-Scher mer. Vertrokken: L. Tromp en gezin naar Sint Pancras: N. Sehot naar Noordscharwoude; A. Oltliof naar Noordscharwoude; P. Borst en gezin naar Alkmaar. NIEUWE NI EDORP Burgerlijke stand over de maand Juli '34. Geboren: Petronella Maria, dochter van llermanus Poland en Catharina Prinsc; Simon Meindert, zoon van Simon van der Oord en Leuntjc Hart hoorn; Pie ter, zoon van Jacob Bood en Trijntje Deugd. Alida Sophia, dochter van Peter Johann Pccrcboom en Mina Spijker. Gehuwd: Christiaan Biesheuvel, oud 25 jaren en Teetje van Herwerden, oud 23 jaren, beiden alhier; Hendrik Oostra, oud 24 jaren en Jannetje Mulder, oud 18 jaren. Overleden: Pieter Bood, oud 3 dagen, zoontje van Jacob Bood en Trijntje Deugd. OUDE NIE DO R P Coop. Boerenleenbank. Gedurende de maand Juli werd aan spaargeld in gelegd f 5715.82 en terugbetaald f 9590.31. Op voor schotten werd afgelost f 836.52 en verstrekt aan voor schotten nihil. In loopende rekening werd ontvangen f 6442.97 en uitgegeven f 4061.28. Bij den veehouder J. Wit te 't Veld zat van Dins dag op Woensdag j.I. een postduif in de schoorsteen. Blijkbaar had het dier een verkeerde manoeuvre ge maakt. J. Wit heeft het dier uit zijn benarde positie verlost en laten vliegen. On een ring aan een der pootcn bevestigd, stond A. 30081. ANNA PAULOWNA Bii dc gehouden toeslag van de Boerderii .helden- pas" te Anna Paulowna. op Donderdag j.I.. is het huis met schuren, erven, bouwland en grasland, groot samen 15.64.80 H.A., in eigendom overgegaan aan de N.V. Friesch-Groningrsho Hypotheekbank te Groningen, voor dc som van f 19200.—. Grasland gelegen aan den Middenweg, groot 2.06.90 H.A. aan den heer Cornelis Maars te Anna Paulowna voor de som van f 1212.—. W I E RIN GE N Burgerlijke Stand van 20 Juli—2 Ang. '34. Geboren: Meijert. zoon van C. de Haan en A. Bak ker: Lourens, zoon van L. Hoedomaker en J. Dijk man; Grietje, dochter van P. Nuii en G. Voorthuii- sen; Neeltje. dochter van II. Kluppel en A. C. Veer; Rigtje, dochter van K. Akkermans en N. Visser; Dirk, zoon van A. P. Hoogosteger en M. van Bloe mendal; Pieter Adriaan, zoon van P. Rotgans en A. Keijzer; Hinke. dochter van P. Reïtsma en R. Nauta: Aafiena, Alida, dochter van D. Post en J Hollander. Gehuwd: P. Baiis en P. W. van Roo; J. J. B. dc Leeuw en R. W. Tijsen; A. van Kocveringc en M. H. van Mastrigt, Overleden: A Dell. 61 faar ftc Castricum): Leven!, kind van H. v. d. Schans en A. Beer; J. Oldersma, 36 jaar, echtg. van K. Schepers. Burgerlijke stand over de maand Juli '34. Geboren: Dieuwertje, dochter van Klaas Hamvert en Wijntje Korver: Marie, dochter van Klaas Wever en Elisabeth Kliffen. Gehuwd en overleden: gconc. Ingekomen personen: Abram Wierine cn gezin, van Broek op Langendiik. naar No. 130: Lourens Tromp en gezin, van Oudkarspel naar No. 339A; Willem Sijvert de Boer en gezin, van Broek op Lan gendiik naar No. 342. Vertrokken personen: Gcrrit Ploeger, van No. 135 naar Oudenbosch: Jan Horio. van No. 55 naar Alk maar; Dieuwertje B'ersteker, van No. 119a naar Hilversum: Trijntje Bruin. wed. A. Boov. van No. 93b naar Alkmaar: Jan Cornelis Mcurs en gezin, van No. 319a naar Amsterdam,

Schager Courant | 1934 | | pagina 6