SPORT De Langendijker Groentenveilingen. Hengelsport De Competitie is Dood Leve de Competitie. H.R.C. II—Schagen I. 4—1. Noodlottige brand in een circus. Groote ontploffing in electrische centrale. Gasontploffing in een Belgische mijn. Nu toch te erg. Ook Perzië door overstroomingen geteisterd. Gelukkige redding in volle zee. VIER PERSONEN VERDRONKEN. Groote overstroomingen in China. Hevige regenval in Denemarken. De nieuwe indeelinn. (Van onzen sportredacteur). Men moge dan al niet sympathiek staan tegenover de overdreven inbeslagname van de zomersche Zon dagen door de voetballerij, een feit is, dat elk nieuw symptoom van de a.s. competitie toch eiken zomer rnot groote belangstelling tegemoet wordt gezien. Zoo werden we dan deze week verrast met de com- petitieindeeling van den K.N.V.B. voor het seizoen 1934—1935, terwijl de monden nog maar nauwelijks koud waren van de juichkreten over de lang ver beidde afloop van de kampioenscompetitie. We hebben ons van ongeveer 1 Juni af, nogal be perkt in onze voctbalreportage. met het oog op de geringe publieke belangstelling voor het ronde leder dat in den winter zooveel aandacht en krantenruim te eischt. En nu dachten we er ook nog niet aan de gewijde zomerrust in de zongestoofde breinen met profane voetbaltheorie te ontwijden, maar de K.N.V.B. gaf de stoot en wij zullen moeten schrijven. De eerste klassers. De groote belangstelling richt zich immer op den uitslag van het Bondsgebak inzake de verdeeling van de 20 Westelijke eerste klassers. De keuken in den Haag is met een verrassend ge recht gekomen. De groote nieuwigheid is wel dat K.F.C. en Z.F.C. bij elkaar zijn ingedeeld en Ajax en Feijenoord ook. We geven ze hier volledig: Afd. I: A.D.O., H.F.C., D.H.C., Aj&x, Overmaas, V.U C., Feijenoord, R.C.II.. Xerxes en V.S.V. Afd. II: Stormvogels, D.F.C., Sparta, H.B.S., K.F.C., Hermes D.V.S., Z.F.C., D.W.S., Haarlem, Excelsior. Tweede klasse. De 20 tweede klassers zijn vreemd door elkaar ge gooid. Men is afgeweken van de verdeeling in een speciaal Noord hol landsche afdeeling boven het IJ plus eenige Amsterdammers en een afdeeling die de meer Zuidelijke, Utrechtsche clubs herbergde. Het eigene van de geliefde tweede klasse A voor ons district had al een knak gekregen door de de gradatie van H.R.C., maar nu Alcmaria zelfs geschei den is van West Frisia, en W.F.C^en Z.V.V., lijkt ons de situatie ietwat ongezellig geworden. Och ja, het zal wel gewennen en misschien zal het frissche bloed dat 2 A en 2 B krijgen de aantrekke lijkheid verhoogen. We moeten maar afwachten. De verdeeling is: 2 A: Alcmaria Victrix, O.S.V., Kinheim, Hilversum, Hercules. D.O.S.. B.F.C., O.V.V.O., Blauw Wit, A.F.C. 2 B: West Frisia, E.D.O., 't Gooi, Bloemendaal, Spartaan, Velox, WF.C., Z.V.V., T.O.G. en Zeeburgia. Men make zijn voorbeschouwingen. Op 't oog lijkt het of er heelemaal niets van te zeggen valt. Derde klass. Zoo langzamerhand is 3 A een afdeeling geworden met bijzonder Noordhollandsche inslag. Er zijn in on dergebracht: Alkmaarsche Boys, Assendelft. Helder, Hollandia, H.R.C. K.V.V., Meteoor, Volewijckers en Zaandijk. De twee derby's HelderH.R.C. zijn om te beginnen al niet te versmaden! Vierde klasse. En dan komen we nog dichter bij huis. De lang zamerhand tot K.N.V.B.-ers opgegroeide dorpsclubs uit onze streek. We moeten bekennen, dat we in 4A een buitenge woon aantrekkelijk jachtterrein voorzien voor onze journalistieke verrichtingen. We treffen er aan de oudjes: Alkmaar, Anlijk, D.T.S., Schagen, Succes, Texel en Vrone en als op de toelatingsverzoeken van B.K.C. en Nieuwe Nie- dorp goedgunstig wordt beschikt, zullen beide geel zwarte elftallen het gezelschap zeker geen oneer aandoen. We moeten er nog even op wijzen, dat de promotie regeling zoodanig is. dat de a.s. kampioen van 4A met no. laatst van 3A een heele competitie speelt om één plaats in de derde klasse. Dit. komt toeval lig zoo uit, omdat er een oneven aantal vierde- klasse-afdeelingen zijn. We vinden ons aller Uitgeest nu in 4B in Zaansch gezelschap, wat wel te prefereeren is. Beverwijk en Meervogels huizen daar ook. zoodat er een hartige strijd verwacht kan worden. Reserves. We kunnen hier geen veranderingen melden Z.F. C. 2 zit in res. Ie klasse, K.F.C. 2. West-Frisia 2. Alc maria 2, W.F. C. 2 en H.R.C. 2 in Res. 2A en Alc maria 3. Helder 2. Hollandia 2 in Res. 3A. Zooals vanzelf spreekt putten we de indeeling uit de Off. Medcdeeling van den K.N.V.B. Een saaie vertooning en een zeer slech te arbiter. Schagen I zou Zondag j.I. naar Den Helder vertrek ken om aldaar tegen een proefelftal van H.R.C. te spelen. Bij de bus gekomen bleek echter dat Scha gen slechts over 8 spelers beschikte en waar de an deren bleven, bleef een groot raadsel, totdat men kwam vertellen, dat de E.C. of de 2e secretaris van Sparta verzuimd had de spelers buiten Schagen te verwittigen. Het was inderdaad keurig voor elkaar. Dan nog eenige afberichten erbij en men begrijpt dat van Schagen I bitter weinig over was. Toch werden tenslotte 11 spelers bij elkaar getrommeld en de reis Als om 2.30 uur de heer v. 't Hoff beginnen blaast, gaan direct de roodjakken op het Schagen-doel af, maar verder dan Vlottes c.s. brengen ze het niet. Breebaart, die bij Schagen spil speelde, verdeelde dezen middag al zeer slecht, zoodat het een zeer een zijdige vertooning werd, met zoo af en toe een Scha- gen-aanval. H.R.C. doelpunt, het eerst als Weeland tegen de Racing rechtsbinnen aanschiet. Via diens arm verdwijnt de bal, onhoudbaar voor Bij post, in het uiterste hoekje 1—0. Tal van malen zien we van den arbiter grove fouten maken, door steeds als het ware maar te fluiten om zoodoende het spel afbreuk te doen, wat nu juist niet erg goed is voor de ver standhouding in 't veld. Tal van malen fluit de ar biter en weten somwijlen beide partijen niet wat er aan de hand is. Kort voor de rust kogelt Lutje- liarms uit een toegestane vrije schop op ongeveer 30 meter de gelijkmaker in de touwen, 11. Het pu bliek begint zich dan te roeren. Dan is het rusten, zonder dat beide partijen nog hebben gedoelpunt. Na de rust. heeft H.R.C. den wind mee en komt dan ook steeds meer in den aanval. Bijpost, de jonge Schagenkee- per, laat zich van zijn beste zijde zien. Toch kan hij niet verhinderen dat H.R.C. uit een penalty (waarvoor)? de leiding neemt, 21. Kort daarop doelpunt de rechtshalf uit een vrijen trap weer, 31. Dan is het mooi er gauw af als Schagen is doorge broken en een goede kans om te scoren heeft, be neemt de scheidsrechter hun die kans ook door maar eens te fluiten. De Racingspclers en Schagen- spelers staan verstomd. Schagen's linksbuiten Lutje- harms begint hierover tegen de scheidsrechter, waar na deze uit het veld wordt gezonden. Wat een ar biter. Kort daarop schiet een II.R.C.-speler achter. Corner zegt v. d. Hoff. Nu is de boot heelemaal aan en Racing maakt dan ook weer door een blunder van den scheidsrechter haar vierde goal. Kort hierop is het einde. Nabeschouwing. Het moet ons allereerst van het hart dat er bij Schagen in de E.C. en bestuur wat verandert dient te worden. De animo bij spelers gaat er af op deze manier. Over de spelers kan de E.C. tevreden zijn. Er zit materiaal in. In het Racing-elftal zitten goede krachten. De scheidsrechter kon ons niet bekoren. Wij hoor den dat deze vermoedelijk naar den K.N.V.B. zal gaan. Arme vereenigingen die hem krijgen in de a.s. competitie. Zaterdagavond a.s. des avonds 7 uur zal de re turnmatch op het Schagen-terrein gespeeld worden. En dan velledig Spartanen. Dan belooft het ten minste wat goed. BARSINGERHORN. Zondagmorgen 5 Aug. jl. to^g onze hengelclub weder ten wedstrijd; en wel naar Kolhorn in het kanaal naar de Boerensluis Half 8 precies werd af gereden vanaf het clublokaal, café Dekker. Even acht uur ging het eerste hoornsignaal en werd het aas met hoopvolle verwachting te water gelaten. Er wa ren verschillende mooie prijzen te winnen, nl. 15 prijzen, plus 1 extra prijs, een mooie 4-deelige hen gel, welwillend beschikbaar gesteld door onzen ge- echten heer Dokter Werner voor het kleinste baarsje. (Van harte onzen dank, dokter!) De le prijs: grootste baars, werd gewonnen door D. Wardenaar Tz. met een visch van 23Yt c.M. 2e prijs A de Maaijer met 10 stuks, 3e prijs T. Hoen son. 4e prijs Joh. Schenk met ieder 9 stuks; 5e prijs A. van Mil, 6e prijs F. Blommaert, 7e prijs G. v. d. Klooster, 8e prijs D. J. van Zoonen. 9e prijs K. Dek ker; 10e prijs P. Blommaert, 11e prijs C. Geel; 12e pr. G. Vijfschaft, 13e prijs J. Kwakkel, 14e prijs F. C. Nauts. 15e prijs Jb. Vogelenzang, terwijl de 16e prijs (extra prijs) ten deel viel aan N. Leijen. Er werd met animo gcvischt en de geest onder de deelnemers was heel gezellig. De oogst viel echter niet mee, nl. door 41 hengelaars werd in totaal 93 visschen gevangen. Enfin, heeren, een volgend maal beter. Houdt er den moed maar in! VALKOOG. Hengelsportvereeniging „Slaat 'm aan de haak". De hengelsportvereeniging „Slaat 'm aan de haak" organiseerde Zondag jl. haar tweede vischwedstrijd in dit seizoen. De wedstrijd zou worden gehouden in de Ringvaart van den Voorpolder. Om 7 uur werd vanaf Jan van Schoorl de reis aanvaard. Na plus minus een half uur waren de hengelaars op de plaats van bestemming en werden de tuigen in orde gemaakt. Wormendoozen, snoeren en hengels, het was een lust om te zien. Reeds vlug hingen 25 wor men aan de haken. De 26ste hengelaar, de heer A. Brommer, had bij vergissing een bus gevuld met pe per meegenomen inplaais van z'n wormenbus. Groo te opgewektheid onder de overige heeren hengelaars. Dan maar leentje buur gespeeld en klaar was Kees. Er werd met zeer veel animo gevischt en er werd zeer goed gevangen. 145 baarsen, klein en groot, werden verschalkt door de 26 deelnemers. Na af loop ging met vergenoegd naar het clublokaal, waar de heer C. Wit de prijzen met een toepasselijk woord uitreikte. De prijzen werden als volgt gewonnen: A. Kos, le prijs, grootste baars, maat 24.4 c.M.: Arie Kossen, 2e prijs, grootst aantal baars met 23 stuks; vervolgens 3e prijs S. Kuiper 13; 4e prijs C. Wit 11; 5e prijs A. Veenstra, 11; 6e prijs J. Bijpost Wz, 10; 7e prijs D. Kooi, 8; 8e prijs R. Bijpost Jnz.. 7; 9e prijs D. Brommer, 6; 10e prijs L. Groot, 6; 11e prijs D. Groot, 5; 12e prijs P Kisteraaker 5 stuks. Hierna werd nog even gezellig nagepraat en ieder ging opgewekt naar huis. Moeder met zes kinderen verbrand. Te Grans in de Spaansche provincie Huesca brak in het woonwagenkamp van een rond trekkend circus een brand nit, die met groote snelheid om zich greep en bijna alle woonwa gens aantastte. Een vrouw, die met haar zes kinderen al was gaan slapen, werd door het vuur verrast, en hoewel zij zich nog door een der vensters had kunnen redden, trachtte zij eerst nog haar zes kinderen in veiligheid te brengen, waarin zij echter niet meer slaagde, zoodat zij met haar kinderen in de vlammen omkwam. Zes-en-twintig dooden, 7 zwaar gewonden. TOKIO (VJ).): Bij een ontploffing bij uit breidingswerkzaamheden aan de electrische centrale van Hiroshima zijn Zaterdagmiddag 26 arbeiders gedood en zeven ernstig gewond. Driehonderd dynamiet-patronen, die noodig waren om rotsen, die voor het bouwwerk ver wijderd moesten worden, te laten springen, zijn vermoedelijk tengevolge van de hitte, ontbrand. Zes zwaargewonden. Charleroi. Zaterdagmiddag heeft een gasont ploffing plaats gehad in de schacht St. Margerite van de mijn Ressaix. Zes mijnwerkers liepen ernstige brandwonden op en moesten in bcdenkelijken toe stand worden overgebracht naar het ziekenhuis van Jolimont. De middagploeg s niet afgedaald, daar men een oogenblik vreesde, dat er brand in de schacht was ontstaan. Een slachtoffer overleden. Nader uit Charleroi: Een der slachtoffers van de mijngasontploffing te Ressaix is Zondag aan de opgeloopen brandwonden overleden. De toestand van drie andere gewonden is zoo ernstig, dat men vreest, dat zij eveneens nog in den loop van den avond zullen bezwijken. ,iDer Steurmer" in beslag genomen. Neurenberg. Nummer 31 van het weekblad van Julius Streicher, „Der Steurmer", is wegens in dit nummer voorkomende beleediging van een buiten- landsch staatshoofd door de politie in beslag geno men en aan den verkoop en circulatie onttrokken, liet blad is bovendien door de politie voor den duur van veertien dagen verboden. Gelijk men weet, was het dit blad. dat voor eeni- gen tijd terug een walgelijke campagne'tegen de jo den gevoerd heeft, waarbij het in woord wel door de Duitsche autoriteiten was verboden, maar er on danks toch mee doorging. Hitier zal echter inzien, dat men met beleediging van buitenlandsche staatshoofden voorzichtig moei zijn. 300 menschen omgekomen. Londen. Uit Teheran wordt gemeld, dat tenge volge van groote overstroomingen in de omgeving van den straatweg Teheran-Mesched meer dan 300 menschenlevens verloren zijn gegaan. Ook de stad Taebris heeft ernstig van het water te lijden gehad. Jongeman over boord gevallen en eerst een half uur later door een andere boot gered. IJ m u i d e n, 4 Aug. Een jonge man, op weg met de Batavierboot van Londen naar Rotterdam, heeft een benauwd avontuur beleefd, dat wonderlijk goed is afgeloopen. Hij viel over boord zonder dat dit op de Batavierboot bemerkt werd. De man wist zich ofschoon hij geen buitengewoon goed zwemmer is, drijvende te houden. Een half uur hield hij dit vol en juist zouden zijn krachten hem begeven, terwijl aan de horizon de Batavierboot ver dween, toen redding kwam dagen. Het Nederlandsche stoomschip „Olga", op weg van Londen naar Amsterdam, bemerkte in de nabijheid van Haaks vuurschip den eenzamer zwemmer. Er werd bijgedraaid en weldra bevond de uitgeputte jongeman zich aan boord van het motorschip, dat hem behouden op vadcrlandschen bodem terug bracht. Twee kano's omgeslagen* Oud dorp: Zondagmorgen om half elf zijn in de z.g. Kwade Hoek in het Goeree- sche Gat twee kano's, elk bemand met tweo personen, tengevolge van de ruwe zee gekap seisd. Beide bootjes zijn gezonken en de vier inzittenden zijn jammerlijk verdronken. De Identiteit van de slachtoffers is niet bekend. De lijken waren Zondagavond laat nog niet gevonden. Ook de vaartuigen heeft men niet aangetroffen. Men neemt aan, dat de kanovaarders afkom stig waren nit Schiedam en op weg naar Oost voorn e. Zondagavond was bij nadere informatie naar de nomen van de slachtoffers en de toedracht van het gebeurde, nog geen enkele bijzonderheid bekend. Dat de kanovaarders uit Schiedam afkomstig zijn is bekend geworden door het feit, dat zij den nacht van Zaterdag op Zondag op het strand te Ouddorp hebben gekampeerd en men aldus van hun plannen kennis had gekregen. Het ongeluk zou zijn bemerkt door een veehouder, die zijn koeien aan het melken was. Andere ooggetuigen zouden er niet zijn geweest. Duizenden halzen door den vlood meege sleurd. Shanghai. De rivier Joennting is buiten zijn oevers getreden en heeft groote oppervlakten in de provincie Hoebeh onder water gezet. 19000 huizen zijn door den vloed weggesleurd. Honderd duizend hulzen vernield. 200 Lijken geborgen. Nader uit Shanghai: Thans is de eerste dooden- lijst van de groote overstrooming van de Yoonting in de provincie Hoepei gepubliceerd. Tot nog toe zijn 200 lijken geborgen. Door de overstrooming zijn 21 steden geinundeerd en 100.000 huizen vernield. Op verschillende plaatsen groote schade aangericht. Kopenhagen. In verschillende deelen van Dene marken heeft een hevige regenval plaats gehad waardoor groote schade is aangericht en zelfs over stroomingen zijn voorgekomen. In Nakskov in de provincie Laaland zijn In de lager gelegen wijken de straten verzakt. Deze stad heeft net meeste geleden. Op tallooze plaatsen zijn groote hoeveelheden vee voeder en tarwe door de watermassa's onbruikbaar geworden. Geringe aanvoer van aardappelen. Prijzen afwisselend. Over 't algemeen op peil. De toestand laat nog veel te wenschen over. Tomaten lage prijzen. Bloem kool, geringe aanvoer, goede prijs voor eerste soort. Roode kool loopt in prijs achteruit. Gele idem, maar in nog sterkere mate. Te lage prijs voor witte kool. Wortelen, slechte prijzen. Groo te aanvoer van slaboonen. Be vredigende prijs. Toenemende aanvoer van uien. Geen hooge prijzen. Druivenprijzen station- nair. Geringe aanvoer van bie ten, Lage prijs. Veel verschil met de resultaten, deze week verkre gen en die van de vorige 2 3 weken was er niet te bespeuren. Alleen was de aanvoer van aardappelen die door het geringe beschot, gevolg van de droogte in het begin van den zomer, de geheele campagne beneden het normale is gebleven, veel geringer dun in de overeenkomstige week van vorige jaren. Toch kan worden vastgesteld, dat de loop van zaken op onze groentenveilingen niet zoo ontmoedigend is als het vorige jaar, toen er massa's groenten en aard appelen, met zooveel zorg en moeite gekweekt, op de mestvaalt te recht kwamen. Ook op de bollenvei- lingen is de prijs voor sommige soorten iets opioo- pend en ten aanzien van den bollenhandel is een vooruitgaande export te bespeuren en schijnen de moeilijkheden voor export niet meer zoo groot te zijn als we die hebben gekend. Toch is de toestand in den Langendijker tuinbouw nog niet rooskleurig- Er worden nog te lage prijzen voor de producten gemaakt en nog voortdurend moe ten de organisaties zich paraat houden voor het lei den van acties, het op de bres staan voor bedreigde belangen, deze verdedigen tegen soms al te rigou reuze regeeringsmaatrcgelen. Onder die omstandig- heden doet het onaangenaam aan. als een christe lijke tuindersorganisatie zich de weelde veroorlooft met minachting te spreken over een actie van een neutrale zusterorganisatie, die met een keur van bewijzen den nog altijd heerschenden nood onder de tuinders heeft gedemonstreerd. Politiek schijnt nog overal te schuilen en moet blijkbaar volgens som mige leiders nog domineeren boven de behartiging van belangen, die den ganschen tuindersstand raken zonder daarbij om te zien naar een voorop gezette politieke meening, die weinig past bij de nationale tendens, die toch in tegenwoordige regeeringspoli- tiek ligt opgesloten. Doordien de aardappels met 1 Augustus onder de Akkerbouwcentrale kwamen, de heffing voor de con sumptie-aardappelen 50 cent per 100 Kg. hooger was en de drielingen niet meer voor consumptie, doch slechts als pootgoed mochten worden verkocht met een belangrijke heffing voor het binnenland, had men de laatste dagen van Juli nog heel wat ver kocht. In t begin van Augustus konden de boven- maatsche evenals de blauwe Eigenheimers moeilijk worden verkocht. Toch kwam daarin weer eenige verbetering en werden de mooie Schotten voor goede prijzen verhandeld. De grovere brachten aanvanke lijk nog f3.40—f3.50 op, late f2.60—f2.90. De hoog ste noteeringen lagen tusschen f 4.90 en f5.50, in de tweede helft der week. Voor drielingen werd f 1.70— f3.20 betaald. Blauwe Eigenheimers brachten aan vankelijk f4—f4.40 op. later f3.504.30. Voor Eigen heimers werd een paar dubbeltjes meer besteed. Du- ken werden verhandeld voor f2.202.60. Aan beide veilingen werden 45 spoorwagens aangevoerd tegen in de overeenkomstige week van 1933 nog 92 spoor wagens. Toen werden de Schotten voor 75 cent tot ruim fl verkocht en brachten de Eigenheimers ge middeld fl.60 op. Voor drielingen werd toen uit sluitend de minimumprijs besteed. Wel een gunstig verschil met 1933. De tomatenprijzen, die al zeer laag waren, liepen nog eenigszins terug. De hoogste prijs, die voor A werd besteed, was f 6 60, de laagste f 4.90. Voor B was de prijs iets hooger, maar toch veel te laag, nl. van f6.70—f8. CC bracht in het begin der week f 4.20 op, later f 5.90 en voor CC werd veelal de mi nimumprijs van f2 of een paar dubbeltjes meer be taald. De aanvoer beliep 11400 Kg. De aanvoer van bloemkool wordt al minder. Dit is wel jammer, omdat dit artikel voor goede prijzen wordt verkocht, althans de goede qualiteit. Zoo werd voor eerste soort van f 12 tot ruim f 13 voor de grootste betaald, terwijl de lichtere soorten f 1 min der opbrachten. De grootste en mooiste van de twee de soort werden verkocht voor f 2 tol f 3. andere voor f 1^0—f2. Roode kool liep in prijs achteruit. Aanvankelijk werd voor de mooiste nog ruim f3 betaald en brach ten de minder gezochte groote nog f 1.30—f 1.90 op. J.ater was de markt veel minder graag en brachten de groote f 1 op en de mooie kleine soorten f 1.70 f2.40. De grootste aanvoeren vonden plaats aan de Broeker veiling, nl. 25 spoorwagens tegen 4 aan die te Noordscharwoude. De gele kool, die de vorige week nog zoo in trek was, had een slechte markt. Werd in don aanvang nog f 5.70—f6.50 besteed, later bracht het mooiste kleingoed nog slechts f 3 f 4 op en werden de groo- tere voor fl.60f2 verkocht. Witte kool, die op 't oogenblik bijna uitsluitend op export is aangewezen, omdat het voor de zoutcrij nog te vroeg is, moest ook nog van den al niet hoo- gen prijs iets inboeten. Voor enkele mooie partijen kon nog f22.40 worden bedongen, doch veel werd voor f 1.50f 1.80 verkocht. Ondanks den geringen aanvoer van wortelen ble ven de prijzen, die het geheele seizoen slecht zijn geweest, zeer laag. Voor boswortelen werd f 1.50-— 1 2.30 betaald, losse wortelen brachten veelal 60—ÖO cent op. Belangrijk was de aanvoer van slaboonen. De oogst van dit product valt in de eigenlijke boonencentra danig tegen. Het aanbod is dus betrekkelijk klein. Zoo is het te verklaren, dat de prijzen bevredigend zijn en blijven. Het product, dat vooral aan de vei ling van den Noorderinarktbond in flinke kwau- tums wordt aangevoerd, is heel mooi, wat op de be stede prijzen van invloed is. De mooiste partijen brachten f 10fll op; de andere f8f 10. De prijs der snijboonen was zeer afwisselend. Mooie par tijtjes werden aanvankelijk nog voor f 10f 12 ver kocht, later liepen de noteeringen van f5—f8 en Za terdag werd aan den Noorderinarktbond f2.40f G. 10 betaald. Ook werden nog verschillende partijen tuin- boonen geveild. Er werd f 1.50f2.20 voor betaald. Van beteekenis was ook de aanvoer van uien. De veiling te Noordscharwoude spande daarbij (le kroon. De prijzen voor zilveruien zijn niet hoog. Nep werd verkocht voor f6—f8.80. Op t laatst der week was de stemming lusteloozer en werd gemiddeld maar f6 betaald. Voor zilverdrielingen werd f3.50 f 4.50 besteed en voor uien 60 tot 90 eent. Gele nep bracht f6.60—f8.70 op, drielingen f3.20 tot ruim 14 en gele uien f3f5. De aanvoer beliep 18 spoor wagens. De prijs der druiven bleef vrij stationnair, nl. van f Vf-l 43. Bieten werden er nog niet veel aangevoerd. De prijs liet veel te wenschen over. f 1.50f2.30 voor de i mooiste, 60—90 cent voor de andere.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6