GELD W.C.van Geelen Adverteert in dit blad. Opening Het luchteskader der Sovjets te Parijs. Chineesche troepen voor de stad Kashgar Tragisch ongeluk. Balans van den Moedigen burgeroorlog in Oostenrijk. Op een bergtop geland. Nog steeds dranksmokkel in Amerika. Verzet van Poolsche mijnwerkers in Frankrijk. De Paus tot de Duitsche jeugd. Twee jongens verdronken. Schagen-nieuws. Advertentiën. Marinus Hendrik van de Vreede, Strandfeest te Callantsoog, TOEGEVEN Kappers zaak 1.1. J. KATER, De ontvangst op het vliegveld Le Bonrget. Parijs. Het sovjet-Russische luchteskader, dat het bezoek van Co? aan Moskou in 1033 beantwoordt, is om 10 uur 3."» te Le Bourget gearriveerd. De lucht was betrokken, hef, weer regenachtig. De drie viermotorige vliegtuigen, met reusachtige vleugcis daalden zeer sierlijk, tot bewondering van de aanwezige vliegers. De Russen Werden door den chef van het kabinet van den minister van luchtvaart ontvangen voor het gebouw van den commandant, dat getooid was mot de sovjet-vlag met sikkel en hamer. De troepen brachten het. saluut. Generaal Michaud sprak een woord van welkom. Unschlicht, cfocf van het Russische eskader, ant woordde en wees op de vriendschap tussehen de •Fransche en de sovjet-luchtvaart en over de noodza kelijkheid ervan voor het bereiken van een besten digen vrede. Hij werd geestdriftig toegejuicht door de talrijke aanwezigen, o.w. vertegenwoordigers van de ministers van oorlog en buitenlandsche zaken en Pierre Cot. BRAND BIJ DEN GOUVERNEUR VAN NOORD IERLAND. Zijn paleis gedeeltelijk verwoest. Belfast. Gistermorgen is brand uitgebroken in het paleis van den gouverneur van Noord Ier land. Het vuur nam een groote uitbreiding aan. Ken groot deel van de meubelen en andere kost bare voorwerpen konden in veiligheid worden ge bracht. Na drie uur van ingespannen arbeid slaag de de brandweer er in. het vuur meester te worden. Het paleis is zwaar beschadigd en gcdeeltcliik ver woest. Steunt Rusland dezen Chtneeschfen veld tocht? Simla. De Chineesche troepen zijn na hun suc cessen in Oost-Turkestan, de stad Kashgar nog niet binnengerukt, zoodat daar een eenigszins hachelijke toestand is ontstaan, aangezien er niemand aanwe zig is, die aansprakelijk kan worden geacht voor de handhaving van het gezag. Beweerd wordt, dat de sovjet-regeering wapens, munitie en waarschijnlijk ook geld aan de Chinee- zen heeft verschaft om hun veldtocht te doen slagen. In officieele Japansche kringen stemmen daarom de Chineesche successen tot bezorgdheid. Jongen onder de oogen van zijn vader gedood. Hoofd onder vrachtauto ver pletterd. Gistermiddag heeft op den Soestdijkschen weg te Bilthoven een tragisch ongeval plaats gehad, waar bij de 11-jarige J. II. V. uit Utrecht voor de oogen van zijn vader werd doodgereden. Dc jongen zat bij zijn vader achter op het rijwiel, dat deze aan dc hand geleidde. Dc overweg op den Soestdijkschen weg was iuist geopend en daar pas seerde een zware vrachtauto, een truck met opleg gcr. Dc wagen was reeds voor de grootste helft ge passeerd toen het rijwiel met het iongelic omsloeg. Door welke handeling dit geschiedde is niet bekend. De jongen viel met het hoofd voor het achterwiel en was op slag dood. 1 UlT oe OMGEVING R AREN K ARSPKl Tientallen dooden. Weenen. De bladen publiceeren officieele be richten volgons welke do nazi opstandelingen alleen in Karinthie al meer dan honderd dooden verloren. Er werden dl00 personen gevangen gezet. Ongeveer 700 nazi's uit Karinthie zijn naar Joegoslavië ge vlucht. In Stiermarken zijn 40 Heimwehrmannen eu andere leden der executieve gevallen. De Paus bespreekt den polltieken toe stand. Rome. De paus heeft den ambassadeur van Oostenrijk bij den Heiligen Stoel in audiëntie ont vangen om de situatie te bespreken, die door den dood van Dolifuss geschapen is. Nog steeds Duitsche propaganda. Weenen. Kolonel Adam, de chef van den pro- pagandadienst, heeft in een toespraak verklaard, dat de campagne tegen Oostenrijk door Duitschland nog steeds wordt voortgezet. Ten bewijze hiervan beeft hij verschillende passa ges aangehaald uit de uitzendingen van de Duitsche radiostations en ook gewezen op de artikelen welke de Duitsche bladen naar aanleiding van de terecht stellingen en veroordeclingen in Oostenrijk hebben gebracht. Soldaat Feike staat terecht en wordt ter dood veroordeeld. Het militair gerechtshof te Weenen veroordeelde Infanterist Ernst Feike, die als eenig actief soldaat aan de bestorming van de bondskanselarij deelge nomen had, tot den dood door do strop. Nadat het verzoek om gratie voor Ernst Feike was afgewezen, is deze om 17.").") uur opgehangen. Karl Kostelnik uit WOlfsberg, die eveneens ter dood veroordeeld was wegens deelname aan den op stand op 25 Juli, is door den bondspresident begena digd, Zijn straf is in 15 jaren zware kerkerstraf ver anderd. Wie en waar is Herr Kunze? Sedert het uitbreken van den nazi-opstand doet de politie ijverig nasporing naar een zekeren „Herr Kunze", die, naar aangenomen wordt, dc man ach ter de schermen van den opstand was. Van dezen „Herr Kunze zijn de instructies uitge gaan, om het radiostation te bezetten en de honds- kanselarij aan te vallen. Thans wordt beweerd, dat de bekende nazi-advo caat. dr. Waechter, die Budolf Bertil, den man. die verleden jaar een moordaanslag gepleegd heeft op Dolifuss, verdedigde, de geheimzinnige „Herr Kun ze" zou zijn. Na de bezetting van de bondskanselnrii hebben de opstandelingen getracht, telefonisch in verbin ding te komen met „Herr Kunze doch zii konden hem niet bereiken, daar hij reeds gevlucht was. vermoedelijk naar Duitschland. De Duitsohe vlieger Udet daalt op het Jungfraujoch met een vliegtuig met ski's. De Duitsche vlieger l'det is Maandag met een vlieg tuig dat met ski's uitgerust was, op het Jungfrau joch geland. Hij steeg nog ccnige malen op en landde opnieuw, waarvan foto's gemaakt werden. Het was zijn voornemen om den nacht op het Jungfraujoch door te brengen en Dinsdagmorgen zijn tocht voort te zetten. Ter beveiliging van zijn vliegtuig wilde hij dit in de sneeuw ingraven. Maandagavond wijzigde hij echter zijn plannen, daar de kans bestond dat liet weer zou omstaan. Hij steeg opnieuw op en verdween in de richting Bern. Versterking dor Amerikaansche kustwacht. Washington: Het bericht, dat smokkelsche- pen uit het tijdperk der drooglegging nog steeds hun oude bedrijf uitoefenen is, naar verluidt, aanleiding geweest voor den Amerikannschen minister van fi nanciën, Morgenthau, om het aantal kustwachten van 3300 tot 5000 uit te breiden. Men hoopt aldus te verhinderen dat importeurs ont komen aan de betaling van invoerrechten. Hun Fransche collega's in de mijn gevan gen gehouden. Parijs: Volgens de „ïntransigcant" heeft een politiebevel, waarbij twee Poolsche mijnwerkers uit bet land worden gezet, aanleiding gegeven tot ernstig verzet onder het Poolsche personeel van de mijnen van Escarpele bij Lens. Dc mijnwerkers hebben gisterochtend de gangen geblokkeerd. Zij weigeren dc Poolsche gevangenen vrij te geven en houden ook een deel van het Fransche personeel gevangen. De verbindingen met de buitenwereld zijn verbro ken. In de mijn bevinden zich thans 200 mijnwerkers, zonder levensmiddelen. Alleen katholieke christenen. Volgens een bericht van Un. Press uit Castel Gan- dolfo heeft, do Paus gister een delegatie van jeugd leden der Duitsche Katholieke Actie in audiëntie ont vangen, welke van den rector van liet Germani- cum vergezeld was. In een toespraak wees Zijne Heiligheid op de moei lijke tijden, welke juist in Duitschland bijzonder sterk op den voorgrond treden. Hij spoorde de Katholieken aan, voor hun gods dienst met moed en onkreukbare eerlijkheid te strij den. In Duitschland heerscht op het oogenhlik op reli gieus gebied een groote verwarring vooral door den term „positief Christendom", welke vaak door niets berekenende woorden aangevuld wordt. De Katholieken moeten zich daardoor evenwel niet op e n dwaalspoor laten brengen. Zij moeten den H. Stoel trouw blijven en den Paus als den Plaatsvervan ger van Christus op aarde, zij moeten alleen Katho lieke Christenenjajn. De II. ader heeft, naai- verluidt, besloten zijn zo- ïnoropont houd in Castel Gandolfo te verlengen. Het is mogelijk, dat hij zich zelfs tot het midden van Sep tember in het kasteel zal ophouden. HARDHANDIGE UITZETTING. Jongeman verliest zijn verstand ten- gevolge van een val. In een bar aan den Caroliewoar te Groningen heb ben een paar dronken schippers herrie gemaakt, waarom zij door den portier waren verwijderd. De portier werd door hen bedreigd en deze liet zich niet onbetuigd en gooide de dronken schippers on straat. Een van ben. die op straat was komen te vallen, werd door de politie wegens dronkenschap naar het hoofdbureau gebracht. Nadat hij ziin roes had uitgeslapen, bleek, dat hij in de war was. Op advies van den wnarn. politiedokter werd de man overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis, om dat vermoed wordt, dat hij hij ziin val op de straat letsel in het hoofd had gekregen. Do politic had heel wat moeite om 's mans naam gewaar te worden, maar tenslotte bleek dat het een 21-jarige schippcrsiongen uit Burum was. In de Lek bij Schoonhoven. Gisteravond te kwart voor negen ziin nabii Schoon hoven. in de Lek onder de gemeente Bergambacht, dc broers Jilles en Arie Verwaal, uit Bergambacht, hij het baden verdronken, in de nabijheid van de tweede krib, een plaats, waar regelmatig gezwom men wordt. Geen van heiden kon gord zwemmen. Toen de li-jarige Arie zich. omdat het laag water was, buiten den kop van de krib begaf, werd hij plotseling door den stroom meegetrokken. Op zijn hulpgeroep hegaf zich do 19-iarige broer eveneens te water, doch spoedig werd ook hem dc stroom te machtig. Voordat zij een toegestoken stok konden grijpen, verdwenen beiden in de diepte. Men is onmiddellijk met dreggen begonnen. Om half elf slaagde men er in, een der slachtoffers bo ven to brengen. We hebben thans weer eens officieel nieuws voor onze leden en donateurs. Wij stellen ons voor ver volgens eiken Woensdag een kleine plaatsruimte te vullen, met medewerking van de Redactie der Scha- ger Courant, die ons zooals steeds terwille was. SCHAGEN IH.R.C. XL (Hes. 11e klas K.N.V.B.) Deze wedstrijd wordt gespeeld op Zaterdag a.s., des avonds 7 uur n.t. D.E.S. I—SCHAGEN COMB. Bovengenoemde wedstrijd wordt Zondagmiddag om 3 uur te liarsingerhorn gespeeld. Zie de adver tentie. VAN DE ELFTAL-COMMISSIE. Opgesteld door de heeren J. Speur en C. Keijzer, afwezig zonder kennisgeving E. Buiskool. SCHAGEN I. D. Arnoldus, M. Slikker, A. Slikker, A. Plakman, W. J. Biersteker, P. Boon, C. de Moor, P. de Vries, G. J. Boontjes, J. Dekker en J. Lutjehurms. Reserves: J. Molenaar, T. Bijpost, J. Weeland en J. Paulusma, die om uur op het Schagen-ter- rein aanwezig moeten zijn. SCHAGEN COMBINATIE. T. Bijpost, J. Broer, A. Rentenaar, W. Moransart. P. Boontjes (Valkkoog), J. Molenaar. J. Weeland, J. Paulusma, J. Lutjeharms eu S. Grootes. Reserves: C. Tump, C. van Haren en J. Gelder. JAARVERGADERING der V.V. Schaffen op Donderdag 10 Augustus 1934, ten huize van den heer H. Raven op de Loet. Agenda: 1. Opening en Notulen. 2. Mededeelingen en Ingekomen stukken. 3. Jaarverslag Secretaris. 4. Rapport Kascommissie. 5. Verslag Penningmeester. 6. Verslag E. C. 7. Verslag Comm. van Materialen. 8. Verkiezing Voorzitter. 9. Verkiezing Secretaris. 10. Verkiezing Penningmeester. 11. Verkiezing Commissarissen. 12. Verkiezing K.C., allen aftredend. 13. Benoeming 2 kaseommissieleden. 14. Benoeming afgevaardigde alg. verg. N.H.V.B. 15. Behandeling van royementen. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. Het Bestuur. Aller opkomst, is dringend gewenscht. Kventueele ccodidnn(stolling of voorstellen dienen uiterlijk voor de opening der vergadering bij den voorzitter te worden ingediend. DIRKSHORN. Zondag 5 Augustus hield do hcngelsportclub „De Dobber", haar derde vischwedstrijd in dit seizoen. Dit maal was het in het water rond den Kerkmeerpoldcr. Na oen gezelligen wedstrijd bleken do volgende leden tot dc prijswinnaars te behooren: le prijs M. Kiste- maker, 2e prijs H. Rentenaar, 3e prijs W. Prins, le prijs W. de Vet, 5e prijs Jb. Paarlberg, 6e prijs P. de Vries, 7e prijs Jb. Kant, Sc prijs C. Smit, 9e prijs L. Meinema, 10e prijs Jb. Manneveld, 11e prijs P. Keet- man, 12e prijs W. Go vers, 13e prijs A. Wink, lie prijs D. de Wit, 15e prijs P. Stroct, 16e prijs M. IJff. Z IJ P E Naar wij vernemen, beeft dc Minister van Sociale Zaken de werkverschaffing hij het waterschap Zijpe en Hazepolder voorloopig verlengd tot 29 September a.s. 'T ZAND. B. en W. van Zijpe hebben aan de votbalverceniging „Geel Zwart" alhier toestemming verleend tot het hou den van een verloting. De bedoeling is 1500 loten a f0.25 uit te geven. OUDESLUIS. Aan de afdeeling „Oudesluis" van den Nederl. Ar beiderssportbond is toestemming verleend tot liet hou den van oen kleine verloting. De bedoeling is, uit de baten der verloting een of ander werktuig aan te schaffen. BARSINGERHORN Tegen een bewoner van Kolhorn werd proces-ver haal opgemaakt wegens het, onrechtmatig gebruik ma ken van de radio-distributie aldaar. Een luidspreker werd in beslag genomen. Bij de op 11 dezer, ten overstaan van notaris G. J. v. Leersum gehouden openbare verkooping van café „De Roode Leeuw", werd kooper de heer A. Buis te Amsterdam voor f 7000.—. Politie. Verloren: 2 bankbiljetten van f 10.en 1 van f25.—. LANGEND IJ K We vernemen, dat nog slechts met den eigenaar van één perceel, dat de provincie noodig heeft voor den aanleg van het kanaal HuigendijkOudkar spel geen overeenstemming is verkregen voor aan koop. Wc vernamen uit goede bron, dat de eige naars bij het bepalen der koopsom door de pro vincie heelemaal niet te klagen hebben, doch dat deze zeer soepel en welwillend optreedt. Als gevolg van vele klachten over het te ge ringe loon. dat de arbeiders in de Wieringermeer verdienen bij het drainceren over welke klachten de afdeeling Langendijk van den R.K. Volksbond kort geleden een vergadering hield, is door het R. K. Werkliedenverbond een onderzoek naar de ge grondheid dier klachten ingesteld. Dit onderzoek heeft, naar men ons meedeelt, tot resultaat gehad, dat is gebleken, dat de tariefloonen niet te laag zijn, doch dat de geringe verdiensten «haar oorzaak vinden in do onbekendheid der arbeiders met dit werk. Er wordt hier dit jaar weer veel andijvie uit- geplant als nateelt. Bij eenigszins redelijken priis heeft deze nateelt over 't geheel genomen geen al te slechte resultaten opgeleverd en is die althans be ter geweest dan bloemkool, die bijna niet meer te telen is door de draaihartigheid. ZUIDSCHARWOUDE. Als lid van het banncbestuur is hekozen de heer C. Kroon. OUDKARSPEL. Bij de gister gehouden stemming voor een Hoofd ingeland van de Banne Oudkarspel, periodiek af tredend de lieer Jb. Visser, is deze weder herkozen. BROEK OP LANGENDIJK. Tot lid van het Bestuur der banne is herkozen de heer J. Balder Wz. aldaar. WINKEL Mej. G. C. Schoor], thans onderwijzeres te Amster dam, slaagde voor het te Utrecht gehouden examen Esperanto, diploma B. Heden overleed zacht en kalm. in het v. Iterson-Zie- konhuis te Gouda, un een ern stige ziekte van negen weken, onze geliefde Echtgenoot, Va der. Behuwd- en Grootvader, de Heer in leven Gemeente-Ontvan ger te Benthuizen en Moer- capelle, in den ouderdom van 62 jaar. Benthuizen: D. C. v. d. VREEDE-Gootjes. Gouda: M. W. J. v. AALST— v. d. Vreede. J. v. AALST. Benthuizen: D. C. P. v. d. VREEDE en Verloofde. Gouda: J. D. M. H. v. d. VREEDE en Kleinkinderen. Benthuizen. 7 Aug. 1934. Tijdelijk adres: Gouda, Gou we 176. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 10 Aug. pl m 1 uur to St. Maartens brug, gera. Zijpe (N.-II.). Den 6den Aug. overleed plotseling, na een smartelijk lijden van drie dagen, te Val kenburg, bij Leiden, onze ge liefde Dochter, Zuster en Tante, Geertje Hollander Kchtgenoote van G. Zvvenger, in den ouderdom van 41 jaar. Haar diepbedroefde Ouders, Broers en Zusters. Neven en Nichten, uit aller naam, K. HOLLANDER. R. HOLLANDER—Keijzer. Groote Keeten, post 't Zand (N.-H.), Aug. 1934. De teraardebestelling zal plaats hebben 9 Aug., 2 uur te Callantsoog. Zondag 12 Augustus a.s, 11 uur v.m.: Wedstrijd in het maken van Zandfiguren. Aanmelding Oeeftijd en geslacht vermelden) schriftelijk of monde ling uiterlijk tot Vrijdag a.s., nam. 6 uur. bij den heer A. C. BRUS- SAARD, Seer. V.V.V. tc Callants oog. (Ouders! teekeni de lijsten ter bestrijding der groote kosten.) Deelneming door OUDEREN wordt op hoogen prijs gesteld. doen wij nog niet, maar voor deze buitengewoon lage prijzen kocht U ook nog nimmer een goede bril. Zoo juist ontvingen wij een reclame brilmontuur, hoorn randen om de gla zen, wat wij U compleet met ronde giazen in klap- étui leveren voor slechts t 1.50 Een extra sterk nikkel montuur, met gevlamd, zwart of licht hoorn overtrokken randen, prima kwaliteit, rondo glazen, compleet in fraai luxe klapétui, leveren wij U voor 11.90. Komt U eens naar onze enorme keuze zien en overtuigt U dan dat onze brillen niet alleen veel beter, doch ook veel goedkooper zijn. terwijl U bij VAN GEELEN op het gereedmaken, evenals op alle re paraties aan Uw bril kunt wachten. Onze geheel gemoderniseerde en met de nieuwste instrumenten ingerichte Oogonderzoekinrichting (wat wij gratis doen) en ons vakdiploma is voor U bovendien de beste waarborg dat alle brillen, welke wij afleveren, aan de hoogste eischen voldoen. LET DUS OP HET JUISTE ADRES: GEDIPL OPTICIEN, Laagzijde B 40 Tel. 26 - SCHAGEN A.S. DONDERDAG van de nieuwe modern ingerichte Rijksweg, T ZAND. Hopende door vakkundige en vlugge bediening veler gunst waar dig te worden. Beleefd aanbevelend, Te huur: De allernieuwste reinigingsmachine met dubbele vertikale luchtstroom voor het schoonen en sorteeren van alle soorten graan, welke nauwkeu rig worden gescheiden van minder waardige korrels. WIERINGERWAARD. Dat is goedkoop! Koevleesch 35 c. p„ 3 p. voor 1 gld. Paardenvlcesch 15 ct. p. p. Biefstuk 40 on 45 ct. p. p. Varkensvleesch 35 en 40 ct. p. p. Kalfsgehakt 35 ct.. Lappen 40 ct. p. p. Aanbevelend, S. HOUTKOOPER. Schager Roosjes. Verloren: EENIG BANKPA PIER. waarschijnlijk tussehen Kolhorn en Lutjewinkel. Eerlijke vinder krijgt ruime belooning. Te rug te bezorgen onder letter BB Bur. van dit blad. Voor direct gevr.: Een HUISHOUDSTER, middelbare leeftijd. P.G., bij S. SPEELMAN, Akersloot, Men kan zich ook vervoegen bij C. SPEEL MAN, Oudesluis. BESTE BROED. EN SLACHT- KIPPEN te koop, bij C. VISSER, Molenweg, Wieringerwaard. Te koop gevraagd: Eén KINDERWAGEN. Brieven letter VV, Poststation Kol- iorn.

Schager Courant | 1934 | | pagina 3