De rol van Haar schuld betaald het gifgas. VARIA. Zes soorten op het „veld van eer". Het einde van een onwettige Habsburger. DE ANANAS. Voor Nederland is de ananas een bekende vrucht. Wel het meest kent men haar in den gcconser- veerden toestand, de schijven of cuben ananas in blik, meestal af komstig van Hawaii en Singapore, maar daarnaast ziet men toch ook geregeld versche ananassen. Zij zijn echter nogal prijzig en verdie nen daarom tot op zekere hoogte de benaming „luxe vruchten". Nederland importeert de versche ananassen aan de Azoren en in de laatste jaren ook uit Zuid-Afrika. In verband niet het klimaat moet de cultuur op de Azoren in kassen gedreven worden, hetgeen niet goedkoop is en dus den prijs doet stijgen. In Zuid-Afrika worden de ananassen in de open lucht ge kweekt, de verzending naar Europa moet echter in de koel kaniers van de mailboot plaats vinden, zoodat ook die vruchten per slot tamelijk duur uitkomen. Waarom zou on der die omstandigheden ook de Oost-Indische ananas geen plaats op do moederlandsche markt kun nen verwenen? Zulks terneer, waar die Indische ananas hier niet zoo onbekend is, als men wel zou denken. Want de industrie van ananas in blik te Singapore betrekt heel wat vruchten van de Ned. Ind. Riouw-Archipel, in Singapore's buurt. Langs een omweg wordt dus reeds Oostindische ananas hier ge geten. Het nuttigen van versche ananas in plaats van geconserveerde, biedt bovendien voordeelen uit een hy giënisch oogpunt. In het sap van de versche vrucht komt een, de gezondheid van het menschelijk lichaam bevorderend enzym (eiwit achtige lichamen, die als fermen ten werken) voor. Daarenboven gaat bij het conserveeren het ge halte aan vitamine C (het anti- scorbutische) achteruit De Indische ananas is bleeker, matter van tint dan de Azoren-ana- nas, die een veel roodachtiger tint heeft. Haar uiterlijk heeft zij dan ook niet mede, hetgeen een groot bezwaar is om haar bij het publiek ingang te doen vinden. WAT KOST EEN MENSCH? Nog niet heelemaal een dollar. Op grond van omvangrijke ana lytische onderzoekingen is het mo gelijk de ongeveer stoffelijke han delswaarde van het menschelijk li chaam te berekenen. De Amerika nen, wien schijnbaar niets onmo gelijk is, hebben vastgesteld, dat een mcnsch van middelbare groot te 98 dollarcents waard is. Wanneer men het lichaam van een mensch van 150 pond in zijn bestanddeelen oplost, dan blijkt, volgens Amerikaansche opgaven, „dat het een hoeveelheid water be vat, die voldoende is om een twee persoons beddelaken te wasschen, genoeg ijzer, om er een grooten spijker van te smeden, kalk in vol doende mate om er een klein kip- pehok mee te witten, en genoeg zwavel, om de vlooien van een niet te grooten hond te dooden." Al deze substanties zou men bij den drogist kunnen koopen voog 058 dollar. Het loont dus niet den mcnsch moeizaam in zijn schei* kundige bestanddeelen op te lossen en er dan nog geen dollar voor to krijgen. ZIJN RIJBEWIJS INGETROKKEN. Waarom? Hij had de auto gestart en bin nen 4 minuten had hij: 3 geparkeerde auto's aangereden, de snelheid-Iimite overschreden, aan den verkeerden kant van dg straat gereden, een botsing met een vrachtauto go- had en snel de plaats van het ongeval ver laten, auto's aan den verkeerden kanl gepasseerd, zich buiten de verkeersfile begeven verzuimd te toeteren toen hij een zijstraat insloeg, niet gestopt voor een stopbord, op het trottoir gereden, over een veiligheidsheuvel geredet| de controle over zijn stuur verloren* omgedraaid midden in een straat, en toen links doorgereden, voetgangers in een veiligheidszone in gevaar gebracht, en geslipt, omdat hij dronken was! Dit gebeurde onlangs in Dctroit. Hoe sterven wij in een toekomstigen oorlog? Met koude en wetenschappelijke berekening wor den de proefnemingen voortgezet, die moeten aan- toonen hoe in een toekomstigen oorlog op de meest afdoende en liefst afgrijselijkste manier de men- schen elkaar zuilen vernietigen en uitroeien. Hulde aan de mannen dier wetenschap, die zich op deze wijze verdienstelijkroeenan te riioeien maken. Ze zullen ongetwijfeld nog veel meer ontdekken en het eenige wat ons interesseert is, dal zij nooit de resultaten van bun afschuwelijke uitvindingen te zien zullen krijgen, zooals zij zich die in werkelijk heid voorstellen. Hoogstwaarschijnlijk zullen hun verwachtingen nog ver overtroffen worden. En de wereld moet maar lijdelijk toezien, dat haar eigen vernietigingsproces wordt vooroereid, hoe er gewerkt wordt aan een toekomstigen oorlog, welks barbaarschheid reeds door Wells is voorspeld. En die barbaarschheid zal uitsluitend voortvloeien uit den gasoorlog, waarover we reeds heel veel heb ben kunnen lezen, al zal het nog lang niet alles zijn. W e weten echter wel dit, dat het iets ver schrikkelijks is en hierin worden we nog eens ex tra gesterkt, wanneer wc het zoo juist uitgekomen werk inzien van den Itahaanschen overste, Rocco Moretta, onder den titel: „Hoe ziet do oorlog van morgen er uit?" een werk, dat groot opzien ge baard heeft. De schrijver geeft op suggestieve wijze de ontwik keling weer van de krijgstechniek sedert den wereld oorlog en de afgrijselijke perspectieven van den oorlog van morgen, daar men geen verschil zal maken tusschen militairen en burgers. Een beslissende rol in den toekom stigen oorlog kent Moretta ook toe aan het chemi sche wapen, dat weerzinwekkender is dan alle an dere oorlogsmiddelen. Hij schrijft o.m. het volgende: Zelfs de leek op oorlogsgebied weet sedert lang. dat in een toekomstigen ooriog de gilgassen een belang rijke rol zullen spelen. Over de uitwerking van deze uitvindingen heeft hij ook een en ander gehoord. De oefeningen, die er in enkele steden van ons land gehouden worden, ter bescherming tegen een gas aanval, worden talrijker. Al deze oefeningen kun nen echter gerust achterwege gelaten worden: tegen de moderne gassen heeft men nog geen bescherming kunnen vinden. De ontwapeningsconferenties, waar aan de aandeelhouders in de bewapeningsindustrie een leidende rol spelen, hebben tol op heden nun afkeer getoond van het chemische wapen. Voorloopig is men er net zoover mee als met alles. Dus De gassen kan men in de volgende klassen in- deeien: 1. Verstikkingsgassen (chloor): zij tasten de ademhalingsorganen aan, prikkelen tot hoes ten, vreten de longen stuk en leiden tot den verstikkingsdood. 2. Niesgassen (arseen): zij dringen door de gasmaskers heen, werken op de neusslijmhuid ea veroorzaken zulke krampen, dat het slachtoffer genoodzaakt wordt het gasmasker af te rukken. 3. Gifgassen (blauwzuur); deze dringen door de poriën en tasten bij voorkeur de roode bloedli chaampjes aan, het zenuwstelsel en zoo ineer. 4. Traangassen: prikkelen de traanbuidels der oogen err veroorzaken een pijnlijke tranen stroom, tengevolge waarvan hot slachtoffer meer of minder lang verblind is. 5. Bijtende gassen: zij tasten het huidweefsel aan en veroorzaken pijnlijke, moeilijk heelende wonden wanneer tenminste de dood niet reeds ingetreden is. 6. Labyrinth gassen: tasten het gehoor aan, veroorzaken bewustzijnsstoringen, gevoel van duizeligheid. Verlies van het oriëntecringsver- mogen. In het algemeen hebben dc chemische aanvals middelen een bepaalde uitwerking, d.w.z. zij tasten een orgaan of een groep organen aan. De 28 gifstof fen, die ongemeen goed geschikt zijn voor een oor- ,log, alsook de 10 verbindingen, die men ermee heeft kunnen vervaardigen, kunnen echter het heele or ganisme vernielen. „Om den tegenstander te verdelgen", schrijft de Franschman Andre .Mayer, „om hem te dooden of buiten gevecht te stellen werken de tot nu toe ge bruikte wapens mechanisch, doordat zij een lichaam verscheuren of belangrijke organen, longen, hart, enz. verwonden. Het bloedverlies veroorzaakt dan een meer of minder duidelijke verlamming." „De chemische oorlog past veel meer omvattende middelen toe. Er bestaat geen fysiologisch gebeu ren en geen enkel orgaan, waarvoor niet een of an der gif bestaat FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 32. Ann's hart deed haar plotseling pijn. Zou ze ooit den dag kunnen vergeten, toen voor de eerste maal Eliot's grijze, dwingende oogen de hare hadden ont moet en vastgehouden? Sindsdien was ze over hoogten van geluk gegaan en door dalen van wan hoop, die haar heelcn kijk op het leven veranderd hadden. De liefde was tot haar gekomen en was weer weggegaan en alleen door haar moed en haar trots, die haar verboden er onder ten gronde te gaan, was ze in staat geweest de feiten onder de oögen te zien en haar pijn voor dc oogen der wereld te ver bergen. Eliot's plotselinge verdwijnen uit Silvercruay. ver leden maand, had alles een beetje gemakkelijker gemaakt. Hij had zijn huis verlaten op den dag na liet diner aan boord van de „Sphinx". en de weten schap. dat ze geen gevaar liep hem te ontmoeten, had haar geholpen om haar pogingen vol te houden. Voordien had ze geloofd in een nerveuze spanning, door den onophondelijken angts. dat ze hem zou tegenkomen en het had haar oneindig verlicht, toen ze hoorde, dat hii was weggegaan. Plotseling woei er een windvlaag tusschen de twee groote rotsen van den inham door, vreemd gierend. Ze had den geur van don naderenden herfst, en Ann zag de rustige zee woeliger worden, met kleine, vreemde vlokken schuim, toen de wind, die nergens vandaan eekomen scheen, er overheen woei. Toen stond ze op, daar ze zich plotseling koud voelde, en ging vrij vermoeid paar huis. Juist toen ze op korten afstand van het hek was, hoorde ze voetstappen, die van den anderen kant kwamen. Er waren weinig menschen huiten op dit uur van den dag. en Ann overwoog, dat de nade rende voetganger wel eens een landlooper kon zijn. Ze werd plotseling zenuwachtig, door de duisternis en eenzaamheid van den weg en haar eigen licha melijke vermoeidheid, en ze begon te rennen, in de hoop het hek van dc Cottage te bereiken .voor de Het gas wisselt dan ook naarmate men troepen op het vrije veld wil dooden. in gesloten ruimten, of dat men een geheelc stad of industriestreek of stra tegisch spoorwegpunt wil verstikken. Alle chemische aanvalswapens behalve de en kele die slaapverwekkend zijn leiden vroeger of later naar den dood. De chemie kan het zenuwstelsel volkomen ver nietigen met behulp van blauwzuur: het gezichts vermogen ontrooven door traangassen. Wil men verhinderen, dat de tegenstander zijn gasmaskers gebruikt, men kome met niesgassen aanzetten en is men bevreesd, dat hij nog zijn wapens kan gebrui ken, wel dan heeft men gassen, die dc huid aantas ten en zwerende wondei; veroorzaken; daarbij wor den ook nog de inwendige organen vernield, wan neer het gas wordt ingeademd. Deze laatste symp tomen worden door het mosterdgas veroorzaakt; eigenlijk is het geen gas, maar een vloeistof. Het is een „prachtig middelzoowel geschikt voor inwen dig als uitwendig gebruik. Het is misschien wel do moeite waard te vermelden, hoe dezo uitvinding werkt. Het gas zinkt tengevolge van zijn zwaarte op den bodem en bedekt alle dingen, waar het mee in aan raking komt met een dun onzichtbaar vlies. Even als dc pest- en cholerabacillen is het niet met het bloote oog te onderscheiden en loert op het argo- loozc slachtoffer, hecht zich aan de schoenen, de kleeren van hen. die over de vergiftigde bodem loo- pen en het gas zoo in huizen en woningen sleepen. Door de aanraking met dc warme lucht in de kamers verdampt liet en vermengt zich met dc lucht. Zonder dat iemand het merkt dringt het in de huid. Zes a acht uur later is in den regel hulp onmogelijk. Slijmhiiiden. oogleden, huidvlies, hoorn vlies, luchtpijpen en zoo meer worden verschroeid. Een oplossing van 1 500.000 veroorzaakt nog ver wondingen. Deze hangen van het weefsel af. Dc opperhuid bijv. wordt met blaren in alle grootten bedekt. Bovendien worden de oogen ontstoken en gaan etteren. Tengevolge van de vernieling van dc wanden dor bronchiön ontstaan in de longen gaten en de afscheiding, die zich daar opzamelt, leidt tot een verstopping van de luchtpijpen, d.w.z. de adem haling wordt steeds moeilijker, maandenlang rekt zich de doodstrijd van het slachtoffer, dat eindelijk onder heftige krampen sterft. Komt het g»' in het bloed dan wordt de toestand niet minder afschrikwekkend. Roode en witte bloed lichaampjes worden vernield, op de huid verschijnen gele of bruine vlokken. Als de beet van een gifslang veroorzaakt bet gas stollingen in het bloed, waar door de dood veroorzaakt kan worden. Ook liet ze nuwstelsel wordt aangetast en brengt verlammin gen of krampen te weeg. Mocht het lichaam aan al deze beproevingen of krampen weerstand bieden, dan is de hoop op een uiteinde van het slachtoffer nog niet geonrechtvaardigd. Brakingen en kolieken zorgen voor de noodige verzwakking en tenslotte dooi oen inwendig verschroeien de rest. Het Lewisit, zoo genoemd naar den uitvinder Le- wis, is niet minder verschrikkeliik en heeft een soortgelijke uitwerking, liet is eveneens een vloei stof. die vanuit vliegmachines op aarde gespoten wordt. Op een wei blijft het als dauw liggen maar alle halmen zijn tot in dc wortels verschroeid. Daarom draagt dit ook wel den poêtlschen naam „doodsdauw". Komt de huid er mee in aanraking, dan ontstaan groote brandwonden. Het gas dringt ook onder de huid en veroorzaakt binnen enkele uren den dood. 1.8 gram Lewisit op de huid van een 70 kilo zwaar mensch is doodelijk. F.on nadeel van het gas is. dat men het zien en ruiken kan. Sedert den chloorgasaanval in April 1915 is er heelt wat veranderd in dc oorlogsstrategie. Tn de toekomst zal men niet strijden tegen de vijandelij ke legers maar voornamelijk tegen de weerlooze bewoners der steden en industriegebieden van den vijand. Honderdduizenden menschen zullen ver moord worden door uit dc lucht neergeschoten gassen en de vrede zal gedicteerd worden op den met lijken bezaaiden viiandelijken bodem. Een duis ter en gruwelijk beeld. Men kan het niet ontkomen, men wanhoopt aan de toekomst wanneer men ziet op welk een wijze de wetenschap zich laat mis bruiken. Misschien verdient het geen aanbeveling de pro fetieën der radicale theoretici van na den oorlog au serieux te nemen. Maar alles te verwerpen zou eveneens meer dan dwaas ziin In ieder geval is het ijveren van deze menschpn te beschouwen als uiting van diep menschelijk ge voel dat voor het gevaar waarschuwt, zoolang het laten wij het hopen nog betrekkelijk ver en denkbeeldig is. Een ding is zeker: deze waarschu wingen hebben den gemiddelden mensch wakker geschud, die meent wel wat belangrijkere te hebben om aan te denken dan een oorlog-die-toch-niet- komt, maar waaraan hii tot ziin schade gedwongen kan zijn, reeds morgen deel te nemen. landlooper den hoek om zou komen. Maar de stap pen kwamen naderbij, groote. doelbewuste stappen, heelemaal niet als van een landlooper. en een oogenhlik later kwam de gestalte van Eliot Coven- trv den wee op. Ann's hart stond stil en begon toen wild te klop pen. De ontmoeting was zoo volkomen onverwacht, dat ze een oógenhlik een gevoel van angst had. Ze legde de paar meter af die haar nog scheiden van het veilige hek van de Cottage en viel toen bijna tegen het hek aan. terwijl ze met blinde, tastende vingers naar den klink zocht. Maar die scheen op de een of andere wijze vast te zitten, en ze trok zon der succes. „Laat mij het hek voor je open maken.*' Eliot's stem. ernstig, maar met een kleine trilling, die op inwendige pret had kunnen wijzen, klonk hoven haar hoofd. Toen ging hij. terwijl ze nog bezig was met den weerspanningen klink, rustig verder: „Probeer ie van me weg te loopen of wat is er?" Ann vermande zich cn probeerde haar zelfbeheer- sching te herwinnen. „Nee o nee." zei ze. haar best doend haar stem vast te doen klinken. Haar hart deed nog vreemd en klopte wild in haar borst en haar adem kwam met horten en stooten. „Je liet me alleen maar schrikken. Ik dacht, dat ie een landlooper was." Ze meende, dat hij in de duisternis een glimlach verborg. „Dat is niet erg vleiend van me", antwoordde hij rustig. „Nee. hè? Het spijt me." zei ze haastig. „Ben ie gekomen om Robin te bezoeken? Ik vrees, dat hii uit is. Hij zei, dat hij vanavond vrij laat zou thuis komen." „Nee." zei hii kalm. „ik ben niet gekomen om Robin te bezoeken." En. met een anderen toon ln zijn stem. voegde hii er aan toe: „Ik ben gekomen om jou op te zoeken. Ann." „Om mij op te zoeken?" mompelde ze verward. ...Ta. Moot ik je alles hier in de kou vertellen, of mag ik binnen komen?" Zonder haar antwoord af tc wachten, tilde hij rustig don klink op. die onder haar trillende vin gers niet had willen bewegen, en zwijgend, half in een droom, liep ze naar het huis. Er was geen ander licht in de huiskamer dan van de houtblokken in don open haard, maar zelfs in dien flikkerenden gloed kon ze zien hoe hii was veranderd sinds zo hom voor het laatst had ge zien. Tïii was magerder, en ziin gelaat had de ver moeide uitdrukking van een man. die kort geleden Sedano y Leguizano, Keizer Frans Jo zefs onwettige neef is als spion terecht gesteld, zooals blijkt uit een boek van Emile Chassard. Kapitein Emile Chassard was in opdracht van den militairen gouverneur van Parijs in 1917 tegen woordig bij de rechtzittingen van het proces tegen Sedano en in zijn boek, dat naar men zegt hoven twijfel is verheven, deelt hij mede, dat de veroor deelde een illegitinie zoon was van den tragischen keizer en avonturier Maximiliaan. Dat was een harde en bloedige episode in de ge schiedenis der Habsburgers: toen Maximiliaan zijn geluk in Mexico ging beproeven. Het liefst denkt men er niet aan en anders herinnert men zich de dingen slecht. Snel op elkaar volgden de troonafstand in Oos tenrijk, de reis met koningin Charlotte naar Triest, de overtocht naar de nieuwe wereld en de kroning te Mexico. Dc heerschappij stond echter als een ta fel op drie pooten; de vierde werd gevormd door de troepen van Napoleon III, maar die trok zich later terug. En onder Juarez groeide de beweging tegen Maximiliaan. Charlotte besloot een laatste poging te doen en reisde naar Napoleon. In het Fransche slot Saint Cloud had toen het merkwaardige gesprek plaats, dat eindigde met de koele afwijzing van Napoleons zijde. In dat uur verviel de koningin tot krankzin- groote geestelijke moeilijkheden heeft doorgemaakt Aan weerszijden van den mond liepen diepe groeven en Ann voelde haar hart week worden in een over stelpend gevoel van teederheid en verlangen om dte nieuwe lijnen in het geliefde gelaat weg te strijken. Voor ze het wist uitte dit innerlijk verlangen zich in een onbewust gebaar. Ze stak haar handen even natuurlijk en instinctief naar hem uit als de han den van een moeder gaan naar haar kind, dat zich pijn heeft geduan. Maar hij vatte ze niet. In plaats daarvan scheen hij van haar terug te wijken, terwijl hii langzaam zijn handen balde, alsof hij zichzelf geweld moest aandoen. „Ik ben teruggekomen, Ann," zei hij langzaam. „Ik ben terugekomen." Haar uitgestrekte handen vielen langs haar neer. Ze beefde, maar ze dwong zichzelf te spreken. „Waarom ging je weg. om te zien, of ik zonder jou kon leven, om jou uit miin leven te schrappen. En ik kan het niet." Hij sprak vreemd rustig. „Als ooit een man tegen zijn liefde gestreden heeft, dan heb ik het gedaan. Ik heb afgedaan met. liefde. ik had ze de laatste tien jaar uit mijn leven geban nen." Zijn mond vertrok, alsof zelfs nu nog (ie her innering aan het verleden hem pijn deed. „Ik wan trouwde liefde. En ik wantrouwde jou." Hij zweeg plotseling, maar behield het uiterlijk van een man, die zichzelf met moeite in bedwang houdt. „En en nu?" Ann's stem was bijna onhoorbaar. Ze hadden beiden heel stil gestaan, roerloos door een vreemd, intens gevoel bedwongen, maar onbe wust was ze dichter naar hem toe gekomen toen ze sprak. Alsof die instinctieve kleine beweging van haar den laatsten schakel van de ijzeren zelfbeheer- sching. die hij zich had opgelegd, verbrak, hoog hij zich plotseling voorover, en klemde haar in ziin ar men en kuste hij haar met den overstelpenden hartstocht van een man. die zijn gevoelens lange maanden van verlangen onderdrukt heeft. Onver schillig voor verleden of toekomst, gaf Ann zich over, en gaf mét haar lippen haar heele dappere jonge hart. Toen werd zijn greep losser en ze week even van hem terug. „Ann." zei hii onvast, „lieve kleine Ann!" Ze ontmoette zijn blik met oogen als sterren helder en onbevreesd. „Je hebt nog niet gezegd, dat fe me vertrouwt!" Er was een klank van teedere pret in haar stem. „Doe je dat. Eliot?" Een oogenhlik schenen ziin oogen op haar neer te branden van onder zijn zware wenkbrauwen. nighcid, waaruit de dood haar pas verloste. Het over lijden tan haar man heeft zij als normaal individu niet meer vernomen. Eenige maanden nadat Charlotte naar Frankrijk was gegaan, viel Maximiliaan onder de kogels van den opstandeling Juarez. De korte droom was afge- loopcn. Misschien begon Maximili&ans lange droom. Do vreemdeling op dc troon was een lijk in 's lands aarde geworden. En de keizerin leefde nog zestig jaar. Enkele jaren geleden stierf ze op oen slot in België. Het huwelijk was kinderloos gebleven. Maar Maximiliaan liet een zoon na. In zijn residentie Cuernavaca had hij een schoone Spaanschc lecren kennen, die hem in 1866 een zoon schonk. Eenige maanden nadat de vader was neergeschoten, stierf de moeder. De jongen, die onder ziin moeders nantu Sedano y Leguizano in het doopregister vermeld staat, werd naar Parijs gebracht. Het hof in We enen en Keizer Frans Jozef waren van het bestaan van den illegitimen neef op de hoogte. Op een verzoek om ondersteuning kwam weliswaar geen antwoord, maar een strenge waak zaamheid werd toch voor noodig gehouden. Er dook een maecenas op, die voor de educa tie van den keizerlijken zoon zorg droeg. Deze man trok zich het lot van den jongen in alle opzichten aan. Sralano kende zijn hooge afkomst en misschien is juist daaruit zijn latere carrière te verklaren. Hij leek ook uiterlijk veel op zijn vader. Hoewel hem groote sommen ter beschikking werden gesteld, had hij steeds met schulden te kampen. Op zekere dag werd zijn toelage ingehouden en moest hij zelf aan de kost trachten te komen. Hij trouwde in 18S7 met een Fran^nise, maar het huwelijk was ongelukkig. Bij het uitbreken van de wereldoorlog was hij in Spanje. Daar hij eenige talen beheerechle, kon hij dienst nemen hij de contra-spionnage. Do Parijsche politic betrapte hem evenwel, toen hij in Parijs brie ven naar zeker adres in Zwitserland stuurde. Zij ontdekte het geheim van het papier, dat bchalvo de onbelangrijke zichtbare mededeelingen, inlichtin gen bevatte, met onzichtbare inkt geschreven. Op 29 Juni 1917 werd Sedano v Leguizano door de krijgsrechthank veroordeeld en op lü Octobor werd het vonnis te Vincennes voltrokken. Sedano had zich pogen te verdedigen door te zeggen, dat hij dc brie ven in opdracht van vreemde machten verstuurde en de inhoud niet kende. Maar het hielp hein niet. In het vonnis stond, dat hij dc zoon van keizer Maximiliaan van Mexico was. „Jou vertrouwen?" zei hii heesch. „Ik weet niet of ik ie vertrouw of niet! Maar ik weet, dat ik je noodig heb!" En opnieuw trok hij haar in ziin armen. „Liefste!" Zijn kussen regenden neer op haar gelaat vu rige kussen, die haar ziel uit haar lichaam schenen te roepen en met de zijne te vereenigen, pn toen hij haar ten slotte losliet, leunde ze tegen hem ann. angstig ontroerd door haar plotselingen hartstocht in antwoord op den zijne, die in haar wakker was geworden. „Zeg me. dat je me liefhebt!" drong' hij aan. „Laat me het je hooren zeggen om het waar te maken!" En zich omwendend om zich weer aan hem te geven, verborg ze haar gelaat tegen zijn schouder, fluisterend: „O. dat weet je toch, je weet toch, dat Ik je lief heb!" I Een half uur later zaten ze samen bli den grooten, ouderwctschcn haard, dien Eliot met blokken ge vuld had. tot de vlammen in den schoorsteen loeiden. Robin was nog niet thuisgekomen: hij was vroeg in den middag naar Ferrihridge gereden en had de boodschap achtergelaten, dat hij waarschijn lijk laat zou thuiskomen. Éénmaal had Maria do kamer ingekeken om te vragen, of ze de lamp zou aansteken, en de ionge menschen waren schuldig een eindje van elkaar afgeschoven en Ann had haastig en gemaakt-onverschillig geantwoord, dat ze dat nog niet wilden hebben. De oude Maria, wier oogen nog scherp genoeg waren om liefde to kun nen onderscheiden, zelfs van den anderen kant van een kamer die alleen door een vlammend haard vuur verlicht was. keerde naar haar eigen domein terug, in zichzelf grinnckend. „Dus hii maakte hnnr het hof! En ik. die dacht, dat het Mr. Tonv was! Nou. best, dit is nog beter, hii met ziin millioenen en mijn miss Ann. Maria's ideeën van den rijkdom, waarmee de voorzienigheid den eigenaar van He- ronsmere begiftigd had. mochten vaag zijn. ze on derschatte die ten minste niet! Ondertusschen praatten Ann en Eliot samen ver der bij het haardvuur, rustig geloovend. dat Maria in die paar seconden niets had kunnen merken, ieder iong paartia is blijkbaar gezegend met een behoorlijke hoeveelheid zelfbedrog. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6