Raad Callantsoog. Haar schuld betaald BADI0N NEERLANDSCtl FABRIKAAT 15 VOOR ÉLKE WASCH PARAAT Vergadering van den Raad op Dinsdag 14 Augus tus 1934, des morgens half elf. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart Kz., burge meester-secretaris. Na opening volgt vaststelling der notulen. Van de ingekomen stukken deelen wij mede, dat de uitkeering ingevolge de wet regelende de finan- tieele verhouding tusschen rijk en gemeenten per inwoner zal bedragen f 102156. De inspecteur der directe belastingen berichtte, dat voor deze gemeente het aandeel in de grondbe lasting is f 2743.79 (raming f 2600), de opcenten op de grondbelasting f 1429.76 (raming f 1400); perso- neele belasting f 5151.97 (raming f 5000.) Op de be grooting was als opbrengst personeele belasting een post van f 4600 uitgetrokken. Tegen het besluit van den raad om een terrein, eigendom van den polder Callantsoog beschikbaar te stellen van zomerwoningen, hadden Ged. Staten be zwaar, omdat de grenzen liggen buiten het uitbrei dingsplan. Ged. Staten geven in overweging het be sluit in te trekken en merken o.m. op dat het aan beveling verdient een gedeelte van het terrein be stemd voor open bebouwing aan te wijzen voor ter rein ten behoeve van het bouwen van zomerwonin gen. B. en W. hebben geantwoord, dat zij slechts ten deele de bezwaren van Ged. Staten inzien en heb ben nader aangeduid, de toestand ter plaatse, terwijl zij in overweging geven den toestand ter plaatse in oogenschouw te nemen. Een onderhoud met de com missie voor uitbreidingsplannen en met den inspec teur voor de Volksgezondheid is aangevraagd. Door den Commissaris der Koningin is tot gemeen teveldwachter alhier benoemd de lieer R. Koelemeij te Rotterdam. De pensioensgrondslag is vastgesteld op f 1233. De rekening over 1933. B. en W. bieden den raad aan de rekeningen over Ï933 van de gemeente en van het Alg. Armbestuur. De rekening der gemeente sluit in ontvangst op f 43.374.03 in uitgaaf f 41.343,16, batig saldo f 2030.87. Het_ dienstjaar begon met een batig saldo van i 1656.45. De rekening van het Algemeen Armbestuur sluit in ontvangst op f 4031.68, in uitgaaf op f 3920.01, batig saldo f 111.67. Tot leden van de commissie, belast met het nazien der rekeningen, worden aangewezen de leden van den raad, met uitzondering van de wethouders. Besloten wordt tot verhuur van 2 perceelen ge meentegrond aan den heer F. Marrees, Wieringer- waard en 1 perceel aan den heer A. J. Opmeer te Den Helder, welke perceelen bestemd zijn voor den bouw van zomerwoningen. Van het terrein ten noorden van het dorp zijn thans bijna geen perceelen meer beschikbaar. In verband met het uitbreidingsplan wordt thans definitief besloten tot aankoop van een perceel grond van den heer J. Brouwer, bestemd voor het aanleggen van een weg. Het perceel is groot 216 M2. en de koopprijs bedraagt fl.— per M2. Het aanleg gen van den weg wordt een goed werkverschaffings object genoemd. In de vorige vergadering was besloten aan de ..N.V. Geruischlooze Weg" te Heemstede op te dragen de verbetering van den Nieuwe Weg. voor z.g. middel- zwaar verkeer. Door den vertegenwoordiger der N.V. is er echter naderhand op gewezen, dat met het daar- 'toe gedane aanbod geen rekening was gehouden met het paardepad. De kosten zouden dan ook niet 95 cent per M2. bedragen, maar f 1.— per M2. Nadat enkele inlichtingen waren gevraagd en door den Voorzitter of den heer Kruisveld beantwoord, be sloot de raad thans volgens deze nadere prijsopgave de verbetering aan de N.V. Geruischlooze Weg op te 'dragen. De dorpsweg aan het Hoogheemraadschap. Aan de orde is het voorstel van B. en W. tot het nemen van een voorloopig besluit tot overdracht van den weg door het dorp Callantsoog, ten noor den van het Dorpsplein aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, tot het jaarlijks be talen van een bedrag als aandeel in de kosten van verbetering enz. van dien weg en tot het vergoeden aan den Polder Callantsoog van 50 van diens jaar lijks aandeel in bedoelde kosten De weg heeft een lengte van 875 meter, waarvan 267 meter aan de gemeente Callantsoog toebehoort en het overige ge deelte aan den polder Callantsoog toebehoort. Blijkens de correspondentie van het Hoogheem raadschap is de weg te smal voor het tegenwoordige verkeer en is slecht onderhouden. Bij een behardingsbreedte van 5 meter zullen de kosten van een asphalt-betonweg in de eerste 30 ja ren, na aftrek van de provinciale bijdrage, voor ge meente en polder tesamen per jaar f615 bedragen, te weten voor de gemeente f 187.66, voor den polder f 427.34. Voor een straatweg, eveneens ter breedte van 5 meter bedragen de kosten in de eerste 30 jaren voor gemeente en polder tesamen per jaar f 765. B. en W. prefereeren, mede met het oog op de FEUILLETON. door MARGARET PELLER 35. Heel langzaam, maar met een vreemde, vastbera den duidelijkheid, maakte Eliot zijn handen los uit haar greep en duwde haar van zich af. „Ja," zei hij rustig. „Ik heb nieuws gehoord." Bij de ijskoude kalmte in zijn stem week ze terug, zooals iemand terugdeinst voor de verstijvende koude die boven zwart ijs hangt. „Wat is het?" hijgde Ann. „Toch geen slecht nieuws voor ons?" Haar oogen waren op zijn gelaat gevestigd en on dervroegen het angstig. Een plotselinge vreschrikke- lijk vrees deed haar hart bonzen. Was er iets in het verleden, iets waarvan zij niet wist. dat boven kon komen nu om hen van elkaar te scheiden? Die episode, lang geleden, die zijn jeugd vernietigd had. had de vrouw die daarvan de oorzaak was nog eenige macht over hem? Kon zii. was het mogelijk, dat zii nog tusschen hen kwam? Ann had wel van dergelijke dingen gehoord. Het was haar. of er. tus schen haar en Eliot. een vage. vormlooze schaduw bewoog, grijs en nevelig, een schaduw, die was opge rezen uit een vérren hoek van het verleden. „Toch geen slecht nieuws voor ons?" herhaalde ze. „Dat hangt er van af, hoe Je het wenscht op te vatten," antwoordde hij. „Ann" het ijs brak. en hij kwam tot de feiten met een bijna plotselinge ruwheid „waarom ben je n5et eerlijk tegen me geweest?" „Eerlijk tegen je?" herhaalde ze verwonderd. „Maar ik hen eerlijk legen ie geweest." „Wat een vrouw eerlijk noemt, veronderstel ik!" antwoordde hij. „Wat beteekent: alles verbergen, •waarvan ie denkt dat het wel niet ontdekt zal worden." Een kleur van verontwaardiging kwam on haar wangen, maar verdween weer. zoodat haar gelaat dood«»hlepk was. „Maar ik heb niets le verbergen," zei ze. „Eliot, ik begrijp niet kosten een asphalt-betonweg, on de ingenieur van het Hoogheemraadschap bevestigde dat dan een zeer goede weg zou worden verkregen. Het gevaar dat do weg in de toekomst van het Prov. wegen plan zou worden afgevoerd, is zeer gering, omdat wel gebleken is dat t.a.v. den grooten verkeersweg AfsluitdijkRijksweg, rekening is gehouden met de belangen van deze gemeente en het verkeer dus nog eerder zal toenemen. Zou de gemeente dus jaar lijks een bedrag van f 187.66 moeten betalen, de pol der zou jaarlijks een bedrag van f 427.34 moeten storten. B. en W. zijn het er mee eens. dat een der gelijke bijdrage voor den polder te zwaar is. Niet omdat de polderlasten te hoog zijn, deze zijn bijzon der laag en worden bijzonder laag gehouden. Maar het belang van den polder in het verkrijgen van een dergelijken weg is niet zoo groot, als dat het geval is voor de gemeente. B. en W. stellen daarom voor om behalve de door de gemeente verschuldigde bijdrage nog voor reke ning der gemeente te nemen de helft van de bijdrage die de polder verschuldigd zal zijn. Het polderbe stuur kan zich met dit voorstel volkomen vereenigen, doch de vergadering van stemgerechtigde ingelanden zal een beslissing moeten nemen. De verbetering zal van groot belang zijn voor de bestrijding van de werkloosheid. Het bestuur van het Hoogheemraad schap heeft toegezegd, dat behalve voor het techni sche gedeelte werkloozen uit onze gemeente te werk zullen worden gesteld. Een 20 A 25-tal werkloozen zal er gedurende 2 maanden werk vinden. B. en W. raden met klem aan op het aanbod van het Hoogheemraadschap in te gaan. De beer Vries vraagt hoe het moet als de stem gerechtigde ingelanden van den polder er niet op in gaan. Komt de verbetering dan niet tot stand? en is dat wel goed? De Voorzitter zou dat niet goed vinden. Immers de weg verkeert in desolaten toestand, zou dus toch verbeterd moeten worden, maar een provinciale bij drage zou dan niet worden verkregen. De heer Kruisveld zegt dat het een groote dom heid zou zijn als de vergadering van stemgerechtig de ingelanden niet op hef nnnbod zou ingaan. De bijdrage die do polder zal hebben te betalen, is niet hooger dan de kosten van onderhoud. Zoodra de raad een besluit heeft genomen zal spr. als dijkgraaf een vergadering van stemgerechtigde ingelanden be leggen. De heer Vries zou willen bepalen, dat als de stem gerechtigden in de toekomst mochten besluiten de bijdrage niet te verleenen. dat dan ook vervalt de bijdrage van de gemeente aan den polder. Opgemerkt wordt dat een dergelijke geste toch niet mogelijk geacht moet worden. De heer Kruisveld heeft reeds verschillende ingelanden gesproken, die zich voor overdracht van den weg aan het Hoog heemraadschap verklaarden. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Van de afd. Schagen e. o. van den Xed. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters was een verzoek ingekomen, om ten aanzien van de perso neele belasting voor koffiehuizen, restaurants en der gelijke zaken de huurwaarde tot één-derde of twee derde te verlagen. B. en W. doelen mede. dat als de huurwaarde tot 2/3 wordt verminderd, dit voor de gemeente een min dere ontvangst beteekent van f 100. Daartegenover staat echter dat er een vrij groote verlofzaak is bij gekomen. waardoor de gemeente nagenoeg geen schade zal* ondervinden als de huurwaarde tot 2/3 wordt verminderd. B. en W. stellen voor. hiertoe te besluiten. Dc heer Vries informeert naar de motieven van B. en W. De Voorzitter wijst on de andere lasten. Voorheen stonden B. en W. afwijzend tegenover het verzoek, omdat de personeele belasting in de gemeente niet was verhoogd, maar thans heeft het rijk plannen 75 opcenten op de hoofdsom te leggen. De heer Vries merkt op. dat het feit dat er een verlofzaak bijgekomen is, niet behoort te leiden tot inwilliging van het verzoek. Dat voordeel dient voor do gemeente te blijven. De Voorzitter zegt dat hier ook geen consequentie uit mag worden getrokken. Voordeel voor de ge meente bestaat evengoed nog. Met algemeente stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Door het Hoofd der O. L. school werd verzocht de huur van zijn woning met f 50 te verminderen en te brengen op f 200 per jaar. Adressant wijst op den ouderdom van de woning en op het feit, dat zijn sa laris is verminderd. B. en W. merken op dat het feit dat de woning oud is, nog niet inhoudt dat de woning daarom niet goed is. De motiveering van het salaris achten zij juist en waar de onderhoudskosten gemiddeld over de laatste 6 jaren bedroegen f 160.89, meenen zij dat aan het verzoek kan worden voldaan. Wel wordt er met een huur van f 200 geen winst gemaakt, maar dat is ook niet noodzakelijk. Aldus wordt besloten. Mededeeling wordt gedaan van de circulaire van den Minister van Binnenlandsche zaken, betreffen de voorziening ter zake van de gemeentelijke kosten van werkverschaffing en stcunvcrleening aan werk loozen voor 1935 en mededeeling van de berekening van het vermoedelijk bedrag van het Rijkssubsidie in bedoelde kosten aan de gemeente. De Voorzitter concludeert er uit dat de toestand voor de gemeente ongunstiger wordt t.a.v. de belas tingen, doch zeer veel gunstiger wat de kosten van de werkloosheid aangaat. Er zal iets meer voor de werkverschaffing gedaan kunnen worden. De salarissen. Aan de orde komt do hernieuwde vaststelling van de jaarwedden van de gemeenteambtenaren, voor zoover deze vaststelling door den raad wordt geregeld niet ingang van 1 Juli 1934. Een uitvoerig schriftelijk voorstel is den raadsle den toegezonden. Daarin wordt er aan herinnerd, dat het verhaal van pensioensbijdragen van 10 pet. in feite beteekent een salarisverlaging van 10 pet., omdat de salarissen berekend waren op een netto genot daarvan. Bovendien wordt herinnerd aan het rondschrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin te kennen werd gegeven dat het pen- sioensverhaal niet bedoeld was als een aanslag op het salaraispeil van voor 1 Juli 1934, doch slechts ter verkrijging van uniformiteit, B. en W. gaven aan den Minister van B. Z. te kennen, dat de jaarwedden in deze gemeente in het algemeen reeds zoo laag waren, dat geen verlaging meer mogelijk was en de Minister antwoordde daarop, dat waar de sala rissen in deze gemeente niet boven het rijkspeil uit gaan, deze geen verlaging behoeven. Uitvoerig wordt mededeeling gedaan van wat zoo wel van de zijde der hoogere gezagsorganen als van die der vakorganisaties ter zake naar voren wordt gebracht. B. en W. stellen voor de salarissen in verband met het pensioensverhaal, met 10 pet. te verhoogen en merken t.a.v. de jaarwedde van den veldwachter op, dat rekening gehouden moet worden met de om standigheid dat deze vrij wonen geniet, waarvan de waarde in geld moet worden bepaald op 15 pet. van de jaarwedde in geld, dus zonder aftrek van pensi oensverhaal. B. en W. stellen voor de wedde nomi naal te bepalen op f 1100, plus de bestaande emolu menten. Bedroeg oorspronkelijk de belooning van den veldwachter f 950 met vrij wonen en vrij uni- formkleeding, thans zal deze netto bedragen f 1100, minus f 141.50, is f 958.50 met genoemde emolumen ten, hetgeen dus ongeveer op hetzelfde neerkomt. Waar de ambtenaar ter secretarie tevens agent van de arbeidsbemiddeling is en diens jaarwedde in de laatst gehouden vergadering op f 100 is gebracht, „Nee?" zei hij, en de matelooze verachting in ziln stem trof haar als een zweepslag. „Denk eens goed na! Is er niets dat je voor me verborgen hebt ge houden. dat ik had moeten weten niets dat van de liefde, die je me gisteravond bekend hebt, be drog maakt?" Een oogenblik keek Ann hem zwijgend aan. Toen kwam er een langzame, hartstochtelijke ontkenning van haar lippen. „Niets!" zei ze. Eliot deed twee stappen naar haar toe en. haar bij de schouders grijpend, trok hij haar dichter naar het raam, zoodat het onbarmhartige zonlicht op haar ge laat viel. „Herhaal dat!" beval hii woest. „Durf je die verschrikkelijke leugen te herhalen?" Zijn oogen. waarin een vreeselijke woede schit terde, die haar scheen te verschroeien als een vlam, ondervroegen haar gelaat, zoo genadeloos, zoo onver zoenlijk en ongeloovig, dat het bijna ondragelijk was. Maar ze doorstond het, en haar heldere gouden oogen ontmoetten de zijne zonder zich af te wenden. „Het was de waarheid," zei ze. Het was haar. als of haar stem van heel ver kwam. Er was een vreem de. gebarsten klank in, als van gescheurd metaal. Hij liet haar plotseling los. gooide haar bijna van zich af. en ze wankelde even. terwijl ze zich vast greep aan de leuning van een stoel om niet te val len. Ziin ruwheid prikkelde haar. ..Eliot Ben ie gek!" riep ze uit. Hij keek haar aan. terwijl de brandende wildheid van bijna onbeheerschte woede die hem bezeten had. langzaam uit zijn gelaat verdween. „Gek?" zei hij grimmig. „Nee. ik ben niet gek' nu niet. Ik was gisteren gek toen ik in jou geloofde." De groote woede in zijn stem sneed door haar hart. „Eliot" ze kwam naar hem toe. haar handen uit gestrekt „wat heb ik gednan? Wil je me het niet zeggen? Tk begrijp het niet." „Nee?" Hij trok zijn lippen op in een griins. dié een glimlach moest verbeelden. ..Dan zal ik ie een eenvoudige vraag stellen. Misschien zul ie dan daarna begrijpen. Heb je ooit gelogeerd in Hotel de Loup?" „Hotel de Loup? Waarom Het woord „Ja" was op haar lippen. Maar voor ze het kon uitspreken, besefte ze plotseling wat hij vermoedde, en ze hield opeens in en zweeg. „Je herinnert het je dus?" zei hii, met een stem als een pop die „ja" of „nee" zegt. als men op een veer drukt. „En was ie daar alleen?" Nu de andere weer. „Nee." antwoordde de pop. „Was Brabazon bij ie Tony Brabazon?" „Ja." Weer een antwoord als van een papegaal. „Dan geloof ik niet. dat het nog noodig is de con versatie langer voort te zetten." Onder het spreken draaide Eliot zich om en liep naar de deur. Ann keek hem na zonder zich te verroeren. Het was haar, alsof ze keek naar iets dat in een tooneelstuk gebeurde iets. dat niets met haar te maken had. Maar toen, juist toen hij zijn hand op de kruk had. scheen de vreemde gevoelloosheid die haar bevan gen had, te verdwijnen. „Eliot, kom terug!" riep ze. en er was iets zoo helders en zekers in haar stem. dat hij onwillig bleef staan. „Ik heb naar jou geluisterd." ging ze rustig verder. „Nu zul jij naar mij moeten luiste ren," Hij kwam langzaam naar haar toe. als een man, die willoos zich bewoog, en stond naast haar. „Nu", zei hij toonloos. „Wat wensch je me te zeg gen? Ik luister." „Het is waar, dat ik in Hotel de Loup logeerde", zei ze. „En het is waar, dat Tony Brabazon er ook was. Maar er is niets gebeurd, waarvoor ik je ver giffenis moet vragen". Ze hief haard hoofd op en ontmoette zijn blik met oogen, die rustig waren en zonder schaamte. Er was iets trotsch en te gelijk iets smeekends in. deze beweging. Maar Eliot keek haar onbewogen aan. „Verwacht je, dat ik dat gclooven zal?" zei hij verachtelijk. „Ik ben geen blinde dwaas!... Herinner je je niet, ik heb je gezegd, dat een man alles eischt van een vrouw, verleden even goed als toekomst. Nu, je kunt mij je verleden niet geven. Het behoort aan iemand anders aan Tony Brabazon. Ik denk, dat je van plan was met hem te trouwen. En toen kwam ik in je leven en ik ben meer waard! Ik vlei mezelf waarlijk niet met de gedachte, dat ik aantrekkelijker ben! Jaren geleden wees een vrouw mij af, omdat ik te arm was. En nu staat een andere vrouw op het punt een ander af te danken en mij te trouwen, omdat ik rijk ben. Je zult me toch niet vragen te gelooven, dat je me alleen uit belange- looze genegenheid aannam?" Terwijl hij sprak had Ann roerloos gestaan, met iedere zenuw tot het uiterste gespannen. Uiterlijk onhewogen, voelde ze zich inwendig, alsof er slagen op haar neerregenden. Het was alles zoo lang en verschrikkelijk. Het sleurde haar liefde door de kle vende modder van verdenking en wantrouwen, tot de schitterende vleugels onherkenbaar bevlekt en besmeurd waren. „Ik zal je niet vragen ook maar iets te gelooven." achten B. en W. het niet gewenscht deze jaarwedde reeds weer met 10 pet. te verhoogen, omdat daarover weer andere instanties zouden moeten worden ge raadpleegd. Beter wordt het geacht dat voor de ge zamenlijke wedden de 10 pet. wordt vergoed. Over de jaarwedde van de schoolschoonmaakstor wordt door B. en W. opgemerkt, dat haar jaarwedde in vergelijking met hetgeen wordt uitbetaald in naburige gemeenten, hoog moet worden genoemd. Bij eventueels mutatie zal dan ook een andere re geling getroffen moeten worden. Teneinde echter de pensioensgrondslag van de tegenwoordige function- naresse onaangetast te laten, stellen B. en W. voor het salaris te handhaven en in dit geval niet do verhooging met 10 pet. toe te passen., wegens het gedwongen verhaal van pensioensbijdrage. Wat de jaarwedde van den ambtenaar ter secre tarie betreft, meent de minderheid van het collego van B. en W. dat hier sprake is van een exces in de laagte, m.a.w. dat tot aanpassing van het Rijks- peil althans eeniger mate dient te worden overge gaan. De minderheid acht de jaarwedde voor een dagtaak, toch wel heel bescheiden en wijst er op dat, bedriegen de vooruitzichten niet, de gemeente voor loopig niet noodlijdend behoeft te worden, terwijl in een noodlijdende gemeente in de omgeving in een gelijksoortig geval toch ook tot aanpassing naar bo ven werd overgegaan. De minderheid zou do jaar wedde gesteld willen zien op f 700 (netto f 630) met vier periodieke verhoogingen van f 50 tot een maxi mum, na 4 jaren te bereiken, van f 900. De vooruit zichten worden dan iets gunstiger. De meerderheid stelt voo het salaris to bepalen op f 740 (netto f 666) zonder periodieke verhoogingen en meent dat thans geen verhoogingen in uitzicht kunnen worden gesteld, gezien mede de verminde ring van inkomsten van anderen. Gehoord zijn de Politiebond en de afdeeling Het Noorden van den Ned. Bond van Gemeente-ambte naren. De politiebond acht een salaris van f 958.50 plus emolumenten voor den veldwachter onvoldoende. B. en W. merken op. dat de bond geen rekening heeft gehouden met bijbetrekkingen. De afd. Het Noorden adviseert de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie op te voeren door 4 jaarlijksche verhoogingen van f 50 te verleenen en voor den tegen woord igen functionnaris thans het maximum-salaris te verleenen. Dit advies is vanmorgen door de hoeren De Rid der en Correljé nader verdedigd. Ten aanzien van de jaarwedde van <frn ambtenaar ter secretarie merkt de heer Vries op. dat hij thans het salaris niet zou willen verhoogen. maar worden de omstandigheden beter, dan zou spr. periodieke verhoogingen willen geven. De heer Wcij vercenigt zich met het idée. De heer Kruisveld vraagt wie dan moet beoordec- len dat de toestand beter is. Geantwoord wordt, dat de raad dit dient te beoor- deelen. Met algemeene stemmen wordt het salaris op 1 740 hepaald. terwijl dan hii verbetering van den econo- mischen toestand periodieke verhoogingen in uitzicht worden gesteld. Wat het salaris van de schoolschoonmaakster be treft. wil de heer Weij ook hier het salaris met 10 verhoogen. De heer Vries zou willen dat de Voorzitter in over leg trad met het Hoofd der school en dat dan bij de begrooting het salaris opnieuw werd geregeld. Spr. meent dat rekening moet worden gehouden met do capaciteiten. De heer Kooger witst op de moeilijkheid voor den raad om te henalen hoe groot het salaris moet ziin. Het voorst el-Weii, het salaris van f 2R0 op f 310 to brengen, wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de hoeren Kooger. Vries. Jimmink en Van Diepen. Het voorstel van B. en W. wordt vervol gens geacht te ziin aangenomen, zoomede de overige voorstellen van B. en W. Van diverse gemeenteambtenaren worden do pen sioensgrondslagen opnieuw vastgesteld, terwijl te vens wordt vastgesteld een gewijzigde verordening, regelende de eischon van benoembaarheid en do be zoldiging van den gemeenteveldwachter. Gewijzigd wordt de gemcentchegrooting. dienst '34. Met algemeene stemmen wordt tot gemeentcbodo benoemd de heer R. Koclemeii. De Voorzitter stelt voor het schilderij, voorstellen de zooals Callantsoog was in 1930. en der gemeente aangeboden door de dames Van Doornik en Op 't Land. onder dankzegging te aanvaarden Spr. noemt het een bijzonder aardige geste van de dames. Het officieel besluit tot aanvaarding van het geschenk zal worden genomen, wanneer het schilderij in de raadszaal hangt. Bij de rondvraag wijst de heer Kruit erop. dat de zaak bij de vuilnisbelt nog niet in orde is. want de landerijen In de omgeving zijn nog met papieren be zaaid. De Voorzitter zegt toe. dat maatregelen getroffen zullen worden. Hierna sluiting. Ze sprak heel rustig. Een bittere gekwelde trots hield haar overeind. „Als je dat van me kunt den ken, zou het nutteloos zijn, je te vragen te gelooven wat ik zou zeggen. Gisteren..." haar stem trilde, maar werd direct weer vast „gisteren zei je me, dat de essence der liefde was: te bezitten. Dat is het niet, Eliot... Het is: waarheid... vertrouwen..." In de stilte die volgde stonden de man en het meisje elkaar strak aan te kijken, en een kort oogenblik streden liefde en wantrouwen om den voorrang. Toen sloeg de weegschaal door. Do zware last van verdenking trok haar naar beneden, en zonder iets te zeggen, draaide Eliot zich om en ver liet de kamer. Ann bewoog zich niet. Ze stond heel stil, haar ar men hingen recht langs haar neer. De Dents do Loup-tanden van den wolf! Nu, de muil van den wolf had zich gesloten en had haar geluk verbrij zeld tusschen zijn genadclooze witte tanden. HOOFDSTUK XXIV. Gevolgen. „O, pardon!" Instinctief verontschuldigde Cara zich, hoewel do hotsing in werkelijkheid niet haar schuld was ge weest. De man, waarmee ze in botsing was gekomen had met gebogen hoofd voortgeslenterd, geheel ver diept in zijn eigen gedachten, en was te laat wak ker geworden om te beseffen, dat iemand langs het nauwe rijpad tusschen de boschjes hem te gemoet kwam. Hij nam werktuigelijk zijn hoed af en mom pelde de en of andere verontschuldiging, maar zijn oogen bleven leeg en schenen door en over de vrouw heen te kijken, tegen welke hij juist was nnn- geloopen. zonder haar te zien ongetwijfeld zonder haar te herkennen. Cara bleef staan, ze legde haar hand op zijn mouw om hem tegen te houden, maar hij scheen zich van haar aanraking volkomen onbewust, en ze gaf zijn arm een duwtje. „Eliot!" zei ze snel. „Eliot! Probeer je me te nc- geeren?" Als met onmenschelijke Inspanning scheen hii te rug te komen tot het bewustzijn van zijn werkelijke omgeving. „Je te negeeren?" herhaalde hij suf. Hij strook met zijn hand over zijn voorhoofd. „Nee, natuurlijk probeerde ik niet je te negeeren." .Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6