Met de H.A.B.0. langs den Rijn. 1 T DE OMGEVING Met den schrik vrijgekomen. Bloembollenveilingvereen. te Bovenkarspel CALLANTSOOG 20-jarig meisje in den stroom geraakt. De waarnemende strandwacht weet haar nog Juist te redden. CALLANTSOOG. Donderdagmiddag le ongeveer 1 uur had bij het baden een ongeval plaats, dat ge lukkig goed is afgeloopen. Een ongeveer 20-jarig meisje, komende uit Vlaardingen en logeerende te Slootdorp, had zich te water begeven en geraakto door den sterken golfslag en den stroom te dicht bij dam 2, waardoor zij. den toestand niet meer mees ter, om hulp begon te roepen. De heer P. de Haan, strand-exploitant, die op dat uur de strandwacht waarnam, begaf zich geheel gekleed te water en wist het meisje loopende te bereiken. Hierbij geraakte hij zelf ook in den stroom en kwam nog in pijnlijke aanraking met de bazaltblokken der pier, maar hij wist het meisje terug te duwen, waardoor zij vasten grond onder den voet kreeg en zoo weder op het droge kwam. Redder en drenkelinge kwamen geluk kig met den schrik vrij Het prijzenswaardige optre den van den heer De Haan heeft een ongeluk kun nen voorkomen. ZIJ PE Burgerlijke stand van 10 t-m. 16 Ang. Geboren: Adrianus Cornelis Antonius, zoon van Cornelis Klaver en van Antje Conijn; Theodora Cla- ra, dochter van Lourcns Schilder en van Everdina Anna Tromp. Ondertrouwd: Jan Nobel, oud 28 jaar, veehouder, en Geertje Jonker, beiden alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Cornelis Gerritsen, oud 17 jaar. POLITIE. Verloren: een rijwielbelastingmerk 1934—1935. Inl. gevraagd ter secretarie. SCHAGERBRUG. Onze Kermis. De dagen worden merkbaar kprter en een enkel boomblad vertoont al reeds zijn herfstkleur, wat een teeken is, dat wij met rasse schreden den herfst na deren, den tijd dat in onze omgeving de verschillende kermissen weder gevierd zullen worden. Dit aloude volksfeest zal hier plaats vinden od 16. 17 en 18 September a.s. Naast de landl>ouwtentoonstellin* en harddraverij, heeft voor dit jaar de eigenares van het hotel „Het Wapen van de Zijpe" gezorgd dat er voor een ieder wat te genieten zal zijn, daar door haar voor alle drie dagen is geëngageerd het muziek-ensemhle „The Hodlars", welke met de Schager kermis met veel succes zijn opgetreden in het café „Het Noorden". Een ieder wordt in staat gesteld hiervan te genieten, daar hiervoor geen entrée is verschuldigd. Op Maandagavond treedt in dit hote' od het too- neelgezelschap „Tong Leven" van Oudkarspel, met een zeer vroolijk blijspel. „Hoera! het is een iongen", een stuk val dolle klucht van het begin tot het einde. Zoo u ziet. zijn kosten noch moeite gespaard om allen een echt kermisgenot te verschaffen. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de ko mende advertenties. Geïnspireerd door de prettige indrukken, die deze tocht per H.A.B.O.-reiswagens heeft gemaakt, zette Ik mij neder, om een kort resumé te geven van het geen in 4 dagen tijds werd te zien gegeven. 's Maandagsmorgens. 6 Augustus, 7 uur, kwam het gezelschap van 43 personen (leider en chauffeurs meegerekend) in Alkmaar bijeen en ging het met twee toviringscars naar Zuidelijker streken. Langs de Zaanstreek, door Amsterdam werd het Gooi bereikt, waar in de Gooische Boer halt gehou den werd. Nadat een ieder zich wat had verfrischt en nadat van het gehecle gezelschap een foto was gemaakt, werd de reis voortgezet via Amersfoort. Ede naar Arnhem. In park Sonsbeek, waar wij te ongeveer 11 uur arriveerden, werd wederom ge pauzeerd. Daarna ging het naar de grens. De Duit sche douanen bleken zeer geschikt, want gevisiteerd werd niemand. De leider regelde de zaak en daar mee was alles afgedaan. De eerste indrukken, die men van Duitschland kreeg, waren niet zoo bijzonder gunstig. De streek was armelijk. Landbouw bleek de hoofdbron van bestaan. In Wezel kreeg een ieder gelegenheid om zich bij den leider, den heer ten Bruggencate, van Duitsch geld te voorzien. De eerste Duitsche woorden wer den gewisseld met de kelners van het hotel, waarin het gezelschap voor eenige oogenblikken was ge zeten. Keulen werd te ongeveer 6 uur bereikt, waar de Dom werd bezichtigd. Een machtig bouwwerk, waarvan de eerste steen werd gelegd in 1248. terwijl dc bouw eerst was voltooid in 1880l Inwendig is de Dom 135 M. lang en 43 M. breed, terwijl de torens zich 146 M. hoog verheffen. Keulen telt ruim 700.000 inwoners en is de grootste stad langs den Rijn. Het doel van den eersten dag. Bonn. was om 7H uur bereikt. Het toewijzen der verschillende kamers was het werk van een oogenblik en geheel ver kwikt verscheen het gezelschap aan tafel om het eerste diner op Duitschen bodem te gebruiken. Wij lieten het ons goed smaken en deden de uitstekend verzorgde tafel eer aan. Intusschen had de heer ten Bruggencate een ontspanning gezocht en gevonden voor de avond uren. In verband met het overlijden van den Rijkspre sident von Hindenburg, heerschte er in geheel Duitschland rouw, waarvan de vele vlaggen een dui delijk beeld gaven, zoodat er ook nergens muziek was, waarvan men op rustige wijze zou kunnen ge nieten. Geen nood. de leider had reeds voor andere af wisseling gezorgd. Van 9 lot. 10J4 uur bood een heer lijke boottocht van Bonn naar Königswinter en te rug. een aangename verpoozing. In Bonn teruggekomen, werden de kamers opge zocht. om na een verkwikkenden slaap, den vol genden morgen de reis voort te zetten. Om 8 uur vertrokken we van het hotel, staken den Rijn over en gingen in de richting van het Zevengebergte, dat zijn naam ontleent aan de ze ven bijzonder opvallende bergspitsen Een daarvan de Drachenfels (325 M. hoog) wer-l bestegen per tandradbaan. Ook per eze1 of te voet bestaat, dio mogelijkheid. Dit laatste duurt evenwel uur. Een schitterend uitzicht had men daar over den Rijn. mot het eiland Nnnnenwerth. .Het bijzonder fraaie weer werkte bij dit alles in niet geringe mate mee. Het tandradspoortje bracht ons na een interessant ritje weer op den beganen grond, waar de wagens ons via Rcmagen, in het Ahrtal brachten. SCHAGERBRUG. HARDDRAVERIJ-VEREENINGING „VOORWAARTS." Algemeene vergadering van de harddraverijver. „Voorwaarts" op Donderdag 16 Aug. 1934, des avonds 8 uur, in het lokaal van den heer J. Modder te Scha- gerbrug. Aanwezig 9 leden. De voorzitter, de Edelachtb. heer J. de Moor. open de de vergadering met een woord van welkom, er zijn spijt over uitsprekende dat de opkomst zoo klein was. Hoewel dit natuurlijk niet plezierig is te noe men, zag hij er echter toch ook het bewijs in dat de leden vertrouwen stellen in het bestuur. Dat het bestuur echter zelf op het tijdstip van opening niet voltallig was, kon spr. niet goedkeuren. De notulen van dc vorige algemeene vergadering werden voorgelezen door den secretaris, den heer P. Vries, en onveranderd vastgesteld. Hierna was aan de orde het onderzoek der reke ning van de vereeniging over het jaar 1933. Voor het nazien daarvan werden aangewezen de heeren J. Stins en W. L. Correlje. Laatstgenoemde deelde mede, dat boeken en bescheiden in de beste orde waren bevonden, waarom de commissie tot goed keuring adviseerde. Aldus werd besloten, onder dankzegging aan den administrateur voor het ac curate beheer. De ontvangsten bedroegen f 1369.43; de uitgaven f 1053.44, batig saldo alzoo f 315.99. Medegedeeld werd nog, dat het bestuur aan den heer C. A. Waiboer te Schagen, die gedurende een lange reeks van jaren als keurmeester op de dra verijen der vereeniging fungeerde, bij zijn afscheid als zoodanig een schilderij heeft aangeboden als blijk van waardeering voor de sericuse wijze waar op hij zijn functie van keurmeester heeft opgevat. Van den heer Waiboer kwam een dankbetuiging hiervoor in. Voorgelezen werd nog een uittreksel van dc beslui ten. welke genomen zijn door de algemeene vergade ring der harddraverijverecnigingen in Nederland. Vervolgens had de verkiezing plaats van een twee tal bestureleden. wegens aftreding van de heeren P. Vries en J. Brak. De heer Brak had medegedeeld, zich niet meer voor een herbenoeming beschikbaar te stellen. Do heer Vries werd met algemeene stemmen herbenoemd. In de vacature-Brak werd bii eerste vrije stemming verkozen de heer E. Rentenaar te Scha- gerbrug. Volgde bespreking harddraverij en vaststelling prij zen. Besloten werd de harddraverij oo k.dit jaar weer te laten doorgaan en te houden op kermis-Dinsdag. De prijzen zullen bedragen f250. f 100, f50 en f25. Bij de rondvraag bracht de heer G Visser verslag uit van de te Amsterdam gehouden algemeene ver gadering. in het bijzonder over het voor en tegen van prijzen-draverij of handicap-draverij, waarbij spreker zich deed kennen als een voorstander van prijzen- draverij. Voorts werd er gesproken over het inlecgeld in verband met niet-opkomst van paarden. De Voorzitter dankte den heer Visser voor zijn me- dedeelingen, waarna sluiting volgde, onder dankzeg ging voor de prettige besprekingen en met de beste wenschen voor de dit jaar te houden draverij. ff INT MAARTEN Woensdag vergaderde de vereen. V.V.V.V.V. in het lokaal van den heer Zwak man, tex bespreking „fes tiviteiten met de a.s. kermis". Met een gepast woord werd door voorzitter deze vergadering geopend, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat over 1933 was ontvangen f 99.83, uitgegeven f 6852, alzoo een saldo groot f 31.61. De heeren G. Bij post en P. de Geus, aftrendende be stuursleden, werden bij acclamatie herkozen. Voor Het Ahrtal, wat zal dat indrukwekkende herinne ringen bij een ieder hebben achtergelaten. Wonder mooi slingert het riviertje, de Ahr, een zijtak van den Rijn, zich door de bergen. Interessant zijn de vele stroomversnellingen en machtig groot zijn de rotswanden, waarlangs de wagens hun weg vervol gen. In het plaatsje Mavschotz, werd de lunch ge bruikt, te midden van al dit schoons en aan trekkelijks. De oorsprong van de Ahr, op een hoogte van pl.m. 530 M., boven den Rijn, werd vervolgens op gezocht. Het is te begrijpen, dat er van een derge lijke hoogte mooie vergezichten zijn waar te nemen. Bergafwaarts ging het naar Mayen, een oud stadje, met een eigenaardigen toren, die den indruk maakt scheef te staan. De heer ten Bruggencate. die zich den geheelen tocht een aangenaam verteller en somwijlen, ver- dichter, toonde, trachtte het gezelschap ervan te overtuigen, dat de toren inderdaad scheef stond. Ik vermoed, dat het ham maar half gelukte. Als bij zonderheid valt van dit oude stadje nog te vermel den, dat er veel molensteenen worden vervaardigd. In Coblenz, een stad van 60.000 inwoners, werd wederom halt gehouden, bij het Deutsche Eek, de plaats waar de Moezel in den Rijn vloeit. Het rui terstandbeeld van keizer Wilhelm I, dat hier is op gericht, heeft een hoogte van 54 M. en werd door ons bezichtigd. Vanuit de zuilenhal bad men een prachtig gezicht over Moezel en Rijn en het fort Ehrenbreitstein aan den anderen Rijnoever. Dit fort werd in 1929 door de Franschen ontruimd en is nu gehee^ ontwapend. Na een mooien tocht over Niederlahnstein en door het Lahndal. arriveerden wij in Bad Ems, waar de tweede nacht zou wordeh doorgebracht. Na het diner nog een avondwandeling door het mooie Ems, waar wij een taptoe van S.A.-mannen meemaakten. 's Morgens vroeg uit de veeren, om nog eenigen tijd van de schoone omgeving te genieten. Wij brachten daarbij een bezoek aan de Mineraalwaterbronnen van Ems. Houderden menschen komen hier dage lijks samen om een glas bronwater te gebruiken. Er wordt beweerd .dat dit water een bijzondere genees kracht bezit. Ook wij maakten van de gelegenheid gebruik, niet speciaal om de daaraan toegeschreven bijzondere kwaliteiten, dan wel om het idée. Te ruim 9 uur had een ieder zijn plaats in de wagens weer ingenomen en werd de tocht vervolgd door het land van Nassau en het Taunusgebergte. Wederom bereikten we hoogten van 530 M. Eigenaar dig deed het aan, dat op die hoogten de vruchtboo- men welig tierden en men de koeien rustig zag gra zen in frisch groene bergweiden. Deze grond moet wel een speciale waterhoudende aardlaag bezitten, want de groei kan toch uitsluitend worden bevordert door het hemelwater. Het was in deze streken volop oogsttijd. Wagens bespannen met ossen vervoerden het graan naar de dorpen, die on vela plaatsen op typische wijze tegen de berghellingen waren gebouwd. In deze omgeving ontmoetten wij nog een groote kudde schapen met een herder en honden, om hem bij het hoeden be hulpzaam te zijn. Door de dorpen Hunzel, Miller. Bogel en het stadje NastÖtten bereikten wij bij St Gearshausen wederom den Rijnoever en volgden dien tot Rüdesheim. Per tandradbaan brachten wij een bezopk aan he» National Denkmal auf dem Niedcrwald. hetwelk is geschonken door het Duitsche volk en een herinne den heer Jn. Bii post en In dc vac.-D. A. Blom werden gekozen de heeren C. Mooij cn K. Numan. welke de ze benoeming aanvaardden. Hierna volgde bespreking kinder- en volksspelen, hetgeen altijd heel wat hoofdbrekens geeft om een passend en vermakelijk snel te bedenken. Besloten werd om op Maandag voor jongens van 6—9 jaar een behendigheidsspel met hindernissen te organiseeren; jongens 913 Jaar hardloopen met hindernissen: meisjes van 6—9 jaar turfstapelen; meisjes 913 jaar hallontrappen. Dinsdags voor man nen van 13 tot 80 jaar gerostumeerd voetbalspel en voor de vrouwen van 13 tot 80 iaar ringsteken. Voorts zal er worden gezorgd, dat wederom een zweef op het terrein aanwezig is voor kinderver- maak. De volksspelen zullen evenals andere Jaren ter zelfder plaatse worden gehouden, daar door den heer Geel het terrein hiervoor welwillend is beschikbaar gesteld. De noodige contanten voor het feest benoodigd. zullen, evenals voorgaande jaren ner inteekenliist in de w ijk St. Maarten verzameld worden en staanoe de vergadering werd hierop reeds voor een bedrag van f 16 geteekend. Hierna volgde sluiting. Politie. Aan komen vliegen: een postduif, gemerkt 3/34 17801 X. WJERJNGEN Onderwijzend personeel. Als plaatsvervanger van den heer Jb. Boon, hoofd der O.L. school te Oosterland. die voor herhalings oefeningen in werkelijken dienst moet komen, is be noemd de heer C van Twuiver te Heerhugowaard. Nogmaals ontsierende reclame. Eenigen tijd geleden wezen wij er reeds op, dat het niet gewenscht is op aanbiedingen van vreem de firma's, tot het plaatsen van reclameborden aan den nieuwen verkeersweg, in te gaan. Dat deze waarschuwing nog niet voldoende ter harte is genomen blijkt thans wel, daar de politie een dezer dagen is overgegaan tot het opmaken van proces-verbaal tegen een persoon uit Wester- land, eigenaar van een perceel aan den Betonweg, waar ontsierende reclame op was aangebracht. Blijkbaar zal dus thans handelend worden opge treden. Burgerlijke stand 3 t.m. 16 Aug. 1934. Geboren: Maria Stiena, dochter van E. Everts en G. Kooij; Johannes Hermanus, dochter van H. J. Huting en J. Krommedam: Jurjen Harm. zoon van Jan Noor en J. de Jonge; Jan, zoon van F. J. Dek ker en H. H. van Essen. Gehuwd: P. Tijsen en C H. Glim. Overleden: D. P. Kuut, 29 jaar; J. Bakker, 67 jaar; vrouw van C. Bakker. Drankwet. Ingevolge de Drankwet is aan S. Halfweeg cn aan N. de Haan alhier een verlof A. verleend, resp. voor de consumptietent op het voetbalveld van „Succes" cn voor de lunchroom aan den Slingerweg. Oudercommissie Oosterland. Naar men ons mededeelt, Is men thans ook te Oostexland overgegaan tot het instellen van een oudereommissio voor de school aldaar. Het bestuur dezer commissie bestaat uit de heeren Jb. Heijblok voorz.) en F. Doesburg (secr.) ring inhoudt aan den Fransch-Duitschen oorlog van 1870—71. Het monument werd onthuld in 1883. Do eerste steenlegging vond plaats in 1877. Op een postament in de hoogte van 12 M. verheft zich de 10 M. groote figuur der Gerinania. Het ondervoet- stuk draagt in het midden een geweldig relief met de figuur van den Duitschen keizer to paard, om geven door 200 levensgroote beelden, voorstellende de uittocht der soldaten. Het onderste gedeelte toont In het midden op een klein vooruitspringend voet stuk de naast elkander rustende alogorische gestal ten van Rijn en Moezel. Het Is een machtig monu ment. Toen ons gezelschap hier aan kwam werd het vanuit een restaurant begroet met het Wilhelmus. Uit volle borst hieven wij hierna aan „Wij komen met z'n allen van de Zaan", enz en onmiddellijk viel de hoornblazer ons bij. Er heerschte een opge wekte stemming, welke nog werd verhoogd, toen wij beneden gekomen, op het perron van het tand radspoortje een gezelschap Hollanders aantroffen. Het daverde van bekende Hollandsche wijzen en in wijden kring werd gedanst en gesprongen, zoodat het personeel van de tandradbaan zich genoodzaakt zag een wijle te wachten om een volgende rit naar boven te ondernemen. Na deze spontane ontboezeming gebruikten wij in Rüdesheim een koffietafel om vervolgens naar Ass- manshausen te rijden, waar wij op de boot stapten om van een tocht over den Rijn van 2 uur te ge nieten. Inderdaad genieten! Een wonder mooie om geving met vele indrukwekkende vergezichten over beide Rijnoevers. Vele- bezienswaardigheden voeren wij voorbij, o.a. de Mauscturm, welke nu dient als waarschuw- toren voor de scheepvaart. Volgens de legende werd bisschop Hotto, nadat hij wegens brutalcn broodwoe- ker door het vertoornde volk achtervolgd werd en in dezen toren was gevlucht, door de muizen opgevre ten. Die P f a 1 z, een in den Rijn gelegen burcht De Loreley, een machtige rots, welke zich tot den oever uitstrekt en waar een tunnel is gebouwd, waardoor de trein zich een weg baant. Dc eilandengroep „Die 7 Jungfrauen" e.a. In Boppard verlieten wij de boot en na een mooien rijtoer langs den rechter Rijnoever, bereikten wij te uur Bonn, waar wij onzen intrek namen in hotel hetBergisches Hof, hetzelfde van den Maandagavond. Het diner lieten wij ons weer goed smaken en tot besluit van dezen dag woonden wij een concert van de Stedlijke orkestvereeniging uit Bonn bij, waar wij o.m. een schitterende vertolking hoorden van de Fan tasie aus der oper. „Die Troubadour" van Verdi. Het was een waardig slot van een genotvollen dag. Donderdagmorgen, 7 uur, reveille, 8 uur ontbijt, en nadat door den leider een foto was genomen voor het Beethovenmonument op de Miinsterplatz, vingen wij do thuisreis aan. In Keulen hadden wij gelegen heid een souvenir te koopen en via Crefeld, waar nog een half uur werd gepauzeerd, bereikten wij bij Gen nep de Nederlandsrhe grens. De formaliteiten bleken ook hier zeer gering, want een oponthoud van slechts 2 minuten was noodig om de grens te overschrijden. In den Piasmolen nuttigden wij het laatste middag maal. Toen allen zich aan den disch hadden vereenigd, richtte één der tochtgenooten zich tot den leider en de chauffeurs om hun dank te brengen voor de moeite en de goede zorgen, die zij zich hadden getroost om deze tocht tot zoo een onvergetelijke te njaken. In eenige dichtregelen, die wij hieronder laten vol gen. werden de gedachten van het geheele gezelschap op voortreffelijke wijze neergelegd. De auteur hier van ontving een hartelijk welgemeend applaus. De veiling van Dinsdag kwam zeer veel overeen met haar voorgangsters, ongeveer 50 pet. draaide door. De darwins in de kleinere maten vinden aftrek do zware maten maar zelden. Aan dc leden van opgemelde vereeniging is bericht gezonden dat zij hun bollen gratis kunnen laten staan, welke dan zoo mogelijk door het bestuur zullen worden ven kocht. Noteering was: Artus 12 op 1.50; 11—12 1.30—1.40; 1(4-11 1—1.10; 1'Aurore 11—12 150-1.40; 10-11 1—1.10; Brillont Star 12 op 1.60-1.80; 11—12 155—1.50; 10—11 1.10- 150: auronnc d'or 11—12 1.55-1.80; 10-11 1.40-1.50; Couleur cardina! 12 op 1.50; 11—12 150—155; Cra- moisie brillont 12 op 1.50; 11—12 150; 10-11 1.— Cullinan 11—12 1.30; 10-11 1.—; Calypso 12 op 150; 11—12 1.30; 10—11 1; Cr. Queen 11—12 1.30; 10—11 1.—Chrysolora 11—12 1.40—.50; 01—11 150; Duc de Berlin 12 op 1.70—1.75; 11—12 1.40—1.50; 10—11 1.10150; Duchesse de Parma 11—12 1.80—2; Elec- tra 12 op 150; 11—12 1.30; 10—11 1.—; Gen. de Wet 12 op 2.40—2.70; 11—12 2—2.50; Gele prins 12 op 1.50 —1.70; 11—12 1.40; Hermann Schlegel 12 op 150; 11—12 1.30; 10-11 1.; van der Hoef 12 op 150; 11—12 1.30; 10-11 1—1.10; Hobbema 12 op 1.5G-1.60; 11— 12 150—1.35; Ibis 12 op 150-150; 11—12 1.30—155; 10—11 1—1.10; La reino 12 op 150; 11—12 1.30—1.40; 10—11 1—1.05; La reine raax 12 op 2.30; 11—12 1.70 -1.80; 10-11 1.10—1.25; Mon tresor 12 op 2.15-2.30; 11—12 2.—; Murillo 12 op 1.50; 11—12 1.30; 10—11 1—; Moorc 12 op 1.50; Mar. Niel 33.20; van der Neer 1.30; Oranje Nassau 12 op 2.80-2.65; 11—12 250; Prosperitv 12 op 1.50; 11—12 1.30; 1011 1.00—1.05f Proserpine 11—12 150—1.40; PinkBeautv 12 op 150 1.65; Prins van Oostenrijk 12 op 150; 1112 150; lO—il i—; peach Blossom 12 op 155—1.80; 11—12 1.40150; 10—11 155—1.35; Queen Flor 11—12 150 —1.40; 10-11 1.—1.10; Rose grisdelin 11-2 50; Rij- zende zon 10—11 .30; Rose grisdelin 12 op 1.60— 1.85; 11—12 1.35-1.45; Scarlet duc 11—12 150; 10—11 1—1.10; Solita 11—12 1.90; Titiaan 10—11 2.10; Trium- phator 12 op 1.95; Vermillon Brillant 12 op 1.50 1.70; 11-12 1.401.05; Vuurbaak 12 op 1.50; 11-13 150; 11—11 1—1.10; Witte Valk 11—12 2.20-2.70: 10— 11 1.80-1.90; Witte duc max 11—12 1.30—1.40; Witte Zwaan 11—12 1.30; 10—11 1.—; Albino 12 op 2.14—2.40; 11—12 1.95-2.10; Allanl Pierson 12 op 1.65-2.10; 11—12 150-1.70: April Queen 12 op 155-1.85: 11—12 1.05—150: Bartigon 12 op 1.201.25; 1112 0.901.Bonton d'or 12 op 1.20—1.30: 11—12 0.90—1.10: Baron de la Tonnave 12 op 1.20; Bleu Aimable 12 op 1.55: Carrara 12 op 3.f0; City of Haarlem 12 op 250—2.75; 11—12 2.—; Clio 12 op 1.90; Centenaire 11—12 1—1.05: Farnc. Sanders 12 op 1.20-1.30; 11-12 0.95-1.95: Fairy Queen O-ll 155; Gretchen 12 op 150; 11-12 0.90— 0.95; Gesn. Macrosphvla 11—12 0.95: Inglescombe Yellow* 12 op 150—1.25; 11—12 0.90—1: Inglescombe Pink 12 op 1.20—1.30: 11—12 0.95—1.05: Kincr Ha- rold 12 op 150—150; 11-12 050: Kin* Geonrc V 12 op 2.25—255: 11—12 1.65; I.a merveille 12 on 1.20— 1.25; 11—12 0.900.95: La Tulipe Noir 12 on 1.40— 150: Moonlight 12 op 1.20; 11—12 0.90-0.95: Mad. Krelage 12 op 150; 11—12 0.90—0.95; Miss Wllmoot 12 op 1.40—1.60; 11—12 1.15-155: Ophir d'or 11—12 1.30; Olympia 12 op 1.20: Pride of Haarlem 12 op 1.20; 11—12 0.90; Princes Elisabeth 12 op 1.20; 11— 12 0.90—0.95; Ph. de Commines 12 op 1.201.45: 11— 12 150; Painted Lady 12 op 150-1.25; 11—12 1.05; Panoara 12 op 1.40; Rose Copland 12 op 3850: 11 12 255; Rev. Ewbank 12 on 1.20-1.40: 11—12 0.95— 1.05; 10—11 0.70—0.80; Roi d'Tslande 12 on 1.20: Ron- wenhof 12 op 150; 11—12 0.9O; Rose Bella 12 oo 2.05; Sieraad van Flora 12 op 150; 1112 050: Sultan 12 op 1.30; 11—12 1.10: 10—11 0.95; Scarlet Beautv 12 op 1.70; Victoire d'Oliveira 12 op 150-155; 1112 0.95 1.10; Verilv Verhrugge 12 op 155; Will Copland 12 op 1.20—1.30; 11—12 0.90—1; 10—11 0.70—0.80: Wil. Pilt 12 op 150; 1112 0.901: Zwanenhure 12 op 2.50—2.70; 11—12 2.402.65, alles per 100 stuks. Reisgenootcn 'k vraag permissie om een oogenblik te praten. 'k Zou wat woorden willen richten Tot den heer ten Bruggencate. Waarde heer ten Bruggencate, Namens allen aan deez' disch, Zeg ik dat een ieder onzer, U voor alles dankbaar is. Door uw zorgen en uw moeite/ Door uw opgewekt humeur, Bleven ontevreden klanken Mijlenver van onze deur. Wij genoten van het reisje. Prachtig is het langs den Rijn, Telkens ving mijn oor de woorden, O!, wat hebben wij het fijn. 't Mooiste wist gij ons te tooncn, Drachenfels en dal der Ahr. Mayen met zijn molensteenen En zijn scheeve toren Maar!!!! Wat ls waarheid, wat verdichting? Hoe komt die toren zoo gedraaid! Was het hout nog jong en trok het? Of is de Zepp er rond gezwaaid? 'k Denk dat het laatste maar een grap was. Ontsproten aan uw vruchtbaar brein. Enfin, op die manier bedoeld, Zou 'k altijd wel willen zijn. En wat was de Taunus machtig, Schilderachtig Xassau's land. Hoe verkwikkend was de boottocht, Juist een kolfje naar ons hand. Hoog de burchten van dc ridders, Rooversnesten van weleer. Van hun macht en van hun glorie, Rest ruïne cn niet meer. En de Loreley, hoe machtig Heft die rots zich uit den vloed. Ta. meneer ten Bruggencate, 't Reisje, heusch, was werkelijk goed. En nu zijn we weer gekomen Op den vaderlandschen grond. Allen opgewekt en vroolijk, Allen goed nog en gezond. Voor dit laatste zijn we dankbaar Simon Dekker en Cor Glas. Hóé zou misschien de toestand wezer Als er niet goed gereden was? Ik ben klaar, alleen nog even (En ik vraag u, doe mij na) Voor den leider, voor de H.A.B.O. En voor de chauffeurs Hoera!!! De stemming was er in en bleef er in, tot wij Alkmaar hadden bereikt, nadat eerst nog op de Leusderheido en in Amsterdam eenige oogenblikken was halt gehouden. Om aan dit beknopte overzicht nog iets toe te voe gen. het is bijna niet meer noodig. De indrukken neergelegd in het gedicht, spreken voor zich zelf. Het was een tocht, die voor altijd in dankbare herinnering in een ieders brein zal blijven voort leven. B. EEN REISGENOOT.

Schager Courant | 1934 | | pagina 14