Polder Heerhugowaard. NAAR TEXEL 1 ult de OMGEVING ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. A. Kaplein van Den Helder; raej. J. Schouten van St. Maarten; mej. C G. Mul van Spanbroek; J. van Leeuwen van Den Helder; D. J. Van Werven van Apeldoorn Vertrokken: S. H. Langendoen naar 'sGravenhage, mej. C. Raaijmakers naar Den Helder; C. Ruijgrok naar Schagen; mej. C. Ultmanns naar Zijpe. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus, zoon van A. Dwarswaard en M. Vos; Xicolaas Johannes, zoon van G. X. Berbee en P. A. Mooijman; Maria Helena Catharina, dochter van F. Alting en E. J. Raatgers; Hiilegonda Cathe rina, dochter van M. van Wieringen en K. Rezel- man; Josephina Sophia Jantina, dochter van S. T. van Dijk en H. J. A. Lunshof; Pctronella Guurtje. dochter van A. F. Weijers en G. Kerssens; Petronella Cornelia Anna, dochter van P. C. Duineveld en 1. M. Bemelman; Kiazina Jantje, dochter van R. Olt- rnans en D. A. Philipsen. Ondertrouwd: W. H. Steenvoorden en P. M. Scholten. Getrouwd: H. J. van Loon en J. Meilink; J. C. Baken en M. Bakker. M. Jansen en G. Post, Overleden: H. B. de Vries, oud 28 j.; H. van der Eem, oud 59 j. Politie. Gevonden: Bruine jongensschoenen. Verloren: Rijwielplaatjo. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden bouwvergunningen aan: Jb. Kreijger, voor een woonhuis aan de Van Ewijcks- vaart; Jac. Kranenburg, dubb. arbeiderswoning aan den Balgweg; J. J. Jongejans, woonhuis met bollen schuur, Meerweg; J. v. d. Hoek, broeikas, Schorweg. De heer M. Wissekerke alhier, werd uit 19S sollici tanten aangesteld als machinist van het stoomge maal van de Beemster, dat. gelegen is nabij Beets. Duivensport. Bij de wedvlucht voor jonge duiven van de ver- eeniging „Altijd Verder", gehouden vanaf Neuville (afstand 274 K.M.)., werd om 7.30 uur gelost. De eerste duif is om 10 u. 45 m., 22 sec. geconstateerd, de laatste om 11 uur. Prijzen als volgt: G. de Boe 1, 3, 5 en 10; W. Blaauboer 2 en 6; N. Spigt 4, 16, 17, IS; G. v. d. Berg 7 en 9; K. Verver 8 en 15; J. Blaauboer 11 en 19; P. de Vries 12, 13 en 14. OUDE NIE DOPP A.s. Zondag zal de jaarlijksche kermis alhier we der een aanvang nemen. Zondagmiddag vindt een veteranenvoetbalwedstrijd plaats (Oude Niedorp Verlaat). Aanvang tialf drie (n.t.) Hierna zal de kermis worden geopend in de feestelijk versierde zaal van den heer Feijs. We hebben deze zaal even hekeken en het moet worden gezegd, het ziet er ge zellig uit Het is dan ook voor allen te hopen, dat de kermis goed zal worden bezocht en dat het weer hieraan zal medewerken, opdat daardoor veel zal worden gedanst in de Venetiaansch verlichte zaal. Ook Maandagavond wordt iets goed aangeboden. Dan zal de békende en de in ons dorp zoo geliefde plaatselijke tooneelvereeniging „Molière" een opvoe ring geven van het stuk „Tante Jutta". Dinsdag avond zal een avond worden met vele attracties en zal ongetwijfeld een waardig slot van deze driedaag- sche kermis vorm. (Zie adv.) WIERINGEN Woensdagavond 8.30 uur gaf de muziekvereeniging „Harmonie" een concert in de muziektent, welke men voor dergelijke concerten had laten staan van het j.1. gehouden concours. Nadat een 5-tal nummers waren afgewerkt, trad de Edelachtbare heer burgemeester naar voren, en complimenteerde de leden en den heer Kreijger, di recteur, met het behaalde succes op de concoursen te Andijk en te Wieringen .Spr. memoreerde den grooten ijver en de zeer muzikale prestaties van den heer Kreijger, waardoor hij de vereen, op steeds hoo- ger peil trachtte te brengen, hetgeen hem ditmaal prachtig was gelukt, gezien de resultaten, n.1. één krans werd aan het vaandel gehecht als Isten prijs in de eereafd. op 't concours te Andijk, één krans lsten prijs in de le afd. van den middagwedstrijd, en een krans in den avondwedstrijd; 1 lauwertak als le prijs in den marschwedstrijd, en één emaille- kruis, voor het hoogste aantal punten, behaald in den concertwedstrijd over de twee concoursdagen te Wieringen. Voorwaar een evenement, dat in het vereenigings- leven niet zoo vaak voorkomt. De voorzitter van „Harmonie" dankte namens de .vereeniging den Edelachtb. heer Burgemeester voor de woorden en voor de welwillendheid om de eere- teekenen aan het vaandel te hechten. Spreker bracht tevens hulde aan de familie Kolff, welke Harmonie steeds goedgezind was, in 't bijzonder, den helaas veel te vroeg overleden oud-burgemees ter. die meermalen dit op ondubbelzinnige wijze had getoond. Harmonie gaf hierna nog een 4-tal nummers, het welk door het zeer groot opgekomen publiek met belangstelling en onder absolute stilte werd ge volgd. De commisarissen van orde, welke zich vrij willig hadden aangeboden, om tijdens de concerten op te treden, hadden eer van hun werk. Sportnieuws voor Zondag. L'. R. Wieringen, rijles 10 uur. Succes-nieuws: Flevo I—Succes II, vertrek 2 uur; Flevo 2—Succes 4, vertrek 12 uur. DEN OEVER. Einde betonperswerk. Woensdagmiddag circa half vier werd de laatste M3. beton geperst in de stortebedden van de uitwa teringsluizen in den afsluitdijk. Het laatste com plex hetwelk onderhanden was, was het Oostelijke complex uitwateringssluizen aan de IJsselmeerzijde te Kornwerderzand. Thans zijn de stortebedden van alle complexen zoowel te Den Oever als Kornwerder zand van deze moderne betonbeveiliging voorzien, zoodat uitschuringen niet meer te vreezen zijn. Het werk heeft precies drie maanden geduurd, waarbij circa 20 man arbeid hebben gevonden. Zooals bekend werd het werk uitgevoerd vanaf een centraal punt. te weten de vroegere stoompont „Stavoren", reeds ia- ren als steenschip in dienst bij de M.U.Z. doch voor dit doel ingericht tot drijvende los-, laad- en over slag- tevens betonpersinrichting. De materialensche- pen werden langszij aangevoerd en de inhoud werd onmiddellijk verwerkt. In een aan boord opgestelde betonmolen, waarin het cement, zand en grint uit hoppers werd toegevoerd, werd de specie gereed ge maakt en via een betonpomp op den bodem der zee geperst. Hierbij was de voortdurende aanwezigheid van een duiker noodzakelijk, die door midddel van een slang de beton op de juiste plaatsen in het werk bracht. Door het drijvend vermogen van de in richting was het geregeld verhalen van noord- naar zuidzijde en van het eene complex naar het andere zeer eenvoudig en de minst kostbare wijze van uit voering, daar anders overal waar geperst moest worden, steigers zouden moeten worden gebouwd. De aanstaande Florafeesten. Zoo staan de Florafecsten weer voor de deur en het belooft, als het weer tenminste medewerkt, een schitterend succes te worden. Door de vele ingeze tenen is weer veel werk gemaakt van de aanstaande inzendingen van eigen gekweekte planten. Het be stuur heeft weer een keurig programma samenge steld en de groote attractie is ongetwijfeld de han dicapdraverij welke in ons blad reeds per advertentie is aankondigd. Zeker in verband met de tijdsom standigheden wordt ook dit jaar wederom na afloop geen vuurwerk afgestoken. Dit is anders wel jam mer daar een vuurwerk steeds zeer veel bezoekers trekt en overigens een waardig slot vormt van de Florafeesten, wat iedereen met verlangen te gemoet ziet. Vordering wegenaanleg. De verkeersweg, in uitvoering bij de firma Kraaije- veld. kwam deze week geheel bestraat. Hiermede is de verbinding tot stand gekomen tusschen afsluit dijk en W'ieringermeer. Daar de weg nog te versch is en nog diverse bijkomende werkzaamheden dienen te worden uitgevoerd, zal de weg voorloopig nog niet voor het verkeer worden opengesteld. Brand. Donderdagnacht ontstond, tengevolge van broei, brand in een groote hooiklamp, eigendom van den heer J. Bakker Sz.. staande chter diens woning aan den Verl. Polderweg alhier Een knecht die den brand bemerkte, wekte den eigenaar Ook vanaf Den Oever werd de brand door den nachtwaker van de M.U.Z. bemerkt, zoodat spoedig de motorspuit van Den Oever aanwezig was. Dank zij 't bijzonder stille weer mocht men er in slagen twee aangrenzende schelven alsmede een dichtbij staande schuur te be houden. Een en ander beteekent voor den eigenaar een belangrijke schadepost, daar het hooi niet verze kerd was. S I NT MAARTEN ST. MAARTEN. (STROET.) Deze week slaagden te Haarlem voor de hoofdacte mej. J. C. Herstel en de heer J. A. van Hee. onder wijzeres en onderwijzer aan de school met den bijbel, alhier. HARENKARSPEL Donderdag j.1. had in het café van Ophem te Waar land de verkooping van een bouwerswoning en 1.62.30 H.A. bouwland plaats, eigendom van den heer A. Pankras en ten overstaan van notaris Pinxter te Schoorldam. De uitslag was als volgt: Perceel 1. huis en erf, koo- per de heer J. Pankras Jbz. voor de som van f 1900; perceel 2. 8V£ snees, perceel 3. 21 snees, perceel 4. 21*/2 snees, kooper de heer Jb. Stoop Gz., voor de som van f 1459^75; perceel 5. bouwland in de Boomerwaal, groot 121/*» snees, koopers de heeren W. Dekker Az. en W. Rufter voor f 16.per snees. Het geheel kon opbrengen f 3.359.75. DIRKSHORN. Verloren: een gouden sierspeld met witte steen. Inlichtingen bij de politie. BARSINGERHORN HARINGHUIZEN. De kermis alhier staat weer voor de deur. Het be looft dit jaar een prettig feest te worden. Gedurende de geheele kermis is er bij den heer Zwagerman prima balmuziek. Maandagmiddag wor den er volksspelen gehouden, terwijl 's avonds een gemaskerd bal op het programma staat. Op Dinsdag, de laatste dag, komen Daan Pool en Tommy Bouman, met een nieuw, gevarieerd program ma. Men leze hiervoor de advertentie in dit blad. De zweefmolen zal dit jaar ook niet ontbreken, zoodat zoowel binnen als buiten dit jaar genoeg variatie is, om een bezoek aan Haringhuizen te bren gen. CALLANTSOOG De uitgestelde zwemwedstrijden, georganiseerd door de Zwemvereeniging „Paal 13" alhier, zullen nu plaats hebben op Zondag 19 Augustus a.s. PoUtie. Verloren een gouden halsketting met hangertje. LANGEND IJ K Op het oogenblik zijn de tuinders bezig hun bloembollen in te leveren, waartoe ze volgens het saneeringsplan verplicht zijn. Duizende kilogrammen bollen worden te Broek op Langendijk uit den geheelen Langendijk en wijde omgeving aangevoerd en in vaartuigen geworpen, waarmee ze gedeeltelijk naar de veeboeren gaan. Hedenmiddag (Vrijdag) stonden er steeds onge veer een tiental vrachtauto's te wachten, waardoor groote drukte heerschte. Niet alleen auto's, alle mid delen van vervoer worden gebruikt, om aan de in leveringsplicht te voldoen. Het is wel een treurig gezicht, die groote schuiten met bollen, waaraan de menschen hun arbeid en zorgen hebben gegeven, en waar niets voor terecht komt. Men mag dan zeggen, dat het voor de toekomst gaat, doch op het oogenblik heeft de kweeker niets dan narigheid ervan. Sommige kweekers moeten een zeer groot kwan tum bloembollen inleveren, soms meer dan ze op het oogenblik bij elkaar kunnen schrapen. Het schijnt, dat men zich bij den uitplant niet vol doende rekenschap heeft gegeven van het door de Centrale toegestane aantal uit te planten bollen, of dat men niet goed de maatstaf wist, volgens welke de opmeting zou geschieden. In het begin was het, zooals men ons mededeelt, niet voldoende bekend hoe de perceelen zouden worden gemeten. Het blijkt, dat de maatstaf, welke genomen is, den kweeker niet erg meegevallen is, daar een groot aantal meer heeft uitgeplant dan was toegestaan, hoewel de moesten ter goeder trouw. Bij het meten heeft men n.1. een gedeelte van de paden ook bij de bedden gerekend, zoodat de te lers over het algemeen tot een grootere oppervlakte kwamen, dan was opgegeven. Hierdoor komen de kweekers met de strafbepalin gen in aanraking met gevolg dat een groot aantal kilogrammen, men zegt van 24 Kg. per roe, van de teveel geplante bollen moet worden ingeleverd. Dit staat ongeveer gelijk met de geheele opbrengst. Dat cr groote armoede heerscht komt ook tot. uiting bij het boonen-afhalen voor de conserven fa brieken. Zeer velen komen reeds uren voor er een vracht boonen aan zal komen op de fabrieken en wachten er op, om maar niet zonder boonen naar huis te geraken. Eens op een avond zaten er zelfs een aantal inenschen nog te wachten om pl.m. 11 uur 's avornls. Het loon is niet hoog, maar het blijkt wel, dat er nog velen zijn, die op deze manier, met hard werken, iets willen bijverdienen. Naar wij vernemen is do firma G. Kramer en Zo nen te Zuidscharwoude voornemens, om, in verband met de hooge invoerrechten op zuurkool, een filiaal te stichten in Belgiè. Het Fondsbestuur van den Ned. Tuindersbond deelt mede, dat het ledental van den bond steeds stijgende is. Het is de laatste maand met 200 toe genomen. NOORDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoot, de heer .T. Doets. leeraar aan de U.L.O.-school alhier is benoemd als zoodanig te Arnhem. KOEn R 4 S JULLANADORP. Schoolreisje van Volksonderwijs. Woensdagavond om half negen arriveerden de bei de autobussen van den heer J. van Schciien. die de kinderen van de hoogste klasse van de O. L. school te Julianadorp naar Ede hadden vervoerd, weer in goeden welstand alhier. Do jongelui hebben onder leiding van den heer Schroevers, bijgestaan door mej. Bakker en den heer Tigchelaar. weer drie dagen in 'f schoolreisjesverblijf van Volksonderwijs vertoefd. Het mooie weer heeft er veel toe bijgedragen, dat zij daarop volop hebben ge noten van bosch en heide. Het is moeilijk uit te ma ken wat of hun het meest bekoorde, de tocht naar het Uddelermeer, de wandeling vandaar naar Apeldoorn, de autotocht van Apeldoorn naar Ede of wel het spe len op de beboschie terreinen, de gezamenlijke maal tijden en niet le vergeten het praatuurtje in de slaap zalen. En laat de jongens en meisjes maar eens vertel len over een vossenjacht door de bosschen. De kinderen hebben weer een paar dagen gehad die ze zich hun heele leven zullen herinneren. Zij heb ben genoten en met en om hun de anderen. Op hol. Donderdagmorgen geraakte door een onvoorziene omstandigheid, een paard gespannen voor een boeren wagen en bestuurd door den heer B. op den School- weg aan het hollen. Velen langs den weg, sloegen met angst dit tafereel gade, want de wagen slingerde rechts en links over den weg. De voerman bleef ech ter op zijn post en wist eenigc honderden meters ver der alles weer tot het normale terug te brengen, zon der ongelukken te veroorzaken. Naar ons werd medegedeeld zijn er plannen aanhangig bij de Afd. Koegras van den Ned. Landar- beidersbond, om alhier ook een zangclub op te rich ten. WIE RING ERWAARD Bij enkele candidaatstelling werd de heer K Schenk herkozen als Hoofdingeland van den Polder Wierin- gerwaard en de heer Jb. Kaan Kz. in de plaats van den heer P. Grin, die wegens leeftijdgrens niet meer in aanmerking kon komen. Naar men ons mededeelde, werd dezer dagen aan de Nieuwesluis uit 4 karen de daarin aanwezige pa ling ontvreemd. Men had een bootje van den vasten kant genomen en de ledige karen aan de overzijde van het kanaal op de keien neergezet, waarna men het bootje heeft laten drijven. met Salonboot ,»DR. WAGEMAKER". Morgen goedkoope Retourbiljetten Den Helder—Texel, le klasse 90 cent. 2e klasse 60 cent. Directeur T.E.S.O. WIERINGERWAARD. Door het bestuur van de Gymnastiekvereniging Olympia werd besloten om op Zondag 16 .Septem ber alhletiek-wedstrijden te organiseeren voor jongens- en meisjes-adspiranten. Danrna een demonstratie-wed strijd tusschen de leden van het Werkkamp in de Wieringermeer nabij de Nieuwesluis en leden van Olympia. Middenstandsvereeniglng. Vergadering van de Handeldrijvende en Industri- eele Middenstandsvereeniging, op Donderdagavond in het lokaal vazi den heer H. v. d. Woude, onder lei ding van den heer C. Rczelman Jz. Aanwezig 8 leden. Naar aanleiding van de door den heer F. Zwnag voorgelezen notulen, deelde de voorzitter mede, dat om financieele reden geen spreker is gevraagd. Onzo grootere Zusterverenigingen Anna Paulowna en Schagen kunnen dat beter doen en dan kunnen wij ook beter daar heen gaan. Met genoegen heeft voor zitter onlangs Dr. Toby gehoord, die voorstander is van een ordening in de Middenstandshedrijveti. Men kan de middenstand evenmin aan zijn lot overlaten als het verkeer. Een zeer groote serie ingekomen stukken werd voor kennisgeving aangenomen, o.a. een uitnoodigint: voor Almitento te Amsterdam, idem voor de Gamit to Alkmaar, een verzoek van de afd. Breezand om een lid aan te wijzen om zitting te nemen in 'rt commissie welke zich ten doel stelde actie te nemen tegen het voornemen van het gemeentebestuur van Den Helder inzake ventverbod. De heer H. Sijbrands, die bereids als commissielid was aangewezen, deelde een en an der mede van een gehouden audiëntie bij B. en W. van Den Helder. De zaak was evenwel niet zoo erg als voorgesteld was. Het was meer de bedoeling pan' en perk te stellen aan het groote aantal dat van bui ten kwam. F.r kwamen b.v 75 ijscoventers, 28 bloemen- venters, enz. Naar aanleiding van het a.s. Congres, dat dit jaar te Amsterdam gehouden zal worden, zou voorzitter het zeer gewenscht vinden, ondanks do slechte stand der kas, dat er een afgevaardigde heen zou gaan te meer daar het nu nog al niet ver is. Als tezemoetko. ming in de kosten werd f20 genoemd, welk bedrag door den heer J. Bakker te hoog werd gevonden. Na breedvoerige discussie werd het bedrag op f 15 ge steld en werd bij tweede stemming de heer J. Bakker als afgevaardigde gekozen. Aanvankelijk bedankte deze. doch na wat heen cn weer gepraat werd be sloten dat ook de heer Sijhrancls mee zal gaan. Ten slotte werd nog goedgevonden enkele proefnum mers te laten zenden van het Algemeen Weekblad v. d. Middenstand Rondvraag nihil, waarna sluiting. NIEUWE NIEDORP LANGEREIS. Nu de sociëteit te Veenhuizen is opgeheven, heeft men een geslaagde poging gedaan, om aan de Lan- gereis een dergelijke vereeniging op te richten en wel In het lokaal van den heer Visser De naam der nieuwe sociëteit is: De Vriendschap. Het ledental bedraagt thans 10. welke leden deels »e Ijingereis, deels te Veenhuizen wonen. Men verwacht, dat het ledental zich zal uitbreiden. Het bestuur bestaat uit de leden P. Groen (voorzitter), P. Sterk, secretaris on K. Visser, penningmeester. Poldervergadering te Heerhugowaard, in 't Polder^ huis te Oudorp, op 16 Aug. Voorzitter dijkgraaf P. Kostelijk, opent met een woord van welkom de voltallige zitting en hoopt dat deze vergadering correct en zakelijk in 't belang van den Polder zal verloopcn. Door den secretaris, den heer Hoogland worden de notuden voorgelezen en onveranderd onder dank zegging goedgekeurd. Ingekomen stukken. Schrijven van Prov. St. dat er f 3850, ten goede komt aan den polder voor het wegenplan. Dijkgraaf doet de mededeeling dat hij en eenige heemraden morgenmiddag een bespreking zullen hebben met Ir. Steenis en een vertegenwoordiger van Werkspoor, over de bemalingskwestie. Spr. denkt dat 15 Sept. de afleveringsdatum de machines nog niet gereed zullen zijn en spreekt hierover zijn teleurstelling uit Punt 4. Bespreking kosten inzake Prof. Thie- rens. Dit. punt wordt in comité behandeld. Na her opening wordt er medegedeeld, dat er besloten is om declaratie aan tc gaan met prof. Thierens. Verbetering van den Middenweg. Er wordt meegedeeld dat deze weg nog valt onder het Provinciaal wegcnplan. Er zal dan ook nog een 50.000 stuks klinkers in verwerkt worden, kosten ongeveer i 11.000 a f 12.000. Wordt aangenomen. Volgt regeling pensioen-verhaal van de ambtena ren en hiermede in. verband vaststelling van hun salaris. Besloten wordt, dat de tijdelijke salarisvorminde- ring van 15 pet. aangenomen in 1932, nu komt te vervallen. Verder moeten nu de ambtenaren een bij drage van 10 pet. in het pensioenfonds doen, wat een nadeel voor den polder zal opleveren van f 459. Punt 6. Reglement van orde voor vergaderingen van Hoofdingelanden. Wordt na voorlezing door den secretaris goedgekeurd. Punt 7 instructie voor de ambtenaren. Idem, punt 6 en 7 gaan in 1 Sept. 1934. Punt 8. Vaststelling der plaats van bekendmakin gen voor den Polder. De stukken zullen thans niet meer in het oude Raadhuis, doch ten huize van den secr. ter inzage liggen. Verdere publicatie zal geschieden op de borden. Voorz. zegt dan ook toe. dat er nog een in® borden bijkomen. Aldus besloten. Punt 9.. Rondvraag en sluiting. De heer Van Langen vraagt waar de olie voor de machines vandaan komt. Voorzitter antwoordt dat dit na inschrijving door Werkspoor geleverd wordt. De heer Poland vraagt naar het garantiebewijs voor het toerental der machines. Voorzitter zegt, dat er een aanvullingsovereenkomst is, doch dal. deze nog niet geteekend is; spr. zal 't dan ook ter sprake brengen in 't gesprek wat hij morgen zal hebben met genoemde heeren. De secr. leest dan de aanvul lingsovereenkomst voor, welke wordt goedgekeurd. Door de heeren Groen en Gootjes worden nog een {>aar vragen gesteld, welke nader worden toege- icht. Hierna sluiting- Hoe qeef ik zwemles. Teneinde het zwemmen nog meer populair te maken ontvangt een groot aantal Engelsche onderwijzers en onderwijzeressen te Leicestershire instructies omtrent de vraag: „Hoe g eef ik zwemles?"

Schager Courant | 1934 | | pagina 16