Stort uw gelden De„NEEN"zeggers KIJKEn is KOQPEn Uj CLOECK De Belgische Stratosfeertocht. Een Scheveningsche logger op het havenhoofd» Nederlandsche Middenstands SPAARBANK Als kinderen met vuur spelen. Woensdag 22 Augustus 1934. Postrekening No. 23330 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver tentie nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. 77ste Jaargang. No. 9538 COURANT. Int. Telef. No. 20 Uitgave der N.V. v.h. P. Trapman Co., Scliagen. 8 PAGINA'S. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN-. TIëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno. inbegrepen. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Actieve samenwerking tusschen Oostenrijk en Italië. De Oostenrijksche bondskanselier Schuschnigg is gistermorgen om 10.42 uur begeleid door Minister- rat Seidcl en dr. Hertls te Florence aangekomen. Mussolini, die uit het hoofdkwartier der manoeuvres Scarperia gekomen was, was aanwezig om Schusch nigg te verwelkomen. De Duce werd vergezeld door staatssecretaris Suvich, perschef graaf Ciano en tal rijke hoogwaardigheidsbekleders. De begroeting tus schen Schuschnigg en Mussolini was zeer hartelijk. Terwijl de Oostenrijksche en Italiaansche volkslie deren gespeeld werden, inspecteerde de Oostenrijk sche bondskanselier de eerewacht. Het eerste onderhoud tusschen Schuschnigg en Mussolini had gistermorgen plaats in de bibliotheek van de villa Marinis op den weg van Florence naar Fiesole. De Oostenrijksche kanselier had zich eerst naar de villa Antipori begeven, welke voor zijn ver blijf te Florence tot zijn beschikking is gesteld. Mussolini bood Schuschnigg na de eerste bespre king een noenmaal aan, waarbij ook staatssecretaris Suvich, de partijsecretaris Starace, baron Aloisi en een aantal autoriteiten uit Florence aanwezig waren. Een communiqué. Reuter meldt uit Weenen: Het zeer belangrijke resultaat van de besprekin gen welke Dinsdag te Florence tusschen Mussolini en Schuschnigg hebben plaats gehad, aldus zegt een officieel communiqué, is dat de twee staatslieden het er over eens waren, dat een actieve samenwerking tusschen de twee landen noodzakelijk is. Het officieele communiqué, dat is uitgegeven na afloop van het onderhoud tusschen Mussolini en Schuschnigg, aldus meldt een Reutertelegram uit Florence, zegt dat alle vraagstukken op po litiek, oeconomisch en cultureel gebied, die beide landen aangaan, in details besproken zijn. Fei telijke eensgezindheid werd geconstateerd ten aanzien van de richtsnoeren en methoden die gevolgd moeten worden voor de onafhankelijk heid en integriteit van Oostenrijk. Onder deze onafhankelijkheid en integriteit valt ook de vol ledige zelfstandigheid in het binnenland, het geen een concreet belang vormt voor Europa en een belangrijk element is voor de rust in het Donaugebied. Ten aanzien van -den oeconomi- schen toestand bevestigden de twee staatslieden het nut van de protocollen van Rome, terwijl het gebied waarop deze protocollen betrekking heb ben, uitgebreid zou kunnen worden. De richtsnoe ren, welke aangegeven en verwezenlijkt waren door wijlen dr. Dollfuss zullen de betrekkingen tusschen Italië en Oostenrijk blijven leiden. Schuschnigg over de restauratie der Habsburgers. Parijs. In een interview met den Weenschen correspondent van het „Petit Journal" over de mo gelijkheid van een restauratie der Oostenrijksch- Hongaarsche monarchie, verklaarde de Oostenrijk sche Bondskanselier Dr. Schuschnigg: „De jongste verklaringen van Vorst Starhemberg over deze zaak waren volkomen duidelijk. Vorst Starhemberg heeft verklaard, dat deze kwestie niet actueel is. Deze kwestie is niet actueel, maar ik wel nog duidelijker zijn: de restauratie der Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie houdt ons in het geheel niet bezig. De kwestie komt in het geheel niet in aanmerking." Reuter meldt uit Florence: Er wordt den nadruk op gelegd, dat Schuschnigg zich niet, zooals volgens bepaalde geruchten be weerd werd, naar Viareggio zal begeven, waar zich op het oogenblik ex-keizerin Zita bevindt. Afschuwelijke vechtpartij te Weert. Twee dronken vechtersbazen bewerken elkaar met messen. Maandagavond circa 10 uur geraakten op den Hieronymuswal te Weert de 45-jarige L. S. en de 35- jarige M. H. slaags en bewerkten elkaar met het mes op een gruwelijke manier, meldt de „Limb. Koer." Toen de veertigjarige gehuwde werklooze arbei der Louis Saes, die te Eindhoven woonachtig is,-den ongeveer 35-jarigen herbergier M. Hendriks uit de Maasstraat te Weert, op den donkeren Hironymus- wal ontmoette, ontstond tusschen hen een woorden wisseling over een oude veete. Beiden verkeerden onder den invloed van sterken drank, zoodat de ruzie spoedig in een hevige vechtpartij ontaardde. Dadelijk werd door beden het mes getrokken, waarmede in het wilde werd rondgehakt. Plotseling zakte H., door veel bloedverlies ineen. Het bleek, dat de slagader van den pols nagenoeg was doorgesneden. Bovendien had hij verschillende ernstige snij- en steekwonden opgeloopen. S. kon zich nog naar het café van zekeren M. R. op den hoek van de Maasstraat begeven, waar hij eveneens uitgeput door veel bloedverlies ineenzakte. Dadelijk werd geneeskundige- en geestelijke hulp ontboden. Ook gemeente- en rijkspolitie waren spoedig ter plaatse voor het instellen van een onderzoek. S. bleek niet minder dan zeven snij wonden in den rug en aan het hoofd te hebben opgeloopen, waardoor zijn toestand evenals die van H., niet buiten levens gevaar is. Beiden werden per brancard naar het St. Jansgasthuis overgebracht. H. en S., die beiden ge huwd zijn, staan als vechtersbazen bekend. Zij zijn reeds meermalen met de politie in aanraking ge weest. Er worden drie groepen onder scheiden. „Wee de aroen der hard- leerschen en kwaadaardigen". Berlijn. Goering heeft een interview toegestaan aan een redacteur van de D. A. Z. en bij die gele genheid verklaard, dat de tien procent neen-stem mers, die zich om een of andere reden buiten de volksgemeenschap hebben geplaatst, nietig aandoet tegenover de negentig procent ja-stemmers. Zij mogen ervan verzekerd zijn, dat wij, aldus Goe ring, de ontwikkeling der dingen geen oogenblik met bezorgdheid of onrust tegemoet zien. Natuurlijk zullen wij nauwkeurig de redenen nagaan, welke tot dit neen-stemmen hebben geleid. Deze neen-zeggers zijn in de eerste plaats te zoe ken onder hen, die zich getroffen achten door do harde, doch rechtvaardige overgangsmaatregelen. Voorts onder hen, die, hoewel zij het goede moeten erkennen van het nationaal-socialisme, uit egoisti- sche motieven andere doeleinden meenen te moeten nastreven dan wij. De derde groep is die der hardleerschen en kwaad aardigen. Hun zij gezegd, dat wij in geen geval zul len dulden, dat zij met hun afwijzende houding je gens het nationaal-socialisme op een of andere wijze propaganda maken. Wij zouden met ijzeren vuist toeslaan, wanneer zij zich daartoe zouden verleiden." Ijzergieterij bij Stockholm afgebrand. Drie millioen kronen schade. Stockholm. De ijzergieterij „Hejllefors" nabij Stockholm is door brand verwoest. De geheele gieterij, de hal met een aantal kostbare machines en het administratiegebouw zijn uitge brand. De schade wordt op drie millioen Zweedsche kro nen geschat. BOTSING TUSSCHEN GOEDERENTREINEN. 31 wagons vernield. Parijs. Op het station in de buurt van Versailles heeft een botsing tusschen twee goederentreinen plaats gehad. De beide machinisten werden ernstig gewond. De schade is zeer belangrijk, daar in het geheel 31 wagons vernield werden. COSIJNS DONDERDAG TE BRUSSEL. WETEN SCHAPPELIJKE RESULTATEN VAN GROOTE BETEEKENIS. De voorzitter van het Belgische nationale fonds voor wetenschappelijk onderzoek, heeft gister een telefonisch onderhoud met ir. Cosijns gehad. Deze deelde hem mede, dat de wetenschappelijke resul taten van groote beteekenis zijn. Hij sprak de be richten tegen, volgens welke hij met behulp van een valscherm zou zijn gedaald. Cosijns en zijn assistent Van der Eist, zullen Don derdag in den namiddag te Brussel aankomen. Eenige mededeelingen van Cosijns; alle proeven zijn geslaagd; de landing; een boer met een brandende lantaarn. Aan Belgische journalisten heeft Cosijns de vol gende bijzonderheden verteld over zijn tocht. De tocht is vlot verloopen. Cosijns heeft wel radio berichten kunnen uitzenden, doch geen antwoord kunnen ontvangen tengevolge van het feit, dat hij over de Duitsche zenders dreef. De ballons is zeer snel gestegen. Om 15 uur bevond hij zich op 15.550 M. Hier hadden zij veel te lijden van koude en vocht. Daar men voldoende ballast wilde bewaren voor de landing, werd besloten niet hooger dan 16.0000 M. te stijgen. Op deze hoogte werd 'n manoeuvre beproefd met de stabilisatie-pijp, die algeheele voldoening schonk. Om 18.14 besloot Cosijns te dalen en om 19 uur bevond de ballon zich boven de drie grenzen van Hongarije, Oostenrijk en Zuid-Slavië. De landing verliep zonder storing. De gondel heeft den grond niet geraakt, daar zij werd gegrepen door de toegesnelde boeren. Toen Cosijns uit den gondel klom (er is vermeld, dat Cosijns op 800 M. met de parachute uit den gondel was gesprongen, gelijk hierboven reeds ge zegd, doch dit gerucht is door hem zelf tegenge sproken), was hij juist op tijd om een ware ramp te voorkomen. Er was n.1. een landbouwer met een brandende petroleumlantaarn toegesneld. Hij wilde nazien, wat er in den ballon zat. Daar deze nog on geveer 6000 M3. gas bevatte, was het gevaar voor een ontploffing zeer groot. Cosijns kon op 2 meter af stand van den ballon den man de brandende lan taarn ontrukken. Hierna liet hij het gas langzaam ontsnappen. De dorpsonderwijzer bood hem gastvrij heid aan. n; De Schokker Sch. 177 is Maandagmiddag tijdens den hevigen Zuidwesterstorm ter hoogte van het Noordelijk Havenhoofd te Scheveningen tegen den kop van het havenhoofd bij de licht- baken gesmakt. De vijf opvarenden werden gered. Boycot tegen Duitschland wordt voortgezet. Derde Joodsche wereldconferentie te Ge- néve. Genève. De derde Joodsche wereldconferentie die in de eerste plaats de positie der Joden in Duitschland en der Joodsche minderheden in an-< dere landen en verder den strijd tegen het anti- semietisme bestudeeren zal, is alhier geopend. Goldman verklaarde onder bijval, van de vergade» ring, dat de ter vergadering van het vorige jaar af gekondigde economische boycot slechts zou worden gestaakt op voorwaarde, dat het nationaal-socialis- tische Duitschland de Joden weer in hun rechten zal herstellen. Verder schilderde Goldmann den toestand der Jo» den in Oost-Europa, waar de aan de Joden toege-f kende minderhedenrechtcn slechts beperkt van toe» passing worden en waar de economische politiek uit-! gaat naar verarming der Joodsche massa's. bij de Rente vergoeding 3 pCt. Agentschap SCHA GEN Direct. Mr. J. A.E. Buiskool Ook Woensdagsavonds van 7—9 uur. Twee boerderijen met asch gelegd. bijgebouwen in Gistermiddag heeft te Apeldoorn een ernstigo brand gewoed, waarbij twee boerderijen en bijge bouwen door het vuur zijn vernield. De brand ont stond in een hooimijt, staande op het erf van den heer Beekman aan den Beemterweg. Het vuur tastte via een wagenschuur de boerderij van den heer Beek man aan, die weldra ten gevolge van den vrij ster ken wind geheel in vlammen stond. Een regen van vonken kwam terecht op de aan de overzijde van den weg gelegen boerderij van den heer Koetsier, die eveneens afbrandde. De Beemter en de Apeldoornsche brandweer slaagden erin, de kapitale boerderij van den heer Werler te behouden. Wel werd deze, die dicht bij de twee verbrande boer derijen was gelegen, door het vuur aangetast en dreigde de toestand en oogenblik kritiek te worden, doch met vereende krachten slaagde men erin het gevaar af te wenden. De schade, welke zeer aanzienlijk is. wordt door verzekering gedekt. Vermoedde men aanvankelijk, dat de oorzaak aan hooibroei te wijten was, bij een nader onderzoek bleek, dat een kind in de nabijheid van den hooiberg met vuur had gespeeld. Man mishandelt zijn vrouw. En pleegt daarna zelfmoord. Gisteren heeft de arbeider O. te Sluiskil in een hevigen twist zijn vrouw met een mes snijwonden toegebracht aan het gelaat en armen. Zij moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De man is na de vechtpartij uit huis geloopen. De marechaussée heeft later zijn lijk opgehaald uit het kanaal Gcnt- Terneuzen. Raamkozijn omgeslagen» 63-jarig man er door getroffen en aan da gevolgen overleden. Gisterenmiddag is te Veghel een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan den 63-jarigen ongehuwden H. Bijnen het leven heeft gekost. Deze zat met twee andere personen op een vrachtauto, geladen met zware ijzeren raamkozijnen. Deze kozijnen, welke een hoogte hadden van ongeveer twee meter, zijn, toen da auto ging rijden, omgeslagen en op het drietal te rechtgekomen. Twee der mannen bekwamen slechts lichte beenkneuzingen, doch Bijnen werd zeer ern stig gewond. Kort na aankomst in het Sint Jozefzie kenhuis te Veghel is het slachtoffer overleden. UIT STATIONSOVERKAPPING GEVALLEN, Schilder ernstig gewond. Gisterenmiddag tegen drie uur is de schilder H. Asper, werkzaam op het stationsemplacemcnt van de Ned. Spoorwegen te Den Bosch, uit de overkap ping gevallen. Met een gapende hoofdwonde en ernstige inwendige kneuzingen is de man naar het Groot Ziekengasthuis overgebracht, nadat hem eerst door twee doctoren geneeskundige hulp was ver leend.

Schager Courant | 1934 | | pagina 1