Cosijn's stratosfeertocht. De besprekingen te Florence. Predikbeurten. ÜT DE OMGEVING Nog enkele interessante bijzonderheden omtrent zijn landing. Een correspondent van de Weensche Reichspost te Ljoebljana ontleent aan de Joegoslavische bladen nog een aantal interessante bijzonderheden omtrent Cosijns landing te Zenavlie. De bewoners van laatstgenoemd gehucht, voor het mcerendeel boeren, hadden zich Zaterdagavond reeds vroeg ter ruste begeven, toen zij plotseling door een vreemd geruisch uit hun slaap gewekt werden. Onmiddellijk daarop hoorden zij een aantal schoten. De boeren verlieten in allerijl hun woningen en renden het veld op om te zien, wat er aan de hand was. Op dit oogenblik werd een hunner door een dik touw geraakt. Na eenigen tijd tevergeefs gezocht te hebben, kwamen ze tot de ontdekking, dat ze met een verdaalden ballon te doen hadden. Vijf boeren grepen daarop het touw vast maar zij werden hoog opgeheven in de lucht, hetgeen de schrik van de overigen nog deed toenemen. Eerst toen de overigen weer op den beganen grond stonden, raapten nog eenigen hun moed bij elkaar en trokken den ballon langzaam omlaag. Inmiddels was de geheele bevolking van Zenavlie op het maisveld waar de ballon landde, verzameld. De vrouwen waren met petroleumlampen en fakkels verschenen en al heel spoedig was het tooneel van de onverwachte sensatie in een geheimzinnig flak kerend licht gehuld. Eerst toen Cosijns zich er ten volle van overtuigd had, dat de boeren den ballon goed vasthielden, steeg hij met zijn medehelper uit den gondel, en trachtte zich in het Fransch. Engelsch alsook in het Duitsch verstaanbaar te maken, hetgeen hem aan vankelijk niet gehikte. Tenslotte traden echter eenige boeren, die in Amerika geweest waren, naar voren en eerst bij het gesprek, dal zich toen ont spon, vernam de bevolking dat Cosijns en zijn com pagnon mannen waren, om wier lot zich geheel Europa bezorgd maakte. Nieuwe plannen. 'Aan vertegenwoordigers der binnen- en buiten- ïandsche ners te Ljoebljana hebben ir. Cosijns en Van der Eist medegedeeld, dat de stratosfeertocht zoo goed geslaagd is, dat zij van plan zijn. om, zoo dra dit mogelijk zal zijn, een nieuwen tocht te on dernemen. Aardschokken op de Liparische eilanden. Rome. De bevolking van de Liparische Eilan den, die naar men weet ten Noorden van Sicilië gelegen zijn, werd gisteren hevig opgeschrikt, door twee zeer duidelijk waarneembare aardschokken en een zwaar ondergrondsch gerommel en het begin nen van een zware uitbarsting van de Stromboli. Mussolini als solozanger. Een solo bij het kampvuur tijdens de manoeuvres. Rome. Behalve zijn talenten als staatsman, tooneelschrijver, metselaar, journalist e.d. schijnt Mussolini ook nog begaafdheid te hebben op het ge bied van solozang. Tot Dinsdag was het niemand bekend, dat de Duce over een voortreffelijk geluid beschikte. Dit kwam echter aan het licht toen tijdens de manoeuvres in de omgeving van Florence de sol daten rondom hun kampvuren gezeten waren en zich den tijd kortten met het zingen van vaderland- sche liederen en volkswijsjes. Plotseling stapte zonder eenige waarschuwing de dictator in hun midden en hief een lied aan dat door Giacomo Puccini gecomponeerd was. De sol daten luisterden geboeid tot de laatste hooge toon in de avondstilte was verdwenen, waarop een ont zaggelijk applaus losbarstte. Zelfs de meest cyni sche toehoorder moest toegeven dat de zang veel slechter had kunnen Zijn. DE ROOVERS VAN BROOKLYN NOG NIET GEARRESTEERD. De auto in een sloot teruggevonden. New York. De politie heeft alle beschikbare hulpmiddelen gemobiliseerd om de daders van den driesten roofoverval in Brooklyn in handen te krij gen. Op ongeveer 3 K.M. van de plaats der misdaad werd een verlaten auto, in het water staande, ge vonden. Deze auto was op 5 Juli j.1. gestolen. Oog getuigen vertellen dat twee mannen uit de auto ge komen waren, naar den pier gesneld zijn en daar verscheidene zakken in een wachtende motorrace boot geworpen hebben, waarop deze met groote snelheid in de richting van New Jersey verdwenen is. Vliegtuigen en politiemotorbooten hebben der halve instructie gekregen de bocht van New York streng te bewaken. De overval uiterst zorgvuldig voorbereid. Het blijkt dat de roofoverval uiterst zorgvuldig is voorbereid. Bij den overval waren de bandieten gekleed als slachters met witte schorten, terwijl een machinegeweer verborgen was in den wagen van een straatventer. De geheele overval is met zoo groote kalmte uitgevoerd, dat slechts de in de di recte omgeving staanden bemerkten, dat er iets aan de hand was. De politie heeft met de grootste in spanning en met behulp van vliegtuigen getracht de motorboot te ontdekken, die de buit van Brook lyn naar de kust van Jersey moest brengen. Voor- loopig heeft men echter niet het geringste spoor ge vonden. Uit de manier, waarop de overval voorbe reid en uitgevoerd is, meent de politie echter te kun nen concludeeren, wie de uitdenker en leider van de daad is geweest. Het bedrag van de buit vormt overigens, volgens de mededeeling van de politie, een recordsom. Wel iswaar zijn nog in New York en Chicago roofoverval len gepleegd, waarbij den bandieten een buit in handen viel van twee tot drie millioen dollar aan effecten. De gisteren geroofde som van een half millioen dollar vormt echter de grootste ooit in de Vcreenigde Staten geroofde som aan contante gel den. LANDBOUWSTER OVERREDEN EN GEDOOD. Mill. Dinsdagmiddag werd de landbouwster, de wed. M. van den Boogaard uit Mill, die per fiets op den weg van Volkel naar Mill reed, door een auto van den destructordienst van den Nederland- schen Centralen Boerenbond gegrepen en gedood. Zij laat een gezin met deels nog jeugdige kinderen achter, Onderhoud met den Italiaanschen staats secretaris Suvich, die bij het onder hond tegenwoordig was. Parijs. Een naar Florence gezonden bijzondere correspondent van de „Matin" heeft gelegenheid ge had na de publicatie van het officieele communi qué over de besprekingen tusschen Mussolini en Schuschnigg een onderhoud te hebben met den Ita liaanschen onderstaatssecretaris Suvich, die bij de besprekingen tegenwoordig is geweest. Suvich vér- klaarde: De besprekingen van Florence hebben al leen de duidelijke rechtlijnige houding van Italië in de Oostenrijksche kwestie en de onder Dollfuss ingeleide nauwe samenwerking van beide landen bevestigd. Zij vormen een contact tusschen de lei ders der regeeringen. De reis van Schuschnigg is in de eerste plaats een daad van hoffelijkheid, die in ons land hoog gewaardeerd wordt. Hij bewijst vooral dat de politiek van beide landen in overeen stemming, vol vertrouwen blijft. Op de vraag of men aan de noodzakelijkheid gedacht heeft de reeds bestaande overeenkomsten, vooral in den zin van een militaire samenwerking uit te breiden of te wijzigen, antwoordde Suvich: Geenszins. Er is niet gesproken over een nieuw pact en evenmin over een nieuw plan tot overeenkomsten. Ons doel is de bestaande samenwerking te versterken, maar niet te wijzigen. Toen wij troepen aan de Oostenrijksche grens hebben samengetrokken, hebben wij daarmede geen speciale overeenkomst met Oostenrijk overtre den. Wij hebben in overeenstemming met de gege ven noodzakelijkheid en met onze overtuiging de zaak van den vrede te dienen, gehandeld. Suvich bestreed dat de kwestie der restauratie der Habs- burgers bestudeerd is. Men heeft deze zaak op gee nerlei wijze opgeborgen of ter tafel gebracht. De Italiaansche regeering is met de Oostenrijksche re- geering van meening, dat deze kwestie niet actueel is. Schuschnigg gaat naar Nice, aldus Suvich ver der, doch dat heeft met de Oostenrijksche politiek niets uit te staan. Het is duidelijk, dat de Bonds kanselier, wanneer hij des middags laat Viareggio passeert, waar de ex-Keizerin Zita verblijf houdt, geenszins voornemens is daar een ongepast bezoek te brengen. Op de opmerking dat vorst Starhemberg E NGELSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Explosie in de lucht. Londen. Bij Woodbridge in het Graafschap Suf- folk is Dinsdag een militair vliegtuig tijdens de vlucht uiteengeslagen. Ooggetuigen vertellen dat een explosie ontstaan moet zijn, waarop een vleu gel afgebroken was. De aviateur sprong met de pa rachute naar beneden. Het vliegtuig viel in de De- bcn-rivier, de benzinetank werd 100 M. van de plaats van het ongeluk op een veld gevonden. De afgebro ken vleugel kwam 3V2 K.M. verder in een park neer. S.O.S.-SEIN VAN EEN ENGELSCHEN VLIEGER. Noodlanding gemaakt op een eenzame kust in de Noordelijke IJszee. Londen. De vischtrawler ,Dervish" uit Huil heeft een radiobericht opgevangen van den Brit- schen vlieger John Grierson, die meldde gedwongen geweest te zijn tot een landing op een eenzame kust in de Noordelijke IJszee. De aviateur was voorne mens geweest langs de noordelijke route via IJs land en Groenland naar Ottawa te vliegen. Hij was 21 Juli uit Rochester vertrokken. Zijn machine was bij de landing te Reykjavik beschadigd. Dinsdag was hij op Groenland aangekomen. Denzelfden dag om 8 uur des avonds ving de genoemde vischtraw ler het volgende radiobericht op: „Ijsvrije fjord, vlotte landing, ongeveer 5 K.M. van de kust, waar deze van Oost naar West gaat. Ik heb levensmidde len voor tien dagen. Stel nasporingen in het werk.'' Op zoek naar Griersen. Nader uit Kopenhagen: Vier Deensche schepen, waarbij twee marinevliegtuigen, zijn thans in de Groenlandsche wateren op zoek naar den Engelschen vlieger Grierson de bij een vlucht langs de Noorde lijke route een noodlanding heeft moeten maken, en die S.O.S.-seinen heeft uitgezonden. ONDERZOEK NAAR DE ONLUSTEN IN CORK. Wie de volledige veraniwoordelijkheid dragen. toch gezegd heeft, dat het Oostenrijksche volk niet ongunstig zou staan tegenover een herstel der mo narchie, antwoordde Schuschnigg: „De vice-kanse- lier heeft in een interview verklaard dat de restau ratie in Oostenrijk geen actuee1 probleem vormt. Hij voegde daaraan toe. dat het volk, wanneer het te kiezen had tusschen Hitier en Otto von Habsburg, met meerderheid zou uitspreken voor het tweede alternatief, doch dat de keuze tusschen nationaal- socialistisch regime en restauratie gelukkig thans niet aan de orde is. Oostenrijk is onafhankelijk en zal onafhankelijk blijven. Wij zullen het naar beste krachten daarbij helpen. De-speciale correspondent van de „Matin" is ook nog in de gelegenheid geweest Bondskanselier Schuschnigg naar zijn indruk te vragen. Schusch nigg verklaarde, dat hij met het resultaat der be sprekingen te Florence volkomen tevreden is en ant woordde op de vraag ,of de kwestie van een mili taire interventie ingeval van een nieuwe Duitsche bedreiging te berde gebracht was. dat men uitslui tend over economische aangelegenheden heeft ge sproken, die in nauw verband staan met de poli tieke problemen. Schuschnigg bevestigde, dat hij niet van plan is zich in Viareggio op te houden. Italiaansche persstemmen. Milaan. De bijeenkomst van Mussolini met Schuschnigg wordt in de Italiaansche bladen uit voerig besproken. Algemeen wordt erop gewezen, dat de bijeenkomst in den lijn ligt van de vriend schappelijke betrekkingen tusschen de beide lan den, welke onder het kansclierschap van Dollfuss haar practische uitdrukking heeft gevonden in de Romeinsche protocollen op economisch gebied. Betreffende de beweringen dat Italië uit Oosten rijk een Italiaansche provincie wil maken, schrijft de „Stampa", dat Italië daarvoor te intelligent is. Oostenrijk moet echter een terrein van samenwer king worden en niet een gebied van strijd tusschen culturen en volkeren. Ook het standpunt der Kleine Entente behoeft correctie. De Popoio d'Italia stelt in het licht dat de vriendschap jegens Italië de basis blijft van de Oostenrijksche politiek en de vriendschap jegens het vrije Oostenrijk blijft een der voornaamste punten van de ver-ziende politiek van Mussolini. Fransche pers volgt Mussolini's activi teit met leede oogen. In verband met de besprekingen tusschen den Oostenrijkschen bondskanselier Schuschnigg en Mus solini, komt in de Parijsche bladen eenige ongerust heid tot uiting ten opzichte van de diplomatieke ac tiviteit van den Duce. In de „Figaro" schrijft d'Orpiesson, de buitenland- sche politieke medewerker van dit blad, dat het noodzakelijk is, dat Italië in Midden-Europa zijn ZONDAG 26 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Burgerbrug, voorm. 10M>. uur. Ds. Witkop. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, nam. 2Vz uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Dirkshorn, geen samenkomst. Winkel, geen samenkomst. Noordscharwoude, voorm. 10V-> uur. Ds. de Leeuw. Groet, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Jeugddienst. Schoorl, voorm. 10V? uur, Ds. Boeke. Huisduinen, voorm. 9Vk uur, de Eerw. heer G. Moen, Theol. Cand. Julianadorp, voorm. 11 uur, de Eerw heer G. Moen. Anna Paulowna, vm. 10 uur. Ds. J. H. Vaandrager. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, nam. 8 uur. Ds. Los. Kolhorn, voorm. 10V?. uur, Ds. Vorstman. Doop. Heerhugowaard. nam. 2Yz uur. Ds. Roobol. Oude Niedorp, nam. S uur, Ds. Molenaar. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, nam. IV9. uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. IOV2 uur, Ds. Enkelaar, van Leer dam. 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3V2 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7V2 uur, de heer R. C. Franck, van Wieringen. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Schoorl: Donderdag 23 Aug. (heden) in de tuin van den heer v. d. Garde, Laanweg. nam. 7Vo. uur. Ds. Ruijs. Hagepreek. Zondag 26 Aug., voorm. IOV2 uur, Ds. Ruijs. Hagepreek. houding bepaalt, doch dat het gevaarlijk zou zijn, indien dit op een wijze geschiedde, dat de andere mogendheden er aanstoot aan zouden kunnen ne men, zelfs indien deze landen in dezelfde mate als Italië belang hebben bij het handhaven van het evenwicht in Europa. „Echo de Paris" betwijfelt of bij de besprekingen tusschen Schuschnigg en Mussolini geen vraagstuk ken als het herstel der Habsburgers en een militai re overeenkomst tusschen Italië en Oostenrijk be sproken zijn. Verder vraagt het blad zich af, of er geen over eenkomst is gemaakt, die aan Italië het recht geeft voor de onafhankelijkheid van Oostenrijk te zor gen. Dit zou, volgens het blad, zeer ongewenscht zijn, daar dit Oostenrijk onder het protectoraat van Italië zou plaatsen. Onderhoud met Schuschnigg. Nice. Bondskanselier dr. Schuschnigg, die gistermiddag aan boord van den Italiaanschen Oce- aanstoomer „Contie di Savoye" te Villefransche-sur- Mer is aangekomen, heeft den vertegenwoordiger van de „United Press" een interview toegestaan, waarin hij een korte verklaring betreffende de po litiek van zijn regeering heeft afgelegd. Met name verklaarde dr. Schuschnigg, dat zijn regeering den „Anschluss" bestrijdt evenals iedere andere poging van Duitschland, om zich in de aan gelegenheden van Oostenrijk te mengen. De Oostenrijksche buitenlandsche politiek, aldus verklaarde Schuschnigg, ontwikkelt zich in vrede lievende banen. Hij verklaarde nogmaals met na druk, dat Duitschland geen recht heeft, zich in de binnenlandsche politiek van Oostenrijk of zijn bin- nenlandsche aangelegenheden te mengen, evenmin als Oostenrijk recht heeft, zich op een of andere wijze te mengen in de binnenlandsche politiek van Duitschland. In dit opzicht staat hij geheel en al op het door dr. Dollfuss ingenomen standpunt. Door den vertegenwoordiger van de „United Press" gevraagd naar de mogelijkheid van een restauratie der Habsburgers, verklaarde Schuschnigg, dat hij dit geen acuut probleem achtte. In ieder geval was het volgens hem geen politiek probleem. Het is een juridische kwestie, aldus ging de Oostenrijksche bondskanselier voort, of den Habsburgers al dan niet hun in beslag genomen eigendom teruggeven zal worden. Op de verdere vraag, of de Habsburgers ooit weer;, den Oostenrijkschen troon bestijgen konden, ant woordde Schuschnigg ontwijkend. Voorts verklaarde Schuschnigg nog, dat hij niet voornemens was in Frankrijk eenige- politieke of ook maar particuliere besprekingen met Fransche staatslieden te voeren. Hij ging alleen naar Nice, om de hem nog niet bekende Fransche Rivièra te leeren kennen. Ook Dinsdag is een succes geworden. Dit was de dag van Daan Pool en Tommy Bouman. Zij hebben met hun sublieme kunst voordracht, zang, aan kleeding, alles was tip-top in orde de talrijke aanwezigen van het begin tot het einde geboeid en we roepen dan ook dit begaafde duo een hartelijk tot weerziens toe. Deze avond vormde een waardig slot van onze kermis. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Bond van kleine kweekers; De afd. Breezand van den bond van kléine blocm- bollenkweekers hield onder voorzitterschap van den heer B. Moolenaar een vergadering over saneerings- aangelegenheden, in de zaal van den heer Jb. Borst. Een 60-tal personen had gehoor gegeven aan den oproep van het bestuur, dat meende de vergadering te moeten beleggen om daarin gezamenlijk de vele klachten over de gedwongen inlevering te bespre ken. Door 10 personen werd in 1933 gereclameerd tegen inlevering wegens misgewas. Nu deze thans het volle kwam turn van 1933 moeten inleveren, wordt hun bedrijf totaal vernietigd. Het bestuur zal na onder zoek deze zaak nogmaals bij de Centrale bekend ma ken en probeeren ontheffing voor deze leden te krij gen. Burgemeester Lovinlc is bereid zijn volle mede werking daarvoor te verleenen. Vele klachten wei-den geuit over abuizen, die door. de Centrale gemaakt ziin en het heffen van f 4 per are van tulpen en narcissen werd aangemerkt als een middel om de kleine kweekers te vernietigen. Nadat voorzitter had meegedeeld, dat het hoofd bestuur hieraan z'n volle aandacht schenkt om er zoo mogelijk nog verandering in te krijgen, en nog vele andere klachten waren besproken, volgde slui ting. LANGEND IJ K De in groote hoeveelheden uitgeplante andijvie heeft op veel akkers danig te lijden van de emelten, waardoor zij waardeloos wordt. De erwten, die in verband met de teelbeperking op veel grooter schaal zijn verbouwd dan in vorige jaren, zijn ook ten zeerste tegengevallen. Een groot gedeeite van de zaden is aangetast door de wormstekigheid, zoodat ook de oogst niet groot is. Het ongedierte heeft wel bijzonder veel schade veroorzaakt, daar ook de kool door draaihartigheid, val Iers, luizen en vlooien het zeer hard heeft te verduren gehad. Naar België. Behalve de firma Kramer te Zuidscharwoude zul len ook door andere zuurkoolfabrikanten, daartoe genoodzaakt door de hooge invoerrechten op zuur kool voor België, inrichtingen stichten voor den in maak van dat product in België. Het gemeentebestuur van St. Prancras heeft den Langendijker gemeentebesturen bericht, dat Gcd. Staten hebben meegedeeld, dat geen uitkeering uit het aanvullend Wegenplan ten behoeve van den Twuijverweg meer zal plaats hebben nu deze niet aan het Hoogheemraadschap Noord. Noorderkwar tier is overgedragen. NOORDSCHARWOUDE. Een droevig ongeval. Woensdagmiddag ongeveer vijf uur heeft alhier een droevig ongeval plaats gevonden. Het tweejarig zoontje van den heer Droog, aan de Handelskade, is na eerst met andere kinderen aan het spelen te zijn geweest, in een onbewaakt oogenblik in het water gevallen en verdronken. De moeder zag het knaapje in het water liggen en heeft het ventje toen uit het water gehaald. Dr. de Wit van Oudkarspel werd onmiddellijk gewaarschuwd en trachtte door kunst matige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, doch mocht dit helaas niet meer baten. Kolven. De uitslag van de bij den heer J. de Bakker ge houden kolfwedstrijd was als volgt: Eerste klasse: le pr. C. Langendijk, Noordschar woude 264 p.; 2e pr. D. Rijper Jr., Zuidscharwoude, 262 p.; 3e pr. P. Gelder, Oudkarspel 258 p. Serieprijs K. Quant, Warmcnhuizen 56 p. Tweede klasse: le pr. C. Balder, Noordscharwoude 246 p., 2e pr. L. Dekker, Oudkarspel 239 p., 3e pr. A. Moeijes, Oudkarspel 231 p. Serieprijs K. Boot, Noordscharwoude 53 p. Derde klasse: le pr. D. Rijper Sr., Zuidscharwou de 220 p., 2e pr. J. Leeuwrik, Zuidscharwoude 214 p., 3e pr. J. du Burck, Zuidscharwoude 191 p.; Serieprijs \V. Kuin, Noordscharwoude 41 p. Dublin. De Minister van den Ierschen Vrij staat voor Financiën, Mc Antee, verklaarde gister avond, dat een zorgvuldig onderzoek zal worden ingesteld naar de onlusten in Cork." #waarbij een aantal mannen gewond zijn, waarvan een doodelijk. Het onderzoek zal echter niet slechts worden be perkt tot het nasporen van dengeen die het bevel tot schieten heeft gegeven, maar zal zich er ook toe uitstrekken na te gaan, wie het bevel gegeven heeft tot den aanval. De jongelieden, die met vracht auto's aangekomen waren en die de politie hebben aangevallen, zijn blauwhemden geweest. De volledi ge verantwoordelijkheid voor de tragische gebeur tenissen, zullen de voormalige president van den Ierschen Vrijstaat Cosgrave en generaal O'Duffy moeten dragen. 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3e Klasse, 3e Lijst Trekking van Woensdag 22 Augustus 1934 Hooge Prijzen f 25.000.— 8415 f 200.— 7647 Prijzen van f45. 143 182 229 259 635 1189 1200 1299 1858 1878 2385 3042 3108 3209 3589 4467 4506 4842 5016 5123 5182 5217 5275 5682 5742 6619 6869 6914 7501 7833 7968 8040 8152 8309 8342 8530 8781 8851 9437 9520 9545 9548 10081 10240 10310 10627 10757 11262 11436 11611 12342 13346 13573 14126 14275 14528 14583 14720 15327 15576 15837 15846 15877 15915 15994 16017 16490 16518 16520 16550 16684 17251 17528 17583 17658 17878 18242 18669 18775 19058 19730 19744 20128 20271 20317 20395 20692 21106 21152 21490 22012 22669 22768 22843 22962 23381 23404 23747 Verbeter.: 3e klasse, 2e lfjst: 4574 m. z. 5474, 8396 m. z. 6396 BARSINGERHORN HARINGHUIZEN. Onze kermis behoort voor dit jaar weer tot het verleden. Hoewel de „zweef" ons dit jaar in den steek liet, toch is dit jaarlijlcsch feest, dezen keer bijzonder gezellig verloopen. Geen wanklank is ver nomen. Zondag werd door de jeugd de kermis inge zet met een voetbalwedstrijd tegen de D.E.S b-ad- spiranten van Barsingerhorn. De thuisclub wist met 20 te winnen. De uitslag is voor de jongens echter wel wat geflatteerd en we twijfelen niet, of bij een tegenbezoek aan Barsingerhorn zullen de rollen om gekeerd worden. Zondagavond heerschte er een vroolijke stemming Druk was het evenwel niet. Gezellig was het op Maandag, den dag der volks spelen, die dit jaar als bijzonder geslaagd gerekend mogen worden. Een flink aantal aanwezigen volgde met groote belangstelling de wedstrijden van jong en oud. De uitslag der spelen was: Jongens tot 12 jaar, trein-halen: 1. J. ter Heide, 2. W. Kooijman, 3. W. Jannes, troostprijs B. Blom. Jongens 1215 jaar, fietsen race: 1. J. Sleutel. 2, M. Stammes, 3. J. Roeper, troostprijs J. Waiboer. Meisjes, hardloopen met ballen op een bordje: 1. A. Wardenaar, 2. G. Sleutel, 3. M. Kooijman. Dames, waschophangon: 1, Mevr. WitJannes, 2. Mevr. GrootBuik, 3. Mej. M. Bos. Heercn. kaaskoppenslaan: 1. de heer U. Bosma, 2. de heer P. Morel. 3. de heer G. Jannes Jr. 's Avonds had in de zaal van den heer Zwager man een gemaskerd bal plaats. Een 20-tal dames en heeren namen hieraan deel. De jury had een moei lijke taak, maar wist tot algemeene voldoening de prijzen toe te kennen. Later op den avond werd er een stoelendans gehouden om prijzen, beschikbaar gesteld door neringdoenden uit en buiten het dorp. Een woord van dank aan de gevers en ook aan de genen. die de commissie der volksspelen aan de noo- dige contanten geholpen hebben, is hier zeker op zijn A plaats. D

Schager Courant | 1934 | | pagina 2