Uit NAAR TEXEL de OMGEVING 0 0 DE NIKDORP Tocht van Ouden van Dagen. Gisteravond hield het, bestuur van Plaatselijk Be lang een' vergadering ter bespreking van den tocht van Ouden van Dagen. De liist, welke heeft gecir culeerd. bracht f 76 op. Finariciecle medewerking werd er verder toegezegd door de Kerkvoogdij en de Diaconie. Plaatselijk Belang zal de overige kos ten uit haar kas betalen De tocht werd vastgesteld op Maandag 3 September. De reis gaèt naar Amslerdaih, waar een bezoek zal worden gebracht aan het Rijksmuseum. de Lunchroom van Heek erf het theater Tuschinskv. 's Avonds om 8 uur zullen de oudjes weer te Oude Niedorp terug zijn. Het fanfarecorps zal hen dan verwelkomen. In de zaal van den heer Feijs zullen de oudjes daarna worden onthaald op koffie, enz. terwijl het Fanfarecorps voor muziek zal zoren. Be langstellenden worden dien avond gaarne verwacht. 'T VELD. R.K. Middenstand. Op Woensdag 22 Aug. j.1. 's avonds 7.30 uur hield do B.K. Middenstandsvereeniging afd. Zijdewind— 't Veld een ledenvergadering ten lokale van den heer J. P. Pepping aan do Weel. Aanwezig 10 leden. De voorzitter opent de vergadering met Christe- lijken groet en heet de leden van harte welkom. De notulen van de vergadering dd. 19 Maart j.1. worden onder dank goedgekeurd. Mededeelingen. Ingekomen een schrijven van de S.A.N.T.O.S., be treffende een te houden bloemendag. Besloten wordt dezen speldjesdag te houden op Zondag 9 Sept. 1934. Vervolgens worden gekozen, naar aanleiding van een desbetreffend schrijven, ter voorziening van de vacature hoofdbestuursleden A. Vlaar en J. Struik, de heeren P. Th. Luiks te Den Helder en Th. Hooi te Haarlem. Besloten wordt om twee afgevaardigden te kiezen voor de vergadering van den Centralen Raad, welke zal worden gehouden op Dinsdag 4 September a.s. Gekozen worden de heeren Put en Hoebe. Tevens wordt besloten op Dinsdag 18 Sept. a.s. een bijzon dere vergadering te beleggen. Door den heer Tromp wordt verslag van de fede- ratievérgndering uitgebracht. De 5-minutcnlezingen van P. Hoebe en G. Heomskerk worden uitgesteld tot de volgende vergadering, wegens het kleine aan wezige aantal leden. De heer Heemskerk verklaart zich voor het hou den van een dergelijke lezing ongeschikt, doch het bestuur dringt er op aan, dit te laten doorgaan. Na de rondvraag, welke niets opleverde, volgt slui ting met dank aau den heer Tromp als afgevaardig de der federatie voor diens verslag. LANGEND IJ K De Winkeliersvereeniging heeft een referendum onder haar leden, die daarvoor in aanmerking ko men, uitgeschreven, ten einde de gemeentebesturen van advies te dienen omtrent de verklaring inzake do verruiming van deil verkoop op Zondag. zal men den molen van Moeijes voor altijd moeten missen. Men vraagt zich af, hoe de brand toch kan zijn ontstaan. Hij werd niet bewoond, zoodat gas. electri- citeit of petroleumgebruik n-iet, als bij zoovele bran den., de oorzaak kan zijn. Er werden slechts wat net ten en dekkleeden in bewaard, waarbij van broeiing wel geen sprake zal zijn. Wat de oorzaak van den brand ook zij, we missen onzen molen bij de Lange Balk en wat er straks bij den aanleg van het kanaal ook zal moeten verdwij nen, voor talrijke beminnaars van het landelijke oud- Hollandsche schoon zal het verdwijnen van dezen molen het meest pijnlijk worden gevoeld. Met de resultaten van de proefgemeenten. waar bij de arbeidersloonen in den tuinbouw voor A door de overheid worden betaald, is het zeer verschillend. Te Zuidscharwoude zijn gemiddeld 12 arbeiders op die voorwaarde werkzaam, te Noordscharwoude is er slechts 1. Uit alle gemeenten worden nog arbeiders in de Wieringermeer te werk gesteld, terwijl men weer begint met het baggeren, waarbij ook enkele arbeiders aan het werk zijn. BROEK OP LANGENDIJK. BOLLEN VEILING. In het véilingsgebouw van de Langcndiiker Groen ten Centrale werd de 5e droge bloembollenveiling gehouden, met een plangoedveiling. De belangstel ling hiervoor was niet bijzonder groot. Er waren weinig kooplieden aanwezig, terwijl ook de aan voer niet groot was. De oorzaak hiervan zal ver moedelijk liggen in de eenige weken geleden geda ne mcdedeeling, dat geen bloembollenveilingen meer zouden worden gehouden. Daarop is het be stuur nu terugekomen. De door de regeering ge nomen beslissing, dat de bollen, als ze niet ver kocht worden, tegen 85 pet. van den minimumpriis worden overgenomen, zal hieraan niot vreemd zijn. De geringe belangstelling rnoet worden geweten aan de feitelijk late bekendmaking van de veiling. De volgende week zullen er, naar de verwachtingen, moer bollen worden aangevoerd. De aanvoer bedroeg heden ruim 300.000 stuks. Slechts enkele partijen konden een kooper vin den. Een partijtje Inglescombe Yelow z 10 werd met f 0.70 per 100 stuks betaald. Vellooze Will. Copland noteerde f 0.90, terwijl Rev. Ewbank z 11 f 0.90 op bracht. Bartigon z 10 werden verkocht voor f 0.70. Alzoo niet hooger dan de vastgestelde minimum prijzen. Voor plantgoed noteerden wij de volgende prijzen: Rev. Ewbank f 0.15, Farnecombe Sanders f 0.18, Wil. Copland 7—10 f 0.16. alles per Kg. De bollen, welke tweemaal achtereen zijn door- geloopen, zullen door de controleurs worden ge keurd en ter beschikking van de regeering worden gehouden. ZIJ PE SCHAGERBRUG. Brandt Waarschijnlijk doordat eenige kinderen een vuur tje stookten, is in den namiddag van Donderdag j.1. brand uitgebroken in een schuur, staande achter de woning van den heer Ch. L. de Schepper in den Belkmerweg alhier. De brand werd opgemerkt dooi den heer D., eigenaar van genoemde woning, die ten spoedigste de brandweer alarmeerde. De motorspuit van Schagerbrug was spoedig ter plaatse. Inmiddels had echter ook het woonhuis vlam gevat. De brand weer slaagde er in het woonhuis te behouden; de inboedel bekwam evenwel groote waterschade. De schuur brandde tot den grond toe af. Filialen in België. In verband met de plannen, welke verschillende zuurkoolfabrikanten hebben, om in België filialen op te richten en daar de zuurkool te. bereiden, vraagt men zich wel eens af, welke gevolgen dit voor den Langendijk kan hebben. Vast staat, dat tengevolge van deze verplaatsing van een gedeelte der industrie een aantal arbeiders minder zal kunnen worden geplaatst op de fabrie ken. Maar ook aan de verbouwers van witte kool doet zich nog een vraag voor, ook van groot belang. Deze vraag is, waar zullen de fabrikanten hun kool vandaan betrekken. Zullen er genoeg in België zijn, of zal men ze uit Nederland moeten betrekken? Wij hebben eens geinformeerd en er werd ons medegedeeld, dat men wel zal zijn aangewezen op de Hollandsche witte kool. Op hot oogenblik is men weer bezig, om voor de witte kool voor zuurkool een regeling te maken, waarbij, evenals verleden jaar, een minimumprijs wordt vastgesteld. Toen gold die minimumprijs al leen voor kool, welke in Nederland werd verwerkt. De export was er vrij van. De witte kool welke nu naar België wordt gezon den word dus verleden iaar in Holalnd verwerkt, ook voor don minimumprijs. Van de verleden jaar ingehouden f 0.25 per 100 Kg. kon later nog f 0.22 terugbetaald worden aan de tuinders. Of de resultaten dit jaar even goed zullen zijn valt niet vooruit te zoggen, daar er door de verplaatsing der industrie meer export zal komen. Gehoopt wordt dat ook voor export minstens de minimumprijs zal kunnen worden betaald. De heer A. Siebelink, monteur le klas der Tele grafie en T. alhier, wordt met begin September over geplaatst naar Harderwijk. Het verladen der producten. We vernemen, dat door de vereenigingen van transportarbeiders wordt getracht een andere rege ling te verkrijgen inzake de betaling der kooplieden voor verinden producten. Verschillende kleine koop lieden verladen hun producten zelf, zoodat de trans portarbeiders daaraan niets verdienen. Er wordt thans door hen een regeling bepleit, waarbij voor iedere aan de veilingen gekochte partij groenten een bepaald bedrag door don koopman wordt betaald, dat moet dienen als uit te koeren loon aan de trans portarbeiders, die deze goederen moeten verladen. Men deelt ons mee, dat over dit onderwerp reeds een conferentie met B. en W. van Broek op Langen dijk is gehouden en dat ook te Noordscharwoude met dit doel aan het Dag. Bestuur der gemeente een conferentie is aangevraagd. OUDKARSPEL. Bij de op heden gehouden stemming voor een lid van bestuur van de Banne Oudkarspel, periodiek aftredend de heer II. Kroon Jbzis deze weder herko zen. zoomede de heer Jn Schrieken als secretaris en de heer G. Prijs als penningmeester. ZUIDSCHARWOUDE. „De molen van Moeijes" is niet meer. Voor velen, die houden van het pittoreske van ons oud-Hol- landsch landschap, zal dat verdwijnen een gemis be- toekenen. Wat stond hij daar aardig, bij de Lange Balk te Zuidscharwoude. waar zoo vele voetgangers en fietsers passeerden; daar waar zoovele vaartui gen hun vrachten door de Ringvaart van den Heer- hugowanrc) vervoeren, en juist tegenover don Hasse laarsweg, dio het verlengde vormt van het Kerkepad, dat van de kom der gemeente Zuidscharwoude naar De Waard leidt. De brand van Woensdagnacht heeft veel bekoorlijks weggenomen daar in de nabijheid van „het watermachien". Want die molen deed he< daar zoo goed, bewaardo het kenmerkende van het Hollandsche landschap, dat overal aan het verdwij nen is. De provincie had hem al aangekocht in vel band mot, dp plannen voor de kanalisatie, de over dracht had echter nog niet plaats gehad, liet voor nemen was echter hem niet te sloopen. maar hem te ^verplaatsen, een beslissing die door velen was toege juicht. Dit zal nu niet meer kunnen gebeuren en zal ST.-MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld zal de tooneelver- eeniging „Jong Leven" van Oudkarspel met, de aan staande kermis optreden in het lokaal van den 'heer Kossen met het prachtige blijspel „De Doof- potVOp verschillende plaatsen werd dit echte ker- •mi«stuk- -dooi-' dit1 •uitstekende gezelschap met zeer veel succes opgevoerd. Liefhebbers van tooneelspel staat dus een mooie avond te wachten. ANNA P AU TOW N A BREEZAND. Wat in 't vat is, verzuurt niet. Een logementbewoner uit Schagen, die hier aan 't colportoeren was, stond in het politieblad gesig naleerd, omdat hij nog drie maanden gevangenis straf moest, ondergaan. VERBOUWVERBOD BRAVO-AARDAPPEL. Voor den oogst 1935. De minister van binnenlandsche zaken heeft in een circulaire aan de burgemeesters verzocht in hun gemeente de volgende bekendmaking te doen: In verband met de gevaren voor de uitvoer van door den Nederlandschen Algemeenen Keurings dienst goedgekeurde pootaardappelen, welke verbon den zijn aan de teelt van voor de wratziekte vatbare rassen, ligt het in de bedoeling, een algemeen ver- bouwverbod van den Bravo-aardappel voor den oogst 1935 uit te vaardigen. ONTEVREDEN LUTINE-AANDEEL HOUDERS. Men overweegt terugvordering der in schrijvingsgelden. Naar wij vernemen overweegt Mr. H. S. Gold- schmidt, die het initiatief genomen heeft om een Comité te vormen ter behartiging van de belangen van Lutinc-aandeelhouders, eenige proefprocedures aanhangig te maken tot terugvordering der inschrij vingsgelden. Er hebben zich tot heden 1056 aandeelen bij het Comité laten inschrijven. Mr. Goldschmidt deelt nog mede, dat er wederom eenige weken verloopen zijn, sinds het bericht van de concessionarissen, dat de toren geplaatst zou wor den, terwijl de toren nog in de haven van Terschel ling staat. EIER-UITVOER NAAR DUITSCHLAND. Het hokt wegens de trage betaling. Naar het Weekblad voor Kruidenierswaren meldt, heeft de trage wijze van betaling door Duitschland er toe geleid, dat vele eiercnexportcurs huiverig zijn het hun over Augustus toegewezen exportkwanlum uit te voeren. In verhand hiermede heeft do direc teur van het Nederlandschc Eierenbureau toege staan, dat 15 pet. van het Augustus-contingent op September wordt overgeschreven. Bovendien is er in verhand met deze financieele moeilijkheden zoo wel door den handel als door de coöperaties hij de regeering op aangedrongen de bedragen, die de ex porteurs in den vorm van 'n extra uitvoerheffing heb ben opgebracht, thans weer vrij te geven. ONDER EEN BOOMSTAM GERAAKT EN GEDOOD. 's-Hertogenbosch. Toen de kinderen van don landbouwer G. School te Vorstenbosch Donder dagmiddag bij een stapel boomstammen aan het spelen waren, viel de stapel plotseling uiteen. Het 11-jarig zoontje P. kreeg een der zware stammen op het onderlijf. Met ernstige inwendige kneuzingen werd het knaapje naar het gasthuis te Uden ver voerd. Hij is in den loop van den avond overleden. met Salonboot „DR. WAGEMAKER". Morgen goedkoope Retourbiljetten Den Helder—Texel, le klasse 90 cent. 2e klasse 60 cent. Directeur T.E.S.O. Hij werd door den rijksveldwachter Kwantes ge arresteerd en naar het huis van bewaring te Alk maar overgebracht. WIER1NGEN Succes-nieuws. Zondag a.s. worden op het, Succes-terrein weder om een paar mooie wedstrijden gespeeld, welke tevens zijn bedoeld als oefenwedstrijd voor de a.s, competitie. Het Succes-bestuur is er in geslaagd om voor het eerste elftal al een heel sterken tegen stander te vinden, n.1. een sterke Frisia-comhinatie uit Leeuwarden, komt, op bezoek, bestaande uit spelers van Frisia I, aangevuld met spelers uit het tweede elftal. Als men weet dat Frisia I speelt in de Noordelijke le klas en haar tweede elftal in de Reserve le klas, dan wacht ons zeker een pracht- combinatïe. Succes weet dan ook wel wat haar Zondag te doen staat, doch het is <*cn pracht-oefen- wedstrijd, waarvan mogelijk nog iets valt te leeren. Succes komt uit met haar volledige elftal en kun nen we misschien constateeren, of de oefenlessen van Mr. Curtis geholpen hebben Succes 2 speelt om 10 uur thuis tegen Helder III, welke momenteel ook over een goed elftal beschikt, wat ook als een goede oefenwedstrijd voor de competitie beschouwd kan worden. KOE G ïl A S JULIANADORP. Door den timmerman, den heer G. Hollander, zal voor rekening van den heer R. Hoogscliagen Cz. op een perceel bouwterrein aan den Van Foreestweg, een burgerwoonhuis worden gebouwd. 'In de eerstvolgende vergadering van den Ge meenteraad van Den Helder komen onder meer plannon ter tafel, ten eerste .een rioleering voor Ju- lianadorp, en ten tweede het plaatsen van een uri noir aan de Westzijde van de Ned. Herv. Kerk. Wanneer beide plannen tot uitvoering worden ge bracht, dan is men de bewoners weer op royale wijze tegemeot gekomen en wordt in een reeds jaren bestaande behoefte voorzien. CALLANTSOOG Voetbalnieuws. De v.v. „Callantsoog", welke vorig iaar nog over een niet aan de eischen voldoend veld beschikte, heeft haar terrein vergroot, zoodat het thans aan de gestelde maten voldoet. Een mooie verbetering is tevens de afzetting rondom het speelveld, waar door het publiek circa 2 meter van de outlines blijft. Het nieuwe terrein wordt a.s. Zondag ingewijd met een wedstrijd tegen een combinatie der „Haarlem- sche Boys", die op tournée in Noord-IIolland zijn. Callantsoog I zal zijn best moeten doen. De oud- ingezetene van Callantsoog, de heer Spierdijk, zal den aftrap geven. Oprichting Gemengd Koor. Het bestuur van de dameszangvereeniging ..Zang- lust" heeft het initiatief genomen om naast „Zang- lust" een „Gemengd Koor" op te richten, hetwelk tevens onder leiding zal staan van Mevr. M. Bree- baart v. d. Horst. De dameszangvereeniging blijft echter, als zoodanig, bestaan. Beddingsbrigade. In een bestuursvergadering der V.V.V Callantsoog zijn besprekingen gevoerd over een op te richten reddingsbrigade, welke voor het seizoen 1935 volle dig geïnstrueerd moet zijn. Een aantal goede zwem mers heeft zich reeds voor dit nuttige werk aange meld. Volontair. Als volontair ter gemeente-secretarie is aangeno men de heer L. Tichgelaar te Julianadorp. BIJNA EEN NOODLOTTIGE BRAND. Twee meisjes weten zich na heel veel inspanning te redden. Donderdagavond te omstreeks 5 uur hralc door onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van den heer J. Hendriks, in de Pandclaar te Gemert. De brand woedde zeer fel. De woning en de schuur stonden spoedig in lichter laaie. De brandweer uit Gemert moest zich ertoe beperken de belendende perceelen nat te houden. De woning met den in boedel alsmede de schuur, waarin een varken en twee geiten, brandden af. De schade wordt op 4000 gulden geschat. In het huis bevonden zich twee dochters van den landbouwer, die beiden bedlegerig ziin. De eene dochter J. heeft een wonde aan haar heen, waardoor zij zoo goed als niet kan loopen. terwijl de andere dochter B. tengevolge van een ernsiige ziekte reeds geruimen tijd het bed moet houden. J. kwam uit haar bed en heeft zichzelf en haar zuster in vei ligheid weten te brengen. Toen zij huiten kwam, zakte zij evenwel door de inspanning in elkaar. Beide meisjes zijn bij huren ondergebracht. Het huis en de inboedel waren verzekerd. VERVAARDIGER VAN VALSCHE RIJWIELPLAATJES GEARRESTEERD. Een man, die rondliep met verschillen de ingrediënten voor het namaken van rijwielplaatjes. Donderdag heeft de politie te Amsterdam een goe den slag geslagen. Dinsdag werd n.1. werd een aan gehouden, die op de Rozengracht in een automaat stukjes metaal wierp inplaats van geld, om op deze wijze goederen machtig te worden. Hij werd mee genomen naar het bureau en toen hij gefouilleerd werd, werd een echt rijwielplaatje op hem bevonden benevens stukjes bladlood, waarin afdrukken van een rijwielplaatje waren gemaakt. Verder werden nog verschillende andere ingrediënten op hem be vonden voor het namaken van rijwielplaatjes. Een rechercheur heeft in samenwerking met de Neder- landsche Centrale inzake falsificaties een huiszoe king in de woning van den man in de Fagclstraat verricht, waar deze een consumptie-ijsfabriekje drijft. Hier werden verschillende gereedschappen en diverse voorwerpen in beslag genomen, dienende voor vervaardiging van valsche rijwielplaatjes. De man, de 32-jarige L. S., bekende, dat hij enkele plaatjes had nagemaakt, volgens hem slechts bij wijze van experiment. De man werd ingesloten en de verschillende ingrediënten in beslag genomen. De politie heeft hiermee een goeden vangst gedaan. FRANSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Rangoon Een Fransch vliegtuig, dat op de lijn ParijsSaigon vliegt is gisteren op het vliegveld Mingaladon neergestort. Het toestel werd ernstig beschadigd. Niemand werd gewond. Veertig meisjes voor den dood behoed. Doordat iemand te laat kwam. Londen. In Dudley in Worcestershire zijn Donderdag veertig als verkoopsters werkzame meisje van den dood of toch minstens van zware verwondingen gered, doordat de vrouwelijke chef te laat kwam. Zij had haar autobus gemist en was daar door eenige minuten later gekomen, zoodat de meisjes voor de gesloten deur stonden te wachten. Terwijl zij daar nog stonden stortte plotseling het geheele gebouw in aan den kant waar men bezig was met graaf werkzaamheden voor uitbreiding van het warenhuis. De dertig arbeiders, die bij het uitbreidingswerk aangesteld waren, hadden juist een oogenblik pauze voor het nuttigen van hun boterham, zoodat ook zij aan een groot ongeluk zijn ontsnapt. MOORD DOOR NATIONAAL- SOCIALISTEN? Wat een visscher aan den Rijnover zag. Jongeman neergeknuppeld en daarna van de glooiing geworpen. Het te Straatsburg verschijnende blad „Der Fls&s- ser" publiceert een bericht over een moord die ge pleegd zou zijn op den Badenschen Rijnoever bij Kehl en die zou zijn waargenomen vanaf den ande ren oever door een Elzasser visscher. De visscher heeft plotseling een groep van zeven mannen zien verschijnen, van wie drie in Nationaal-socialistische uniformen gekleed waren. Met dikke knuppels heb ben deze mannen een jongeman neergeslagen. Twee maal heeft de geslagene „Moeder, moeder!" ge schreeuwd, waarna hij bewusteloos ineen zakte. Daarop hebben de in Uniform gekleeden hem van de glooiing geworpen. Daar hij nog teekenen van leven gaf, was een in uniform gekleed man naar beneden gerend, had hem nogmaals eenige slagen met zijn knuppel gegeven en het lichaam vervolgens met een schop in den Rijn gestooten. De visscher heeft ver scheidene malen over het water geroepen dat zij den man toch moesten laten leven. Maar de man nen hadden daaraan geen gevolg gegeven. Na hef uitvoeren van hun daad hadden zij de bloedsporen verwijderd en waren toen weggegaan. EEN ONMENSCHELIJKE VADER. Jongetje In een koffer opgesloten, waar in hij na opening gestikt bleek te zijn. Een inwoner van het plaatsje Moutier bij Nancy in Frankrijk, wilde zijn zevenjarig zoontje wegens een gering vergrijp straffen door hem in een. koffer op te sluiten en hem daarin den nacht te laten door brengen. Toen de vader des morgens den koffer opende bleek het knaapje te zijn geslikt. De man is gearresteerd. LUCHTGEVECHT BOVEN BROOKLYN. Een schijngevecht met noodlottigen af loop. New York. Twee Chineezen, die wcnschten te worden opgenomen in het vliegerscorps van hun vaderland, wilden hun vliegkunsten den met het Lloyd-stoomschip aankomenden Chineeschen gene raal Tsjang Fak Wei toonen. Zij hielden derhalve op 700 meter hoogte boven Brooklyn een schijnge vecht, waarbij zij tenslotte zoo dicht bij elkander kwamen, dat een der vliegtuigen geraakt werd door de propeller van het andere, met het gevolg dat het toestel naar beneden stortte en op het dak van een huis terecht kwam, terwijl het andere vliegtuig met een beschadigden motor een drie K.M. verder liggend terrein kon bereiken, doch daar over den kop sloeg. De eerste vlieger overleed spoedig na zijn val, de tweede bekwam eenige verwondingen; hij zal bovendien nog een onaangenaam naspel bele ven, daar demonstraties van particuliere vliegtuigen slechts bij wijze van uitzondering worden toegestaan. LUCHTPOSTDIENST MOSKOU—NEW YORK. De dienst zal in September beginnen. P a r ij s. Volgens berichten uit Moskou heeft het volkscommissariaat voor verkeerswezen den Amerikaanschen vlieger. Hutchinson, toestemming gege.ven een luchtpostdienst MoskouNew-York op le richten. Het luchtpostverkeer langs den liin zal in September beginnen, zoodra Hutchinson zijn proefvlucht met een nieuwe machine beëindigd heeft. DE POLITIE WAS DITMAAL VLUGGER. Een lid van de Dillinger-bende op straat doodgeschoten. New York. Naar uit St. Paul in Minnesota wordt gemeld, is daar een zekere Homer Vanmeter, oen lid van de Dillingerbende, door de politie, die hem bij een wandeling ontdekte, midden op straat doodgeschoten. Toen.de politie hem toeriep te blij ven staan, antwoordde hij met twee revolverschoten. De politie was hem ditmaal echter voor en liet een ware kogelregen op hem neerdalen. De man werd letterlijk doorzeefd. NOODWEER BOVEN BADEN-BADEN EN OMGEVING. Arbeider door den bliksem gedood. Boven Baden-Baden en omgeving heeft een hevig noodweer gewoed, dat ook een doode eischte. Vier boscharbciders uit Lichtcnthal hadden be scherming gezocht in een hut, toen de bliksem in sloeg en een 29-jarige vrijgezel doodelijk trof. Een der andere arbeiders werd door den bliksem ver lamd. Op verschillende plaatsen heeft het noodweer groote schade aangeracht.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2