Plaatselijk Nieuws. Radioprogramma Kantongerecht te Alkmaar. STRIJD TEGEN HET P.E.N. Een adres aan de Kroon. De overstroomingen in Britsch-Indië. „Het einde van het kapitalisme in Duitschland." ONRUST IN IERLAND. Te dure benzine in China. Perzië wenscht Azië te vertegenwoordigen. Bad- en Zwemvereeniging „De Wiel". Zooals onzen lezers bekend, heeft een aantal ge meentebesturen in Noord-Holland gemeend, zich niet to kunnen neerleggen bij het besluit van de Pro vinciale Staten van Noord-Holland van 25 Juli 1934, waarbij met meerderheid van stemmen een door Gedeputeerde Staten voorgestelde suppletoire be- grooting van het provinciaal electricitcitsbedrijf is vastgesteld. Hierin is. zooals bekend, een bedrag van f 1000.000 opgenomen voor het aanleggen door het P.E.N. van nieuwe laagspanningsnetten in ge meenten in welke na het afloopen der contracten voor de stroomlevering en gros de provincie tot stroomlevcring rechtstreeks aan huis wcnscht over te gaan en omtrent de overneming der bestaande ge meentelijke laagspanningsnetten geen overeenstem ming met de provincie is verkregen. Deze gemeenten hebben zich thans tot de Kroon gericht met het ver zoek goedkeuring te onthouden aan die suppletoire begrooting van inkomsten en. uitgaven van het P.K.N.. voor zooveel den daarop voorkomenden stel post van f 1.000.000 betreft. In dat adres betoogen zij, dat, indien deze begro tingswijziging door de goedkeuring van de Kroon zal zijn bekrachtigd, de directio van het P.E.N. volledige beschikkingsvrijheid zal hebben om naast bestaande gemeentelijke distributienetten een nieuw provin ciaal distributienet aan to loggen indien de desbe treffende gemeenten weigeren haar plaatselijk distributiebedrijf op eenzijdig door het P.E.N. opge legde voorwaarden te doen naasten. Verder dat door dozen stelpost van f 1.000.000 een blanco crediet aan het P.E.N. wordt verstrekt en el ke preventieve controle over de gestie van het P.E.N. èn aan de Provinciale Staten èn aan do Kroon wordt onttrokken, waardoor do gemeentebesturen bij voor baat van twee beroepsinstanties worden beroofd. Het blanco crediet bedoelt de mogelijkheid te scheppen, aldus het adres, dat naast een bestaand gemeentelijk distributienet vanwege het P.E.N. een nieuw distributienet wordt aangelegd met als on middellijk gevolg, dat het bestaande distributienet waardeloos wordt, zodat derhalve in feite met het blanco-crediet eventueel kapitaalsvernietiging wordt beoogd. Zoo ooit is zeker in dezen crisistijd, dit wel het laatste waartoe mag worden overgegaan. Een en ander zal tot gevolg hebben, wordt verder in het adres betoogd, dat, ingeval van een contro verse tusschen een gemeentebestuur en de directie van het P.E.N., het geme.cntebestuur zonder vorm van proces zal kunnen worden geprest tot over dracht van zijn ditsributienet op straffe van een na genoeg waardeloos bezit over te houden, indien het meent tot die overdracht zijn medewerking te kun nen, noch te mogen verleenen. Dat strookt wel allerminst met den geest van de Belemmeringenwet, welke wet in ieder geval den belanghebbende recht op schadevergoeding, even tueel recht op onteigening van zijn goed verzekert en ter zake een onpartijdige beslissing waarborgt. Ingeval van bekrachtiging van de onderhavige suppletoire begrooting. zullen derhalve, gaat het adres verder, tal van gemeenten van Noord-Holland ten aanzien van de electriciteitsvoorziening in een toestand van rechteloosheid worden gebracht. Een tenslotte dat in het normale maatschappelijke leven van Nederland geen voorbeelden bekend zijn, waarbij op dezelfde niets ontziende directe of in- directe wijze iemand met afgifte van zijn bezit wordt bedreigd. WOENSDAG 29 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers; V.P.R.O.: 10 00 Morgenwijding; V.A. B.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de con tinubedrijven ;12.00 Klein-ensemble; 100 De Noten krakers; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Voor de vrou wen; 2.20 Do Notenkrakers; 3.00 Voor do kinderen; 5.30 De Flierefluiters; 6.20 Mcdodcolingen over den nieuwen Knipcursus: 6.25 Gramofoonmuziek: 6.40 Orgelspel door C.or Steijn; 7.30 Lezing; 7.50 Gramo foonmuziek; 7.57 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.00 Bloemlezing uit socialistische journalistiek door Ed. Polak: 8.20 VAR A-Orkest; 9.00 Lezing door Koos Vor- rink; 9.20 Orkest; 10.00 Vaz Dins en Varia: 10.15 Or kest; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (301.5 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Mor genconcert :10.30 Morgendienst; 11.00 Orgelconcert: 12.00 Leger des Heils-kwartiert je; 12.30 He* ensemble van der Horst: 2.00 Orkestplaten: 2.30 Het Dames- en Kinderkoor „Excelsior" te Hoek van Holland: 3.45 Verzorging zender: 4.00 Concert; 5.00 Kindenuirtie; 6.00 Orkestmuziek: 6.00 Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart: 7.00 Politieberichten: 7.15 Gramofoonmu ziek; 7.30 Concertorgelplaten; 8.00 Orgelronrert door Jan Zwart: 9.00 Lezing: 9.30 Concert; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Sluiting. LTTXEMBTTPG (1304 M> 6.30 Gevarieerd concert: 7.35 Idem: 8.20 Weensch concert: 8.40 Idem: 9.05 Concert: 9.30 Pianorecital; 9.50 Zangrecital: 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M-J 12.20 Populair concert; 1.30 Gramofoonmuziek: 6.35 Populair conrert: 8.20 Symphonicconcert: 10.30 Ge vraagde gramofoonplaten. BRUSSEL (322 M) I.30 Populair concert: 6.20 Gramofoonmuziek: 6.50 Sonates: 7.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Kamermuziek; 9.20 Dansmuziek; 10.30 Orkest. KALUNDBORG (1261 M.1 12.20 Concert; 3.20 Ponnlaire gramofoonmuziek; 8.20 Omroeporkest; 9.50 Koor; 10.55 Vioolduetten; II.10 Dansmuziek. BERLTJN f357 M.) 6.50 Pianorecital; 7.20 Zang: 12.20 Dansmuziek. HAMBTTRG f332 M.) 6.05 Concert: 8.20 Gramofoonmuziek: 11.50 Operette muziek; 12.35 Orkest: 1.20 Gramofoonmuziek: 9.20 Nieuwe gramofoonplaten; 10.55 Muzikaal tusschen- spel; 11.50 Omroeporkest. KEULEN 'fiM M.) 5.50 Gramofoonmuziek; 12.30 Concert; 4.20 Idem; 7.20 Omroeporkest: 9.20 Kamerorkest. DAVENTRY f1500 M.) 11.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Orgelconcert door Re- gfnn'd Foort: 3.20 Pianosnel: 5.05 Gramofoonmuziek; 7.50 Vioolrecital: 8 20 Orkest: 10.50 Dansmuziek. PARUS POS-U! PARISÏEN (313 M) 7.10 Gramofoonmuziek: 8.05 Concert. PARIJS RADT0 (1648 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Idem; 1035 Populair concert; 9.05 Orkest MTLAAN f369 Ml 5.30 Populair concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.50 Svmphonieconccrt. ROME f421 M.) 5.30 Populair concert; 6.15 Gramofoonmuziek. WEENEN (507 V.) 5.00 Solistenconcert; 5.55 Gramofoonmuziek; 11.40 Orkestconcert. WARSCHAU (1345 M.) 4.20 Weensche muziek: 5.35 Kamermuziek; 7.35 Dincr- muziek; 8.30 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Omroeporkest; S.20 Idem. Ernstige verliezen aan menschenlevens. Calcutta. In den loop van Zondag zijn uit vele plaatsen langs de Ganges en de rij-rivieren be richten binnengekomen over groote overstroomingen en ernstige verliezen aan menschenlevens. Uit de stad Monghyr, waar kortgeleden door een aardbeving groote verwoestingen zijn aangericht, melden berichten, dat de waterspiegel van de Gan ges zeer snel stijgt en dat alle stoomveren van den Oost-Indischen spoorweg instructie hebben gekregen do inwoners naar veiliger plaatsen te brengen. In en bij het spoorwegstation hebben vele dakloozen een toevlucht gezocht. Uit Patna heeft de Congresleider Rajendra Prasas Gandhi getelegrafeerd, dat vele dorpen in de distric ten Saran, Schahabad, Patna, Muzzaffarpur en Darbhanga door de golven van de Ganges en van de Son ernstig geteisterd zijn. Verscheidene dorpen zijn weggespoeld en gevreesd wordt, dat een groot aan tal personen om het leven is gekomen. Bovendien is veel vee verdronken. Op de voornaamste lijn van de Noordwestelijke Bengaalsche spoorlijn ligt het verkeer stil, daar de spoordijk op een plaats door het water ondermijnd is en op een tweede plaats door de boeren is vernield, die de watermassa's wil den doen wegvloeien. Bij Allahabad stijgen de Ganges en zijn zijrivier Dschamna snel en de inwoners zoeken een toevlucht op hooger gelegen gebied. „Met het marxisme heeft men afgere kend, nu met het kapitalisme." B e rl Ij n. Vrijdag jl hoeft de leider van de af- deeling economische politiek van het nationaal-so- cialistische hoofdkwartier te Munchen te Berlijn voor ongeveer 15.000 nationaal-socialistische func - tionnarissen een redevoering uitgesproken, ovër het thema „Het einde van het kapitalisme". Spr.. Bcrnhard Kohier genaamd, zette uiteen, dat de politieke revolutie ten einde was, maar dat de na tionaal-socialistische beweging bleef oprukken. MeD het Marxisme had men afgerekend; nu moest men afrekenen met het kapitalisme. Het socialisme was niet verwerkelijkt zoodra arbeiders en werkgevers zichzelf bereid vonden den klassestrijd te laten va ren, maar alleen wanneer iedere klassenstrijd over bodig en daardoor onmogelijk geworden was. Zoo lang het Duitsche volk niet volkomen meester is over het gebruik van zijn arbeidskracht, zoolang werkeloozen tevergeefs op werk wachten, zoolang zal het Duitsche volk niet vrij zijn bij zijn economi sche en sociale beslissingen. Eens moe tde staat het recht op werk waarborgen en zijn letterlijke verwer kelijking voor iedcren Duitscher verzekeren. Slechts op dat oogenblik zal het laatste uur van het kapi talisme slaan. IN DE DOLOMIETEN DOODGESCHOTEN. Bozen: Bij het Karer-meer in de Dolomieten is een aldaar met vacantic verblijvende vrouw uit Messina, doodgeschoten, toen zij met haar echtgenoot een wandeling door het bosch maakte. Plotseling dook een man op, dio twee schoten op de vrouw loste. Zij werd zwaar gewond naar een in de nabijheid gelegen villa gebracht, waar zij kort daarna overleed. De mo tieven voor de daad zijn nog volkomen onbekend. NEGEN EN TWINTIG COMMUNISTEN IN WARSCHAU GEARRESTEERD. Warschau: Do politie van Warschau is een communistische jeugdorganisatie op het spoor geko men. In totaal zijn 29 personen gearresteerd. Nieuwe daden van sabotage. Ernstig spoorwegongeluk voorkomen. Tengevolge van een nieuwe daad van sabotage van regoeringsvijandige elementen, was het Vrijdagavond in Zuid-Icrland bijna tot een ernstige spoorwegonge luk gekomen. Even voordat een sneltrein, geheel be zet met Engelsche vacanticgangers, het kruispunt Currols Cross bij Waterford zou passeeren, werd ont dekt, dat een stuk uit de rails genomen was. Het ge lukte den trein nog op het laatste moment tot stil stand te brengen. De daders hadden de telegraaflijnen doorgesneden en de telegraafpalen afgezaagd. Eerst na twee en een half uur waren de rails in zoo verre hersteld dat de trein zijn reis kon voortzetten. Revolutionnaire plannen van het Iersche Republikeinsche leger? Volgens de „Daily Telegraph" zouden de leiders van het Iersche Republikeinsche leger bezig zijn met het uitwerken van plannen betreffende een geheel nieuwe organisatie van het Iersche republikeinsche leger, met het uiteindelijk doel een al-Iersche arbeidersrcpubliek uit te roepen. Het blad meldt dat men bezig is een mi litant. leger te recrutecrcn. De leiders ontkennen dat zij communisten zijn, doch willen wel communisten opnemen. Zij zouden voornemens zijn zich zoodra de gelegen heid zich voordoet, meester te maken van de regee ring, de banken te bezetten, de groote landgoederen en grootgrondbedrijven te verdoelen, te weigeren annuï teiten aan wie ook te betalen. Te Dublin is men reeds bezig niet het voeren van een anti-huurcampagne, waarbij hevig verzet wordt gepleegd tegen uitzettin gen. De Chlneesche ambtenaren weer in de oude koetsen. Nanking. De regeeringsambtenaren zullen in den vervolge geen gebruik meer mogen maken van auto's, maar zullen zich weer moeten bedienen van de oude koetsen of rikshaw's. De desbetreffende ver ordening wordt gemotiveerd met het feit. dat de toch reeds zoo liooge benzineprijzen den laatsten tijd wederom zijn gestegen. Minister-President Wang Tsjing Wei heeft in verband hiermede de regeering 15 paarden cadeau gedaan, welke hem kort geleden door de inwoners van Kokonof ten geschenke waren gegeven. Vraagt een VolkenbondszeteL Genève. Perzië heeft het Volkenbondssecreta riaat ervan in kennis gesteld, dat het de volgende maand zijn candidatuur zal stellen voor den zetel, die thans door China bezet wordt en waarvan het mandaat dit jaar afloopt. Perzië is van meening, dat het in den Baad het Aziatische vasteland kan vertegenwoordigen. OPSTAND VAN KRENTENBOEREN IN GRIEKENLAND. Athene. In de steden van den Peloponesses is het tot, demonstraties gekomen van de krentenboe- ren in verband met de officieel vastgestelde krenten- prijzen. Te Aegion trachtten boeren de krentenop- slagplaats in brand te steken. Daarbij is het tot een botsing gekomen met de politie. Een persoon werd gedood en talrijke anderen gewond, waarvan drie ernstig. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 24 AUGUSTUS. St. Paneras. HET SUCCES WAS MINIMUM. Volgens het relaas van den gemeenteveldwachter de Boer van St. Pancras had de monteur Matthijs K. aldaar zich op den bochtigen Twuijverweg op de fiets laten voorttrekken door een motorrijwiel, bestuurd door zijn patroon. Thijs had de vorige week bemer kingen tegen deze tenlastelegging gemaakt. Voor eerst had hij zich niet laten voortsjorren, doch al- loen de hand vertrouwelijk op den schouder van den baas gelegd, welk schoon bewijs van innige ver standhouding tusschen patroon en werknemer feite lijk hoogelijk moet worden geapprecieerd en ten tweede had de heer Minnisma niet gereden met een officieele motor, maar met een rijwiel, voorzien van een hulpmotor. De zaak werd dus aangehouden ter verificatie met den verbalisant, die heden, behoorlijk present, zich zonder de minste afwijking, vast hield aan zijn proces-verbaal. Zoodat Thijs geklopt met 10 het loodje legde cn tot f 3 boete of 3 dagen werd voroordeeld. Huiswaard. PROFESSORIALF. VERSTROOIDHEID. Een inboorling van Huiswaard, de jongeheer M. J. W., had op 2 Juli glad vergeten dat hij voor den politierechter moest getuigen in een zaak tegen Rembcrtus D., die verdacht werd een paardentuig te hebben gestolen. Ter elfder ure herinnerde onze vriend zich zich verplichting en reed met angstwekkende snelheid naar bet reehtsgebouw, maar moest helaas ontwaren, dat de zaak reeds was behandeld en acte was ver leend van zijn niet-verschijning, wat een strafver volging heteekent. Do verstrooide jongeling stond dan heden terecht, doch kwam er met inachtneming van verzachtende omstandigheden, hij had in ieder geval zijn goeden wil getoond, wonderwel af met slechts f 3 boete of 3 dagen. Heerhugowaard. DE ARMF. SLOKKER GENADIG BEHANDELD. De 63-jarige groentcnvcnter Corn K.. een ziekelij ke tobber met veel tegenslag, was fe Barsingerhorn door rijksveldwachter Schellinkhout aangehouden, etrwijl bij 'n paar mud piepers vervoerde zonder consent. De aardappelen werden in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt, met gevolg dat de reeds vrijwel afgeleefde man heden terecht stond en verklaarde, dat hij zwaar ziek was geweest door longontsteking en hij van zijn aangifte om als han delaar te worden erkend, nooit iets had gehoord. De. controleur Groot had hem toen gezegd, dat hii z'n pang maar moest gaan. Ouwe Kees klaagde voorts zijn nood cn over het verlies van zijn mirakel beste cerannels. die nu ten huize van veldwachter Schel linkhout logeeren. Gelukkig trof de oude heer, zoo wel in den waarn. ambtenaar. Mr. Smal. als in onzen kantonrechter 'n paar tot medelijden gezinde magi straten. zoodat niet meer werd opgelegd dan f 3 boe te of 3 dagen en de in beslag genomen nanlnnpelen door den comparant kunnen worden ter-*g«7ehaaM. mits hij zich voorziet van bet veroicrhfo vervnerbe- wijs, zooals de waarnemende griffier. i»r Jee. Amou reus hem nog ter waarschuwing opmerkte. Noordse harwou de. NOG EEN AUTO-PARASIET. De heer Sijfert H., groenten-rr.arehandeur te Noord- scharwoude, was er zelf ten diepste van overtuigd, dat het gevaarlijk cn onwettig is, zich op een fiets door een auto te laten voorttrekken, maar de natuur gaat soms boven de leer en vergat hij op 20 Juli op den Bovenweg te St. Pancras zijn grondbeginsel, zeer tot zijn nadeel, want de gem-.veldwachter de Boer lag op de loer als een spin in zijn web en schoot bliksemsnel te voorschijn om zijn vlieg te pakken te nemen onder den uitroep: Jij bent van mij! Maar de kantonrechter was er ook nog om op te eischen f 4 boete of 4 dagen, in aanmerking nemende dat Sijfert het nooit meer doen zal. Scha gen. TREKPIANIST CONTRA BURGERVADER. De harmonica-virtuoos Frans H. te Schagen. be- hoorende tot een in Alkmaar gansch niet onbekende familie, zou op 19 Juli op de Laagzijde aldaar een concert hebben gegeven, dat blijkbaar niet aange naam was in dc ooren van Schagen's burgemeester, die er dan ook geen moment over dacht den kunst- zinnigen Frans een klinkend bewijs van zijn waar deering te overhandigen, maar integendeel den veld wachter Van Ilaaren op hem af stuurde, ten einde procesverbaal op te maken ter zake muziek maken zonder vergunning. Maestro Frans, heden terecht staande, bleek het in geen enkel opzicht eens te ziin met proces-verbaal en dagvaarding en beweerde ijskoud, dat geen bur gemeester noch veldwachter hem op heeterdaad had den gesnapt. Doch zijn verweer werd zoo weinig se rieus genomen, dat veroordeeling tot f 1 boete of 1 dag den miskenden kunstenaar ten deel viel. Oude Niedorp. DE WET KENT WEINIG CONSIDERATIE. De werkman Corn. B. uit 't Veldt, gem. Oude Nie dorp, is een ware tobber op het ondermaansche. Zijn portemonnaie is uiterst schraal voorzien, doch zijn kindertal omvangrijk, 7 kleuters varieerende van 2 tot 14 jaar. Bovendien is zijn vrouw ziekelijk, beur telings patiënt in 't. ziekenhuis of vertoevende in een lighal. Dezen sukkelaar was het dan ook niet erg kwalijk te nemen, dat hij zijn bijna 14-jarig dochter tje Trijnt je op verschillende dagen in Juni het school onderwijs onthield, om het huishouden waar te ne men,, Doch van dit alles staat nirts in de leerplicht wet en stond de goede man heden ter zake de voort gezette overtreding terecht. Hij gaf gewillig toe. dat het niet mocht, maar dc nood dwong. Bovendien is het meisje bijna 14 jaar en zal dus weldra van leer plicht ontheven worden, direct na de vacantie. Het geval werd dan ook zeer mild behandeld door Kan tonrechter en ambtenaar.Veroordeeling zonder toepas sing van straf, tot dankbaarheid van den armen huisvader. Warmenhuizen. AL TE VEEL IJVER SCHAADT SLECHTS. De nog geen 16-jarige zoon van den groentenhan- delaar Bart van D. uit Warmenhuizen schijnt bezield met een bijna bovennatuurlijken ijver om zich in de zaaJj; zijns vaders verdienstelijk te maken en gebruikt te dien einde eon bakfiets, die hii op grond van zijn ieugdigen leeftijd nog niet mag berijden. Zijn vader is natuurlijk de pisang, mag de bonnetjes in ont vangst nemen en de boe'e betalen, zoodat de werk- '•"ht zijns zoons per saldo pen verliespost wordt. Met een erg zuur gezicht tikte de papa dan ook beden weer f 6 boete af als gevolg van een te Schoorl opgeloopcn bekeuring. Ingezonden stukken Aan onze Schager burgers. Hoewel de vlag op Oranjedagen hier al enig ter rein méér veroverde, is algemeen vlaggen nog niet bereikt. Dat kan echter. En het behoort. Rooms en protestant, rechts en links kunnen hier samen doen. En waar blijft de winkelstand? Deze dient zich toch niet van de verkeerde kant te laten zien? Winkeliers, Uw vlaggen! De grote winkelstraat, Hoogzijde zowel als Laagzijde, behoort een gordijn van vlaggen en wimpels te tonen! En vergeet niet, oranje te dragen, op 31 Augustus Leve de Koningin! Leve de Prinses! Het bestuur der Chr. Oranje Vereen. H. Pilon, Secr. Begunstigd door goed weer cn onder groote belang stelling werden Zondagmiddag de jaarlijksche zwem wedstrijden aan „De Wiel" gehouden. Dc verschillende programma-nummers leverden dikwijls een zeer vinnigen strijd tusschen de deel nemers en deelneemsters op en de vele toeschouwers volgden met groote aandacht den strijd. Behalve do zwemsters cn zwemmers uit onze gemeente waren er deelnemcrs(sters) uit Callantsoog, Den Helder, Nieu we Niedorp, Heerhugowaard enz. Ditmaal werd ook door de dames over de Wiel gezwommen cn hoewel ze het, wat den gemaakten tijd betrof, tegen de heeren moesten afleggen, brach ten ze het er kranig af. Het programma werd nog aangevuld door een springdemonstratie van Mej. Leonie Tholen, die daarvoor een hartelijk applaus in ontvangst had te nemen. De wedstrijd, goed geregeld als hij was, had een zeer vlot verloop en slaagde dan ook in alle opzich ten. Te zes uur vond de prijsuitreiking in hotel 't Centrum van den heer Ph. Roobol plaats. Daar was 't staande vol, toen de voorzitter van „De Wiel", de heer Ch. H. Th. Schmalz, het woord nam om allen hartelijk welkom te heeten en dank te brengen aan de deelneemsters en deelnemers van den wedstrijd Spr. sprak er zijn vreugde over uit, dat de vereeni- gingen Den Helder. Paal 13 van Callantsoog, Heerhu gowaard en Nieuwe Niedorp aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven, in tegenstelling met dc ver- eenigingen te Oudkarspel en Anna Paulowna, die niet aanwezig waren. Spr. bracht dank aan den Burgemeester voor het beschikbaar stellen van po litie, aan den heer Flapper voor de bewezen diens ten, aan het polderbestuur wat het niet toelaten van cano's op de Wiel betrof, aan den heer Roobol voor het beschikbaar stellen van zijn bootje en de door hem bewezen diensten. Ook dankt spr. voor de prij zen, die beschikbaar werden gesteld, n.1. door de vereeniging „Paal 13" voor de zilveren tak, door de sportclub „De Wiel", voor den beker, welke het eigendom wordt wanneer hij tweemaal achtereen door dezelfde vereeniging is gewonnen of bij 3 maal winnen, wanneer dat winnen niet achter elkaar ge schiedt, en door den heer C. D. Schmalz, voor het sportfiguur, dat uitgereikt zal worden aan hem of haar, die de meeste prijzen bij deze wedstrijden won. Een bijzonder woord van dank richt spr. tot den heer S. Keesman als tijdopnemer en tot den bad meester, den heer Tybout, voor de wijze, waarop hij den wedstrijd had voorbereid en voor de uitmun tende leiding bij den gehouden polowedstrijd. Tijdens de uitreiking van de prijzen wordt door de Heldersche zwemvereeniging „H.Z.V." een ver guld zilveren medaille beschikbaar gesteld voor den polowedstrijd, die door Callantsoog met 4—1 was gewonnen. Hierna worden de prijzen voor den heer Schmalz uitgereikt. De voorzitter van „Paal 13" dankte het bestuur van „de Wiel" voor de uitstekende wijze, waarop de wedstrijd was georganiseerd, een wedstrijd, waar bij zijn vereeniging niet minder dan 13 prijzen be haalde en waar dit jaar de elementen niet hadden toegestaan, dat te Callantsoog een zwemwedstrijd werd gehouden, volgend jaar hoopte zijn vereeni ging de Schager vereeniging te Callantsoog aanwe zig te zien. Ook de voorzitter van H.Z.V. dankte voor de uit noodiging, waaraan met enthousiasme gevolg was gegeven, en spr. uitte den wensch dat als de ge meente Den Helder voor een zweminrichting zal zorgen, ook Schagen daar een tegenbezoek zal bren gen. De heer Schmalz beantwoordde deze sprekers. De uitslagen. Hieronder laten we de uitslagen der wedstrijden volgen: 50 M. rugzwemmen dames: le prijs Leonic Tho len, Callantsoog 4S.1 sec.; 2e prijs K. Blaauboer, Schagen 52 sec.; 3e prijs A. Vermeulen, Den Helder 53 sec. 100 M. vrije slag heeren: le prijs A. W. Scholtz, Schagen 1 min. 14.6 sec.; 2e prijs L. v. d. Bosch, Cal lantsoog 1 min. 17 sec.; 3e prijs J. Ottervanger, idem 1 min. 18 sec.; 4e prijs J. Holzslag, idem, 1 m. 19 s. 25 M. vrije slag meisjes tot 11 jaar: le prijs Ger Wardenaar, Schagen 33.1 sec., 2e prijs W. Slinger land, idem, 35.1 sec. 25 M. vrije slag jongens tot 11 jaar: le prijs J. Boonacker, Schagen 19.8 sec., 2e prijs M. de Boer, idem, 28.3 sec. 25 M. rugzwemmen meisjes tot 15 jaar: le prijs L. Kouseband, Schagen 26.1 sec., 2e prijs E. J. Kou seband, idem 27.8 sec. 25 M. rugzwemmen jongens tot 15 jaar: le prijs F. Koning, Schagen 24 sec.; 50 M. vrije slag meisjes tot 15 jaar: le prijs T. Vis ser, Schagen 47 sec.; 2e prijs C. M. Timmerman, idem 50 sec.; 3e prijs L. Kouseband, idem, 51 sec. 50 M. vrije slag jongens tot 15 jaar: le prijs F. Ko ning, Schagen 40 sec.; 2e prijs T. Moransard, idem, 43.3 sec., 3e prijs W. Geerts, idem, 44.6 sec. 75 M. wisselslag dames: le prijs Leonie Tholen, Callantsoog 1 min. 10 sec.; 2e prijs A. Vermeulen, Den Helder, 1 min. 14.4 sec., 3e prijs K. Blaauboer, Schagen, 1 min. 17.4 sec. 50 M. vrije slag dames juniores: le prijs Nel Uitcr- wijk, Callantsoog 37 sec.: 2e prijs A. Vermeulen, Den Helder, 39.8 sec.; 3e prijs Atie Tholen, Callantsoog 41.2 sec. 50 M. vrije slag heeren juniores: le prijs J. v. d. Bosch, Callantsoog 33.8 sec.; 2e prijs S. Koning, Scha gen 34 sec.; 3e prijs D. Ravelli, Den Helder, 35 sec.; 4e prijs C. de Waard, Heerhugowaard, 38 sec. 4 x 50 meter estafette (2 dames en 2 heeren): 1. Callantsoog 2 min. 21.8 sec.: 2. Den Helder, 2 m. 32 s. Heen en terug over de Wiel dames (pl.m. 300 M.) le prijs Leonie Tholen, Callantsoog 5 min. 48.8 sec.; 2e prijs K. Blaauboer, Schagen, 6 min. 3 sec; 3e prijs Truus Mijts, Nieuwe Niedorp 6 min. 12 sec.; 4e prijs T. Bcets, Heerhugowaard, 6 min. 14 sec. Heen en terug over de Wiel heeren: le prijs A. W. Scholtz, Schagen, 4 min. 36 sec.; 2e prijs C. J. Tybout, Gouda, 4 min. 55.8 sec. 3e prijs H. v. d. Meer, Heerhugowaard, 5 min. 59 sec. 4e nrijs J. Holzslag, Callantsoog 5 min. 59.2 sec. De door den heer C. D. Schmalz beschikbaar ge bolde prijs kwam dus in bezit van Mei. Leonie Tho len met drie eerste prijzen, de beker ditmaal in het bezit van Paal 13, Callantsoog.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2