SPORT VEERTIGJARIG BESTAAN VAN DE S.D.A.P. Gepantserde smokkelauto verongelukt. Hebben de motoren der Dieseltreinen ernstige gebreken? Waarde van f20.000 vermist Doodelijk ongeval tijdens vliegfeest te Brasov. Goebbels spreekt tot de S.A. Geen geheime overeenkomst AROL en Zilveren Bal-Tournooien. Het kerkgeschil in Duitschland. Van twee dames en twee horloges. Japansch schip gezonken. Herdenkingsbijeenkomst in het Concert gebouw te Amsterdam. Het fascisme de groote vijand van het socialisme! De S.D.A.P. vastbesloten tot verdediging van haar rechten. Het was heden veertig jaar geleden, dat de S.D. A.P. in ons land werd opgericht en ter gelegcnhed van dit feit belegde het Partijbestuur een herden kingsbijeenkomst, welke door tal van partij-functio narissen, sociaal-democratische leden der Eerste en Tweede Kamer, alsmede door den secretaris der So cialistische Arbeiders Internationale, Friedrich Ad- Ier. werd bijgewoond. Ook de heer A. R. Kleerekooper, die met de inter nationale werd begroet, zat aan de tafel van het partijbestuur. Na hoornsignaal, vlnggenintocht en declamatie, nam dc partijvoorzitter, do heer Koos Vorrink het woord voor het uitspreken der openingsrede, waarbij hij hoopte, op versterking der onderlinge band en wees op het resultaat van den volhardenden strijd der Deenscho Partij, die er in was geslaagd de na tionale gedachte, Inplaats van een nietszeggende fraso tot een levende werkelijkheid te maken. Hij las daarna een telegram voor van Dr. F. M. Wibaut, die wegens ziekte nog niet in staat was aan wezig te zijn. doch langs telegrafischen weg den wonsch uitsprak, dat spoedig maatregelen zouden worden genomen, ter voorbereiding van de socialisatie, waarvoor de tijd nu rijp is. welke wonsch door applaus der vergade ring werd onderstreept. Nadat do bondsvoorzitter zijn rede had beëindigd rn de bijeenkomst voor geopend had verklaard, kreeg het eerst het woord de heer W. II. Vliegen, voor het uitspreken der herdenkingsrede. Hij constateerde, dat niet de stichting der S.D. A.P., doch do Sociaal-Democratische Bond van Do- mela Nicuwcnhuis het begin was van de sociaal democratische beweging in ons land. Toen echter deze Bond zich naar het anarchisme wendde en daardoor ongeschikt was om het lot der arbeiders te verbeteren, bracht de oprichter der S.D.A.P. den gederailleerden trein van het socialisme weer op de rails. Hij memoreerde de verschrikkelijke, rechtelooze toestand der arbeiders van veertig jaar geleden, be- critiseerde het fascisme, herdacht de velen die in den loop der jaren de partij door den dood waren ont vallen en richtte zich in gloedvolle woorden tot de jongeren, voor wie de heerlijke taak is weggelegd het socialisme te verwezenlijken. Daarna nam de met applaus begroete partijlei der. Ir. J. W. Albarda, het woord en meende, dat men blind moest zijn voor de nooden van dezen tijd, in dien men zich aan feestvreugde zou overgeven. Een felle economische crisis foltert de menschheid en duivelscho machten zijn verrezen, om het beste dat wij hebben, vrijheid en democratie, te vernietigen. Echter, we zien, zei spreker, dc krachtige gestalte van onzen bond en herdenken met groote vreugde het zegenrijke werk door de S.D.A.P. in de afgeloo- pen periode verricht. De S.D.A.P. is de stuwende kracht geweest voor de verbetering van het levens peil vun den arbeider. Wij staan op de bres om dit kostbare goed to verdedigen tegen de booze mach ten, die het bedreigen. Het fascisme bedreigt de de mocratie, doch wij zijn vastbesloten het goed der vrijheid met de uiterste krachten te verdedigen tegen ieder Wij zijn met onze 800.000 kiezers en 90.000 le den geen afgeleefde partij, doch integendeel in vol len groei. Na den partijleider spraken nog de heer Van de Walle namens liet N.V.VIlorr Friedrich Adler na mens de S.A.I., en do heer Klaas Toornstra namens alle nevenorganisaties en instellingen der moderne arbeidersbeweging, -dio allen de nadruk legden op het verrichte werk dor afgeloopen veertig jaar en opwekten tot een eensgezind optrekken der arbeiders voor een socialistischo samenleving. Chauffeur bleef dood achter het stuur zitten. Zondagmorgen om vijf uur is te Maastricht uit het Belgische grensplaatjes C.annc een gepantserde auto, bestuurd door den chauffeur B. uit Maastricht, over de Ncderlandsche grens gekomen. De auto vervoerde 400 K.G. margarine. Do ambtenaren trachtten de auto door spijkerplan ken te laten stoppen. Allo vier banden van de auto werden stuk gereden, terwijl de chauffeur dc macht over zijn stuur verloor. Dc wagen kwam, na tegen eenige boomen te zijn gebotst, in een langs den weg gelegen sloot terecht. De chauffeur bleef achter liet stuur dood zitten. Twee andere inzittenden, waarvan één gewond is, wisten te ontkomen. Na eenigen tijd is do gewonde vluchteling achter haald. Het bleek te zijn de reeds lang gezochte smok kelaar v. d. Boom uit Maastricht. Het lijk van den chauffeur is naar het ziekenhuis te Maastricht over gebracht, evenals de gewonde vluchteling. Zoowel de chauffeur als de gewonde en de nog voortvluchtige zijn Nederlanders. Helft dor Diesel-clectrische tractie voor revisie uit den dienst. De helft van het aantal thans rijdende Dieseltrei nen is gister uit den dienst genomen, teneinde gron dig te worden gereviseerd en verbeterd. In dezelfde dienstregeling zullen snolstoomtreinen dc uitgevallen E.M.-trcincn vervangen. Zooals bekend zijn van de 40 bestelde Diesel-clectrische treinen 34 afgeleverd. Portefeuille waarschijnlijk verloren. De heer J. P. te Zwijndrecht, die voor een firma daar ter plaatse een cheque van f 10.0000 moest ver zilveren te Dordrecht, kwam. toen hij de chéque bij de Nederlandsrhe Bank wilde toonen. tot de ontstel lende ontdekking, dat zijn portefeuille, waarin zich de chèquc en ongeveer f 10.000 tan papiergeld bevond, was verdwenen. Men neemt aan dat de portefeuille is verloren, daar P. niet gelooft, dat ze hem ontfutseld is. De politic stelt een onderzoek in. Eerste hulpverleening door Aartshertog Anton van Hohenzollern. Boekarest: Zondag werd nabij de stad Brasov een groote luchtvaartdemonstratie gehouden, waarbij tal van Roemcensche vliegers hun vaardigheid in dc lucht demonstreerden. Een ernstig ongeluk met doode- lijken afloop maakte echter een einde aan het feest. Een toestel, bestuurd door den vlieger Jubis, gleed op een hoogte van slechts veertig meter plotseling af en kwam, geheel vernield, op den grond terecht. Een der eersten, die ter plaatse was om hulp te ver- lecnen, was Aartshertog Anton van Hohenzollern, die met zijn echtgcnoote Prinses Helena, dc jongste zuster van Koning Carol, en hun kinderen de demonstratio bijwoonde. Hij kon echter slechts helpen, het ver minkte lijk van den vlieger uit de resten van het toe stel te trekken. Do demonstratie werd onmiddellijk gestaakt. Eerste rede, sinds langen tijd voor de Ber- lijnsche kameraden. In enthousiaste bewoordingen heeft Rijksminister Goebbels zich Zaterdag voor het eerst weer eens tot de Berlijnsche S.A. gewend, om ze te danken voor hun volgzaamheid en trouw tijdens de gebeurtenissen van 30 Juni. Hij constateerde, dat de S.A. de meest actieve poli tieke garde van den leider is en dat deze roemrijke garde niet had uit te staan met de actie der verrade- lijke elementen, die einde Juni een halt werd toege roepen. Hij wekte aan om te pogen ook de 10 neen- stemmers tot het nationaal-socialisme te brengen en spoorde aan tot werken en marcheeren in den ouden geest van vertrouwen en strijdvaardigheid. Toont uw bruine hemd weer trotsch en opgericht in de hoofdstad van het Rijk. Met een beroep op de S.A. om den leider blindelings te gehoorzamen, omdat goed is wat de leider doet, ein digde de groote propagandist zijn rede. Tusschcn Duitschland en Polen. Warschau, 26 Aug. (V.D.): Het officieelc Poolsche telegraafagentschap is gemachtigd het be richt van de Écho de Paris uit Berlijn catagorisch te dementeeren. Volgens dit bericht zouden Poolsch Duitsche onderhandelingen zijn aangevangen over een handelsverdrag, dat een geheime clausule zou bevat ten over Polens neutraliteit in geval van een gewa pend conflict van Duitschland met een derde mogend heid. Al dergelijke berichten over geheime clausules van niet-bestaande handelsverdragen zijn uit de lucht gegrepen. De officieuze inzet! Het Rolterdamsche voetbaltournooi heeft als ver rassing do goede vorm van Overmaas naar voren gebracht. Do nieuwe eerste klassers klopten n.1. H.B.S. niet 3—0. Andere uitslagen zijn Xerxes—H.D.- V.S. 4—0; H.V.V.—Willem II 3—3; Excelsior—Sparta 2—2; Quick—V.O.C. 1—2 en Feijenoord—A.D.O. 3—2. Volgende week tweede ronde en op 9 September de finale. Te Amsterdam viel Z.A.C. wel een beetje tegen. Geen enkel doelpunt wisten Bakhuys en z'n mannen tegen Ajax te maken. U.V.V. hield zich kranig door met slechts 32 van DAV.S. te verliezen. Ook Zee- burgia, dat met 2—2 tegen N.A.C. gelijk speelde, le verde een keurige prestatie. Blauw Wit speelde tegen H.F.C. gelijk na span- nenden strijd. Evenals Zceburgia werden ook de Ze bra's door strafschoppen uitgeschakeld. De uitslagen zijn: Eerste ronde: BlocmcndaalA.F.C. 26; DAV.S. U.V.V. 3—2; Zeeburgia—N.A.C. 2—2 (N.A.C. wint); Blauw Wit—H.F.C. 3-3, (H.F.C. wint); Ajax-Z.A.C. 2-0; Tusschenronde: A.F.C.D.D.S. 14; Zoodat er overblijven: DAV.S., Ajax, H.F.C en N.A.C. Daar de loting verliep: H.F.C.—DAV.S. en Ajax N.A.C., is dc verwachting niet ongemotiveerd, als we een finale Ajax—DAV.S. voorzien. Hetgeen voor Am sterdam een groote attractie zal zijn. DIVERSEN. Uit het zuiden. De Sportkroniek meldt dat de wedstrijd Z. Neder land—Luxemburg op 21 October te Helmond plaats vindt. Twee R.K. Federatieclubs zijn tot den K.N.V.B. gekomen, n.1. Geleen en Heer. Men heeft daar in 't Zuiden wat te stellen met die R.K. voetballerij. Overschrijving. Gevraagd: H. C. Ran van Succes naar Texel (Ran wordt n.1. weer overgeplaatst naar zijn oude woon plaats); C. J. Los van J.V.C. naar V.C.L. (Hoog woud); J. F. Schultink van W. Frisia naar Sport; C. llartog van Koedijk naar Hoogkarspel; C. Gutker van D.V.S. naar Dirkshorn. Verleend: P. Scheltus van Alkmaar naar Bergen (Alg. Sportblad); K. J. Coenen van Randwijck (A. V.B.) naar Helder. (Sportkr.). Komen er nieuwe clubs? Waarschijnlijk komen er uit onze omgeving enkele nieuw N.II.V.B.'ers. Volgens het jaarverslag van den N.II.V.B. kunnen we rekenen op Sint Maarten, Cocks- dorp op Texel, Atlas te Den Helder en Nieuwe Meer. Dit laatste betreft waarschijnlijk de club Flevo te Middenmecr. Voorts komt „Sport" uit Hoorn er wel hij; we lazen al verschillende overschrijvingen uit Hollnndia en zelfs uit West-Frisia naar deze vereeni- Ring. Die aardrijkskunde toch! De samenstellers van het N.II.V.B.-jaarverslag, zoowel als de andere penvoerders van den N.H.V.B. mogen toch wel eens even de kaart opslaan en hun herinnering opfrisschcn wat betreft de namen: Wie- ringen, Wieringerwanrd en Wieringermeer, dat men constant door elkaar haspelt. ILN.V.B.-vergadering. Op de Zondag in Krasnnpolsky te Amsterdam ge houden jaarvergadering van den K.N.VJ3. zijn geen Rebelsohe geestelijken gearresteerd. Volgens authentieke berichten uit Berlijn zijn „re- belsche" geestelijken der evangelische kerk door de geheime politie gearresteerd. Den geestcllijken, van wie bekend is, dat zij oppo- nccrcn tegen dc leiding van de officieelc Duitsche pro tostantsche kerk door Rijksbisschop Ludwig Mucller, zijn drie vragen gesteld. Deze vragen waren: Hoe is uw houding tegenover Rijksbisschop Muellcr?; Hoe is uw houding tegenover dc nationaal-socialistische regeering? en Hoe beoor deelt U het Arische principe? Verklaard wordt, dat de antwoorden unaniem uit dagend zijn geweest, dat Mueller het vertrouwen niet waardig wordt geacht, dat diens dictatoriale positie niet constitutioneel wordt genoemd en dat zijn nati onale synode illegaal wordt beschouwd. Een juwelier te Amsterdam te vlug af ge weest. In de winkel van de firma H. in de Vijzelstraat vervoegden zich twee dames, die het Duitsch beter machtig waren dan liet Nederlandsch. Zij waren def tig gekleed en voerden met den winkelier en onder el kaar een geanimeerd discours over gouden horloges en andere luxe voorwerpen, die aanvankelijk naar haar gading waren. Het slot was, dat dc dames niets kochten. Maar toen zij na eenigen tijd den winkel hadden verlaten, bleek, dat zij niet alleen rad van tong maar ook vingervlug waren geweest. Een tweetal gouden horloges, samen tor waarde van f 300.waren met haar verdwenen. De politie speurt nu naar deze dames, die vermoe delijk de stad reeds hebben verlaten. Een onderzoek in verschillende hotels heeft althans tot nu toe geen succes gehad. Met 59 opvarenden aan boord. Tokio: Uit. Mowei wordt gemeld, dat het Ja- pansche stoomschip „Yamamo Maru", met 59 man be manning aan boord, in een storm is gezonken. ZWARE STRAFFEN. Voor de Weensche opstandelingen. We en en (V.D.): Het militaire gerechtshof in Linz heeft, zes opstandelingen, die betrokken geweest zijn bij de gebeurtenissen van 25 Juli, veroordeeld tot resp. levenslang, !3 jaar, 16 jaar, 14 paar en 12 jaar zware kerkerstraf. NIET BANG VOOR DE HAAIEN. De straat van Gibraltar overgezwommen. Gibraltar: Een Engelsch marine-onderofficier is er in geslaagd de straat van Gibraltar, van Gibral tar naar Algcciras, een afstand van 9 K.M. in 2 uur 4 minuten over te zwemmen. Dit is de eerste maal, dat deze prestatie gelukt is. noemenswaardige besluiten genomen. Alles bleef bij het oude cn wat door commissies ter onderzoek was bestudeerd, gaf geen aanleiding tot maatregelen, doch werd opnieuw ter bestudeering ontvangen. Als de N.H.V.B. vergadering Zondag a.s. niet in teressanter is De N.H.V.B.-vergadering. Dit jaarlijksche festijn paseert. Zondag a.s. in de Unie, Koorstraat, Alkmaar. De aanvang is 11 uur. Opmerkelijke punten staan er niet op de agenda. Dc aftredende bestuursleden: Brussel, Onrust, Van Ketel, Oden en Schregardus zullen herkozen zijn, daar er geen tegencandidatcn zijn gesteld. Er is dan een voorstelletje gekomen van de scheids- rechtcrscommissie, behesende dat het h.i. tijd wordt aan een scheidsrechtersafgevaardigde ter agemeene vergadering stem toe te kennen, daar dc scheidsrech ters volgens het reglement buitengewone leden zijn en contributie zijn verschuldigd. Ja, dat lijkt nu wel heel aardig en billijk, maar waar in het voorstel wordt gesproken van „de door hot scheidsrechterscorps aan te wijzen afgevaardig de" dient men toch ook te omschrijven dat er een organisatie van scheidsrechters moet zijn, welke die afgevaardigde naar voren kan brengen. En... nergens wordt in het reglement van eventueele organisatie van scheidsrechters gerept. Zou Mr. Zijlstra, de nieuwe administrateur, dit niet even juridisch voor elkaar kunnen zetten? D.T.S. II—SCHAGEN II, 3—1. Een saaie vertooning. Om 2.30 uur roept scheidsrechter C. v. d. Hoven heide aanvoerders bij zich. Schagen wint den toss en verkiest voor den vrij sterken wind te spelen. Bil de opstelling constateeren wc. dat Schagen met 10 man verschijnt, omdat De Moor was weggebleven. D.T.S. brengt den bal aan het rollen. Reeds onmiddellijk moet do S.-achtcrhoede handelend optreden. De Oud- karspclers werken zich behoorlijk comhincerend los en eenige mnlen weet Arnoldus erger te voorkomen. Wanneer D.T.S. weer is doorgebroken, ontstaat een misverstand in de S.-achterhoede, wat hun een doel punt kost, 10. Geen 5 minuten daarna weet D.T.S. o.i. in zuivere buitenspelpositie ton tweede male te scoren. 20. Aan Schagcn's zijde weet Van Geelen eenige juweeltjes van scoringskansen om zeep te brengen. De keeper en spil van D.T.S, zijn puik. doch de kanthalfs zijn nogal forsch. soms wel wat te forsch Er schemerde zoo af cn toe natrapen door. Na de rust weet Schagen enkele malen goed door te breken, doch door goed verdedigen van den D T.S.-keeprr. blijven doelpunten uit. Plotseling gaat de D.T.S.- linkervleugel er vandoor, een goed schot volgt, wat Arnoldus te machtig schijnt en ten derde male moet hij visschen .3—0. Dan ontstaat uit een voorzet van Van Geelen een doelschermutseling voor het D.T.S. heiligdom, nadat de paal redding heeft gebracht, doelpunt Paulusma onhoudbaar. 31. Het Schagen-overwicht duurt nog even voort. We zien Van Geelen nog eenige opgeleg de kansen missen, wat anderen hem nadoen. Zoo verstrijkt de tijd en wanneer scheidsrechter Van der Hoven, die tot tevredenheid leidde, inrukken fluit, heeft D.T.S. II verdiend gewonnen. DIRKSHORN I—SCHAGEN m, 4—0. Schagen III welnfg meer dan junioren. In een door Dirkshorn goedgecneejde wedstriid won deze met 40 van het met 10 man spelende ATHLETIEK. BERGER IN TOPVORM. 100 M. in 10.3 sec. Op de door de A.V. 1923 te Amsterdam gehouden athletiekwedstrijden heeft Berger Zondag een top prestatie geleverd, waarmee hij het wereldrecord evenaarde. De tijd dien hij maakte, 10.3 sec. is we reldrecordtijd en wordt momenteel door geen enkele Europcaansche sprinter benaderd. Mocht Berger er dan ook in slagen op peil te blijven dan mag men een Europeesch kampioenschap in Turijn verwach ten. De Hagenaar de Bruijn verbeterde zijn discusrc- cord van 44.50 op 46.14. Zoo gaat het den goeden kant op. Juist meldde de „Courant", dat de Zweed Anderson het wereldrecord van 51.73 van den Ame rikaan Jssup op 52.42 bracht. Maar dat behoeft voor ons geen teleurstelling te zijn- De Limburger Petit, die Jan Zeegers' plaats gaat innemen, verbeterde het record over 2 Engelsche mijl (pl.m. 3200 M.) en bracht het op 9 min. 52.3 sec. Én de A.V. 1923 tenslotte verbeterde dc Olympische estafette (800, 400, 200 en 200 meter van 3 min. 35 op 3 min. 34.1. Het resultaat van deze wedstrijden is dat ook do Bruyn (discus en kogel) en Petit (5000 M.) naar Tu rijn gaan. WIELRENNEN DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. De koppels. Blijkens de „Crt." is ipcn reeds druk in de weer om de voorbereidingen voor de derde Amsterdam- sche Zesdaagsche te treffen. Zooals men weet wordt die van 28 November verreden. PijnenburgWals, de vorige winnaars en de Fran- schen BroccardoGuimbretière zijn alreeds gechar terd. Verder zouden o.a. de volgende koppels in aan merking komen: BraspenninxPellenaers (de mees ter en zijn succesvolle leerling en wereldkampioen op den weg!), Jan van Kempen—Slaats: Rausch Hürtgen en Klaas van Nek Jr., P. v. Kempen en Jac. v. Egmond worden ook genoemd. KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN ZWALUWEN ('t VELD). D.O.S. (Hoorn)—T.O.P. (Schagen) 5—0. De plaatselijke R.K. Korfbalclub T.O P. kon het te gen het meer geroutineerde spel van D O S. lang niet bolwerken. De rust ging in met een 1—0 voorsprong voor D.O.S. Daarna was het T.O.P. heelemaal gedaan cn verloren ze dan ook met 50. Hierna speelde Zwaluwen ('t Veld) tegen D.O.S. II. Dit partijtje leverde Zwaluwen een 21 overwinning. In de verliezersronde ontmoetten elkaar toen T.O.P. I—D.O.S. IL Met de rust hadden de Schagers reeds een 20 voorsprong. Het einde bracht hun een 3—1 overwin ning. In de finale kwamen toen Zwaluwen ID.O.S. T. De rust ging in met 11. Eindstand eveneens 11. Toen werd 2 X 7Vk min. verlengd en won tenslotte D.O.S. met 21. lste prijs D.O.S. I (Hoorn), 2e priis Zwaluwen I, 3e prijs T.O.P. (Schagen), 4e prijs D.O.S. II. Schagen IIT. Waar was de 11e man? Hierna volgde St. Maarten I—V.C.L. I. wat door St. Maarten met 31 werd gewonnen. SCHAGEN III—V.C.L. I, 1—7. In de verliezersronde kon Schagen ITT hot, heele maal niet, bolwerken tegen de robuste V.C.L.-ers. Ze moesten het loodje leggen met 7—1 Naber zorgde er voor om de eer te redden en scoorde op goede wijze Schagen's eenigste doelpunt. SCHAGEN A—D.E.S. A, 2—4. Zondagmorgen om 11 uur bonden Schagen a en D.E.S. a den strijd aan. Met de rust hadden de Spar- taantjes een 2O-voorsprong, maar na de rust kon den ze het niet bolwerken en verloren tenslotte met 42. Naar zoo'n kleine Spartaan ons mededeelde, zat 't em in den keeper. We hadden er geen een, vertelde hij. S. R. C. S.R.C. ging op bezoek bii Geel-Zwart te 't, Zand, om deel te nemen aan de seriewedstriiden. De eerste ontmoeting verloren de heeren van B.R.C. Rreezand, met 4-3. In de verliezersronde speelden ze 11. Na verlenging werd het 22. Tenslotte verloren ze, na loting. Een onfortuinlijke dag voor S.R.C. WIERINGEN. SUCCES I—FRISIA L 3—2. Succes had Zondag Frisia van Leeuwarden op be zoek om een vriendschappeliiken wedstriid te spe len. Succes had een invaller voor Grootemaat. F. speelde met eenige invallers. Om half drie laat scheidsrechter Augustein begin nen en S. brengt den bal aan 't rollen. Een vlugge, gelijk opgaande strijd ontwikkelt zich en al direct moet S. een aanval tot corner verwerken, welke ech ter geen gevaar opleverde. Ook aan de andere zijde ontstaan gevaarlijke situaties, doch Posthumus is op zijn plaats. Na 10 min. spelen krijgt, de S.-midvoor den bal goed aangegeven, en geen oogenblik bedenkt hij zich en geeft zijn club met een harden schuiver de leiding. Frisia pakt flink aan en bij een goed op gezetten aantal brengt de lat redding. Weer is F. in don aanval cn als P. hem over de 'at tipt, wordt weder een corner genomen, welke niets oplevert. Als de hal weer wordt uitgetrapt, krijgt Rijkers hem te pakken, geeft goed door naar den vleugel en een voorzet wordt door Albert ten tweede male ingezet, 2—0. Dit wordt de Friezen te bar en goed combinee rend gaan ze op het S.-doel af en als Piet uitloopt, rolt de hal over hem heen in het S.-doel. 2—1. Spoe dig daarna is het rust en een kop thee brengt vcr- frissching. Na do rust is F. beter in den aanval, menige ge vaarlijke situatie ontstaat voor het S.-doel. doch de achterhoede houdt stand. Ook het F-doel wordt menigmaal onder schot genomen, doch de meeste schoten gaan over of naast of de F.-keeper zorgde voor de rest. Steeds golft het spel heen en weer. tot een kwartier voor rust. door een mistran van den S.-rcchtshack noodlottig word en de F.-midvoor al leen voor den S.-keener komt te staan en met een goed gericht schot den stand gelijk maakt Nu schijnt het of de kansen gelijk staan, doch zonder resultaat, tot 2 min. voor het einde Alhert den hal vlag voor doel te pakken krijgt en zich niet bedenkt, doeh direct inschiet. Hiermede was Frisia's lot be slist rn had S. een zware, doch eervolle wedstriid gewonnen. F. was een goede ploeg en speelde zeer sportief. Na afloop werd F. bedankt door den S.-voorzittcr en een tot wederziens in Leeuwarden a.s. zomer toe gezegd. De wedstrijd van S. II werd ter elfder ure door Hel der afgelast, voor onze iongens een tegenvaller. A.s. Zondag snoeit S. I tegen Rlack Rovs van ^neek. een goede 2e klasser. ten bate van de t.b.c.- '•estriiding. We hopen van een groote belangstelling te mogen profiteeren, wat ten goede komt aan de minder gelukkigen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6