De Langendijker Groentenveilingen* Haar schuld betaald HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. Polderdag in de Wieringermeer Herdenking van den inpolderings datum. EEN GOED GESLAAGD FEEST TE SLOOTDORP. GROOTE BELANGSTELLING. 25 Augustus is een belangrijke datum voor de be woners van de Wieringermeer. want on dezen dag in het jaar 1930 was bet reusachtige werk, de in poldering van dezen grooten polder volbracht en was do Wieringermeer van een meer in een uitge strekt landschap veranderd. Het was een groote woestenij, vier jaar geleden en als men thans den polder doorkruist, verwondert men zich er over dat in zoo'n korte spanne tijds zoo veel tot stand kan worden gebracht. Overal, waar toen nog het zilte nat spoelde, ziet men nu graanvelden en uitgestrek te weiden met grazend vee. Waarheen men bet oog ook richt, overal ontwaart men de roode daken van boerderijen, terwijl de beide dorpen, Slootdorp en Middenmcer ook al een flink aantal inwoners tellen. De dorpscommissie, onder voorzitterschap van bur gemeester Peters van Mcdcmblik, met als secretaris de boer Vogelaar, heeft verleden jaar het plan opge vat om den 25stcn Augustus ieder jaar op ecnigszins feestelijke wijze te herdenken, welke feest in 1933 door do spontane medewerking van alle inwoners zeer goed is geslaagd. Ook dit jaar werd weer door allen medegewerkt. Het feest werd ditmaal gehouden te Slootdorp, op een met vlaggen versierd terrein, achter de schooi. lil de beide dorpen werd door verschillende inwo ners gevlagd, wat een feestelijk aanzien gaf. Te on geveer vijf uur werd met de feestelijkheden op het terrein aangevangen. Aanvankelijk was er weinig belangstelling, doch langzamerhand kwamen van alle zijden de feestgangers opdagen, zoodat tenslotte een groote menigte de volksspelen bijwoonde. Deze spelen waren alleen voor personen boven de 14 jaar. De kinderen zullen op 31 Atig. worden onthaald. Er waren heel wat deelnemers voor de verschillen de nummers. Het eerst werd een hindernishaan gereden op fietsen. 28 dames en hoeren hadden hiervoor inge schreven. De grootste hindernis had een der deelne mers af te nemen voor den aanvang: hii geraakte n.1. met z'n pantalon tusschen de ketting. Het onge val liep echter zonder kleerscheuren af. Maloitz, de bekende tclepaath, nam ook deel aan dezen wedstrijd; hij bracht er echter niet veel van terecht. Fietsen is z'n vak niet. In het gebouwtje voor Maatschappelijk werk heeft hij evenwel bewe zen in een voor de commissie uitgevoerd „voorproef je", dat hij op zijn gebied, opdrachten uitvoeren, met en zonder contact met den geleider en hij het z.g. „blindlezen" verbluffende resultaten heeft. Do volgende wedstrijd was voor dames: Luierop- hangen in historischen kleederdracht. Dit was een grappigen wedstrijd, waarhij soms hartelijk werd gelachen om de meer of minder groote handigheid van de dames in deze zoo nuttige bezigheid. Met de ouderwetsche „keper" hadden sommigen ook heel wat last. Bij liet touwtrekken voor hoeren kwamen acht viertallen aan het touw. Daar is getrokken van heb Ik jouw daar. De ploeg Van der Wal was favoriet, maar ook de anderen lieten het er niet hij zitten. De schoolmeesters van do Wieringermeer bleken ook „mannetjesputters" te zijn. Ze eindigden als no. 4. Een wedloop met hindernissen, waarhij de deel nemers o.m. door een autohand die een meter hoven den grond hing, en onder een groot dekzeil vlak op den grond, door moesten kruipen, gaf eveneens aan leiding tot groote hilariteit. Hiervoor waren 29 deel nemers. De laatste wedstrijd was de loop door Slootdorp, een traject van pl.m. 2000 M., waarvoor een wissel- beker beschikbaar was gesteld. Er verschenen 6 loo- pers aan don start. Er zijn er twee uitgevallen on- Uenvcg, zoodat slechts 4 den eindstreep haalden. No. 1 werd Kloosterhof, terwijl do winnaar van verleden jaar van den loop door Middenmcer. L. J. van Drongclen, als tweede aankwam. De winnaar heeft er 7 min. 49 4/5 sec. over gedaan. No. 2 kwam pl.m- 5 sec. later aan; 3. P. Vermeulen; 4. Adr. Louisse. De uitslagen van de andere wedstrijden waren als volgt: Behendigheidsrlt per fiets: le prijs mej. W. de BoerKater, 2e prijs de heer G. Veenstra, 3e prijs mej. De Hartog, 4e prijs mej. T. Vos. 5e prijs de heer (1 Groot, öe prijs de heer J. Noord hof f, 7c prijs mej. St. Blijdorp, 8c prijs de heer C. Rikard. 9e prijs de heer W. Evers, 10c prijs de heer G. Boomsma. 11e FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 42. Ann, die zich In de armen bevond van een slan ken jongen officier van de Fcrribridge-kazerne. schudde die overpeinzingen plots energiek van zich af. toen ze bemerkte, dat zo hoe langer hoe meer van het feestelijk samenzijn vervreemdde. Zij trachtte zich zoo ferm mogelijk te houden on danste zoo charmant verder met den iongen offi cier van Ferribridge, dat deze jongeling aan ieder een vertelde, dat Miss Lovcll een buitengewoon fijn en allround sportief type was prettig om mee te dansen en te converseeren. Zij danste verscheidene malen met Tony en deed hem totaal beduusd staan over haar scherpzinnig heid. toen zij hem, nadat hij haar van zijn aan staande verloving met Doreen Neville had verteld, rondweg zei. dat ze dat allang voorzien had en dat ze hem daar veel geluk mee wcnschte. „En en jij en ik dan?" had hij in zekere ver legenheid gevraagd. „Wel, Tonv," had zij openhartig geantwoord, „natuurlijk, zooals altijd. Je. moet mij eens in ken nis brengen met Ladv Doreen. als zij is terugge keerd van Zwitserland, en voegde zij er glim* lachend aan toe „dan zal ik mijn last aan haar overdragen. Maar. zeg Tony. is het ie den laatsten tijd goed gegaan?" Hij bloosde en zijn oogen dwaalden onzeker naar haar toe. ..Ik heb daar in Monte een bom duiten verloren." gaf hij toe. „F.erst won ik hnopen geld. .en toen is mijn geluk opeens omgedraaid en verloor ik weer alles." „En nog meer ook. denk ik?" opperde Ann eenigszins verveeld. Hii knikte. Zii tuurde naar die vragende, diepe oogen van hem. en toen keerden ze terug naar de balzaal om de*i dans te heëindltren. Zij was nog steeds aan het piekeren over Tonv's prijs de heer S. de Jong. 12e prijs de heer W. de Hoer, 13e prijs mej. G. Zuidema, 14e prijs de heer J. Woldcring. 15c prijs mej. Pijpers, 16e prijs mej. Bets van der Wal. I.uierophangen: le prijs mef. De Lange. 2e prijs mej. Tr. Vnrkevisscher. 3e prijs mej. Tr. Vos. 4e prijs A. Meijcrink, 5e prijs mej. P. Ekelmans. Troostprij zen: mej. J. Stcinfort, mej. G. de Jong en mej. A. Wiegers. Touwtrekken: le prijs ploeg Van der Wal. 2e prijs ploeg Van Vegten, 3e prijs ploeg Moes, 4e prijs ploeg Schoolmeesters. Hinderniswedloop: le prijs C. Groot. 2e prijs C. Ri kard. 3e prijs H. van der Veen, 4e prijs J. Noordhof, 5e prijs S. de Jong. Alle deelnemers komen uit den Wieringermeer- polder. De prijzen werden in het gebouwtje voor Maat schappelijk Werk uitgereikt door den heer Ver gouwen van Middenmcer. die de deelnemers namens de dorpscommissie dankte voor de medewerking en de prijswinnaars met hun succes feliciteerde. Voor de jongste en de oudste deelnemer(ster) wa ren een krentenbrood en een taart beschikbaar ge steld. Vermolden wij nog. dat op het terrein door den heer Gons te Mcdemblik met een Philips-installatie voor de muzikale afwisseling we.-d gezorgd, terwijl tevens de uitslagen en de verrichtingen van den heer Maloïtz met behulp van dit toestel werden rond- geroepen on voor iedereen verstaanbaar gemaakt. Hiermee was het middagfeest geëindigd. 's Avonds werd mot medewerking der muziek- en zangverceniging en den heer Maloïtz een avondfeest gehouden achter de school .wat zeer goed is ge slaagd en met een schitterend vuurwerk werd be sloten. Do dorpscommSssio on do inwoners van den Wie ringermeer kunnen op een goedgeslaagden tweeden polderdag terugzien. ZIJ PE SCHAGERBRUG. Vrijdag i.1. hield de afd. ..Zijpe en Omstreken" van de ITol 1Maatschappij van Landbouw .een algemocne vergadering in het lokaal van mej. de wed. J. Broer, alhier. De Voorzitter, de heer TL Rezelman. onende de vergadering on drukte zijn spijt er over uit, dat zoo weinig leden ter vergadering aanwezig zijn. maar beschouwde dit als een blijk van vertrouwen in het bestuur. De notulen der vorige algemocne vergadering wer den door den Secretaris, den heer C. van der Sluijs, voorgelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Do Voorzitter deelde mede. dat de rij vereen i ging „West-Friesland" wederom bereid gevonden is. hare gewaardeerde medewerking te verleenpn op den a.s. tentoon st el ling8dag. Maandag 17 September. Deze vereeniging zal wederom op het sportterrein achter de O.T.. school, een mooi programma uitvoeren. De Voorzitter bracht verder ter kennis der leden, dat de Rundvecfokvereeniging „Zuid-Ziipe" verzocht was hare medewerking aan de a.s. tentoonstelling te verleenen. maar dat ann de voorwaarden, welke de ze vereeniging stelt, niet kan worden voldaan, zoo dat van deze medewerking moet worden afgezien. Do Secretaris deelde vervolgens mede. dat hii zich in verbinding had gesteld met een paar vereeriiein- gen. om naast de demonstratie der rijvereeniging. een rijwiel race on het sportterrein te organiseeren. De vereeniging „D.O.K." te Den Helder was bereid voor hare leden eenige wedstrijden op het terrein te organiseeren. Daar dit voor de omgeving iets nieuws is. verwacht men oen talrijk bezoek. Ingekomen was een schrijven van het Hoofdbestuur betreffende het z.g. strijkgeld bij openbare verkoo- pingen van onroerende goedofen, met de vraag hoe of hierover de gedachtongang der leden was. De heer Hopman noemde het een kunstmatige prijs opdrijving. zeer in het nadeel van serieuze koopers en zou niets liever zien dan dat dit stolsel verdween, wat ook de meening dor overige leden was. In dien peest zal dus geantwoord worden. Enkele andere ingekomen stukken werden na korte besprekingen, voor kennisgeving aangenomen. Vervolgons was bestuursverkiezing aan de orde. Ann rle beurt van aftreding waren de heeren H. Re zelman. K. Winkel en C. Gutkor. waarvan alleen de eerstgenoemde herkiesbaar was. De uitslag der stem ming was dnt de heer H. Rezelman met op een na nlgcmceno stemmen werd herbenoemd. Voor de andere twee hoeren worden bij eerste stemming ge kozen de heeren P. Vries te Schagcrbrug en G. Ka ter te St. Maartensbrug. De beschrijvingsbrief der algemeene vergadering werd hierna besproken. Een vacature in het hoofd bestuur zou de afdeeling Zijpe gaarne zien bezet door een vertegenwoordiger uit het vcchoudersho- drijf. Aan enkele zusterafdeelingen zal gevraagd worden in deze geest mede te werken. Na nog enkele huishoudelijke besprekingen, sloot dc voorzitter met een woord van dank de vergadering zaken, toen Robin op haar afkwam om haar een dans te vragen. Hijzelf scheen ook eenigszins be drukt cn verstrooid, en toen zij zich op de sleepende melodie der wals voortbewogen, trachtte Ann te ont raadselen, waarom hij zoo'n ongewoon gezicht trok. Even daarna ving zij een glimp op van Cara, die alleen zat bij het vuur, dat nog steeds rossig smeul de aan het uiteinde van de kamer, en om haar lip pen krulde zich een flauwen glimlach van begrijpen. „Je hebt vanavond slechts één keer met Cara ge danst. Robin," merkte zij op. „Hebben jullie twist met elkaar gehad?." Hij lachte. „Neen, dat toch niet. Maar Lady Susan heeft mij bezig gehouden en mij meegenomen voor eenige verplichte dansen en ondertusschen heeft Cara een massa dansen ingeboekt, zoodat wij ons program ma niet volledig kunnen uitvoeren." Met een vlugge, bevallige beweging hield Ann stil hij één der doorgangen en trok hem met een licht gebaar uit het gedrang der dansers. „Ga naar haar toe en vraag haar voor deze," zei ze gehaast. „Zij danst nog niet. En ik ik ben wer kelijk een beetje moe. Ik zou graag een paar minuten rusten." Ze gaf hem oen zachten handdruk, en nog voor hij ja of neen had kunnen zeggen, was zij door de door gang verdwenen en was hij vrij om zich tenminste nog van een dans met Mrs. Hilyard te verzekeren. Rondom in de galerij zaten vele groepen samen, die hot zich behngelijk maakten hij ijs, champagne en andere vorfrissrhingen. Ann trippelde monter door de hall, cn schreed op de bibliotheek toe, waar zij, vroeger in den avond, een knus zitje hij den haard had ontdekt. Toon zij voortliep hoorde zij het gerinkel van een hel, gevolgd door het geluid van voetstappen van den één of anderen laatkomer, die was binnengela ten. Zij kon niet zien. wie het was, en onder dc vage en vluchtige gedachten, dat degene, die zoo laat kwam, wel voel moeite zou hebben om nog geschikte partners te krijgen, wipte, zij de leeszaal binnen. Het vuur was laag gaan branden, en zij staarde peinzend in den gloed voor zich, zich in dc club fauteuil daarnaast nederzettend. Zij was geweldig blij, dat zij eindelijk een paar minuten alleen was en voelde zich behagelijk-tevre- den in de rustige, comfortabele kamer met zijn stille, gladde muren en diepe, warme fauteuils. Maar de echte, spontane vroolijkheid had zij ver loren. Haar oude liefde voor den dans scheen vol Gunstiger cijfers aan den Noorder- marktbond. - Toch nog ver bene* den het normale. - Nog altijd moeilijkheden. - De grieven tegen de aardappelregeling. - Aardap pels goede prijzen, ofschoon iets lager. - Bieten vrij stationnair. - Bloemkool goede prijs, kleine aan voer. - Iets lagere prijzen voor witte en gele kool - Roode iets beter. - Nog groote aanvoer van Spercieboonen. - Goede prijs voor snijboonen, golden zeer afwisse lende prijzen. - Weinig aanvoer zilveruien. - Gele nien, zoowel groote als kleine; druiven loopen in prijs terug. - Idem tomaten. Do dezer dagen gepubliceerde cijfers van den vei- lingsomzet van den Noordermarktbond bewijzen on- omstootelijk, dat het in de eerste 7 maanden van 1934 minder slecht is gegaan met de resultaten van don tuinbouw in deze streek dan over het overeen komstige tijdvak van 1933. Er is ruim 2 maal zoo veel ontvangen en ongeveer een paar ton meer dan over het gehccle jaar 1933. Bedenkende, dat een om zet van 3 millioen nog beneden het normale is, blijkt er tevens uit, dat de toestand nog niet gezond is. In ternationale moeilijkheden zijn er nog voortdurend en al moge de handelsovereenkomst met Duitschland dit jaar goed hebben gewerkt en heeft Duitschland heel wat aardappels afgenomen, de laatste weken zijn het weer betalingsmoeilijkheden geweest. Ook de export van de goedgekeurde pootaardappelen on dervindt nu ook slagnatie. Bijna alle voorraden zijn door de exporteurs opgekocht en wel wordt door en kelen van hen verladen, doch de meeste nemen nog een afwachtende houding aan, omdat de omstandig heden zoo onzeker zijn en bij export moeilijkheden van verschillenden aard kunnen worden ondervon den. Redenen tot ontevredenheid bestaan er ook nog altijd ten aanzien van de aardappelregeling en in de verschillende tuindersorganen wordt tegen die rege ling ernstig gesputterd. Men komt in tuinderskrin gen met recht op voor do belangen van den handel in dezen, dien men nog altijd een gulden heffing per 100 K.G. laat betalen. Men vindt dit niet nood zakelijk, omdat het de aardappels noodeloos duur der maakt, zoo duur, dat talrijken de noodige mid delen missen om aardappels tegen zoo'n hoogen prijs in te koopen. Dc export wordt er door belemmerd, wat zeer te betreuren is in een tijd, dat de handel, mede ten bate van den tuinbouw er alles op moet zetten, om het afzetgebied te behouden niet alleen, maar ook om het uit te breiden. Er is geen enkele aanleiding om den aardappelhandel te regelen. Er is een groote vraag naar dit product en zonder re geling zouden niet minder hooge prijzen worden ge maakt. De tegenwoordige prijzen konden bovendien lager zijn, om hetzelfde bedrag te ontvangen, daar dc gehecle oogst bij deze regeling niet op de con- sumptiemarkt komt. Zoowel de bovenmaatsche als de ondermaatscho mogen niet als consumptie-aard appels worden verkocht, terwijl die door zeer velen kunnen worden gebruikt. Nu eten ze onnoodig dure aardappels, of komen er door de hooge prijzen niet aan toe. Ook deze week werden voor de aardappels weer goede prijzen gemaakt, ofschoon ze in 't algemeen iets lager waren dan de laatste weken. Schotsche muizen werden voor f 4—f 4.10 verkocht: slechts en kele partijtjes brachten minder op. Werden de vo rige week geen blauwe eigenheimers beneden f4 verhandeld (meestal kwamen ze daar vrij ver bo- LANGENDIJK In verband met de vrees dat reeds vóór het einde van Augustus de 15 millioen mark, welke op de Sonderkonto hij de Rijksbank te Berlijn van de Ne- derlandschc Bank vol zouden zijn (welke vrees in- tusschen reeds Zaterdag werkelijkheid is geworden) heeft het Centraal Bureau uit de Veilingen, zich tot den Minister van Economische Zaken gewend en er op aangedrongen, dat, indien vóór het bereiken der 15 millioen geen definitieve regeling is tot stand ge- ledig uit haar geweken te zijn en de dagelijksche, openbare plichtplegingen en feestelijkheden, waar zij zich steeds opgewekt moest voordoen, gingen haar beklemmen. Daarbij voegde zich vanavond nog een vaag ge voel van spijt. Over enkele weken zou de termijn afloopen, waarvoor Robin zich verbonden had en dan zouden zij beiden Silverquay gaan verlaten. Hij was al in bespreking geweest over verschillende geschikte posities, maar tot nog toe had hij nog niets definitief geaccepteerd. Waarschijnlijk zou de vol gende week zijn beslissing vallen en Ann wist voor uit, dat het afscheid van Silverquay haar ontzaglijk moeilijk zou vallen. Zij had er zoowel een groot ge luk als een groot leed gekend en er de volle maat gehad van dio dagelijksche vroolijke en gezellige uurtjes, dio men zoo gemakkelijk opneemt, maar wier waarde men pas bij de scheiding realiseert. Opeens werd ze uit deze bitter zoete overpeinzin gen opgeschrikt door het kraken van de deur en zij hoorde een stap op den drempel. „Ann!" Bij den klank van deze stem werd het haar te moede of al het bloed uit haar aderen wegvlood naar haar hart, dat wild begon te bonzen. Haar handen grepen krampachtig naar de leuning van haar fauteuil cn langzaam en bevreesd wendde zij het hoofd naar dc richting van de stem. Coventry stond aan den ingang van de kamer. Een gesmoorde kreet drong van haar lippen en toen staarde zij hem met wilde, ongeloovige oogen aan. Een oogen hl ik scheen de kamer vervuld te zijn van een dichten, deinenden nevel, die de wanden deed wijken en de figuur van den man, die daar zwijgend stond, verslond. Maar toen trok de nevel voor haar oogen weg, en zij kon zijn oogen zien met zulk een uitdrukking van leed en wanhoop en verlangen, dat zij er door getroffen werd. Was dit haar minnaar die haar slechts enkele maanden geleden verlaten had in zulk een toorn? Deze man, wiens gezicht was doorgroefd van zulk een intens en bitter lijden, als zij niet voor bestaanbaar had gehouden. ,Eliot!" Het woord kwam haperend van haar lip pen. Zij hoog haar hoofd, omdat zij niet hij machte was, om dat smartelijke gelaat weer aan te zien. „Ja. Ik ben teruggekeerd", zei hij toonloos. Nadat hij de deur achter zich gesloten had, schreed hij de kamer in en kwam bij haar staan. „Kijk me aan!" riep hij spontaan, haast rauw uit. „Hef je gezicht naar mij op, opdat ik kan zien, wat deze maanden je hebben aangedaan." venuit) deze week, vooral op het laatst, kwam het vrij vaak voor, dat voor f3.70—f3.90 moest worden verkocht. In de eerste helft der week lagen do prij zen tusschen f3.90 en f4.70. Ook eigenheimers moes ten een veertje laten, maar van deze zijn er geen beneden de f 4 verkocht: de noteeringen lagen tus schen f 4.30 en f 4.60. Duken bleven op ongeveer het zelfde peil, f2.20f2.60, terwijl voor blauwe aard appels iets meer werd betaald, nl. f 4.20 tot f4.60. De totale aanvoer aan beide veilingen bedroeg 20 spoorwagens. Weinig verandering kwam er in den prijs der bieten, die iets meer werden aangeboden. Mooie, mid delgroote, werden voor f2—f2.40 verkocht. Overi gens werd 60 cent tot f 1.30 betaald. Het is wel jammer, dat er zoo weinig bloemkool is geteeld, daar dc prijs ook deze week weer goed kon worden genoemd. Mooie groote, eerste qualiteit wer den graag gekocht voor f 14f 16, enkele partijtjes brachten zelfs nog iets meer op. Kleinere golden f 10 f 13. De beste en grootste van de tweede soort werden voor f4f6 verkocht; kleinere of grootere van meer afwijkende hoedanigheid werd voor f 1.30 tot f3 ver kocht. Ongeveer 20.000 stuks werden er aangeboden. Met de roode kool liep het iets beter dan de vorige week. In dc eerste plaats werd alles verkocht. Het mooie kleingoed van het meest gewilde gewicht, n.1. ongeveer 3 pond, werd aanvankelijk voor f2.20f2.60 verkocht, voor mooie, groote werd bijna altijd f 1.50 f 3.70 gemaakt. Enkele afwijkende partijtjes brachten minder op, n.1. f 1f 1.30. Dc aanvoer aan beide veilin gen bedroeg ongeveer 25 spoorwagons. Mooie gele kool van de gewildste grootte werd aan vankelijk nog voor ongeveer f3 verkocht. Later ech ter werd 30—50 cent minder gemaakt. Voor grootere werd aanvankelijk ruim f2 betaald, later f 1.10— f 1.90. De mooiste witte kool, hetzij uitgezocht voor den in maak, hetzij voor de consumptie, werd verkocht voor f 1.70—f 1.90. Dc overige bracht f 1.30f 1.50 op. De aanvankelijk vastgestelde minimumprijs van f 2 is los gelaten, daar het wel bleek, dat de handel dien niet kon besteden. Men zal nu trachten den minimumprijs weer op andere wijze bepaald te krijgen. Men hoopt, dat dit meer effect, zal sorteeren, dan bij gewestelijke vaststelling van dien prijs. De aanvoer beliep ruim 20 spoorwagons. Er werden deze week nog veel spercieboonen aange voerd. Desniettegenstaande bleven de prijzen best, ja waren nog beter dan voorgaande weken. Mooie boo- nen werden voor f 12f 15 verkocht; minder mooi goed bracht f6f9 op. Als een unicum werd het in vei lingskringen aangemerkt, dat een bouwer met 700 K.G. boonen aan de markt kwam, die hem f 100 ople verden. Snijboonen werden voor zeer afwisselende prij zen verkocht. Er zijn partijtjes verkocht voor f 12—f 14, mooie waar, maar er kwamen er ook, die maar f2 f 4 opbrachten. In totaal werden aan beide veilingen 80.000 K.G. boonen verhandeld. De aanvoer van zilveruien vermindert sterk. Groote uien werden op 't laatst der week voori ets hetere prii zen verkocht, n.1 .f 1.201.70; overigens brachten ze f 0.80 tot f 1 op. Drielingen, die eerst nog voor f3 wer den verkocht, zakten tot f 1.40f 1.70 in, terwijl voor nep zeer schommelende prijzen werden betaald n.1. f 3f 6.60. Gele uien liepen vrij sterk in prijs achteruit. Dit ar tikel is vooral op Engeland aangewezen. Hooge invoer rechten en lage pondenkoers werkten zeer nadeelig. Groote uien, die aanvankelijk voor ruim f3.werden verkocht, daalden tot f 1.60 a f2; drielingen liepen te rug van ruim f3 tot f 1.40 a f2 en nep daalde tot be neden de f3. Voor druiven werden aanvankelijk ongeveer dezelf de prijz enbesteed: Alicante ruim f 38. Frankenthaler f41. Later werden de prijzen voor beide ongeveer f6 lager. Tomaten waren zeer slecht aan prijs. Voor A, die aanvankelijk nog f4.50 deed, liep tot f3 a f3.50 terug; B van gemiddeld f6 tot f3.30, C van f2.80 tot f2, terwijl CC nauwelijks den minimumprijs van f2 kou bedingen. komen, voor de lichtbederfelijke land- en tuinbouw producten een bijzondere voorkeursregeling zal wor den getroffen, opdat de exportmogelijkheden dezer producten niet zal worden onderbroken. Als gevolg van de betalingsmoeilijkheden door Duitschland, opgeworpen, bleken Zaterdag op de veiling te Avenhorn, 80.000 Kg. augurken, die anders tegen redelijken prijs voor export naar Duitschland zouden worden gekocht, nu onverkoopbaar. Ze moes ten nu op de belt worden geworpen. Ze hief haast mechanisch haar gezicht naar hem op en een tijdlang zag hij er strak op neer, eiken trek, één voor één ontledend de fiere maar dood moede trek om den mond, de stille rustige aanvaar ding der pijn, die al dien tijd door haar goud bruine oogen was getrokken. Toen, half kreunend, liet hij zich zinken en knielde naast haar neer terwijl hij zijn armen rond haar gesloten hield en zijn hoofd tegen haar knieën vlijde. Zijn gezicht was verborgen en aarzelend, met een half bedeesd, half moederlijk gebaar, beroerde Ann het donkere hoofd, dat tegen haar was geperst. „Eliot," zeidc zij eindelijk. „Zeg mo waarom je bent teruggekomen." „Ik hen teruggekeerd", begon hij langzaam en zacht „omdat ik, hoewel ik aan je heb getwijfeld, niet zon der jou kan leven. Ik ben teruggekomen om je ver giffenis te vragen als het voor jou tenminste nog mogelijk is om te vergeven, viel hij in: „Neen, zeg nog niets. Hoor eerst, wat ik je te zeggen heb." Zij beluisterde een vreemden, overspannen toon in zijn stem. „Heel goed," zei ze vriendelijk, „jij moet het maar precies zeggen, zooals je wilt." Hij stond op en leunde tegen den schoorsteenman tel, terwijl hij ernstig op haar neerzag onder het spreken, en toen zij naar hem luisterde, scheen het haar alsof alles, wat hij had doorleden, klaar cn begrijpelijk voor haar werd. „Je wist, dat ik eens hevig door een vrouw ben teleurgesteld," zei hij. „Haar naam komt er niet op aan. Zij bedroog mij en mijn liefde voor haar is gestorven even noodwendig, als een man sterft, wiens hart men doorsteekt. Zij doorstak mijn liefde cn deze stierf, en ik heb toen gezworen, dat ik aan geen enkele vrouw meer de mogelijkheid zou gun nen om mij zoo diep te wonden. Toon ik met jou kennis maakte, voelde ik haast intuitief, dat jij een vrouw was, waarvan ik als ik mij overgaf ge weldig veel zou kunnen houden. Jij vertegenwoor digde alles, wat ik mij van een vrouw had gedroomd alles wat ik niet in die andere vrouw had gevon den. Maar ik was beangst. Daarom verliet ik Mon- trichcux vertrok ik eensklaps. Ik wilde de ver antwoordelijkheid niet op mij nemen. Laf, zul jo misschien zeggen. Nu,, hoe dan ook. ik hen wegge gaan en trachtte je te vergeten. Dit ging niet ge makkelijk, hij God, en toen, door een speling van het lot vond ik je in mijn woning terug nis zuster van den man, met wien ik juist een contract afge sloten had." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 8