Boven den Oceaan Raad Warmenhuizen. Jaloezie!! De overstrooming van de Ganges. Zware straffen tegen moordenaarsbende in Japan geëischt. Ernstig autobus-ongeluk in Italië. Ernstig ongeluk bij instortende fabrieks schoorsteen in Polen. Gevechten tusschen blanken en negers in Amerika. Frankrijk toont zich niet genist. Een goede vangst. Dronken chauffeur rijdt wielrijder aan. Kort verhaal Vergadering van don Raad op Dinsdag 28 Augustus 1934, des middags half drie. Voorzitter de heer H. Nolet. burgemeester; secre taris de heer H. G. Hijs. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken. Op een verzoek van de Federatie van V.V.V.'s In Noordholland boven het Noordzeekanaal, om subsi die voor 1935. wordt afwijzend beschikt. Het verzoek van het Hoofdbestuur van de N.H. Vereen. ..Het Witte Kruis" om subsidie ten behoeve van do Ontsmettingsinrichting, zal bij de behande ling der begrooting 1935 ter sprake worden gebracht. Diverse ingekomen verslagen zullen circuleeren. O.m. wordt medegedeeld, dat tijdens de ziekte van den heer Donia, diens fuctic is waargenomen door den heer A. Tiemens te Voorst. Tot tijdelijk hoofd der o. 1. school te Schoorldam ls benoemd Mej. J. C. J. Overboek te Eenigenburg. Personoele belasting. In verband met het bepaalde in de wet tot wijziging van do wet op de personoele belasting 1896, waarin het mogelijk wordt gemaakt de huurwaarde van de koffiehuis- en restaurantlokalen te berekenen naar den grondslag voor winkels enz., stellen B. en W. den raad voor de huurwaarde van voornoemde in richtingen tot. 2/3 te verlagen. Voorts stellen B. en W. voor de verordeningen tot vervanging van do bedragen grondslag paarden, mo torrijtuigen en biljarten, in te trekken en derhalve te handhaven, op do bedragen in de wet genoemd. De Voorzitter wijst er in zijn toelichting op. dat beide voorstellen met elkaar in verband staan. Als de huurwaarde van de koffiehuis- en restaurantlo- kalen wordt verlaagd, dient de grondslag biljarten op het wettelijk tarief gesteld te worden. Wat de grondslag paarden en motorrijtuigen betreft, snr. wijst er op. dat vroeger nooit gedacht is aan de mo gelijkheid dat 200 opcenten geheven zouden wor den. Thans is de grondslag voor paarden f 10.80, waarbij dan komen 200 oncenten is f 32.40. terwiil als het voorstel van B. en W van hoogerhand wordt goedgekeurd, de grondslag zal worden f 6.plus 20O opcenten, dus per bedrijfspaard f 18. De heer Slot merkt op. dat het wel eigenaardig lijkt, dat de inkomsten door den raad zouden wor den verminderd, maar de lasten voor de betrokke nen zijn zoo hoog. dat B. en W. het gewenscht oor deelden, het mes er in te zetten. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Wijziging ambtenarenreglement. In verhand met de gehouden bespreking met des betreffende bonden, stellen B. en W. den raad voor aan artikel 11 van het ambtenarenreglement een nieuw lid toe te voegen, regelende vergoeding over uren. Wordt goedgevonden. Bohcersvcrordeningen bedrijven. In verband met een schrijven van Ged. Staten, stel len B. en W. voor, de voorloonig herziene regelen voor het behoor van gas- en tuinbouwbedrijf weder om tot 1 .Tuil 1935 van kracht te verklaren Aldus wordt besloten. Door B. en W. wordt voorgesteld den rentevoet van do met de provincie Noordholland aangegane gcld- leoning ter financiering van het aandeel der gemeen te in do credieten. verstrekt ten behoeve van den groven tuinbouw, met ingang van 1 Juli 1934 te ver lagen tot 41/» Aldus wordt besloten. De Voorzitter deelt mede. dat B. en W. doende ziin ook andere leeningen te convertoeren. Nu ingevolge de wijziging van .ie Pensioenwet 1922 op de ambtenaren 10 wordt verhaald, wordt de verordening tot verhaal van 8V> ingetrokken. Daar de bedoeling van deze verhooging alleen is unifor miteit te verkrijgen in het verhaal van pensioens bijdragen, stellen B. en W. voor de jaarwedde van den ambtenaar ter secrtenrie nader vast te stellen op f711.-. Wordt goedgevonden. B. en W. stellen den raad voor de huur van de woningen Fnhrieksstrant 51 en 57 vast te stellen op f 3.per week en de huur van de woningen Fa- breksstrant 53 en 55 op f 2.50 per week. De tegenwoordige huur bedraagt respectievelijk f 3 50 en f3. De heer De Groot wijst op het feit. dat de huur in verband met de inkomsten te boog is. terwiil de beer Mink naar de inrichting van de huizen infor meert. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. B. en W. stellen den raad voor aan de navolgende personen een half ianr ontheffing hondenbelasting 1934 te verleunen tot een bedrag van f3.F. .T. M. Pinxter. P. Sevenhnijsen, Mej de PuitHoek. Ver der een suppletoir kohier hondenbelasting vast te stelten tot een bedrag van f 60. fiaadge vonden. Vaststelling aemeenterekening 1931. Naar aanleiding van een nota van opmerkingen van Ged. Staten stellen B. en W. voor de rekening der gemeente over 1931 nader voorloonig vast te stel len. waarhij hel nadeelig «lot van den gewonen dienst wordt gesteld on f 10.878.93. De wijzigingen waren meerendeels van admini- stn>«<cven aard. Ilct nadeelig saldo der rekening is f 6O0 grooter dan hij de aanvankelijke vaststelling. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Benoeming hoofd openbare school te Schoorldam. B. en W. stellen voor, te voorzien in de vacature van hoofd der openbare Ingero school te Schoorl dam, en de benoeming te doen ingaan op 1 Juli 1934. De door hen in overleg met den inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Den Helder onge maakte voordracht luidt: 1. Mej. J. C. J. Overboek, te F.enigenburg. thans tijdelijk hoofd. De gemeente is tegenwoordig gebonden aan wacht gelders, zoodat B. en W. niet in de gelegenheid zijn een voordracht van 3 personen aan te bieden. Do heer Mink nierkt op, dat het voor den raad een formeele quaestie is, maar de raad mng toch zeker veronderstellen dat B. en W. niet over ijs van een nacht zijn gegaan. Bovendien is daar het advies van de inspectie. Wel «loet het een beetje eigenaardig aan, dat de voorgedrngene een dame is en spr. weet wel dat kracht hier «Ie doorslag niet mag geven, het zal toch een heelo toer zijn om met de kinderen om te gaan. Maar zooals gemeld, spr. heeft vertrou wen in B. en W. Hij feliciteert Schoorldam, dat tot een vaste benoeming zal worden overgegaan. De heer Geus vraagt of de school te Schoorldam nu znl worden opgeheven of niet. De Voorzitter zegt dat ook B. en W. er niets van hooren. Het is dus wel goed om een vaste benoeming te doen. Met algemeene stemmen wordt Mej. Overbeek benoemd. De Voorzitter deelt mede dat de gemeente Ensche dé bereid is aan de gemeente kasgeld ad f 25000 te leenen tegen 3 pet. rente. In verband hiermede wordt besloten het vorige besluit in te trekken en besloten tot het aangaan van een kasgeldlccning tot ten hoogste f 50.000. Bij de rondvraag zegt de heer Mink dat de Mi nister heeft goedgevonden dat de gemeenten de werkloozen bijspringen, wat de contributie voor de ziekenfondsen betreft. Spr. vraagt of van die gele genheid ook menschen uit onze gemeente gebruik zouden willen maken en of de raad dan daartoe een besluit kan nemen. De Voorzitter deelt mede, dat hieromtrent onder handelingen worden gevoerd met belanghebbenden en dat deze kwestie dus te zijner tijd in den raad komt. Hierna sluiting. 50 dorpen weggespoeld. Wel een groot aantal menschenlevens te betreuren, Calcutta. Door do overstrooming van de Ganges zijn reeds 50 dorpen weggespoeld, terwijl een groot aantal menschenlevens te betreuren is. De het ern stigst getroffen streek is het gebied van Dihar en Orissa. Het water heeft thans het hoogste niveau van de laatste tien jaren bereikt. Met veel zorg wordt de Hardingo brug bewaakt, welke de grootste is in Indië. doch do laatste berichten melden, dat de brug nog geen enkel gevaar loopt en dat het ver keer erover normaal voortgang vindt. Tokio. Gistermorgen is de zaak behandeld tegen 14 leden van een beruchte bende, die onderling ver bonden waren door z.g. broederschap en die in 1932 eenige sensationecle moordaanslagen hebben ge pleegd, met het doel het fascistische regime te ves tigen. Vooral in verhand met het feit. dat hun voor beeld de navolging heeft gehad van tal van andere terroristische demonstranten is tegen hen een zware straf geëischt. Het O.M. eischte nl. straffen vanaf zes jaar dwangarbeid tot de doodstraf. Tegen vier beklaagden, w.o. Akira Inouye, alias Nissjo, den fanaticken Boeddhistischen priester en leider van de bende, werd de doodstraf geëischt. EEN STRADIVARIUS-VIOOL TE BERGAHO. Rome. Naar uit Bcrgamo wordt gemeld, blijkt een aldaar woonachtige familie in het bezit te zijn van een authentieeke Stradivarius-viool. De geluk kige eigenaars hebben het waardevolle instrument geërfd van een zekeren Giuseppc Toni, die alle bij zonderheden. welke hij omtrent de viool te weten kon komen, ijverig heeft verzameld. Het étiket in de viool vermeldt: Antonius Stradivarius Faciebat Anno 1692. Daarnaast zijn de letters A. S. in een cirkeltje, alsmede oen dubbel kruis aangebracht, teekens. waarvan de instrumenten van den fameu- zen vioolbouwer steeds zijn voorzien. Ruim dertig gewonden. In de nabijheid van Triest is een autobus met 53 leden van do Fascistische organisatie Dopolaworo, welke terugkeerden van een uitstapje naar Klagen- furth in een bocht in botsing gekomen met een met hout geladen vrachtauto. De schok was zoo hevig, dat de autobus omviel en alle inzittenden over den weg werden geslingerd. Ruim dertig personen be kwamen daarbij voor het grootste gedeelte ernstige verwondingen. Twee personenen zijn reeds over leden. Drie arbeiders gedood, twee gewond. In een fabriek in Lodz is hij afhraakwerkzaamhe- den dc fabrieksschoorsteen ingestort, waarbij ver scheidene arbeiders werden bedolven. Tot dusverre zijn uit de puinen drie dooden en twee zwaarge wonden geborgen. De man, die het toezicht had op het sloopingswerk is gearresteerd. ETIF.NNE SOGER stond voor het venster van een kleine zijkamer en staarde naar buiten, waar niets was te onderscheiden in het don ker dan een stuk van de natte straat, waarop de regen neerstroomde en die naargeestig verlicht werd door den schijn uit het huis, terwijl even verder al les duister was. Hij was in zulke die pe gedachten verzon ken, dat hij schrikte, toen iemand hem aan sprak. Het was zijn broer Jean. met wien hij 2 jaren in leeftijd verschilde. Jean was de oudste. Wel? Kom je niet meer terug? Scheelt je Iets? Elienne keek zijn broer van terzijde aan, hij had in zijn gezicht een uitdrukking als van een half koppig, half bedroefd kind. Toen Jean een hand op zijn schouder legde, week hij terug, zoodat de hand van hem afgleed. Ze keken elkaar in de oogen. Toen zei Etienne op verbeten toon: Neen, ik heb er ge noog van! Verveelt het je? Jean keek hem nog steeds aan. hij sprak op gewonen toon, hoewel zijn blik door dringend en ernstig was. Ja, het verveelt zei Etienne en zijn toon was bitter en hartstochtelijker, dan de woorden sche nen te verklaren. Men hoorde hier vaag het geluid van vroolijke stemmen en muziek. Het soupertje was in vollen gang. Niemand mist me, zei Etienne bitter, maar als jij hier lang blijft zal er een onschnddfng zijn. Ik zou bijna gclooven, dat je jaloersch bent, zei Jean langzaam. Per vliegboot via het drijvende landingsveld „Westialen" naar Brazilië. Twee uren voor zonsopgang Een diepe duister nis omhult de „Westfalen", het eerste drijvende lan- dingspunt voor vliegtuigen, aldus II. K. Lohrke, pi loot van de „Luft-IIansa". De „Taifun" staat op de startslede, de grootste tot nu toe gebouwde vlieg- tuig-catapult cn wacht op het afschieten, voor de vlucht naar het Amerikaansche continent, dat nog 2200 K.M. verwijderd ligt. De bezetting van de vlieg boot, kapitein, marconist en mecanicien, zijn reeds paraat. Dc intusschen warm geworden motoren staan op volgas; alles wat op de „Westfalen" vrij van dienst is, komt aan dek, om, zooals altijd, het oogen- blik van de start, de duisternis in, weg over de groote watervlakte, bij te wonen Gespannen kijkt alles naar de roodc lamp op het vliegtuig. Gaat hij branden dan schakelt de §tarter de man aan den catapult de luchtdrukinstalla tie in, die de vliegboot van het boord der Westfalen wegschiet. Nu! Dc vliegboot raakt aan het rollen, schiet los en is reeds over den boeg van het schip heen verdwe nen vliegt al over den oceaan. De marconist koppelt de antenne los en zoekt ver binding met do Westfalen, die hem de eerste uren „peilen" moet. De oceaan golft zachtkens Het is windstil. Rustig zoemt do vliegboot haar verre doel tegemoet: een machtigo indruk maakt dat In de postzakken zitten moer dan 20.000 brieven. Meer dan 20.000 menschen in Europa hebben aan even zoovele ontvangers in Zuid-Amcrika berichten en mededeelingen te doen. Elke week brengen de vliegtuigen duizenden zen dingen van continent naar continent. Do nieuwe dag komt het oceaanvliegtuig tegemoet. Zonder schemering wordt het plotseling helder. De zon komt te voorschijn en in korten tijd branden haar gloeiende stralen onverbiddelijk op de vliegboot Vele gewonden. In een wijk van Niagarafalls is het tot hevige gevechten gekomen tusschen verscheidene duizen den negers en blanken. Het aantal gewonden is groot, verscheidene personen hebben ernstige kwetsuren bekomen. De aanleiding tot deze gevechten was gelegen in het houden van een vergadering ten gunste van een neger, die ervan beschuldigd wordt een blank meis je to hebben aangerand. De diepere oorzaak moet echter gezocht worden in het feit, dat de negerbe volking steeds meer doordringt in de tot dusver uitsluitend door blanken bewoonde stadswijken. De politie vreest een herhaling van de onlusten, waarbij ook veel materieele schade is veroorzaakt Bespoediging uitbreiding van den ves tinggordel? De „Daily Herald" meldt, dat de Fransche regec- ring besloten heeft de uitbreiding der fortificatie aan do Oostgrens te bespoedigen. Dit zou betcekencn, dat de stalen gordel, van vestingwerken langs de Belgische grens zou worden uitgehreid. De houw van militaire vliegtuigen van de nieuwste construc tie is in de laatste zes weken eveneens bespoedigd. DROOGTE IN CHINA. Langs de beneden-Jangtse. Langs de benedenloop van de Jangtse duurt de hitte en de droogte nog steeds onverminderd voort. In Sjanghai en in het heneden-Jangtse-gebied is sedert Mei j.1. slechts ongeveer een zevende gedeel te van de normale hoeveelheid regen gevallen. Vol gens een der laatste schattingen bedraagt de hier door aan den oogst toegebrachte schade omstreeks 1 milliard dollar. Etienne lachte hard en bitter. Jaloersch? Ik vraag je, waarop? Sinds we kinderen waren, heb ik moe ten hooren hoeveel knapper en begaafder jij was, dat je altijd betere rapporten kréég, altijd spelen derwijze dc beste van je klas was. Sinds jaren ben jij nu hier in huis de zon, waarop Alle illusies wor den gebouwd, een genie, dat later de wereld zal moeten verbluffen door de stralen van je geest! Sinds jaren heb ik je lof nu al aangehoord, sinds jaren meedoen aan je feestjes, ter eere van je pres taties. Vanavond heb ik tot in den treure moeten hooren, wat een eer het is, een broer te bezitten, die cum lande promoveert op een leeftijd, dat ande ren nauwelijks halverwege die studie gekomen zijn en met een proefschrift dat sensatie wekt in de be voegde kringen. Hemel, ik en die zinnen uit mijn hoofd! En onder al die loftuitingen hoor ik die zinnen: Jij bent maar een doodgewone jongen, jij hebt nog nooit uitgeblonken, jij zal ook nooit uit blinken, jij bent niet begaaft, arme longen, iii zult niet schitteren. Zinnen, die nóóit worden uitgespro ken. En dén vragen, of ik jaloersch ben? Jean wendde zich af en begon de kamer heen en weer te loopon. Er bleef een tijdje stilte hcorschcn, toen vroeg de oudste, zonder stil to staan of om te zien: Je hebt dus eigenlijk een hekel aan me. Etienne staarde weer uit het venster. Hij ant woordde, na een tijd: Neen, half onwillig. Jean kwam weer op hem toe en legde een hand op zijn schouder. Ditmaal trok de ander zich niet terug. Hij zei, zonder om te zien: Ik hen niet alleen zoo begaafd als jij, maar Ik heb ook nog een ellendig karakter, want ik weet heel goed, dat ik je dit alles moest gunnen, dat het mis selijk van me Is, je dit niet te gunnen. Jean's hand drukte nog iets vaster op zijn schou der. Troost je, zei hij zachtjes. Sinds jaren hen ik inloersch op jou en verberg het maar moeizaam. Etienne keerde zich om met een ruk en staarde hein aan, Jean lachte triest. Ja, dat verhaast je! Misschien geloof je me ze!fs niet Maar denkt toch na! Sinds we kinderen waren hen jij het geweest, die zijn jonge jaren doorbracht met pretjes en kwa- neer. Meldingen over het weer worden door den mar conist ojgevangen, die hij op zijn beurt aan de in de verte drijvende schepen doorgeeft. Om zich tegen de zon te beschutten, heeft de piloot de gordijnen voor de vensters van de cabine neergelaten. De navigatie wordt volgens de F.T.-peilingen gevoerd, het vlie gen volgens de instrumenten. Op talrijke oceaan- vluchten hebben de piloten van de „Luft-Hansa" vele ervaringen opgedaan. Reeds vele uren vóór zij hun doel bereiken, seinen zij het uur van aankomst bijna op de minuut af. In den namiddag wordt de streek bereikt, die de occaanstoomers op hun route meestal benutten. Verschillende malen zien we rookpluimen en een groote vrachtboot vaart vlak onder ons door. Dat we de geheele vlucht mooi weer zullen hebben is niet te verwachten, want de weerberichten melden dat ons vliegtuig 600 K.M. voor de kust in een zware tropenregen zal geraken. Aan den horizon duikt een donkere stip op, die snel tot een roetzwarte, den geheelen oceaan bedek kende wolkbank groeit. En als de zon daarachter verdwijnt, wordt het vliegtuig op 500 M. hoogte ge bracht. Nu teisteren zware buien het vliegtuig en slingeren het heen en weer. Het water valt met bak ken uit de lucht; dat is de echte tropenregen, waar van men zich in Europa geen voorstelling kan ma ken. Soms zijn de einden van de vleugels niet eens to zien. Even plotseling als de bui gekomen is, verdwijnt zij weer cn dra zetten wij de vlucht onder een bijna strak blauwen hemel voort, om later weer door den regen te worden overvallen. Nu komen we weer in verbinding met Brazilië to staan. De piloot laat seinen, dat we over 3 uur en 55 minuten zullen landen. Nog eenigen tijd vliegen en de eertse kustwachten van Brazilië worden zicht baar en het doel zal spoedig bereikt zijn Even voor de kust moet Fernando Noronka liggen, het eiland met den 300 M. hoogen rots „Vinger Gods". Maar in den dichten regen blijft hij ditmaal helaas onzicht baar. Dan een dunne lijn Nu komt de Zuid- Amcrikaansche kust in zicht. Reeds spoedig ziet men het landschap duidelijker: palmen, om witscheme- rendo huizen. We zien Natal-Pernambuco liggen. Er wordt minder gas gegeven en het vliegtuig daalt in de stralende middagzon op het vliegveld neer. De Braziliaan vindt het reeds gewoon, nu wekelijks van het ver verwijderde Europa een groet uit de lucht te ontvangen. JUBILEUM. Op Zaterdag 1 September a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer Mr. R. A. II. Bertels, thans Directeur der Bertel's Oliefabrieken, N.V. Amster dam, aan dc zaak werd verbonden. Naast zijn drukke werkzaamheden heeft Mr. Ber tels nog tijd kunnen vinden om aan het vereeni- gingsleven actief deel te nemen. Ondermeer is hij Voorzitter van de Vereeniging van Fabrikanten en Handelaren in Kunstmest- en Voederstoffen; on der-Voorzitter van de Vereeniging van Ncderland- sche Oliefabrikanten en lid van diverse commissies. Er zal dien namiddag op het kantoor gelegen heid zijn den jubilaris persoonlijk geluk te wenschen. Handelaar in gestolen effecten gearres teerd. Een ongeveer 30-jarige koopman, die tijdelijk te Amsterdam vertoeft, is Maandagavond door de po litie aangehouden op het vermoeden, dat hij betrok ken zou zijn bij inbraken in enkele plaatsen in het land. De recherche heeft hierbij een goeden slag go- slagen. Op het hoofdbureau bleek, dat hij in het be zit was van een pak effecten Bij het nazien van deze papieren bleek, dat erbij waren van een inbraak in Mei gepleegd te Apeldoorn en in Juli in De Bildt. Het is niet vastgesteld of hij zelf medeplichtig is aan deze inbraken of dat hij de heler is van do ef fecten. Gistermorgen is hij op transport gesteld naar Apeldoorn, waar de politie de zaak verder zal on derzoeken. Slachtoffer op slag gedood. Maandagavond omstreeks tien uur is de 25-jarige P. Rockx uit Oud-Gastel, toen hij van de Kruisland- sche kermis per rijwiel huiswaarts keerde, ter hoogte van het veer bij Oud-Gastel door een luxe auto aangereden en op slag gedood. Het rijwiel werd door de auto meegesleurd en is een half uur verder van de auto gevallen. De bestuurder van de auto, die onder invloed van sterken drank verkeerde, is door de politie aange houden. jongensstreken, de held van zijn kameraadjes, altijd vroolijk, vuil-gezond, terwijl ik over boeken zat to suffen en me verplicht voelde alijd de eerste to blij ven. Sinds jaren en jaren heb ik gewerkt, omdat ik dat als een soort opdracht gevoelde goede he mel, als men zóó begaafd is. Maar iii leidde een heerlijk leven, dat een jongeman zich kan wen schen. Van jou verwachtten de oudelui niets bij zonders, ze waren al heel blij, wanneer je geen gekke dingen uithaalde en ie eind examen behaalde! Jij had tijd voor sport, jij werd, door vader én moeder, een beetje vergoeilijkend voor deugniet uit gescholden. Ze stelden mij als voorbeeld, maar zon der veel overtuiging, niemand verwachtte bijzondere dingen van jou! En zóó zél het Altijd zijn zoo als vanavond. Op mij wordt getoast, maar ieder aardig meisje kijkt liever naar jou, want jij bent do vroolijke jongen, die zoo good danst en wat kan een aardig meisje mijn proefschrift en mijn knap heid schelen!! Begrijp je nu, dat je een gek bent, om jaloersch op me te zijn? En dan te weten dat ik zoo graag met je ruilen kon. Kijk, déér zijn de broers, zei een der gasten. Wat een tegenstelling die heiden. Etienne zal het wel niet vér brengen, vrees ik. Fen aardige jongen, maar alle hersens zijn naar zijn broer overgegaan! Ach, zei de ander lachend, waarschijnlijk zal hij veel geld verdienen gezien het feit, dat knappe menschen zelden rijk worden en in elk geval heeft hij niet te klagen, wat zijn uiterlijk betreft* Overigens dacht ik dat ze niet zoo op elkander gesteld waren, maar dat zou je niet zeggen, als je ze samen zag. En inderdaad, voor het éérst sinds langen tijd werden de broers niet gescheiden door heimelijke verbittering, voor het eerst begrepen zii elkander vol komen en gunden elk aan den ander zijn deel. Wat ook Jean mocht bereiken en hoeveel vreugden het leven ook voor Etienne nog morht bewaren, geen van beiden zou ooit meer jaloersch zijn, nu elk wist, dat de ander even veel recht had, het te zijn. CHARLES DEI.AMBRES.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2