De Langendijker Groentenveilingen. Haar schuld betaald Radioprogramma Wel gunstiger omzetcijfers, doch toestand nog abnormaal. - De vooruitzichten op gezonder inter nationale verhoudingen nog wei nig hoopvol. Vroege aardappelen wel tegen be vredigende prijzen verkocht, be schot echter gering, toeslag nog noodzakelijk. - Vrij groote aanvoer van aardappels. Prijzen niet laag, doch alleen aardappels van con- sumptiemaat worden verkocht. - Te lage prijzen voor de verschil lende koolsoorten. - Beduidende aanvoer van witte kool. - Lage prijs voor bieten. - Dure bloem kool, doch geringe aanvoer. - To maten zeer slecht. - Druiven goed koop. - Alleen voor boonen goede prijzen, met grooten aanvoer. - Uien laag in prijs.Idem wortelen. Uit. de omzet cijfers, die de laatste weken omtrent de veilingen verschenen zijn, is wel gebleken, dat de tuinders meer voor hun producten ontvangen dan bot vorige jaar. lichter zijn de ontvangsten nog van dien aard, dat ze nog ver bonedon do normaio blij ven. Do toestand blijft dan ook nog altijd zeer vee! te wcnschen overlaten. Houdt men or dan boven dien rekening mee, dat do tuinders door de zeer slechte jaren, die zo hebben doorgemaakt, erg op achter qjn geraakt, dan is het tc begrijpen, dat ze nog voortdurend met de grootste moeilijkheden heb ben ie kampen. Ze hopen natunrtljk op verbetering in den toestand, maar zijn overtuigd, dat die slechts zal komen, als do inlegaationaio economische verhou dingen zich zullen wijzigen, 't Lijkt er nu echter den laatston tijd op, dat we daarvan verder af zijn dan ooit en dat er van toenadering maar zeer weinig te bespeuren valt. De iioogc tarieven van invoer rechten blijven maar bestaan, naar Engeland en Frankrijk uit te voeren is een absolute onmogelijk heid; België con tingen teert maar raak cn Duitsch- land. het voornaamste afzetgebied voor onze Lan gendijker grove tuinbouwproducten, maakt het met zijn betalingsmoeilijkheden zoo lastig, dat de positie waarin do tuinbouw komt te verkeeren, zoo ongun stig wordt, dat men zich l>egint af tc vragen, of er nog wol ccnige bestaanszekerheid voor deze bron van vroegere welvaart is. Do veilingen doen hun best, om ilo verhoudingen, die door het. vcilingswe- zon do laatste kwarteeuw in den tuinbouw zijn ge groeid, intact te houden en van regeeringsmaatre gelen zijn zij in 't algemeen niet gediend, ofschoon gerespecteerd wordt de goede bedoelingen, welke.hij die maatregelen voorzitten. De natuurlijke afzet is ernstig gestoord, zoodat vaak op kunstmatige wijze do afzei van het product moet worden bevorderd. Met den export van vroege aardappelen is het gedu rende deze campagne vrij goed geloopen, doch de oorzaak daarvan was een ongewone, nl. de zeer slechte oogst in Duitschland. Doch ook hier was het beschot van de vroege aardappelen gering, zoodat de finantieolo opbrengst voor het meerendeel der tuin ders zoodanig was, dat de tuinbouworganisaties ernstige pogingen aanwenden, om nog toeslag te krijgen. Daaruit mag wel worden afgeleid, dat do I.nngendijk, waar veel Schotsche muizen zijn ge teeld, nog niet een loonende exploitatie heeft kun nen bereiken, zelfs hij prijzen, die goed konden wor den genoemd. Hoe gaarne do tuinders zich zelf zou den willen helpen, het zal nog niet mogelijk zijn, hot. buiten regceringssteun te stellen. Het verloop aan de Langendijker veilingen was ook deze week van dien aard, dat de tuinders nog wei nig optimistisch gestemd kunnen zijn. Er werden, in aanmerking genomen den tijd van liet jaar, aan helde veilingen nog vrij veel aardap pelen aangevoerd, echter maar weinig Schotsche muizen. Van deze soort zouden cr ongetwijfeld meer zijn aangevoerd, als het met den afzet van poot aardappelen vlotter liep. Met dien af/.ct stokt het nog maar voortdurend; er is wel goede vraag, doch dc betalingsmoeilijkheden zijn oorzaak, dat de ex porteurs zeer voorzichtig zijn met liet afzenden. De Schotten brachten f 4.20L50 op. Blauwe Eigenhei- f 4.104.00; enkele partijtjes gingen even boven de ze noteeringen uit, andere bleven er iets beneden. Blanke eigenheimers brachten ongeveer denzelfden prijs op. Voor blauwe aardappels werd f 4.304.70 betaald, met enkele partijtjes beneden de f 4. Dukon waren lager in prijs. Konden ze aanvankelijk nog FEUILLETON. door }l ARGARET PEDLER. 45. HOOFDSTUK XXXI. Een afspraak. Daags na haar terugkeer op de Cottage, was Ann Ijverig bezig met het opstellen van een brief aan Brett Forrester cn uit hot aantal half-heschrcvcn cn verfrommelde Vellen, dat de schrijftafel bedekte, kon men opmaken, hoe moeilijk het haar viel om do juiste woorden te vinden. Nu deze brief klaar was, luidde deze zoo eenvoudig en kort mogelijk en hield enkel in, dat zij hem graag over een bepaalde, tame lijk belangrijke zaak wou spreken en waar en wan neer zij hem zou kunnen treffen. Zij had er geen idee van, waar hij op het oogenblik vertoefde, maar liad van Tony vernomen, dat hij ongeveer een week geleden in Londen was gezien en daarop adresseer de zij den brief naar zijn flat in de stad en trachtte verder haar ziel in lijdzaamheid tc bezitten tot zij antwoord zou krijgen, liet zou een opluchting zijn geweest, als zij Robin in haar zorgen had kunnen doen doelen, maar alsof het noodlot het wilde, was bij op don dag na haar terugkeer voor een zaken reis weggeroepen. Twee of drie dagen gingen oorbij, zonder dat er een antwoord kwam en Ann begon zich angstig af te vragen of de !>rief zijn bestemming wel zou heb ben !«ereikt. Hei was laat op den middag van den vierden dag. dat het antwoord kwam cn wel in een vorm. dien zij het minst had verwacht, /ij had sneeuwklokjes geplukt in den tuin en wilde weer naar binnen gaan met dc weelde der witte lcntcblooscns in haar handen, toon zij plotseling tegenover Brett Forrester stond. Haar hart l>egon wild te bonzen en onwille keurig deinsde zij een schrede achteruit. Hij zag haar spottend aan. ..Ie schijnt niet buitengewoon blij tc zijn om me terug tc zien." voor f 2.40—2.60 worden verkocht, later brachten zc f 1.90 totr uim f 2 op. Bij den prijs der aardappelen die op het oog goed kan heeten, dient er echter re kening inee gehouden te worden, dat alleen bepaal de maten, voor consumptie bestemd, over de veilin gen worden verkocht. Van dc verschillende koolsoorten was de aanvoer van roode kool het grootst. Het meeste wordt geveild aan de markt tc Broek. Mooie roode kool van onge veer 3 pond bracht prijzen op van f 2.703.30, de groote van beste kwaliteit deed f 1.401.80. Voldeed de kwaliteit echter niet aan dc gestelde cischcn voor eerste soort, dan werd vaak f 1.101.30 betaald, zoo dat de prijzen nogal te wenschen overlieten. De aan voer beliep rond 23 spoorwagens. Voor gele kool werden iets hetere prijzen besteed, dan de vorige weck. Die van het meest gewenschte gewicht (ongeveer 3 pond) brachten f 3.203.60 op, Groote golden f. 2.30—2.80. Afwijkende kwaliteit werd voor f 1.301.70 verkocht. Dc aanvoer van witte kool nam vrijsterk toe, in verhand met. den inmaak in de fabrieken, die het grootste deel opnamen. Do meeste ging weg voor f 1.101.50. Mooie partijen brachten f 1.601.80 op. Er werden 52 spoorwagens van deze kool verkocht. De aanvoer van bieten was nog gering, toch ble ven de prijzen laag, n.1. f 0.602.20, al naar kwa liteit cn grootte. Bloemkool was weer duur, doch de aanvoer was niet groot, gevolg van ongunstige teelt. Aanvankelijk werd voor de grootste van de eerste soort f 1618 betaald, terwijl kleinere een paar gulden minder op brachten. Tweede kwaliteit was echter slecht in trek; voor dc grootste werd slechts f 3 betaald, klei nere nog f 0.50—1 minder. Met de tomaten liep het nog slechter dan de vorige weck. Zelfs voor dc mooiste van de A-qualiteit kon niet meer dan f 3 op zijn allerhoogst worden bedon gen; B ging voor ongeveer denzelfden prijs en voor C werd f 2 besteed. Dc invoermoeilijkheden spelen hier een belangrijke rol. Ook met de druiven ging het niet best. Voor Ali- cante werd f 2229 betaald, voor Frankcnthalers i 27—34. Het eenige artikel, waarvan gezegd kan worden dat het een goeden prijs opbrengt, zijn de boonen. Gelukkig is dc oogst hier goed gelukt, zoodat er nog belangrijke hoeveelheden aan de veilingen komen, vooral aan die tc Noordscharwoudc. In totaal werden er f 95000 Kg. verhandeld. Mooie dunne boonen brachten f 12—15.20, minder gezochtcn f 811.50 op. Ook werden er, zoowel tc Noordscharwoudc als te Broek, vrij wat snijboonen gepresenteerd. Veel werd voor f 45.50 verkocht, beste kwaliteit bracht f 68, op. Zilveruien kwamen er zoo goed als niet meer aan de veilingen. Gele uien kwamen er heel wat. De prijzen laten echter heel wat te wenschen over: voor grove werd f 1.602.S0 betaald, voor drielingen f 1.902.30 en voor kleine (nep) f 2.30—2.80. Peen bracht f 0.60 tot ruim f 1 op, zoodat ook voor dit product veel te weinig wordt ontvangen. Do Bond van Bloembollcnvcilingen is met de Sier- ieeltccntralo cn den regeeringscommissaris overeen gekomen, dat bloembollen, die herhaaldelijk geveild en niet verkocht kunnen worden, onmiddellijk kun nen worden gekeurd cn bij goedkeuinrg door do vei lingen voor dc regeering worden opgeslagen. Dc kweekers ontvangen dan 85 procent, van den mini mumprijs en hebben geen risico meer te dragen voor krimp in dc maat en achteruitgang in kwali teit. LANGEND IJ K ANNA PAULOWN4 BREEZAND. Openluchtuitvoering D.O.K.E.V. Wat ledenaantal aangaat, is D.O.K.E.V., de oude vereeniging, met flinke afdeelingen in de verschil lende deelcn van den Polder, niet meer wat zij was en ook de belangstelling van het publiek voor haar verrichtingen is dalende. Dit bleek, toen Zondag middag do vereeniging in sportcostuum van de kleedzaal naar het sportveld kwam gemarcheerd Het was niet meer de lange stoet van vroeger en het publiek, dat mee het veld op kwam, behoefde zich waarlijk ook niet tc verdringen om een goed plaatsje langs den kant van het sportterrein te ver overen. Maar, dat er nog altijd goede krachten aan wezig zijn onder dc oudere leden, en. wat van groot belang is voor dc vereeniging, dat er ook heel wat schuilen onder dc jongere, lieten de uitgevoerde vrije- en toesteloefcningcn zien. Vooral de dames- afdeeling gaf er het bewijs van bij de netjes afge werkte brugoefeningen. Ook eenige heeren lieten goed staaltjes van kracht en vlugheid aan hoogrek en brug zien. De meisjesafdccling deed haar best aan brug en paard. Door de jongens werd een driekamp gehouden, be staande uit hoogspringen, Duitschen driesprong en 80 Meter hardloopcn. Üe jongsten van hen deden mee aan een tweekamp, verspringen en 60 meter nardloopen. Het scheen ons toe, dat de belangstelling van het publiek bij deze wedstrijden wat oploefde. D.O.K.E.V. moest de opwekkend© muzikale mede werking. waarover zij bij andere openluchtuitvoe ringen kon beschikken, missen en zoo was het aan vankelijk wat stilletjes onder bet niet talrijke pu bliek. Maar langzamerhand kwamen er toch wat meer bezoekers en bij de kampen van de jongens kwam er nu ook wat meer spanning. Van den drie kamp waren winnaars: 1. J. Smit met 40,8 p.; 2. P. Koster met 37,1 p.; 3. H. Koster met 35 p. Eerste bij don tweekamp werd G. Kouseband met 13,8 p., twee de V. Staal met 13 p. De meeste belangstelling echter trok het slot van de demonstratie, de handbalwedstrijd tusscheu da mes van D.O.K.E.V. en de Wiennger gym. ver. Binnen een paar minuten doelpuntte mej. C. van Keten reeds voor D.O.K.E.V. en er waren nog geen 5 minuten gespeeld, of dezelfde doortastende dame maakte cr 20 van. De D.O.K.E.V.-voorhoedc was de Wieringer verdediging meestal dc baas en met de rust was hot al 30. Nu liet wisselen bracht mej. P. de Jager den stand op 4—0 cn mej. Van Keten op 5—0. Wicringen kwam iiu echter ook eenige malen goed samenspelend op het D.O.K.E.V. doel af en mej. B. Dijkshoorn redde de eer (5—1). Voor den heer Siewers voor de laatste maal floot, zag mej. Van Eeten echter nog kans haar vijfde doelpunt to maken en daarmee den eind stand 1 te brengen. „Ik ik ben verwonderd, dat is alles." zeidc ze haastig. „Ik ik verwachtte ie niet." „Niet?" antwoordde hl|. „Na den brief, dien ie mij sciirecf?" „Ik dacht, dat ie eerst zou berichten, waar we el kaar zouden ontmoeten." „Ik had gedacht, dat ic me langzamerhand beter kende." antwoordde hij droog, terwijl hij langzaam met haar opwandelde naar de serre. „Ik verspil nooit tijd met plichtplegingen. Je zei. dot ie mij wou spreken nou. hier ben ik." Ann gaf geen antwoord om de eenvoudige re den, dat zij er geen kon vinden. Brett scheen altijd het gras onder imands voeten weg te maaien. Zelfs achter zijn luchtigste opmerkingen, voelde men ge vaar schuilen. „Waarover wilde je mii eigenlijk spreken?" ver volgde hij. „Ik zal het je zeggen. Wil ie mee naar binnen gaan?" Zij hadden liet buis ondertusschen bereikt en Ann ging»voor naar de huiskamer. „Logeer io op White Windows?" vroeg zij. terwijl ze nerveus do bloemen schikte. „Noen. toch niet." antwoordde Brett. „Ik merkte gedurende liet laatste onderhoud, dat ik met miin tante had. dat het welkom niet meer zoo van harte was zooals io ongetwijfeld wel zult weten." „Maar hoe kwam ie dan in Godsnaam hier?" vroeg zij eenigszins verwonderd. „Ik kwam op de Sphinx. Ik woon op het oogen blik aan boord. Zii ligt nu voor anker in de Silver- quav-baal. Heb ie nog iets anders te vragen?" Ann werd rood. „N'ceni me niet kwalijk." zei ze. met neergeslagen blik. „Ik wilde Ie geen verhoor afnemen, alleen was ik natuurlijk oh erg benieuwd, waar ie ineens vandaan gekomen was. Het was werkelijk nogal plotseling, weet ie." „Dat is zoo." stemde hii toe. „ïk was onderweg naar het zuiden van Frankrijk en ie brief werd mij nagestuurd naar Southampton. waar ik had aange legd. Toen zijn we terstond naar Silverauav opge- stoomd. En nu wil ie misschien miin nieuwsgierig heid bevredigen, omtrent de belangrijke zaak. waar over ie mij wilde spreken. Ik kan mii slechts ëên :aak indenken, die werkelijk belang heeft." voegde hij er gewaagd aan toe en ziin blauwe oogen ves tigden zich met dien onbeschanmden. vermetelon blik op haar, die zoo karakteristiek was. Ann zette de vans op haar plaats cn ging on een stoel zitten met de banden op haar schoot ineen geklemd, terwijl Brett bleef leunen tegen den schoor Men deelt ons mee, dat dc Commissie van Vijf uit do 50 Westfriesche gemeenten een afwijzend ant woord heeft ontvangen op haar verzoek aan de Mi nisters van Binnenlandsche Zaken en Financiën om den post contributie aan de vereen, van 50 West friesche gemeenten voor noodlijdende gemeenten te mogen handhaven. Ged. Staten hadden tegen dien post bezwaar gemaakt. Naar wij vernemen, zal dit jaar weer een cursus worden gehouden door de vereeniging ter bevorde ring van het Vakonderwijs in Westfriesland. Naast het gewone onderwijs zal les worden gegeven, bij vol doende deelname, in werktuigkunde, scheepsbouw en behandeling van motoren. Tengevolge van de door dc Winkeliersvereeniging gehouden enquete Dij bakkers, sigarenwinkeliers, enz., of men gevoelde voor een verruiming van den verkoop op Zondag is door verscheidene winkeliers aan hel bestuur verzocht, deze verruiming te willen bevorderen. Het bestuur zal deze verzoeken aan de gemeente besturen doen toekomen. HARENKARSPEl Burg. Stand over de maand Aug. 1934. Geboren: Annie, dochter van Pieter Schoen en Trijntje van Scheijen; Wilhelmus Nicolaas, zoon van Willem Kaandorp en Catharina Groot; Corne- lia Catharina, dochter van Anthonius Pankras en Adriana Laan; Johannes Petrus, zoon van Jan Pankras en Grietje Nunne; Evaline Catharina en Hendrikus Muttheus, dochter en zoon van Gerardus Tesselaar en Klisubth Petronella Quax. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Gijsbertus Calis en Margaretha Wilhel- mina Boekei. Overleden: Geene. ZIJ PE SCHAGERBRUG. Aanrijding. Zaterdagmorgen jl. werd een zoontje van den heer Sinnige uit Schageu op den Schagerweg alhier aan gereden door de luxe auto van den heer U. W., eveneens te Schagen. De aanrijding werd veroorzaakt, doordat de knaap op het moment dat de auto hem zou passeeren, naar links uitweek. De heer W. deed nog alle moeite om een aanrijding to voorkomen, maar dit bleek niet mogelijk te zijn. De jongen bekwam een groote vleeschwond aan zijn linkerbovenarm en geraakte, waarschijnlijk mede door den schrik, buiten bewustzijn. Dc heer W. bracht den aangeredene met zijn auto naar Schagen, waar dokter Nanninga geneeskun dige hulp verleende. steenmantel cn haar met onverholen spot in de oogen aanzag. „Ik ik wilde je vragen" begon zij, stokte dan opeens en begon weer opnieuw. „Ik schreef ie. dat omdat Weer bleef zij machteloos steken. „Nou?" vroeg hii. „Ik ben bang. dat ik het nog niet begrijp." Ann raapte al haar moed tezamen. „Het gaat over Tony." zei ze kortaf. Bretts oogen flitsten even op. maar hii maakte geen enkele opmerking. Rustig wachtte hij. tot zij verder zou spreken. „Hij heeft mü verteld ik ben er achter geko men dat hij je een groote som geld schuldig is." Hii knikte. „Ja. hij is mij inderdaad geld schuldig. Maar of het een groote of eeri kleine som is. kunnen wc be ter in het midden laten, zou ik denken." ..Maar dat is het juist," riep Ann geagiteerd uit. „Daar gaat het juist om. Voor hem is twaalf honderd pond een enorme som een klein fortuin! Voor iou is het Aiet zoo erg veel. is het niet. Brett?" „Ik begrijp je niet hcelemaal," antwoordde hij voorzichtig. .Je hebt schulbekentenissen van hem. nietwaar?" vervolgdo zij. „En die moeten nu betaald worden?" „Jn, maar wat wil ie daarmee zeggen?" „Wel, het zou er voor jou niet zooveel op aan komen. Brett," zeide zij nerveus „als hii nu niet direct betaalt. als jij nog wat moest wachten?" „Ik vrees dat ik daar de. reden niet van inzie," antwoordde hii koel en stijf. Ann beet zich op do lippen. O. hoe onvermurw baar waren mannen, wanneer het geld betrof. Hoe hard! Ineens bevroren ze dan tot koude en on genaakbare vreemdelingen. „Omdat omdat Tony het geld nog niet heeft om ie te betalen." vervolgde zii. half smeekend. „en als je nu nog een beetje wilde wachten een tiidie uitstel zou geven om tc betalen O. Brett. wil ie dat doen? „Op mijn geld wachten, bedoel ie?" „Ja." „Denk ie soms." voegde hii haar schamper toe. dat ik bijvoorbeeld, na verloop van zes maanden •neer kans heb om het tc krijgen dan nu? Als Tony de twaalf honderd pond nu niet bii elkaar heeft wil hij ze dan soms binnen zes maanden gaan ver dienen?" De bittere, giftige toon in ziin stem wekte haar ergernis op. ...Te hebt er hem geen dienst mede bewezen, door het hem te leenon." riep zii opgewonden uit. „Hii is jong en onervaren en je hebt hem eenvoudig aange- WOENSDAG 5 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor dc arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Klein-ensemble o.l.v. Frits Bakels; 1.00 De Flierefluiters; 1.45 Verzorging zen der; 2.00 Voor de vrouwen; 2.15 Dc Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 3.00 Voor de kinderen: 5.30 Orgel spel door Joh. Jong; 6.00 Muzikaal allerlei; 6.40 Uit de roode ieugdbewegig; 6.50 Gevraagde gramofoon- platen; 7.05 Sportuitzending; 7.20 Orgelspel door Cor Stcijn; 7.40 Lezing; 8.03 Uitzonding van het groote, openluchtconcert op bet H.F.C.-terrein to Haarlem; 9.30 Vaz Dias en Varia; 9.45 „Het einde van de „Union". Ter nagedachtenis aan het ontel baar aantal matrozen, dat op „Dc Vogelen plaat" verdronk. Een hoorfilm, vertaald door Martien Be versluis. Opvoering door het VARA-tooneel; 10.45 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (301.5 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gra mofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Ensemble van der Horst; 12.00 Politieberichten ;12.15 Gramo foonmuziek; 12.30 Ensemble van der Horst; 1.15 Be speling van het studio-orgel; 2.00 Gramofoonmuziek; 3.00 Lozen van Chr. lectuur; 3.30 Gramofoonmuziek; 3.45 Zenderverzorging; 4.00 Vioolrecital; 5.00 Kin deruurtje; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.30 Onderwijs fonds voor dc Binnenvaart; 7.00 Politieberichten en Nod. Chr. Persbureau; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Idem; 8.00 Bespeling van het. studio-orgel door Bo- nald Parker; 9.00 Lezing; 9.30 Concert, door een Kamer-ensemble; 10.00 Vaz Dias; 11.00 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.) 6.30 Gevarieerd concert; 7.40 Luxemburgsche liede ren: 8.20 Concert; 8.40 Idem; 9.10 Idem; 9.30 Piano recital; 9.45 Gevarieerd concert; 10.35 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.15 Omroeporkest; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.15 Dansmuziek; 6.35 Spaansche gramofoonmuziek; 9.30 Beethovenconcert; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Omroeporkest; 5.20 Pianorecital; 5.50 Dansmuziek; 6.35 Symphonie- orkest; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Idem; 10.30 Gramo foonmuziek. BERLIJN (357 M.) 7.10 Zang; 7.40 Volksliederen; 9.20 Militair concert; 12.20 Dansmuziek. HAMBURG (332 M.) 6.05 Harmonieconcert 11.50 Jachtmuziek; 12.35 Or kest; 1.20 Gramofoonmuziek; 2.35 Dansmuziek: 6.35 Gramofoonmuziek; 9.20 Omroeporkest; 10.40 Muzi kaal tusschenspel; 11.20 Kwartet. KEULEN (456 M.) 5.50 Gramofoonmuziek; 12.30 Middagconcert: 4.20 Symphonie-orkest; 9.20 Orkest; 10.50 Gramofoonmu ziek; 11.20 Chopinrecital. DAVENTRY (1500 M.) 11.20 Gmmofoonmuziek; 12.20 Orgelconcert 2.20 Or kest: 5.05 Gramofoonmuziek; 6.50 Orgelconcert door Reginald Dixon; 7.20 Militair orkest; 11.15 Orke9t. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.Y 7.10 Hawaiianmuziek; 7.50 Filmmuziek. 7.20 Gramofoonmuziek; Concert; 12.35 Populair ziek; 9.05 Concert; 10.50 PARIJS RADIO f1648 M.Y 8.20 Gramofoonmuziek; 10.35 concert; 7.20 Gramofoonmu- Dansmuziek. I 5.30 Kamermuziek; Symphonie-orkest. 6.15 Gramofoonmuziek. 5.05 Gramofoonmuziek; Populair concert; 11.00 MILAAN (369 M.Y 5.15 Gramofoonmuziek; 0.05 ROME (421 M.Y WEENEN (507 M.) 7.45 Militair concert; 10.30 Idem; 12.00 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 M.) 5.45 Cellorecital: 6.10 Gramofoonmuziek; 7.05 Con cert; 7.40 Populair concert; 1120 Dansmuziek. 8.20 Populair concert. BEROMUNSTER (540 MY JEUGD IN UW VOETEN!!! krijgt Uü! met onze prima eigengebreide Kousen en Sokken. Jaap Snor, Zuidstraat 19 (Let op den Gclon Win* kei.) Ie klas reparatie-inr. voor alle soorten Wol len Kleeding, zooals Truien, Pullovers, enz.. Kousen en Sokken (ook de allerfijnste). Voor Schagen bij C. de Moei, Noord. doedigd om te spelen, terwijl ie evengoed weet als ik, dat het spelen hem in ziin bloed zit. Je dcedt geen goed met het hem te leenen!" „Dat klinkt heel mooi," antwoordde hii droog en hatelijk. „Brabazon speelt den gek of don op lichter," voegde hii er met een plotselinge scherpte aan toe, „leent geld. dat hii. nu achteraf gezien, niet kon terug betalen en dan is het miin schuld!" „Jc bent de oudere." hield Ann vol. ...Tij had het' niet moeten mogelijk maken dat hii boven ziin krachten speelde. Brett, alsjeblieft wil ie hem uit stel geven, uit krampachtig bedwong zii haar trots „persoonlijke vriendschap voor mii?" „Je hebt mijn vraag nog steeds niet beantwoord. Veronderstel, dat ik erop inga veronderstel, dat ik hem nog zes maanden tijd geef. hoe haalt die fonge dwaas dan in dien tijd het geld hii elkaar? Vertel mij dat eens!" „Hij zal het bij elkaar krijgen." zei Ann op vasten en rustigen toon. „ïk kan ie enkel niet vertellen, hoe. Maar als je zes maanden wilt wachten, dan geef ik ie mijn persoonlijke garantie, dat het gold betaald zal worden." Brett keek haar verrast aan. „Jouw „Ja. de miine. Als fe zes maanden wilt wachten of zelfs drie." drong zii aan. „Zelfs drie." herhaalde hij peinzend. Maar toen hief hii Ineens het hoofd op en lachte valsch. „Ik weet het het Is zoo klaar als een klontf?! Tk geloof ging hii met een lichten glimlach voort „dat fe van plan bent om de volgende maand met Coventrv te trouwen. Tenminste, ik heb ge hoord. dat dit on het programma stond. En ik ver onderstel. dat ie Tonv's schuld wilt afbetalen met Coventrv's geld. Is het niet zoo? Wat een prachtige oplossing!" Ann werd vuurrood en voelde zich een moment '•erslaeen. Maar toen herstelde zii zich. ..Welke op- 'osslng er ook voor gevonden wordt, ie kunt er ze- ver van zijn. dat het een eerlijke is." zei ze met pen vastc stem. „En buitendien heb iii er alleen maar mee to maken .dat iii het geld kriigt. dat fe toebe hoort." ..Ik heb er integendeel heel veel mee te maken, 'at ik met Coventrv's geld betaald word. Daar voel :k geen zier voor. Hii heeft de vrouw gekregen, die 'V verlangde en hii kan ziin verdomde geld bii -;eh houden. Tk wil Coventrv's geld niet hebben. Mr>pr ik 7si fp Tooien, wat ik wil doen. Tk wil iou de -rh»»M aflossen." „Mij?" Zii zag scherp naar hem on. Tloe kan dat?" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10