DerampvandeMorro-Castle Muziekconcours te Purmereud. No. 23330 Int. Telef. No. 20 6 PAGINA'S. Zeven dooden. Hagelbui ontlast zich boven Haamstede. Floralia- en Middenstandstentoonsteüing. Florafeesten te Den Oever. Maandag 10 September 1934. Postrekening SCHAGER 77ste Jaargang. No. 9549 COURANT. Dit blad verschijnt dagelijksch, behalve Vrijdags. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advertentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Uitgave der N.V. v h. P. Trapman Co., Schagen. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 0.85, iedere regel meer 15 cent Cbewijsno. inbegrepen. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. In totaal 130 slachtoffers? Op de scheepsvaartkantoren spelen zich hartverscheurende tooneelen af. In vervolg op het bericht elders in dit num mer over de noodlottige scheepsramp op de Amerikaansche kust wordtn nog uit New- Tork gemeld, dat volgens de Zondagmiddag gepubliceerde verlieslijst bij de ramp van de Morro Castle in het geheel 99 dooden en 31 vermisten zijn te betreuren. Opnieuw 154 personen geborgen. In de haven van New York zijn binnengekomen 'de schepen Monarch of Bermuda met 72, City of Ha vanna met 00 en Andreas Luckenbach met 22 ge redden van de Morro Castle aan boord. Voor de kantoren der Ward-scheepvaartmaat- schappij en bij de landingspicr speelden zich hart verscheurende tooneelen af. De oorzaak nog niet bekend. De Ward-scheepvaartmaatschappij maakt be kend, dat zij voor het sluiten van het officieele on derzoek naar de oorzaken van den brand over dc schuldvraag nog geen mededeelingen kan doen. De wnd. kapitein nog aan boord. Tegelijkertijd werd medegedeeld, dat de waarne mend gezagvoerder, Warms, zich nog met eenige mannen aan boord van het brandende stoo 'hip bevond. BIJ VERDACHTE VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSE LEN IN GARNIZOEN BIJ CONSTANZA. Boekarest. Onder de manschappen van een bij Constanza in garnizoen liggend regiment hebben zich verdachte vergiftigingsverschijnselen voorgedaan. Er zijn reeds zeven militairen aan de gevolgen overleden. Het bacteriologisch on derzoek zal moeten uitmaken, wat de oorzaak is van deze massa-vergiftiging. Spijsresten e.d. zijn naar Boekarest opgezonden. De autoriteiten hebben reeds de noodige voorzorgs maatregelen getroffen. Men vermoedt, dat de solda ten onwel zijn geworden door het gebruik van be dorven vleesch. Mogelijk is ook, dat het water ver giftigd was. Nader wordt gemeld,, dat meer dan der tig mannen in het hospitaal moesten worden opge nomen. EN VERNIELT BOOMGAARDEN, GROENTEN- TUINEN EN DRUIVENKASSEN. 150.000.— SCHADE. HAAMSTEDE: Zaterdagavond omstreeks tien uur heeft zich tijdens een hevig onweer boven Haam stede een hagelbui ontlast, die enorme schade heeft aangericht aan tuinen en boomgaarden. Tijdens de bui, die ongeveer tien minuten aan hield, vielen hagelsteenen ter grootte van kleine kip peneieren. Zeer vele groontentuinen en druivenkassen zijn to taal vernield, terwijl aan het aan de boomen han gend fruit groote schade is toegebracht. Volgens de voorloopige schatting zou de schade minstens f 50.000 bedragen. Een comité tot leniging van den nood is inmiddels reeds samengesteld onder leiding van den burge meester van Haamstede Jhr. RoëlL Auto tegen boomen gebotst. 1 doode. Soest. Zondagavond omstreeks zeven uur is op den Socsterbegrschen Straatweg in de gemeente Soest een ernstig ongeluk ge beurd, waarbij 1 doode te betreuren is. Op genoemd tijdstip reed een vrachtauto uit Zand voort. bestuurd door A. Koning uit Zandvoort in de richting van Ranrn. De wagen slingerde hevig over den weg en botste daarop tegen eenige boomen aan, waardoor de auto totaal vernield werd. Een man, die naast den chauffeur gezeten was, werd door de botsing zoo zwaar gewond, dat hij hij aankomst in het ziekenhuis „De Lichtenberg" bij Amersfoort reeds bleek te zijn overleden. De chauffeur zelf was niet ernstig gewond. Deze is naar het politiebureau te Soest overgebracht, waar hij in arrest is gehou den. De politie stelt een uitgebreid onderzoek naar de schuldvraag in. De bestuurder van de vracht auto was onder den Invloed van sterken drank en deed zeer verwarde verhalen. De jdentiteit van het slachtoffer heeft men nog niet vast kunnen stellen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Nog een slachtoffer van de zee. Badend meisje aan het strand te Zandvoort door den sterken zeestroom meege sleurd. Zandvoort. Zondagmiddag te omstreeks kwart voor vijf zagen enkele strandbezoekers een meisje, gekleed in blauw badcostuum op het strand aan spoelen ter hoogte van de strandtent van Schuiten, even ten Noorden van het Grand Hotel. Onmiddel lijk werd de politie gewaarschuwd, zoodat heel spoe dig de waarnemend commissaris van politie, de heer W. E. J. Bollee en Dr. C. J. Tichelaar on de plaats van het ongeval aanwezig waren. Kunstmatige adem haling werd toegepast, doch dit mocht niet meer ba ten. Het lijk van het meisje werd overgebracht naar het lijkenhuisje op de Algemeene Begraafplaats te Zandvoort. Bij informatie bleek het meisje te zijn de 24-jarige C. van der Linde uit Wilnis (Z.H.). Zij was te Zandvoort als dienstbode in betrekking. Gebleken is, dat het slachtoffer omstreeks half- vier een zoogenaamd mantelbad had genomen, juist op de grens van het stille strand ongeveer ter hoog te van het Grand Hotel. Zij legde haar badmantel en schoentjes bij een badstoel neer en begaf zich in zee. Toen zij na een uur nog niet was weerge keerd, maakten eenige strandbezoekers, die bij de consumptietent zaten zich ongerust, en waar schuwden den post van de reddingsbrigade, die vlakbij is gelegen. Er werd een boot uitgezet, maar het meisje was nergens te zien. Daar de stroom in do richting van het Bloemendaalsche strand stond, waarschuwde men de politiepost, waar men toen reeds zekerheid omtrent het lot van de zwemster had gekregen. Een dame, die een strandwandeling maakte, had namelijk een meisje in zee zien drijven( dat willoos werd meegesleept en spoedig aanspoelde. Hevig ont steld deed zij mededeeling van haar ontdekking. Daar het verder zeer stil was, op 't strand had nie mand iets van de vreeselijke gebeurtenis gemerkt.( Het ontzielde lichaam is eerst naar den politic- post Zeeweg gebracht, vanwaar het vervolgens, zoo als reeds meegedeeld, per brancard is vervoerd naar het lijkenhuisje te Zandvoort. De heer G. P. U., wonende aan den Boulevard Bernard 9, heoft het lijk herkend, als van het meis je dat bij hem in betrekking was; haar familie die in Wilnis woont, is 's avonds met het treurig ongeval in kennis gesteld. DE UITSLAGEN VAN DEN LAATSTEN DAG. Gister was het dc vierde en tevens laatste dag van het muziekconcours dat ter gelegenheid van het 450- jarig bestaan te Purmerend werd gehouden. De uitslagen van heden luiden: Eerste afdecling Fanfare: 1. Tavenu Warmenhui- zen, 261 punten; 2. S. Cecilia, Hciloo. 259 punten; Willen is Kunnen, Lutjebroek, 274 punten. Alle drie de tweede prijs. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare: 1. Zuiderwou- de te Zuiderwoude met 311 punten; 2. Beenster Fan fare, Middcn-Beemster met 306 punten; 3. De Vriend schap te Schoorl met 301 punten. Alle drie een eerste prijs. Crescendo te Watergang met 276 punten; Excelsior te Warder met 274 punten. Beide tweede prijs. Eere-afdeeling (deze wedstrijd ging tusschen de le prijswinnaars van het geheele concours). Zuider woude deed niet mee, omdat zij geen extra-nummer had ingestudeerd: Beemster Fanfare te Midden-Beem- ster, le prijs met 147 punten; De Vriendschap te Schoorl, tweede prijs met 143 punten. ANNA P AU LOW N 4 Wat er te zien was. Vóór de oflcleele opening en terwijl de dames-ju ryleden, mevr. Baken, 't Hart en Vorstman nog druk aan 't wikken en wegen waren om de prij zen te bepalen, namen we reeds een kijkje in de zaal van den heer Slikker, waar een floralia-ten- toonstelling werd gehouden en ook eenige midden standers hun waren etaleerden. Vlak bij den ingang was de zeer mooie inzending gesneden bloemen, meerendeels prachtige dahlia's van den 13-jarigen Piet Rozenbroek. Een extra com plimentje voor, wat deze jeugdige kweeker ten toon stelde. Er naast was de wat kleinere groep, maar ook met heel fijne soorten bloemen, van den heer Muntjewerf; iets verderop de inzending van den heer Slijkerman. Wo kunnen zoo natuurlijk niet door blijven gaan en al het mooie afzonderlijk noomen. maar moeten dan toch nog één uitzondering maken en wel voor den stand van den heer W. Cornelisen. We doen dit gaarne omdat de heer Cornelisen, als vakman, niet wenschtc mede te din gen naar de uit te loven prijzen en dus wel op an dere wijze voor zijn fraaie inzending een pluimpje mag krijgen. Gaan we de andere inzendingen dus stilzwijgend voorbij, dan geven we nog als onze voornaamste in druk, dat misschien het aantal ter heoordecling go- zonden planten en bloemen, wat kleiner was dan verleden jaar, maar de kwaliteit, het uiterlijk, over het geheel beduidend mooier. De taak van de jury was door laatstgenoemde omstandigheid niet mak kelijk. Haar uitspraak luidde als volgt: Inzending volwassenen. Asparagus: le prijs Mevr. Tauber; 2. mevr. Th. Kos, 3. Mevr. Geerligs—Gutker, Begonia: 1. Mevr. Th. Kos, 2. K. Tijsen, 3. M. G. de Nijs Coleüs: 1. Mevr. Th. Kos, 2. R. Compagne, 3. Naaste- pad—Van Dalen. Vrije inzendingen. Niet bloeiende planten: 1. Mevr. K. Tijsen; 2. Mevr. P. Warner; 3. Wed. De Haan. Eerv. vorm. Mcj. I. Vorstman. Bloeiende planten: 1. Mevr. Wachendorff van Rijn; 2. A. Langcreis; 3. Wouman; eerv. verm. A. Leijen. Cacteeën: 1. Mevr. Klomp; 2. A. Langereis; D. Kaan; eerv. verm. Klomp en A. Langereis. Bloemen: 1. Piet Rozenbroek; eerv. verm. Slijker man. Aan kinderen uitgereikte planten; Geranium: 1. L. Schuiling; 2. F. de Lange; 3. A. Visser. Cóleüs: 1. J. Polter; 2. B. Zon: 3. F. de Lange. Begonia: 1. P. Willig; 2. A, Visser; 3. N. Sinke; eerv. verm. F. de Lange. Van de middenstanders waren aanwezig de heer P. Smit, met een eenvoudigen, maar keurigen stand van kachels, haarden, enz.; de heer P. Jonker woe kerde met de hem toegemeten ruimte om zijn arti kelen, fototoestellen en -benoodigdheden, schrijfbe hoeften en nog veel meer zoo voordeclig mogelijk uit te stallen; dc heer Van Geelen uit Schagen etaleer de klokken, wekkers, ringen, colliers en artikelen van Gcrotin, Gerozilver en Zilmeta; de heer Groene- woud propageerde in zijn stand „eet meer brood", en de heer Van der Waal stalde een collectie reisartike len uit. De in de „Enkabe" vereenigde winkeliers kwamen goed voor den dag met een grootcn stand verpakte artikelen en een gratis koffie- en theeschen kerij; de heer A. Iluiberts demonstreerde de nieuwste, eenvoudig te bedienen petroleumvergasser, te gebrui ken als kooktoestel, fornuisje en kachel. Druk bezoek Zaterdagavond had de officieele opening plaats door den heer D. Koorn. Spr. dankte de juryleden en de andere medewerkenden en wenschte inzenders en standhouders veel succes. Voortdurend trok de tentoonstelling dien avond een flink aantal bezoekers en ook des Zondagsmiddags was er veel publiek. De gezelligheid werd natuurlijk niet weinig verhoogd door het gratis kopje „Enkabe"- koffie of -thee en de opwekkende tonen van de jazz muziek, waarbij dit genoten kon worden. HMBH Een ontzettende brand heeft het Amerikaansche zeekasteel .Morre t_...,e voor ue Kust van New Jersey vernield, waarbij meer dan 150 personen het leven lieten Uitstekend geslaagd begin. Onder het fraaist denkbare zomerweer zijn Zater dagavond de traditioneele Florafeesten ingezet met een muzikale rondgang door het dorp met de mu-* ziekverecniging „Apollo" onder leiding van den di recteur Joh. v. Glabbeek uit Den Helder, welka reeds dadelijk zeer veel publiek op do been bracht, 't Slot van den rondgang werd gevormd door een bijeenkomst in de „historische kapel" zouden wo bijna geschreven hebben. Neen. dezen keer was dit niet het geval Dit jaar had men voor tentoonstel lingsgebouw de danstent van den heer Scheltus ge huurd, welke geplaatst was aan den Gasthuisweg. Op deze plaats opende de heer C. Tijsen M. Czn. voorzitter van „Flora", met een welgekozen woord de tentoonstelling. Laat ons reeds dadelijk zeggen dat alles wat hier te aanschouwen viel de stoutste verwachtingen heoft overtroffen en algemeene bewondering wekte.. Het was een lusthof van bloemen en planten en door rappe handen was het geheele gebouw keurig ver sierd. Den heer C. Koorn Vzn., bestuurslid van „Flo ra", een woord van dank voor al hetgeen hij be langeloos beschikbaar stelde voor de grasgazons, enz. In dit schitterende bloemen- en planten-milieu dan sprak de heer Tijsen voor een talrijke schare bezoekers zijn openingswoord uit Spr. richtte daar bij nog een bijzonder woord van dank aan den heer v. Amersfoort voor zijn werk. Ook bracht spr. nog een woord van dank aan heeren Kapellevoog- den voor de bereidwilligheid waarmede vroeger de kapel was afgestaan. Met een woord van welkom aan „Apollo", daarbij de goede harmonie memoree- rende, verklaarde de voorzitter de tentoonstelling voor geopend. Het is den geheeln avond druk geweest en zweef- en andere kermis-attracties maakten goede zaken. Na afloop van dezen avond maakten enkele ker- mis-exploitanten nog minder goede zaken. Om streeks twaalf uur kwam een vrij hevige onweers bui opzetten. Deze bui ging gepaard met hevige windvlagen. Op een gegeven oogenblik vloog het dekzeil van den zweefmolen „de lucht" in en scheur de letterlijk in flarden. Het woonkeetje van den schoraraelschuitexploitant waaide in een stortbui tegen de vlakte terwijl ook zijn inrichting vrij ern stig beschadigd werd. Het hoofd van jut was er als niet veel beter aan toe en kwam met een slag in dc lichtleidtns: van het electrisch net terecht, waardoor we toch nog vuurwerk te zien kregen. Uitslag bekroningen. Mesum: le prijs J. Klein, 2e prijs Mej. M. Klein Dd., 3e prijs S. Bakker S.Jz., 4e prijs C. Koorn Szn., 5e prijs C. Wiegman, 6e prijs Jb. Tijsen Dz. Eeteveria: le prijs Jb. Kuiper. 2e prijs P. Heilig- man, 3e prijs A. Bakker. 4e prijs C. Maars, 5e prijs W. Stadig, 6e prijs H. Stadig. Begonia Semperflorens: le prijs D. Verfaille, 2f prijs M. Zegel, 3e prijs D. Bakker M.Jz., 4e prijs P, Smit, 5e prijs C. Wagemaker, 6e prijs P. Helligman, 7e prijs G. Rotgans, 8e prijs S. Hegeman, 9e prijs A. Klein, 10e prijs N. Heijblok. Geranium: le prijs D. Bakker M.Jz.. 2c prijs S. Verfaille, 3e TV Tijsen Dz.. 4e P. Bakker. 5e P. Half weeg, 6e J. Kul'. 7e P. Bakker Rz.. 8c C. Koorn Vz., 9e J. Hegoman Wzn. 10e S. Koorn. Tevens werden bestuursprijzrn teogekend aan: Jb. Kale veld. T. Met selaar Jbz.. II. Berghorst, S. Tijsen Jbz„ Wed. J. BakkerKok. Ster an Bethlehem: le prijs S. Wagemaker. 2e C. Kaan, 3e J. Hegeman Wz„ 4e prijs C. Bakker Jz., 5c J. Metselaar Jbz., Oosterland; 6c H.II ouwing, 7e van Sabben. 8e C. Bakker Jz. Groepen: le pr. D. Bakker M.J., 2e pr. J. Poppen, 3e pr. C. Bakker Jacz., 4e pr. J. Boersen, 5e pr. J, Verfaille, 6e pr. S. Zomerdijk. Bcstuursprijzen toege kend aan S. Kooij, D. Verfaille, H. Grootcmaat, C. Wiegman, M. Halfweeg. Mooist gekweekte plant: Palm: le pr. P. D. Spaan der; Begonia, 2e pr. M. Tijsen; Varen, 3e pr. P. Half weeg; Fuchsia, 4e pr. C. Cornelissen: Begonia, 5e pr. P. Lont Dz.; Begonia, 6e pr. M. Gorter. Verder werden bestuursprijzen toegekend aan N. Heijblok met varen, M. Gorter met \ronskelk, P. Hermans met Bromelia, M. Gorter .iet hanggeranium, Jh. Bakker met bloembak, J. V. Koorn mea Amarvlis. Bouquettcn van kinderen: le pr. N. Rotgans Jd., 2e pr. J. Rotgans Jd. 3e pr. D. Rotgans Nz., 4e pr. Vr. Blankman, 5e pr. A. van Os, 6e pr. E. van Os. Groepen cacteeen: le pr. A. Bakker, terwijl Bak ker tevens nog een extra prijs, aangeboden door N. Houwingdc Wit, gewerd voor de grootste inzen ding, n.1. 77 stuks, 2e pr. Mej. N. Zomerdijk, 3e pr. J. Poppen, 4e pr. Mej. M. Poel, 5e pr. D. Lont, be stuursprijzen werden toegekend aan Jb. Lont Cz. (smid), J. V. Koorn, C. Tijsen MCz., en N. Heijblok, De door den heer A. Bakker zelf gekweekte groep wekte algemeene bewondering. DE TWEEDE DAG. Handicap-harddraverij. Voor den hoofdschotel der Flora-feesten, de hard draverij. welke Zondag werd opgediend, bestond aan vankelijk weinig belangstelling, dit in verband met regenachtig weer, hetwelk den tweeden dag ken merkte. Het tijdstip van aanvang, hetwelk op twee uur was gesteld, moest dan ook een uur worden ver- srhoven. De regen is gedurende den geheelen wed strijd gelukkig geen spelbreker geweest en het aantal bezoeker» kon op den duur dan ook zeer bevredi gend worden genoemd. Van de negentien ingeschre ven paarden verschenen er slechts negen aan start en de omstandigheid dat Zondag vier harddraverijen in verschillende plaatsen van ons land werden ge houden, was daaraan niet vreemd. De uitsla< was- le prijs f300.— Grettchen H van N. J. Sliver te Oudesluis: 2e prijs f75.Roulette van Vos te Midwoud; 3e prijs f25.Minni M van J. A. Bakker te Wieringerwaard. Over het geheel werd fraaien strijd gegeven, doch een wedstrijd waarin slechts negen paarden uitko men en drie uren duurt, moet op den duur eentonig worden. Den meesten tijd werd met starten verloren. Zondagavond heerschte alom een prettige stem ming, tentoonstelling en kermis hadden het weder om zeer druk, terwijl ook de balzalen in een druk bezoek zich mochten verheugen. (Ongecorrigeerd.)

Schager Courant | 1934 | | pagina 1