DeNationaieKolfwedstrijden DE MIJNSTAKING IN BELGIE DREIGT. WIJZIGING DRANKWET. Het tegengaan van z.g. rerpachting;n. Aardappelen van oogst 1933. FRANSCH VISSERSVAARTUIG IN BRAND Mr. Wandelaars portret aangeboden. Massa-ontslag aan ongehuwde buitenland- sche arbeiders? Het hoofdbestuur der arbeiderspartij hecht zijn goedkeu ring aan het stakingsbesluit. BRUSSEL. Het hoofdbestuur van de Belgische Sociaal-Democratische Arbeiderspartij heeft, in een Maandagavond gehouden vergadering, zijn goedkeu ring gehecht aan het stakingsbesluit van de socia listische mijnwerkers. Waar, sedert de ramp te Pa- turages toen de Kamer bij de regeering aandrong opdat de loonen der mijnwerkers niet meer zouden worden verlaagd het indexcijfer van de kosten van het levensonderhoud nog niet eens met y2 pet. is gedaald, meent het socialistische partijbestuur, dat do regeering tot plicht hoeft de toepassing van den door do mijnbazen gotroffen maatregel te be letten. Koning Loopold neemt het op voor do mijnworkers. In goed ingelichte kringen meent men te weten, dat een koninklijke tusschcnkomst in het dreigende conflict niet uitgesloten zou zijn. Koning Leopold zou n.1. volgens den Brussclschcn corr. van hot „Alg. Ilsbl." voornemens zijn, onaf hankelijk van de eventueele bemiddelingspogingen van de regeering, ook persoonlijk te intervenieeren ten einde het land voor de ramp van een nieuwe mijnwerkersstaking te behoeden. De Koning zou er, naar men verzekerde, bij de mijndirecties op aan willen dringen, de loonen der mijnwerkers onaange tast te laten en pas tot een verlaging over te gaan, wanneer het indexcijfer werkelijk noemenswaardig is gedaald, wat thans nog geenszins het geval is. Koning Leopold is van meening, dat de moeilijkhe den, waarmede de mijnbouw te worstelen heeft, niet te overwinnen zijn door de toch al zoo karige loonen maar steeds weer te blijven besnoeien, doch dat de mijnbouw in samenwerking met de regeering een oplossing dient te zoeken in de richting van een algeheele reorganisatie van het tegenwoordige stel sel van productie, afzet, import cn export. Overal in den lande zal men zonder twijfel met grootc voldoening het initiatief van den vorst be groeten. Want de mijnwerkers hebben het blijkt wel uit de beschouwingen, die de bladen van rechts tot links aan het dreigende conflict wijden de alge- meene sympathie aan hun zijde. Met zijn optreden voor het op peil houden van de mijnwerkersloonen zal de Koning do belofte inlossen die htj vier maan den geleden te Paturage op het terrein van de Fief de Lambrechie, waar toen juist de ontzettende ca- tastrophc had plaats gehad, aflegde. De Koning liet zich destijds eenige leden van de reddingsploeg voorstellen en een dezer dapperen antwoordde op de woorden, die koning Leopold tot hem richtte: „Ja, Sire, er is moed toe noodig om in die hel af to dalen. Maar we doen 't voor onze ongelukkige kameraden met liefde. Alleen zouden we graag wat meer waardcering vinden. Vandaag roept men ons, maar morgen trekt men ons weer 5 loon af." Kpning Leopold verklaarde volkomen de verhit- tering van de mijnwerkers over do nieuwe loon kor ting te. begrijpen en zegde toe, alles te zullen doen wat in zijn vermogen was om te verhinderen dat do loonen andermaal verlaagd zouden worden. Wel licht hebben tol van mijnwerkers destiids gedacht dat dit slechts een phrase was. een gelegenheids praatje zonder meer, en misschien zelfs hebben zij er schamper om gelachen. Maar dan hebben zij den Koning onrecht gedaan. Leopold III is zijn gesprek met den mijnwerker in Paturage niet vergeten. SPANNING. Do groote spanning komt geregeld op den laatsten dog. Dan doen zich steeds verrassingen voor. Een korps, dat in de eerste of 2 eerste series een ge ring aantal punten heeft geslagen, kan dan nog zoo veel ophalen, dat ze een grooter aantal punten slaan dan anderen, die in gunstiger conditie verkeeren. Zoo was het met Gezellig Samenzijn te Zuidschar- woude. Deze club had in de eerste serie 121 p. gesla gen, waarmee het twijfelachtig was den prijs te kun ncn incasseeren. De tweede serie was door dit korps echter best gekolfd, zoodat 113 p., op één na het hoog ste aantal werd behaald. Van die korpsen, welke voor gummi in aanmerking kwamen, en waartus- schen dus do strijd den laatsten dag ging, waren do Alkinaarsche en de Langendijkers, op Ons Ge noegen na, de uitverkorenen. Vriendenkring te Noordscharwoude stond bovenaan met 292 punten, een bijzonder groote voorsprong alzoo. Er werd nu opnieuw kranig gekolfd en werd het serierecord nog verbeterd, n.1. tot 117 p. Hiermee was het bijna uitgesloten, dat nog een van de korpsen het van Vriendenkring zou winnen, daar het zoo goedals uit gesloten was, dat do achterstand door dio anderen nog zou kunnen worden ingehaald. Het ging er thans om, welk korps den wisselbeker zou krijgen of behouden. Ilij was in het bezit van Op Maat te Zuidscharwoudc. Het eindresultaat was, dat Vriendenkring met het hoogste aantal punten den eersten eereprijs alsmede den eersion korpsprijs behaalt. Do strijd concentreerde zich thans om den twee den korpsprijs. Volharding te Oudknrspcl on daarvan in het bij zonder do korpskolver C. Vlug legde schitterende prestaties aan den dag .maakte 52 punten en hot ge- neele korps 139 in de derde serie, of in totaal 413 p. Gezellig Samenzijn waagde nu nog een kansje, de buteerde met een 2, gevolgd door 12 en 11 en in to taal 137 p., do 3 series tezamen 406 p. Recht Door to Alkmaar stelt te lenr. Recht Door te Alkmaar, dat er al niet te schitte rend voorstond, stelt met zijn beste kolvers J. Goet, I'. Kostelijk en J. Hagenaar te leur. Er worden in de derde serie slechts 126 p. bij geslagen of in totaal 393 p. Zoo krijgt Gezellig Samenzijn weer kans op den tweeden korpsprijs. Onder Vrienden moet meer dan 140 punten In de derde serie slaan, om zo die kans te betwisten. De prestaties later echter te wenschen over en met een derde serie, die niet kan worden beëind'crd. omdat niet ze meer voor den tweeden korpsprijs in aan merking kunnen komen, verlaten ze bij 't eindigen van den vierden slag de baan VERKOOP VAN ZWAKALCOHOLISCHE DRANKEN IN VERGUNNINGSLOKALITEITEN. Ingediend is een wetsontwerp, wijziging van de artikelen 1, 9, 10, 12, 27, 32, 36, 87 en 56 der drank wet, gewijzigd bij de wet van 29 Maart 1933. Aan dc memorie van toelichting wordt ontleend, dat, terwijl de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat genoemde wet in dc naaste toekomst nog wijzigingen zal moeten ondergaan, er thans twee punten zijn, die urgent moeten worden geacht en reeds dadelijk her ziening behoeven. Hiertoe strekt dit wetsontwerp. Wat, het eerste punt betreft, vervat in artikel 1, heeft do rechtbank te Amsterdam zich in haar op 25 October 1932 gewezen vonnis op het standpunt ge steld, dat dc samenhang tusschen artikel 39, lid 1, on der a, artikel 4i, lid 1, onder 7, en artikel 50, lid 1, onder 1, der drankwet verbiedt, dat een vergunning houder in zijn vergunningslokaliteit zwak-alcoholi- sche dranken anders dan voor eigen rekening ver koopt. Met deze uitspraak heeft ons hoogste rechtscollege arrest van 10 Maart 1933) zich niet kunnen vereeni gen en wel op grond van de omschrijvingen, welke artikel 1 der Drankwet van de aldaar vermelde ver gunningen geeft. Naar de meening van den Iloogen Raad omvat do vergunning niet het z.g verlof A; zij brengt slechts mede, dat een vergunninghouder zonder een verlof A. zwakalcoholische dranken mag verkoopen. En daar dus de vergunning niet strekt tot den verkoop van die dranken, rust volgens den Hoogen Raad op dien vergunninghouder, anders dan op den houder van een verlof A. ook niet de verplichting, den ver koop van zwak alcoholische dranken op zijn naam en voor zijn rekening te doen uitoefenen. Door deze uitspraak kan één der belangrijke doel einden van de Drankwet, nl. het tegengaan van de z.g.n. verpachtingen, niet ten volle tot gelding komen en bestaat de zekerheid, dat de toestanden, waaraan de wetgever in 1931 een einde heeft willen maken, herleven, zij het ten deele. Daarom is het aanbeve lenswaardig de Drankwet zoodanig te wijzigen, dat buiten twijfel wordt gesteld, dat ook degene, die op grond van het bezit van een vergunning het ver- lofsbedrijf uitoefent, gehouden is, dat bedrijf uit sluitend op zijn naam en voor zijn rekening uit te oefenen. De wijzigingen, in artikel 1 voorgesteld, hebben dc strekking, dien twijfel uit te sluiten. Hierbij be doelt een overgangsbepaling aan verpachters en pachters do gelegenheid te geven hun verbintenis sen zonder overhaasting te liquideeren. (Zekere be paling vindt met betrekking tot den vergunning houder, die bjj het in werking treden van deze wet anderen dan sterken drank niet op zijn naam en voor zijn rekening door een vervanger laat verkoo pen, slechts toepassing na 1 Juli 1936). Wat aangaat het tweede urgente punt, nu de gel delijke nood heeft gedwongen tot opheffing der ge zondheidscommissie, kunnen de artikelen 9, 10 en 56 der Drankwet, welke nog met het bestaan van die commissie rekening houden, niet ongewijzigd blij ven). Het in artikel II voorgesteldo strekt er toe, de ver- eischto wijzigingen aan te brengen. Op Haat zet in; de laatste kans. Op Maat te Zuldscharwoude zal zijn laatste kans wagen, moet 149 p. slaan om haar zuster G. S. uit dezelfde gemeente te overtreffen. Berkhout kolft echter slecht en de serie eindigt met 127 p., in totaal 385 p. Central Alkmaar maakt de partij niet uit, waar mee het pleit is beslecht: 2e korpsprijs Volharding, Oudkarspel met 413 p. Intusschen is daarbij den wisselprijs verkolfd, die heer C. Vlug van Oudkarspel met 151 punten wint, een schitterende prestatie. SAJET. Thans komen voor het laatst de korpskolvers voor sajet in de haan. Voor den uitslag verwijzen we naar den einduitslag, dien we hier laten volgen. T.O.G.I.- D.O.^ te Krommenie stond daarbij tegenover Mik Wis tc Koog aan de Zaan. Do eerste weerde zich echter zoo dapper, dat Mik Wis zijn kans verkeken zag voor den wisselprijs. Einduitslag. Korpswedstrijd. 1. Eereprijs: Een zilveren wisselbeker voor het korps dat het hoogst aantal punten slaat in 3 se ries. Deze beker kan gewonnen worden en in eigendom overgaan aan de club welke den beker 3 maal achtereen wint of 5 maal in 't geheel. Do winnende club ontvangt een oorkonde, telkenmale wanneer deze gewonnen wordt. Gewonen in 1933 door ..Op Maat", Zuidschanvou- do met 431 punten. Nu „Vriendenkring", Noordschar woude 439 punten. 2. Een groote verguld zilveren medaille, als 1ste korpsprijs voor gummiballen met 3 kleine zilveren herlnneringsmedailles voor de korpsspelers: „Vrien denkring" te Noordscharwoude. 3. F,en groote zilveren medaille, als 2de korps prijs voor gummiballen met 3 kleine, bronzen her- inneringsmedailles voor de korpsspelers: „Volhar ding". Oudkarspel, 413 p. Derde korpsprijs „Gezellig Samenzijn". Zuidschnr- woude. 406 punten. 1e. Eereprijs: F.rn zilveren wisselbeker voor salet- ballen. aangeboden door de Heinekens Bierbrou werij. Hoofdagent C. J. van der Koelen. Hoorn. Deze wisselbeker wordt eigendom van het korps, welke hem driemaal achtereen wint of vijfmaal in het ge heel: „T.O.G.I.D.O.". Krommenie. 373 p. 2. F.en groote. verguld zilveren medaille als 1e korpsprijs voor saiethallen met 3 kleine, zilveren herinneringsmedailles voor de korpsspelers: „T.O. G.T.D.O.". Krommenie. 3. F.en groote. zilveren medaille als 2de korps prijs voor snjothallen met 3 kleine bronzen herin- noringsmednliles voor de korpsspelers: „Prins van Oranje", Goes, 342 p. Personeels wedstrijd: lste prijs: Kunstvoorwerp. Benevens wisselprijs. bestaande uit groote. zilveren molen, aangeboden 'oor den heer J. Smit. agent TTeinekens Brouwerij. Wormervepr: C. Vlug. van Volharding Oudkarspel. 151 p.; 2e prijs: Kunstvoorwerp, heneven groote. *11- eren medaille, aangeboden door bet Hoofdbestuur: G. Deutekom. Noord «-harwoude. 151 p 3e prijs. 'Minstvoorwerp. D. Rijper Jr.. Zuidsrhnrwoude. 150 n4e prijs, kunstvoorwerp. C. Lnngedijk. Noord- i scharwoude, 146 p.; 5e prijs, kunstvoorwerp, P. Goet, LANDBOUW. De bij verkoop ingehouden bedragen. Een groot aantal landbouwers, die in 1933 en in 1934 aardappelen van den oogst 1933 hebben ver kocht, heeft, volgens het Tweede Kamerlid Vervoorn, nog niet het bedrag ontvangen, dat bij den verkoop op de koopsom werd ingehouden, ingevolge de daar voor gegeven voorschriften. Hij vraagt thans den Minister van Econ. Zaken of deze wel weet, dat ten gevolge van de niet tijdige uitbetaling van deze be dragen een groot aantal landbouwers in financieele moeMijkheden komt en althans daardoor groote schade lijdt. Tenslotte verzoekt het Kamerlid den Minister te willen bevorderen, dat de uitbetalingen, waar deze nog niet hebben plaats gehad, zoo spoedig mogelijk zullen geschieden ingevolge de door Zijn Excellentie daarvoor gegeven voorschriften. ONGELUKKEN IN DE ZWITSERSCHE BERGEN. Zeven dooden. Vrijdag waren twee Italiaansche alpinisten te Zer- matt uitgegaan om een berg te beklimmen. Zij keer den niet terug, gisteren heeft een hulp-kolonne hun lijken gevonden. Te Andermatt zijn vijf alpinisten uit Bazel omlaag gestort en omgekomen. GESPANNEN TOESTAND IN DANZIG. Tusschen senaat en Katholieken. Danzig. De verhouding tusschen den senaat en de Katholieken van Danzig is den laatsten tijd zeer gespannen. De geestelijken hebben een klacht bij den hoogen commissaris ingediend tegen het verbod van verschillende katholieke organisaties, o.a. van de Duitsche Katholieke jeugd. Verder verzetten Ka tholieke kringen zich tegen den eisch, dat op scho len enz. het oude testament in nationaal-socialisti- schen zin wordt geinterpreteerd. BOTSING TUSSCHEN TWEE MOTORFIETSEN. Twee aewonden. Gisteravond is de heer G. uit Berlicum, die per motorfiets in de richting Heeswijk reed. op den pro vincialen weg aldaar tegen een uit tegenovergestel de richting komende motorfiets, bestuurd door den heer R. uit Tilburg, met op de duo de heer R. uit Veghel, gehotst. Beide kwamen te vallen G. werd met een hoofdwond en een gebroken arm. per auto naar zijn woonplaats vervoerd B. is met een her senschudding en een gebroken pols naar het zie kenhuis te 's-ITertogenbosch gebracht. De duorijder bleef ongedeerd. WEDER BRAND OP DE „SANTA RITA". Brandstichting vermoed. Bal boa. Gistermiddag brak de brand aan boord van het schip „Santa Rita" wederom en nu zoor ernstig uit. Daar er ecnigen tijd geleden moei lijkheden onder de bemanning waren, gelooft men inderdaad met het werk van extremisten te doen te hebben. Zuidscharwoude, 145 p.; 6e prijs kunstvoorwerp, K. de Vries .Hoogkarsncl, 143 p.t 7e prijs, kunstvoor werp, D. do Smet, Bovenkarspel, 143 p. Verrassings- prijs, zijnde een kunstvoorwerp, aangeboden door den heer C. de Vries. Alkmaar, vertegenwoordiger van de N.V. Tiktak, voor den kolver, die een vooraf schriftelijk vastgelegd aantal punten slaat: J.. Ham, Berkhout, 71 p. Een wisselbeker, aangeboden door dc N.V. Gulden Vlies Sigarenfabrieken, Tilburg, voor den saietkol- ver, die in dezen wedstrijd het hoogst aantal pun ten slaat, doch buiten de personcele prijzen valt: .1. G. van Tongeren, Krommenie. 134 p. Deze beker wordt eigendom wanneer hij tweemaal achtereen of driemaal in 't geheel wordt gewonnen. Juniores-prijs: le prijs gummiballen: Een kleine, zilveren medaille, aangeboden door het Hoofdbe stuur. Dr. v. d. I.ende, Berkhout 89 p.; le prijs sajetballen: Een kleine, zilveren medaille, uitgeloofd door het Hoofdbestuur, N. de Boer, Koog aan de Zaan, 55 p. Een zilveren lauwerkrans, aangeboden door het ge meentebestuur van Berkhout voor den junior-kol ver, die in een nader door den WelEd. Achtb. Heer Burgemeester vast te stellen serie, het- hoogste aantal punten slaat, P. van Dam, Noordscharwou de, 42 p. Een kunstvoorwerp aangeboden door den heer A. Rartcn voor den junior-kolver, die een vooraf schrif telijk vastgelegd aantal punten slaat, J. Scheer, Berk hout, 3 p. De junioreswedstrijd bestaat uit twee series. Serieprijzen voor gummiballen: Een zilveren me daille, aangeboden door den Weled. heer A. Volkers Lz., Sliedrecht ,voor den speler, die de meeste pun ten slaat in de lste en 2de serie: K. Bood, Noord scharwoude. 100 p.; Een verguld zilveren medaille, aangeboden door den Weled, Achtb. heer J. Best Nz., burgemeester, voor den speler, die de meeste punten slaat in de lste serie: P. Scheer, Zaandijk, 53 p. Een kunstvoorwerp, voor den speler, die de mees te punten slaat in de 2de serie J. Goet, Alkmaar. 53 p. Bijzondere prijzen voor de leden van de kolfclub „De Ridder St. Joris": Een kunstvoorwerp, aange- l>oden door den Weled. Zeergel. Heer dr. G. C. van Balen Blanken voor den speler, die de meeste pun ten slaat in de lste cn 2e serie, C. Bakker, Berk hout, 90 p. Een kunstvoorwerp voor den speler, die de meeste punten slaat in de lste serie, P. Grocnwoud, Berk hout, 45 p. Een kunstvoorwerp voor den speler, die de meeste punten slaat in de 2e serie, S. Mol, B(\rkhout, 46 p. Bijzondere prijzen: Een zilveren lauwertak, aange boden door Berkhout's tabaksfabriek. Alkmaar, voor den speler, die de meeste twaalven slaat in de eerste 2 series, J. Gelder, Nieuwe Niedorp, 3 V 12. F.en verguld zilveren medaille, aangeboden door wijnhandel Sybrandy, Enkhuizen, voor den speler, die dc meeste elven slaat in de eerste 2 series, C. Visser, Hoogkarspel, 5X li- Een kunstvoorwerp voor den speler die de meeste tienen slaat in de eerste 2 series, J. Kaper, Alkmaar, 5 X 10. Een kunst voorwerp, aangeboden door de kolfclub De Bidder St. Joris" voor den speler van het hoofd- I lestuur, die de inees'e punten slaat in de lste cn 1 2e serie, C. van Kleef, Groutebrock, 101 p. Welige akkers, groene boomen, Malsche weiden, dartel vee, Nieuwe boter, zoete mee, Klaere bronnen, koele stroomen, Frissche luchten: overvloet Maekt het buitenleven zoet. Dat was wat in vervlogen dagen, In den goeden tijd van Poot Ons het akkerleven bood. Heden hoort men enkel klagen, Want met een kleine variant Geldt thans voor den boerenstand: Frissche luchten, groene boomen, Dartel vee en vruchtbaar veld, Nieuwe boter. Toch geen geld! Massa's groenten, melk bij stroomen! De boer verdrinkt in overvloed: Want niemand geeft wat voor zijn goed. Autarkie; devaluatie, Contingenten, teeltverbod, Saneeringsplannen, zuivelpot, Veeafslachting en inflatie, Invoerrechten: arremoed Maakt het buiten ver van zoet! Maar: eureka! Staak het klagen! „Melkbrood" is het tooverwoord. Dat ons ontsluit de gulden poort Naar nieuwe welvaart! Bet're dagen Wachten thans den boerensiaml! Tot zegen van het gansche land! A. E. „Alkm. Post". De bemanning door Italiaansche stoom schip gered en naar Amsterdam gebracht. Amsterdam, 11 Sept. Gisteravond omstreeks 10 uur is in de Coenhaven te Amsterdam aangekomen het ongeveerv8000 ton metende Italiaansche stoom schip „San Piedro", aan boord waarvan zich drie Fransche visschers bevonden, die gistermorgen in de vroegte nabij den Noordhinder uit zee waren op gepikt. De drie Fransche visschers waren opvarenden van het vaartuig „Quo Vadis". een scheepje van onge veer 15 ton, hetwelk te Duinkerken thuisbehoort Waarschijnlijk is gisternacht brand aan boord van dit schip ontstaan en in verband met het feit, dat zich een groote hoeveelheid benzine aan boord be vond, en nog ander brandbaar materiaal, stond de „Quo Vadis" weldra in lichter laaie. Het scheepje bevond zich gistermorgen In de vroegte tusschen het lichtschip „Sandetti" en do Noordhinder. Omstreeks 7 uur passeerde het Italiaan sche stoomschip „Quo Vadis" dat een vrachtdienst onderhoudt tusschen Italië en Bremen. De kapitein van dit schip besloot een onderzoek in te stellen, toen hij het brandende scheepje ontwaarde. Op het nippertje gered. Een boot werd gestreken en bij de „Quo Vadis" gekomen, ontdekte men, dat drie man in het wa ter dreven. Zij waren van het brandende schip in zee gesprongen en hielden zich reeds geruimen tijd drijvend®. Geheel uitgeput werd de kapitein van de „Quo Vadis" en ook de twee andere leden der be manning door de Italiaansche boot opgepikt. Vooral de kapitein was er slecht aan toe en had veel ge leden. De ,.Quo Vadis" is vlak daarop gezonken. De „San Piedro" is daarop opgestoomd naar Ï.T- muiden, alwaar het schip gisteravond ongeveer 7 uur arriveerde. Om half acht voer de „San Piedro" verder naar Amsterdam om te bunkeren. Hier wer den de drie geredde Fransche schepelingen aan do desbetreffende autoriteiten overgegeven. Via het Fransche consulaat zullen de mannen weer naar Duinkerken terugkeeren. De kapitein van de „San Piedro" heeft nog telegrafisch bericht gezonden aan de havenautoriteiten van Duinkerken cn deze in ken nis gesteld van de redding der opvarenden van de „Quo Vadis". Nederlandsche sleepboot tracht brandend schip te borgen. Londen: De Nederlandsche sleepboot Noordzee probeert het Fransche visschersvaartuig Quo Vadis dat brandende op de Noordzee rondzwalkt en het scheepvaartverkeer in gevaar brengt, op sleeptouw te nemen. Wordt opgehangen in de Alkmaarsche raadszaal. Gister is in de gemeenteraadszaal te Alkmaar het dezer dagen gereed gekomen portret van oud-burge meester Wendelaar, in tegenwoordigheid van alle raadsleden en hoofden van takken van dienst als mede van afgevaardigden van groepen van gemeen- tepersoneel aan den heer en mevrouw Wendelaar aangeboden. Nadat het vrouwelijke raadslid mei. Carcls aan mevr. Wendelaar bloemen in de stadskleuren had aangeboden heeft burgemeester Van Kinschot, do familie Wendelaar, welkom jzeheeten en daarna het woord aan den heer Wsterhof, den oudsten wethou der gegeven, die nog eens in het kort schetste wat mr. Wendelaar voor Alkmaar is geweest, om ten slotte, na hartelijke woorden te hebben gericht tot mevr. Wendelaar en de kinderen, van den burgemees ter, het portret met album van de gevers aan to bieden. Mr. Wendelaar sprak woorden van dank. Hij noemde het een voorrecht nog eens het woord te mo gen voeren in een zaal, waarin hij zoovele heerlijke oogenblikken heeft doorleefd. Spr. zou het zeer op prijs stellen, wanneer dit schilderij in Alkmaar kon blijven en een plaats in de raadszaal zou mogen vinden. Burgemeester Van Kinschot zeidc met het groot ste genoegen dit mooie geschenk in ontvangst te willen nemen. Spr. hoopte dat de geschilderde bur gemeester zich thuis zou gevoelen tusschen zijn oude collega's aan den wand. Op het schilderij zwijgt bur gemeester Wendelaar, wat eenitrszins vreemd aan doet, maar in Den Haag zal het Kamerlid Wendelaar nog veel voor zijn oude gemeente kunnen doen, waarvoor men hem hier van harte dankbaar zal blijven."

Schager Courant | 1934 | | pagina 2