Raad van Schagen. Uitvoering DE MOHDACCORDEON-CLUB CONCERT Marktberichten. BREEZAND. ZONDAG 16 SEPT. a.s. Vergadering van den Raad op Vrijdag li Septem ber 1934, des avonds kwart over zeven uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester; secretaris de heer A. C. Roggeveen. Afwezig is de heer Mr. Buiskool. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: 1. Het dossier betreffende de opheffing van de lijn Schagen—Warmenhuizen wordt hierbij aan den Baad overgelegd. De stukken betreffende do lijn SchagenVan Ewijcksluis zullen den Rand d©8ver langd in een volgende vergadering bereiken. De geldleening, voor den Noorder Stoomtramweg aangegaan, zal op 1 Januari a.s. per resto f 8000.— groot zijn, die voor de lijn Schagen—Van Ewijcksluis f8500.—. I)e jaarlijkschc aflossing van elk der lee ningen bedraagt f500.— 2. Er is bekend gemaakt, dat er gelegenheid be staat terreinen te koopen bij de ontworpen haven. 3. De rommel in het Heerenbosch is op aanzeg ging van de politie opgeruimd 4. B. en W. hebben zich met «le Directie van den Noordcrstooratramweg in verbinding gesteld voor het gelijk maken van den weg (de zoogenaamde „kluft") bij het voormalige station de Loet. 5. De sloot bij do Nieuwstraat tusschen de hui zen en liet perceel Kruit was ongeevecr 4 weken vóór do laatste raadsvergadering ook reeds uitge baggerd. Zij zal dezen winter in werkverschaffing worden uitgediept. Ten aanzien van de eerste mcdcdeeling merkt de heer Van Erp op dat hij het met B. en W. eens is, dat zonder aanzegging maar tot dc opheffing is be sloten met ingang van den winterdiensL Daaruit blijkt wel voldoende, dat dc heeren wisten hoe ver zo mochten gaan. Spr. zal nog gaarne dc bescheiden over de tram SchagenVan Ewijcksluis aan den Raad overgelegd zien. Do Voorzitter zegt toe, dat dit zal geschieden. Aan die opheffing zal wel niets te doen zijn, want als tot het graven van het kanaal wordt overgegaan, zou een kostbare brug moeten worden gemaakt en dat zal men hij deze ongunstige exploitatie-uitkom sten niet doen. De heer Van Nuland morkt op, dat B. en W. met geen enkel woord reppen over de vraag die vorig maal is gesteld of het aandeelenkapitaal terug te vorderen zou zijn. Van spr.'s kant meent hij die vraag ontkennend te kunnen beantwoorden. Dc Voorzitter zegt, dat die vraag alsnog onder de oogen zat worden gezien. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, betreffende goedkeuring raadsbesluit tot heffing van 135 opcen ten op do personeele belasting; idem heffing 80 op centen geniecntefondsbelast ing. De Commissie van Uitvoering van den Vleesch- keuringsdienst kring Barsingerhorn, zond verslag van do vergadering op 7 Augustus 1934. De heer Vnn Nuland merkt op dat blijkens dit verslag de heer Klauwers heeft medegedeeld, dat aan de gemeenten geen ontheffing meer zou worden verleend van de verplichting tot verbranden van de kadavers, terwijl die ontheffing nu toch weer is ver leend tot 1 Juli 1936. Dc heer J. J. de Vries rapporteerdo over zijn con trole over het Grondbedrijf 3e kwartaal 1934, zoo mede over bet Gem. Eierveilingbcdrijf 2e kwartaal 1934. T.a-v. dit laatste werd gewezen op een geboekt kasovcrschot van f0.?2 op 17 Maart en een geboekt kastekort op 5 Mei van f5.—, wHkc posten niet kon den worden opgehelderd. Gcwenscht werd geoor deeld dat dn losse nota's tevoren met een numme- rateur worden genummerd, terwijl rapporteur prefe reerde het gebruik van een boek met doorschrijf- zysteem. Voorts wordt in het rapport opgemerkt: Ontvangsten: Op nota's van de veiling voor particulieren wordt een kleine provisie in rekening gebracht. Van 1 Januari 1934 tot en met 14 Juni 1934 bedraagt dit f 128.94. Deze provisiebedragen zijn in bet kasboek geboekt onder bet hoofd „Verschil in rekening" en komen do veiling niet ten goede, daar ze als een schuld worden beschouwd en later opgenomen. Loonbetaling. Van aan het personeel be taalde loonbedragen was behoorlijko kwitantie aan- jMezlg. De directeur geniet behalve zijn jaarwedde voor extra werk een vergoeding. Deze vergoedingen be droegen over Januari tot en met Mei f39925. Con trole op de juistheid dezer bedragen Is rapporteur niet mogelijk. De heer Van Erp kan zich niet vereenigen met do regeling waarbij do directeur voor extra werk een zoo belangrijke vergoeding ontvangt. Hij spreekt er zijn verbazing over uit, dat de commissie van dc ÉDerveiling een dergelijke regeling maar hoeft laten loopen en niet eerder onder de nnndnrht van B. en W. heeft gebracht. Gezien de aanteekeningen van den Voorzitter op het rapport vertrouwt spr., dat B. en W. den toestand niet langer zullen bestendi gen. Do Voorzitter zegt, dat ook hij deze zaak niet in orde vindt, al wil hij er direct aan toevoegen dat hij hierin geen fraude van den kant van den direc teur ziet. De heer Mr. Buiskool komt ter vergadering. De Voorzitter vervolgt, dat toen hij het rapport las. hij blij was dat de gemeente een accountant heeft die zulko uitvoerige rapporten inzendt, ter wijl het Bureau van de Ned. Gemeenten zulke korte rapporten geeft weer niets In stond. Spr. heeft deze zaak in B. en W.-vergadering besproken en in han den gesteld van de commissie voor de Eierveiling. Het antwoord van die commissie heeft spr. ook niet geheel bevredigd, doch de heer Do Vries, als voor zitter der commissie zal het nader toelichten. Spe ciaal wat de overuren betreft, vindt spr. de regeling niet goed. Hij is overtuigd dnt de directeur goed en eerlijk zal opgeven welk extra werk door hem is gedaan, maar toch is het niet goed dat men aan zichzelf zijn overuren opgeeft. De heer De Vries zegt. dat èn de commissie, èn de directeur den toestand niet prettig vonden en aan het einde van hel jaar zal er ook een einde aan worden gemaakt en dan een post voor dat extra werk op de begrooting worden uitgetrokken. De heer Van Nuland vraagt, waarom of de com missie dan niet eerder mcdcdeeling aan den raad heeft gedaan. De heer De Vries wijst er op. dat toen de direc tour nog geen directeur was, hij als werkman in het bedrijf werkzaam was en bij zijn benoeming is ge zegd. dat hij dat zou kunnen blijven en op die ma nier een boterham zou kunnen verdienen. En die regeling heeft de goedkeuring van den raad verwor ven. Spr. geeft echter toe. dat de commissie eerder met het bezwaar aan die regeling verbonden bij den raad had kunnen komen. De heer Van Nuland merkt op dat hij indertijd reeds gewezen hee/t op dezen verkeerden toestand, terwijl de heer Van Erp zegt, dat ook hij reeds toen gezegd heeft, dat dit niet de juiste manier is. Spr. staat echter nan de zijde van don Voorzitter, waar deze oordeelt dnt fraude uitgesloten is. Toegezegd wordt dat ook aan de overige opmer kingen in het rapport vermeld, aandacht zal worden geschonken. Over do controle der administratie van de I.lcht bedrijven, tijdvak 20 Maart tot 8 Aug. 1934, rappor teerde de heer K. Roggeveen: Blijkens het rappor' waren ecu paar kleine ver schillen geconstateerd en gaf rapporteur enkele wenken van practischen aard. De algeineene indruk over dc administratie is gunstig te noemen. Naar aanleiding van dit rapport was een schrij ven ingekomen van den waarnemend-administrateur der Lichtbedrijvon, waarin deze het ontstaan der ge constateerde kleine verschillen toelicht en inzake (ie overige gemaakte opmerkingen zijn oordeel mede deelt. De heer Van Erp vindt het niet juist dat de waarnemende administrateur geen aandacht had geschonken aan een creditnota ad 48 cent van de firma Wilson. Spr. vindt dat voor een gemeente een bedenkelijke wijze van zaken doen. Toegegeven wordt dat het niet juist was, maar het bedragje is inmiddels betaald. Zonder licht B. en W. stellen voor aan het verzoek van den A.N.W.B. en dc K.N.A.C. tc voldoen en vast te stel len dc volgende verordening: De Raad der gemeente Schagen, gelet op dc artt. 16 en 22 van het Motor- en Rijwielreglement: Besluit: tc bepalen dat motorrijtuigen tusschen een half uur nA zonsondergang en een half uur vóór zonsopgang op een openbaren weg, gelegen in de bebouwde kom dor gemeente, voor zoover deze weg is voorzien van openbare verlichting, mogen stilstaan zonder inacht neming van het bepaalde in art. 16, eerste lid van het Motor- en Rijwielreglement. Do beer Van Nuland verklaart zich tegen dit foorstel, omdat hij vreest, dat er ongelukken zullen somen. De heer Orsel wijst in 't bijzonder op het feit, dat een auto dikwijls tegen de huizen op het trottoir wordt gezet en daarom gaat spr. met het bezwaar van den heer Van Nuland accoord. De heer Mr. Buiskool meent, dat in de gevallen door de heeren Van Nuland en Van Orsel bedoeld, do betrokken automobilist toch strafbaar is. Spr verklaart zich voor het voorstel van B. en W., de oude toestand heeft ook nooit aanleiding tot moei lijkheden gegeven. De heer Van Erp zegt. dat al9 auto's op het trot toir worden gezet, daartegen opgetreden dient te worden. Ook de heer Schoorl verklaart zich voor het voor stel van B. en W. en wijst op do practische bezwaren wanneer b.v. de doktoren In verlichte straten toch hun auto's verlicht moeten hebben. Het voorstel van B en W. wordt aangenomen, te gen stemden de heeren Van Nuland en Van Orsel. Renteverlaging van geldleeningen. Burgemeester en Wethouders bieden den Raad aan een ontwerp-bcsluit tot verlaging der rente van geld leeningen. Hierbij wordt opgemerkt, dat deze rente verlaging voor 1935 een besparing zal opleveren van f462.40 per jaar, gespecificeerd als volgt: f 10680.— verminderd Y? t 53.40 f24800.— vermindering J/2 f124.— f 57000.vermindering Yz% f 285. Totaal f462.40 Bij de behandeling van dit voorstel wordt dooy den heer Schoorl gewezen op een der voorwaarden die do Kamper Nutsspaarbank stelt, nl. dat voor het verschuldigde bedrag obligaties met coupons zul len moeten worden genomen. Bij do bespreking wordt do mogelijkheid geuit dat bedoeld wordt een promesse of accept en in dat ge-u val zouden de kosten daaraan verbonden, de rente besparing te niet doen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen^ evenwel met de restrictie dat t.a.v. de Kamper Nuts spaarbank niet bedoeld wordt een promesse of ac cept. Rekeningen over 1933. Aan de orde is de voorloopige vaststelling der gemcenterekening en de rekeningen der bedrijven over 1933. Do commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Bakker, Schoorl en Stam had een tweetal op merkingen: le. dat aan een bevelschrift geen nota was ge hecht en beoordeeling van de uitgaaf daardoor niet mogelijk was; 2e. dat op een bevelschrift als voldaan werd ge stempeld: Voor den Staat der Nederlanden, hoe wel dit een betaling betreft wegens buitengewone aflossing op een geldleening aangegaan met de N.V. Bank voor Ncdcrlandsche gemeenten. Dc woorden „Voor den Staat der Nederlanden" behooren te ver vallen. B. en W. antwoordden: le. dat aan het bedoelde bevelschrift geen nota behoeft te worden gehecht, omdat het niet een le vering aan do gemeente betreft; 2e. Deze opmerking juist was. De woorden: „Voor den Staat der Nederlanden" zijn op het bovelschrift doorgehaald. De gemeenterekening sluit wat den gewonen dienst betreft, in ontvangst op f3008S6.16, in uitgaaf op f289.804.73, batig saldo f 11081.43; de kapitaaldienst in ontvangst op f8575327, in uitgaaf op f 100883.51, nadeelig sajdo f15130.24. De rekening van het electriciteitsbedrijf met een batig saldo van f 2950.21%, die van het gasbedrijf met een batig saldo van f 2024.84, van het grondbe drijf met een nadeelig saldo, bij te schrijven op de boekwaarde der gronden, van f 4327.44. De rekening van de Eierveiling gaf een verlies- saldo aan van f521. De rekeningen worden op deze cijfers voorloopig vastgesteld. De exploitatie onzer Middenstandswoningen, B. en W. stellen voor: le. van de Schager Handeldrijvende- en Indu- strieele Middenstandsvereeniging 15 obligaties a f200.— over te nemen; 2e. het exploitatie tekort over het jaar 1933—1934 ad f 1524.86 voor rekening der gemeente te nemen, onder voorwaarde evenwel, dat de woningen niet mogen worden verhuurd beneden het bedrag, dat noodig is om de exploitatiekosten to dekken, tenzij met toestemming van B en VV. Den heer Mi. Buiskool is opgevallen dat B. en VV. do tweede mogelijkheid hebben aangegrepen en niet de eerste mogelijkheid, het van gemeentewege in exploitatie nemen van de woningen, omdat gemeen telijke exploitatie duurder zou zijn. dan exploitatie door particulieren. Spr. vrnngt naar de motieven hiervoor en meent dat deze uiting voor sommige leden wel als een disqualificatie zal worden opge komen. De Voorzitter zegt dat bij gemeentelijke exploita tie het beheer toch altijd duurder is, bij de gemeen te klopt men toch eerder aan voor herstellingen enz. De heer Schoorl zegt dat men hij de bestudeering van al de stukken deze zaak betreffende, het gevoel heeft in een labyrinth te zijn aangeland. Ged. Sta ten geven In overweging niet-ultgegeven obligaties over te nemen, terwijl ln de kop van het voorstel staat vermeld, dat wordt voorgesteld een geldlee ning te sluiten. Dat zijn 2 geheel andere dingen. Bij de middenstandsvereeniging za' de bedoeling voor de obligaties van de huurders terug te nemen, omdat de uitgifte van de obligaties als een bezwaar voor verhuren der woningen wordt gevoeld. Ged. Staten noemen echter het overnemen van niet-uitge teven obligaties en dan zullen de huurders der wo ningen er dus niet mee gebaat zijn. Wat Is nu de bedoeling van B. en VV.. aan d<» eeniging een vaste geldleening van f 3000 te ver strekken, en 15 obligaties ln onderpand ontvangen, of 15 obligaties te koopen. De Voorzitter zegt dat inderdaad de kop van het voorstel niet juist is; de bedoeling is de obligaties over te nemen, wat dus van de gemeente een effec tenbezit zal worden. De heer Mr. Buiskool wijst erop dat als de wèl uitgegeven obligaties worden overgenomen, de mid denstandsvereeniging er niet mee word» gebaat en het kan dus niet anders de bedoeling zijn. dat niet-uitgegeven obligaties worden overgenomen. Dan evenwel worden de tegenwoordige huurders, bezitters van obligaties, niet geholpen. Uitvoerig wordt over deze kwestie gediscussi eerd. en tenslotte wordt op verzoek van den heer Mr. Buiskool overgegaan tot geheime zitting. Na heropening deelt de Voorzitter mede. dat ge hoord de besprekingen in comité. B. en VV. hun voorstel intrekken en in de volgende vergadering met nadere voorstellen zullen komen Verruiming verkoopgeleqenheld op Zondag. Op grond van de door belanghebbenden on de overgelegde staten geuite wenschen. en de door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, de Schaper Handeldrijvende- en Industriecle Midden standsvereeniging en de R.K. Middenstandsvereeni ging „De Hanze", alhier, ingezonden adviezen, inee- nen Burgemeester en Wethouders den Raad te mo gen voorstellen het bijgevoegde ontwerp besluit vast te stellen. een besluit te nemen, waarbij de raad verklaart, dat de buitengewone omstandigheden voor onze ge meente aanleiding geven tot verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag, ten behoeve van de in de wet van 27 Juli 1934 genoemde winkels. Allen voor. BENOEMING VAN EEN ONDERWIJZERES AAN DE U.L.O.-SCHOOL. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor met ingang van 1 September 1934 tot onderwij zeres aan de openbare school voor U.LO. te benoe men Mej. P. A. Visser, thans tijdelijk aan genoemde school werkzaam. De lieer Mr. Buiskool herinnert aan de quaestie te Wijdenes, waar de raad niet accoord ging met do voordracht van één persoon en waar toen B. en W. tot benoeming z.ijn overgegaan. Het is daar een appelgeschiedenis bij de Kroon geworden. De Voorzitter zegt dat in bijzondere gevallen met een voordracht van één persoon volstaan kan wor den en blijkens het ontvangen telegram gaat de Inspecteur er mee accoord. Mej. Visser wordt met algemeene stemmen be noemd. Alles vertellen, niet de helft. Bij de rondvraag zegt de heer Bakker dat als men staat ingeschreven en er komt een werkgever, die je in dienst wil nemen, de ingeschrevene verplicht is bij den werkgever te werken. Spr. zegt dat dit is voorgevallen met den werkgever Oskam of Bos- kom, die iemand 14 dagen liet hooien voor 20 cent per uur. Toen die 14 dagen om waren, werd den werknemer gezegd dat hij bij den schoonvader van den werkgever in de Zijpe te werk gesteld kon wor den. De werknemer was bereid daarheen te gaan. maar niet te hooien voor 20 cent per uur. Hij wilde een loon hebben in overeenstemming met den af stand en met de werkzaamheden. Spr. acht het hoogst onredelijk dat op deze wijze misbruik ge maakt wordt van de verplichting voor de werkne mers om als men ingeschreven staat als werklooze, het aangeboden werk te accepteeren. De man is toon geschorst en heeft zonder werk rondgeloopen, zonder ccnigen steun en is thans uit de gemeente. Spr. gelooft niet dat het de bedoeling van de ar beidsbemiddeling kan zijn om de menschen te ver plichten buiten de gemeente dergelijk werk voor zoo'n loon te accepteeren, en spr. hoopt dat de Voor zitter naar deze zaak een onderzoek zal willen in stellen, en dat zooiets voortaan voorkomen zal wor den. Het loopt de spuigaten uit. De Voorzitter zegt dat de heer Bakker het geval maar voor de helft vertelt. Er is veel meer gebeurd. De heer Bakker: Dat weet ik. De Voorzitter: Als U dat dan weet, moet U dat er bij vertellen. Spr. deelt mede dat de betrokken werknemer niet had meegedeeld dat zijn vrouw bij iemand werkte en dat niet bij zijn inkomsten had opgegeven. Dat was heel verkeerd en dat is o.a. de reden van zijn schorsing geweest. Die werknemer is ook geweest bij den werkgever van zijn vrouw en heeft getracht dezen over te halen te zeggen dat zijn vrouw alleen voor de kost bij dien werkgever werkte. Dat alles is gerapporteerd en toen heeft de Inspecteur van de werkverschaffing hem zelfs de finitief ontslagen. De heer Van Nuland: Dus wat de heer Bakker vertelt, is niet alleen de reden van de schorsing geweest. De Voorzitter beantwoordt deze vraag bevestigend Wat de man gedaan heeft is zelfs strafbaar. Als spr. procesverbaal had opgemaakt, zou hij een leelijke pijp hebben gerookt, maar spr. vond dat de man al genoeg gestraft werd. De heer Van Erp zegt dat toevallig hij de werk gever van die vrouw was. Spr. was er verbaasd over dat de man van hem verlangde een dergelijke ver klaring af te leggen en spr. heeft er den Voorzitter dan ook van op de hoogte gebracht. Spr. wijst er op dat er tegenwoordig zooveel menschen zijn die zoo graag wat willen verdienen en tegenover andere menschen handelde deze man dan ook niet demo cratisch. De Voorzitter vindt het niet goed, dat de heer Bakker de helft maar vertelt. De heer Van Erp zegt dat als spr. niet aan de wenschen vnn dien werknemer voldeed, de vrouw dan onmiddellijk zou vertrekken. Het spreekt van zelf dat spr. zich niet aan die bepalingen wilde on derwerpen. De heer Mr. Buiskool lachend: Ik denk dat het de bedoeling van den heer Bakker was om eens goed In het daglicht te stellen dat zooiets niet mag. De heer Van Erp vond het loon van 20 cent wel bijzonder laag. De heer Voorzitter: Misschien is rekening gehou den met de capaciteiten. De heer Bakker zegt, dat hij het rechte van de zaak niet te weten kon komen, maar spr. wijst er nog eens op dat men t.a.v. het loon misbruik maakt van de verplichting, het aangeboden werk to accep teeren. Het was een loon beneden den Wieringei- meerprijs. De heer De Vries merkt op dat de heer Bakket echter de arbeidsbemiddeling in gebreke stelde. De heer Bakker vraagt of de baggerregeling weer zal worden ingevoerd en waar deze reeds ingevoerd is, vraagt spr. of dan hij het slootwerk de wacht- week niet kan vervallen, omdat in dien tusschentijd de boel onder water loopt. Door den heer Blaauboer wordt opgemerkt, dat bij de baggerrregeling geen wachtweek is gesteld en wat het slootwerk betreft, het geval da» de heer Bakker noemt zal slechts enkele menschen betref fen, B. en W. zullen vragen de wachtweek te doen vervallen. De heer Van Nuland vraagt of spoedig het rapport van de commissie van het G.E.B. en van het P.E.N, in openbare veragadering zal worden behandeld. De Voorzitter deelt mede, dat commissie en ver tegenwoordigers van het P.E.N. een conferentie hebben gehad en besloten is, niet meer een rapport uit te brengen, doch te volstaan met een schrifte lijke bevestiging van deze bespreking. Die schrif telijke bevestiging is nog steeds fna 4 weken) niet ontvangen, wel een brief die niet ter zake diende. B. en W. hebben het plan daarna met het dossier in den raad te komen. Hierna volgt sluiting. EIERVEILING SCHAGEN, 13 Sept Aangevoerd: 55000 kipeieren: 56—58 Kg. f 3.40— 3.50, 58—60 Kg. f 3.50—3.70, 60-62 Kg. f 3.50—3.70, 62—64 Kg. f 3.70—4, klein f 220—2.30, 900 Kg. eend eieren f 220—2.40. ALKMAAR, 14 September 1934. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 1642 II.L.'s aangevoerd, als: 114 HX. rogge f 88.25, 290 H.L. gerst f 5.25—6 en gerst chev. f 66.60, 576 H.L. haver f 6.256.60, 28 H.L. boonen. w.o.: bruine (oude) f 14 en nieuwe f 20. citroen- (oude) f 12 en nieuwe f 18; 80 H.L. karwijzaad f 18.8019.50; 21 H.L. blauwmaanzaad f 17—1825; tuinbooncn f 7 en 583 Hl. erwten, w.o.: kleine groene f H—10. groene groote 1 14—20 en gelezen f 10.50; grauwe f 18 -33, vale f 17—22 en platte vale erwten f 25—26, alles p. 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 14 Sept Aangevoerd 72 stapels kaas, zijnde 125.000 Kg.: fabriekskaas kleine f 2020, id. commissie blank f 19, boerenkaas kleine f 20, idem commissie f 24 per 50 Kg. Handel matig. AMSTERDAM, 14 September. Aardappelen: Zeeuwsche Bonten f3.76—3.80; Blauwen f 3.70—3.80; Eigenheimers f 3.56—3.65; Eigenh. poters f33.10; Blauwen poters 13—3.10; Bonten po ters f3—3.10 per 70 kg.; IJpolder Eigenheimers f5— f5.40; bl. Eigenheimers f5205.60; Andijker Blauwen f5—5.20; Bonten 1526—5.60; Anna Paulowna Zand f56; Hillegommer Zandaardappelen f56; Drent* sche Eigenheimers f4—520; Noordh. f5—520; bl. Ei genh. 15205.60 per 100 kg. WARMENHUIZEN, 14 Sept. 2250 Kg. gele nep 1120—2.40. 2650 Kg uien fl.30— I.60, id. drielingen f0.70. id. grove f 220. 12800 Kg. witte kool fl1.20, 230 Kg. slaboonen f6.908.80. WINKEL, 15 Sept. 1934. Appelen f 1—6, peren f 1.—6, pruimon f38, drui ven f13—14, tomaten f 1.46—3.50, augurken f2—5, slaboonen f2—4.50, snijboonen f27, kool f 1—1.50, aardappelen f 1.50—220. uien fl2, Bloemkool f6— 8, andijvie f2—2.50, meloenen 19—14, komkommers f 1—1.30. wortelen f24. ALKMAAR, 14 Sept. Aardappelen f 4.20, gele kool f 33.60, bieten f 1.60 2.60, roode kool f 12.50, uien f 1.10—2.40 per 100 Kg., aardbeien per doos 12—16 cent; andijvie f 0.50 2.50, bloemkool I f 5.508, Ilf 2—4, groene kool f 14.50, kropsla f 020—320, knolselderie f 220, komkommers f 1205.50, meloenen f 610, perzi ken f 5—10 per 100 stuks, appelen f 28.50, augur ken f 18.50, druiven f 9—16, peren f 29.60, prui men f 48, snijboonen f 3—10.50, tomaten f 1—2.50 per 100 pond, prei f 2202.80, selderie f 0.501.10, wortelen f 1.50—6 per 100 bos, postelei 1018 ct, spi nazie 16—79 ct. per bak, slaboonen f 0.80—1.45 per HELDERSCHE EIERVEILING, 13 September 1934. Aangevoerd: 23915 kipeieren: 4851 Kg. f 2—2.40, 52—54 Kg. f 3—320, 52-57 Kg. f 3-3.40, 58—60 Kg. f 3—3.50, 61-63 Kg. f 3.40-3.50, 64—67 Kg. f 3.60- 3.70, kleine eieren f 1.80—2, 730 eendeieren f 1.55— f 2. alles per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 15 September 1934. Aanvoer: 2500 Kg. aardappelen: Bevelanders f 3— 3.10, bl. eigenheimers f 3.70—3.90, 35000 Kg. uien f 1.30—2.50, drielingen f 0.80—1.10, gele nep f 1.90— 2.10, 800 Kg. peen f 120, 2500 Kg. slaboonen f 4.60 7.40, 300 Kg. snijboonen f 2—7.60, 4500 Kg. bieten f 0.602.40. 15000 Kg. roode kool f 1—2.70, 90.000 Kg. witte kool f 0.60—1.40, 1600 Kg. gele kool f 1.80—2.10, 1500 stuksbl oemkool f 3.406.10, 2e soort 1.50—1.90, 3000 Kg. tomaten: A f2. B f 2.10. C en CC f 2. NOORDSCHARWOUDE. 15 September 1934. 15800 Kg. aardappelen, r. duken f 1.10—120, eigen heimers f 2.602.80, bl. dito f 3.304, bl. aardappe len f 3.80, 53800 Kg. uien f 0.90-1.60, drielingen f 0.80 —0.90, grove f 2—2.20, gele nep f 1.802, 500 Kg. peen f 0.80. Spercieboonen 38.10. snijboonen 33 80. kroten 0.801.80, roode kool 11.60, witte kool 0.60—1.30, gele kool 1.40. J ZONDAG 18 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Hoogwoud, geen dienst, wegens ongesteldheid. Anna Paulowna Zondag 23 September van „De Tango", Dir. de heer J. Geluk, in de zaal van den heer W. KOSSEN. Met medewerking van: DAAN POOL en TOMMY BOUMANi' Entrée 50 ct plus bel. Gelegenheid tot plaatsbespre ing k lft ct bij KOSSF.X, waarbij evens de cntr.ta v »!daan moet wor ten. HET BESTUUR. in de Muziektent van „CONCARIA", van 6—7.30 uur. Na afloop BAL bij JAC. BORST. Bij ongunstig weer in de zaaL Ondcrgeteckcnde beveelt zich be leefd aan voor het OPKNAPPEN DER HORENS bij de koeien. Jb. DE BOER, Vee knipper. Verlaat 98. Oude Niedorp. Te huur gevraagd: Een prima vrachtwagen beschikt voor vracht- en veever- voer, met recht om hem te koopen Brieven met omschrijving aan het Bur. van dit blad onder no. 856. °e!ardeerde lever 15 ct per ons Rollade 18 cl. per ons Hear. \'ke versche Metworst en Leverv. c ~z\, JAC. KUIPER, Loet, SCHAGEN. Te koop: Eenlge partijtjes TULPEN EN IRISSEN, leverbaar en plantgoed, bij E. v. d. VLIET, Oudesluls. Te koop: CAFé „DE VIERSPRONG" om te sloopen, zeer geschikt om op nieuw op te bouwen voor andere doeleinden. P. BOTMAN, Nieuwe Niedorp. Te koop gevraagd: EEN BOET, geschikt voor veestalling. G. BLEE- KF.R, Eenigenburg, Post St Maar ten. Gevraagd, tegen 1 Oct. a.s. EEN DIENSTBODE, niet beneden 18 Jr., voor dag en nacht Adres. B. DE VRIES, Zand- vaart 45, Breezand. Aanmelding vóór 12 u. of na 5 uur. Te koop: 1 DRIEWIELER met 3H p.k. A.J.S. MOTOR, onverwoestbaar, zonder laadbakje. N. KAMP. Schagen. Voor part. 1 ARIëL, 5 P.K. zijklep, 1931, Boschhoorn, Duo. nieuwe ban den. ziet er uit als nieuw. NIC KAMP, Schagen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10