De Brabantsche Brief Mushalong Raad Callantsoog. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct van Dré. UI venhout, 11 September 1934, Menier, Veur 'n week of drie ge lojen, as ik begon aan deuze serie van karakter tiepkes, dan heb ik oe ge schreven g'ad over den Huib, voluit: Hubertus de Visser, die 't zoo bezon- dor ver brocht in de wea reld, omda z'n Karlieneko da wilde. Omda z'n Kar lieneke daarveur zurgde, daaraan werkte en veural omda zij daar veur werken liet! Daar zijn veul Karliene- kes, heb ik toen beweerd, evengoed a9 er veul Huiben zijn. Maar daar zijn evcnveul Steffen Schabloon en Ridders Kees, die 'k al beschreef in deuze rij. En Antonio's, de neven, as waarvan Kar- lieneke heur eigen bediende! 'k Gu nog verder. Ge kent ze. in oew eigen krin- poske. In oew eigen durp of stad, in oew eigen per- vincie en land. Maar denk nooit: deus figuren zijn speciaal Brabaunders! Of Nederlanders. Arni- co, ze tieren ievcraans ter weareld. Ze zijn: in ternationaal. Alleen in Fraankrijk zijn veul meer Huiben-oud- mmisters, dan hier raadslejen. Ok. al zijn ze maar acht dagen minister gewiest. Da'» sjuust genogt veur 'n levenslaank pensioen. Maar daar punt 't, nou nie om! 't Gaat hierom: daar zijn heel veul van deuze tiepkes en as ge 't nie zekers weet: kekt dan maar naar do geregelde stijging van oew belastingpain- pieren! Nceë, ik verkoop gin smoesjes. Wa'k daar allegaar mee zeggen wil. Da po nie perbeeren hoeft, om uit te zoeken wien ik op 't. oog heb g'ud,, bij do beschrijving van den een of nanderen tiep. Waant us ge donken zou, hij woont bij me in de straat, dan zou 't best ineugelijk zijn, dat io woonde, op den Boulevard Joffre tin de hoop, dat er naar deuzen generaal 'non boulevard vernoemd is, in Parijs. Maar da zal wol: op die manier blijft 't (soep)-pot je kokend .1 En wat is nou toch wea- rcldpolitiek zonder 'non oorlog in 't veuruitzicht? Kouwe soep! Dëèr! Dan zou er werendig aan poli- tiek 'i zout in de pap nie te verdienen zijn. Terwijl sjuust Genogt!) Veur ik nou verder dwaal van m'n chapiterke, stel ik oe hierbij veur: don WelEdclZcergeleerden Hoer Dr. Bas van Dorp lk zot hier zijnen naam en titel d&ftrom voluit, ontdat Bas 't zelf nooit deel lias „dokterde" in 'n heel aander vak, dan waar ie „Dr" in was. Bas had 'non geest zoo scherp en spulsch, dat aan- dcrcin hum nie volgen kosten. „Echte" doctors namen Bas dat kwalijk, waant Zuilie hadden er veul te veul geduuvel meo g'ad om „Dr." iL* worren.. dnn da ze 't goed vonden, om Bas zoo slordig mee zijnen titel i« zien omsprin gen. VettraT «te h die „Drs." schreven, da zijn de aanstaande doctors, die 't nooit worren die had den aan Bas heelegnar de smoor gezien. Maar Bas wist da nie! As ie 't geweten had dan had ie sjuust eender gedaan. Zoo was Ba* Kost ie nie verhelpen. Zijnen geest was dartel, spulsch en vlug as 'nen jongen, gezonden rashond. Ilij liep er zelf achter na. Alle kaanten op, die zijnen geest uitdartelde. Bas was ginnen vechter, 't Ging hum allegaar te gemakkelijk uf. Z'nen kop stond naar den lach. Bas tcugenkomen op 'nen kwaaien dag weer, was de zon zien! Ok was ie te groot, te forsch om te vechten Al leen kleine kcareltjes vechten altij Die vechten heel d'r leven, om te meten. 'k Had om mijnen erft 's 'n kriclhaantje. Zo'n parmantig, fier krielhaantje. En da kricleke vocht, vocht, ollee, hij zette heel m'n hok met. zestig kiepen op stelten. De groote hanen hadden gin rust. En zóó hadden ze 'ui dn erft over gejaagd, over ge róld. zóó hadden ze m weggesmeten, zóo zat ie weer boven in den nek van 'nen grooten haan, met z'n veeren uit malkander gezet en bcgost ie op- nuuw. Net zoolaank tot Trui 'm den nek omdraaide, plukte en in den soep dce Haar genogt alweer over da krieleke. Bas! Bas schilderde. Prima! Zóó goed dat de schil ders de pee kregen aan Bas. Bas schreef ok! Goed FEUILLETON. door GCORGE GOODCHILD. 4. Onderwijl was hot voorwerp van dit gesprek be zig een geblesseerde hondenpoot te verbinden huiten zijn blokhut. Zooals gewoonlijk, was hij in een vroolijkc stemming, doch hij was zich bewust van een zekere hartepiju van binnen. Die vervoerskwos- tio had meer voor hem betcckend, dan dc meeste menschen wel wisten. Niemand, dan hijzelf, kende zoo goed de gevaren van de verschrikkelijke route, welke hij gedurende de afgeloopen tien jaar, maand na maand had doorloopcn. Wie van hen kon weten, «lat, hij meer dan één gelegenheid, hij gedacht had, «lat hij Lavendou nooit zou bereiken. Alleen in de bitterkoude wildernis, was er niemand, waarmede, hij kon praten. Hij had de gewoonte aangenomen tegen zijn bonden te spreken, zijn opgekropte ge voelens op die wijze lucht tc geven. Jaren geleden had hij een metgezel gezocht, doch het bleek dezen te zwaar, en na twee tochten maakte dc kerel zieh uit de voeten. Was 't een wonder, dat zulk een man ontspanning zocht na zijn terugkomst in het kamp? Het groot ste deel van zijn natuurlijke uitbundigheid word door het meerendeel toegeschreven aan dronken schap. In verhand hiennede werd. elke twist, waar in hij gemengd was, op zijn rekening geschreven. Mnar «lat kon hem niet vee! schelen. Hij had nog zijn honden en dc prachtige, frissche lucht der her gen. Daarenboven was hij met een wonderbaarlijke gezondheid gezegend. In zijn gehocle leven was hij nog nooit ziek geweest. „lk had misschien als een viervoeter moeten ge boren worden" peinsde hij. „Ik geloof, dat ik «laar meer van heb. en in ieder geval begrijp ik ze oetcr dan de tweeheenigen. Houd je kalm, jouw dwaas schepsel!" Dit tegen den hond. die een poging deed om weg tc komen. Toen dc poot verbonden was, genogt om 'm gin kaans te laten krijgen bij de „be roemde" critici! Bas dee aan wetenschap. Doctoreerde en schee er uit, waant zoo was Bas. Bas wierd eindelijk vorliefd. Eindelijk! Waant hij had eigenlijk nog gin tijd g'ad veur de liefde. En toen ie dat aanpakte, deed ie 't ok goed. Deuzen reus wier tot over z'n ooren verliefd op 'n schoon, 'n heel schoon wefke, da vol maakt van schoonheid was. Bas wier nog gelukkiger, dan ie altij was gewiest en op 'nen avond stak ie allebei zijn knusten in zn zakken, dat de bretelknoopcn van z'n broek afspron gen en hij begost 'n uur op en neer te loopen deur zijn studeerkamer. Hij zou 's even uitpuzzelen, hoe ie in kortsten tijd veur zijn toeteloeriske 'n prach tig huiske bij mekaar gewerkt had, 'n mooi leven, waaraan niks ontbrak en 'n toekomst zonder zur- gon. Da zou ie 's „even" doen, waant Bas dee alles „oventjes gaauw". Twintig keeren zakte z'n broek af, dan trok ie ze weer op en Bas ijsbeerde, ijsbeerde, en docht alle gaar aan z'n toeteloeriske, dat ie op kost frèten van liefde. Eindelijk gong ie zitten aan z'n bureau, pakte pen eb pampier en schreef aan z'n Moeder 'n brief van twintig kaantjes over de schoonheid van z'n hartelapkc. Ileelegaar onderaan schreef ie nog: „P.Ü en ze heet. Annie". Da ze Annie hielte. was 't eenige wat z'n Moeder den aanderen dag toen wist, maar Bas wist er zelf ok nie veul méér van. Bas trouwde. Moeder was er nie heelcgaar ge rust op, maar Bas lachte heur bezurgdheid weg, gooide z'n „moeke" in de locht, vong zo op, kuste ze en zee: „schat van n moeke van me, as ik mee Onslievrouwkc bij oe thuiskwam, zouwde gij nog be zorgd zijn over oewen Bas!" Moedor lachte, met twee dikke tranen in d'r oogen en daankte Unzcnlievenheer veur 't bezit van beuren Bas, dien zo nouw af moest staan uan Annie. Ze bad veural, dat Bas ,,'t goed treffen mocht", waant hij was geboren veur t geluk. Ongeluk zou 'm kapot maken, zoo groot en zoo sterk as ie was, wist moeder. Bas was al 'n boel tijdje getrouwd, as ie zo'n bietje van z'n Anneke weten ging. Anneke was ja- loersch. Veul jaloersch. Bas lachte erom. \Va zou Bas aónders doen? Bas had er nou eenmaal 'n ge woonte van gemokt, om èlle inoeilijkliedens weg to lachen. En nou heb ik daastraks wel gesproken over Bas' vijanden. Maar hij had ok veul vrinden. Ik heb nooit 'nen mcnsch gekend, die zooveul vrinden en vijan den bezat. Ok had ie vijanden, die hij as vrind beschouwde. Waant Bas, moe al z'n talonten en geleerdheid, Bas was 'nen slechten menschenkenner! Dat kwam, om dat ie dee, as bijna alle menschen doen: hij dochï dut iedereen was, as hijzelf! En Bas z'n soort is maar 'n klein soort. Dus Bas vergiste z'n eigen dikkels. Toen ie z'n eigen niet meer vergiste, was ie te oud geworren, om nog veurdecl te hebben van die wetenschap. Anneke was stapelgek op hcuren Bas. Maar veur al jaloersch. (Heb ik «la al gezegd? 'k Zal 't nog wel 'n paar keeren zeggen!) Ok had Anneke het hoog in heur wapens. Alleen 'nen kearel as Bas was dan ok in staat, om Anneke te voldoen. Waant ze zag heel goed, dat heuron Bas boven allen uitstak. Ok boven de lui, die 't verder brochten in de weareld dan Bas. Anneke wier dus trotscher! Omkleedde heur schoonheid mee grooten smaak en Bas betaalde gèren. Waant da was vrimd met Bas: hij verdiende altij wat noodig was. Zonder berekening, zonder moeilijk heid; maar daar bleef nooit over. Daar zurgde An neke patent veur. Bas kost leven van 'n tientje in do week. En duurder was io ok nie! Maar Anneke had veul noo dig. Bas verdiende 't lachend, gaf 't lachend weg aan z'n „gekke wefke" zoo as ie ze noemde vnnweuge beuren jalouzie en Anneke gaf 't allegaar lachende uit, waaraan -j wist ze zei vers nie» Bas wier zoo ge wend om alcs weg te geven, dat ie gunnen gulden meer op zak droeg. Bovendien had Anneke 'm wel verweten, dat ie zoo grif z'n geld weggaf en daarom vond Bas 't goed, weinig op zak te hebben! As Anno- koke 't zee, die zooveul „verstaandiger" was, dan hij, dan was 't zekers waar, docht Bas. Maar Bas moest veul harder en veul geregelder gaan werken, 't Leven wier duurder, veul duurder. Dc meiden, de auto, het groote huis en Bas, had nie in de gaten, dat ic dikkels zelf z'n schoenen poet ging hij de blokhut weer binnen, en begon de boel - op te ruimen, want hij had een groot zwak voor zindelijkheid. Toen hij klaar was, ging hij naar de stad. Gedurende dc volgende week was het stadje vol vun Mushalong. Het gerucht ging, dut hij vanaf zijn terugkomst voortdurend dronken geweest was. dat hij tweemaal gevochten had en nniuurlijk beide keeren oen gemakkelijke overwinning behaald had, dat MacBridc een groote vordering op hem had, en «lat het zeer te betwijfelen was. of deze zijn geld zou ontvangen. Er was een zweem van waarheid in dit alles, doch het was honderdvoudig opgebla zen. Toen kwam er weer iets nieuws. Mushalong had een baantje aangenuiuen. Niet iets gewoons, mnar iets, dat geschikt was voor zijn speciale talenieu. Ogle, die hem in dc nabijheid \an zijn blokhut ont moette, ondervroeg hem daarnaar. „Is het waar, dat je op stap gaat,, Mushalong?" „Nou of dut waar is." „Ik ben blij zulks te hooren." „Waarom?" „Wel, ik ben blij, dat je nu een heelen tijd wat te doen zult hebben.'' „Merci. Ik moet voor gids spelen voor een expe ditie of voor één of ander vacantieuitstapje. Ik heb nog niet kunnen ontdekken, wat het eigenlijk is. In ieder gevnl vertrekken wij over drie dagen. Het gezelschap komt 's morgens met den eersten trein, en dan trekken we den volgenden dag noord waarts." „Ik hoop, dat het voorspoedig gaan zal." „Ik ook maar ik betwijfel het." „Hoezoo?" „Er is een vrouw hij. Ieder gezelschap, dat nnar het noorden gaan wil. en zich allerlei ongemaknen moet getroosten, moest heter weten dan vrouwen mee te slcepen. Het beteekent, «lat een kerel niet in sfaat zal zijn zich uit te drukken, zooals hij van na ture dat wenscht te doen. Hoe het ook zij, het zal mij den dood niet aandoen." Het was alles geregeld langs den particulieren telefoondraad, welke de mijnen in verbinding hield tnct het kantoor tc Nipping. Mushalong wist niets van de menschen, waaruit het gezelschap bestond, uitgezonderd, dat er drie mannen en één vrouw waren, en hij was eveneens onwetend omtrent het doel, dat beoogd werd. lVnnimore had hem aan ste, hij droeg altij 't zelfste paar tot 't versleten was; dat ic zelf zelden gebruik mokte van de auto en dat z'n groote huis altij leeg stond Waant Anneke was kollessaal jaloersch. Bas werkte, had gin vrinden nóódig en leefde in z'n studeerkamer, aehter-boven. Bas veraanderde. Wist ie nie. Lachte minder. Wist ie nie. Bas had en zag gin vrinden meer. Docht ic nie bij. Bas werkte. t Werk was zwaar. Waant d'n grooten Bas had z'n vijanden overgehouden. Die bleef ie bezitten. Nou en dan las ie in de kraant dat Jan, Piet of Klaas, deur hum nooit scerjeus genomen, weer ge noemd wier, hoogerop kwam en soms las ie, hoe lui- vun-niks bereikten, wat hij veur z'n eigen onbereik baar achtte. Bas ging piekeren. Hij kwam ok nergens! Sprak niemand. Anneke Daar ging Bas 'n lichtje op. Na twintig jaren hu welijk. ,i Anneke had m zoetjesaan ingesponnen, vleugel lam gemokt. Anneke had 'm laten werken in d'n duster van 'n achterlioog-gelegen werkkamer, veur beuren weelde, heur plazier en heuren trots. Bas was afgzonderd, vergeten haast en overgeble ven was er: 'nen pampieren Bas, dien men nog ken de. uit z'n werk, dat onbekende vrinden en bekende vijanden had. Hij ging praten met z'n Anneke. En kreeg antwoorden, die hij van iedereen, maar nooit van Anneke verwacht zou hebben! Vergadering van den Raad op Donderdag 13 Sep tember 1934, des namiddags 2 uur. Voorzitter do heer Mr. D. Brecbaart Kz., burge meester, tevens secretaris. Afwezig met kennisgeving van verhindering de heer Weij. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van de goedkeuring door God. Staten van het raadsbesluit tot verlaging van dc huur der onderwijzerswoning. Een verzoek van L. J. van Wachcndorf van Rijn om een perceeltje grond achter zijn woning te mo gen koopen, wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. De rekeningen over 1933. De gcmcentciekening, dienst 1933 sluit wat den ge wonen dienst betreft in ontvangst op f43374.03, in uitgaaf op f 41343.16, batig saldo f2030.87; kapitaals- dienst in ontvangst op f31764.79, in uitgaaf op f3i;t>6.05, batig saldo f58.74. Bij monde van den heer Vries verklaart do com missie van onderzoek dat alles in de beste orde werd bevonden en een bijzonder woord van dank wordt ge bracht aan den samensteller der rekening. Ze wordt op de hierboven vermelde bdragen voorloopig vast gesteld. De rekening van het Algemeen Armbestuur, dienst 1933. sluit in ontvangst op f 4031.68, in uitgaaf op f 3920.01, batig saldo f 111.67. De heer Van Diepen verklaarde dat ook deze re kening in orde werd bevonden en ze wordt dan <x>k goedgekeurd. De lieer Vries, als lid van het Armbestuur, nam niet aan de stemming deel. De begrooting voor 1935. B. en \V. bieden den Raad aan de gemeentebegroo- ting voor 1935. De gewone dienst sluit in ontvangst en in uitgaaf op f46247.10, de kapitaalsdienst op f 10.05N.74. De post onvoorzien bedraagt f 327.90. De Voorzitter merkt op, dat het B. en VV. veel moeite heeft gekost, deze begrooting sluitende te krij gen. Dit is tenslotte gelukt, doch dan moeten ver schillende maatregelen worden getroffen, om de in komsten te vergrooten en verschillende maatregelen ter bezuiniging. Als een der tegenvallers noemt spr. dat niet meer to rekenen valt op een bijdrage uit het Wegenfonds voor den Duinweg. Slechts één jaar is die bijdrage verkregen, in verhand met een extra uit voering die den weg had verkregen. Ook ingevolge de wet regelende dc finantieelo verhouding tusschen rijk en gemeenten en door het werkloosheidssubsidie- fonds. zal de gemeente minder inkomsten genieten. Dc bcgrooting van het Algemeen Armbestuur wordt aangeboden tot een bedrag van f 4542.00. De commissie, die deze begrootingen zal nazien, zal bestaan uit de leden van den Raad, uitgezonderd de wethouders. Gelezen wordt dc circulaire van Gcd. Staten, waar- bevolen als een betrouwbaren gids, en de betaling was zeer goed. Mushalong nam de zaak twee uren in beraad en nam het toen aan. „Wat doe je met je blokhut?" \roeg Ogle. „Dichtspijkeren. Ik zal met de herfst terug zijn." Kr scheen wel eenige waarheid te schuilen in het gerucht, dat Mushalong geld schuldig was aan MacBride, want den dag vóór de opening van den spoorweg, hield hij verkooping van zijn honden. Het was duidelijk zichtbaar, dat hij er hartzeer van had, doch hij had geen keus. MacBride kocht er vier van, en dc beide anderen werden apart verkocht. Mus halong zegde zijn honden vaarwel met tranen in de oogen, waarna hij voor het laatst nog eens bloe metjes buiten ging zetten in dc stad. HOOFDSTUK III. Een ruwe grap. Toen Mushalong zijn schulden vereffend had, was er nog een aanzienlijk bedrag over, want de honden hadden goede prijzen gemaakt. De mannen Stroomden na twaalven spoedig hij MacBride bin nen. want het was Zaterdag, en waren derhalve 's middags vrij. I Iet hotel, annex winkel, was spoe dig vol luidruchtige lawaaischoppers» en Mushalong was het feestvarken. „Jullie moeten allemaal van«laag op mijn gezond heid drinken, jongens." zeide hij. „Ik denk, dat Lavendou op een uitgestorven stad zal lijken wan neer ik weg ben. Hallo. Connell, ik heb gehoord, dat je afschaffer geworden bent." „Net als jij." antwoordde Connell. „Dus. je gaat weer op het pad?" „Zoo zeker als iets, en zal de menigte dat niet toejuichen. „Piece River, niet?" „Daar ergens in die buurt." Het oog van Mushalong viel op Kelly, wiens ge zicht vol pleisters zat, en die erg dreigend keek, voor zoover hem zulks mogelijk was. „Hoe gaat het, Kelly!" zeide hij. „Geef het vergif een naam!" „Drink je eigen vergif, en verrek verder." snauw de Kelly. „Is hij nou niet erg ongezellig," zeide Mushalong. „Ik vind. dat we in ieder geval zijn raad maar moeeten opvolgen." De weareld donderde veur Bas in gruzelementen. Teugeswoorig is Bas alleen. Gin vrouw kan méér gehouwen hebben van heuren man, dan Anneke, maar Anneke hield tóch nog meer van heurzelvers! Da wier 't ongeluk. Veur Anneke en veur Bas. Da was ok Anneke's jalouzie. Bas tobt. Houdt van z'n Anneke, waarvan ie al leen 't postadres nog maar weet, veur z'n geldzen dingen. Zelf leeft ie nouw op 'n durpke veur het tientje per week. Anneke is in den maalstroom gegaan, zooals ze dat noemen. Ieveraans hee ze gezocht maar nie- veraans 'nen tweeden Bas gevonden. Misschien komt ze nog wel 's terug! Bas hee gezegd: gin voet meer over mijnen drem- pel! Maar as Anneke eenmaal durft, dandan is Bas d'n eerste, die z'n deurke wagenwijd opengooit. Ik begon over Huib en z'n Karfien. Om de teugenstelling, amico, van Bas en Anneke! Huib, d'n goeicn prul, die minister wier, deur z'n vinnige, lillijke Karlien; Bas, d'n kollesalen reus, die verschrompelde deur z'n schoone, lieve Anneke. Onzelievenheer hee rare kostgangers! Veul groeten van Trui en as altij gin horke min der van oewen toe a voe DRé. in wordt medegedeeld, dat de begrooting der ge meente ter beoordeeling aan Ged. Staten moet worden gezonden voor en aleer de Raad de begrooting be handelt. Spr. geeft in overweging dat omtrent het ontwerp dan eerst het antwoord van Ged. Staten wordt afgewacht vóór dat de commissie haar onder zoek aanvangt. Nieuwe belastingen. B. en W. stellen voor tot het vaststellen van een Verordening op de heffing van een „Brandverzeke ringsbelasting" met bijbehoorende invorderingsveror dening. De Voorzitter licht toe, dat dit één der maatre gelen is, noodzakelijk gebleken om de begrooting sluitend te krijgen. Uit het ontwerp blijkt, dat zullen worden belast de onroerende goederen, en dan de gebouwde eigen dommen. De aanslag vindt plaats naar het in de polis genoemde verzekerde bedrag en voor dc ge bouwen die niet verzekerd mochten zijn, naar de geschatte herbouwwaarde. De belasting zal bedragen 50 cent per f 1000 verzekerde som of herbouwwaar de en zal ingaan 1 Januari a.s. De kosten van het brandwezen bedroegen f500 f600, voor 1935 uitgetrokken op f525, terwijl de op brengst der brandverzekeringsbelasting op f500 a f550 wordt geraamd. B. en W. ontveinzen zich niet dat de aanslag met moeilijkheden gepaard zal gaan, maar tenslotte drukt de belasting op een perceel niet zoo zwaar. Bovendien wordt een belangrijk gedeelte van de be lasting opgebracht door personen die niet in de ge meente wonen en lettende op hetgeen voor de bestrij ding van brand wordt gedaan, is dit niet onbillijk te noemen. De heer Vries beaamt, dat de bestrijding van brand heel wat moeite en kosten van de gemeente vordert. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Woonforensenbelasting. Het tweede belastingvoorstel is, dat, waarbij B. en W. vóórstellen tot het vaststellen van een Veror dening op de heffing van een woonforensenbelasting met bijbehoorende invorderingsverordening. Bij dit voorstel merkt de Voorzitter op, dat B. en W. niet con amore voorstellen deze belasting in te voeren en dit terecht aanleiding zal geven tot critiek. Het is immers waar dat wij in den beginne al ons best hebben gedaan om de menschen hier te krijgen, door ze goedkoope terreinen aan te bieden. Daarom hebben B. en W. dan ook de belasting zoo laag mo gelijk gesteld. Een andere oplossing zou zijn om in de toekomst de erfpachtsrechten voor de perceelen, bestemd voor zomerwoningen tc verhoogen. Sommige perceelen echter zijn voor 5 a 10 jaren verhuurd cn de perceelen hoven op duin, die 't mooist zijn, zijn het goedkoopst uitgegeven. B. en W. vinden het niet on billijk dat de menschen die hier kunnen genieten van zee en strand, als bijdrage in de kosten die de gemeente heeft gemaakt, als: de aanleg van den straatweg over het duinterrein en de aanleg van an dere wegen, deze woonforensenbelasting betalen. B. en W. stellen voorop dat de toestand van de gemeentefinantien oorzaak is dat. B. en W. voorstel len deze belasting in te voeren. Zij hopen van harte dat over eenige jaren deze belasting kan worden in getrokken of het tarief zoo laag mogelijk kan worden gesteld. Het is de bedoeling om de belasting te doen Het was duidelijk, dat hij in een zeer overmoedi ge stemming was. MacBride en zijn helper ver deelden hun krachten tusschen het serveeren van dranken, en het helpen bij het kruidenicrsgedcclte van de zaak, want Zaterdags werd er gewinkeld, en hij MacBride was van alles te krijgen, vanaf kachclpotlood tot geconserveerde groenten toe. Te gen de helft van den middag maakten Mushalong en zijn boezemvrienden een helsch spektakel. Do mannen, die naar huis gegaan waren om te koffie tafelen, kwamen weer terug om te zien, hoe of het zaakje marcheerde en zagen, «lat dc leden van het groote poker-gezelschap fantastische biedingen uit brachten. „Wie wint er?" vroeg iemand. „Iedereen, behalve ik," zeide Mushalong „Ik heb nog niet meer in mijn handen gehad dan een paar „vrouwen" vanmiddag." „Geluk in de liefde," zeido Connell plagerig. „Iedere man, die een „vrouw" trekt bij het kaarten is op die manier gelukkig." „Schiet op!" gromde Mushalong. „Vrouwen hebben mij nooit ingeteresseerd." „Hij heeft den schrik van dc vrouwen te pakken," zeide Ted. „Weet jo nog wel die aardige weduwe, die. Mushalong tot halverwege Nipping nagezeten heeft? Hij heeft toen, verdorie, een record gemaakt!" Mushalong gooide zijn kaarten bij den hoop, en nam een flinken teug. Hij keek Ted met vlammende oogen aan. „Zeg Ted, ik ben niet van plan nog langer van die grapjes van je aan te hooren." „Van haar grapjes was je schijnbaar ook niet ge diend", antwoordde de onverbeterlijke man. „Ik wil wedden, Mushalong, dat je liever van aangezicht tot aangezicht staat met een bende wolven, dan met een vrouw, die zich ten doel gesteld heeft met jou te trouwen." „Misschien vind ik do wolven ook wel aardiger om naar te kijken. Toevallig kwam de vrouw in kwestie het vertrek binnen, en ging naar het einde van de toonbank om daar wat in te slaan. „Heerejé, is dat niet verwonderlijk!" riep Ted uit „Zij is nu hier. Och, jongen, wat beef je toch onder het geven!" Het was hun gewoonte om grapjes te maken op het jonggezellenleven van Mushalong en zijn iet wat zcnuwachtigen afkeer van de vrouwelijke sexe

Schager Courant | 1934 | | pagina 14