Graanmaaien in leprig gewas. ÏVQRQL W. UlT de OMGEVING Kermis en Tentoonstelling. Ivorol-tanden SPORT. Theater Royal. I W r ERIN OEN Middenstandsvcreeniging ^.Wieringen". Donderdagavond JJ. had alhier in hotel Centraal van den lieer S. Kaan een algomcene ledenvergade ring plaats van bovengenoemde verceniging. Te, ongeveer N uur opende de voorzitter de heer C. J. Bosker' den avond en heette allen hartelijk welkom en sprak den wensch uit dat de besprekin gen een geanimeerd en vlot verloop mochten hebben. Wegens afwezigheid van den secretaris, die we gens ziekte verhinderd is aanwezig te zijn, worden geen notulen voorgelezen. Tiint 1 der agenda vermeldt bespreking winkel sluiting. De voorzitter licht dit punt toe en wel met de volgende woorden: Op het oogenhlik mogen ver schillende winkels in het zomerseizoen 8 uur elke Zondag open en 's avonds tot 0 uur. Door den minister wordt waarschijnlijk uitgevaardigd, dat de winkels, welke thans 8 uur open mogen, dan 6 uur open mogen blijven, hetgeen echter het gchcele jaar dan door mag. Indien echter dit besluit wordt afge vaardigd, is bet slechts een crisisbesluit, hetgeen sla de crisis over h; betoekenl dat men dan niet meer open mag en tevens de 8 uur van het zomersei zoen kwijt is, hetgeen natuurlijk nogal riskant is. Na eenige besprekingen wordt besloten een schrij ven te richten aan het gemeentebestuur, bevatten de dat men zich wel voor de (1 uur Zondags het ge- heele jaar open verklaart, doch er tevens bij bedingt in hel zomerseizoen 8 uur open blijven. Kr zal tevens een schrijven aan het gemeentebe stuur gericht worden, waarin zal worden verzocht bij de artikelen die Zondags verkocht mogen worden souvenirs en fotokaarten te voegen, daar dit fei telijk ook seizoenartikelen zijn. Vervol eens worden 2* afgevaardigden gekozen, de herren I». Minnes en C. J. Bosker, om een vergade ring te Alkmaar van de Kamer van Koophandel op 20 Sopt. as. bezoeken, alwaar een spreker zal spreken over l et Middenstandscrediet, hetgeen in aller belangstelling staat. Volgt l reking incasso's. Na eenige besprekin gen wordt het bestuur-gemachtigd een onderhoud aan te vragen hij een deurwaarder om verschillende tarieven omtrent incasso's te hespreken. In de rondvraag wordt gesproken over het hooge .vastrecht van het P.F..N., hetgeen van vele kanten .protest uitlokt, er zijn b.v. verschillende huizen, wel- [ko. in oppervlakte niets van elkaar verschillen, even oud zijn en steeds dezelfde bewoners hebben gehad en verschillend vast recht hebben. Tevens wordt ter sprake gebracht de willekeur welke hij de aanleg gebruikt wordt. Het bestuur zal een en ander onderzoeken. Het ventverhod in andere plaatsen komt tevens ter tafel; zou men b.v. hier ook niet zooiets kunnen in voeren of tenminste anders de venters vergunningen verstrekken van b.v. f 0.50, f 0.25 per dag, daar men thans alhier een vergunning afgeeft voor f 2.50 per jaar. Het bestuur zal een schrijven richten aan het ge meentebestuur om geen iaarvergunningen meer te ver strekken, doch dagvergunningen en desnoods week- vergunningen. Alvorens te sluiten geeft voorzitter den aanwezigen in overweging te nemen dat men geen lid is der Kon. Middenstandsbond, zoodat men dus feitelijk overal buiten stant, hetgeen nu juist voor den goe den gang der zaken niet bevorderlijk is. Hierna sluiting. Sportnieuws. LR. Wieringcn, rijles 10 uur, in de manege. o. 1. school. Bovendien zal daarna een wielerwed strijd worden gehouden door do wielrenclub D.O.K. van Den Helder. Als prijzen hiervoor zijn uitge loofd 2 bekers, 1 lauwerkrans, 2 lauwertakken en 3 medailles. Tevens is voor wielrenners uit de Zijpe een afzonderlijke afvalwedstrijd georganiseerd, waarvoor drie medailles zijn beschikbaar gesteld: (1 door mcj. wed. Broer, 1 door do uitgevers van de Zijper Courant en 1 door do afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw). Voor den alvalwedstrijd hebben zich een flink getal deelnemers aangemeld. Gezien de toenemende populariteit, waarin de wielersport zich in het Noorden van Noordholland mag verheugen, mogen wij aannemen, dat deze wedstrijden veel be zoek zullen trekken. Dinsdagmiddag wordt wederom een harddraverij gehouden, thans een prijzend ra verij om prijzen van f250.—, f 100.—f50.— en f25.—. Ook hiervoor is de aangifte groot; niet minder dan 28 van de beste dra- versluit den lande zijn reeds ingeschreven. Woensdagmiddag zal in het lokaal van mcj. Broer een biljartwedstrijd plaats hebben, terwijl des avonds in dezelfde lokaliteit onder leiding van den heer Jan Bruul een groot gemaskerd bal wordt gehouden om luxe prijzen. Naast de gewone vermakelijkheden heeft op de kennis weer standplaats gevonden de Eerste Lan- gendijker Centraal Bioscoop, zoodat ook filmliefheb bers hun hart kunnen ophalen. Het zal dus ook thans niet aan de noodige afwis seling ontbreken. Hopen we dus maar op mooi weer en een druk bezoek. ST. MAARTENSBRUG. Donderdagavond hield de harddraverijvereeniging Klein Begin een ledenvergadering in het lokaal van den heer Bruin. De voorzitter de heer A. Appel opende de hijeen- komst en wijdde eenige wanrdeerende woorden aan dc nagedachtenis van het overleden bestuurslid, den heer 1). A. Blom. Na verder zijn genoegen uitgespro ken te hebben over dc goede opkomst werd het woord gegeven aan den secretaris den heer E. Bos, die de notulen las van de vorige bijeenkomst, welke onder dankzegging onveranderd werden goedge keurd. Vervolgens deed de penningmeester de heer P. Dekker rekening en verantwoording over het afge- loopen jaar. De heer Dalenherg en Kooij. die belast waren met het nazien der rekening adviseerden tot gocd"- keuring, waartoe werd besloten. Den penningmees ter werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Hierna bestuursverkiezing. De heeren A. Appel en P. Dekker werden bij acclamatie herkozen. In de vacature Blom werd met bijna algem. stemmen be noemd de heer D. Jongejans. Den secr. werd opge dragen den heer Jongejans, die niet aanwezig was, hiermede in kennis te stellen. Op voorstel van den heer G. Visser werd vervol gens besloten des Dinsdags van kermis een prijzen- draverij te houden. Dc prijzen werden vastgesteld op f 200, f 75 en f 25. Bij deelname van meer dan 12 paarden zal een 4e prijs van f 10 beschikbaar worden gesteld. Nadere bijzonderheden zullen per adv. in dit blad bekend worden gemaakt. Tenslotte werd besloten ten behoeve der vereeni- ging een verloting te organiseeren en de prijs der loten te stellen op 25 cent per stuk. De prijzen daar voor zullen zooveel mogelijk ter plaatse worden aan gekocht. Een lijst voor dc draverij zal bij de ingezete nen circuleeren. Met den wensch dat hierop flink zal worden ge- toekend. sloot voorzitter met dank voor de opkomst en medewerking de vergadering. PETTEN. De heer W. Jongerling is voornemens alhier een nieuw woonhuis te doen houwen. Dc timmerman E. Roozing alhier is met dc uitvoering van het werk be last. Succes-nieuws. Succes I—Texel I, 2.30 uur aanv. Succef 2Held. Boys I, 12 uur aanv. Succes 3Held. Boys 2, 10 uur aanv. Succes 1 speelt in witte shirt. Verkeersregelen niet In acht genomen. Een ernstig gewonde. Toen gisteravond in den Wieringermeerpolder op den Slootweg nabij Middenmeer een groepje arbei ders te fiets huiswaarts toog, werden zij achterop gereden door een motorrijder. Doordat één der wiel rijders plotseling zonder voorafgaand teeken den rijweg naar links overstak werd hij door den motor rijder, die hierop niet verdacht was, gegrepen. Bei den kwamen te vallen, waarbij do motorrijder J. v. 'tl. I?, uit de Terp zoo ernstig, dat opname in het ziekenhuis te Alkmaar noodig werd geoordeeld. Behalve verwondingen en ontvellingen bleek een .knieschijfspier te zijn gescheurd. De wielrijder, de 23-jarige W. K., uit Roden, lijdelijk hier gehuisvest, kwam er met enkele huilen en ontvellingen af. Zijn rijwiel werd echter geheel vernield. Den motorrij der treft uiteraard geen schuld, tegen den wielrijder js echter proces-verbaal opgemaakt. Z IJ PE Naar wij vernemen, heeft de heer J. Veuger Gz. te St. Maartensbrug ontslag gevraagd als lid van het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente. Men deelt ons mede, dat de voordracht voor de benoeming van een Secretaris-Penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur als volgt is samengesteld: 1. C. Smit te Rurgcrbrug; 2. W. Eriks to 't Zand; bei den Armvoogd. SCHAGERBRUG. Onze kennis staat weer voor de deur en wanneer we eens nngann, wat er dit jaar aan vermaak wordt geboden, dan gelooven we, dat de kermisbezoekers weer tevreden kunnen zijn. Do caféhouders hebben er voor gezorgd, dat men van velerlei op amusementsgehied zal kunnen ge nieten. In het hotel van mej. wed. J. Broer zullen in de voorzaal gedurende de kermisdagen concerteeren de bekende radio- en gramofoonartisten „The Hodlars", terwijl op Manndniravond de gunstig bekend staan de tooneelvereeniging „Jong Leven" van Oudkarspel ral opvoeren de ouderwetsche kermisklucht „Hoera, 't is een Jongen". Iu de zaal van den heer Modder treden Maandag- avond Daan Pool en Tommy Bouman op, met een geheel nieuw programma, waarvoor zonder twijfel nok thans weer <lo noodiee belangstelling zal be staan. Bovendien heeft de heer Modder voor het ge ven en dansmuziek geëngageerd het gezelschap „Ober Bayern". In café Van der Poll zullen zij, die van goede mu ziek houden, gedurende alle- 3 dagen kunnen luiste ren naar ..Ted's Serenaders". onder leiding van Thca van iler Zee, een prima gezelschap naar wij verna men. Op Maandag wordt als vanouds door de afd. Zijpe en O. van de Holl. Mij. van Landbouw een paarden markt gehouden en een tentoonstelling georgani seerd. De deelname aan de tentoonstelling is dit jaar uitstekend; de catalogus vermeldt 37 nos. paar den. 00 hoornvee, 15 wolvee en 57 nos pluimvee, ko nijnen. bloemen, planten en inzendingen ter op luistering. Na afloop der tentoonstelling geeft de alhier ge vestigde landelijke rijvereen 1 ging West-Friesland, onder leiding van haar instructeur den heer J. C. Yethman een rijdemonstratie op het terrein bij dc BA!?BIER, DIE RHEUMAT1EK HAD. Vertelt hoe hij aan 't werk blijft. Vrij van steken of pijnen. Een barbier, die ook slachtoffer van rheumatiek geweest is, schrijft: „Ik ben ongeveer 10 jaar geleden het slachtoffer van rheumatiek geweest. Vijf jaar geleden was ik zoo ziek, dat ik slechts met de grootste moeite mijn werk kon voortzetten. Ik hen namelijk barbier van beroep. Na tallooze middelen gebruikt te hebben, werd me ten slotte geraden Kruschen Salts te pro- boeren. Ik kan met blijdschap zeggen, dat nadat ik Kruschen ongoveor 12 maanden gebruikt heb. ik nu beter ben dan ik dc laatste tien jaar ooit geweest ben. Inderdaad, ik beschouw de rheuraatische pij nen als voorgoed verdwenen." W. M. Kruschen bevat zes verschillende zouten. Dit is do verklaring van do veelzijdige werking van Kru schen Salts: het overtollig urinezuur dat de rheu matiek veroorzaakt, wordt verwijderd, dit zuur, en andere schadelijke stoffen, kunnen zich nooit weer ophoopen, Uw gehcele wezen. lichaam en geest zullen door Kruschen frisch, gezond en ener giek blijven. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten fO.'JO en f 1.00 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flosch zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntrce Handels Maatschap pij Amsterdam voorkomt. (Adv.) LANGEND IJK In de gemeentekassen. Aan alle betrokken gemeentebesturen de 4 van I.angcndijk en St. Pancras is toegestaan met het oog op de financiën der gemeente dc winst der Lichtbedrijven over 1033 en 1034 in de gemeentekas sen te storten. Voor 1033 bedraagt die voor iedere gemeente ongeveer f 1500, voor 1034 moet het nog uitkomen, of er,\vinst zal zijn. F.«* wordt echter niet op een geringer winst dan in 1933 gerekend Men deelt ons mee. dat voor den coön. inkoop van steenkool door leden van de Coop. Nieuw Le ven 15 spoorwagens van die brandstof zijn bcs|eld. Naar de A.M.A.T.O. Uit deze tuinbouwstreek" zijn belangrijke inzen dingen van verschillende tuinbouwproducten gedaan voor de bekende A.M.A.T.O. te Amsterdam. De heer De Boer van de Lnngendijker Groenten-Centrale heeft voor de opstelling gezorgd. Het is hier de laatste weken bijzonder druk niet den inmaak van boonen op de fabrieken. Er is daardoor voor de arbeiders wat meer werk gekomen En tegelijk is daarmee de huisarbeid voor het hoo- nen-afhalen weer herleefd. Daarmee is dan Iets extra's te verdienen en hoe tuk velen daar op ziln. bleek Me laatste weken herhaaldelijk, toen velen tot laat in den avond, soms tot 0 uur. de motorbooten of vrachtauto's uren lang stonden op te wachten, die de boonen aanvoeren. Oud en jong werkt daar aan mee. Steunregeling tuinders. In de gehouden Hoofdhestuursvergadering van don Ned. Tuindershond is besloten op 2 October a.s. een Buitengewone Algemeene Vergadering te hou den, waarin o.m. tullen worden behandeld de be grooting voor 1931, Steunmaatregelen, propaganda en program van Actie en Richtlijnen 0\er het hui dige systeem van stcunverleening aan den tuin bouw, waarbij men algemeen van oordeel was, dat Moeilijkheden zijn er, om overwonnen te worden! Menigeen die na hevige regenval enz. een veld met legerig gewas zag, zal zich wel eens afgevraagd heb ben, op welke wijze, met goed gevolg een dergelijk veld zou zijn te maaien. Inderdaad gemakkelijk viel dat niet. Maar sedert eenigen tijd schijnt men dc moeilijkheid vrijwel overwonnen te hebben. De Fella- bindcr toch door de N.V. Landré en Glinderman in den handel gebracht, schijnt hier de oplossing te heb ben gebracht. Tenminste van de werking dezer ma chine hoorden we niets dan goeds. Zooals onze lezers zich zullen herinneren, heeft bij den heer Jb. Geer- ligs Jz. aan den Zvvinweg tc Anna Paulowna, in te genwoordigheid van den heer Bürmann, Secretaris van dc Werktuigencommissie uit de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noor derkwartier, een demonstratie gehouden en de daar aanwezige landbouwers, een dertigtal, waren opge togen over de wijze waarop de tarwe van vier kanten gemaaid werd, zóó netjes als het met andere graan- maaiers onmogelijk had kunnen geschieden. We meenden goed te doen op deze goede resul taten, nog even dc aandacht te vestigen. gezond en parelblank ffPf Begin nog neden mei De Nederlandsche Tandpasta Doos 20,Tube A-Oen 60ct. «WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED" daaraan zeer veel hapert, werden uitvoerige be sprekingen gewijd. Dc vraag kwam o.m. aan de orde, of men het principe van de tegenwoordige steunverleening moet handhaven ,dan wel of een ander principe, individueele steun of oppervlakte- steun moet worden aanvaard en of ook steun be hoort te worden verleend bij misoogst. De volgende beginselen worden als het Bondsstandpunt aan vaard: De practijk leert, dat de steun te kort is. dat het beoogde peil niet wordt bereikt, er is maar één cisch, dit is de werkelijk loonende productie prijs. Het resultaat der tegenwoordige regeling is slecht, maar er is altijd een aanwijsbare factor voor den minderen oogst, te weinig mest, te weinig ge schermd of gekrijt, minder weerstand van den grond tegen droogte enz. enz. De prikkel voor het verkrijgen van een goeden oogst moet blijven, an der gaat de intensiteit van de arbeidsgelegenheid verloren. Voor natuurrampen is geen logische op lossing mogelijk, maar een misgewas was vaak te voorkomen door volle kracht en alle aanwending van energie. De consequenties brengen mee, dat de tuinders moeten vechten voor handhaving van het tegenwoordige principe, inaar dan ook steun tot een toonenden prijs. Ten aanzien van de actie voor steunuitkeoring voor de pokkige aardappels werd besloten, de bespre kingen af tc wachten met den L.T.B. en den Chr. Boeren- en Tuindershond. Het verloop van de sa- neeringsmaatregelen voor het bloembollenbedrijf zal nauwlettend worden gevolgd, om eventueel te zij ner tijd zich niet deze zaak te bemoeien. ANNA P AU T. OW N 4 Duivensport. Bij dc wedvlucht van „Altijd Verder" met jonge en oude duiven, gehouden vanaf Vilvoorden (afst. 220 K.M.) werden de. vogels om 8 uur in vrijheid ge steld. De eerste duif werd geconstateerd om 10 u. 50, de laatste om 10 u. 07. Prijzen behaalden: K. Verver 1, 2, 8; P. de Vries 3; G. v. d. Berg 4, 6. 11; W. Blaauboer 5; N. Spigt 7, 10, 12; L .Hogewoning 9. BREEZAND. Er zijn hier eenige gevallen van de zoo gevrees de ziekte, kinderverlaming, geconstateerd. K O E O RA S JULIANADORP. Landbouwwintercursus. De Afdeeling Den Helder van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, organiseert thans weer een nieuwe Landbouwwintercursus. De aan staande leerlingen, ook zij die woonachtig zijn in de gemeenten Callantsoog en Anna Paulowna, kunnen zich daartoe opgeven hij het hoofd van den cursus, den heer I. J. Schrocvers te Julianadorp. Eveneens kan men zich aanmelden voor een cursus voer vol wassenen (bedrijfsleer). F.en en ander voor 25 Sep tember a.s. TionnwnPD Fuiken vernield. In de ringvaart aan de Langereis zijn zeven fui ken losgetrokken van den visscher H. Drie van de zeven fuiken waren vernield. Waarschijnlijk heeft tnen hier met wraakneming te doen. De politie hoeft, de zaak in onderzoek. Kind aangereden. Vrijdagmorgen waren eenige kinderen op het Zuideind alhier aan het spelen, toen er een melkauto met een kalm vaartje aan kwam rijden. Vlak voor de auto wilde een kind vnn den vrachtrijder K. den weg nog oversteken, blijkbaar zonder dat het den auto zag. Deze was echter te dichtbij en reed het kind aan. Met een diepe snede hoven het rechter oog werd het opgenomen. Den chauffeur treft geen schuld. Kippen gestolen. Vrijdagmorgen kwam de landbouwer O., wonende aan de Pade. aangifte doen ,dat er bij hem zeven kippen en een haan gestolen waren, die hij opge sloten had in een vnrkensschuurtje Een poosje la ter kwam de eigenaar vertellen .dat er reeds 4 kip pen gevonden waren, dc rest was onvindbaar. Te water. Donderdagavond reed de heer B., toen hij aan het Zuideinde alhier niet zijn vrachtauto wilde keeren, pardoes de sloot in. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor. Met behulp van touwen kon de auto weer op den kant getrokken worden. WIJZIGING WEDSTRIJD-PROGRAMMA. K.N.V.B. Uitgesteld in 4A: Vrone—B.K.C. Ons kwam ter oore, dat Vrone nog niet aan de gestelde eischen inzake kleedgelegenheid voldoen kan. N.H.V.B.PROGRAMMA EN INDEELING. Beide worden a.s. Maandag gepubliceerd. Als grootste bijzonderheden kunnen we meedeelcn. dal ..Schoorl" hij de Noordelijke eerste klassers is ge trokken. ..Watervogels" hij keuze is gepromoveerd en ..Flevo" uit Middenmeer bij Drechterland is ge trokken De N.ILY.B.-eompetitic begint 23 September. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. N.O.O. van verscheidene kleinere en zelfs grotere openbare Donderdag j.1. kwam de afdeling Schagen van het N.O.G. in gewone vergadering hijeen. Dc bij eenkomst was druk bezocht. De voorzitter, dc hoer v. d. Laan, opende en bracht in herinnering, hoe een jaar geleden de ministriële circulaire dc ronde deed en hoe deze tengevolge had gehad dc opheffing van verscheidene kleinere en zelfs grotere openbare scholen, terwijl de bizondcrc scholen ongemoeid zijn gelaten, hoe dus van regeringswege met twee ma ten gemeten schijnt tc worden. Dc notulen werden daarna gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelde mede. dat twee der slachtof fers van de opheffing der scholen, de heer Speets van Valkkoog en mcj. Overbeek van Eenigenburg, reeds weer in functie waren getreden te Andijk en Schoorldam. Hij zei hen dank voor datgene, wat ze voor de afdeling geweest waren. Verder vernamen we, dat de nieuwe inspecteur 's Woensdagsmiddags van 24 spreekuur houdt in hotel Den Burg te Den Helder. Verdere ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. De afgevaardigde bracht hierna een zeer uitvoe rig en belangwekkend verslag uit van de algemene vergadering te Alkmaar. Hieruit stippen we aan, dat er 154 afdelingen met 222 afgevaardigden verte genwoordigd waren; dat het aantal leden van het N.O.G. geklommen was tot 6500. De heeren v. d. Laan en Brouwer werden benoemd in een commissie, die een excursie der afdelingsleden moet regelen. Gedurende de wintermaanden za Igetracht worden de heer Krabbendam over 't tekenonderwijs een le zing te doen houden, terwijl ook geprobeerd zal worden een deskundige te krijgen voor een lezing over „Geneeskundig schooltoezicht". Bij de rondvraag kwam de spelling-Marchant aan de orde. Algemeen werd de wenselijkheid betoogd deze zo spoedig mogelijk in te voeren en daarom overleg te plegen met den heer Inspecteur Feringa omtrent in voering. Toen volgde sluiting, nadat nog eerst de volgende vergadering bepaald was op de 2e Woensdag in October. Liefde en gros. Geregisseerd door den grooten Lubitsch is „Lief de Engros", de film, die deze week in Theater Royal draait, een der beste Paramountfilmwerken van den laatst en tijd. Het js de geschiedenis van twee eigenwijze zor- gelooze Amerikanen, George en Tom, en het meisje Gilda, op wie ze allebei verliefd zijn en Gilda wordt wederkeerig verliefd op... allebei. Zij vormen dan een driemanschap, waarbij Gilda zichzelf als hun beschermvrouwe opwerpt. Maar zij maken do afspraak, dat over liefde niet gesproken zal worden. Glida,'s sarcastische critiek windt Tom zoo nu en dan verschrikkelijk op maar brengt hem toch aan het schrijven, en Gilda zorgt, dat zijn tooneelstuk wordt aangenomen om direct opgevoerd te worden. Tom reist dan naar Londen en beleeft er groote suc cessen. Gilda en George blijven nu alleen achter en het gevolg is dat Tom, op het hoogtepunt van zijn roem, telegrafisch bericht krijgt, dat de bovengenoemde afspraak gebroken is en dat hij uit het drieman schap is uitgesloten. Als hij naar Parijs terugkeert, merkt hij dat George, ook beroemd is geworden. Deze is echter juist op reis om in Nice een welgedane douairière te schilderen. Het onvermijdelijke gebeurt. Als George onverwachts terugkeert, blijken Gilda en Tom het weer eens geworden te zijn, zoodat het nu George is, die buiten het driemanschap is komen tc staan. Als de jongens over hun eerste opwinding heen zijn, zoeken zij Gilda en als blijkt, dat die vertrok ken is, drinken zij zich een gezellige roes om hun verdriet te overwinnen. Gilda, inziende dat het leven met die twee altijd onzeker, enerveerend en onmogelijk mal zou zijn, trouwt met Max Plunkctt en keert terug naar de Vereenigde Stalen. Een jaar lang vervult zij al Max' wenschen en treedt op als gastvrouw hij de verve lende partijtjes, die hij voor zijn zakenvrienden geefi. Tijdens een van die onmogelijke avondjes komen plots Tom en George Gilda weer opzoeken, gaan weer eens op hun dwaze manier te keer en jagen Max' gasten de deur uit Max is woedend en doods bang zijn relaties tc verliezen, maar Gilda besluit hem te verlaten en dat geeft hem een excuus voor het gedrag van haar vrienden tegenover zijn cliën ten. Gilda, Tom en George gaan terug naar Parijs naar hun zolderkamer in het Quartier Latin en zweren elkaar opnieuw trouw onder dezelfde voor waarde als de eerste maal. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien blijft de laatste we kende ongeveer hetzelfde; niet tot ontevredenheid. De handel was heel goed, de beste koeien loopen er dan ook best uit; hoogste prijs van f 257.50. afkom stig van den heer H. Nobel. Barsingerhorn. ver kocht aan slager Korver te Den Helder, deze gold dan ruim 30 ets. Over het geheel waren er beste koeien aangevoerd. De handel in kalfkoeien was matig. In geldekoeien was de handel nu juist niet vlug te noemen. De handel in pinkstieren was trekkend. De pinken zeer matig. Deze tijd is nog niet daar. De handel in graskalveren was direct niet vlug te noemen, noteering was tot f 30. I.nfer op den dag hoorden wij andere prijzen, welke besteed waren. Gebr. Kwcldam alhier kochten nog kalveren voor f 55 per stuk, dat is wat anders, maar het waren prachtbeesten. De handel in nuchtere kalveren was iets stugger, hoogste noteering f 12. Kalveren ouder dan 3 weken, bracht f 18 op. De grootste aanvoerder van veulens en paarden was weer de heer K. Stammes te Heerhugowaard. hiervan werden er 8 stuks verkocht met enkele veulens; één veulen bracht f 140 op. Oude slachtschapen waren er niet veel en niet zwaar, noteering 13—17 gulden, stug. De handel in vette schapen, magere schapen en lammeren was stug. Met de schapen gaat het den laatston tijd zeer stug, oorzaak: geen uitvoer, iammer genoog. Wel zag men bekende kooplui. Misschien dat er aanstonds een gaatje komt. Van de vette varkens was wel wat af. de handel was trekkend. Handel in biggen en schrammen was iets beter. Op de kippenmarkt zelfde prijzen, de handel was niet rooskleurig.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6