„Hoe lang zal het nog stand Men?" De Landbouwtentoonstelling en Paardenmarkt te Schagerbrug. NEDERLAND NEEMT DEEL AAN DE MELBOURNE-RACE. 75 uur in de lucht. De valsche grootvorstin Tatjana. Ongeregeldheden te BelfasL Het bedrijfsleven in Duitschland. De Volkenbond zal Woensdag Rusland toelaten. AUTOBUS TEGEN BOOM GEBOTST. Ongeval op onbewaakten overweg. De dood in de bergen. Felle brand te Oss. LUCHTVAART. De nieuwe Dougls-machine Ingeschreven voor de snelheids- en handicap-wedstrijden in de Mac Robertson-race. DEN HAAG. Aan de onzekerheid omtrent de deelneming van de K.L.M. aan de Melbourne-race het evenement bij uitnemendheid op aviatisch gebied is thans definitief en einde gekomen. De K.L.M. zal ook bij deze gelegenheid den uitne- menden naam, dien zij hier en in het buitenland geniet, hoog houden. De Nederlandsche kleuren zul len vertegenwoordigd zijn. Onze luchtvaartmaatschappij heeft Ingeschreven met haar nieuwste toestel, do snelle Douglas D.C. 2 welk toestel dezer dagen uit Amerika in ons land is aangekomen. Het ligt niet in de bedoeling van de K.L.M. om in deze onderneming alles er op te zetten om een prijs te behalen. Het aantal vlieguren wordt op tachtig geschat voor de Douglas. Tot deelneming is meer uit commerciecle overwegingen en met het oog op de verdere ontwikkeling van de K.L.M. besloten; Austra lië moet beschouwd worden als het achterland van Nederlandsch-Indië en als zoodanig als een gebied, dat veel verkeer kan opleveren voor do Amsterdam Batavia-routc. Drie passagiers. Er zijn dan ook drie passagiers, welke de vlucht zullen meemaken. Een van hen, een Hollander, komt voor de vlucht zelfs uit Brazilië over. De be manning bestaat uit: den gezagvoerder Parmentier, .vliegtuigbestuurder Moll, werktuigkundige Prins en den marconist Van Brugge. Het doel is dus een ver snelde vlucht te maken naar Australië, de kans om op deze manier echter een prijs te behalen is uiter mate gering. Verwacht wordt, dat het vliegtuig in Melbourne zal aankomen vóór of op 29 October. Het vliegtuig zal dan weer Melbourne verlaten op 7 No vember en wordt dan in Indië terug verwacht b.v. op 9 November, en zal van Indië vertrekken op 11 No vember. Do beide rustdagen op Java zijn bedoeld om het personeel van de K.N.I.L.M. en de Nedcrlandsch- Indischc Luchtvaart autoriteiten met de Douglas na der kennis te doen maken. Het vliegtuig wordt dan In Holland terugverwacht vóór of op Zaterdag 17 November. Mag een en ander slagen, dan is het de bedoeling, dat dit vliegtuig daarna naar Parijs wordt gezonden, waar van 15—30 November een internationale lucht- yaarttcntoonstelling wordt gehouden. Nieuw wereldrecord non-stopvUegen. Moskou. Een Sovjet Russisch vliegtuig, dat Woensdag te Kharakov was opgestegen, en Zater dag was teruggekeerd, en aldus gedurendo 75 uren in do lucht was geweest iou een nieuw wereldre cord afstand-vlieg,<11 hebben behaald. Er werd geen enkele lussehenlanding ondernomen, terwijl de at- stand waarvan bet aantal mijlen niet wordt opge geven, langa een cirkelvormig traject werd afgelegd. Door de politie gearresteerd. Belgrado. De geheimzinnige dame, die eeni ge dagen geleden te Belgrado is aangekomen en zich heeft uitgegeven voor de dochter van den vermoor den Tsaar, grootvorstin Tatjana, is met haar begelei der, iemand die voorgaf te Warschau een dokters praktijk te hebben, door de politie van Belgrado ge arresteerd. Bij het verhoor door de politie is geble ken, dat de z.g. dochter van den Tsaar noch behoor lijk Russisch kon praten, noch op de hoogto was .van de gewoonten van haar „ouders". De politie heeft telegrafisch te Warschau geïnfor meerd. Waarschijnlijk hebben de beide bedriegers misbruik willen maken van de sympathie, welke de te Belgrado levendo Russische emigranten en Ser viërs voor de Tsarenfamilie hebben. Tal van personen gewond naar de zie kenhuizen gebracht. Belfast. Te Belfast hebben Zondag ernstige on geregeldheden plaats gehad, ten gevolge waarvan drie personen naar ziekenhuizen moesten worden overgebracht, terwijl eenige anderen, o.m. politie beambten, door steenworpen licht werden gewond. De ongeregeldheden begonnen in de ochtenduren 'toen een man door een schot in de rechterzij werd gewond. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht. In de middaguren werd een 17-jarigo jongen even eens door een schot in het been getroffen en naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn broer werd door een steen getroffen en gewond. De politie, welke spoedig ter plaatse was, verspreidde do menigte. Uit de menigto werd met steenen gegooid, met het ge volg, dat een politiebeambte werd gewond, die na in een ziekenhuis verbonden to zijn, later naar huis kon terugkecron. Een ooggetuige verklaart, dat des ochtends ver scheidene dronken lieden partijliederen hebben ge zongen, op de grens tusschen de R.-Katholieke en Protestantsche wijken. Binnen enkele minuten had zich een groote menigte verzameld en had een vecht partij plants. Er werden verscheidene schoten ge lost, terwijl met steenen en flesschen werd gegooid. Tal van personen zijn gewond, doch slechts enkele behoefden naar ziekenhuizen te worden overge bracht. KERKDIENST VERSTOORD DOOR BEERTJES. Boekarest. De, avondkerkdienst der Roomsch Katholieken te Cszikszereda is Zondagavond ver stoord, toen ccnige beertjes, eigendom van de plaat selijke Gricksch Katholieke priester Isidore Vlad, het kerkgebouw binnenkwamen. De geloovigen vluchtten do straat op, terwijl de beertjes weer door hun baas werden opgehaald. De geloovigen dezer gemeente zijn door de gebeur tenis ten zeerste verstoord. VIJF BOEREN DOOR GRANAATONTPLOFFING GEDOOD. Warschau. Vijf boeren zijn bij Luzk" in do pro vincie Wollivnio gedood ten gevolge van een ont ploffing van een groote granaat, welke in een veld was beg.^veu. Oordeel van een Italiaansch blad. Het plan van wederopbouw berust op zwakke en onzekere flnancieele fundamenten. Milaan; Over het bedrijfsleven In Duitschland schrijft de „Stampa": Hebben de Nat ionaal-sodalis ten in de 18 maanden van hun regeering den toe stand verbeterd of verslechterd? Een nauwkeurig antwoord is op deze vraag niet mogelijk. Het aantal werkloozen werd weliswaar tot 2V£ milliocn terugge bracht, de inde.vcijfers voor productie is weliswaar gestegen, doch millioenen mannen werken zonder loon en het plan van een wederopbouw berust op zwakke en onzekere financieele fundamen ten. Hoe lang zal dat stand houden? Van een andere zijde bezien is de toestand beslist slecht. De goudreserves zijn verbruikt, de uitvoer Genève. Sovjet Rusland zal morgen, Woensdag, zitting nemen in de Volken bondsvergadering, zulks na briefwisseling tusschen Sovjet Russischen volkscommissa ris van buitenlandsche zaken Litwinoff en Dr. Benesj, den voorzitter van den Volken bondsraad. Verwacht wordt dat in de zit ting van den Volkenbond van Dinsdag alleen Zwitserland en Portugal tegen de toelating van Sovjet Rusland zullen stemmen. Een doode, tien gewonden. NOORDWIJKERHOUT: Gistermorgen te onge veer half zeven heeft een ernstig autobus-ongeluk plaats gehad nabij de Ruygenhoek onder de gemeen te Noord wij kerhout Een autobus van de weduwe A. van Schie uit Katwijk, welke een twintigtal visschers van Kat wijk naar IJmuiden vervoerde, reed op den Heeren- weg, terwijl voor de bus een fietser in de richting De Zilk reed. Ongeveer 50 M. voor het kruispunt Delfweg—Heerenweg stak de wielrijder plotseling den weg over. De chauffeur van de autobus zwenkte naar rechts om een aanrijding te voorkomen, doch reed hierbij tegen een boom. De inzittenden werden door elkaar geslingerd. Een tiental werd min of meer ernstig gewond. Zekere Klaas de Haas werd met het hoofd tegen een ijzeren stang geslingerd. De on gelukkige was op slag dood. Politie en geneeskun dige hulp was spoedig ter plaatse. Het lijk van de H. werd naar het gemeentehuis te Noord wij kerhout overgebracht, terwijl de tien gewonden per auto naar Katwijk zijn vervoerd. De autobus werd geheel vernield. De wielrijder, die het ongeluk veroorzaakte, kreeg een zenuwaan val. Autobns door den trein gegrepen. Twee gewonden. Dieren. 17 Sept. Gistermorgen om ongeveer acht uur werd op den onbewaakten overweg aan den Bockhorsterweg te Spankeren, de particuliere auto bus van de firma Aandewiel door een uit Bussum komenden trein gegrepen en geheel vernield. De cchtgenoote van Ds. Ort uit Spankeren, die in de autobus zat, werd ernstig gewond. De chauffeur word licht gewond. Mevrouw Ort zou met de Span- kcrensche Meisjesvereeniging een reisje naar Am sterdam maken. De meisje wachtten op mevrouw Ort, die van huis was gehaald met de autobus, op den Rijksweg. Het uitzicht ter plaatse is goed. Vermoedelijk is de chauffeur, die als een goed rij der bekend staat, door de zon verblind. SCHIETPARTIJ IN EEN RESTAURANT. Wraakzucht van een ontslagen kelner. Lugano. In een restaurant te Lugano heeft een opwindende schietpartij plaats gehad. Een on langs ontslagen kellner verscheen in de zaal en schoot, waarschijnlijk door wraakzucht bewogen, op den eigenaar en diens vrouw, die heide gewond wer den. Een te hulp snellend kellner werd met een re volverschot door den woedenden man gedood. Nadat deze nog een politie agent en twee andere personen had gewond, vluchtte hij in den kelder. Toen de politie aanstalten maakte om daar binnen te drin gen, sloeg de man de hand aan zichzelf. Zeven alpinisten om het leven gekomen. Munchen. Een gezelschap van zeven Duitsche alpinisten is Zondag in de Beierschc Alpen dood aangetroffen. Allen waren doodgevroren en aange zien het geroutineerde alpinisten betreft gelooft men dat zij door een ongeluk zijn getroffen. POLITIEAGENT VERLIEST GEHEUGEN. Tengevolge van mishandeling. Londen. Een politiebeambte, Colin Clark, die dienst doet in het politiebureau Albanv Street, heeft, naar verklaard wordt, zijn geheugen volkomen ver loren ten gevolge van mishandeling door acht of negen man, die hem Vrijdagavond tegen midder nacht hebben aangevallen. loopt terug en de invoer neemt toe, zij het ook of de plannen van Hitier worden ten uitvoer gelegd of ge wapend wordt. De handel met het buitenland, welke tot verleden jaar actief was, is thans passief. Zonder crediet, zon der goudreserve met een passieve handelsbalans kondigt Duitschland een uitgebreid moratorium voor het buitenland aan en begint met de tenuitvoerleg ging van een autarchieplan. Hoe zullen de gevolgen zijn? In de eerste plaats een nieuwe ineenschrompeling van don wereldhan del en in het bijzonder van den Duitschen handel. Do bovenmatige toepassing van surrogaten volgens het plan-Schacht zal den afzet der Duitsche produc ten niet bevorderen. Welke garantie heeft de consu ment ervoor dat het surrogaat slechts gebruikt wordt voor de voor binnenlandsche consumptie be stemde producten. Landen met een passieve handelsbalans, zooals Italië (meer dan 300 millioen Lire in 1933) kunnen zich tegen de autarchieplannen van Duitschland verzetten. Wij zijn vastbesloten, aldus de „Stampa" slechts van onze beste klanten te koopen en om den im porteur geen Duitsche deviezen toe te staan, wan neer de Duitsche klanten onze producten niet koo pen, of van de staat de voor dc betaling vereischte Lires niet ontvangen. Het systeem van het aaneen gesloten bedrijfsleven blijft bestaan en het breidt zich uit. Er blijft niets anders over dan zich daar tegen te verdedigen. Belangrijk bedrag aan geld verloren ge gaan. Oss. Gistermorgen om ongeveer tien uur is de groote landbouwerswoning van den heer J. Smits aan de Bosschestraat te Oss met een groot deel van den inboedel, alsmede voorraden hooi en stroo, en een aantal landbouwgereedschappen, door brand vernielda Eenige kippen kwamen in de vlammen om. Een belangrijk bedrag aan geld is verloren ge gaan. De oorzaak van den brand is onbekend. Niets was verzekerd. ERNSTIG ONGELUK BIJ DIJON. Auto in de rivier gereden. Drie kin deren, die meereden, verdronken. Parijs. Bij Dijon heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto, is in een rivier gereden. De drie kinderen, die meereden, zijn om het leven ge komen. De faarlijksche tentoonstelling van de afdeeling Zijpe en Omstreken v. d. Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd ook dit jaar weer begunstigd door zeer fraai weer. Desondanks was het bezoek niet groot, noch aan de Paardenmarkt, noch aan het tentoonstellings terrein. De aanvoer op de paardenmarkt was zeer goed te noemen, naar het ons toescheen grootcr dan vorig jaar. Waren de prijzen die besteed werden redelijk, de handel was stug. Op het tentoonstellingsterrein, daar waar de af- deelingen paarden, vee en schapen geëxposeerd wor den, was een collectie van uitmuntende kwaliteit te aanschouwen. Op het schoolplein bleek de inzen ding pluimvee belangrijk minder dan vorige jaren, terwijl in het schoollokaal alleen de inzending bloe men en planten ondergebracht was, benevens de stand radio- en electrische apparaten van den heer H. de Graaf. Het was ook hier een groote tegenstelling met vorig jaar, toen do floraliatentoonstelling met de landbouwtentoonstelling was verbonden en de flo- ralio-afdeeling eveneens in het schoollokaal was ondergebracht. Des morgens om 10 uur had in de zaal van Mevr. Wed. J. Broer de officieele opening van de tentoon stelling plaats. Als de voorzitter, de heer H. Rezelman, het woord neemt, zijn pl.m. 30 personen aanwezig. Spreker zegt, dat men er niet zonder eenige schroom toe overgegaan is, deze tentoonstelling te houden. Men heeft het toch maar weer gewaagd en spreker ge looft, dat dit goed gezien is. De tentoonstelling is weer beter geslaagd dan vorige jaren; de levensvat baarheid van de tentoonstelling is wel bewezen. Vervolgens brengt spreker dank aan het gemeen tebestuur, dat aan de uitnoodiging gehoor heeft ge geven. hier aanwezig te zijn en speciaal aan B. en W. voor den financieelen en moreelen steun. De burge meester was door droeve omstandigheden verhin derd hier aanwezig te zijn. Verder hoopt spreker dat de tentoonsteling met de attracties (demonstratie L.R. „Westfriesland" en Wielrennen) zich in een druk bezoek mag verheugen en met deze woorden verklaart voorzitter de 35ste tentoonstelling geopend. Hieronder laten we de toegekende bekroningen volgen: PAARDEN. No. 1. Paarden van 4 jaar en ouder (Warmbloed). Ie prijs f7.50, benevens verguld bronzen medaille, uitgeloofd door den uitgever van de „Zijper Cou rant" K. Kostelijk, Zuidscharwoude; 2e prijs f 5. C Burger, 't Zand; 3e prijs f2.50, P. de Graaf, Schagen. No. 2. 3-jarige Paarden (Warmbloed): le prijs f7.50. N. Raven. Rurgerbrug; 2c prijs f5. C. Raven, Scha gen; 3e prijs f2.50, P. J. Vlam, Burgerbrug. No. 3. 2-jarige Paarden (Warmbloed): le prijs f7.50 KI. Reijne. Barsingerhorn; 2e prijs f5. N. Appel, Westfr'esche dijk, Schagen; 3e prijs f2.50, A. Fran cis, Nes, Schagen. No. 4. 1-jarige Paarden (Warmbloed): le prijs f7.50 H. C. Kooij. Harenkarspel; 2e prijs f5, P. J. Vlam, Burgerbrug; 3e prijs f2.50, E. de Boer, St. Maartens brug. No. 5. Merries met Veulen (Warmbloed): 1e prijs f7.50, C. Burger, 'tZand; 2e prijs f5, Adr. Filmer, Eenigcnburg; 3e prijs f2.50, D. Sleutel, Trapweg, Schngen. No. 6. Veulens (Warmbloed): le prijs f7.50, P. M. de Wit, 't Zand; 2e prijs f5. D. Sleutel, Trapweg, Schagen; 3e prijs f2.50, N. Appel, Westfriesche dijk, Schagen. HOORNVEE. No. 7. Melkkoeien (afgewisseld, gerogistr. met een betrouwbaren melkstaat, gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1934: le prijs f6. H. C. Kooij, Haronkarspel; 2e prijs f 4 H. C. Kooij, Harenkarspel; Se prijs f2, A. Francis, Nes, Sohagen; eerv. verm. Jac. Eriks, Schagerbrug. No. 8. Melkkoeien (afgewisseld), gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1934: le prijs f6, P. Bruin. Schagerbrug; 2e prijs f4, P. Bruin, Schager brug; 3e prijs f2, P. de Graaf, Schagen; eerv. verra, W. Eriks, Schagen, G. Schuijt Kz.f St. Maartensbrug. No. 9. Twenters (geregistreerd), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1934. le prijs f6, H C. Kooij, Harenkarspel; 2e prijs f4, W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 3e prijs f2, D. Sleutel, Schagen. Na. 10. Twenters (niet geregistreerd) gekalfd heb bende tusschen 1 Jan. en 31 Mei '34; le prijs f6, W, Eriks, Schagen; No. 11. Melkvaarzen (geregistreerd), gekalfd heb bende tusschen 1 Jan. en 31 Mei '34: le prijs f6, D, Sleutel, Schagen; 2e prijs f 4, A. Francis, Schagen. No. 12. Melkvaarzen (niet geregistreerd), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei '33: le prijs f6, G. Brak, Schagerbrug; 2e prijs f4, W. Eriks, Scha gen. No. 13. Pinken (geregistreerd), geb. in 1933: le prijs f5, W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 2e prijs f3, KI. Eriks, Burgerbrug; 3e prijs f2, KI. Eriks, Burger brug; eerv. verm. H. C. Kooij, Harenkarspel. No. 14. Pinken (niet geregistreerd), geboren in 1933: le prijs f 5, D. Kant, Schagerbrug; 2e prijs f 3, G. Brak, Schagerbrug; 3e prijs f2 H. Middelbeek, Scha gen; eerv. verm. C. Marees, Schagerbrug, P. Ligthart, Warmenhuizen. No. 15. Stierkalveren (geregistreerd), geboren in 1934 2e prijs f3, A. Francis, Schagen; 3e prijs f2, W. v. d. Oord, Barsingerhorn; eerv. verm. als voren. No. 16. Kuikalveren, Graskalf (geregistreerd), ge boren in 1934: le prijs f5, W. v. d. Oord, Barsinger- norn; 2e prijs f3. W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 3e prijs f2, G. Rademaker, Pettenerkluft; eerv. verm. A. Francis, Schagen. No. 17. Kuikalveren (Graskalf) (niet geregistreerd), geboren in 1934: le prijs f5, P. Bruin, Schagerbrug; 2e prijs f3, D. Kant, Schagerbrug; 3e prijs f2, D. Kant, Schagerbrug; eerv. verm. P. Bruin, Schager brug. WOLVEE Na. 18. 4 Fokschapen (type Texelsch) ingeschreven in een fokregister, geboren in 1933, zichtbaar gewor pen hebbende: 2e prijs f 3, H. van Hoorn, Wierin- gerwaard. No. 19. 4 Fokschapen (type Texelsch), ingeschreven in een fokregister, geb. in 1932 of eerder (zichtbaar geworpen hebende): le prijs f5. KI. Reijne, Barsin gerhorn; 2e prijs f3, H. v. Hoorn, Wieringerwaard; 3e prijs f2, KI. Winkel, Schagerbrug. No. 20. Vier Ooilammeren, type Texelsch, inge schreven in een fokregister: le prijs f 5, H. v. Hoorn, Wieringerwaard; 2e prijs f3, J. A. Eriks, Anna Pau- lowna; 3e prijs f2, KI. Reijne, Barsingerhorn. No. 21. Een Ram, geboren in 1932 of eerder, type Texelsch, ingeschreven in een fokregister: le prijs f5, D. Kant, Schagerbrug; 2e prijs f3, P. Vries, Scha gerbrug; 3e prijs f2, H. van Hoorn, Wieringerwaard; eerv. verm. N. Hopman, Schagerbrug. No. 22. Een Ram, geb. 1933, type Texelsch, inge schreven in een fokregister: le prijs f5, H. van Hoorn, Wieringerwaard; 2e prijs f3, J. A. Eriks Sipz., Anna Paulowna; 3e prijs f2, Jm. Blaauboer, Schagen. No. 23. Ooi met hare in 1934 geboren Lammeren, waaronder ten minste 1 Ramlara, type Texelsch, ingeschreven in een fokregister: le prijs f5, P. Vries, Schagerbrug; 2e prijs f 3 H. v. Hoorn, Wie ringerwaard. No. 24. 3-tallen Ram-lammeren van één Vader (type Texelsch), Ingeschreven in een fokregister: la prijs f5, A. Brak, St. Maarten; 2e prijs f3, J. A, Eriks, Anna Paulowna; 3e prijs f2, P. Vries, Scha gerbrug. No. 25. Tien Overhouders, behoorende aan leden van de afdeeling: le prijs f5, Gebr. Nieuwland, Scha gerbrug; 2e prijs 13, N. T. Hopman, Schagerbrug; 3e prijs f2, D. Kant, Schagerbrug. No. 26. Vier Fokschapen, geb. in 1933 (niet inge schreven in een fokregister en zichtbaar geworpen hebbende): le prijs f5, M. Bestevaar, Burgerbrug; 2o prijs, f3, C. Huiberts, Schagen; 3e prijs f2 Joh. C. Bruin, Burgerbrug. No. 27. Vier Ooilammeren, niet ingeschreven in een fokregister: le prijs f5, G. Schuijt Kz., St. Maar tensbrug; 2e prijs f3, G. Brak, Schagerbrug; 3e prijs f2, D. Kant, Schagerbrug. No. 28. Een Ram-lam, geboren in 1934, niet inge schreven in een fokregister: le prijs f5, H. van Hoorn, Wieringerwaard; 2e prijs f3, H. van Hoorn, Wieringerwaard; 3e prijs f2, KI. Winkel, Schager brug. PLUIMVEE. Na. 33. Rhode Island Reds: le prijs f2, C. Visser, Wieringerwaard. No. 35. Andere rassen: le prijs f2, C. Visser, Wie ringerwaard. KONIJNEN. No. 42. Vlaamsche Reus (wit), Ram: 2e prijs fl', A. Kiezeling, Schagen. Na. 43. Vlaamsche Reus (wit). Voedster: le prijs f2 H. van Spelden, Julianadorp; eerv. verm. R. Dijkstra, Schagerbrug. No. 44. Vlaamsche Reus (andere kleur), Ram: le prijs f2, Jn. Visser, St. Maartensbrug. No. 51. Lotharingers, Voedster: 2e prijs L. Anne- veldt, Schagerbrug. No. 52. Hollanders, Ram: le prijs f2, J. Ham Sr., Lutjewinkel; 2e prijs f 1, Jb. de Boer Pz., Schagen; eerv. verm. C. Hoep, Braakpolder, Winkel; Jb. de Boer Pz., Schagen. No. 53. Hollanders, Voedster: le prijs f2, Jb. de Boer Pz., Schagen. No. 55. Cohincella, Voedster: 2e prijs fl, A. Kie zeling, Schagen. No. 56. Andere rassen, Voedster: le prijs f 2, A. Kiezeling, Schagen; Na. 57. Andere rassen, Ram: le prijs f2, H. van Spelden, Julianadorp; 2e prijs fl, A. Kiezeling, Schagen; eerv. verm. H. Visser, Schagen. No. 58. Voedster met jongen: le prijs f2, Jb. de Boer Pz.. Schagen; 2e prijs fl, F. Heijbloem, Scha gen; eerv. verm. A. Boontjes Jz„ Burgerbrug, H. Visser, Schagen. No. 59. Nesten jongen: le prijs f2 Jb. de Boer Pz., Schagen; 2e prijs fl, L. Anneveldt, Schagerbrug; eerv. verm. A. Boontjes Jz., Burgerbrug. BLOEMEN EN PLANTEN. No. 60. Voor de mooiste collectie Bloemen en Planten van particuiercn: le prijs f2. Mevr. Kieze ling—Kuis, Schagen. No. 61: Voor de mooiste collectie Cactussen van particulieren: le prijs f2, Mevr. NapKos, Schager brug; 2e prijs fl, mevr. Rezelman—Grootes, Scha gerbrug. No. 62. Voor de mooiste Cactus: le prijs 12. Mevr. KiezelingKuis, Schagen; 2e prijs f 1, Mevr. Hopman- Rezelman, Schagerbrug; 3e prijs f0.50, mevr. D. v« d. Sluijs— Blaauboer, Schagerbrug; eerv. verm. mevr. NapKos, Schagerbrug. No. 63. Voor de mooiste plant van particulieren (bloeiend): le prijs f2. mevr. M. Rens—Boontjes, Oudesluis; 2e prijs f 1, mevr. Kuiper—Groot, Scha gerbrug. No. 64. Voor de mooiste Plant van particulieren (niet bloeiend): le prijs f2. mevr. de Graaf—Wit, Schagerbrug; 2e Vrijs, fl, idem. No. 65. Voor de mooiste collectie Snijbloemen van particulieren: le prijs 12, mevr. JaringMolenaar, Schagerbrug; 2e prijs fl, mevr. Vriesde Graaf; Schagerbrug; 3e prijs f0.50, mevr. J. A. de Boer— Otter, Schagerbrug; eerv. verm. mevr. v. d. Oord- Schermer, Schagerbrug. Ter opluistering: Eervolle verm. A. Karelse, St. Maartensbrug, parkieten; C. Visser, Barsingerhorn, duiven.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2