in TOESTAND UITERLIJK KALM. De mijnstaking in Zuid-Wales. Brand in Bulgaarsche spoorwegwerk plaats. Ingezonden stukken. INTERNATIONALE STRIJD TEGEN SCHEEPSBRANDEN. Predikbeurten. Lezing van Dr. Dijt. Doch een hevige ondergrondsche spanning heerscht er in het geschil der Ameri- kaansche textiel-industrie. Washington (19 Sept V.D.) Dc Executieve Raad van de Verccnigde Textielarbeiders heeft gisteren liet stakingscomité gemachtigd alle arbeiders van de aanverwante bedrijven tot staking op te roepen, wanneer een zoodanige drastische actie noodzakelijk •wordt, teneinde de overwinning in de staking te behalen. Deze beslissing werd genomen, nadat de Execu tieve den geheclen dag beraadslaagd had. Francis Gorman, de stakingsleider, verklaarde, tegen het einde van deze week waarschijnlijk het stakingsparool zou worden uitgegeven voor nog 120 duizend textielarbeiders, tenzij de werkgevers ac- coord gaan met arbitrage. Dit laatste schijnt thans echter verder dan ooit, en ofschoon de toestand uiterlijk kalm is blijkt toch overal, dat er een hevige ondergrond sche spanning heerscht. Uit Saylesville wordt gemeld, dat de werkgevers voornemens zijn he den hun fabrieken te openen, daar zij er van overtuigd zijn, dat de stakers terrein verliezen. Wat dit betreft, verklaarde Gorman echter, dat de stakingsbeweging sterker staat dan Zater dag j.I. In de drie zuidelijke staten is gisteren de orde op krachtige wijze door de nationale garde gehand haafd, welke de werkwilligen in bescherming nam, toen nog eenige fabrieken geopend werden. In Georgia hebben vier fabrieken hun poorten ge opend, in Noord-Carolina 10. ft- Sommige bedrijven aan het werk, ande re weer stopgezet. New-York. Terwijl in New-England weder om een aantal bedrijven tengevolge van de staking der textielarbeiders stopgezet worden, wordt uit de zuidelijko staten gomeld, dat ongoveer 2/3 van bij benadering 300 duizend arbeiders of wel in het ge heel niet in staking zijn gegaan, of wel het werk weer hebben hervat. In Belmont in Zuid-Carollna hebben een 400-tal stakers Dinsdagavond een fabriek met steenen gebombardeerd. Zij werden door natio nale gardisten uiteen gedreven, waarbij eenige hun ner door bajonetsteken werden gewond. Volgens be richten uit Washington bestaat de mogelijkheid, dat Roosevelt op grond van een rapport van de arbi trage-commissie zal intervcnieeren. Kansen op bijlegning van het conflict staan er niet goed voor. Londen. Dinsdag ls te Cardiff de eerste con ferentie gehouden tusschen vertegenwoordigers der mijneigenaars en der mijnwerkers van Zuid-Wales. llit verklaringen, die later van beide zijden werden afgelegd, blijkt, dat do kansen op een bijlegging van het. conflict er niet goed voorstaan. Do mijneigenaars verklaren zich bereid het con flict voor te leggen aan een volkomen onpartijdig scheidsgerecht, dat bestaat uit vaklieden welks le den practische kennis hebben van de steenkoolindu strie een den kolenhandel. Do toestand blijft dus Toorloopig ongewijzigd, hetgeen in do dagbladen eenige ongerustheid veroorzaakt, aangezien de op zeggingen van de 130 duizend mijnwerkers op 30 September van kracht worden, zoodat eventueel over twaalf dagen een volledige beëindiging der werkzaamheden in de steenkoolmijnen van Zuid- Wales verwacht kan worden. TWAALF REVOLUTIONNAIREN IN GUATEMALA TERECHTGESTELD. Guatemala. Dinsdagmiddag om 4 uur zijn twaalf personen, die betrokken waren bij de radicalistische samenzwering, die op 11 September ontdekt was, te rechtgesteld. Het hoogste gerechtshof had hen ter dood veroordeeld. Zij hadden aanslagen beraamd op hooge regceringsambtenaren. waaronder ook presi dent Obico. Bovendien zouden banken en particuliere huizen worden geplunderd. De politie, die gedurende verscheidene maanden de samenzweerders in het oog had gehouden, had in de woning van den rad- dranier wapenen, munitie en bommen gevonden. Do torechtgcstelden zijn grootcndeels voormalige po litici. Woedt reeds sedert Dinsdagavond. Belgrado: In do groote materiaaldepots van do Bulgaarsche staatsspoorwegen woedt sedert Dins dagavond een geweldige brand, die nog steeds niet gebluscht is. De schade zal waarschijnlijk verschei dene honderdduizenden lcwa bedragen. Nog steeds niet gebluscht. Nader uit Sofia: Omtrent de brand in het depot van spoorwegmaterianl kan nader worden gemeld, dat het garnizoen van Sofia bevel heeft gekregen zich gereed te houden, daar men vermoedt, dat het hier geen normale brand betreft. Verscheidene leden van het Kabinet zijn ter plaatse, het vuur is nog steeds niet gebluscht. „EEN NIEUWE RUK NAAR RECHTS DOOR DEN NEUTRALEN BOND". Geachte Redactie, Het is naar aanleiding van 't ingezonden stuk on der den titel: „Een nieuwe ruk naar rechts door den Neutralen Bond", dat ik onderstaand gaarne geplaatst zag. Het is zeker waar, dat de Schager Courant het meest aangewezen orgaan is, om bekendheid tc geven aan wat er onder de bevolking leeft, in 't gebied van 't geheele Noorderkwartier en daarom heen, waar deze wordt gelezen en alle kringen wor den bereikt. Maar dan is het droevig, te zien dat er zulke on waarheden, hetzij door onbekendheid, hetzij door wrevel, jegens eigen verongelijkt zijn, door inzender worden neergeschreven. Want Anders kan ik 't niet inzien. Want er wordt beweerd, dat „Landbouw en Maat schappij" (dat is de naam van den Nationalen Bond van Boerenbonden) de meest rechtsche richting is toegedaan. Dit is in 't geheel niet waar: de Boeren bonden willen geen afzonderlijke partij zijn, dus zijn ook geen richting toegedaan. Ze willen aanhangers van verschillende politieke partijen doen samen werken, teneinde invloed uit te oefenen op de be staande politieke partijen. Met de levensbeschou wing heeft het dus niets te maken en kan dc Bond dus nooit de meest rechtsche richting zijn toegedaan. Het is alleen de bedoeling, dat alle plattelands bewoners van verschillende politieke richting eensgezind front maken tegen de fout, die alle politieke partijen gemeen hebben, n.1. dat men geen voldoende aandacht schenkt aan het karakter van het platteland en zijn beteekenis voor het geheele economische leven, maar uitgaat van stedelijke en industrieele verhoudingen Daardoor is de huishoud kundige en vooral onze maatschappelijke politiek op een dwaalspoor geraakt, met het gevolg, dat dc plattelandsbevolking door toedoen van die politiek, door de andere bevolkingsgroepen wordt uitgebuit en de maatschappij totaal vastloopt. De Boerenbonden stellen zich ten doel de oogen van Regeering en Volk te openen voor het on recht jegens het platteland gepleegd, hetgeen zich tegenwoordig weer wreekt op den middenstand. Daarom moet de Volksvertegenwoordiging in alle fracties ingelicht worden, omdat de uiteindelijke beslissingen tocJi altijd door een meerderheid in dc Kamers gebracht, worden. Verder wordt beweerd, dat deze lieden (de boeren- bonders dus) willen voor de bevolking van Neder land dc groenten en 't fruit nog duurder maken. Of do groenten en 't fruit al duur zijn, daar zal ik maar niet op ingaan, want ik vermoed wel, dat anderen hier wel wat op zullen hebben aan te mer ken. Maar wèl, dat de Roerenbonden willen, dat er loonende prijzen zijn voor alle producten. Verder zouden „deze lieden" de looncn der arbei ders nog meer willen omlaag drukken en zouden altijd de mond vol hebben over de „reuze" winsten van winkeliers en andere kleine neringdoenden, en zou dit ook in een vergadering in Zijpe beluisterd kunnen zijn. 't Is droevig om zóó onjuist te zijn.. De Boerenbon den willen juist, dat de arbeiders een redelijk loon hebben, maar niet verlagen, en dan wordt hiermee 't loon in land- en tuinbouw bedoeld. Wél dc hooge looncn in de beschermde bedrijven verlagen, in evenredigheid zijnde met de loonen der arbeiders in land- en tuinbouw. Waarom deze arbeiders maar 20 cent tot 30 cent per uur en dc anderen 50 tot 75 cent en misschien nog hooger? En wat dc middenstanders betreft, deze zoeken in de noordelijke en oostelijke provincies juist samen werking met de Boerenbonden: zij zijn afhankelijk van een welvarend platteland. WERELDSCHEEPVAARTCONFERENTIE. ZES PUNTEN TEGEN HET VUUR. De catastrofe van de „Morro Castle" maakt eens te meer- attent op de nood zakelijkheid van ingrijpende maatrege len tegen scheepsbranden. In November a.s. zal de wcreldscheepvaartconfcrentio te Londen hierover beraadslagen. Gevaarlijker dan orkanen, typhonen, cyclonen, draaikolken, klippen en ijsbergen zijn branden aan boord van schepen. De moderne scheepsbouwtech- nlck en do nieuwe toestellen ter oriëntatie hebben tot gevolg gehad, dat van bulten af de vaartuigen weinig perikel meer dreigt. Bovendien is er een speciale bewakingsdienst voor ijsbergen sinds dc ramp van de „Titanlc". Marconi heeft mei zijn nieuwe ultra-kortegolfapparaten de mist zijn schrik wekkendheid ontnomen, maar scheepsbranden zijn nog steeds in onvoldoende mate bestreden. Do Vikingcrs, die aan boord van hun geweldige kano's een soort open haarden meevoerden, hadden al een voor iedereen geldende brandwet. Sindsdien hebben ingenieurs en verzekeringsmaatschappijen zich steeds met deze kwestie beziggehouden, maar tot nu toe is de zaak veel minder goed geregeld, dan bijvoorbeeld dezelfde aangelegenheid met be trekking tot schouwburgen en bioscopen. Hngelsche en Duitsche schepen zijn dikwijls van de modernste apparaturen ter voorkoming van brand voorzien, maar algemeen geldende voorschriften be staan nog niet, hetgeen o.a. assurantiemaatschappij en niet gelegen komt, want het gebeurt wel eens, dat zeeknsteelen ronder bekende oorzaak vlam vatten en tot onbruikbaar wordens toe uitbranden Drie factoren vermeenieren het gevaar: ten eerste de groote hoeveelheid olie. die het vaartuig nood gedwongen aan boord heeft, ten tweede het veie brandbaio mtacnaa), dat ter uitrusting van schepen nog is toegestaan, ten derde het ventilatie-svstcem. Ook hij de ramp van de „Georges Philipar". die drieënvijftig menschenlevens eischte. bij het ongeluk met do „Atlantique", do catastrofe met de „Bermu da" en het vrecsclijke ongeval met de „Asia", had men zich beroemd op dc bluschapparaten met che mische werking. Maar wat heeft men daaraan, wan neer de oliereservoirs uit elkaar springen en het vuur daardoor in alle richtingen wordt verspreid? De beste scheikundige hulpmiddelen kunnen alleen dienst doen bifc een betrekkelijk kleine brand. Om werkelijk groote gevaren te verhoeden zijn andere maatregelen noodig. Intussohcn zijn er eenige modclschepen aan te wijzen, die waarschijnlijk door het vuur niet tc ver nielen zijn. Maar deze booten voldoen ook aan de oischon, die op het aanstaande Londensche congres hopelijk tot wet worden gemaakt.. De Engelsche reus „534" is door middel van vuurvaste vnlschut- tingen in secties verdeeld Van de kiel tot aan het dek zijn er ongeveer honderd vuurzönes. De isolee- ring van iedere sectio is in enkele seconden tot stand te brengen met behulp van installaties, die op do commandobrug bediend kunnen worden. Verder zijn er brandmelders, die hij tempcratuurverhoo- ging, rook of vlammen de beschermende inrichtin gen automatisch in werking brengen Voorts is bij den bouw bijna geen hout gebruikt. Waar dit gebruik noodzakelijk was. heeft men de planken met een dikke laag vuurvaste verf bedekt. Als extra voorzorg bevinden zich twee radiostations non boord, één op het voor- en één op het achter schip. Kort na de brand van do „Georges Philipar" i s een commissie benoemd, die de mogelijkheden van een internationale regeling der bescherming tegen scheeepsbrandcn had te onderzoekan. Na twee jaar to hebben gewerkt, zal in November a.s. het collego wnnrvnn hier sprake is, de resultaten van zijn onderzoekingen ter tafel brengen. Er zullen voorstellen worden gedaan met betrekking tot de volgende zes punten: 1. Het .bouwmateriaal van toekomstige schepen 2. De Iuchtverversching. 3. De berging van de olievoorraden. 4. De beschermende installaties. 5. Dc methode om het vuur te bespeuren. 6. De bluschmethode. Verder beweert de schrijver, dat deze bond ook erg in trek is bij dc groote boeren, o.a. in Gelderland, Overijscl en Groningen. Dit is weer droevig onjuist Waarom worden Friesland en Drenthe ook niet ge noemd? Dc Hond toch is ontstaan in Drenthe. En juist daar zijn dc kleine boeren, die in hun wanhoop redding zochten bij die partij, die hun veel beloofde, maar juist de tegenstelling van be looning van arbeid in stad en op platteland hand haafde: dus geen verbetering bracht, juist deze kleine boeren hebben een Bond doen oprichten, die zich snel uitbreidde tot andere provincies. Verder beeft, schrijver het over een congres, waar dan de „Nederl. Tuinbomvbond" met „Landbouw en Maatschappij" zouden laten spreken: „Professoren, Doctors, Ingenieus," enz. Waarom dit zoo verdraaid weergegeven? Eén professor, cn één Dr.-Ir. spraken er en waarom wordt gezwegen van den man, die het geheele platteland kent en begrijpt en waar door mede Landbouw en Maatschappij is ontstaan? Waarom? Waarom verder vermeld, wat daarop volgde? Om dat zooiets niets geholpen heeft, omdat men het groote geheel te eenzijdig bezag? Wat betreft het Congres, dat in Amsterdam ge houden werd. dat was bedoeld, voor geheel Ne derland, voor den kleinen en den groot en tuinbouwer, zoowel voor den kleinen als den g r o o t c n boer. J a, voor iedereen, die het geheele platteland wilde leoren kennen en was het houden van dat congres, tijdens dc nu aan ieder wel bekende „Amato" op de nieuwe groentonmnrkt te Amsterdam gehouden, daar dan geen geschikte ge legenheid voor? En was de schrijver op dat congres aanwezig ge weest, zoo zoude hij ruimer inzicht gekregen hebben door het gesprokene en niet alleen door de drie spre kers. maar ook door dc woorden bij de opening en de sluiting gesproken. Hopende ecnigszins (want bij algchccle volledig heid zou teveel plaatsruimte gevergd worden) recht gezet te hebben liet onjuiste en raadselachtige schrij ven van ..een lid van den voormalige» Neutr. Bond", die misschien juist daarom zijn naam niet durft be kend te maken, tccken ik, met dank voor de ver leende plaatsing, M. C. STAMMES. WINKET. ZONDAG 23 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, nam. 7Vfe uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Oude Niedorp, voorm. IOV2 uur. Ds. Van Baaien- Dirkshorn, geen samenkomst Winkel, voorm. lOVfc uur, Ds. de Leeuw. Huisduinen, voorm. OV2 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp, voorm. 11 uur, Ds. M. van Wichen. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds Vorstman. Hippolytushoef, voorm. 10uur, Ds. Van Beek Westerland, nam. IVi uur, Ds. Van Beek. Burgerbrug, voorm. 10V^ uur, Ds. Eikema. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Kolhorn, voorm. 10V2 uur, Ds. Tinholt. Hoogwoud, voorm. IOV2 uur, Ds. Readingius. Aartswoud, nam. 8 uur, Ds. Hamilton. Heerhugowaard, nam. ZV2 uur, Ds. Roobol. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. ÏO1/^ uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, voorm. IOV2 uur. Ds. Meihuizen. Oosterland, nam. 7V2 uur. Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagcn, voorm. VOV2 uur, Ds. Gijzel van Amstcn- dam. Coll. Chr. school. 's Avonds geen dienst. Breezan'l, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. y/2 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7Vfe uur, do heer R. C. Franck, van Wieringen. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (t.o. 't Raadhuis), nam. 7 uur Ds. Ruijs. Woensdagmiddag 3 uur Kindersamenkomst in de Weere bij mej. Bras. De ingedooldcn voor de lichting 1935, uit deze ge meente zullen worden ingelijfd als volgt: C. Brogman, 21e Heg. Infanterie. Amo-sfoort 2e pl. 1—10 Oct. 1935; D. C. Broerstna, 21e Bgt. Infanterie, opl. ond.-off.-adm.., Middelburg, 2e pl. 1—10 Aug. '35; J. Butter, le School Comp. Begt Kustartillerie, Den Helder, le pl. 1—10 Mei 1935; P Bijhouwer, Regi ment Wielrijders, 's Bosch, 1c pl. 10—25 Mrt 1935; A. Clarissen. 21e Rcgt. Infanterie. Amersfoort, 2e pl. 1—10 Ort. 1935; II. van Essen, le School Comp. Regt. Kustartillerie. Den Helder, 2e pl. 1625 Oct. 1935; J. G. Lange, le Comp. Hospitaalsoldaten, (ziekenver plegers) opl. Res.-Off van Gezondheid, Utrecht, le pl. 110 Juni 1935; J. d. Ruijter, 3e Half Regt. v.h. II Regt. Huzaren, bestemd voor: p.o. of p.v. bij K.M. A. of B.S., Den Haag, 2e ploeg 1—10 Juni 1935; P. van Zweeden, idem, 3e ploeg 110 Oct. 1935. De Afdceling Winkel—Nieuwe Niedorp en Omstre ken van het llollandsch Bloembollenkweekers Ge nootschap hield Dinsdagavond een vergadering bij den heer R. Laan, waarin Dr. Dijt van Texel sprak over het onderwerp: „Wat dc handhaving van den gouden standaard bcteekent voor den tuinbouw en het bloembollenvak". Voor deze vergadering was veel belangstelling. Na een openingswoord door den voorzitter, is het woord aan den spreker, die een nlgemcene inleiding houdt over dc beteekenis van den gouden standaard in ons prijssysteem. De bloembollencultuur ontwikkelt zich sterk. Het schijnt dat de crisis niet begrepen wordt en men nog met de gedachten vertoeft omstreeks 1850. denkende dat met lage prijzen de consumptie toeneemt De landbouwproductie heeft zich echter gestadig ont wikkeld zonder te reageeren op rijzing of daling en dit was omstreeks voor 1850 wel het geval. Met toenemende welvaart, gebeurt er met het meer dan noodig is niets en het meerdere wordt niet geconsumeerd. De prijzen daalden en men bel greep niet waarom men niet ophield met producee- ren, doch dat was nog nooit gedaan. Als gevolg der daling, ging men productie vernie tigen. dit sloeg terug op de industrie, werkloosheid werd grooter en steeg tot 30 k 40 Van akkerbouw sloeg het over op veeteelt en maakte deze crisis veel grooter dan voorgaande, omdat do daaraan vooraf gaande welvaart zoo groot was geweest. De buitcnlandsche productie neemt toe en we zien dat de bloembollencultuur zich gaat verplaatsen en andere bloemen naar voren komen en Holland- sche arbeidskrachten en Hollandsch kapitaal produ- ceeren in landen die hun valuta hebben laten zak ken. Als gevolg der devaluatie in Engeland en Amerika zijn in de bollenstreken groote verliezen geleden, vooral naar Engeland, waar 40 van den export heen ging. Men heeft zich ingebeeld dat er te veel hollen waren, daar moest af en ontstond de drang naar saneering. Door de devaluatie in andere landen worden do bloembollen zeer sterk getroffen. Onge veer 77 van den export gaat naar landen die hun goudstandaard hebben losgelaten. Geweldige finan- cieele stropen zijn daarvan het gevolg geweest. Sa- neering is een dwaze inteeling, die indruischt tegen onze economie. De schulden zijn sterk gestegen, groo te hypotheken en crcdietcn.die schuld moest verlaagd worden door devaluatie, anders zal het niet te red den zijn, want bij het tegenwoordige stelsel wordt er een deel van het bedrijf afgenomen, terwijl de schul den gelijk blijven en nu zwaarder drukken op een kleiner bedrijf cn het goheele stelsel loopt hopeloos vast. Vrees voor kapitaalvlucht naar het buitenland bij devaluatie behoeft niet te bestaan, wel echter ziet men het thans gebeuren. Het streven moet zijn de schuldenlast te verlagen, dan komen we gelijk aan andere landen en komt dan de stijging, dan zullen wij daar ook van medeprofi- teeren, doch bij handhaven van den gulden niet. Spreker verwacht einde 1935 een opleving. De gulden op stand is boven onze stand en het eenzijdig belichten daarvan gelijkt meer op het aan bidden van het gouden kalf dan het voeren van een goede economische politiek. Spreker deelt mode, dat een tal van bekende en vooraanstaande economen zich hebben verbonden tot een vereoniging. die zich ten doel stelt dit vraagstuk ernstig in studie tc nemen. Na dc pauze, wordt van de gelegenheid tot het stellen van vragen een ruim gebruik gemaakt, deels vragen betreffende nadere toelichting van dit zeer ingewikkelde vraagstuk, deels vragen betrekking heh- Ixmde op handelingen die in dc pie.ktijk in sancering der bijdrage worden toegepast en waaromtrent bij verschillende leden óntevredenheid bestaat en men aanstuurt op een protest vergadering, om van de sa neering af te komen. Voorts zal een enquête worden ngesteld onder de leden omtrent het veelvuldig af keuren van bloembollen. Nadat dc vragen door den spreker zijn beantwoord, sluit dc voorzitter met een woord van dank aan den spreker, en voor de belangstelling van de leden, de vergadering. WIERINGEN Politie. Door de Rijkspolitie te Den Oever is proces-ver baal opgemaakt tegen R. H. aldaar, wegens vernie ling van een aan zijn buurman M. H. behoorend kacheltje. Nieuwe spelling. Op aandrang van den heer Inspecteur van het lager onderwijs in de Inspectie Den Helder hebben de heeren hoofden der O. L .scholen in deze gemeente voorgesteld aan hunne scholen do nieuwe spelling Marchant in te voeren. Toewijzing aan korpsen. De onderstaande dienstplichtigen allen van de lichting 1935 zijn bij de achter ieders naam gestelde korpsen voor het daarbij genoemden tijdvak inge deeld. J. Bontkes en C. Lont, 21ste Regt. Inf. te Amers foort, tijdvak van inlijving 1—10 October 1935; R. Jorna en P. Ottens, 21ste Regt. Inf. te Amersfoort, tijdvak van inl. 16—25 Febr. 1935; J. Hekman, 21ste Regt. Inf., opleiding onderofficier, Amersfoort, tijd vak van inl. 110 Nov. 1934; Aan dc 1ste Schoolcompic van het Regt. Kust Ar tillerie te Den Helder zijn voor het inlijvingstijdvak 16—25 October 1935 toegewezen de dpl. P. Dekker, M. W. Koorn, J. Scheltus en H. Woortman, en voor het inlijvingstijdvak 1 tol 10 Mei 1935 de dpl. S. de Jong, C. Koorn en J. H. v. d. Schans. Aan de Zeemacht te Den Helder zijn toegewezen L. Drenth en S. Halfweeg, resp. aan de 1ste en 2do ploeg, inlijving 22 Febr.3 Maart 1935 en 23 Aug. tot 1 Sept. 1935; Aan de 3de ploeg van de Luchtvaartfa- dceling te Socsterberg L. Kuit, inlijvingstijdvak 1—10 Oct. 1935; Aan het 1ste Bat. Regt. Genietroepen te Utrecht J. J. Landolt, 1ste ploeg, 1625 Febr. 1935; A. Meijer, Regt. Wielrijders te 's-Hcrtogenbosch, 1ste ploeg, 16—25 Maart 1935; A. Verkerk, Schoolcampag- nie van het korps Pontonniers, te Dordrecht 1ste ploeg, 1625 Febr. 1935. Zuiderzeeraad op excursie. Woensdag bracht de Zuiderzeeraad een bezoek aan de werken en werd daarbij rondgeleid door den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken, Ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler. Het noenmaal werd gebruikt in het A.T.O.-gebouw te Breezand (dijk). T A V OEN T)ll K De uitslag van den 25 slagen wedstrijd in Con- cordia gehouden, was voor gummi: Eerste klasse: 1. P. Molenaar, Zuidscharwoude 236 p.; 2. T. Pranger, Noordscharwoude 228 p.; Serie- prijs C. Langendijk, Noordscharwoude 54 p. Tweede klasse: 1. K. Borst, Noordscharwoude 238 p.; 2. L. Dekker, Oudkarspel 220 p.; Serieprijs J. Zijp, Zuidscharwoude 50 p. Derde klasse: 1. J. du Burck, Zuidscharwoude, 183 p.; 2. J. Kraakman, Zuidscharwoude, 180 p.; Serie- prijs M. Vlug, Zuidscharwoude 45 p. Sajet. T. H. Kuiper, Noordscharwoude, 180 p. ZUIDSCHARWOUDE. De uitslag van den gehouden damwedstrijd in do tooneelzaal van den heer Kramer was: 1. P. van Twuijver, 2. C. Kostelijk, 3. mej. II. Bas, 4. P. Vol kers. Bij den Woensdag in de kolfbaan van den heer P. Kramer gehouden kolfwedstrijd was de uitslag: 1. P. Molenaar 211 p.; 2. K. de Boer 202 p.; 3. J. Leeuwerik 200 p.; Serieprijs J. du Burck 59 p., allen te Zuidscharwoude. NOORDSCHARWOUDE. Tot schoolschoonmaker is benoemd, inplaats van den heer Oudshoorn, de heer W. de Leeuw, alhier. BROEK OP LANGENDIJK. Wegens opheffing op 1 Oct a.s. van den Kring Broek op Langendijk van de P.T.T., worden met in gang van dien datum de monteur le klasse A. Sie- lielink overgeplaatst naar Hardervvijke de lijnwerkers J. de Jong naar Schagen en L. Pasterkamp naar Alkmaar. ZIJ RE De tot gewoon dienstplichtige bestemde ingeschre venen voor den dienstplicht, lichting 1935, zijn toe gewezen aan de navolgende korpsen: aan het 21ste Regt. Inf., le ploeg (opleiding onder officier-administrateur), garnizoen Middelburg, tijd vak van inlijving 1—10 Febr. 1935: J. A. Struijf; aan het 21e Rcgt Inf., le ploeg, garnizoen Amers foort, tijdvak van inlijving 1625 Febr. 1935: R. Blan- kevoort, P. de Boer, S. Buik. P. Burger. T. Jongejan, C. Mosk, J. M. Ranzijn, P. Schager, C N. Tromp en P. Zander; aan de zeemacht, le ploeg, garnizoen Den Helder, tijdvak van inlijving 22 Febr.—3 Maart 1935: W. J. A. Hoedjes; aan de le schoolbatt. Regt. Motor-artillerie, le pl., garnizoen Naarden, tijdvak van inlijving 1—10 Mei 1935: J. van Doorn. aan het Ie Bat. Regt. Genietroepen. 2e ploeg, gar nizoen Utrecht, tijdvak van inlijving 16—25 Juni 1935: A. van der Vlies; aan do zeemncht, 2e ploeg, garnizoen Den Helder, tijdvak van inlijving 23 Aug.—1 Sept 1935: L. van der Oord en M. Schrieken; nan de le schoolcomp. van het Regt. Kust-Artil- 'erio, 2e ploeg, garnizoen Den Helder, tijdvak van 'nlijving 16—25 October 1935: N. Koopman en O. Koopman.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2