Kroosschouw 4 Schandaal met de Wilhelminabrug te Maastricht? DE GEBRUIKEN IN DE WAPEN INDUSTRIE. HET JONGSTE SPAANSCH COMPLOT. Wegens defect teruggekeerd. De brand in de Morro Castle. Rusland en Mantsjoekwo. Oogsten ran gezonde GladiolenknoIIen door vroeg rooien. Vuurregen van de^ Merapi. Marktberichten. POLDER^URGHORN 3 October 1934 24 October '34, een reserveband met velg, WINKEL Woensdagavond vergaderde de afdeeling Winkel, der Noordholl. Vereen. Het Witte Kruis, ten huize van den heer D. A. de Bruin. Dc heer van Leersum, het voorzitterschap waar nemende, opent do vergadering en drukt er zijn spijt over uit, dat de voorzitter de heer G. Kamp wegens voortdurende ongesteldheid nog in het ziekenhuis te Alkmaar vertoeft, en wenscht hem een algeheel spoedig herstel. De notulen der vorige vergadering worden gele zen en goedgekeurd. De ingekomen stukken worden behandeld bij de betrekkelijke agendapunten. De beschrijvingsbrief voor de op 2 October a.s. te Amsterdam te houden algemeene vergadering bene vens de daarbij bchoorende rekeningen, bcgrootin- gen en verslagen, zoo van de hoofdvereeniging als van de instellingen, worden nagegaan, doch geven geen aanleiding tot het doen van voorstellen of het geven van opdrachten, en aan de te kiezen afge vaardigden wordt vrij mandaat verleend. Voor de verkiezingen van leden van het hoofdbe stuur wordt de wenschelijkheid uitgesproken tot herbenoeming van de aftredende leden. Dr. F. C. Spiering, arts tc Heerhugowaard en Dr. B. S. H. Stielcr, arts te Hilversum. In de vacature Dr. A. Spanjaard wordt de aandacht gevestigd op verkie zing van Dr. C. J. Brcnkman, arts te Amsterdam, en in de vacature mevr. C. Rees—van Ingcn, ons eigen candidaat de heer G. J. van Leersum. Tot afgevaardigden worden benoemd dc hoeren G. J. van Leersum en T. Posthumus, terwijl tot plaats- vervangend afgevaardigde wordt benoemd Dr. J. Broekens. Tot bestuurslid wordt weder herkozen de heer D. Brugman Jbz. Het benoemen van een commissie van drie leden voor het nazien der rekening over 1934, wordt we der overgelaten aan den voorzitter. Hierna sluiting. Wij mogen nog eens de aandacht schenken aan de In dit blad voorkomende adv. van de te houden Floraliatentoonstelling op 22 en 23 Sept. a.s. De te verwachten deelname is nu reeds groot te noemen, Zoowel voor zooveel betreft inzendingen, als aan melding voor de optocht en plannen en voornemens worden nog steeds ontwikkeld zoodat er iets goeds en iets moois tc zien zal zijn, en dan de groote ver rassing, welke wordt voorbereid op reclamegcbied, waarin de middenstandsvereen. een belangrijk aan deel heeft, moet inslaan. Vrijdagavond wordt proef genomen, ieder zij dus op de been om voor Zondag met ons vele belang stellenden op te wekken, de Floraliafeostcn bij te wonen. ZIJ PE SCHAGERBRUG. In aansluiting op het verslag van Dinsdag f.1. ver melden we nog, dat de heer H. de Graaf Hz. tijdens de demonstratie der L.R. „Westfriesland" en de wie lerwedstrijden, het muzikale gedeelte verzorgde en tevens voor den omroep zorgdroeg. Dit was een at tentie, die zeer op prijs werd gesteld Gemaskerd Bal. In Hotel Wapen van Zijpe, vond gisteravond een gemaskerd bal plaats en ook een biljartwedstrijd. De uitslagen waren: Biljarten: 1. D. v. d. Pijl; 2. J. Wittebol; 3. J. Vries; 4. P. Vries. Gemaskerd bal: Paren. Mooiste costuum de dames T. Koster en J. Dekker, Pierrot, en Pierrette. Orig. costuum, dc dames M. en G. Schagen, mode 1S90. Dames: orig. costuum: J. Molenaar, Gedachtenis uit de mobilisatie; 2e prijs idam, A. van Eeten, De Keuken; lo prijs mooiste costuum. M. v. d. Werff, Herfst; 2e prijs idem C. Gelder, Moderne architec tuur. Hoeren: le prijs W. Veenstra, clown. Groepen: ie prijs orig. costuum de heeren A. v. d. Werf, P. Schoorl, C. Nap en P. Bruin, „Crisis-koe"; 2e prijs idem dc dames G. Ott, en T. Kuit, Gelukkig Echtpaar. De eerste prijs van de Schagerbrugger verloting, paard en driewielde kar, werd gewonnen door G. Oosterman, St. Maarcnsbrug. 2c prijs oen lV£-jarig paard, door D. Kant, Schagor- brug. Beide prijzen vielen in de collectie van den heer A. Jongejan. KOEGR 4P JULIANADORP. Vrachtauto in de sloot. Woensdagmiddag om één uur zou de chauffeur •T. D. met de vrachtauto van de N.V. Malerij „De Hoop", op den weg voor zijn woning, gelegen aan de Langevliet omkeeren om weer naar zijn werk tc gaan. Bij het heen en weer manoeuvreeren kwam de auto even te ver naar den slootkant en reed met het voorste gedeelte in de naast don weg loopende sloot. Verder gebeurde er niets. Door den krnan- wagen van M. Smit werd dc wagen weer op den weg getrokken en alles ging weer zijn gewonen gang. ANNA PA V T. O W N 4 De Chr. muzickvcreeniging Soli Deo Gloria van Breczand maakt a.s. Zondag een muzikalcn marsch door dc Kleins Sluis, waarbij gecollecteerd zal wor den. OUDE N I EDO P Toewijzing van dienstplichtigen, lichting 1935. Aan het 21e Regiment Inf., garnizoen Amersfoort, zijn toegewezen de dienstplichtigen C. G. Boontjes en P. C.. Kamper; aan de le School Comp. Regt. Kustartillerie, garnizoen Den Helder, de dienstplich tigen S. P. A. Klaver, Th. J. van der Kroon en S. Ootjers, terwijl de dienstplichtige .T II. Tamis aan de Zeemacht, garnizoen Den Helder, werd toege wezen. Maastricht. In den gemeenteraad van Maastricht werd Dinsdagavond aangedrongen op een onderzoek in verband met een verschenen brochure, waarin gerept wordt over een schandaal bij den houw van de Wilhelminabrug, door bijzondere, niet met de voorschriften overeenkomende hardsteen-leve ranties. tengevolge waarvan de brug vele tienduizen den guldens te duur is opgeleverd. De burgemeester van Maastricht Mr. L. B. van Oppen heeft hiertegen aangevoerd, dat de geuite beschuldigingen het Rijk aangaan en niet de stad Maastricht. Een onderzoek zal van het Rijk moeten uitgaan. MET DE BRANDSPUIT OP DE KREKELJACHT. Te Axel komen groote zwermen krekels voor, die des nacht svele bewoners last veroorzaken door hun rumoer. Vooral in de nabijheid van de vuilnisbelt houden deze diertjes zich op. Om ze te verdelgen is de motorbrandspuit er op uit getrokken en heeft de met krekels bezette plaatsen danig „onder water" genomen Het resultaat is geweest, dat ze thans weer meer verspreid zijn in de bewoonde gedeelten. Waar schijnlijk zal men niet eerder van deze nachtrust verstoorders verlost worden, dan nadat het eenige dagen flink geregend heeft. Als alle dingen eens onthuld werden, die wapenhandelaars doen. Washington. In de senaatscommissie van onder zoek naar do gebruiken in de wapenindustrie zijn de gevallen van corruptie ter sprake gekomen, waar door do Federal Laboratories Cy. in Argentinië en Brazilië den verkoop van bommen, handgranaten en geweren wilde bevorderen. De vertegenwoordigers dezer maatschappij ver klaarden gedwongen te zijn dezelfde methodes toe te passen als de agenten der Europeesche maat schappijen. Do Federal Laboratories wilde de com missie van haar agent te Buenos Aires verminderen. Deze protesteerde en schreef; „Alle duivels! Hoe kunnen ze in de Verecnigde Staten weten, hoe onze overeenkomsten zijn met die bende corrupte lieden, waar wij zaken mee moeten doen." De commissie dreigt de agenten der wapenfabri kanten te zullen vervolgen op grond van een wet, waarbij het den Amerikaanschen burgers verboden is zich te mengen in de internationale betrekkingen van de Vereenigde Staten. De agent dor Federal La boratories in Zuid-Amerika heeft verzocht zekere documenten, welke zich in het bezit der commissie bevinden, niet te willen publiceeron. Hij erkende, dat de wapenhandelaars din gen doen, die, indien zij zouden worden ont huld, de rest van den Amerikaanschen han del op Zuid-Amerika zonden vernietigen. Niettemin heeft de commissie besloten voort te gaan licht te brengen in deze al- faire, zonder aanziens des persoons. Senator Bone, verklaarde namens de commissie: „Wij wenschen. dat de Amerikaansche burgers in Zuid-Amerika begrijpen dat dc commissie geen ge noegen heeft van haar pogingen de waarheid te ontdekken. De methodes, welke door de fabrikanten i wapens en munitie worden toegepast kunnen gemakkelijk een bedreiging voor den vrede tusschen ale naties ter wereld worden. Wij doen onze poging met fatsoen en zullen de feiten bloot leggen zonder daarbij ook maar een enkele Amerikaansche maat schappij te sparen, ik hoop en verwacht met ver trouwen. dat de Europeesche naties die nog niet door de fabrikanten en handelaars in munitie wor den overhecrscht, binnenkort onderzoeken van ge lijke strekking zullen doen instellen." Kolonel Asna, de agent der Federal Laboratios in Venezuela beklaagde zich er over in 1932 officieel de helft van zijn commissie aan de regeering te hebben moeten geven en officieus nog een belang rijk gedeelte van het overige. Moeilijkheden bij het oversteken van het Zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan. Parijs. Het Fransche vliegtuig, dat was opge stegen om het Zuidelijke gedeelte van den Atlanti schen Oceaan over te vliegen, moest wegens een de fect terugkeeren. Het toestel had met sterken tegenwind te kampen en kwam daardoor slechts langzaam vooruit, In den loop van den middag is het toestel opnieuw vertrokken. ERNSTIGE WERVELSTORM BIJ REKLINGHAUSEN Recklinghausen (Duitschland): Woensdagmid dag heeft boven Roellinghausen een wervelstorm ge woed, welke met onweer gepaard ging. Er werd groote schade aangericht. 24 gebouwen zijn ernstig beschadigd. Tal van hoornen zijn uit den grond ge rukt, Telefoon- en telegraafdraden knapten als het ware af. MUITERIJ ONDER MANDSJOERIJSCHE BEMAN NING VAN STOOMSCHIP. Vijf Japanners, twee Koreanen gedood. Peking: Aan boord van het stoomschip „Yin- kou" dat op de Soengari-rivier voer is onder de Mandsjoerijsche bemanning muiterij uitgebroken. De muiters plunderden het schip, en doodden vijf Japan ners en twee Koreanen. Het schip had een groote la ding opium aan boord. 20 MATROZEN VERDRONKEN. Shanghai: In de nabijheid van Weiheiwel is een marinctendcr waarop zich 200 Chinecsche ma trozen bevonden, gekenterd. 20 matrozen verdronken, terwijl er nog 60 worden vermist. INBRAAK MET BEROOVING. Maandagnacht zijn twee personen in een pakhuis aan de Oude Koestraat te Nijmegen binnengedrongen. Zekere B. uit Winterswijk brengt in een kamertje van dat perceel gcvegeld den nacht door. Zij hebben hem vastgegrepen, op het bed gelegd en handen en voeten met touw gebonden. Den mond hebben zij hem met twee aaneengeknoopte zakdoeken gesnoerd. Na het kamertje te hebben doorzocht en een beurs met 12 gulden bij zich te hebben gestoken, hebben zij het perceel verlaten door een gat in den muur waar door zij ook zijn binnengekomen. Buren hebben B. uit zijn neteligen toestand verlost. De politic is met het geval in kennis gesteld. Naar zijn schatting zijn de twee personen 20 a 25 jaar oud. Een zorgvuldig uitgewerkt plan. - Marxisten wilden Madrid bezetten. Een beschuldiging. Gisteren is bij do commissie van onderzoek inzake den brand op het mailschip Morro Castle een depu tatie uit het bestuur van de Vakvereeniging van Zee lieden gekomen met de beschuldiging dat de reederij de zeelieden die op het schip aanwezig waren ge weest, zou hebben gedreigd met do plaatsing op een zwarte lijst, indien zij de waarheid over de ooizaken van de ramp en de tuchteloosheid aan boord, zouden durven meedcelen. De comissic zal een onderzoek naar deze beschuldiging instellen en drie matrozen, leden van dien Bond, in het geheim verhooren. Elders in dit nummer wordt reeds melding ge maakt van de opzienbarende berichten, welke een Madrileensch blad gaf over de onlangs ontdekte wa pensmokkelarij der Spaanschc Marxisten en waaruit bleek, dat het hier een zorgvuldig uitgewerkt plan betrof om een revolutie over het ganscho land te ontketenen. Thans heeft de Spaansche regcering, aldus ver neemt United Press, een verklaring gepubliceerd over de verijdelde socialistische rovolutiepoging, waaruit blijkt dat de socialisten het voornemen koesterden de Spaansche hoofdstad to bezetten. Dit plan was zoo goed uitgewerkt, dat het geen twijfel lijdt, of officieren van het Spaanschc leger hebben met den opzet meegeholpen. Het plan hield rekening met de mogelijkheid dat de regeering met tanks en vliegtuigen tegen de opstandelingen zou optreden en meende, dat op deze maatregelen ter onderdruk king van den opstand, slechts kon worden geant* woord door een concentratie van alle links-re vol u- tionnaire krachten. Het plan voor den opstand betrof niet alleen Ma drid, maar omvatte in voorbeeldige organisatie het geheele land, zoodat bij onvoldoende waakzaamheid der regeeringsorganen de kansen voor het omverwer pen der rcgecring en voor het uitroepen van den so- cialistischen staat niet gering zouden zijn geweest. Dat het zoo ver heeft kunnen komen, aldus dc regce ring, wijst er op, dat zij reeds sedert lang met de uit werking der putchplannen zijn bezig geweest. Onder meer hadden de socialisten in verschillende deelën van het land laboratoria ingericht voor do vervaar diging van ontvlambare stoffen en ontploffingsmiddc len. Oproep der socialisten. De socialistische bladen te Madrid zijn sterk onder den indruk van de onthullingen der regcering, Zij richtten een oproep tot de arbeidende bevolking, waarin zij bctoogen, dat het thans voor hen geldt te ovenvinnen of te worden onderdrukt. Ondanks dezen strijdkreet lijkt het, alsof de marxisten met liet oog op het bekend worden hunner plannen de uitvoe ring er van hebben uitgesteld. Klaarblijkelijk willen zij eerst zien, welko maat regelen de regeering thans zal nemen en vooral wen schen zij tc weten, of de uiterste rechterzijde van de gelegenheid gebruik zal maken voor het inzet ten van een of andere rechtsche actie. United Press verneemt, dat de katholieke volks partij in het parlement een wetsvoorstel zal indie nen tot het verbieden der socialistische partij. De re geering heeft bepaald, dat op alle wegen op bepaalde afstanden patrouilles van de guardia civil zullen worden geposteerd, die alle wagens, auto's en an dere vervoermiddelen naar wapens moeten doorzoe ken. Beschuldiging over bezetting van gebied door de Russen. Reuter meldt uit Harbin: In een offictecle mede- deeling van het ministerie van buitenlandsehe zaken van Mantsjoekwo worden de Sowjettroepen beschul digd Mantsjocrijsch gebied bezet te hebben aan den samenloop van de rivieren Ussuri en Amoer, waar zij uitgebreide versterkingen hebben opgericht. De re geering van Mantsjoekwo heeft aan den Russischen consul-generaal een nota gezonden, waarin zij pro testeert tegen dc bezetting van dit gebied, en waar over zij de souvereiniteit volgens het Russisch-Chi- neesch verdrag van 1860 opeischt COMPRESSOR GESPRONGEN. Met een hevigen knal is gistermiddag te Amster dam in een garage in de Tweede Oosterparkstraat bij den Eikenweg het deksel van een luchtcompressor ge sprongen, doordat er een te hooge druk op stond. Het deksel vloog met zulk een kracht weg, dat een gat werd geslagen in een binnenmuur. De zoon van den garagehouder liep daarbij lichte verwondingen op. Er is een tijd geweest en die tijd is nog niet zoo lang achter ons, dat het onzin zou geweest zijn in onze plaatselijke bladen iets te schrijven dat verband hield met de bloembollencultuur. In dien tijd wer den de bloembollen slechts geteeld in de zgn. bloem bollenstreek, dat was de streek langs dc duinen van Leiden tot Haarlem. Die tijd is echter achter den rug. Zelfs worden er van sommige soorten bloembollen in onze contreien veel meer geteeld dan in de eigen lijke bollenstreek. Hierbij behoeven wij slechts te den kon aan de tulpen en vooral ook aan de Gladiolen. De meeste en niet de slechtste GladiolenknoIIen wor den in onze buurt geteeld en ze hebben een goeden naam. Om echter dien goeden naam te behouden is het ook noodig, dat wij veel zorgen aan het product be steden en alles doen wat mogelijk is gezonde knollen te leveren. In het begin van dien teelt hadden wij dc voor sprong van nieuw land, dat w il zeggen land, waarop nooit Gladiolen gestaan hadden. Zulk land was er in het begin genoeg te vinden. Daarin is echter zoo van lieverlede wel wat verandering gekomen. Die voorsprong zijn wij dus bijna kwijt en dientengevolge geldt wat ook voor de eigenlijke bollenstreek reeds jaren geldt, dat bollen telen eigenlijk niets anders is dan ziekten bestrijden. Dit komt bij Gladiolen zeer sterk tot uiting. Besteedt men geen zorg aan dit ge was, dan kan men er vrij zeker van op aan, dat de oogst wel groot zal zijn, maar de opbrengst in geld niet groot. Dit doordat veel te veel ziek in de par tijen aanwezig zal zijn. Tijdens den zomer moet men, om dat tc bereiken, wat verlangt wordt, zorgvuldig zijn partijen naloopen en alles verwijderen dat ziekelijk afwijkt en tijdens den groei moet met zorg het oogenblik worden vast gesteld, waarop gerooid zal kunnen worden. Dat Is bij Gladiolen niet zoo heel eenvoudig, omdat de jonge knol, dus het leverbare deel, in een zeer korten tijd, na het snijden der bloemen, gevormd wordt. Wie wel eens een knol bij het bloemensnijden uitgetrokken heeft, zal gemerkt hebben, dat er op dat oogenblik van een knol eigenlijk nog geen sprake was. Zoodra echter de bloem gesneden is begint dc knolvorming en is de bloem eenmaal weg, don is de knol zeer snel gevormd. In sommige gevallen kan men dan 3 A 4 weken na het snijden der bloem reeds oogsten. Wel heeft men dan geen maximalen oogst maar men heeft een gezonden of in ieder geval een redelijk ge zonden oogst. Laat men do knollen dan nog langer zitten, dan wordt het aantal groote knollen wel groo- ter maar ook liet percentage ziek wordt veel grooter. Omdat de cischen, die liet buitenland aan de ge zondheidstoestand van de geëxporteerde knollen en bollen stelt ieder jaar hooger worden, is het wel zaak met een en ander rekening te houden. Dat het mogelijk is, door vroeg rooien gezondere onderaardsche deelen te oogsten is ons hier reeds lang bekend van de pootaardappelcn, die ook vroeg geoogst worden. Oogst men vroeg, dan doet dc mo gelijkheid zich voor, dat het bovengrondscho deel wel ziek is, maar dat de ziekte nog niet tot de onderaard sche deelen is doorgedrongen. Zooals men ziet is er in dit stukje niets gezegd over den aard en het wezen enz. van de gladiolen- ziekten; dat was ook niet de bedoeling en dat is reeds dikwijls op deze plaats gedaan. Bedoeling wa u aan te sporen vroeg te rooien en niet te wachten tot uw buurman, die er wellicht nog ouderwetsche ideeën op na houdt, begonnen is. Wie het onderste uit de kan wil hebben valt heel dikwijls het deksel op den neus. Sint Pancras. VAN HERWIJNEN. UIT ONZE OOST. Westelijke helling een vuurgloed. Nog geen direct gevaar. Aneta seint uit Semarang: Sedert Maandag j.1. kan de krater van de Merapi do stijgende lavamassa niet langer bergen, waardoor een onafgebroken vuur regen langs de Westelijke helling van dc vulkaan plaats vond. Deze vuurregen leverde, van Djokja ge zien, een fantastisch schouwspel op. Hoewel de lava do boschgrens reeds bereikte, had den nog geen boschbranden plaats. Direct gevaar be staat thans nog niet, doch de uiterste waakzaamheid is geboden. PER JAAR 500.000 DOODEN DOOR SLANGENBETEN. Simla (Brifsch-ïndië). Volgens officieele cij fers worden in Britsch-Indiö jaarlijks ruim 500.000 menschcn door slangenbeten gedood. Vooral dorpen, die aan den rand van hot oerwoud gelegen zijn, tellen vele slachtoffers van slangen, speciaal tijdens den oogsttijd of bij het naderen van dc moesson. Ondanks de pogingen der regecringen, blijven do dorpelingen er de voorkeur aan geven, slangenbe ten te genezen door tooverkracht. Als een uitdaging aan de inlanders, die als „hecl« meesters" optreden, heeft het Haffkine-instituut, dat serum voor slangenbeten bereidt, een belooning van 750 p. st. uitgeloofd voor dengene, die alleen door tooverkracht een door een slang gebeten aap kan genezen. 1 SCHAGEN, 20 Sept. 4 paarden f 150300, 3 veulens f 7090, 4 pinkstie- ren f 60—120, 12 gelde koeien (magere) f 100160, 50 idem (vette) f 160-215, 11 kalfkoeicn f 130-200, 4 pinken f 6570, 26 graskalveren f 1530, 41 nuch tere kalveren f 5—12, 15 schapen (magere) f 1215. 112 vette schapen f 1418, 73 lammeren f 611.50, 3 bokken en geiten f 612„„ 15 magere varkens f 8 16; 25 idem vette per Kg. 30—32 ct.. 107 biggen f 6— 9.50, 8 konijnen f 0.501.50, 60 kippen f 0.200.50, eenden f 0.25—0.50, haantjes f 0.10—0.75. EIERYEILING SCHAGEN, 20 Sept. Aangevoerd 75 part. 50000 kipeieren, 8 part. 1000 eendeieren, 17 kalkoeneieren. Prijzen voor kipeieren f 3.203.40, kleine f 1.50—2.10, eendeieren f 2220, kalkoeneieren f 4.50. De veiling duurt voort. Zie voor uitvoerig bericht in het nr. van Zaterdag a.s. NOORDSCHARWOUDE. 20 September 1034. 10100 Kg. aardappelen: Bevelanders f 2.60, Bravos f 2.60, r. Duken f 1.50, Frisio f 2.70, oigenh. f 3.10, hl. dito f 2.703.40, bl. aardappelen f 3.10—3.90, 14400 Kg. uien f 1.50—1.80, driel. f 0.90—1, grove f 1.80—2.10, gele nep f 1.301.80, 20000 Kg. spercieboonen f 37.60 800 Kg. .snijboonen f 3, 350 Kg. kroten f 1.30. 9600 Kg. roode kool f 1—2.60, 7000 Kg. witte kool f 0.90—1.40 500 Kg. D. witte kool f 1.70. BROEK OP LANCENDIJK. 20 September 1931. 350 Kg. aardappelen, bl .cigenh. f 3, 1500 Kg. uien f 1.60—2.40, driel. f 11.30, gele nep f 1.60—1.80, 100 Kg. slaboonon f 2.60—7.10, snijboonen f 2^0—5.10. Bieten f 0.40—2.10, roode kool f 2—3.30. witte kool 0.601.30, gel ekool f 1.502.80, boswortelen 0.70—1, bloemkool f 5—7.50, lichtesoort 3.10-—4, 2o soort 1.50 —1.80, tomaten: A 2.10, B 2.60—2.70, C en CC f 2; 500 Kg. druiven: Frank. 19.90—28.10. Alic, f 20—30. AMSTERDAM, 19 September 1934. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 18 nuchtere kalveren f 36.50 per stuk; 233 varkens: vleesch- varkens, wegende van 00—110 Kg. 37—38 ct. per Kg. slachtgewicht; zware 3536 r.t., vette varkens 3335 ct. per Kg. slachtgewicht. Marktovcrzicht: Tenge volge Groote Verzoendag geen vette kalveren markt, daardoor ook geringere aanvoer nuchtere kalveren. Varkens weinig aanvoer, voor zware en vette van kens terugloopende prijzen. Handel zeer stil, vraag naar vleeschvarkens. ALKMAAR, 19 Sept. Aaardappelen f 4.30, bieten f 1.60—2.60, gele kool f 1.60, roode kool f 13, uien f 22.80, per 100 Kg., aardbeien f 712, andijvie f 0.502.30, bloemkool I f 47, II f 1.50—3, groene kool f 2.50—5, kropsla f 0.50—3.50, komkommers f 1—5, meloenen f 6—14 per 100 stuks, appelen f 28, augurken f 27, drui ven f 1016, peren f 2—8, snijboonen f 3—9, tomaten f 1—2.50 per 100 pond, prei f 4.30, seldierie f 0.50 1.40, wortelen f 1.505 per 100 hos, slaboonon f 0.50 —1.15 per zak; postelein 10—16 ct., spinazie 16—60 ct per bak. WINKEL. 19 September 1934. Appelen f 1—5, peren f 1—6. pruimen f 5. drui ven f 11—12, tomaten f 2—2.50, augurken f 2—3. sln- boonen f 2—320, snijboonen f 2—3. kool f 1.70—1.90, uien f 11.50, per 100 pond; andijvie f 1—2, meloe- ien f G13.50, komkommers I 11.6C, kropsla f 0.70 —0.90 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 19 September 1934. Aanvoer: 983 Kg. aardappelen: eigenheimers f 3.10, blauwe f 3.50. 7100 Kg. witte kool f 1—1.20, 94 Kg. slaboonen f 5.707.10. De schouw zal worden gehouden over de Polderslooten op en over alle andere slooten op Waarschuwing. Diegene welke Donderdag 13 Sept. op den weg Oudorp naar Alkmaar (Fareston 39—3K) uit de sloot heeft gehaald, wordt in zijn eigen belang aangeraden, deze te deponeeren op de Secretarie Oudorp of bij A. v. d. BERG, Zwarteweg 16. Breczand. Verloren: Zondagavond te Kol- horti een HEEREN POLSHORLOGE. Terug te bezorgen s.v.p. bij A. DROOG Cz., Electr. gemaal, Kol- horn.

Schager Courant | 1934 | | pagina 3