GRATIS De Kanaaltunnel. SCHAGER COURANT De opstandige beweging op Cuba. De wapensmokkelarij in Spanje. De tewaterlating van de 534. Drie personen te water door schuivende deklast. Waarnaar men luistert foon opgenomen bij de mcdcrlceling van het ongeval op den afsluitdijk. Zij heeft haar echtgenoot de mi crofoon overgegeven en was hij het gesprek aanwe zig. Er is gezegd, dat dr. B. niet direct kon komen. Vraag dr. de Groot maar. Daarna is geadviseerd, den arts uit Makkum te requirecren. Voorts had dr. B. gezegd: Dat kan ik heter beoordeelen dan u. De pa tient is geholpen en mevr. heeft nog de rest van het verhinden verzorgd. Daarna is haar man direct weg gegaan, het heeft hoogstens 5 minuten geduurd. De heer Bossina wordt opgeroepen. Is echter niet aanwezig. Daarvan zal acte worden opgemaakt. Brigadier Bergsma deelt op de vraag van den pre sident mede, dat door hem geen wenk is gegeven aan dr. Beeker en dat hij ook dr. Hoogkamer niet heeft opgebeld. Verdachte voegt hieraan toe, dat het geven van een wenk ook in vragenden vorm werd gezet. De brigadier was op de hoogte gebracht en daarna kwam de dokter. Dr. Hoogkamer te Middenmeer wordt gehoord en vert ilt, om pl.m. tien minuten voor 4 te zijn opgebeld. Het bevreemdde hem zeer, te worden opgebeld uit Wieringcn. De afstand is 30 K.M. Toen get. echter vernam, dat dr. de Groot afwezig was en dr. Beeker niet, komen wilde, heeft hij het als zijn plicht ge voeld te komen en had nadere instructies gegeven omtrent de verbandkist om tijd te sparen. Daar kwam hij aan, maar de man was weg. Het was toen pl.m. 5 over vier. Bij de tweede uitwateringssluis was dr. Beeker hem gepasseerd, op den terugweg. De pres. merkte op, dat dr. Beeker dan toch vlug ter plaatse was geweest Dr. Beeker verklaarde, eerst te hebben gedacht dat het bij Breezand was gebeurd. De dokter uit Makkum behandelt, de afsluitdijk. Verdachte deelde mede, dat het ongeval was ge beurd tusschcn Wieringcn en Breezand, nog in de gemeente Wicringen. nog 4 K.M. voor de grens. De vraag van den president, of dr. Hoogkamer het niet vreemd vond, dat de dokter uit Makkum was geadviseerd, werd bevestigend beantwoord. De tele foonverbinding is ook bijzonder slecht met de an dere zijde. Waarom adviseerde u dan den dokter van Mak kum? vroeg de pres. aan dr. Beeker. Omdat er een misverstand bestond over de plaats van het ongeval. Spr. dacht dat Makkum dich: ter bij was. De heer Oostinghout, van Zurich, die bij het tele foongesprek tegenwoordig was, heeft, wel gehoord: „Dus u komt niet?" Anders wist hij zich niet te herinneren. De verklaring van den heer Bossina, af gelegd voor de politie werd hierna voorgelezen. Hoe wel bijna onverstaanbaar. Er wordt verklaard, dat dr. Beeker heeft gezegd, patiënten in Wieringcn te hebben. Toen medegedeeld werd, dat dr. De Gr. was opgebeld, had hij er geen interesse meer voor. Het werd bespottelijk gevonden, dat. Makkum werd ge adviseerd. Het is een groote afstand. De pres. vroeg of verdachte iets wist van het be staan van een medisch tuchtrecht. Het antwoord luidde ontkennend. Dr. Beeker verklaarde, dat hij, toen men hem ver telde, dat dr. de Gr. was opgebeld, had gezegd: „Is het weer zoo?" Dat doet men bij de M.U.Z. steeds. Ook is het fout, dat spr. ter elfder ure kwam, wat blijkt uit de verklaring van dr. Hoogkamer. De Pres. betreurde dat de verdachte niet wist dat het tuchtrecht bestond. Spr. noemde couranten el lendige dingen. Spr. begreep niet, hoe een verslag gever er loc komen kon, zoo iets te schrijven. Verdachte merkte op, dat dr B. zich er op beroept te zijn gekomen, maar heeft hij zich misschien later do consequentie's van zijn woorden ingedacht? Do Officier, Mr. Van der Feen de Lille, nam hier na zijn requisitoir. Spr. memoreerde wat er al zoo geschied was. Er waren twee personen, wien dit onaangenaam was. De dokter en de patiënt Spr. stelde de telefoonge sprekken tegenover elkander. Bossina geeft andere verklaringen alleen, dan de dokter en zijn vrouw. Spr. geloofde daarom die laatste meer. Verder heeft verd. maar eenige uitlatingen gehoord en niet het gesprek. Spr. noemde het buitengewoon lichtvaardig om naar aanleiding daarvan berichten te verstrek ken. Het, ademt zoo den tendonz. We zullen U eens laten zien wat voor man dr. Boeker eigenlijk is. Als men den aangevallene de kans had gegeven zich te verdedigen, was het geheel in de pen gebleven. Bos sina kan geprikkeld zijn geweest door de emotie. Dat was met dr. Beeker en zijn echtgenoote het ge val. De eer van dr. B. is aangetast op buitengewoon onaangename manier. De verantwoordelijkheid op de redactie overbrengen gaat niet. Spr. vond het een nogal opgeblazen kwestie. Spr. achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en eischte f50 boete of 25 dagen. Mr. Buiskool van Schagen, de verdediger, vroeg zich af, of hier sprake is van beleediging; aannemen de dat het beleediging is, is het dan met opzet of niet? Indien dit juist is, kan dan van smaadschrift worden gesproken of van gewone beleediging en als dat juist is. staat dan hier de goede dader terecht? Pleiter werkte deze vier punten nader uit. Volgens pl. was het hier een gewone weergave van feiten, met daaraan vastgeknoopt eigen critiek op deze fei ten. Beroep op het tuchtrecht kon verdachte niet toepassen, daar dit alleen de benadeelde zelf kan doen. Naar aanleiding van een elders genomen von nis kan deze critiek niet als beleediging worden op gevat. De opzet is niet bewezen in het systeem van den officier. Als verdachte geen correspondent was geweest, was het bericht niet gelanceerd geworden. Verder is het niet de gewoonte om eerst een aan val naar den aangevallene te zenden om er iets te gen te schrijven. Als men deze wijze van bericht geving vervolgen wilde, had de rechtbank wel dag werk. Do rechtbankverslaggevers zouden dan steeds in aanraking komen met de wet, als zij iets publi ceerden, dat minder aangenaam was voor den be trokkene. De vergelijking van de toehoorders bij de telefoon gaat mank, van den heer Officier. Aan beide zijden was een persoon aan de telefoon en 1 stond er te luisteren. Dus staat dat gelijk. Volgens spr. moest eigenlijk smaadschrift ten laste worden ge legd. Alle elementen zijn daarvoor aanwezig. Spr. releveerde een in het Tribune-proces geveld vonnis. De eigenlijke dader is degene, van de redactie die het bericht doorgeeft aan den zetter. Daarom vroeg pl. vrijspraak voor zijn cliënt. De Officier repliceerde en persisteerde bij zijn eisch. 4 De verdediger merkte In zijn dupliek nog op, dat men hier wel met een zeker feit te doen had, waar van voorbeelden bekend zijn. Ook pleiter persis teerde bij zijn conclusie. Uitspraak over 8 dagen. Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand September verschijnende nummers Plan voor den bouw van een tnnnel on der het Kanaal wederom actueel. Sir Arthur Feil voorzitter van de „Kanaal- commissie" in het Lagerhuis. Non stop-expres LondenParijs. Nu de Mcrsey-tunnel zulk een succes is gebleken, is het project voor een Kanaal-tunnel, hetwelk reeds voor de oorlog opgesteld is, wederom in het middelpunt der belangstelling komen te staan. Verschillende vooraanstaande technische ingeni eurs, alsmede eenige toonaangevende figuren uit de 1 financieele wereld, zullen opnieuw trachten do En- gelsche regocring tot een gunstige beslissing over te halen. Wederom heeft men zich van de steun verzekerd van eenige leden van het Lager huis. Ook in Frankrijk heeft men een actie op touw gezet, teneinde de regeering er toe te brengen, haar standpunt in te nemen betreffende dit belangrijke project. Wat de techniek van de tunnelbouw betreft, deze is in de laatste tien jaar zoo enorm vooruit gegaan, terwijl men in het bijzonder bij den bouw van onderwatcrtunnels zooveel ervaringen heeft op gedaan, dat men nu met veel minder risico tot de uitvoering van het plan zou kunnen overgaan dan tien jaar geleden. Bij een .dezer dagen gehouden persconferentie heeft Mr. Barroclough Feil, zoon van den beroemden tunnelbouwer G. Noblc Feil, die o.a. de Mont-Cenis- tunnel gebouwd heeft, verklaard, dat het benoodig- de kapitaal voorhanden is. Het is bekend, aldus de heer Feil, dat sinds 1924 het project niet meer in het parlement behandeld is. Het plan was toen het onderwerp van levendige discussies, doch werd door de socialistische regèe- ring uit defensieve overwegingen afgewezen. Men vreesde n.I. dat een tunnel met het continent een gevaar zou opleveren voor de strategische positie van het Verccnigd Koninkrijk. Doch nu men in Engeland tot de overtuiging is gekomen, dat de landsgrenzen, uit strategisch oog punt wel te verstaan, niet meer aan de zee liggen, doch verderop gezocht moeten worden, ontmoet het tunnclprojcct practisch geen tegenstand meer van de zijde der militaire autoriteiten. Immers bij aan vallen vanuit de lucht, die bij een eventueele oorlog in de eerste plaats te verwachten zijn, is het van geen invloed of Engeland wel of niet door een tun nel met het continent verbonden is. De bouw van de Mcrsey-tunnel, heeft bewezen, dat het zonder bijzondere moeilijkheden heel goed mogelijk is groote onderwater-tunnels te constru- ceren, terwijl men eveneens het vraagstuk der ven tilatie heeft kunnen oplossen. Desniettegenstaande wijst de vierentachtigjarige Sir Arthur Feil, voorzitter van de Kanaaltunnel commissie in het parlement, eveneens op de talrijke nog steeds bestaande moeilijkheden, welke aan den bouw van een Kanaaltunnel verbonden zijn. Ten eerste is men genoodzaakt een twee-, mis schien wel drie deelige tunnel aan te leggen. Het spoorwegverkeer gaat door de hoofdtunnel. Daar naast is noodzakelijk de houw van een hulptunnel, waardoor men, in geval van nood, (spoorwegonge lukken, instortingen enz.) spoedig- en te allen tijde de plaats des onheils zou kunnen hereiken. De derde tunnel, hoewel niet noodzakelijk, zou voor het auto verkeer aangelegd kunnen worden. Natuurlijk is de kwestie der ventilatie bij de Kanaaltunnel veel moeilijker dan bij de Mersey-tunnel. Bij spoorweg verkeer, vooral als dit geëlectr'ficeerd is, behoeft de ventilatie uit den aard der zaak niet zoo ver door gevoerd te worden als bij autoverkeer. Nu was bij de Mersey-tunenl het autoverkeer wel het belang rijkste, doch de ventilatietorens behoefden niet zoo hoog en ook niet in zoo een groot aantal gebouwd te worden als bij een eventueele Kanaaltunnel bet geval zou zijn. Sir Arthur is echter van oordeel, flat deze bezwaren niet onoverkomelijk zullen blijken te zijn. De kosten voor den bouw van dit product loopen natuurlijk in de millioenen. Hoewel men op het oogenblik op geen tien millioen kan taxeeren, wat de bouw zal kosten, zijn de technici algemeen van oordeel, dat de kosten wel een tweehonderd millioen pond sterling zullen beloopen. Een enorm bedrag voor een tunnel, doch aan den anderen kant zijn de economische voordeelen ook verbazend groot. Parijs en Londen zullen op slechts enkele uren afstand van elkaar komen te liggen. Indien men een spe ciale dienst Londen—Dover—Calais—Parijs in het leven roept, die de reizigers zonder overstappen of zonder oponthoud van Victoriastreet-Station naar de Gare St. Lazare brengt, zal deze dienst even snel of misschien nog sneller zijn dan het luchtverkeer, aangezien bij den vliegdienst Londen—Parijs steeds het tijdroovende transport naar en van de vlieg- havens zal blijven bestaan. Het scheepvaartverkeer zal er natuurlijk wel onder lijden, doch. indien het handelsverkeer tusschen Frankrijk en Engeland zich uitbreidt, zal het goederenvervoer te water, even eens belangrijk toenemen. Hoe het ook zij. indien deze tunnel werkelijk heid wordt, zal dit een van de grootschtc bouwwer ken ter wereld worden, dat slechts overtroffen zal worden door het fantastische project van ir. Ber- nard Keilermans. die een tunnel wil bouwen van Amerika naar Europa. Dreigende stemming in Havanna. Havanna. De opstandelingen in Havanna zijn wederom actief geworden. In verschillende distric ten der stad zijn gisternacht niet minder dan 35 hommen tot ontploffing gebracht. Soldaten met ma chinegeweren hebben op verscheidene gebouwen die op stategische punten liggen, zoo mede op het dak van het presidentsgebouw posten betrokken. Bij de botsingen gisternacht zijn twee personen gewond. De materieele schade is onbelangrijk. Des ondanks acht men de stemming in do stad buiten gewoon dreigend. De redacteur van een dagblad, die critiek had uit geoefend op de reorganisatie van het Cubaansche leger is gearresteerd en ongeveer 6 mijl buiten de stad gebracht. Daar werd hem een groote hoeveel heid ricinus-olie ingegeven, waarbij hem aan het verstand werd gebracht, dat hij zijn aanvallen ach terwege moest laten. Opzienbarende berichten in 'n MadrileenscU blad. - Alles was voor een omwen teling voorbereid. Madrid. Inzake de kortgeleden ontdekte smok kelarij van wapenen door Spaansehe socialisten en hun revolutionnaire plannen heeft het Madrilecn- sche dagblad „Informaciones" Maandag opzienbaren- do berichten gepubliceerd, welke in den loop van gisteren door andere rcchtsche bladen bevestigd werden. Volgens do „Informaciones" hadden de so-' cialisten een volledig uitgewerkt plan gereed otn de revolutie te doen uitbreken op den dag waarop het stoffelijk overschot van de in 1930 terechtgestelde revolutionnaire officieren Hernandcz en Galan over-j gebracht zou worden naar Madrid. Het juiste tijdstip voor het uitbreken der orawen-i teling was vastgesteld op het oogenblik van de open-r bare plechtigheid, waaraan de staatspesident en allo leden van het Kabinet zouden deelnemen. Men ver* wachtte, dat 300 tot 400 duizend arbeiders, welke voor het grootste gedeelte zouden zijn bewapend aan de opstandige beweging zouden deelnemen. De staatspresident en de geheele regeering zou worden neergeschoten. Dit zou dan het tceken geweest zijn voor den opstand der aanwezige arbeidersmassa's, die den leider der „Algemeene Arbeiders Unie", den voormaligen sociaal-democratischen minister Largo Caballero tot leider zouden hebben uitgeroepen. In geheel Spanjo zou dan onmiddellijk de dictatuur van het proletariaat zijn uitgeroepen. De „Informaciones" deelt verder mede, dat deze plannen de regeering ter oore gekomen ziin en dat derhalve het overbrengen van het stoffelijk over schot der beide „martelaren der revolutie" naar Madrid en de plechtige openbare bijzetting in do hoofdstad aanvankelijk uitgesteld en tenslotte defi nitief verboden is. In verband met het gerechtelijk onderzoek naar de wapensmokkelarij zijn twee Portugeezcn gearres teerd. Een der beide gearresteerden is een voormalig Portugeesch minister, die vijandig staat tegenover het tegenwoordige regime in Portugal en die revo lutionnaire plannen zou hebben. De met betrekking tot. deze arrestaties uitgesproken vermoedens in do dagbladen, dat Spaansehe politici van links de Por- tugeesche revolutieplannen zouden hebben bevorderd en ondersteund door middel van wapen-leveranties •zijn tot dusverre niet gedementeerd. Do regeering heeft bevel gegeven tot een strenge bewaking der grenzen en heeft twee destroyers naar de kust van Asturië gezonden. Deze oorlogsschepen hebben op dracht het hij de ontdekte wapensmokkelarij betrok ken stoomschip op te brengen, daar dit zich nog ia de Noordelijke wateren zou bevinden. Het geweldige Engelsche pas gebouwde passagiersschip. Glasgow (V.D.) Met het oog op de geweldige zwaarte van het nieuwe rcuzenschip der Cunard 534 hebben de deskundigen, die de leiding hebben over do tewaterlating van het schip regelingen getroffen, opdat het schip in niet korter tijd dan 4 minuten 't water zal hebben bereikt. Men verwacht, dat do vol gende week, wanneer de tewaterlating zal plaats vin den, omstreeks oen kwart millioen belangstellenden aanwezig zullen zijn. Er zal een verslag van de tewaterlating per radio worden uitgezonden. De schipper verdronken, Gistermorgen ls te Hansweert door het motorschip „Pietemella" binnengebracht het motorschip „Dit na", van schipper P. Goeseije, van Gouderak. Genoemd motorschip was gistermorgen van ITansi weert vertrokken met aan boord een groote deklast stroo in pakken, welke deklast naar België werd vervoerd. Doordat de deklast ging schuiven, en over boord ging, geraakte de schipper, zijn vrouw en de knecht in de Westerschelde. Do vrouw en de knecht wisten zich in de roeiboot te redden. De schipper ia evenwel verdronken. Zijn lijk is nog niet opgevischt* VRIJDAG 21 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 MA V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 8.30 Orgelsnel door Joh. Jong: 9.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Muzikaal al lerlei; 11.00 VAR A-Orkest; A.V.R.0 12.00 Grnmofoon- muziek; 12.30 Dinermuziek door Kovacs Lajos en zijn orkest; 2.30 Voordracht door Kommer Klcijn; 3.00 Middagconcert; V.A.R.A.: 4 00 Overschakelen zender; 4.03 VAR A-Knipcursus; 4.45 Gramofoonmuziek; 5.00 Voor de kinderen; 6.30 VAR A-Orkest: 6.00" Joseph Schmidt zingt schlagers; 6.15 Orkest; 6.45 Gramofoon muziek; 7.00 VAR A-Orkest; 7.30 T.ezine; 7.50 Gra mofoonmuziek; 7.57 Herhaling S.O.S.-berichten; V.P. R.O.: 8.00 Cursus „Kerk en Volk"; 8.30 Concert; 9.00 Cursus „Het Internationaal Verbond voor Vrijzinnig Christendom en Geloofsvrijheid: 9.30 Concert; 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Vnz Dias; 10.15 Voor dracht; V.A.R.A.: 11.00 Jazz muziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (301.5 MA K.R.O.: 8.00 Morgen concert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gramo foonmuziek: 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramo foonmuziek; 1.00 Concert voor cinema-orgel, viool, cello en piano; 1.45 Verzorging zonder: 2.00 Gramo foonmuziek; 2.15 Vervolg concert; 3.00 Gramofoon muziek; 3.15 Viola d'amore-recital; 3.30 Gramofoon muziek; 4.00 Vervolg viool-recital; 4.15 Gramofoon muziek; i.30 De KRO-hovs; 5.00 Lnndhouwcrisiswet- ten en besluiten, door Th. Arts; 5.30 De KRO-hovs; 6.15 Gramofoonmuziek; 6.30 De KRO-hovs: 7.00 Poli tieberichten: 7.15 Boekbespreking: 7.35 Gramofoon muziek: 8 00 's-Hertogenbosch muziekcorps; 8.35 Va?. Dias; 8.35 Voordracht door D'n Pré: 8.55 K.R.O.-Orkest 0.30 Een astronomisch speurderverhnal door Dr. A. T. Wanders; 850 Vervolg concert; 10.30 Vas Dias: 10.35 Gramofoonmuziek; 10.45 Orkest; 11.30 Gram.-muziek. LUXEMBURG (130f MA 6.30 Gevarieerd concert; 7.35 Idem: 8.20 Idem; 9.30 Hille-concert; 9.45 Zang; 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) I.30 Populair concert; 5.15 Omroeporkest: 6.35 Gra mofoonmuziek; 6.50 Pianospel; 820 Militair concert; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 Ml 12.20 Populair concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Dansmuziek; 8.20 Dubbelmannenkwartet'; 10.30 Dans muziek. KALUNDBORO (1261 MA 12.20 Concert: 3.50 Idem; 11.00 Mandolinemuziek; II.30 Dansmuziek. BERL'JN 7 M.) 5.40 Opera-fragmenten; 9.05 Omroeporkest; 11.10 ld. HAMBURG (332 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 2.35 Idem; 10.40 Muzikaal tusschenspel; 11.20 Orkest. KEULEN 456 MA 12.20 Kamerorkest; 4.20 Omroeporkest; 7.40 Kwintet; 9.05 Concert; 11.20 Dansmuziek. DAVENTRY (1500 M.) 12.50 Dansmuziek; 3.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Orkest 5.35 Dansmuziek: 8.20 Militair concert; 9.00 Variété programma; 10.20 Jo Vincent, sopraan, zingt; 10.35 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARTSIEN (313 M.) 7.50 Pianomuziek; 8.10 Cocert; 8.30 Omroeporkest. PARIJS RADIO (1648 MA 12.50 Populair concert; 7.05 Gramofoonmuziek; 7.35 Idem; 9.15 Opera; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 MA 5.30 Concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.50 Populair concert ROME (421 M.) 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Operette. WEENEN (507 M.) 6.05 Filmmuziek; 8.25 Moderne operettes, 10.10 Piano kwartet WARSCHAU (1345 M.) 5.35 Pianorecital; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.35 Sym- phonie-orkest; 1155 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Radio-orkest; 5.20 Gramofoonmuziek; 5.30 Om roeporkest; 650 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 22 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 10,15 Uitzending voor de ar beiders in de continubedrijven; 12.00 Klein-ensemble; 1,45 Verzorging zender; 2.00 „De Vleermuis", verkorte operette van Johann Strauss; 3.00 Causerie; 3.15 De Notenkrakers; 3.45 Overschakeling zender; 4.00 De Notenkrakers; 4.45 Toespraak door H. Lindeman: 5.00 De Notenkrakers; 5.40 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong; 6.00 De Flierefluiters: 7.00 Gra mofoonmuziek; 7.30 Toespraak; 7.50 Gramofoonmu ziek; 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.03 Gevraagde gramnfoonplaten; 8.20 Toespraak door A. de Vries; 8.30 VARA-Orkest; 9.15 Orgelspel door Cor Steijn; 9.30 Tummers, de flegmatieke humorist aan den vleugel, in zijn repertoire; 9.45 Orkest: 10.00 Vnz Dias; 10.15 Tummers vervolgt zijn optreden; 10,30 Orkest; 11.15 Gramofoonmuziek. HUIZEN (301.5 MA K.R.O.; 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonplatcn; 1.45 Zon derverzorging; 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Reportage van dc ont hulling van het Buys Ballot-gedcnktecken te Kloe- tinge; 4.00 Kinderuurtje; 5.00 Gramofoonmuziek; 5.30 Esperanto-nieuws; 5.45 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.45 K.R.O.-orkest; 7.00 Politieberichten; 7.15 Lezing; 755 Gramofoonmuziek; 7.45 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Praat jo over den a.s. Esperanto-cursus; 8.45 Aceordconspel; 9.00 De KRO-boys; 9.30 Gramofoonmuziek: 9.45 Do KRO-boys; 10.15 Vervolg accordeonrecital; 10.30 Vaz Dias; 10.35 De KRO-boys; 11.15 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 MA" 6.30 Gevarieerd concert; 7.35 Orgelrecital: 8.20 Svm- phonieconcert; 9.10 Gevarieerd muzikaal program ma; 1050 Concert; 10.45 Dansmuziek. BRUSSEL (484 MA 12.15 Omroeporkest; 5.20 Idem; 6.35 Pianorecital; 8.20 Concert; 9.35 Zangkoor; 1050 Orkest. BRUSSEL (322 MA I.30 Symphonïe-orkest 6.50 Zang- en pianorecital; 8.20 Omroeporkest; 10.30 Orkest. KALUNDBORG (1261 MA 3.20 Omroeporkest; 5.20 Gramofoonmuziek; 8.40 Radiobal voor de ouderen. BERLIJN (357 MA 450 Omroeporkest; 6.40 Orgel recital; 7.40 Kamer muziek. HAMBURG (332 MA II.50 Omroeporkest; 450 Concert; 650 Gramofoon muziek; 9.20 Volksmuziek; 10.40 Muzikaal tusschen spel; 1150 Dansmuziek. KEULEN (456 MA 12.20 Middagconcert; 4.20 Volksmuziek; 7.20 Concert; 8.35 Gevarieerd programma; 10.40 Kwintet DAVENTRY (1500 MA 12.20 Concert; 1.20 Idem; 5.05 Orgelconcert; 1050 Theater-orkest; 11.15 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARIRTEN (313 MA 7.09 Gramofoonmuziek; 7.50 Idem; 8.40 Concert; 950 Dansmuziek. PARIJS RADIO (1648 MA 850 Gramofoonmuziek; 1250 Concert; 820 Gevarieerd programma; 9.50 Twee kleine operettes. MILAAN (369 MA 5.30 Dansmuziek; 9.06 Opera-uitzending. ROME (421 MA 5.30 Concert; 9.05 Opera-uitzending. WEENEN, (507 M.) 430 Koorzang; 6.00 Militair concert; 950 Concert; 11.10 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 M.) 5.20 Concert: 8.20 Populair concert; 9.20 Symphonic- orkest; 10.35 Dansmuziek; 1250 Idem. BEROMUNSTER (540 M.> 6.20 Gramofoonmuziek; 7.40 Plano-recital; 8.50 Man nenkoor; 9.30 Populair concert; 10.30 Dansmuziek*

Schager Courant | 1934 | | pagina 7