VAN DIT EN VAN DAT i EN VAN ALLES WAT S De Professor Kruiswoordraadsel. DE AVONTUREN VAN PROF JE EN STRUISJE IIIUIIII EN HET GROENE PORSELEINEN BAD. Bijvoegsel der Schager Courant van Zaterdag 22 September 1934. No. 9558. ZATERDAGAVONDSCHETS Vrij bewerkt naar het Ameri- kaansch, door Sirolf. Nadruk verboden alle rechten voorbehouden. IOIIN SMITH, vertegenwoor diger van het. bekende Sa- nitair-merk Bottleby, vasto waschtafels en porseleinen badkui pen, zat in zijn kantoortje vliegen te vangen, terwijl hij zich afvroeg hoe hij aan het geld zou komen voor de eerste afbetaling op de nieuwe auto die hij wilde koopen, toen er een enorme auto voor de deur stilhield, bemand met twee chauffeurs in livrei, en waaruit 'n zeer sjiek gekleede jonge vrouw stapte. John Smith had weinig moeite in haar een gewezen film ster te herkennen, die met een millionnair getrouwd was. De dame stapte de zaak binnen en vroeg aan John Smith: „Ik wil een groene badkuip hebben, net zoo een als U in de étalage heeft staan, maar dan in het groen. Ik krijg een beroemde professor uit Egypte of Turkije of zooiets op bezoek. Ik heb don man uitgenoo- digd, omdat dat verschrikkelijk in teressant is. Hij houd van mum mies en al dat soort griezelige din gen. Nu ben ik bezig zijn vertrek ken in orde te brengen. En nu heb ik gehoord, dat bij zoo'n mummie ten minste bij zoo'n professor, een oud-Egyptisch bad hoort. Ik heb uit zijn badkamer dus het bad laten weghalen, en nu moet daar een groen bad in komen, snapt U?" John Smith, die in de gauwig heid uitgerekend had dat zijn pro visie op dit bad juist (4 oeg zou zijn voor de eerste betaling op zijn nieuwe auto, haastte zich de dame te verzekeren, dat zijn firma zeker een groen bad kon leveren. „Jawel, maar heeft U er een hier? Want ik wil het ding in de auto meenemen." John Smith moest bekennen, geen groen porselein bad in huis te hebben. De dame wilde echter van geen uitstel weten. Hij telefoneerde met de fabriek, die op 50 K.M. af stand gelegen was. Ja, men had een groen bad. Goed, zei de dame, gaat U dan met me mee in de auto, dan gaan we het ding van de fabriek halen. Hoewel John Smith nog nooit zooiets in zijn leven had meege maakt, ging hij onmiddellijk mee. Aan de fabriek had men het bad al klaar gezet. De directie was vriendelijk. Want John Smith had den laatsten tijd bijna geen bad verkocht, doch deze klant scheen alles weer goed te zullen maken. De dame bekeek het bad, en zei, dat ze het afschuwelijk vond. Maar als ze dan geen oranje bad hadden, wat ze feitelijk liever had, dan zou ze het maar meene men. Toen werd de chauffeur van de auto rebelsch en zei dat de auto er door vernield zou worden. Waarop de dame besloot, het ding maar te laten staan. Zc zou nog wel eens erover nadenken. John Smith werd genadiglijk weer mee naar zijn kantoor genomen in de auto van de ex-filmster. A propos, zei de dame nog toen ze op het punt stond, om weg te rijden: Komt U Woensdagavond ook op mijn partij, die ik ter eere van dien professor van de mummies geef, en breng Uw vrouw mee, dat is wel gezellig." John Smith, die wel eenigerma- te met de grillen van film-sterren 'bekend was, beloofde te komen. Doch ondertusschen was er nog steeds geen beslissing genomen over den aankoop van het bad. En fin, Woensdagavond zou hij de da me: Mrs. Hoekman heette ze nu, beslist vragen. Dien Woensdagavond ging John Smith met zijn jonge vrouwtje naar de paleis-achtige woning van Mrs. Rockman. Er waren veel gas ten. Doch mevrouw Rockman zelf was de stad uit. Een plotselinge gril. Meneer Rockman, een zeer corpulent millionnair, die in den vleeschhandel rijk was geworden, nam de honneurs waar. De profes sor, een bewegelijk, mager manne tje, met een ouderwetsch jacketje aan en bakkebaarden, zat op een sofa en keek rond als een kat in een vreemd pakhuis Iemand stond erop Fransch met hem te spreken, klaarblijkelijk de eenige taal die hij verstond, doch men begreep niets van elkaar. De jonge vrouw van John Smith ontfermde zich wat over hem, aangezien zij op school een jaar Fransch had ge leerd. Na de fuif scheidden ze als goede vrienden. Met dit al wist John Smith nog steeds niet, hoe het nu met dat bad stond. Hij belde den volgenden dag op, doch Mevrouw Rockman was nog steeds de stad uit. Er kwam ondertusschen en venijnig briefje van de directie vr- de Bottleby sa nitair fabriek om te hooren, of er nog wat van den verkoop van die groene badkuip kwam. En of er geen vaste waschtafel in dezelfde kleur bij moest. Toen nam John Smith een kloek besluit. Hij besloot alles op één kaart te zetten. Hij gaf de fabriek opdracht dien dag pre cies om 5 tiur het bad en de wasch tafel bij Mevrouw Rockman af te leveren. Verder belde hij zijn jonge vrouw op en verzocht haar, den professor bij de familie Rocktnan op te bellen en hem bij haar thuis op de thee te vragen. Ja, dat was noodig, om den professor uit het huis van de Rockmans te krijgen, zoodat men vrij spel in zijn bad kamer kon hebben. Aldus werd het gearrangeerd, en klokslag 5 uur reed een vrachtauto voor bij de Rockmans, terwijl John Smith in zijn oude auto'tje, dat nu spoedig voor een nieuwe zou plaats maken, er achter aan tufte. De butler wist van niets, doch John Smith verze kerde hem, dat alles besteld was. Het bad en de waschtafel werden regelrecht naar de vertrekken van den professor gebracht. Inderdaad was de badkamer daar leeg, sedert mevrouw Rockman er het oorspron kelijke bad uit had laten sloopen, om er een Egyptisch voor in de plaats te zetten. John Smith zag toe, dat alles goed werd opgesteld, de leidingen aangesloten, en ging daarna naar huis. Nu alles er een maal stond, zou mevrouw Rockman zeker wel betalen. In sommige ge vallen moest je wel zoo kras optre den. Toen hij thuiskwam, snelde zijn vrouw hem hevig ontsteld tege moet. „Waar blijf je toch!",, riep ze uit, „ik probeer je al twee uur lang op te bellen, maar ik krijg geen gehoor! Die professor ik geloof dat er iets vreeselijks is ge beurd. Hij wilde met alle geweld de badkamer zien en toen heeft hij zich er in opgesloten en nu zit hij er twee uur in! Ik geloof, dat hij gestikt is John Smith schreed resoluut naar de badkamer en klopte hevig op de 1 1 3 v///< 9 I11 11 U /7s At$ M 11 LI 2.1 t? ///- s//z '/'Sa Horizon taal: Plaatsje in Gelderland Hoedanigheid Gevangenis Onderwereld Duitsch romanschrijver Ontkenning Meisjesnaam Dient om een opening mee af te sluiten Meisjesnaam Poging Adem Stad in Duitschland (Saksen) Uiterste grens Meisjesnaam Bevestiging van een verklaring !.Ts (Eng.) Namiddag Berg in Italië Verticaal 1. Moed 2. Zijrivier van de Donau 3. Gepnaansche volksstam s MO lm 'ÏT 18 4. Herleving op het gebied der kunst 5. Engelsch bier 6. Metalen bekken 13. Naar 15. Plaatsje in Gelderland 17. Deel van een wagen 18. Perzische munt 20. Meisjesnaam 22. Ontkenning (spreektaal) 24. Vervoeging het werkw. eten. Oplossing van de vorige week. Horizontaal: 1. Minzaam; 6. Cho- raal; 11. Aarau; 12. Ooien; 13. Proc.; 15. Czcch; 16. Fair; 18. Hohe; 20 Aerö; 22. Zaak; 23. Irak; 25. Raab; 2S. Alom; 31. Loki; 33. Drina; 34. I.C.R.O.; 36. Aarde; 37. Naast; 38. Potsdam; 39. Ontleedkundig. Verticaal: 1. Mops; 2. Nao; 3. Za- charias; 4. Aach; 5. Muze; 6. Coca; 7. Hohe; 8. Reformist; 9. Ana; 10. Lork; 14. Rozzo; 17. Imker; 20. Oka; 21. Rio; 24. Klap; 26. Adda; 27. Brem; 28. Anna; 29. Laan; 30. Loom; 32. Kat; 35. C.T.O. deur. Van binnen uit kwam een tevreden geknor, waaruit hij con cludeerde, dat de professor dus niet gestikt was. Hij schreeuwde den professor in een mengelmoes van Fransche en Engelsche woorden toe, dat hij de deur moest open doen, of dat hij anders het paneel zou intrappen. Er werd van bin nen aan de deur gemorreld, en daar stond de professor voor hem, in badhanddoeken gewikkeld. „Wat moet dat beteekenen?", bulderde John Smith. De professor glimlachte beminne lijk en zei dan in gebroken En gelsch: „Ik ik moest bad ne men in mijn land veel baden hier in Amerika veel te weinig ba den ik bij mevrouw Rockman logeeren maar geen bad! Bad kamer leeg! Ik dit ontzettend vind! Ik mevrouw Smith gevraagd hier bad nemen zij gezegd ja ik blij ik heel lang baden in mijn land altijd heel lang ba den iederen dag ik hier in Amerika kon wonen... ik heb huis al gekocht vrouw en drie doch ters komen met volgende boot ik groot huis heb tien ka mers maar niet één bad erin ik zal zeker vijf baden koopen drie voor huisgenooten en twee voor personeel „Reusachtig!", riep John SmitK uit, „dat komt best uit. Ik ben juist in de badkuipenbrancho en er zijn geen betere badkuipen dan van Bottleby!" De professor zelf was ook opge togen. Nadat hij zich gekleed had, koos hij in de salon van de Smith's, aan de hand van kleurige pros pectussen, 5 porseleinen baden uit met 5 vaste waschtafels. John Smitli werd er stil van. Zijn gedachten dwaalden af naar de enorme be dragen aan provisie die hij zou incasseeren. Juist toen de profes sor afscheid had genomen, werd er opgebeld. Het was Mevrouw Rock man. Dat bad, zei ze, daar zag zo toch maar van af. Zc had gehoord, dat die professor niet van badern hield. Toen antwoordde John Smithï energiek: Mevrouw, het staat er al! Zqp kunt U mij niet op sleeptouw houden. En bovendien is de profes sor dol op baden, hij heeft bij mij vanmiddag drie uur in de badka mer gezeten, omdat U voor hem geen bad had! Is het toch waar?, riep mevrouw Rockman door de telefoon. „Maar dat is ontzettend. Wat zullen de menschen wel zeggen, als zc het hooren? Weet U wat? Voordat of gepraat komt, zal ik in al mijn badkamers groene porseleinen ba den laten installeeren met bijbe- hoorende waschtafels. Ja, ik heb twaalf badkamers! Wil U ervoor zorgen, dat ze morgen vóór twaalf uur kant en klaar geïnstalleerd zijn?" En zoo gebeurde het, dat John Smith, vertegenwoordiger van do Bottleby sanitairwerken, op één dag 17 porseleinen groene baden met bijbehoorende vaste wasch tafels verkocht omdat een buiten- landsclic professor geen bad had kunnen nemen .En twee dagen la ter reed hij in een magnifieke, blinkende 60-paards auto naar zijn kantoor. Humor. Dorpsbarbier: U zegt dat U at eens eerder hier geweest bont, maar ik herken Uw gezicht toch niet. Slachtoffer: Best mogelijk. Do lidteekens zijn nu ook al bijna heelemaal genezen! 101. Toen alles netjes was opgeruimd, ging Profje weer aan het raam. Ze vlo gen nu boven de zee. Toen zc iets lager vlogen, zag je precies alle schepen en Profje verdiepte er zich in, waar ze wel heen zouden varen. Hij nam zijn verre kijker en maakte nu op zijn beurt het raam open. vast besloten zich er niet te ver uit te buigen. Hij viel er niet uit, maar de verrekijker viel uit zijn hand en ging met een vaart de diepte in. Stniisje zag het gebeuren, trok Profje nn het raam weg en vloog als een pij» uit oon boog het ding na. 102. Even later was hij terug, den ver baasden professor triomfantelijk den verrekijker presenteerend, die aan de riem om zijn hals hing. Profje bedankte hem uitbundig en streelde beurtelings Stniisje en den verrekijker. Dan keek hij den piloot aan en vroeg trotsch: Heb je ooit zoo'n bediende gezien? 103. Toen het avond werd, kwamen ze boven een groote vlakte, omzoomd door bosschen. Daar de piloot moe was, werd besloten hier te dalen. Struisje vloog weg, om te zien wie het eerst beneden zou zijn, maar nu verloor hij het. 104. Van de meegenomen zeildoeken werd een tent gemaakt en nadat het avondeten was verorberd, namen de pro fessor en de piloot hun dekens en rolden er zich in om te gaan slapen, Struisje maakte een nest in het gras en sliep weldra. 105. In de bosschen die de vlakte om ringden woonden allerlei wezens. Er wa ren vossen, herten, konijntjes, hazen, kleine slangen en allerlei vogels. De herten waren gewoon om op de vlakte, die een weide was, waar een paar beek jes doorheen stroomden, 's avonds hun avondmaal te gebruiken. Dat deden ze ook nu.

Schager Courant | 1934 | | pagina 17