De >Brabantsche Brief Mushalong van Dré. Radioprogramma DE OPENING DER STATEN-GENERAAL. Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent DE MOOISTE FOTO Ulvenhout, 18 September 1934. Menier, Florisaant zag io er nio uit, Jan Dingemans. Ma ger, wittekcs cn siapkes ging ie deur dc weareld. Toch voctbalde-n-ie, fictstc- n-ie, toch was ie lid van vcul vcrecnigingen, waar ie mee op reis ging, pot- vcrtccrde, cn jaarfeest vierde. Iedereen noemde 'm Jan tje, tot z'n kinders toe, noemden 'm zoo. Z'n zeuntje hiette Jan. Pa hiette Jantje. En z'n vrouw mokte thuis die on derscheiding, om telkens nie „verkeerd aangesloten te worren", as zo één van beien hebben moest. Jan was zeuven, Jantje was vijf-en-dertig jaren. Ge kost over Jantjes loopen, docht ge! Z'n vrouw, Cor. was Jantje honderd kecren dc baas. En toch en daarom da'k van de week Jantje gekozen heb as tiep van m'nen brief, toch regeer de Jantje ieveraans en thuis. Toch zat Cor onder Jantje zijnen duim. 'k ileb er laank over gedaan, om hierin 'n sjuust inzicht te krijgen, amico, waant Jantje was veur mij 'n geregelde verrassing. Ik zeg: hij zag mager, wittekes en siapkes. In z'n werk beteekende-n-io nie veul. Hij verdiende te weinig veur z'n vrouw, maar toch sjuust genogt, omdft z'n vinnige, snibbige Cor 'n pront wcfkc in 't huishouwen was, Da's tusschen hokskes, nie zoo héél erg bezonder. De flinkste huisvrouwen zijn die huisvrouwen, die 't, mee 'n klein week- of maand geldjc doen motten! Ga maar zeivers na, amico! Welke soort mannen roemt 't meest op huille vrouwen? Steuntrekkers of royaal-verdienende kea- reis? Dc eerste soort! Vrouwen zijn meeslenlijen dan pas tevrejen en ge lukkig. as ze met passen en meten, met elk dubbel tje tien keeren om te draaien,«met zorgskens en be- rekeningskes elke week sjuust d n Zaterdagavond kunnen halen, mee d'r inkomentje. 'n Vrouw offert gèren, in d'r huishouwen. Zijn er gin offers noodig van heur, dan... néémt ze. Gul zig veul! Zooas b.v. Anneke van Dorp; Bas z'n wof- k<\ waar wc 't verlejen week samen over hadden. Afijn. Cor van Jantje Dingemans dan, zat heel de weck in d'n kopzurg om den Zaterdagavond te ha len veur d'r huishouwentje, as Jantje mee zijnon „pree" thuiskwam. Twee reksdaalders hield Jantje veur z'n eigen. Die kwam Cor persies tekort elke week. As ze 'r die bijgekregen had, dan had Cor heur eigen nie heel de week suf hoeven te rekenen en dan had ze 'non keer meer 'n nuuw stukske kleeren kunnen knopen, en was ze niet aangewezen gewiest op heur schoonmoeder. .Schoonmoeder hielp Cor zooveul ze kon, waant ze hield kollesaal veul van... Jantje! En Jantje van z'n moeder. Waant as Cor lillijk keek, of dc pee in had. dan redde Jantje naar z'n moeder en vertelde moe iranen in z'n oogen van z'n verdriet otn z'n zure Cor. En daarom zat Cor er zoo gehaald onder, waant Cor kon schoonmoeder nie missen! Ze dee dus veul moeite om alles goed te vinden van heur Jantje en da's d'n zekersten weg, om onder d'n pantoffel te komen! Zóó heb ik nouw m'n eigen al 'n bietfe veuruit gcloopen op het kunstje van da magere, bleekc. slappe Jantje, om thuis den baas te zijn! As Jantje iets nie géren lustte, dan kon z'n maag er nie teugen. Dus 't huishouwen at alleen Jantjes kostjes. As Jantje uit wilde, dan zat 't spul altijd zóó in mekaar, da ze 'm nie missen konden, dus Cor moest 'm laten gaan, soms nog mee 'nen extra-reks- daalder van Cor in zijnen zak. As Jantje uitgewist was. dan kwam ie ziek terug, want Jantje vergat onderweuge altij, dat ie nie sterk was. Omdat ie ziek was, had Cor meelijen mee d'ren fiTiver, en dee alles om 'm weer op de been te brengen. Dc kinders moesten zachtjes praten, of naar grot- moeder gaan, in ieder geval mochten zo nie laten merken da ze bestonden, waant Jantje moest over zijnen kater geholpen worren! Die bij Jantje op visite kwam. wier onthaald op Jantjes kwalen. De kearels bleven dus weg en alleen vrouwvolk kwam bij Cor en Jantje over den vloer, 't Vrouwvolk is nou eenmaal teer van conflectlc FEUILLETON door GEORQE GOODCHILD. HOOFDSTUK VI. Wrijving. Na veertien dagen reizen waren Mushalong en zijn gezelschap buiten de beschavingszóne. Dc sneouw was nu geheel en al verdwenen, en de prai rie was vol anemonen, nagelkruid en andere lente bloemen. Zij gingen nu van het uitgestrekte onbe- boschte gebied over naar de dichte wouden in de huurt van de Saskatchcwanrivier. Tot zoover was alles goed gegaan, want het weder was prachtig geweest. Alle gezichten waren gebronsd door zon en wind, cn Goring met zijn vrienden genoten zicht- l>aar van het uitstapje. Mushalong had nu tijd genoeg gehnd, om de ver schillende leden van het gezelschap te ontleden. Van de mannen was Goring verreweg het meest heer. Hij was steeds in een goed humeur, en had een woord van lof voor Joe's kookkunst en Musha- long's leiderschap. Beldon zeide heel weinig, doch genoeg om Mushalong reden te geven hem hart grondig te vcrwensehen. Hij was een sinister indi vidu, en trachtte af en toe een heldere opmerking te plaatsen, klaarblijkelijk om bij Katc een goeden indruk te maken. Hij voerde niets uit. en gebruikte een groot deel van den dag voor zijn persoonlijk uiterlijk. „Je moet het stelletje nagelvijlen en kleine borstel tjes van dien kerel eens zien", zeide Joe. „Hij zal heusch geen touw aanpakken, als hij geen handschoe nen aanheeft, 't Is geen vent, vast niet. Ze moesten hem opzetten, en in een glazen kastje doen." Datchet was bijna even afstootend als Beldon. Zeker, hij was bereid om een handje te helpen, doch iet was Mushalong spoedig duidelijk, dat Datchet veur magere, bleekc, slappe Jantjes en zoo kreeg Jantje veul verpleging en vertroeteling. As 'nen sul tan kost ie op 'nen divan liggen, met drie, vier vrouwen in z'n kamer, die zachtjes spraken ten ge rieve van Jantje Dingemans, die allemaal opvlogen, as Jantje wat hebben moest. Die Cor beklaagden en er bij zeeën, dat Jantje zo'nen sukkelèèr was. Ondertusschen waren a! Jantjes zusters, zwage- rinnen in zijnen dienst. En Jantje blééf mager, wittekes en slap. Cor voelde wel. da ze nie al te best af was. Da ze achter stond bij zusters en schoonzusters. Maar vrouwen klagen nie gaauw. Ze had weinig te roe men, dus roemde ze Jantjes' „daden" kollesaal. As Jantje 'n cadeu gaf veur heuren verjaardag, dan zee Cor: „is da nie te veul. Jantje?" Jantje zee dan nie. „neeë"! Hii zee: „eigenlijk wel, maar volgend jaar hen 'k misschien dood en dan. Dan keerde Jantje z'n eigen on zijnen divan om cn knipte teugen z'n eigen 'n ner^ke! Maar Cor vond 't schoon. Vertelde-n-et aan 't vrouwvolk. En 't vrouwvolk wier bijna jaloersch op Cor en betreurde 't feit da zuil ie zo'nen gezonden, steuvigen kearel hadden! Die nie vertroeteld of be klaagd hoefde te worren! Die op d'r zielemenf kregen, as zo mee Jant'cs uitgewiest waren en te veul plazier gemokt hadden Jantje ging natuurlijk nie dood. Hij overleefde sterkere keare'«. van zijnen zelfsten ouwer. Hij overleefde Cor. Iedereen beklaagde Jantie. dat ie zo'n goeie vrouw verloren bad. die hem altijd zoo goed ongonast had! En 't schilde 'n horke. amico. of 't wier Cor kwa lijk genomen, da ze in .Tnnties ziinen dienst was verteerd. C.nr vonden ze gelukkig, waant ze was van veul last en zurg af. Jantje wier beklaagd, waant da was de gewoonte geworren. Maar Jantje leefde deur. Gelukkig veur zijnen doen van géren beklaagd en vertroeteld te worren! .Tantio is zeuvertig geworren. En 't was me allemaal vrimd. as ik 'm in z'n kisfe zag liggen, da'k 'm nie beurde murmereeren. Maar ik ben weer te ver veuruit geioonen! Heel de fam'lie draaide steeds om Jantie. As er dingen te regelen waren, erfeniskes. sterfgevallen, enzoo. dan synode Jantie z'n eige" er veur. Daarom as ok nooit iemand kwaad on hum! De andere kearels. die 't allemaal veul te druk hadden om d'r huishouwen en d'r zaken te laten marcheeren. lieten xukke aangelegenheden gèren aan hum over en lieten 't Jantje nie veur niks doen. Zoo waren de bijeenkomsten en de besprekingen altij hij Jantie thuis, waar hij ..troonde" on 'nen stoel met kussens, of o» zijnen divan. As me binnen kwamen zat of lag Jantje er lamlendig hij, na 'n haalf uurke 'zat ie aan tafel, schonk in. presenteer de sigaren en voerde 't woord. Teugen da me weggongen wier ie weer stillekes en Cor „zag al op, teugen den nacht", zee ze dan. Begrijpen dejen wij kearels 't niet, maar onze vrou wen zeeën „cla-d-ct zoo wós". Zoo wier Jantje onmisbaar in de familie vanweuge zijn regelingen en Cor lïad iets om trotsch op te zijn. In 't werk was 't sjuust zoo! Jantje was bij den baas onmisbaar, waant er zijn weinig kearels, waar d'n patroon „Jantje" teugen zeggen mag. En as d'n baas da zeggen mag, dan kan zo'n Jantje 'n potje-breken. Waant dan ontstaat'er 'n vertrouwelijkheid, die aanders nie bestaan kan. Dan kan zo'n Jantje dingen doen die d'n baas slecht aan 'n aander opdragen kan. Dan dan komt Jantje vanzelf in dc bescherming van den baas, die ok haang wordt veur Jantjes gezondheid en zoo rolde Jantje ok deur de motschappij as deur de familie; Jftntje den Bentel Eén heel lillijk dingske bad ie wel. Hij schold op zijnen haas, op zijn familie en op iedereen die er nooit bij was. Maar hij schold nie grof. Hij „hesprak" de dingen meer! En ge moest soms oppassen da ge 'm gin gelijk gaf, veur ge 't zeivers. wist. Maar zoo bleef iedereen goeie vrinden mee hum en Jantje verdeelde en heerschte. Hij was ieveraans en over iedereen den baas! Ok mee menier pastoor cn menier kapelaan bedisselde- n-ie veul zaken; de vereenigingen en zoo betreffen de. En dan waren de lui wel 's '11 klein bietje bang veur Jantje, waant hij zee méér. dan rechttoe! Jo viaal, beschouwend wel, maar tóch .1 Ge verstaat da, amico! Zoo as ik al zee: hij was mager, wittekes en siap kes. Onbeteekenend in zijnen doen. En zoo begost ge 'm altij te onderschatten. Maar al gauw gebeurde er iets waar ge dan veur bij hum terechte moest ko men cn dan dan was ie oew de baas. Hij liet 't niet. té veul merken. En gij, ge mocht nie kwaad worren, waant hij was „ziekelijk". 't End was. Jantje, 't zwakke keareltje was iedereen de baas. Z'n vvefke ging er aan ten onder, 't Vrouw volk droeg 'm op de haanden. En 't manvolk wier ie tot veurbceld gesteld! Die dan maar zwegen, waant ze hadden allemaal al 's 'n plazierig reisje mee 'm gemokt! En op reis was 't 'nen lolligen tiep. k Heb kearels gekend tientallen, die twee keer zoo groot, zoo zwaar, zoo kloek en zoo wèèrdig waren, as jantje. Maar ze gingen er bij hum onder deur! Ilij versleet meer chefs, dan wie ok. Jantje won alles op den laangcn afstaand! En as ie wa meer geleerd was gewist, nie gezakt veur z'n examens, dan had ie *t. nog verder gebracht dan Huib de Visser, die deur z'n Karlien en z'n aan getrouwde neef minister werd. Jantje was misschien wel in de diplomatie verzeild, waant hij kost liegen, da Cor en menier pastoor 'm grif geloofden. Dat ie z'n eigen geloofde en da's 'n bclaangrijk ding in de diplomatie! Jantje, d'n eeuwig-jongste bediende, hee 'n begra fenis gekregen, schooner dan 'nen procuratiehouwer verlangen kan. En ze gunden 't 'm gèren! Waant plotselings kon de heele familie trotsch op 'm zijn Kantoor, ver eenigingen, kraansen, hij was veur 't eerst. Jan Dinge mans. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRé. ZONDAG 23 SEPTEMBER. HILVERSUM f1875 MA V.A.R.A.: 8.30 Gramofoonmuziek; 8.35 Tuinbouw- halfuurtje; 9.05 Postduivenberichten; 9.07 Orgelspel door Joh. Jong; 9.30 Sociale gedachten in de wereld literatuur (II); 10.00 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; Veilig verkeer in het winterseizoen, lezing; 10.45 Ver volg concert; 11.15 Lezing; 11.30 Orkest; A.V.R.O.: 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Lunchconcert door Ko- vacs Lajos cn zijn orkest; 2.00 Boekenhalfuur; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Klassiek concert door het Omroeporkest; 4.30 Gramofoonmuziek; 4.45 Sportuit slagen van Vaz Dias; V.A.R.A.: 5.00 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 5.30 Sport van den dag; 5.50 Ver volg concert; V.P.R.O.: 6.00 Boekenhalfuur; 6.45 Wijdingsdienst. Sur. Ds. H. N. Ysbrandv, van Grouw; A.V.R.O.: 8.00 Vaz Dias: 8.15 Omroeporkest: 9.10 Radio-Journaal; 9.30 Herfstprogramma; 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN W5 M.) N.C.R.V.: 8.30 Morgenwijding; K.B.O.: 9.30 Gramo foonmuziek; 10.00 Hoogmis; 11.45 Gramofoonmuziek 12.00 Middenstandskwartiertje; 12.15 Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 1.00 Boeken en schrijvers; 1.20 Or kest: 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen; 2.30 Gramofoonmuziek; 2.50 Jaarlijksche afscheidsnlech- tigheid der Xederlandsche Missionarissen van de so ciëteit der Afrikaansche Missiën; 4.30 Ziekenhalf- uurtje; N.C.R.V.: 5.00 Gewijde muziek: 5.45 Kerk dienst; 7.00 Gewijde muziek: K.R.O. 7:45 Voetbaluit slagen; 7.50 Lezing; 8.15 Aansluiting met het R.K. Blindeninstituut to Grave; 9.45 De KRO boys; 10.15 Vaz Dias; 10.20 Gramofoonmuziek; 10.40 Epiloog. LUXEMBURG f1304 MA 12.00 Gevarieerd Engelsch concert; 1.00 Dansmuziek; 1.30 Lichte muziek; 2.00 Engelsch concert: 2.45 Dans muziek; 4.00 Gramofoonmuziek; 5.00 Concert; 8.00 Dans- en filmmuziek; 9.00 Concert; 10.00 Idem; 10.30 Dansmuziek; 11.00 Gevarieerd Engelsch concert. BRUSSEL f484 M 12.15 Gramofoonmuziek; 1.30 Omroeporkest; 8.20 Opera-concert; 9.35 Symplionie-orkest; 10.30 Concert. BRUSSEL f322 MA 12.20 Omroeporkest; 5.20 Concert; 7.10 Gramofoon muziek; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Idem; 10.30 Orkest. KALrtNDBORG f1251 MA 12.20 Omroeporkest; 3.20 Idem; 9.45 Militair concert 10.25 Idem; 11.20 Dansmuziek. BERLTJN f357 M 12.20 Militaire muziek; 4.20 Accordeonmuziek; 7.15 Solistenconcert; 8.20 Opera-fragmenten; 11.10 Dans muziek. Weer kwamen dus de beide Kamers Vereenigd, plechtiglijk bijeen, Om trouw hun arbeid te hervatten In het belang van 't algemeen, Een arbeid, die zooveel zal vergen Van doorzicht, kennis en beleid, In deze kommervolle tijden, Maar bovenal van eerlijkheid! Een schittering van uniformen Bewoog zich naar de Ridderzaal, Bij 't rink'len van de ridderorden, En 't buitenlandsche eermetaal. Daar troonden weer de steek, de degen. Het oogbekorend goudgalon. En in zeer welgekozen vormen De breedgebiesde pantalon. We voelen ons wat klein-eenvoudig, 't Vervulde ons met stil ontzag Dit ongeëvenaarde schouwspel Van den vermaarden „Prinsjesdag"! Maar steeds blijft dit nog het voornaamste, Naar d'ondervinding heeft geleerd: Niet, wat het u i t e r 1 ij k kan geven, Maar, wat het i n n e r 1 ij k presteert! Gij, leden van de beide Kamers, U wacht opnieuw een zware taak, Uw eenheid en Uw samenwerking Is voor ons volk een levenszaak! Kom niet één dag vereenigd samen, Maar blijf vereenigd en hou zee, Eerst dón kunt gij het wezen dienen Van ons aloud: „JE MAINTIENDRAI!" September 1934. (Nadruk verboden). KROES. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER HAMBURG f332 MA 12.10 Concert; 1.20 Symphonie-orkest; 7.20 Mando line-orkest; 8.20 Operette; 11.10 Dansmuziek KEULEN f456 MA 4.20 Militair concert; 8.25 Concert; 10.50 Idem. I DAVENTRY f1500 M.) 12.50 Orkest; 3.35 Solistenconcert; 6.05 Strijkkwartet; 9.50 Orkest. PARIJS ROSTE PARATEN f313 M.) 7.55 Gramofoonmuziek; 8.10 Idem; 9.15 Concert. I PARIJS RADIO f1645 MA 12.40 Gramofoonmuziek: 1.20 Populair concert; 6.20 Idem; 8.20 Concert; 10.50 Dansmuziek. MILAAN f369 MA 4.35 Gramofoonmuziek; 5.35 Gevarieerd concert; 9.05 Komische opera. ROME f421 MA 4.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Solistenconcert: 8.30 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera. WEENEN f507 MA 10.25 Kamerorkest; 10.50 Omroeporkest; 7.50 Zang; 10.30 Populaire Russische muziek; 11.10 Weensche muziek; 12.10 Gramofoonmuziek. WARSCHAU f1345 M.) 12.35 Symphonie-orkest 3.45 Pianoduetten; 7.20 Po pulair concert; 8.20 Symphonie-orkest; 12.30 Concert. BEROMUNSTER '5i0 MA 4.20 Dansmuziek; 6.10 Liederen en dansen; 8.10 Ge varieerd programma; 9.45 Populair concert. bcleedigd was door de vrijheid van handelen, welke aan den gids door Goring was gegeven. Datchet wenschte voortdurend de baas te zijn, en elk oogen blik verraadde hij dezen wensch door zich te men gen in de beslissingen van Mushalong. Ofschoon zij nog nooit woorden gehad hadden, had dc storm toch al vaak gedreigd, en het was Goring, die tactvol bij dio gelegenheden tussrhenbeidc trad. Wat Kate betreft, zij scheen er een groot behagen in te scheppen 0111 deze, weinig bij elkaar passende, mannen, nauwkeurig in beschouwing te nemen. Geen enkele geleek op den ander, maar zij kwam spoedig tot het besef, dat het Mushalong was, die in het schouwspel domineerde. Zijn kennis van de bosschen en do prairie was bijna angstwekkend. Hij kende lederen vogel, dier en bloem, voorzag elk gevaar, ie dere moeilijkheid. Zij hadden eens een bevroren ri vier moeten oversteken een rivier, welke op het punt stond te breken. Mushalong had geen enkelen keer geaarzeld, doch had eigenaardig gemanoeu vreerd niet do uitglijdende muildieren en do zware bagage, alsof hij door één of andere vreemde intuïtie precies wist, waar hij moest loopen. „Hij is wel wonderbaarlijk", vertrouwde zij haar vader toe. „De beste man, dien wij voor dezen tocht konden krijgen." „Toch vertelde Beldon mij, dat hij in Lavendou een zeer slechte reputatie geniet." „Best mogelijk. Ik heb heel wat scheepsloodsen ge kend, die op het land niets beteekenden, doch heel anders waren, wanneer zij een schip «Ie haven moes ten binnenloodsen. Misschien, dat Mushalong van dal slag is." „Ik geloof de helft niet van hetgeen Beldon mij ver teld heeft." Hij keek haar van terzijde aan. want hij was er zich van bewust, dat Beldon sinds ecnigen tijd het oog op Kate had laten vallen. Hij was iemand van goede familie, en een groot vriend van de Gorings. doch, niettegenstaande dat. was Goring het nog niet met zichzelf eens, of dc toekomst vaan Kate wel goed verzekerd zou zijn, wanneer deze door Beldon zou worden bestuurd. „Men moet dc mcnschcn nemen, zooals ze zijn", zeide hij. „Weet je, vader, ik begrijp de bedoeling van dit tochtje niet zoo heel goed. U stond er zoo erg op. om 1e gaan was zoo beangst om tijd tc verliezen. Heeft dit iets te maken met den armen Brodsky?" „Ja", antwoordde hij. „Ik ga naar Uc pluats, waar Brodsky gestorven is. Er Is nog een andere aantrek kingskracht ook, doch daar wil ik nu niet over spre ken. Ik noodigde Beldon en Datchet uit, omdat zij zich verveelden en een andere verandering noodig hadden. Overigens heeft iemand gelijkgestemd gezel schap noodig op een tocht als deze. In tegenstelling met Brodsky, voel ik er niets voor, om de wildernis in te gaan met niemand anders als een halfbloed en een span honden." „U heeft mij nooit verteld, wat Brodsky gezegd heeft in die eigenaardige boodschap", zeide zij. „Is het een geheim?" „Ik vertelde je, dat hij dood was". „Maar. er is nog meer „Inderdaad. Nu, Kate, je moet werkelijk je vrou welijke nieuwsgierigheid bedwingen. Je zult het bij tijds te weten komen." „Weet Beldon het?" „Natuurlijk niet". „Ook Datchet niet." „Neen. Het is mijn eigen kleine geheim, en Ik ben van plan niets te verraden, totdat ik je ermede kan verrassen." i „U maakt mij nieuwsgieriger dan ooit." „Dat zal den tocht nog spannender maken. Bij Jupiter, dat voedsel ruikt heerlijk. Joe is voorzeker een goéde kok." Ilij keek in de richting van den pot, welke over het vuur hing. en waarin Joe roerde met een grooten potlepel, terwijl hij allerlei plooien trok in zijn ver schrompeld gezicht. Mushalong zat op een zak, en was bezig een paar vischlijnen in orde te maken. Hij keek op, en glimlachte, toen hij Kate's oogen op zich gevestigd zag. Zij ging naar hem toe. en stond te kijken naar de gespierde vingers, welke aan het werk waren. „Bent u van plan te gaan visschen?" vroeg zij. „Zeker! De rivier is nu aan het „breken" en wel licht vinden we een open plek, waar we een paar lijntjes in kunnen gooien." „Hoe weet je, dat de rivier aan het „breken" is?" „Kunt u dat niet hooren?" Zij boog haar oor in den wind, doch kon niets anders hooren als het zachte gesuis van de bewegen de takken, terwijl zij toch steeds prat gegaan was op haar scherpe gehoor. „Ik geloof, dat u zich vergist", zeide zij. Mushalong lachte zachtjes. Het amuseerde hem, lat men aan hem twijfelde, waar hij toch duidelijk !»et schuiven van liet ijs in de Saskatchewan kon hooren een geluid, waarmede hij even vertrouwd was als met zijn eigen stem. „Denkt u, dat u zich niet vergissen kunt?" sprak zij pruilend. „Zeker, maar daaromtrent niet. U zult het morgen ochtend zien en zult het gevoel krijgen of alle 'booze geesten uit de hel zijn losgebroken. Er is daar ginds een groote waterval, en het is een prachtig ge zicht om de ijsschotsen naar beneden tc zien vallen. Joe, kun jij het ijs hooren?" „Waar zie je mij voor aan?" snauwde Joe. „Denk je misschien, dat ik geen ooren heb?" Kate voelde zich een beetje beschaamd. Deze twee oude rotten gingen boven haar bevattingsvermogen. Zij liep op Beldon toe, die met een werktuig uit zijn manicuredoos bezig was. Hij liet het in zijn zak glijden en glimlachte beminnelijk. „Heb jij scherpe ooren. Arthur?" vroeg zij. „Ik veronderstel van wel." „Luister dan, en zeg mij eens, of je wat kunt hooren." „Ik kan den wind in deze populieren hooren rui- schen." „Anders niets?" „Neen dat is alles". „Mushalong bezweert, dat je het kruien van het ijs in de rivier kan hooren. Joe zegt hetzelfde." „Nonsens!" antwoordde hij. „Die twee kunnen heel aardig „boomen", wanneer zij daar zin in hebben. Ik zou niet teveel met hen praten." „Ik begrijp niet, wat je bedoelt." „Neem het alsjeblieft niet zoo op. Ik wilde alleen maar zeggen, dat die lui het leuk vinden met jou t«? praten en ik geloof, dat zij daardoor aanvechting voelen, om een beetje te gaan bluffen." „Wat ben je toch een dwaas. Mushalong bluft nooit." „Wel, dat is een kwestie van appreciatie. Ik moet zeggen, dat hij nogal erg bazig is. Ook Datchet is een beetje beu van hem." „Mushalong is toch de gids. Je kunt een man niet do volle verantwoordelijkheid toevertrouwen en dan verwachten, dat hij de tweede viool zal gaan spelen. Ik geloof, dat we veilig zijn in Mushalong's handen. „Och, ik zal niet probeeren ook maar in één enkel opzicht op hem af te dingen." Toch was het overduidelijk, dat hij dat wel van plan was. Beldon had zijn oogen niet in zijn zak en zijn toeneiging tot Kate was sterk genoeg om zijn op merkingsgave in een zekere richting te verscherpen Kate's oogen zwierven voortdurend in Mushalong's richting, liet was meer dan gewone belangstelling

Schager Courant | 1934 | | pagina 18