Raad Br. op Langendijk. Ingezonden stukken. VEREENVOUDIGDE SPELLING. In de laatste weken zijn in de Bladen verschil lende artikelen opgenomen over „De Nieuwe Spel linff". ook wel genoemd „De Spelling Marchant" Beide benamingen zijn m i. minder juist; men diende te spreken van de „Vereenvoudigde Spelling" De Vries en Te Winkel, gewijzigd in de geest van de zogenaamde „KolIewyn-Spelling" De laatste wordt door duizenden voorstanders sinds '20 jaren toegepast in boek en Tijdschrift, ook in Weekbladen als Volksonderwijs. De Bode en Het Schoolblad. Doch nimmer kon men van de Regering toestemming erlangen om de Vereenvoudigde Spel ling ook bij het Lager Onderwijs toe te passen. Wel heeft indertijd Minister Wassink een lans voor deze spelling gebroken, maar hij kon de Regering niet op zijn hand krijcen Later heeft Minister Terpstra iets in deze richting gedaan; doch eerst Minister Mar chant greep do koe bij de horens door de benoemincr van een commissie, waarin do voorstanders van een noodzakelijke vereenvoudiging flink waren verte genwooriligd en waarin Z.Exc. zelf zitting nam al^ voorzitter, ofschoon niet als voorstander van vereen voudiging. Door de besprekingen in de commissie en de argu menton van voor- en tegenstanders, ook schrifte lijko, ernstig te overwegen, is de minister ochter bekeerd tot beslist voorstander van vereenvoudiging, al is het ook hem niet gelukt, de gehele Spelling Kollcwyn ingang te doen vinden bij Regering en Volksvertegenwoordiging Zo is dan een comprumis tussen voor- en tegen standers tot stand gekomen, dat van grote waarde voor het onderwijs aan de jeugd mag worden be schouvvd. En dat de thans ingevoerde „Nieuwe Spel ling" inslaat, zal onderhand wel aan ieder onbe vooroordoeld lezer duidelijk zijn geworden. Op tal van scholen, zowel in de stad als op het platte land. wordt voortaan het taalonderwijs vol gons de Nieuwe Spelling gegeven. De gemeente Voorburg zal met 1 October a.s. voor de secretarie en andere gemeentelijke instellingen eveneens deze spelling invoeren. Dat reeds bejaarde particulieren nog hun spelling zullen veranderen, mag niet worden verwacht en is ook volstrekt niet noodzakelijk. Zulks gebeurde ook niet bij de invoering van de spelling De Vries en Te Winkel na 1860. Zelfs dc Overheidsorganen kwa men achteraan. Intussen is het wel gewenst, dat ouders van leer lingen kennis nemen van de wijzigingen, die zijn aangebracht, zeer in het belang van hun kinderen die voortaan verlost zullen zijn van het aanleren van verschillende onlogise en geheel overbodige taalregels. De tijd, tot dusver hieraan besteed, kan beter worden besteed. Ruim 30 jaren propagandist voor vereenvoudigde spelling geweest zijnde, verheugt het mij ten zeerste do invoering hiervan op de schalen nog te mogen beleven. En al is hierbij dan ook maar voor 80 pro cent dc door ons voorgestane Spelling Kollewyn ge volgd, het resultaat van ons streven is gunstig ge noeg. om het een zegen voor de jeugd te mogen noemen. L. REUVERS. Dirkshorn, 20 September 1934. EEN NIEUWE RUK NAAR RECHTS DOOR DEN VOORMALIGEN NEUTRALEN BOND. Onder dezen titel stond in het Dinsdag-nummer van dit blad een opstel, waarin een vernietigende critiek werd geleverd op de Noordhollandsche Hoofdbestuursleden van den Ned. Tuindershond. In zender mist blijkbaar den moed, ora openlijk voor den dag te komen. Ik gevoel dan ook niet de minste lust om mijn houding in het Hoofdbestuur tegenover hem te ver dedigen; tenminste niet in de courant. Wel wil ik dit in een openbare vergadering, daar toe ben ik steeds bereid. Dus, geachte inzender, als het u werkelijk te doen Is om de Tuindersorganisatie, waarin nog vele ge breken zijn, op te bouwen, te verbeteren, dus niet om af te breken, dan weet u den weg. U belegt een vergadering noodigt mij uit, het kan niet schelen waar, ik kom. A. HOOGLAND Jr. St.-Pancras. dacht hij. Ook was het niet zoo erg onnatuurlijk onder do gegeven omstandigheden, want de man, die den weg wees, was een indrukwekkende figuur, zooals hij nog nooit ontmoet had. Zulke mannen werden niet overal gevonden, doch alleen in dc groote ruim ten. buiten het bereik van de voortschrijdende be schaving. Evenals de Indianen, schenen zij terug te trekken voor den voorpost der beschaving den trein. Hij hoopte in het geheim, dat Mushalong een afkeer zou inboezemen aan cl:t stadsmeisje door zijn manieren en zijn ruwe spraak, doch precies het te genovergestelde was gebeurd. „Avondeten!schreeuwde Joe. Zij verdrongen zich direct, om het vuur, want er was dien dag een flinke afstand afgelegd en niemand had gedurende acht uur gegeten. Joe en Mushalong gingen over het voedsel en gaven „porties" welke in gewone omstandigheden belachelijk zouden geweest zijn, doch de scherpe lucht van don avond, na den zwaren d.igmarsch, had hun eetlust ten zeerste op gewekt. „Mushalong zegt, dat we morgen visch zullen heb ben", zeide Kate. „Ik zeide, dat ik het hoopte", verbeterde Musha long. „Het zou een welkome afwisseling zijn", zeide Goring. „Joe, je hebt je roeping in je leven ge mist" „Welke was dat?" vroeg Joe achterdochtig. „Je had chef kok moeten worden in een tip-top hotel. Het soort chef. dat op famiüaren voet staat met hertogen en prinsen, en tienduizend dollars per jaar maakt. „Niks voor mij" antwoordde Joe. „Ik bak liever een paar visschen op een schop voor gewone men schen. Ik heb eens in een hotel gewerkt Nou, nogal grappige snaken!" Zij lachten allen om zijn uitdrukking van afkeer doch Joe kon er niets lachwekkends in zien In zijn binnenste bad hij voor geen van allen eenige achtina want zij waren niet van zijn soort en hij werd lang zamerhand te oud om nog verdraagzaam te zijn Bel don's verachting voor den pruimpnden kok werd mei interest teruggegeven, en hij stak die niet onder stoelen of banken. Joc's vooroordeelen waren te diep geworteld, dan dat ze ooit zouden kunnen worden genezen. Dnarenbovcn was hij een verbazingwek kend kenner van karakters. „Beldon wil het meisje", had hij tegen Mushalong ult oe OMGEVING H A R FN K A RSPE* WAARLAND. Vergadering van de bestuursleden van den Bond van Groote Gezinnen, Tooneelvereeniging. Fanfare corps en Voetbalvereeniging, op Woensdag 19 Sep tember j.1. ten lokale van den heer W. Dekker te Waarland, des avonds te 7.30 uur. Deze bijeenkomst had ten doel om gezamenlijk middelen te vinden, ter versterking van de verschil lende verccnigingskassen. Aanwezig zijn 15 Bestuursleden. De Voorzitter, de heer Hoebe. opent de vergadering met Christelijken groet en heet allen van harte welkom. Spr. zegt reeds met verschillende vooraanstaande personen het plan te hebben besproken om een fan- cy-falr of iets dergelijks te organiseeren. Het verdient volgens spr. geen aanbeveling een verloting te hou den, daar deze den laatsten tijd zoo veelvuldig voor komen en het daardoor is te verwachten, dat bet bij hel publiek niet voldoenden ingang zal vinden Vervolgens wordt gelegenheid aan de aanwezi gen gegeven om hunne meening omtrent dit onder werp te uiten. De beer C. Bakker is ook van meening. dat er in dezen benarden tijd iets moet gebeuren om te voor komen, dat de een of andere vereeniging zou moeten worden opgeheven De Voorzitter zegt, dat het gemakkelijker is om een vereeniging op te richten, dan in stand Ie houden. Drie van de vier vereenigingen zilten slecht bij kas. De tooneelvereeniging maakt hierop een uitzonde ring, doch spr. meent, dat dit geen motief is voor deze vereeniging om hun medewerking niet te ver leenen. De Voorzitter stelt voor een eyontueele fancy-fair te houden na Kerstmis of met Nieuwjaar. De heer Bakker acht dit geen geschikt tijdstip, daar de mcnschen dan andere uitgaven hebben te doen. Na eenige discussie wordt besloten om dit feest te houden in Februari. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt besloten voor uitvoering van dit plan een bestuur in te stellen, welk bestuur zal bestaan uti 5 commissieleden. De heer C. Dekker stelt voor. uit elke Vereeniging den Voorzitter tot commissielid te benoemen, het welk met algemeene stemmen wordt goedgevonden. Daar de Voorzitter, voorzitter is van den Bond van Groote Gezinnen en van de Voetbalvereeniging. wordt den beer C. Dekker gevrnaed. als secetaris van de Voetbalvereeniging, om lid te worden, waar toe deze na eenige weifeling besluit. De heer Jb. Bcemsterboer, directeur van het Fan farecorps te Waarland, wordt tot vijfde commissie lid benoemd. Besloten wordt, dat iedere vereertiging uit haar kas 125.— zal geven voor betaling van eventueele directe uitgaven. De verdere afwikkeling wordt aan de zooeven ge kozen commissie overgelaten. Na rondvraag sluit de Voorzitter de vergadering met Christelijken groet. j 4 v n f v n n b' NOORSCHARWOUDE. Naar de opheffing van de aardappelsteun regeling? Onder dit opschrift doet de centrale van vereeni gingen voor den aardappelen-, groenten- en fruit- ahandel een mededeeling in het C. O. voor den Groentenhandel. Naar aanleiding van een briefwisseling met den minister van economische zaken heeft de voorzitter van deze centrale een onderhoud gehad met een ver tegenwoordiger van het ministerie. Het resultaat is echter nog niet bekend. Poterexport. De regeling van den poterexport staat niet in een bepaald gunstig blaadje bij de verschillende expor teurs, welke met deze regeling te maken hebben. In de vakbladen wordt deze minder gunstige meening niet onder stoelen en banken geschoven. Volgens de exporteurs is het een onmogelijkheid, deze regeling uit te voeren en naar het schijnt, zijn verscheidene controleurs welke op de naleving moeten letten, ook van oordeel, dat het absoluut onuitvoerbaar is. De bestaande voorschriften zullen tot gevolg hebben dat de export ten doode wordt opgeschreven. Wat dit voor ons land, dat deze export zoo dringend noodig heeft, ja, er zelfs niet buiten kan, beteekent, laat zich gemakkelijk raden. Een en ander moet leiden tot een hopelooze verwarring, tot schade van han del en producent. Een spoedige verandering zal dan ook noodzakelijk zijn. De uitvoer van uien. Volgens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de uitvoer van uien in de twee af geloopen maanden meer bedragen dan verleden jaar in dezelfde maanden. In Juli 1933 werd totaal 191800 Kg. uien uitge gezegd. „En die andere knaap wil alles hebben, wat hij maar krijgen kan." „En wat wil Kate hebben?" „De geheelo vervloekte wereld." „Toe, jij maakt er maar wat van." „Maar de kolonel is recht door zee" gaf Joe toe. „Niet, dat ik ook maar eenigszins geef om kerels, die hun leven op die manier bedorven hebben. Toch wil ik wel toegeven, dat hij nog de beste is van het stelletje. Ik ben wel benieuwd, wat er eigenlijk aan de hand is." „Nog altijd?" „Wel, vind je het dan niet eigenaardig, dat iemand een tocht begint te maken, een maand, voor dat de tijd daarvoor geschikt is? Wie is er zoo gek om een menigte beschimmelde muildieren den gc- heelen weg naar Peace River mee te sjouwen, wanneer je, door een maand te wachten, over het water kunt gaan? En dat niet alleen. Ik heb hem verschillende malen op een stuk schrift zien kocke- lieren, wanneer er niemand, behalve ik, in de buurt was. Ik eet mijn schoenen op, als hij niet achter iets aan is." „Al is dat zoo, dan is het nog mijn zaak niet. Ik snap maar niet, waar jij je zoo over opwindt. Den volgenden dag stootten zij op Saskatchcwan, en Mushalong bleek gelijk te hebben. Het breken had plaats gehad, en het ijs was aan het kruien, en dit veroorzaakte een ontzettend lawaai. De eenc ijsschots stapelde zich op de andere in de snelle vaart, terwijl ze tegen elkaar aanbotsten met een oorverdoovend gekraak. Op sommige plaatsen, waar bet ijs nog aan den kant vastzat, werden deze ge tande massa's op den oever gedreven, en sneder. door de jonge populieren en de sparreboomen heen. Juist, toen zij aan het kijken waren, had er in dc bocht zoo'n opeenhooping plaats. Hooger en hoo- ger steeg het ijs, totdat het scheen, alsof de oevers moesten breken onder den eneromen druk. „Het zal binnen de minuut uit elkaar spatten!" schreeuwde Mushalong. En „uiteenspatten" deed het met een groot lawaai. De torenhoogc massa's spoedden zich naar de vallen. En het schuim steeg nog hooger op, toen de duizenden tonnen hun dui- zelingwekkenden duik namen. „Allemachtig, wat gaat het snel!" zeide Musha long. „Er kan hier niet gevlscht worden. Het is hier dc hals van de flcsch. Misschien vinden wc hooger- voerii, tegen 360.650 Kg. In dezelfde maand van 1931. Dc maand Augustus gaf ook een aanmerkelijke ver betering te zien, n.1. was de uitvoert* in 1933 5.083.200 Kg. en in Augustus 1934 ruim 6.821.000 K.G. Dc groot ste kwantums zijn verzonden vanuit Zeeland. Maar ook Noord-Holland heeft een aardige vooruil- gang gemaakt over Augustus. Verleden jaar bedroeg de totaal uitvoer van N.-Holland in Augustus 592.000 Kg., terwijl dit jaar ruim 1.063.000 K.G. verscheept werd. Deze verbetering wordt door bevoegde personen een gevolg genoemd van de controle, welke vanwege het U.C.B. op de uien wordt uitgeoefend. Daardoor beefi men steeds verbetering van de kwaliteit verkregen, omdat dc uien aan bepaalde eischen moeten voldoen. Err wordt dan meer zorg aan besteed. In het buitenland maakt men reclame met dc goe de kwaliteit, welke door het U.C.B. merk wordt ge waarborgd. Ongetwijfeld zal door deze controle het vertrouwen in de Hollandsche uien toenemen en een grootere afzet kunnen worden bevorderd. XV 4 R M F. V R V 1 7 F N Vergadering N.T.B., afd. Warmenhaizen. Voorzitter opent de vergadering en zegt dat de economische toestand, vergeleken bij bet vorig iaar, voor de tuinders en boeren nog weer is verslech terd. In verband met de Troonrede 7egt Voorz.itter. dat we vorig jaar al de toezegging kregen, dat er een executieverbod zou komen. Nu. na een jaar, wordt er zelfs in deze Troonrede niet eens over gesproken. Verder werd opgemerkt, dat de Regeering door haar economische politiek de binnenlnndsche markt finaal bederft. Do loons- en steunverlagingen doen de koopkracht in het binnenland verminderen. Inzake de Ruitengewone Algem. Vergadering van den N.T.B., die gehouden wordt op 2 October te Amsterdam, wordt besloten om één voorstel en één vraag in te dienen, n.1. 1. Voorstel aan de Algem. Verg., dat het H.B. werkt in die richting van steun aan de gezinnen. 2. Aan het H.B. wordt verzochl of zij (landwer kelijken steun wil verleenen, bij het verhinderen van verkoopingen. Na nog enkele besprekingen van huishoudelijken aard, wordt de vergadering gesloten. H nnaxv nn p Jaarverslag van de Nutsspaarbank te Hoogwoud, naar den toestand op 3 December 1933. Het totaal der bezittingen bedroeg f 105121.37. Het totaal der lasten f 91096.03, zoodat er op 31 Dec. 1935 een reservefonds was van f 11025.34. Het reservefonds bedroeg op dien datum ruim 11.71 pet. van de schuld aan de inbrengers. Het aantal in 1933 gedane inla gen bedraagt 140. Het aantal in 1933 gedane terugvra gen bedraagt 63. Op dien datum bedroeg het aantal inleggers 272. FLORALIA. Het bloemencorso kan, dank zij het mooie weer, als heel goed geslaagd worden beschouwd. Nadat de stoet van ongeveer 18 nummers opgesteld was bij Modder, ging men in optocht door bet dorp. De jury, bestaande uit Mevr. Hoogenboom, Dr. Pool en (ie heer K. Braak, die voor een zeer moeilijke keuze stond, besloot ten slotte als volgt: Afd. kinderen: lc prijs P. Koning en Br. Modder (boer en boerin naar de markt): 2e prijs A. Rooker Gz. (melkboer); 3e prijs Tr Deken, M. Groot, G. Groot en B. Couvert (de vier Heemskinderen); 4e nrijs N. de Wit (auto); 5e prijs G. Kuiper. J. Modder. KI. Klomp en R. Coevert (de „Pelikaan" vliegmachine); 6e nrijs L. Galis (berenleidster). Volwasenen: C. Bood, L. Davidson, J en L. David- son (bruid en bruidegom met bruidsmeisje en bruidsionker)2e prijs D. Mulder, etc. (boerenbrui loft); 3e prijs G. en D. Rooker (arreslee); 4e prijs N. Dekker (bloemenmand). De prijsuitreiking had plaats in de kolfbaan van den heer Modder, waar do Voorzitter, de heer IT. dc Boer Jr.. aan de winnaars de prijzen overhandigde met een hartelijk woord. Aan de kinderen, die geen prijs gewonnen hadden, werd een troostprijs uit gereikt. Het duo Noiret, dat 's avonds optrad, had een buitengewoon succes. Hierna bad de uitslag van de verloting plaats, waarna het bal het verdere gedeel te van den avond vulde. Alhier heeft zich bij een kind een geval van kinderverlamming voorgedaan. Burgerl. Stand over de maand Auq. 1934 Geboren; Andries, zoon van Jan Gerrit Jonker on van Antje Keizer. Oekie Grietje, dochter van Steven de Zee en van Grietje Wagenborg. Dirk. zoon van Reindert Schekkerman en van Jannetje de Ruiter. Martha, dochter van Willem Langedijk en van Maria Helena van Diepen. Andries, zoon van Gerrit Jan Jonker en van Dieuwertje Blanken. Cornelis, zoon van Wilhelmus Bakker en van Alida Elisabeth Dc- gelin. Ondertrouwd: Nicolaas Luit Besse, oud 25 janr. varf beroep winkelchef, wonende te Alkmaar, en Trijntje Kooij, oud 22 jaar, van beroep winkeljuffrouw, wo nende alhier. op wat rustiger water." Een poosje langer bleef het gezelschap naar het prachtige uitzicht kijken, en toen werden de muil dieren voorwaarts gedreven. Het tooneel had een algeheelc verandering ondergaan. Langs de gcheele rivier was geboomte vanaf den slanken populier tot den pijnboom toe. De lange golvingen, welke zij tot nu toe hadden ontmoet, weken voor steile insnijdingen, en de massa's neergestorte rotsblokken maakten veelvuldige omwegen noodzakelijk. Doch het extra werk, dat dit veroorzaakte, werd beloond door het steeds toenemen van de schoon heid der omgeving. Het dierlijk leven begon nu de aandacht te trekken. In twee uur tijds zagen zij een paar rood-bruine, wilde herten, een prairiewolf en en een lynx, en Mushalong wist te vertellen, dat er zwarte en kaneelkleurige beren dieper het bosch in waren. Tegen den middag hield het gezelschap op bij een prachtig opgekapt terrein, dich bij dc rivier. Het was hier, dat Mushalong besloot om zijn vischlijnen uit te werpen, en de lunch werd, hangende den uit slag, uitgesteld. Het midden dér rivier was nog vol bewegend, krakend ijs, doch in dc bocht was open water. Joe, een geboren visscher, wedde met Mushalong om een dollar, dat hij het meeste visch zou vangen, en Mushalong accepteerde dit. Het was voor de toe schouwers een openharing, want nauwelijks waren de lijnen in het water, of het lokaas werd gegrenen. Joe won zijn dollar gemakkelijk, want hij verloor geen enkelen visch, die eenmaal gebeten had. Zij smulden ten koste van de slachtoffers, en verzeker den, dat ze uitstekend waren. Er werden genoeg opzij gelegd, om er nog een maal aan te hebben. We zijn nu aan het slechtste gedeelte aangeko men." zeide Mushalong. toen zij zich. na den maal tijd, wederom op weg begeven hadden. „Ik geloof, dat, gedurende de volgende twee dagen, tien mijl per dag wel voldoende zal zijn." Zij kwamen spoedig tot het besef, dat er reden was voor zijn mededeeling. Het pad liep steil naar bo ven, en werd steeds smaller. Ver beneden hen. scheen de rivier aan het tandenknarsen, en de zon kon meestentijds niet door hef dikke loof heen dringen. Uur na uur verstreek, totdat Kate en Bel don teekenen van vermoeidheid begonnen te vertoo- ncn. Getrouwd: Geene. Overleden: Jan Otte, oud 84 jaar, weduwnaar van Carrolina Socthout. Simon Koomen, oud 74 jaar, echtgenoot van Immetje Vel. Jesje Sas, oud 92 jaar, weduwe van Remment de Boer. Levenloos aangegeven een kind van het vrouwelijk geslacht van Johannes Langedijk en van Dieuwertje Schouten. Loop der bevolking. Gevestigd: Geertruida Blauw, van Oude Niedorp, in Zuideind D 41; Ccsar August Huygh, van Axel (Zeeland) in Noordeind D 77. Vertrokken. Jacob Hcida van Gouwe H 40 naar Ooststellingwerf; Petrus van Baar, van Kerkclaan C no. 22 naar Hensbroek; Sijbren Jurna, van Noordeind D G5 naar Obdam. Donderdagavond vergaderde dc raad dezer go- meente ten randhuize. Voorzitter de heer P. Slot, burgemeester; secre taris de heer H. Schelhaas. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter opende dc vergadering met welkom, cn ging voor in gebed. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen was bericht dat de proefneming met de plaatsing van arbeiders in het vrije bedrijf is verlengd tot 1 Januari 1935. Verder een adres van dc R.K. café-, restaurant- en hotelhouders, houdende verzoek vermindering van de personeele belasting te willen bevorderen voor dergelijke zaken. Hieraan is reeds verleden jaar gevolg gegeven, dus werd het verzoek voor kennisgeving aangeno men. Voorzitter deelde mede, dat in de vergadering van de commissie van beheer der lichtbedrijven besloten de meterhuur, in verband met de heffing van om zetbelasting. op 15 cent meer te brenger, dan bet was, nu dus f 0.40 per maand. Dit voor de laatste 4 maanden. Het zal niet noodig zijn. dat dit zoo blijft. Men mag met 8 maanden betaling der belas ting volstaan, daar dc circulaire niet duidelijk ge noeg was. De heer Zuidam verwonderde zich over dit besluit. Temeer, daar dc vorige maal zoo over 2 cent is ge kibbeld. Spr. wilde het liever op het verbruik leg gen. Voorzitter merkte op, dat toen nog niet bekend was wat betaald moest worden. Wat betreft het heffen op het gebruik, zou dit veel administratiekosten vergen. Het zou tot gevolg hebben, dat er een ambtenaar bij moest worden genomen. De directeur was van meening dat dc kleine man er niet mee gebaat zou zijn, als het op het verbruik werd gelegd. De heer Van der Molen vroeg of een besluit van de Gascommissie niet eerst in de raden moest ko men. Voorzitter antwoordde ontkennend. Deze zaak is compleet. Volgde voorloopige vaststelling der rekeningen van den dienst 1933. De heer Koedijk rapporteerde namens de commis sie en adviseerde, de rekeningen der gemeente, bur gerlijk armbestuur en lichtbedrijven goed te keuren, De gemeenterekening 1933. Nadeelig saldo bijna f 8000. De rekening der gemeente sloot In ontvangsten op f 96.447.37, uitgaven f 104.338.72, alzoo een nadeelig saldo opleverende van f 7891.35. De knpitaaldionst sloot in ontvangsten op f 5105.14, uitgaven f 4650.89, batig saldo f 454.25. Het burg. armbest. had aan ontvangsten f 4667.61, waarvan f 3600 subsidie der gemeente. De uitgaven waren f 4644.81, bet batig saldo f 22.80. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Sta ten werd dc vermakelijkheidsbelasting van 15 pet. op 20 pet. gebracht. Voorgesteld werd eenige gcldleeningen te con- ve.rteeren. De rente wordt verlaagd van 5 op 4\'i pet. Er was nog 1 leening bij van 5% pet. Aldus besloten. Daarna was aan de orde de vaststelling van de 3-jaarlijksche afrekening van de bijzondere school. Dc school had ontvangen f 7025.36; mocht ontvangen f 6901.16, zoodat f 124.20 terugbetaald moet worden. Bij de rondvraag verzocht de heer Zuidam de straat in spr.'s buurt iets te verbeteren. Voorzitter deelde mede, dat dit zal gebeuren. Re den dat niet eerder hiertoe overgegaan is. is de vrij ernstige ziekte, van den gem.-onzichter, zoodat deze niet bij den weg is. Daarna sluiting. „Ik geloof, dat het beter is, dat we het kamp hier opslaan", stelde Goring voor. „We hebben ons best wel gedaan, vandaag." „Dat geloof ik best", antwoordde Mushalong. „Maar, dit is geen goede plaats. Ik heb een $ndere plek in mijn gedachten twee mijl verderop. Mis schien zou Miss Kate den onbepakten ezel wel wil len bestijgen?" „Waarom kunnen we hier niet kampecrcn?" vroeg Datchet. wiens voeten niet al te best waren. „Ik heb mijn gedachten op een andere plaats ge vestigd", antwoordde Mushalong, en weigerde een reden op te geven. „Nonsens!" antwoordde Datchet. „De eenc plaats is net zoo goed als dc andere. Ik stel voor om hier het kamp op te slaan, Goring." Goring was zichtbaar met het geval verlegen. Moe als hij was, gaf hij er toch de voorkeur aan om Mushalong's beslissing te accepteeren. Aan den on deren kant was Datchet duidelijk in ccn slecht humeur. „Ik geloof, dat Mushalong het beter kan beoor- deelen," zeide hij. „Nu, ik niet. We hebben meer dan genoeg geloo- pen en ik voor mij „Ja voor U", viel Mushalong hem in de rede, „Maar U vergeet, dat er nog meer mcnschen hiel zijn." „Wat voor den donder bedoel je, om tegen „Dit", interrumpeerde Mushalong. „Waar ik ver antwoordelijk hen voor den goeden gang van zaken, zal ik kampeeren, waar ik dat bet beste oordeel. Indien U dat niet bevalt, dan zal ik U een tent en een deken geven, en dan kunt U hier blijven met dc stinkdieren, die voor dit gedeelte een groote voor liefde hebben." Het gelaat van Datchet werd donkerrood en hij balde zijn groote vuisten. Het vermelden van hem. in één adem met stinkdieren .beschouwde hij niet als slechts toevallig. Zonder een woord te spreken strompelde hij hot steile en rotsachtige nad op. Het incident was van betrekkelijk ondergeschikt belang, doch het leidde ertoe, dat Datchet zijn werkelijke gevoelens zou gaan toonen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 19