Van de Alkmaarsehe Sportvelden Maandag 24 September 1934.SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9559 B.K.C.—Alkmaar. 1—3. D.T.S. 1—Succes 1. SPORT VAN ZONDAG Alcmaria—Kinheira 2—2; een enerveerenden wed strijd. MeteoorAlkmaarsehe Boys 33. B.K.C.--Go Ahead 1-~3. De bewoners van ons Gemeentelijk Sportpark, dc witte leeuwen va ff Alkmaar hadden heden bezoek van de Kinhcimers en in een pracht van een wed strijd hebben ze helaas de puntjes slechts kunnen deelen. Met 2—2 kwam het einde. De ploeg heeft ons door mooi open spel, door fraaie staaltjes van combineeren, in verrukking ge bracht, maar soms heeft zij ons het hart doen vast houden, zij heeft ons doen rillen en beven, dat het meer dan erg was! Het elftal van Alcmaria is tot alles in staat wanneer het wat meezit. Maar één ding heeft ons vandaag toch wel gefrappeerd, n.1. het totaal gemis van productiviteit voor het doel. Alcmaria heeft, minstens driemaal practisch genomen de overwin ning in handen gehad, maar even zooveel malen werd de kans, waarom het publiek stond te schreeu wen en te springen, gemist. Zoo volkomen gemist, dat men zich afvroeg hoe het mogelijk was. Na de aftrap ontwikkelde zich eerst een fraai open spel van beide kanton met Alcmaria in de meerder heid. Het plaatsen was over 't algemeen uitstekend, echter werden hij Kinheirn de buitenspelers meer aan 't werk gezet. Vooral de rechtsbuiten van de bezoekers was veelal gevaarlijk. Voor bet doel wilde aan Alcmaria letterlijk niets gelukken, iets wat overigens ook met dc gasten het geval was Bij een der uitvallen had Alcmaria in zooverre geluk, dat een der Kinheimbaeks den bal met de handen uit bet doel sloeg. De scheidsrechter kende terecht een penalty toe, die echter niet zoo goed werd genomen, als men zou hebben mogen venvachten. Niet geheel zonder geluk belandde dc bal in het net, 10. Weer ging het spel vrijwel gelijk op met Alcmaria, dat. den wind in den rug had, iets in de meerder heid. Weer werd voor het. doel getreuzeld, gecombi neerd tot. de kans verkeken was. De enkele zeldza me schoten, die we zagen en die grootendeels onge vaarlijk waren, bleven zonder resultaat. Daartegen over was het Alomariadoel soms in heel groote nood. Het. publiek is in angsten en heven geweest, want het. scheelde af en toe geen haar! De keener, die zich niet altijd volkomen juist opstelde, was daaraan niet. geheel onschuldig. Na ongeveer een hn!f uur spelen wenTbij een scrummagc voor het vijandelijke doel door'één schit terend, totaal onhoudbaar schot no. 2 gemaakt. door een Kinheimapeler! Zoo kwam met een mooie 2—0 voorsprong de rust. We voelden ons zeker van de overwinning. Met 2 punten in liet. voordeel en een ploeg, die heter kon als hij tot dusverre had laten zien, waanden we Alcmaria in veilige haven. Het mocht, niet. zoo zijn. vi na f'° Pa,17° had de thuisclub ontegenzegge- Iilk het hetere deel van het spel. Maar Kinheirn bleef gevaarlijk, terwijl de eigen voorhoede maar met op streek kón komen. Tenslotte hadden de gas ten geluk met een goed schot brachten ze den stand op 21. Een voelbare spanning legde zich over het nuhliek Het. vuurde zijn favorieten aan. dat het daverde, het brulde om het veiligheid brengende derde punt te. En Alcmaria deed zijn best. het vocht er voor zoo hard als het kon. maar 't wilde niet. 't wilde piet. De Jong werkte als een paard en drihhebin dat het een lust was, g.«f herhaaldelijk uitstekend door, doch moet daarbij onnassen niet tè voet zelf te wil len doen. Gerrifse, die voor de rust ziin vorm niet scheen te kunnen vinden, verrichtte eenige sfnet- ties van schitterend individueel snel en werd bij één daarvan tegen den grond geloopen. Weer te recht kende de scheidsrechter een nenaltv toe •Jonker nam hem en miste! Miste' Rot publiek 'jammerde, maar de kans was voorbij, de hal al weer in 't speelveld. Alcn^ria, Alcmaria. Zoo iets mag toch niet gebeuren! Ten slotte dient voor een penaltv niet iemand uit de achterhoede te worden gehaald. Onder de vijf voorhnedesnelers hebnort er toch één te zijn, die zich zeker gpnoeg voelt voor het nemen van een strafschop. Trainen heeren! Gerritse. die enkele prarhHg gerichte schoten loste, is daartoe zeer zeker in staaf. En weer brulden de talrijke bezoekers om het derde nunfie. Want het leek in de hirht te hangen. Maar 't wilde nu eenmaal. *t Mocht niet. Hemstra miste een prachtkans en even later trapfp Peere- hoorn, op enkele meters van hef doel met alleen de keener voor hem over! F.en dot van e<-n kans! Nog altijd stond het 2—1 in 'f voordeel van Alc maria. Op eens weer een uitval van Kinheirn. Ten gers. die een schitterende narfii voetbal sneeMe. maakte één van ziin heel weinige fouten, de hal belandde dicht bij het Alkmaarsehe doel, een schot cn de gelijkmaker was daar: 22. Zoo kwam het einde. We willen ditmaal de spelers niet individueel be handelen. Maar toch ziin er een drietal dingen, die we meenen. dat heter kunnen zijn hii onze tweede Vlasser. In de eerste nlaats natuurlijk het sriveten. Fr moet meer en heter worden geschoten. En de vleugelspelers, die te vaak trachtten te dribbelen, waarmee ze kostbare tyd verloren lieten gaan en de achterhoede van Kinheirn gelegenheid gaven zich te herstellen, zouden er naar on?e meentng goed aan doen. den bal meer en dadelijk voor het doel te snelen. Hamstra. bes'e iongen. zoek je heil niet steeds hij den cornerhoek, maar gooi den bal voor den doelmond! In de tweede plant* gebeurde het herhaaldelijk, dat het middentrio hij de uitvallen van Alcmaria te ver achterbleef. En in de derde nlaats gingen de A'emarin-hacks soms zéér. zéér ver naar voren. Het ging ons af en toe er>n>"s*ins als Fan Hol lander. toen hii den wedstrijd Holland—^witserinnd te Milaan versloeg, toen hii daar de Hollandsche hacks te ver zag ondringen en het naderende Zwit- sersrhe doelpunt als 't wara voelde. De heide Ale- maria-backs speelden een goede narfii. maar dat Kinheirn af en toe zoo gevaarlijk kon rijn, kwam door hun te ver naar voren gaan. pen naar maal hebban we ons hart vastgehouden, maar het liep wonder hoven wonder eoed af. Tntusschen: 2 nunfies uit «wee wedstri'den. het Van er hii door. Maar we wilden n»v»e withemden aan eind der romn«'ï»ip 700 r"-*»ag bovenaan zien. En dan is ieder puntje kostbaar! De heide Alkmaarsehe vereenigingen speelden uit wedstrijden. De Alkmaarsehe Boys waren op bezoek bij Mete oor cn deelden de punten. De uitslag was 2—3. Ze nemen daarmede de tweede plaats in op de ranglijst als debuut in de nieuwe klasse stellig niet slecht. Onze vierde klasscr Go Ahead was de gast van B.K.C. en deed wat we van haar verwachtten, het won met 3—1. Geen hoog spelpeil. Het voornaamste kenmerk van dezen wedstrijd was wel, dat behoudens een periode in de eerste helft, geen hoog spelpeil bereikt is. De uiterlijke om standigheden waren daarvoor ook te ongunstig, de wind was vrij stug en stond dwars over het veld. Voor B.K.C. was deze wedstrijd haar eerste in de groote koninklijke. Dat ze het niet tot een overwin ning hebben kunnen brengen is hoofdzakelijk te wij ten aan hun tekort aan routine en techniek. Niet aan enthousiasme.want dat bezaten de Polderschen meer dan de Alkmaarders. De wedstrijd. Geheel in strijd met de verwachtingen, zette de strijd in met een flink offensief voor B.K.C. Tromp Post schoot, weldra uit een kans naast en daarna moest Ooms, die er direct goed in was, tweemaal reddend optreden. Het was vooral door grootere snel heid, dat B.K.C. in deze periode de overhand had. Maar daarna vonden de Alkmaarders hun vorm. Toch bleef de B.K.C.-ploeg iets sterker. Tromp, Post gaf Burger het eerste schot te verwerken en in een vrije trap op het Alkmaar doel veroorzaakte een zeei gevaarlijke situatie, waaraan Ooms, door reso luut wegtrappen een einde maakte. B.K.C. onverwacht de leiding. En zooals het zoo vaak gaat: de partij die 't minst in den aanval geweest was, maakte de eerste goal. Na goed spel van v. Wees schiet Post hard in, welk schot Burger los liet en het leder slechts een klein eindje wegwerkte. De Schipper kreeg het in zijn be zit en schoot onberispelijk in (1—0). Voor rust bleef de stand 1—0 voor B.K.C. De B.K.C.'ers beginnen sterk. In de tweede helft begonnen de B.K.C.'ers weer op volle kracht. De wind leek wat minder geworden en in elk geval had de B.K.C.-ploeg er blijkbaar niet de minste hinder van. Zij ondernam een zeer ge vaarlijke aanval, dat het uiterste van de Alkmaar sehe verdediging vergde. Langzaam wordt dan B.K.C. op eigen helft teruggedrongen. 8 minuten na de rust is B.K.C. voor eigen goal teruggedrongen. Een Alk maarsehe goal inpgt thaus komen. Het kan niet an ders. Links en rechts is het aanvoerder Prins die ballen uit z'n heftUgéDBQ grijpt. In de 10de minuut moet hij eindelijk zwichten voor een van dichtbij afgevuurd schot van Kranenburg, 11. Bij een Alk maar-aanval wordt v. Teulingen geblesseerd. Hij verlaat even het veld, doch komt er na eenige mi nuten weer in. Hij speelde op halve kracht verder. Het Alkmaarsehe offensief duurde voort. De rechts buiten Engel is van Teulingen en Blom gepasseerd. Een mooi boogballetje voor den goal. Prins er uit, doch net te laat. De hoog opspringende Kranenburg kopt over Prins in, 1—2. Geen twee minuten daarna komt Kranenburg alleen voor Prins, z'n schot stopt hij echter op buitengewoon fraaie wijze. Het is ko lossaal wat een werk Prins verzet.De B.K.C. voor hoede brengt nog eenige mooie kansen om zweep, v. Teulingen verlaat het veld. Dan wordt in de 37ste minuut het pleit beslist. Kranenburg draait om twee B.K.C.-ers heen en geeft Prins geen schijn van kans, 1—3. Kort daarop krijgt Alkmaar nog een penalty die naast geschoten wordt. Nog eenige vergeefsche pogingen van B.K.C. om langs Ooms en Dingerdis te komen en scheidsrechter v. d. Hoven, die correct leidde, blaast inrukken en heeft B.K.C. haar offi- cieele intrede in de Koninklijke niet met een over winning mogen maken Do Alkmaarsehe ploeg is een goed sluitend geheel. B.K.C. heeft nog eenige zwakke plekken. De bezetting der middcnvoorplaats lijkt ons niet voldoende. De Schipper reageert op de goede passes zijner binnenspelers te traag. Ware dit. anders geweest gistermiddag, dan had B.K.C ze ker meer dan 1 doelpunt gescoord. De terrein-acco- modatie i sbij B.K.C. keurig verzorgd. Ook Carnas mist ©en mooie kans door juist langs het doel te schieten. D.T.S. is nu sterker. Vervol gens wordt door Kooijman van D.T.S. een corner ge nomen, de bal wordt scherp voor het doel geplaatst en hoewel de keeper van Succes tracht den hal weg te stompen, vliegt dc bal net nog onder de lat en con stateert de scheidsrechter dat de hal ingeschoten is en wordt een doelpunt toegekend, ondanks het pro test van Succes. 21. Er zijn nu nog vijf en twintig minuten te spelen. Door den straffen wind verplaatst 't spel zich geheel op de D. helft. D. neemt nu een verdedigende posi tie in. Wegens hens van Borst wordt door den rechts half van Succes een goed schot voor het D. doel ge plaatst, doch keeper Kroon weet ten koste van een corner te redden, welke echter op niets uitloopt. Doordat Succes steeds in den aanval blijft zoodat zelfs de backs over de middellijn spelen, blijkt dit een gevaarlijke tactiek, daar dit eenige verrasvende uitvallen van D.T.S. tengevolge heeft en zoo weet het te gebeuren, dat zes minuten voor het einde ge heel onverwachts de thuisclub de voorsprong weet te vergrooten door een schitterend schot van V. Meurs. Met den staand van 3—1 komt het einde en heeft D.T.S. haar eerste en welverdiende overwinning be haald. De andere uitslagen van D.T.S. zijn als volgt: D.T.S. b—Vrone b 1—1. Egmondsche Boys 1D.T.S. 2. 41. Egmondsche Boys a—D.T.S. a. 34. OUDKARSPEL. D.T.S. heeft Zondag een welverdiende overwinning behaald op Succes. Deze wedstrijd werd wel met eenige vrees tegemoet gezien, daar Succes hier be kend staat als een forsrhe ploeg, die er alles op zou zetten om een overwining te behalen. Ongeveer vijf minuten over tijd laat scheidsrech ter Prins de aanvoerders bij zich komen en wordt de toss gewonnen door D.T.S., die verkiest te spelen op de westzijde van het terreein en voor den wind. H. Kuiper trapt voor D.T.S. af en gaat het spel den eersten tijd gelijk op en neer, doch na tien minuten spelen weet II. Kuiper voor D.T.S. te scoren bij een schermutseling voor het Succes doel. 1—0. Eenige corners worden vervolgens wederzijds ge nomen, doch levert voor heide partijen geen resul taten op. Dooi den straffen wind wordt er meer op de Succes-helft gespeeld dan op de D. helft. Af en toe weet Succes door te breken cn ontstaan voor het D.T.S.-doel meermalen gevaarlijke momenten. Hier bij constateerden wij goed samenspel van het Succes team, waarbij vooral de spil een belangrijk aandeel had. Na een half uur spelen wordt het spelen even on derbroken, daar de keeper van D.T.S. bij het uitloo pen de hal aanraakt en een Succes-speler op het zelfde moment een trap geeft, waardoor keeper Kroon een kleine blessure aan zijn pink krijgt. Na verhonden te zijn wordt he* spel weer hervat en al spoedig komt de gelijkmaker, doordat een der Suc ces-spelers vrij voor het doel komt te staan. 1—1. Het laatste gedeelte voor de pauze is Succes heslist ster ker en wij vreezen voor D.T.S. na dc pauze het erg- ste; Van de D.T.S.-spelers kan met eer genoemd wor den de linkshalf Kooij, die zich als van otids als een foxterrier voor den hal wierp als er gevaar dreigde. Met den stand 1—1 komt de pauze. Na de rust worden door D.T.S. eenige goede aan vallen ondernomen. F.en paar mooie kansen worden jammer genoeg genvst als H. Kuiper den bal van achteren toegespeeld krijgt en er van door gaat, met de Succes backs op zijn hielen en over het doel schiet. SCHAGEN H—H.R.C. 5 2—1. Het ls Schagen 2 mogen gelukken haar eersten competitiewedstrijd te winnen. Schagen wint de toss en verkiest voor den vrij sterken wind te spe len. H.R.C. trapt af, maar verder dan Moransart brengen ze het niet Onmiddellijk is Schagen reeds in den aanval. Ternauwernood ontkomt het Ra- cingdoel aan een doorboring als Paulusma uit moei lijke positie vlak langs schiet. D. Ruig doet hem dit even daarna na. De roodpakken spelen echter een behoorlijk partijtje en meerdere malen moet keeper Arnoldus handelend optreden. Op waarlijk schitte rende wijze stopt hij enkele goede schoten der Hel- derschen. Schagen krijgt dan een vrijen trap te ne men, welke door Moransart wordt genomen. De genomen vrijen trap belandt bij Paulusma, die zich niet bedenkt en onhoudbaar doelpunt, 10. Voor de rust komt er in den stand geen verandering meer Na de rust wordt er van beide kanten beter aan gepakt. Schagen speelt thans tegen wind, toch is dit voor hen geen beletsel óm de voorsprong te ver grooten 2—0. Dat is de Helderschen toch te bar en werkelijk smaken ze het genoegen den achterstand te verkleinen, 21. Hoe H.R.C. verder ook werkt in den stand komt geen verandering meer. DIRKSHORN I—SCHAGEN 3, 6—1. Schagen 3 was voor de competitie naar Dirkshorn getrokken om daar de club van dien naam te be kampen. Schagen 3 moest de meerdere erkennen in Dirkshorn, dat met 61 zegevierde. Voor hijzonder- heden verwijzen wij naar het verslag van onzen cor respondent te Dirkshorn. Schagen aH.R.C. a 05. Volgens het bord van officleele mededeellngen moest Schagen a tegen H.R.C. h spelen. Op het Snar- taterrein bleek dit echter H.R.C. a te zijn. Het H.R.C. elftal bestond grootendeels uit groote, vrij zware spelers en het is dan ook niet te verwonderen dat het met. 4 invallers spelende Schagen a hot niet kon bolwerken. Ze verloren dan ook met 5—0. N.A.S.B.-VOETBAL. Rooie Rakkers—N.A.S.B. Schagen 1—6. De Sportbond uit Schagen was over het algemeen veel te zwaar voor de Polderschen. Met de rust had den de Schagenaars reeds een 41 voorsprong. Na de rust deponeerden ze er nog twee punten bij, zoo dat ze wonnen met 61. WIERINCER WAARD. W.'waard IHeldersche Boys I, 31. W.'waard II—B.K.C. 3, 0—6. Zondag nam voor W.W. de competitie weder een aanvang. Om 12 uur traden de reserves, welke dit jaar in de vierde klasse ingedeeld zijn. in het veld tegen B.K.C. 3. Hoewel ze in het begin vrij goed stand hielden, bleken ze toch niet tegen de B.K.C.'ers op gewassen te zijn. Nadat de rust met een 02 achter stand ingegaan was, werd het een 6—0 nederlaag voor de onzen. Om 2 uur nam de wedstrijd W.W. IHeldersche Boys I een aanvang. Hoewel het al eenige jaren zoo is, dat W.W. I bij de eerste wedstrijden een neder laag krijgt te slikken en daardoor, wanneer ze, zoo als in de vorige competitie later door een serie over winningen een rol van beteekenis gaat spelen, maar dan door het puntenverlies van de eerste wedstrij den bij de leiders ten achter blijft, heeft ze op mooio wijze nu deze traditie gebroken. De wedstrijd stond, nemen we het begin van de competitie in aanmer king, op een goed peil. De W W-ploeg vormde mede door prachtig verdeelen van spil Schenk een goed geheel. Was bij vorige vriendschappelijke ontmoe tingen steeds de zwakke plek, de voorhoede, door het weder meespeelen van Hazeioop was ook dit euvel verholpen, want nu was ook de „schutter"' weer aan wezig. Het backstel, bestaande uit Saai en K. Schenk, was weer in besten vorm en wanneer een doorbraak eventueel volgde, dan was keeper Rezel- man aanwezig om in de laatste instantie weg te werken. Ook het Boys-elftal is een goed spelende, vlugge ploeg, welke in deze competitie voor de noodige ver rassingen kan zorg dragen. Het was al met al een sportieve wedstrijd en het was dan ook zeer jam mer dat zich een kwartier voor het einde een klein incident voordeed. Toen nl. één van de agenten, den laatsten tijd is onze politiemacht steeds aanwezig, een Boys-speler een waarschuwing gaf, was de Boys aanvoerder genoodzaakt, wat o.i. ook volkomen te recht is, om aan den scheidsrechter Wit te verzoe ken, dat de agent zich onnoodig niet met het spel bemoeide. In dit geval dus een waarschuwing aan den gemeenteveldwachter. Over den wedstrijd het volgende: De Boys winnen den toss en W.W. trapt af. Direct krijgen we een wederzijds verkennen, met de Boys iets meer in den aanval. Nadat het Boys-offensief ongeveer 7 minuten geduurd had. werkt W.W. zich ook meer en meer los. Hazeioop geeft eenige goede schoten, maar de Boys-keeper is op z'n plaats. Na 12 minuten volgt een goed opgezette W.W.-aan val. Hazeioop krijgt mooi toegespeeld, een omhaal volgt en verb uiten bereik van den keeper vliegt de DIVERSEN. Overschrijving. Gevraagd: J. v. d. H. van Petten naar St. Maar ten; P. J. Korver van Bergen naar Sehoorl; (Alg. Sportbl.); H. F. G. Koch van Ajax naar Sparta, (Schagen). Verleend: L. A. Hemelrijk van Bergen naar Alcmaria: H. C. Ran van Texel naar Succes (Sp.kr.) J. v. d. Ham van Petten naar St. Maarten; P. J. Korver van Bergen naar Sehoorl (Alg. Sportbl.) Competitie-indeeling. Herinnerend aan onze opmerking van Maandag j.1. ten aanzien van verwachte wijzigingen, vermel den wij hier (naar het Alg. Sportblad). 4 E: Alkm. Boys 5 invoegen. 4 H: J.V.C. 3 en Held. Boys 3 vervallen. 4 L: Held. Boys 3 invoegen. Adsp. s: Wicringerwaard a vervalt. Wat J.V.C. 3 betreft, dit elftal stond abusievelijk voor 2 afdeelingen opgegeven. Strafrapport. Het Alg. Sportblad, dat de off. mcdcdeelingen van den N.H.V.B. bevat, geeft een uitspraak van de strafconimissic van den N.H.V.B. naar aanleiding van D.T.S.—Vrone op 10 Juni j.1. waarbij H. Kuiper (Vrone) een ernstige berisping krijgt wegens forsch spel; C. Hoogland (Vrone een beris ping wegens ruw spel en K. Kooij (D.T.S.) een ernstige berisping krijgt wegens haken van een te genstander. Bovendien wordt D.T.S. met de regle mentaire boete bestraft wegens niet-vermelden op het wedstrijd-formulier. Zwitserland—Nederland. Voor dezen wedstrijd, die op 4 November wordt gespeeld, laat de Ned. Reisvereen. eenige extra trei nen loopen. Scheidsrechters in tenue. Het in de lucht hangende besluit inzake schcids- rechter^uitrusting is blijkens de Sportkroniek afge komen. De verplichte kleeding ls: donkere broek, wit hemd donker jasje en daarop een „badge" (insigne met het wapen van den K.N.V.B.). K.N.V.B.-Bcker. De loting voor de tweede ronde op 28 October is geschied. We nemen hiervan op (Sportkr.): West Frisia—S.D.Z.; Helder—Alkmaar; SuccesPurmer- steijn; AlcmariaH.R.C. Speciaal de laatste match is een attractie die als een ongedachte verrassing door onze lezers kan worden benut om de oude tegenstanders weer eens te zien. Scheidsrechternieuws. Uit de scheidsrechterswereld vernamen we dat het in de bedoeling ligt van den K.N.V.B. om zgn. Hollandsche fluitisten in de Friesche contreien te laten fluiten, wegens tekort aan de andere zijde van het IJsselmeer. Verschillende scheidsrechters zijn hiervoor aange zocht, dit voorstel werd niet ongunstig ontvangen. Het Nieuwe Niedorp-terrein. Dc hoofdconsul van den K.N.V.B., dc heer Boeljon, deelde bij de keuring van het B.K.C.-terrein mede dat het bestuur van N. Niedorp verzocht heeft de keuring van haar terrein in het laatst van Sep tember of in het begin van October te doen plaats vinden. In het allergunstigste geval zou er dus kans zijn dat N. NiedorpTexel op 30 September doorging en de openingsinatch van N. N. zou zijn. Maar dan moet alles ook meeloopen. Wij voor ons houden het op 7 October (SuccesNieuwe Niedorp)! bal in de touwe.n (10). De Boys, ziende dat het zoo niet gaat, vallen onstuimig aan, maar het backstel weet van geen wijken: het overwicht is niet van langen duur. Want W.W. onderneemt weer ver scheidene aanvallen, hoofdzakelijk over rechts. Na 17 min. een aanval, in tegenstelling met anders, over links. Rob zet goed voor, Hazeioop loopt toe en met een harden schuiver vergroot hij den voorsprong (2—0). Na aftrap weer de bal naar Rob. zijn ren wordl besloten met een schitterend schot, wat rnet de grootste moeite door den keeper corner wordt ge stompt. Deze levert niets op. Met W.W. sterk in den aanval aanval komt de rust. Onmiddellijk na de rust komt W.W. weer opzetten. We verwachten dan ook het eerst succes van dezen kant Dit is echter niet het geval. Want nadat de bal door den Boys- keeper uitgetrapt is. volgt een snelle Boys-aanvaL besloten met een zachte schuiver. Tot aller verba* zing laat Rczelman den bal echter loopen (21). Ge weldig wordt er nu gezwoegd; de Boys zien dat het kan cn werken dan ook voor den gelijkmaker. Hef is een mooie, vlugge strijd, met wisselende kansen* Een kopbal van Hazeioop wordt prachtig door den Boys-keeper tot corner verwerkt. Plotseling een W.W.-aanval, een voorzet van v. d. Veen naar Edel- moed, deze geeft af aan Hazeioop en deze scoort voor den derden keer \3—1). Korten tijd hierna deed zich het bovengenoemde flauwe incident voor. Hoewel er later aan beide kanten nog scorings kansen waren, kwam er geen verandering meer in den stand cn won W.W. verdiend. Vermelden we tot slot nog, dat scheidsrechter Wit op goede wijze de wedstrijd heeft geleid en welke den veldwach ter ook op kalme wijze op z'n ontactisch optreden wees. BARSINGERHORN. Zondagmiddag speelde D.E.S. de eerste competi tiewedstrijd tegen JV.C. II. Onder leiding van scheidsrechter Slot wordt tc ruim 2 uur begonnen. D.E.S. wint den toss en de J.V.C-midvoor brengt den bal aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor J.V.C., doch brengen voorloopig geen resultaat. Het spel staat op hoog peil, met J.V.C. als technisch iets sterker. Als 21 min. is gespeeld, neemt J. de leiding. Direct na den aftrap, maakt D. evenwel door den linksbinnen gelijk. Het 2e doelpunt van J.V.C. was o.i. een bui tenspel-doelpunt. De scheidsrechter dacht er evenwel anders over en de stand is 21. Kort daarop ver groot J. den voorsprong, doch vlak voor de rust verkleint D. den achterstand, door toedoen van den linksbuiten. Na de rust is de strijd nog minder aantrekkelijk. Ontelbare uitballen, mede veroor zaakt door den dwars over het veld staanden wind* J.V.C. weet van de kansen gebruik te maken, al hoewel zij in het veld niet sterker zijn. De score wordt tot 5—2 voor de bezoekers opgevoerd. D.E.S. ontging in deze periode een strafschop, wegens haken in het beruchte gebied. J.V.C. was een prettig tegenstander cn heeft haar entrée in de 3de klas met een flinke overwinning gedaan. Voor D.E.S ls het begin niet bemoedigend, hetgeen we trouwens wel eenigszins vreesden. We hopen dat D. in de komende wedstrijden in staat zal zijn een sterker elftal op de been tc brengen. Moed houden, heeren!

Schager Courant | 1934 | | pagina 5