De kennismaking HARDDRAVERIJ EN VUURWERK. HET RAADSEL VAN DE „KOBENHAVN" OPGELOST. Ongeluk op de harddraverijbaan. Kort verhaal De hevige slagregens van Maandagavond voorspel den weinig goeds voor den voor Schagen zoo be langrijken dag van Dinsdag, den dag, waarop onze harddraverij vereeniging „Westfriesland" haar jaar- lijksche harddraverijen houdt en die duizenden be zoekers uit onze provincie, ja, zelfs ver daar buiten, naar onze plaats trekken. Zou nu voor dezen feest dag het mooio Septemberweer onherroepelijk plaats moeten maken voor de herfstbuien? 't Is te begrijpen dat menigeen des morgens vroeg een blik naar bui ten wierp om te kijken wat het weer dezen dag be loofde en gelukkig, wel joegen donkere wolken door het luchtruim, maar de stevige wind blies weldra de lucht schoon, het zonnetje brak door. Het beloof de weer een ouderwetsche Schager dravcrijdag te worden. Do voormiddagdraverij mocht dan ook reeds weer door een talrijke schaar belangstellenden bezocht worden en menig mooie rit kreeg men al te zien. Een tien-tal dravers kampte om de prijzen, n.1. Sara- hand van J. Strooper, 't Zand; Vrijbuiter van Gebr. Knijnenburg, Den Haag; Hildegard I van G. Hart, Medemblik; Dulio B van J. Broersen, St. Maartens brug; Oro Letzer B van G. v. d. Oord, Haarlemmer meer; Welvaart van Duindal van A. de Vlieger Nieuw Vennep; Roulette van G. Vos, Midwoud; Beuker van W. Alkemade, Anna Paulowna; Cilly van C. Honing, Bcemster en Xiphias van A. de Vlie ger, Nieuw Vennep. De uitslag van deze draverij was, dat op den eersten prijs f 100 beslag werd gelegd door Roulette van G. Vos, berijder J. Vos, op den tweeden prijs f 50, door Vrijbuiter van Gebr. Knijnenburg, berijder J. Knijnenburg, en op den derden prijs f 25. door Xiphias van A. de Vlieger, berijder de eigenaar. 31 Paarden. 'Aan de groote namiddag handicap-draverij, met den 500 gulden-prijs namen niet minder dan 31 paarden, w.o. de snelste dravers uit ons land, deel, n.1.: Gretchen H van N. J. Silver, Oudesluis; Anna Brad- ford Guv van J. v. Leeuwen Jr., Bennebroek; Sister Patrick II, van J. Klarenbeek, N. Amstel; Tamboer, van L. Combée. N. Amstel; Our Uhlan B. van J. Mooij, Wieringerwaard; Guv Bingen. van G. v. d. Oord. Haarlemmermeer; Otelha, van S. Kuiper, Am sterdam; Uilenspiegel, van J. v. Leeuwen Jr., Ben nebroek; Vitality, van J. R. Sormanie, Rotterdam; Catabora T, van D. de Graaf, Amsterdam; Minnte M. van J. A. Bakker, Wieringerwaard; Brise. van D. Beots, Oostzaan; Rabenhaupt, Stal Oegstgeest. Oegst- geest; Navarra, van J. Korver, Schoorl; Oakland Baron B, van J. C. Out, Bussum; Mixorin, van W. de Graaf, Oostzaan; Glossy Silk, van J. Vrijland, IJssel- monde; Edna M, van J. Schoon, Medemblik; Weid- looper, van J. R. Sormanie, Rotterdam: Bettv Worthy, van G. v. d. Oord, Haarlemmermeer; Noma B, van N. W. Kaan, Wieringerwaard; Northerman B., van J. Schoon, Medemblik; Pinkorton. van Mevr. Jacobse, Amsterdam; Rolls Royd, Stal H., Heeren- veen; Harvest Lee, van J. van Leeuwen Jr.. Benne broek; Hartstein. van J. Wagenaar. Amsterdam: Queen Ethel St. L.. van P. J. Bakker, Hilversum; Bertha E., Stal H, Heerenveen; M&rie P, van J. van Leeuwen, Bakkum; Frettchen, van N. Beets. Beem- ster; Fanfare, van Gebr. Knijnenburg, Den Haag. Dat met zoo'n aantal paarden ons geduld op do proef zou worden gesteld, was te voorzien. Het was reeds over half vijf toen do eerste omloop beëindigd was en het was jammer dat de laatste, spannende ritten in do duisternis moesten plaats vinden. Kwart voor acht uur was de strijd gestreden en behoorden deze uitstekend geslaagde draverijen weer tot het .verleden. Het aantal bezoekers was niet zoo groot als vorig Jaar, maar men bedenke wel dat het toen een kam pioensdraverij was. De radio muziek van de firma Wlllemse alhier was weer tijdens de draverijen een prettige en dank bare afwisseling en haar omroep bewees weer nuttige diensten. In café „De Beurs" van den heer C. Boontjes werden de prijzen uitgereikt, door den heer A. C. Roggeveen, voorzitter van de harddraverijvereeniging. Spr. me moreerde daarbij dat het wederom een harddraverij was geweest die gezien mocht worden en dat de vrees dat deze draverij niet voor donker zou zijn ge ëindigd, bewaarheid is geworden, want de laatste ritten vonden in volslagen duisternis plaats. Do be langrijkheid van deze laatste ritten had er natuur lijk onder geleden. De snelste paarden uit ons land hebben vandaag elkaar hier bekampt en met voldoe ning kan dan ook op dezen dag worden teruggezien. Spr. deelde voorts mede, dat do heer P. Oly door ambtsbezigheden verhinderd was hier aanwezig te zijn. De hoeren Haremaker en Vaandrager fungeer den respectievelijk als jurylid en starter en die" func ties in deze bekwame handen, waarborgden bij voorbaat een goede regeling. Spr. betreurt dat wc de zen dag hebben moeten missen het eerclid, den heer C. A. Waiboor, die gedurende 47 jaren onafgebroken de vereeniging mot zijn diensten heeft terzijde ge staan en dien spr. een spoedig herstel toewenscht, opdat hij weer op zijn bekende rondborstige joviale wijze voor de vereeniging op de bres zal kunnen staan. Dank wordt voorts gebracht aan het gemeentebe stuur voor de wijze waarop het de vereeniging weer terwille is geweest en waardoor op zoo luisterrijke wijze deze feestdag kan worden gevierd. Hierna werden, vergezeld van de gelukwenschen des voorzitters, de prijzen uitgereikt. Van de namiddagdraverij was de uitslag: eerste prijs f500, benevens een gouden horloge, (aangebo den door den Amstel-Brouwerij-vertegenwoordiger, den heer W. F. J. van F.rp), Fanfare van Gebr. Knij nenburg, Den Haag; tweede prijs f 150 met verguld zilveren medaille, (aangeboden door Heineken's Brou werij, vertegenwoordiger de heer Joh. de Nijs), Nother- man B van J. Schoon, Medemblik; derde prijs f75, Glossy Silk van J. Vrijland, IJselmonde; vierde prijs f25, Bertha E van Stal H, Heerenveen. Het vuurwerk. En Inmiddels waren weer drommen bezoekers voor het vuurwerk naar Schagen gekomen. Per trein, auto bus, particuliere auto's, rijwielen enz., kwamen ze aan, een gezellige drukte op marktterrein en op de Gedempte Gracht gevende en toen ruim half 10 be gonnen werd met het afsteken van het vuurwerk, was het een compacte menigte, als altijd. Ook na het vuurwerk bleef het, dank zij het mooie weer, nog lang gezellig druk op straat, terwijl de strijkjes in cafe's, de danszalen en do bioscoop ook vele bezoe kers tot zich trokken. Het was een schitterend geslaagde dag. Spookschepen van ijzer en hont. - De zee legt een geheimzinnige sinter over alles, wat haar toevalt. Wanneer het bewezen kan worden, dat de overblijf selen van het schip, die onlangs aan de kust van Australië zijn aangespoeld, werkelijk van de verdwe nen „Kobehavn" stammen, dan is misschien het grootste geheim van de zee in dezen tijd zijn oplossing nabij. De zee bewaart haar geheimen goed; sinds vijf jaar wacht de wereld op bericht van het Deensche opleidingsschip, dat in December 1928 van Montevi deo naar Australië zeilde. De „Kobcnhavn", een nieuwe 5-mastcr, van stalen constructie, het grootste zeilschip te wereld, dat met hulpmotorcn en een ster ken radiozender was uitgerust, seinde den 21sten De cember, dat alles wèl was aan boord. De boot was op dat oogenblik 400 zeemijlen van de kust ver wijderd, op haar vaart door de Zuidzee, het stilste water ter wereld en dit was het laatste, wat men ooit van het schip gehoord heeft Een maand later geraakten de Inwoners van Tristan da Cuha, een eenzaam eiland, halfweg tus- schen Brazilië en Kaap de Goede Hoop, in groote op winding over het naderen van een groot zeilschip. Het voer met flinke wind recht op de riffen van het eiland toe. Een catastrophe schoen onvermijdelijk. Toen draaide het schip plotseling bij en dreef onge kwetst verder, nog geen 300 M. van de kust verwij derd. Was het de „Kobenhavn"? Er was geen teeken van leven aan boord. De rec- ling van het scHip lag diep in het water, wat op beschadiging wees. Men gelooft, dat het de verdwe nen „Kobenhavn" geweest is. Den volgenden dag, toen het weer rustig genoeg geworden was, om er met booten op uit te varen, was zij voor immer ver dwenen. Wat ook het lot van de bemanning geweest is alles moet zóó snel in het werk zijn gegaan, dat er niet eens meer een radiobericht kon worden uitge zonden. En raadselachtig blijft de omstandigheid, dat het schip, né om de halve wereld te zijn gevaren, naar Australië zou zijn gedreven. Tallooze sagen en liederen men denke aan onze befaamden vliegen den Hollander hebben spookschepen tot onderwerp maar geheimzinniger dan alle geest- en spooksche pen van dichters zijn de schepen van hout en staal, schepen der werkelijkheid, die in onzen tijd onbe mand de zeeën doorkruisen. Sedert 3 jaar spookt het stoomschip „Baychimo" uit de Hudson-Baai in de arctische wateren. Met een waardevolle pelslading aan boord werd het schip door het pakijs voor de kust van Alaska ingesloten en de kapitein en man schappen gingen aan land om het smelten van het Jongen onder een snlky en ernstig ge wond opgenomen. Vlak voor de namiddagdraverij gebeurde voor Theater Royal een ernstig ongeval. Dc berijder Jan v. Leeuwen Sr. kwam met bespannen sulky met groote gang van de startplaats. De banen waren nog vrij en alle afzettingen nog onbewaakt. De 9- jarige A. Kager van 't Wad stond voor Theater Royal op de baan en werd door de sulky met een harden slag op straat gesmakt. Do berijder moest een veilig heenkomen zoeken voor het publiek. Het jongetje werd in bewusteloozen toestand bij den heer Bontes binnengebracht en Dr. Nanninga gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verscheen en dc eerste hulp ver leende. Dr. Nanninga deelde ons mede, dat het knaapje er slecht aan toe was. Eenige wonden aan becnen en hoofd met een hersenschudding. Van den toe stand valt nog weinig meer te zeggen. In de ziekenauto van den heer Krouwel werd de knaap naar huis vervoerd. Des middags werden de H. Sacramenten toege diend. De behandelende geneesheer Dr. C. L. v. d. Sluis, dee huisarts van de familie Kager, deelde ons mede, dat do toestand van den knaap iets beter was, doch dat het niettemin nog zeer ernstig was. De toe stand 's avonds was onveranderd. ijs in de lente af te wachten. Op een nacht rukte een verschrikkelijke storm het schip van zijn kettin gen los en de „Baychimo" begon haar doellooze tocht. Van tijd tot tijd werd ze door walvischvaarders ge zien. Eskimo's hebben een deel van de lading ge borgen en tweemaal hebben schepen aan boord met het „spookschip" gelegen, maar iederen maal onttrok het zich aan een gevangenname en drijft nog steeds in het pakijs en in de nevels van het Noorden. Haal verder lot blijft als van vele andere een onopgelost raadsel groot en wijd en geheimzinnig is de zee. Zij eischt haar offers en legt een ondoordringbare sluier over dat, wat haar toevalt. ult de OMGEVING LANGEND IJ K ZUIBSCHARWOUDE. Do afd. Zuidscharwoude van den Ned. Tuinbouw- bond vergaderde ten lokale van den heer P. Kramer. Voorzitter de heer J. Klingeler. De voorzitter deelde mee, dat het bestuur had ge adviseerd het loon bij de proefgemeenten op f 15 te stellen. Het werd intusschen op f 16.50 bepaald. Het bestuurslid Kramer deed eenige mededeelin- gen over de gehouden Kringvergadering. Dc klacht werd daar o.m. geuit, dat de N.T.B. niet zoo actief is als de Neutrale Bond. Er zijn indertijd dooi de N.B. verschillende richtlijnen vastgesteld, die nu moeten worden overgenomen door de N.T.B. Dc buitenge wone alg. verg. is daartoe belegd. Ontevredenheid werd ook geuit over de gecombineerde vergadering van N.T.B. en Maatschappij en Landbouw, waarover de afdeelingen niet zijn gekend. Steun. Bij de bespreking van het punt steunmaatregelen verklaarde de vergadering zich voor bedrijfssteun naast productiesteun. Men achtte het onmogelijk, dat de regeering tot het verleenen van crisissteun zou overgaan, omdat die aanleiding zou geven tot ver- waarloozing van het bedrijf. De noodzakelijkheid wordt intusschen bepleit van het waarborgen van een loonenden prijs van het product en wel waar het be treft de hoofdproducten. In verband hiermee, werd nog de onbillijkheid be toogd van het niet-steunen der pokkige aardappelen, die, ofschoon als handelsartikel niet zoo geschikt, toch dezelfde consumptiewaarde hebben. Propaganda. De vergadering verklaarde zich accoord met de maatregelen, die propaganda voor den N.T.B. beoogen. Afkeuring werd daarbij uitgesproken over de houding van enkele leden, die, zelf lid zijnde van den N.T.B., niets doen dan die Bond afkammen. Executie. Besproken werd het executievraagstuk. Men stelde zich daarbij op het standpunt, dat ieder geval op zich zelf moet worden beschouwd. Wordt de onbil lijkheid ingezien, dan moet getracht worden, beide partijen tot elkander te brengen. Echter is het nood VIER EN TWINTIG uur geleden had de „Vic toria" Marseille verlaten en stoomde nu on der oen stralenden zonneschijn naar verre warme kusten. Rustig sneed het schip door de gol ven, dat hoog tegen de boeg opspatte. Suzon Terlin de lag in een stoel op het promonadedek en dacht aan het verleden en aan de toekomst Het verleden verdween langzaam, vergleed in een grijs verschiet, zooals Marseille verdwenen was, ondergedoken alsof het nooit bestaan had, on een onbekende toekomst In een stoel naast haar lag Jacqucs Laron- de, die op weg was naar Batavia, „voor zaken" zooals hij zeide. Hij had Suzon veel verteld van zijn leven, van zijn rei zen en op handige wij ze was hij ook alles van haar te weten geko men. Hij had iets, dat iemand dwong hem al les te vertellen. Men vond rust bij hem, dacht Su zan en ze schaamde zich over deze gedachte! Het kwam misschien ook omdat hij zelf zoo graag alles wilde vertellen; hoe het zij, beiden spraken elkander bijna den geheelen dag en langzamerhand was er op de reis een groote vriendschap tusschen hen ge groeid. Jacques schoof zijn stoel dichter bij haar en zei- de als antwoord op haar verhaal: „Ja, ik kan me eigenlijk wel heel gced voorstellen, dat een vrouw van een man gaat houden als ze voortdurend met hem correspondeert en vooral als zij beiden geen oppervlakkige naturen zijn." Droomerig staarde Suzan over de zee. „Ja", ant woordde ze, „ja, maar het is toch een wonder, ik heb hem nooit gezien, ik kan zelfs geen voorstelling van hem maken en het is toch, alsof ik hem al jaren ken. Ik heb beloofd met hem te zullen trouwen en ik ben blij eindelijk naar hem toe te gaan. Wij stem men met alles overeen, wij zullen dus héél gelukkig zijn." „Hoe weet u, dat u in alles met hem overeen stemt?" vroeg mijnheer Laronde? „Wel, ik houd toch Immers van hem, Ik ken él zijn gedachten, zijn stemmingen, zijn verlangens uit zijn brieven en het is alles als bij mij, dezelfde idealen, dezelfde doorworstelde eenzaamheid." „En u weet niet, hoe hij er uit ziet? Hebt u nooit een foto van hem gezien? Of kan het u niet sche len? Een vrouw heeft toch graag een lichamelijk knappen man, stel u eens voor, dat hij mismaakt was?' „Ach neen", zeide Suzan een beetje verbaasd, „eer lijk gezegd, heb ik daar heelemaal niet aan gedacht Hij weet trouwens ook niet hoe ik er uit zie, ik voel de alles zoo vertrouwd aan dat het was, alsof hij mij kende, ook uiterlijk." Zo zweeg en dacht na en staarde verwonderd naar de onbekendo toekomst „En als u eens van een an der ging houden?" Plotseling hief Suzan de oogen naar Jacques op en zeide ernstig: „Neen, dat kan niet, bovendien al les duurt nog maar zoo kort, ik zie hem over drie weken al, als ik van een ander zou zijn gaan houden, dan had het in deze anderhalf jaar moeten gebeu ren, den tijd, waarin ik op hem wachtte." „In drie weken kan ook heel veel gebeuren", weer legde hij. Maar zij schudde het hoofd. „Anderhalf jaar heb ik gewacht en verlangend gehoopt, dat alles is maar niet in drie weken te vergeten!" Jacques glimlachte vaag Rusteloos voer het schip voort, dag en nacht werkten de machines, stokers stonden voor de heete vuren en waakten. Marseille was vergeten, do Roo- de Zee overwonnen en al heel gauw zou de reis ten einde loopen. Do passagiers vermaakten zich op het dek, In do salons, of bij het tennissen. Suzon Terlinde en Jacques Laronde bleven echter steeds bij elkaar, zij waren heel goede vrienden geworden. „Zijn wij ech ter wel vrienden? dacht Suzon dikwijls. „Voelde zij wel niets anders dan enkel vriendschap voor Jacqucs? Hield ze van hem?" Als deze gedachten bij haar opkwam, steeg het bloed naar haar wan gen en zij dacht aan den tijd in Amsterdam, toen ze nog op kantoor was. Zij herinnerde zich zijn vreug de bij do ontvangst van den brief uit Batavia, de brief, die haar riep, naar Jan, naar rijkdom, naar zijne liefde en weer dacht ze hierbij aan Jacques Laronde en zij schaamde zich, hoewel zij niet goed wist waarom. Op een morgen toen ze een slapeloozen nacht door gemaakt had, ging ze naar het dek. Daar stond haar reisgenoot al. Met uitgestrekte handen kwam hij naar haar toe met de vraag, of zij misschien... zijn vrouw wilde worden... „Ik kan niet", antwoordde ze wanhopig. „Jan wacht op mo en ik zal mijn woord niet breken, ik ga naar hem toe om hem te trouwen. Ik ben vast besloten en niemand kan mc hiervan afbrengen." Teleurgesteld keerde Jaques zich af. „Vaarwel", zei hij, „het gaat je goed, ik zal je niet meer zien, ik zal je ontloopen zoolang je nog hier bent." Suzon drukte de haar toegestoken hand en een ellendig gevoel van eenzaamheid, schaamte en ver zakelijk, dat de regeering door een wet onbillijke executies voorkomt. Staatshypotheekbank. Het oprichten van een Staatshypotheekbank had de sympathie van de vergadering. Er moet thans rente betaald worden van iets, dat op het oogen blik geen waarde meer heeft en van aflossingen door de betrokkenen is natuurlijk heelemaal geen sprake meer. Op een desbetreffende vraag werd geantwoord, dat omtrent de nieuwe teeltregeiing nog niets be kend is. Het Bestuur kreeg volmacht 2 leden af te vaardigen naar de Buitengewone vergadering to Amsterdam. Daarna sluiting. WINKEL Maandagavond had onder groote belangstelling de trekking van de Floraliatentoonstelling plaats in de tooneelzaal van den heer R. Laan alhier. Alle loten waren geplaatst en aan alle aanvragen kon niet worden voldaan. De eerste prijs, een groote kamer lamp voor electrische verlichting, viel op no. 94 en werd gewonnen door den heer C. Schoen te Winkel. Daarna werd de uitslag van de door de plaatse lijke middenstandsvereeniging georganiseerde eta lagewedstrijd medegedeeld. Aan deze tentoonstelling was een wedstrijd verbonden, n.1. er was een slag zin gemaakt, waarvan de letters in de etalages ver spreid waren. Bij de opening van het verzegeld couvert bleek deze to luiden als volgt: „Floralia en Middenstand, gaan heden hand aan hand". Er waren ingekomen 80 goede oplossingen, waaronder 25 prijzen werden verloot. Onder grooto hilariteit had de trekking plaats als volgt: Een flesch vruchten op siroop, mevr. de Haas— Ilooijveld; een paar schoenen, de heer K. Bart Pz.; een chocoladekan, de heer G. T. van Leersum; een kaas, de heer J. Oostwoud Wijdenes; een electr. strijkijzer, de heer P. Bart; een damestaschje, de heer J. van de Kommer; een rollade, de heer E. Groendijk; een electr. zaklantaarn, de heer P. D. Klare; een sjaal. mevr. M. HooglandGroot; een kistje sigaren (50) de heer L. Zander; een melk koker, mej. fc. Divischek; een tulband, mevr. A. No bel—Ham; een cyclame, de heer K. Lange; een doos toiletzeep, de heer H. van het Kaar; een koetong, mej. N. Visser, N. Niedorp; een kaas, mej. M. Dijk stra; een koffiemolen, de heer J. Kamp Gz.; een flesch boerenmeisjes, de heer W. van Leersum; een koffer, de heer C. Wiemeersch; een taart, de heer C. Schoen; een electr. strijkijzer, mej. A .Vel; een rol lade, de heer S. Snip; een fruitmand, mej. G. Kui per; een tafelkleed, de heer R. Laan; een taart, mej. A. Brouwer. Aan het einde daarvan sprak de voorzitter nog een woord, van waardeering voor de zeer vriend schappelijke samenwerking tusschen Floralia en de Middenstandsvereeniging en een woord van dank aan allen, die tot het slagen van deze tentoonstelling met de daaraan verbonden feestelijkheden hadden medegewerkt en daarna een dansje toe, waarmede de Floraliatentoonstelling 1934 werd besloten. Z IJ PE Blijkens de afgesloten gemeentekeuring van den dienst 1933 bedraagt het voordeelig slot op den ge wonen dienst ruim f 11000. Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan W. Jongerling te Petten tot het bouwen van een woonhuis met schuurtje; aan P. Kramer te Cam perduin tot het bouwen van een woonhuis met werk plaats te.Eetten; aan H. Dignum te Stolpen tot het herbouwen van een schuur. PETTEN. Aan het bestuur der voetbal vereeniging „Petten** alhier is toestemming verleend tot het houden van een verloting. De bedoeling is 500 loten a f 0.25 uit te geven. BARSINGERHORN Opening Joods werkdorp te Nienweslois, gemeente Barsingerhorn. De officieele opening van het.Werkdorp Stichting Joodse Arbeid te Nieuwesluis in de Wieringermeer- polder zal plaats hebben op Woensdag 3 October a.s., des middags 3 uur, geschiedt door de Raad van Beheer dier Stichting. Door Zijne Excejlentie den Minister van Sociale Zaken is de in deze gemeente geldende steunregeling voor werkloze landarbeiders en bouwvakarbeiders eveneens goedgekeurd voor machinisten, alsnog met ingang van 5 Augustus j.1. ANNA P AV IQ W N A BREEZAND. Uitslag van de gehouden bloembollenveiling op Dinsdag 25 September. Enkele vroege tulpen: Brillant Star z 11—12 f 1.55, Dubbele vroege tulpen: Theeroos z 12 op f 1.50, Mr. v. d. Hoeff z 12 op f 1.50. Enkele late tulpen: Inglesc. Yellow z 10 f 0.70, Picotee z 11—12 f 0.90. Darwin-tulpen: Will. Pitt z 11—12 f 0.90: Clara Butt z 10 f 0.70. langen overviel haar. Jacques hield woord. Zij zag hem de twee laatste dagen, die zij nog aan boord moesten doorbrengen, niet meer. Zij dacht veel en lang aan Jan en verbeeld de zich, dat zij iets tegenover hem goed te maken had. Eindelijk waren de laatste dagen voorbij, de boot legde aan de kade van Tandjong Priok. Suzon stond alleen op het dek, zij had Jacques niet meer gezien. Jan had haar geschreven, dat hij haar niet aan boord zou komen afhalen. Hun eer ste ontmoeting en kennismaking zou niet onder vreemden zijn. Zijn auto stond op de kade, de chauf- cheur zorgde voor de bagage, gaf orders en maakte het zeer prettig voor haar. Ze had niets anders te doen dan in te stappen en zich naar het huis op het Koningsplein te laten brengen Het was een prachtige, witte villa, verscholen tus schen de palmen en waringins. Een djongos bracht haar naar de voorgalerij en wees haar een stoel aan. De toe wan zou wel dadelijk komen. Op zachte voeten ging hij heen. In de deur stond een man. „Jacques, mijnheer Laronde," stamelde Suzon. „Neen, lieveling," zeide hij lachend, „ik ben Jan, Jan de Wilt. Ik kon niet zoo vast in de liefde en de trouw van een vrouw gelooven, voor een man, dien zij nooit had gezien en met wien ze alleen een jaar lang brieven gewisseld heeft en dus liefste heb ik deze kleine comedie gespeeld. Je bent er toch niet boos om?" Hij legde teeder zijn arm om haar heen. Suzon glimlachte naar zijn over haar heengebo gen gezicht. „Neen", zei ze, „ik had er heelemaal geen idee van, dat je ook nog wantrouwend was, daarvan heb je me in jo brieven nooit gesproken." ELSA KAISER. doemde op.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6