Het Kegelconcours Vleeschkeuringsdienst Kring Barsingerhorn. I UlT DE OMGEVING PAARDENKEURING. Aan de October-paardenmarkt, welke Maandag 1 October werd gehouden, was wederom door de Ver- eeniging tot bevordering van den bloei der October- paardenmarkt verbonden een paardenkcuring. De aangevoerde warmbloed-paarden waren in vier rubrieken ondergebracht en de uitslag van de keu ring was als volgt: I. Veulens: le prijs f7.50, B. Dubbeld, Barsingerhorn; 2e prijs 15, D. Sleutel, Schagen; 3e prijs f2.50, L. Vader, Stolpen. II. iy2-jarigo Paarden: le prijs f7.50, B. Dubbeld, Barsingerhorn; 2e prijs f5, H. C. Kooij, Vennik; 3e prijs f2.50, Th. Oosten burg, Wieringermeer. III. 2V^-jarige Paarden: le prijs f 7.50, K. Rcijne, Barsingerhorn; 2e prijs f5, Th. Oostenburg, Wieringermeer; 3e prijs f 2.50, N. Appel, Westfrieschedijk. IV. 3-jarige Paarden en oudere: le prijs f 10, Wed. J. Klaver, Heerhugowaard; 2e prijs f 7.50, P. de Graaf, Schagcn; 3e prijs f 5, C. Dubbeld, Schagerwaard. GUNNING DOOR DE NEDERLANDSCHE SPOOR WEGEN. Door de Directie der Ncderlandsche Spoorwegen is de uitvoering van Bestek 1510 HS het omhoog- brengen van den spoorweg Den HelderAmsterdam, tusschen KM 28.400 en KM 29.900, het maken van een onderbouw voor dubbel spoor bij KM 29.286 en een idem bij KM 29.600, het maken van duikers, het wij zigen van bruggen en verdere bijkomende werken, in verband met een door de Provincie Noordholland ont worpen kanaal en weg benoorden het station Noord- scharwoude, opgedragen aan de N.V. Aannemersbe drijf v.h. H. J. te Siepe te Winterswijk als laagste jnschrijfster voor de som van f 169.800. Raming was f228.000. I Vinnig is Zondagavond nog gekampt om de ver kregen resultaten nog te verbeteren en in sommige wedstrijden is dat ook gelukt. Het eind-resultaat van deze vier-daagsche is nu als volgt: KORPS. Heerenclub: De Omsmijters I 351; idem II 305; Gooi geen Poedel I 349, 50 treffers; idem II 319; „Schagen" I 349, 49 treffers; Hout of Fout I 314; idem II 300. I Eereprijs Heeren: Ch. Dekker, Schagen, 81. Damesclub: Vredelust I 310; idem II 338; Onze Ke gelavond I 265; idem II 250. Eereprijs Dames: Mevr. AL RoggeveenLevendig, Schagen, 80. Kampioen Heeren: J. H. Schcne, Schagen, 80. i Kampioen Dames: Mevr. G. HartogLangendijk, Schagen, 80. Paren: Mevr. G. Hartog—Langendijk, Schagen en R. Brugman, Schagen 53—525150, 1ste prijs; echt paar Ch. Dekker, Schagen 535150, 2de prijs; echt paar M. C. Tuinman, Schagen 5050, 3e prijs. VASTEBAAN HEEREN: ii Baan A: Ch. Dekker, Schagen 45; B. van der Ho ven, Schagen 44—42; H. van Weelde, Schagcn 44— 4141; J. Visser, Schagcn 44. Baan B: B. v. d Hoven, Schagen 45, Ch. Dekker, Schagen 4444, Dr. D. Groenhart, Dirkshorn 44—43, 'M. C. Tuinman, Schagen 444241. Baan C: Dr. H. U.-Nanninga, Schagen 4343, R. Brugman, Schagen 4342, H. van Weelde, Schagen 43, H. J. Schene, Schagen 4242. VASTEBAAN DAMES. Baan A: Mevr. M. C. Tuinman, Schagcn 44, Mevr. J. H. Schene, Schagen 4140, Mej. E. Igesz, Schagen 41. Baan B: Mevr. M. C. Tuinman, Schagcn 44, Mej. E. Igesz, Schagen 41, Mevr. Roggeveen—Levendig, Schagen 40—40. Baan C: Mevr. P. Hartog, Schagen 44, Mevr. N. Stammes—Asjes, Schagen 43, Mevr. M. C. Tuinman, Schagen 42. Dagprijzen: Mevr. N. StammesAsjes, Schagen 43, de heer Nots. H. J. van der Veen, Schagerbrug 4442. DE STEDENWEDSTRIJD DEN HELDER— ALKMAAR. Maandagavond werd tusschen deze beide stedelij ke kegelbonden de beslissingswedstrijd gespeeld. Reeds was eenmaal te Den Helder en eenmaal te Alkmaar gespeeld en op de Schager banen zou de beslissing vallen, wie voor het eerst in 't bezit zou komen van den wisselprijs. Door de Heeren werd gegooid in totaal Alkmaar 9624 hout, Den Helder 9457 hout, zoodat Alkmaar won met 167 hout Door do Dames werd in totaal gegooid: Alkmaar 3008 hout. Den Ilelder 3005 hout, zoodat ook hier Alkmaar won met 3 hout Uit deze cijfers blijkt wel, hoe spannend het er ook gisteravond toeging. Van de Alkmaarschc dames gooide in de 3 wed strijden het hoogste aantal Mevr. A. DekkerStam mes met 623 hout, van Den Helder Mej. G. Thljsen met 642 hout, van de Alkmaarsche heeren de heer A. Köllman met 685 hout, van Den Helder de heer M. Rosa met 6S9 hout. Zij allen hadden daarvoor een eereprijs in ontvangst te nemen. Te half elf was deze stedenwedstrijd geëindigd en toen verzamelden de dames en heeren zich in de grootc zaal voor de feestelijke prijsuitreiking. De heer Diepen, voorzitter van den Alkmaarschen Bond, wees daarbij op het uitmuntend welslagen van het concours en hulde brengt spr. aan de Schager dames en heeren voor de groote prestatie. De resulta ten hebben de verwachtingen overtroffen en de ke- gelsport blijkt hij de Schager dames en heeren hoog tij te vieren. De cijfers wijzen uit, dat zij, vergele ken bij vorig jaar, in hooge mate vooruitgegaan zijn. Bijzonder dankt spr. de regelingscommissie, onder leiding van den heer R. Brugman. Een kampioens- prijs van 80 hout, gewonnen door den heer J. H. Schene, is buitengewoon. Maar ook de prestaties op de vaste banen waren buitengewoon, met name noemt spr. Mevr. Tuinman. Vergezeld van hartelijke woorden, reikt spr. vervolgens de behaalde prijzen uit. Tijdens deze uitreiking vindt spr. nog gelegenheid om dank te brengen aan den heer H. Willemse voor de door hem verleende medewerking bij het con cours en aan de pers voor de propagandische ver slagen. Uit de uitroepen, die van de Alkmaarsche en Hel- derschc kegelaarsters en kegelaars weerklonken, bleek wel, dat men vol bewondering was voor de hoogo aantallen hout die waren gegooid.. Spr. schetste daarna de spanning, die deze avond ontstond bij den bondenwedstrijd; de Heldersche heeren gooiden buitengewoon goed, maar de voor sprong van Alkmaar was te groot om de winnende partij tc worden. Toch wist Den Helder 199 hout in te halen. De Alkmaarsche dames (ook de 2 Scha ger dames die meespeelden) wisten den achterstand van 105 hout om te werken in een winnend aantal van 3 hout, wat zeker respect afdwingt. In zijn slotwoord wordt dan nog dank gebracht aan den heer Igesz en aan de kegelopzctters. Namens den Hclderschen kegelbond voert dan het woord de heer Biersteker, die daarbij wijst op het samengaan van beide steden. Alkmaar en Den Helder, op de saamhoorigheid, die er tusschen beide steaen bestaat en spr. hoopt dat die bestendigd mogfc blijven. Ook deze spr. is verbaasd over de aantallen hout die de Schager kegellaarstcrs cn kcgclaars s ebben gemaakt. Spr. feliciteert den A.K.B. met het bezit van een voorzitter als de heer Diepen en op zijn verzoek weerklinkt een driewerf hoera. Spr. reikt den A.K.B. de zilveren wissclkegel over, maar verzekert dat Den Helder volgend maal vinnig zal strijden om den wissel kegel tc bemachtigen. De heer Diepen beantwoordt daarna den heer Biersteker, brengt hulde aan den secretaris den heer Oost inga cn penningmeester den heer Brugman, en dan weerklinkt de muziek, voor het gezellig samen zijn dat volgt. Het was een prettig slot van een alleszins geslaagd concours. VAN EEN GESTOLEN KOE EN EEN MOTOR RIJWIEL. In ons blad van gisteren deelde onze correspon dent uit Harenkarspel mede, dat Zaterdagnacht een koe van den veehouder A. Wink, wonende in de Schagerwaard, uit de weide was geroofd en op een vrachtauto naar het abattoir te Amsterdam was vervoerd. Thans kunnen wij uitvoerige mededeolin- gen doen aangaande den vermoedelijkcn dief. Een knecht van een slager uit onze gemeente, wist op buitengewoon sluwe wijze eenige trucjes uit te voe ren. Ilij had het plan opgevat om een koe uit het land van den veehouder te halen en to verkoopen. Hiervoor had hij een vervoerder noodig. Hiervoor wendde hij zich tot de fa. Wed. V. uit Nieuwe Nie- dorp, die na eenig praten bereid was de koe te ver voeren naar Amsterdam voor vijftien gulden. Af gesproken werd, dat de vrachtauto op een bepaalde plaats zou staan, waar hij zou zorgen met do koe aanwezig te zijn. Alzoo geschiedde. De koe werd uit do weide gehaald en ingeladen. Vol goeden moed ging het op Amsterdam aan, waar aan een slager de koe verkocht werd voor vette koe. Het beest werd vervoerd naar het abattoir, waar bleek dat het een kalfkoe was die over drie k vier weken zou moeten kalven. Inmiddels belde II. uit Schagen den slager in Amsterdam op, hoe het met het geld zat. Dit had echter geen resultaat. Inmiddels was do politio te Amsterdam in kennis gesteld met den diefstal en wist ook inderdaad het beest in beslag te nemen. Men wist toen nog niet wie de dader hiervan was. Spoedig wist de politie dit echter wel en werd tot opsporing overgegaan. Dit zelfde personage had ech ter nog iets op z'n kerfstok. Zondag werd onze plaatsgenoot M. alhier door H. bezocht, die hem me dedeelde, dat zijn motorrijwiel defect was en in ga rage Smit van een nieuwe ketting moest worden voorzien. Hij wilde echter graag met dat mooie weer een tourtje met z'n meisje per motorrijwiel ma ken en verzocht M. hem z'n Harley te verhuren. De heer M. vertrouwde II. volkomen en na eenig pra ten werd de Harley voor den dag gehaald en weg was H. 's Avonds zou hij al weer terug zijn. De heer M. wachtte tot 12 uur, nog geen H. met den motor. Het werd tenslotte 2 uur en nog steeds was H. nog niet boven water. Tenslotte legde M. zich ter ruste. 's Morgens vervoegde M. zich bij den patroon van H. De knecht kwam op de proppen, die toen mede delende, dat de motor in Avenhorn was blijven steken Zoo hij vertelde lag het wis en zeker aan de mag neet. Op de heele Harley zat geen magneet! De mo tor zou per vrachtrijder Bas meekomen. Wat er ech ter gisteravond kwam, geen motor. Wat er mee ge beurd is weet niemand, daar H. Maandagmiddag vermoedelijk naar Amsterdam is vertrokken. Waar is de motor? Na informatie bij garage Smit bleek, dat H. in 't geheel geen motor daar in de reparatie had. Het was totaal uit de lucht gegropen. Men kan begrijpen, dat de heer M. danig ongerust is over zijn motorrijwiel. De politie zet voor beide zaakjes het on derzoek met kracht voort. Gisteravond is majoor Holema naar Amsterdam vertrokken, daar men aanneemt dat H. daar momenteel vertoefd. Vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Barsinger horn op Zaterdag 29 September 1934, 's nam. 2 uur, ten kantore van de inrichting. Aanwezig de volledige Commissie. Voor Wierin- gerwaard en Winkel de plaatsvervangende leden. Voorzitter de heer G. G. Loggers opent met een woord van welkom en worden de notulen van de ver gaderingen van 2 Juni en 7 Augustus gelezen en na een aanvulling goedgekeurd. Het gemeentebestuur van Oude Niedorp benoemde tot lid van de Commissie den heer J. van Zoonen en tot plaatsvervangend lid den heer C. G. M. van Baar. Voorzitter wenscht den heer Van Zoonen geluk met de definitievo benoeming en hoopt op een prettige samenwerking. Het rapport van het Bureau voor Verificatie van de Vereeniging van Ncderlandsche Gemeenten over de controle op 22 Juni, luidt gunstig. Voor de verwerking van biggen voor de Varkens centrale is een vergoeding vastgesteld van 5 cent per big, henevens de kosten van vervoer. Tot heden zijn 4598 biggen verwerkt. De Commissie besluit om op deze voorwaarden ook verder biggen te verwer ken voor de Varkcnsccntrale. Besloten wordt toe te treden als lid van de V.K.V. (Vereeniging van handelaren en producenten van Kunstmest en Veevoeder). In een gecombineerde ver gadering van de Federatie van destructoren en de V.K.V. zijn de steunmaatregelen voor de destructoren besproken en is ©en advies gezonden aan den Minis ter van Economische Zaken. Van den heer J. Koster is bericht ingekomen, dat zijn gezondheidstoestand niet toelaat langer lid van de Kleine Commissie te blijven. In een waardeerend schrijven is den heer Koster dank gebracht voor het vele en belangrijke werk, dat door hem in de Kleine Commissie is verricht en Voorzitter spreekt de hoop uit op een spoedig her stel. Tot lid van de Kleine Commissie wordt gekozen de heer P. Fluister. In verband met het verplichte pensioenverhaal van 10 wordt besloten ingaande 1 Juli 1934 de be staande korting van 6 van 3/4 van het salaris in te trekken. De commissie is van meening, dat, rekening hou- doende met de verrichte werkzaamheden de grootte de salarissen niet verder kunnen worden verlaagd. Voor het wegbergen van het archief zal een stalen archiefkastje worden aangeschaft. De commissie besluit om in tc gaan op het aan bod der Bank van Nederlandsche Gemeenten, om do leening van f125.000 tegen 5 en per 1 Jan. 1935 groot f104165, te converteeren tegen 41/4 De rente van de leening van f 20.000 tegen 4% pet en per 1 Jan. 1935 groot f 17240, wordt eveneens be paald op 4'/i pet. Volgt behandeling van de begrooting 1935. De heer Mr. D. Brcebaart stelt voor, in verband met de onzekerheid van de uitspraak van de Kroon, inzake de verhooging van de kcurloonen, om den keuringsdienst los tc maken van noodsïachtplaatsen en destructor. Voor den keuringsdienst worden de keurloonen verhoogd tot iets boven de verhoogde keurloonen, waardoor zij in overeenstemming komen niet de al gemeen geldende keurloonen. De keuringsdienst zal uit de winst een uitkccring doen aan de gemeenten, terwijl deze een bijdrage verlccncn in het verlies van noodslachtplaats cn destructor. De heer Mr. D. Breebaart is van meening, dat de gemeentebesturen, welke zijn op de grens van nood- lijdcndheid, al het mogelijke hebben gedaan om de begrooting sluitende te krijgen, cn dat een verhoog de bijdrage niet kan worden betaald. De heer J. van Zoonen meent, dat uit „diensten" een dergelijke winst niet mag worden uitgekeerd. De commissie acht het voortstel van te groot prin cipieel belang om reeds een beslissing tc nemen en zal het nader worden onderzocht. De begrooting wordt vervolgens na een wijziging goedgekeurd en sluit in ontvangst en uitgaaf met f 35567.39. De bijdrago voor de aangesloten gemeen ten wordt bepaald op 27 cent per inwoner, met de verhoogde keurloonen en op 42 cent met de tegen woordige kcurloonen. Hierna volgt onder dankzeg ging sluiting. NIET BEVERWIJK, MAAR WORMERVEER. In het nummer van gister deelden wij mede. dat door den heer Ds. J. Eikema toezegging van beroep naar Beverwijk was ontvangen. Dat was onjuist, de toezegging van beroep gold Wormerveer. W 1 ERIN OEN Opening van het nieuwe Catechisatie lokaal der Doopsgez. Gemeente. De avond van Zondag 30 September was voor de Wieringer Doopsgezinde Gemeente een dubbel feest. Immers de opening van het nieuwe, modern inge richte catcchisatielokaal, tevens consistoriekamer, was op zichzelf reeds reden genoeg tot blijdschap. Maar bovendien waren hiervoor de beide vroegere Wieringer predikanten, ds. J. M. Leendcrtz en ds. O. L. van der Veen, die respectievelijk het bouwfonds hadden gesticht en vergroot, overgekomen. Dat de Gemeente dit op hoogen prijs stelde, bleek wel uit de zeer groote opkomst. Nadat vanuit het nieuwe gebouwtje, dat halver wege achter de kerk staat, om 7 uur, door de ver bindingsdeur, naast de preekstoel, do predikanten cn de kerkeraad waren binnen gekomen, noodigde ds. Lcendortz de aanwezigen uit te zingen Ev. gez. 183 4 en opende hij met gebed. Hierna sprak hij over het gebouw als uiting van leven der Gemeente. Hij noemde de Gemeente een boom, waaraan de doode takken ontvallen (de Vermaning op Stroe), maar die ook nieuwe loten krijgt (dit gebouwtje). Na gezang 211 2 legde ds. Van der Veen den na druk op de waarde voor Catechisaties en kringleven. Wijzende op de vorbindingsdeur, sprak hij de hoop uit, dat, als de kinderen ter eene zijde, dan ook de oudere ter andere zijde, trouw mochten komen. On der gezang 212 1 en 3 werd gecollecteerd voor de aankleeding van het lokaal, welke collecte de noo- dige kachel en vloermat wel opbracht. Daarna trok Ds. Meihuizen de vergelijking tus schen het huis van Sint Goar en dit gebouw. Beide hadden zeer lichte vensters, opdat het zonlicht van het Evangelie overvloedig mocht binnenstroomen, en, al had het lokaal een kleinere deur dan de be roemde breede en gastvrije van Sint Goar, geestelijk mocht deze even wijd openstaan. Na woorden van dank aan collega's, architect B. G. Zandstra, aanne mers, werklieden en gevers van geschénkcn, ver klaarde hij het gebouw geopend, toen hij de sleutel had overhandigd aan den kerkeraad. Ruim een uur lang gingen de bezichtigers de zaal rond en benutten de gelegenheid om de drie predi kanten en den architect de hand tc drukken. Naar wij nader van Ds. Meihuizen vernemen, is met het oog op de toekomst, een aankleedingsfonds gesticht, bestemd voor alle verbetering en ver fraaiing, die aan de gebouwen voor het gemcentele- vcn bedoeld, te verrichten is. Voor dit fonds, waar in ook het overschot van het bouwfonds gestort zal worden, is door de Doopsgezinde Zusterkring reeds een ruime gift afgestaan. Men hoopt dit fonds te vergrooten met de opbrengst van de collectebus, die in het portaal van het gebouwtje is opgehangen. Het Gewestelijk Comité van Verweer tegen Reac tie, Fascisme en Oorlog „Noord-Holland Noord", waarbij aangesloten alle afd. in Noordholland Noord van de OSP., RSP., NAS., NAS. Vrouwenbond, RJB., SJV., de Prov. Samenwerking op Anti-Mil. gebied en de Vrije Groep van Soc.-Anarchisten, hield J.l. Zon dag een meeting te Hippolytushoef. Ongeveer 200 personen bezochten deze meeting, waar werd gesproken over „Reactie en Fascisme", „De huidige landbouwpolitiek der regeering" en over „Het militairisme en het naderend oorlogsgevaar". Het spreekkoor van de S.J.V. uit Zaandam ver leende zijn medewerking. Openstelling verkeersweg. Maandag is de nieuwe verkeersweg, welke via den Wieringennerpolder op den afsluitdijk nabij Den Oever aansluit, voor het verkeer opengesteld. Waar ter plaatse nog geen wegwijzer op de splitsing voor komt, volgt het verkeer grootendeels nog den ouden weg over Wieringen. LANGENDIJK In verband met de nieuwe clearing-overeenkomst met Duitschland heef tde ver. „De Koophandel r het volgende telegram aan Zijne Excelentie den Minister van Economilscho Zaken gericht: Het Bestuur van de vereninging van groothande laars in groenten en aardappelen „De Koophandel" te Broek op Langendijk veroorlooft zich ter kennis van Uwe Excellentie te brengen dat bekendma kingen omtrent nieuw clearingverdrag met Duits land onder hare leden grote verbazing en veront waardiging veroorzaakt hebben. Zulks naar aanlei ding van de achterstelling der Markenbedragen op Sonderkonto en Zwitschenkonto en der voor 24 Sep tember vervallen vorderingen op Duitsland, bij de nieuwe verdragmatige clearing. Exporteurs hebben verladingen naar Duitsland geriskeerd in de over tuiging dat vorderingen door de gedwongen clearing binnen zouden komen, terwijl op eens de eigen Re gering zelf deze gerechtvaardigde verwachtingen bij verdrag de bodem inslaat. Van het overgrote deel der groenten- en aardappelexporteurs wordt door clea ringverdrag het handelskapitaal bijna geheel ge blokkeerd, terwijl Nederlandse producenten k con tant moeten worden betaald. Verbetering van han delsverkeer met Duitsland is van clearingverdrag niet te verwachten, omdat handelskapitaal geblok keerd en bovendien vertrouwen in Regeringsmaat- regele sterk geschokt is. Indien Uwe Excellentie nieuw clearingverdrag in belang handelsverkeer, dus ten algemeno nutte, nodig acht, dan dient en be hoort do Nederlandse staat de door clearingverdrag geblokkeerde Markenbedragen over te nemen. Namens de Vereniging „De Koophandel", WAGENAAR, Voorzitter. SLOT, Secretaris. De heerW. J. van Kampen, de voorzitter van den Ned. Tuindcrebond, is benoemd als bestuurslid van de Nederlundschc Groenten- en Fruitccntrale, NOORDSCHARWOUDE. Burgerlijke Stand over de maand Septemebr 1934. Geboren: Cornelis Petrus, zoon van Thomas Adri- anus Magielse en Catharina Bruin; Jacob,, zoon van Jan Visser en Trijntje Schuit; Jantje, dochter van Cornelis Bras en Catharina Blokker; Frcderikus, zoon van Johannes Ilink en Geertruida Bleekcr; Cornelis Cosmos, zoon van Cornelis Bakker en Cor- nclia Francina Goudsblom. Gehuwd: Johannes Hendricus Kramer, oud 26 ja ren, tc Zuidscharwoudc, en Afran Vader, oud 23 ja ren; Johan Eliza Pluister, oud 21 jaren, te Broek op Langendijk, en Grietje Bartcn, oud 21 jaren. Overleden: Maria Pouwlina Damhuis, oud 52 ja ren, echtgenootc van Johannes Vonk. De heer Alb. Barton Pz. werd in de Maandag ge houden stemming met algemeene stemmen tot be stuurslid van den Noordscharwouder polder herko zen. De heer Barten maakt reeds vanaf 1906 deel uit van hot polderbestuur en 1 Januari 1935 zal hij den dag herdonken, dat hij 25 jaar de ufnetie van voor zitter heeft bekleed. OUDKARSPEL. Een aanval op een chauffeur. Dat ook een autobuschauffeur het slachtoffer van zijn beroep kan worden, ondervond Zaterdagavond de chauffeur H. Engel, toen hij vanaf Alkmaar den laatste dienst reed. Een der passagiers, de heer A. alhier, miste in Alkmaar zijn rctourbiljet en was genoodzaakt nog maals een kaartje te koopen. In Oudkarspel aange komen, vond A. zijn retourbiljet weer en vroeg toen aan den chauffeur zijn geld van het betaalde plaats kaartje terug, doch de, chauffeur weigerde dit en verwees hem naar het kantoor der onderneming, daar hij zich anders niet verantwoord achtte. A. was hierover zeer gebelgd en greep den chauffeur, die achter het stuurrad gezotcn was, onverwachts aan en verwondde hem op verscheidene plaatsen in zijn gelaat. Doordat de chauffeur een der vingers van A. wist te grijpen cn de hand van dezen achterover te drukken, kon de heer Engel zich uit zijn moeilijke positie verlossen Naar wij vernemen, was de heer A. eenigszins onder invloed, wat misschien wel de aanleiding van dit incident geweest is. Bij de politie is aangifte gedaan zoodat dit muis je nog wel een staartje zal hebben. Vischwedstrijd. Uitslag van den gehouden vischwedstrijd door de Oudkarspelsche hcngelclub. Grootste baars: le prijs P. van Dam; 2e prijs P. Golder; 3e prijs G. Prijs; 4e prijs K. Dekker. Grootste aantal maatbaarsen: le prijs C. Vis; 2e prijs Drost; 3e prijs J. Kuilman; 4e prijs L. Eilland. Zondagavond is door de politie, in tegenwoordig heid van den burgemeester, strenge controle gehou den op de naleving van het verbod om met meer dan twee personen in de bebouwde kom der gemeente naast elkander to wielrijder- Natuurlijk vielen er slachtoffers, want gewaarschuwd wordt niet meer. liet moet nu voor goed uit zijn- De voetganger heelt ook recht op den weg en het zou speodig zoo worden met het intense verkeer, dat er aau den Langendijk i9, dat ingezetenen op jaren de deur niet meer uit zouden kunnen en zoo gaat het nu niet. Vele school gaande kinderen, die per fiets de school bezoeken, overtreden herhaaldelijk het verbod en daarom wordt do medewerking van de ouders ingeroepen, om hun kindereu te verbieden mot zijn drieën naast elkan der te fietsen. Komt hierin geen verandering, dan zullen de ouders de verantwoording daarvan moeten dragen. Een ieder werke er toe mede, dat in de ge meente een rustig verkeer hcerscht en zoowel jong als oud zich op den openbaren weg veilig gevoelt, HAREN KAR8PKT. DIRKSHORN. Vergadering van de afdeeling Harenkarspel van „Het Witte Kruis" ten huize van den heer Pijper, onder leiding van den heer L. Reuvers. Na opening leest de heer Wartenhoret de notulen. Naar aanleiding der notulen worden inlichtingen gevraagd aangaand© de Wijkverpleging in dc ge meente Sint Maarten. Voorzitter antwoordt, dat de instelling ook aldaar algemeene Instemming onder vindt. Reeds konden 130 personen als lid worden in geschreven. Enkele ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Volgt behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering te Amsterdam op 2 OcL Wat betreft de verkiezing van 4 leden van het Hoofdbestuur, zullen worden gestemd de aftreden de loden Dr. Spierings en Dr. Stieler, terwijl voor de vacature Dr. Spanjaard zal worden gesteund de can- didatuur van Dr. Brenkman te Amsterdam en voor de vacature Mevr. Reesvan Ingen, die van den heer Van Leersum. notaris te Winkel. Na eenige bespreking wordt voorts besloten, punt 7 A, B en C van het Hoofdbestuur, te steunen. De overige punten van den Beschrijvingsbrief geven geen aanleiding tot bespreking. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergade ring worden benoemd de heeren L. Reuvers en J. Wartenhoret, plaatsvervanger de heer A. Kistemaker. Bij de thans volgende verkiezing van bestuursle den der Afdeeling worden herkozen do heeren L. Doekes, J. Smit en J. Wartenhoret. Tot leden der commissie voor het nazien der reke ning worden benoemd de heeren P. Berkhouwer, J. Smit en do voorzitter. Bij de rondvraag wordt In antwoord op een des betreffende vraag megedeeld, dat de lighallen der afdeeling tegen een kleine vergoeding worden ge borgen ten huize van den heer Dam. Hierna sluiting onder do gewone plichtplegingen. BARSINGERHORN In de op Zaterdag j.l. gehouden vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeu ringsdienst in den Kring Barsingerhorn werd be sloten de gcldlecning, oorspronkelijk groot f125.000, tc converteeren tegen pet. bij de Bank voor Ne derlandsche Gemeenten*. Iepenziekte. Een 5-tal eigenaren In deze gemeente is door den Minister van Economische Zaken aangeschreven, over te gaan tot de opruiming van in totaal twaalf iepen, zulks in verband met de iepziekte. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. V.C.L. I en II speelden Zondag J.l. allebei een thuiswedstrijd. Het 2e elftal was. evenals de vorig* week weer niet fortuinlijk en moest de kostbare puntjes aan de bezoekers laten. De gasten, Meervo- gels I van Andijk, wisten tot de rust een voorsprong to behalen van 3—1, terwijl het eenige doelpunt van V.C.L. nog gescoord werd door een M.-speler. Na de pauze werd de stand regelmatig opgevoerd, mede door enkele penalty's tot 81, waarmee ook het eind kwam. Jongens, de volgende weck eens beter hoor, want zoo gaat het niet! Het le cltfal trad om 2 uur in het strijdperk tegen Berkhout II. De eerste helft was V.C.L. sterk aan vallend, maar wist dit nog niet in doelpunten uit te drukken. Doordat Berkhout een paar maal ontac tisch op den doelman terugspeelde, ontstonden de eerste doelpunten. Met 30 voor de thuisclub ging dc rust In. In de 2e helft voegde V.C.L. er nog twee doelpunten aan toe, terwijl Berkhout met een flink schot de eer wist te redden. Berkhout kwam tegen het einde nog eens flink opzetten, maar de stand bleef 5—1 voor V.C.L,

Schager Courant | 1934 | | pagina 7