Raad Anna Paulowna. rin*' Vergadering van den Raad op Vrijdag 5 Odober 1934, des middags 3 uur. Afwezig is de heer Rczelman. Voorzitter de heer G. J. Lovink. burgemeester; secretaris de heer C. Keijzer. Na opening volgt vaststelling van do aan de loden toegezonden notulen. De heer Komen betuigt zijn tevredenheid over die toezending. Diverse ingekomen stukken gaan onder de hamer door. Op het verzoek van P. Dekker Cz.. om bij voorko mende gelegenheden van gemeentewege gebruik te maken van zijn autoverhuurinrichting, zal gelet worden. De hecren Koorn en Smit dringen aan op een zoo goed mogelijke verdeeling. De Voorzitter zegt dat in vele gevallen de ge meente er niets aan kan doen. Spr. raadt aan, om er verder niet over te praten. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. De Oranjevereeniging te Breezand verzocht om teruggaaf van de belasting op de openbare verma kelijkheid, n.1. f 32.02. B. en W. stellen voor, afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat reeds eerder een dergelijke beslissing is genomen Aldus wordt besloten. Het vervolgonderwijs. Aan de orde is de benoeming van personeel ver volgonderwijs. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat van hoogerhand bericht is ontvangen dat voor deze ge meente het vervolgonderwijs noodzakelijk wordt geacht, doch dat volstaan dient te worden met 2 cursussen. Voor school I hadden zich aangemeld 13, voor school II 11, cn vcor school III 17 leerlingen. Bij de bespreking met de hoofden der scholen bleek dat het moeilijk was voor diverse leerlingen om bij een anderen cursus ondergebracht te worden en len- slotte werd door de hoofden van scholen verklaard, dat de leerkrachten ter wille van de leerlingen en van het onderwijs genoegen zouden nemen met 2/3 van de belooning, waardoor dan het onderwijs op 3 plaatsen gegeven zou kunnen worden. Do Voorzitter wijst er op, dat dit voorstel niet werd gedaan omdat de belooning zoo hoog was. in tegendeel, de belooning dient wel op dat bedrag ge steld te worden. Spr. noemt het voorstel dan ook buitengewoon sympathiek. Van deze regeling is mededeeling gedaan aan Ged. Staten, maar antwoord is nog niet ontvangen. Benoemd worden de heeren 't Hart, De Vries. De Wilde, Van Dijk en Hamelink. Van enkele aanslagen in het schoolgeld wordt ontheffing verleend, terwijl de rand accoord gaat met het voorstel van B. en W. tot afwikkeling van een drietal akkerhouwvoorschotten. Het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur verzoekt om een subsidie van f 50 voor een bloembollcntcntoonstelling te Heemstede. De Voorzitter herinnert er aan. dat de gemeente het vorig maal heeft gedaan, maar de gemeente heeft nu geen 50 centen. B. en W. stellen dus voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten om mot het P.E.N. een overeenkomst te sluiten voor uitwis seling van defecte lampen en sluitzekeringen in het straatverlichtingsnet. Een betere regeling konden B. en W. niet vinden. Aan de politie is opgedragen controle over de ■lampen te houden en de Voorzitter vraagt de raads leden ook te willen waarschuwen als eventueel een •lamp niet brandt. De kosten, f 1.25 per lichtpunt of totaal f 131 per Jaar, vinden sommige leden nogal hoog, maar an deren betwijfelen of een particulier het goedkooper zou doen. Door den heer Smit werd nog gewezen op het feit, dat de lantaarn hoek Schorweg—Balgwcg niet brandt. Door B. en W. wordt voorgesteld om het motor rijwiel van de veldwachters tegen een ander In te ruilen. Het motorrijwiel voldoet niet meer aan de eischen cn B. cn W. vragen tot dit doel een crediet t\an ton hoogste f 350. De heer Smit heeft zich verwonderd over dit voorstel, omdat hij reeds vorig maal ruiling aan beval en het toen niet noodig werd geoordeeld. Blijkbaar scheelt het veel, wie een dergelijk voor stel doet. De Voorzitter zegt dat naderhand de klachten over het motorrijwiel in kwamen. Als het niet noo dig was, zouden B. en W. het niet voorstellen, want de gemeente heeft geen gold te missen. De heer Smit was zeker beter op de hoogte van de gebreken dan B. cn W. toen waren. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten, i Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat waar -deze gemeente een gedeelte van de werkloosheids kosten buiten de begrooting moet houden, het noo dig is dat de belasting voor eiken hedrijfs- en waak hond van f2 tot f3 verhoogd wordt. De Voorzitter vreest dat hiermee de kip met do gouden eieren geslacht wordt. De heer Kuiken oordeelt, dat de hond in de meeste bedrijven niet gemist kan worden en spr. noemt het dan ook een lompe streek. De heer Smit wil zich hij dergelijk voorschrift niet neerleggen, de belastingschroef is al stevig ge noeg aangedraaid. De Voorzitter oordeelt dat men een dergelijk groot gebaar kan maken, maar dan zal de begrooting niet worden goedgekeurd. Spr. wijst er den heer Smit op, dat hij er nog aan zal moeten wennen om. zich bij die voorschriften van hoogerhand neer te leg gen, zoolang de gemeente zelf niet haar huishou ding kan bekostigen. De heer Smit zegt, toch niet van plan te zijn om „ja" te zeggen, als hij „neen" bedoelt. Besloten wordt om de verordening te wijzigen en dus dc belasting voor eiken bedrijfs- en waakhond op f3 te bepalen. De heer Smit wenschte geacht worden te hebben tegengestsmd. Verruiming verkoopgelegenheid op Zon dag. Waar uit een door B. en W. ingesteld onderzoek is gebleken, dat dc belanghebbenden het op prijs stellen dat dc raad do verklaring aflegt dat de te genwoordige buitengewone omstandigheden het ln onze gemeente wenschelijk maken, dat de gelegen heid tot het openhouden van winkels op Zondag wordt verruimd voor don verkoop van in de wet genoemde waren stellen B. en W voor be doelde verklaring af 'e leggen. Slechts één belang hebbende bleek er te zijn, die op die verklaring geen prijs stelde. De heer Smit wil de menschcn de vrijheid laten, men kan wel wetten rnaken, maar de menschen hebben een luimeren verkoop zeer noodig. De win kelsluitingswet is voor het personeel gemaakt. De Voorzitter oordeelt echter dat als alle zaken gesloten blijven, de menschen er geen cent schade van zouden hebben. De heer Dekker is teleurgesteld over de houding van de belanghebbenden. Hij riet niet in. dat de bijzondere omstandigheden oorzaak kunnen zijn van do behoefte aan een ruimere verkoopgelegen heid. Spr. wil dus, dat dc raad eerst nog eens uit maakt of die verruiming noodig wordt geacht Eigenaardig vindt spr. het, dat dc raad rekening moet houden met de uitspraak van do belangheb benden. Spr. kan hot ook niet goed vinden, dat de winkeliers vrij zijn in het bepalen welko uren zij hun winkel geopend zullen hebben. Spr. vindt het voor een betere controle gcwenscht, dat dc uren door den raad worden bepaald, maar dan in over leg met de belanghebbenden. De heer Kuiken is overtuigd, dat de menschen de verruiming niet kunnen missen en gaat dan ook accoord met het voorstel van B. en W De heer Lubbert vertelt hoe to Breezand een win kelier op een Zondag dat hij zijn winkel geopend mocht hebben, 15 cent ontving. Dc heer Koorn is voorstander van winkelsluiting, maar dan moet het een algeheele sluiting zijn. De heer Jonker wijst er op dat als bijv. te Wierin- gerwaard dc verruiming wordt verleend, het ook hier dient te geschieden. De Voorzitter is het met den hoer Dekker eens, dat de bijzondere omstandigheden er met de haren zijn bij gescheurd. Bij de bespreking wordt er nog op gewezen, dat de belanghebbenden die geen antwoord ingezonden hebben, toch eigenlijk geschaard moeten worden bij de menschen die met den huidigen toestand tevre den zijn. De heer Keuris zegt nog, voorstander van de winkelsluiting te zijn, maar hij heeft tenslotte ge oordeeld dat als de winkeliers hun vrijen Zondag niet beter weten te gebruiken, zij het zelf moeten weten. Geen der leden van het college van B. en W. zijn vóór de verruiming, maar ze hebben de circu laire als een bevel opgevat. De heer Van den Berg zegt dat geen zuiver oor deel geveld kan worden, nu meerdere winkeliers zich niet uitgesproken hebben. De heer Smit begrijpt niet, dat de S.D.A.P.-fractie zoo tegen de verruiming kan zijn, als er verslechte ring van de positie der arbeiders plaats vindt, dan springen ze toch ook op de ketting. De heer Dekker wijst er op dat als men een gul den heeft uit te geven, men bij verruiming van de verkoopgelegenheid geen f 1.25 kan uitgeven. Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte in stemming gebracht, dus de bedoelde verklaring af te leggen, dat de verruiming noodig is cn wordt aan genomen met 7 tegen 3 stemmen; tegen stemden de heeren Dekker, Raven en Keuris. De heer Lubbert stemde voor, omdat dc Minister de verruiming wenscht; spr. is zelf principieel tegen de verruiming. De heer Komen uit er zijn bevreemding over. dat bij een zaak die zoo serieus is behandeld, de belang hebbenden zijn immers door B. en W. gehoord, er geen zuivere meening bij B. en W. blijkt te bestaan. De heer Keuris zegt dat hij het aanvankelijk op gevat had als een bevel van hoogerhand, maar het is naderhand gebleken, dat het geen hevel is, en daarom heeft spr. nu tegen gestemd. De heer Smit vindt het ook een eigenaardige hou ding. Met 8 tegen 2 stemmen besluit do raad, de be langhebbenden vrij te laten in de bepaling welke uren zij hun winkels geopend zullen hebben. Te gen stemden de heeren Dekker en Raven. De begrooting voor 1935. Door B. en W. wordt aangeboden de begrooting voor 1935. Ze sluit tot een bedrag van f 348.75421, met een post onvoorzien van f 2925.50. De Voorzitter merkt hierbij op, dat aan het rijk een subsidie zal worden gevraagd van f 12.858.47, wat dus eigenlijk het tekort is. De rekening over 1933. Alvorens overgegaan wordt tot de voorloopige vaststelling van de rekening over 1933, gaat de raad in comité, en wel op verlangen van dc com missie van onderzoek. Na heropening rapporteert de heer Kuiken dat de rekening in de beste orde werd bevonden en de commissie stelt dan ook voor, de rekening voorloo- pig vast te stellen. De gemeenterekening sluit, wat den gewonen dienst betreft, in ontvangst op f 269.782.41, in uitgaaf op f 272.986.61, nadeelig saldo f320420; kapitaalsdienst, ontvangsten f564.547.79, uitgaven f 564.972.05, nadeelig saldo f 424.26. W I E R I N O E N Vergadering van de Middenstandsvereeniging „Wieringen" o"p j.1. Donderdagavond in café Veerdig alhier. Do Voorzitter, de heer C. J. Bosker, opende met welkom, en doet mededeeling, dat een schrijven van het gemeentebestuur is binnengekomen, betreffende de Zondagssluiting. Het dag. bestuur is van mee- nig, dat de middenstanders dit belang niet begrij pen. Het is zeer opvallend, dat zoo weinig winkeliers de lijsten teekenen, en daar juist hangt alles van gaf- De secretaris, de heer C Duünker, leest de notu len der vorige vergadering, welke na gelezen te zijn, worden goedgekeurd, zonder op- of aanmerking. Ingekomen stukken. Het schrijven van het Gemeentebestuur wordt dan behandeld, behelzende de openstelling van winnels op Zondag. Winkels, waarin in hoofdzaak of uitslui tend visch, fruit, brood, banket e.d. cn ijs wordt ver kocht, zouden bij de nieuwe regeling 6 uur per Zondag open mogen zijn. Winkels waarin in hoofd zaak of uitsluitend tabaksartikelen worden ver kocht en voll- of slijtvergunningen mogen met do nieuwe regeling 4 uur per Zondag open zijn. Onze z.g. gunstige regeling in de zomermaanden met het reisseizoen blijft in ieder geval van kracht In stemming wordt gebracht of de aanwezigen voor of tegen Zondagssluiting zijn. Alle aanwezigen stemmen er voor om de nieuwe regeling te trachten te verkrijgen, dus des Zondags de winkels als bovengenoemd open te hebben. Tevens zal getracht worden, een regeling to tref fen, dat alle winkels, welke daarvoor in aanmer king komen, dan gelijktijdig gesloten en gelijktij dig open zijn en wel de laatste uren van den Zon dag. Voor do eerstgenoemde groep dus des Zondags middags van 2 tot 8 uur en dc tweede genoemde groep van 4 tot 8 uur 's avonds. Alzoo zal het ge meentebestuur geadviseerd worden. Het is echter van groot belang, dat allen, weike voor openstelling zijn, naar het Gemeentehuis gaan te teekenen. De rcgeerings-credieten. Komt in bespreking de regeeringscredieten aan de middenstanders. Dit punt is in ons blad al zeer veel beschreven. We willen echter nog vermelden, dat de crcdieten voor 5 jaar worden gegeven en ten hoogste f 10.000 tegen 5 net. rente met 20 pet. aflos sing. Wordt medegedeeld dat in deze laatsto wel een soepele toepassing zal volgen, want welke zaak kan. wanneer crediet noodig is, 20 pet. aflossen? Er worden echter vele aanvragen afgewezen. In den beginne zelfs 95 pet. Nu is dit percentage wel iets minder, omdat meer stabiele zaken aanvragen in dienen. Het groote percentage, dat wordi afgewe zen, heeft zijn oorzaak omdat zeer vele kleine zaken welke hopeloos verloren waren, aanvragen indien de, waarven da nnog bijv. 100 pet. geen boekhouding hadden en zoodoende geen overzicht is te geven. De winkelier kan maar niet eischen, dat zoo maar zonder eenige gegevens ctediet wordt gegeven. Een goede boekhouding is zeer zeker noodig te ovcrleg- Die van het G.E.B. geeft aan; baten f 62.40120, lasten f 61.347.43V2. batig saldo f 1053.43%; kapl- taaldienst: baten f 6495, lasten f 11864.19%, nadee lig saldo f 5369.19%. De rekening van het grondbedrijf: haten f3500.60, lasten f 8450.70, nadeelig saldo f 4956.10; kapitaals- dienst: ontvangsten cn uitgaven f 3050. De rekening van 't Armbestuur sluit in totaal op f 32702.35, met een subsidie van de gemeente van f 2899527. Rapporteur brengt den Secretaris en vooral den gemeente-ontvanger dank voo rde wijze, waarop de rekening is samengesteld en de administratie is gevoerd. Conform het advies van de commissie wordt be sloten, waarna de Voorzitter de commissie en rap porteur dankt. De heer Rezelman kwam inmiddels ter vergade- De rondvraag. Dc heer Jonker vraagt hoe het staat met het ventverbod. De Voorzitter zegt. dat op die vraag binnenkort een antwoord is te verwachten, dat tot tevredenheid zal stemmen. De heer Smit vraagt of voor deze gemeente een crisiscomitó weer aan 't werk moet gaan. Ten twee de vraagt spr. hoe het staat met de werkobjccten, omdat spr. denkt dat dezen winter de werkloosheid verschrikkelijk zal zijn; en ten derde merkt spr. op, dat er te Breezand borden geplaatst zouden wor den om de snelheid van de auto's to beperken. Evenwel, de borden zijn er nog niet en de auto's jakkeren door Breezand, door schoolkinderen en al heen. De Voorzitter zegt, dat na afloop der openbare vergadering over het crisiscomité zal worden ge sproken, terwijl spr. dan ook van plan was ovrr werkobjecten te spreken. Met het plaatsen van do borden te Breezand is gewacht, in verband met dc wijziging van de motor- en rijwielwet. Voor zoover noodig, zullen de borden geplaatst worden. Het spreekuur van den Burgemeester. De heer Kuiken zegt dut als hij 10 keer bij tien Burgemeester komt, om dezen te spreken, spr. hem 9 keer niet thuis treft. Velo menschen klagen daar over. Spr. deelt mede, hoe hij een keer den Burge meester wilde spreken, en dacht het te zullen tref fen .omdat de auto thuis was. Doch de dienstbode dacht zeker, dat spr. om een cent kwam, zo deelde mede dat de Burgemeester niet thuis was, maar spr. laat zich door een meid maar niet direct van de deur afsturen, dat liet hij vroeger ook niet doen, en drong dus aan, waarop de dienstbode antwoord de, dat de Burgemeester dan misschien wel sliep. Spr. deelt mede, dat hij toen antwoordde, dat hij dan straks wel terug zou komen, maar hem werd geantwoord, dat hij dan wel geen boodschap had, want dat do Burgemeester dan niet thuis zou zijn. Spr. neemt aan dat het den Burgemeester wel eens ongelegen komt om de menschen te ontvangen, maar spr. zou toch graag willen, dat behalve den Donderdagavond overdag eens een paar spreek uren werden vastgesteld. Want om des Donderdags tusschen een 100 menschen te wachten, is niet tc doen. Er is hier altijd gelegenheid geboden om den Burgemeester te spreken. De Voorzitter zegt dat hij natuurlijk voor oen lid van den raad is to spreken. Laat de heer Kuiken dan even naar de Secretarie gaan dan zal men daar den Burgemeester wel telefoneeren. Spr. is hlij, als hij de heeren raadsleden eens ziet. Maar zooals de toestand voorheen was, kon hij niet blijven, ten slotte kreeg spr. 's morgens om 8 uur bezoek en avonds om 10 uur nog. Spr. is wel niet veel thuis, rrjhar is toch nog wel eens thuis. ■*TDe heer Kuiken zegt dat buiten de raadsleden er vele ingezetenen zijn ,die den Burgemeester eens willen spreken. De Voorzitter zegt toe. dat hij er dan eens een voormiddag bij zal nemen. De heer Rezelman vraagt of er al een besluit is genomen op het verzoek van de landhouwafdeeling om ta.v. dc aardappelbeperking te schrappen hot verbod tot het telen van de Bintje. De Voorzitter deelt mede, dat het advies is ge vraagd van den heer Ir. Hazeloop, maar antwoord is nog niet ontvangen. Hierna sluiting. gen. Aanvragen kunnen worden gericht tot de Mid- denstandscredietbank te Amsterdam. Ook wordt besproken de mogelijkheid over steun aan den middenstand. Dit heeft echter zooveel te gen, dat dit nimmer naar voren zal kunnen worden gebracht. De licht- en watertarieven. In de vorige vergadering is gesproken om er op aan te dringen, verlaging van het P.E.N.-stroom te verkrijgen. Voorzitter deelt mede, dat hierover is gesproken met B. cn VV. doch vermeld werd, dat verlaging der tarieven in bespreking is. De watertaricven worden met 1 Jan. a.s. verlaagd, en er is veel kans, dat de electriciteitstarievcn ook lager worden. Het dag. bestuur der gemeente ad- viseerdo een afwachtende houding in deze aan te nemen tot 1 Jan. a.s. Nu bestaan er ook scheeve verhoudingen. Voor dc eene woning wordt nu meer en minder betaald dan voor de andere, al hebben ze dezelfde oppervlakte. De oorzaak,ligt hier in nieuwe en oude woningen. Dat alles zal dan ook beter worden. De heer J. C. de Vries vraagt of er zekerheid be staat, dat dc tarieven naar heneden gaan. Voorzitter zegt: het is niet officieel, doch er is veel kans. De heer de Vries zou dan toch het P.E.N. willen aanschrijven en op verlaging willen aandringen. Enkele aanwezigen zouden ook een afwachtende houding willen aannemen, zoodat de heer dc Vries van zijn wensch een voorstel maakt, wat in stem ming komt. Het voorstel wordt dan met groote meer derheid van stemmen aangenomen, zoodat het be stuur een schrijven zal richten aan het P.E.N. en daarin aandringen op verlaging der tarieven. Is een brief ingekomen van de Zuiderzcesteunwet over het benoemen van een lid in de G. Com. Dit lid was de heer B. Kat, welke zitting blijft ne men in de Commissie. Het incassobureau. De totstandkoming hiervan is in zooverre gevor derd, dat het aan de leden zelf ligt of het er zal komen of niet. De voorwaarden zijn gunstig en het gaat er maar om of er woldoende leden zijn te win nen. Het grootst aantal aanwezigen treedt reeds nis lid toe. Al hebben zij er direct geen belang hij dan toch voor de goede zaak kan men lid worden. I)c secretaris der vereeniging belast zich met de admi nistratie. Rondvraag. De heer J. Klare zou meer samenwerking onder de middenstanders wenschelijk achten, en informeer de of het bestuur in deze nog iets kan doen. De heer A. Berkhout Informeerde naar het gezeg de van den voorzitter over het opzeggen bij het P.E.N. en deelt mede, dat in het afgeloopen jaar weliswaar 25 aansluitingen zijn opgezegd, doch «lat er 32 aansluitingen bij kwamen. Voorzitter zegt dat gesproken is in het algemeen, en het is een feit, dat vele menschen de kosten van P.E.N. licht niet kun nen dragen en komen weer meer petroleumlampen. Dat is nu juist niet bedoeld voor Wieringen alleen, maar ook elders. Verder wordt nog geinformcerd of nu het teeke nen op de lijsten ter gemecniehuize nog noodig is, wat betreft de Zondagssluiting. Dit is zeer zeker nog wenschelijk, omdat liet meerendeel der winkeliers er voor moet zijn, wil het gemeentebestuur overtuigd zijn, dat verruiming der Zondagsverkoop gcwenscht wordt. Verder niets meer aan de orde wordt dc vergade ring gesloten. Winkelsluiting. Wegens overtreding van dc Winkelsluitingswet (verkoopen na sluitingstijd) is proces-verhaal opge maakt tegen de vrouw van N. W. alhier. Burgerlijke stand van 28 Sept. t.m. 4 Oct. Geboren: Jan, zoon van Jan Lont en M. W. Wage- maker; Gretske Jeltje, dochter van J. Bakker en G. Timmerman. Gehuwd: J. Landman en M. Kuijt. Als levenloos aangegeven een kind van Joh. Oed- zes en M. Janszen. Succes-programma voor Zondag a.s. Succes 1Nieuwe Niedorp 1. Aanvang 2.30 uur. Petten 1Succes 2. Aanvang 10.30 uur. H.R.C. 6—Succes 3. Aanvang 11 uur. Succes adsp. a—Schagen adsp. a, 10 uur. Succes adsp. IjSchagen adsp. b, 11 uur. L. Rij vereeniging: 9.45 uur verzamelen bij de ma nege voor wandelrit. OUDE NIE DO H P W.O.L.-POLDER. Dinsdagavond vergaderde het Bestuur van den W.O.L.-polder ten lokale van J. P. Pepping aan do Weel. Betreffende de kabel wijziging in het elcctrisch ge- leidingsnet, ter plaatse van de kruising met den nieuwen weg, was het bericht nog niet binnengeko men, waarom aan den secretaris werd opgedragen telefonisch op spoed aan te dringen. Het rapport der gehouden schouw van de polder- slooten was niet geheel gunstig. De aannemer, ter vergadering aanwezig, had een gedeelte verzuimd, Door hem werd echter toezegging gedaan een en ander te zullen verbeteren. Besloten werd om op Dinsdag 16 Octoher a.s. een ingelandenvergadering uit te schrijven, des middags te half twee. ter behandeling van het bestuurs voorstel inzake kabelwijziging bij de kruising van den nieuwen weg, terwijl dan gelijktijdig een ver kiezing zal plaats vinden van 2 tot 4 uur. ter voor ziening in de vacature J. Wit Sr. (overleden) als Voorzitter en Hoofdingeland in de Nicdorper Kogge Strijkmolens, alsmede wegens periodieke aftreding van het bestuurslid J. Ligthart (herkiesbaar). Het stembureau werd samengesteld als volgt: Jnc. Wit Czn., voorzitter; II. Wit en P. Steur stemopne- mers; M. Smit en J. Bakker Sr. plaatsvervangers. Hierna volgde sluiting. I WARMENHUIZEN Burgerlijke stand over de maand Sept. Geboren: Klaas, zoon van Jakob Wcstra en Maria Cornelia Pie; Willem Matthijs, zoon van Willem Groot en Cornelia Stoop; Johannes Jacobus, zoon van Andreas Boekei cn Cath. dc Groot; Cornclis, zoon van Jacob Spccts en Trijntje Kuiper. Ondertrouwd: Simon Petrus Vlugt, 27 jaar, land bouwer en Anna Catharlna Pronk, 25 jaar, zonder der beroep, beiden won. te Warmenhuizon. Gehuwd: Geene. Overleden: IJbcltjo Hendriks van der Hang, 33 laar, echtgcnoote van Ocbcle Roel van der Wal;. Jan Wildeboer, 37 jaar. echtgenoot van Cornelia Wildeboer; Geertruida Johanna Hendrica ter PI egt, Ti j.-.nr. weduwe van Jacobus Johannes Oudshorn. Nicolaas Slot, 51 jaar, echtgenoot van Cornelia Meurè. Over de maand September werd aan de veiling alhier verhandeld: 154.645 Kg. aardappelen. 63.010 Kg. slaboonen, 1845 Kg. snijhoonen, 5775 Kg. bieten, 4900 Kg. peen. 68.175 Kg. gele nep, 127.175 Kg. gele uien, 88.425 Kg. roode kool, 18.850 Kg. gele kool, 649.450 Kg. gewone witte kool. 1300 Kg. Dccnschc witte kool, zllveruien. Ter vergelijking de cijfers over September 1933: 266.989 Kg. aardappelen, 22.677 Kg. slaboonen, 1532 Kg. snijhoonen, 8975 Kg. bieten, 11.775 Kg. peen, 81.935 Kg. gele nep, 96.6610 Kg. gele uien. 176.000 Kg. roode kool, 38.325 Kg. gele kool, 505.750 Kg. gewone witte kool, 7700 Kg. Deensche witte kool, 550 Kg. zilveruien. De omzet bedroeg in September 1934 f 25.057.31 te gen f25.14327 in September 1933. Algemeene vergadering van de Mij. tof Nut van 't Algemeen.in de zaal van den heer Slikker. Deze vergadering droeg een feestelijk karakter, we gens het vijftigjarig lidmaatschap van den heer Swan De vice-voorzitter, de lieer Swan, opende de ver gadering. Vervolgens werden door den secretaris, den heer Rijpma, de notulen voorgelezen en goed gekeurd. Een schrijven van het Hoofdbestuur dat 16 Nov. a.s. het 150-jarig bestaan van het Nutsdepartement zal worden herdacht cn dat dc Algcm. Vergadering, die anders In Mei wordt gehouden, nu wordt sa mengevat op 16 Nov. Wegens vertrek van Ds. Seulijn is door deze ont stane vacature gekozen dc heer P. Slot Tot voor zitter is gekozen dc heer Jb. Swan Sr. Verslag bibliothecaris. Aan 41 lezers waren f>18 boeken .uitgegeven. Ontvangsten'f 62.40%, met in begrip van saldo vorig jaar, groot f 36.39%. Uit gaven f 24.10, batig saldo f 38.30%. Rekening en verantwoording van den penning meester. De heer Rijpma bracht verslag uit, de ontvangsten hadden bedragen f 117.64, uitgaven f 126.22. nadeelig saldo f 8.58. Ook de begrooting was allesbehalve rooskleurig. Ze. sloot in ontvangst en uitgaaf op f110, met ra ming van een nadeelig saldo van f24.—. De heeren H. Slikker en P. Rempt werden ver zocht de rekeningen na tc zien en verklaarden alles in orde te hebben bevonden. Gezien de finantieele moeilijkheden achtte de vergadering het gcwenscht om het Hoofdbestuur te verzoeken het quotum to verlagen. Mocht dit niet haten, dan zouden we genoodzaakt worden een plaatselijk Nut op te richten, iets wat toch niet gcwenscht is. Bespreking winterseizoen. Verschillende onder werpen van sprekers zijn besproken is bes1otc?n om voor het komende seizoen aan tc schrijven: 1. J. P. Strijhos uit Haarlem; 2. G. Pilger uit Amster dam. en de laatste avond te vullen met eigen krachten en dit in handen fe geven van den heer Slikker. Hierna volgde sluiting. Z IJ P E OUDESLUIS. In de Donderdagavond gehouden vergadering van de dansclub T.O.P., ten huize van Mevr. IckeZan der. is besloten dit jaar do lessen en dansavonden te houden in het café van den heer J. Kreijger alhier. Door de Hoofdbesturen van S.D.AP. en N.V.V. is in kort besloten, inzake een betere voorziening in den noodtoestand der werkloozen in Nederland, een krachtige artie daarvoor te voeren en als sluitstuk, de geheele bevolking door middel van een petition nement daaraan te laten deelnemen. Dit petition nement omvat een zestal zeer urgente punten, welko voor directo inwilliging vatbaar zijn. In de voor enkele, dagen geleden gehouden ver gadering der Z.B.B. is besloten deze actie ter hand to nemen voor Zijpe en Wieringerwaard, en zullen nis inzet binnenkort een tweetal vergaderingen be legd worden.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15