Kantongerecht ie Alkmaar. Mushalong Radioprogramma DE STRIJD TEGEN HET STRAATLAWAAI. Een hardhandige schoolmeester. ZITTING VAN VRLJDAO 5 OCTOBER. II e i 1 o o —Hoorn. EEN WOORDENRIJKE OPPOSANT. De reserve-kapitein L. G. te Haarlem was on langs bij verstek veroordeeld tot f 30 boete of 20 da gen oj) grond van het feit, dat hij op 20 Mei j.1. onder Ileiloo op den Rijkskunstweg met een on verantwoordelijke snelheid was ingereden op een door den loodgieter Wocstenburg uit Hoorn bestuur den auto, waarmede men kalm rechts van den weg reed en een tamelijke schade had aangericht. Per soonlijke ongevallen bepaalden zich tot een gebro ken tand van een der dochtertjes van den driftlgen reserve-krijgsman. Zooals wel werd gevreesd, nam de kapitein met dit vonnis geen genoegen en was hij in verzet ge komen. Met veel papieren verdedigings-materiaal, situatie-teckcning en zijn vrouw nis getuige A dé charge. was hij aangerukt on trachtte met een vloed van woorden de getuigenverklaringen van den loodgieter en diens medepassagier Van Harder wijk. mitsgaders do waarnemingen van den ge meenteveldwachter, krachteloos te maken. Maar mijnheer de ambtenaar, door opposant hardnekkig „griffier" genoemd, bleek niet voor rede vatbaar en drong aan op bevestiging van het vonis, hoewel do opposant naar zijn meening door zijn allcronbehoor- lijkst rijden wel een zwaarder straf had verdiend. A.s. week schriftelijk vonnis. A lkmaar. HF.T RUISCHEN DER ZEE I.EERT HEN ZINGEN. Het is merkwaardig hoeveel muzikale krachten er schuilen onder machinisten van stoombooten. Bij gebrek aan 'n baan ontpoppen zij zich geregeld als straatzangers, waarmede we dan stereotiep kennis maken voor den kantonrechter. Zoo was het ook gesteld mot Geurt van B., thans staatslogé wegens het misdrijf, bedreiging, die op verschillende tijd stippen te Bergen en Alkmaar, met of zonder zijn mede vocale kustenaar Barend van W., zonder de vereischte vergunning een uitvoering had gegeven en het bescheiden onverplichte honorarium had ge beurd. Geurt verscheen thans in do weinig flattce- rendc pilow-smoking, die het Rijk beschikbaar stelt voor zijn pensiongasten, gaf de feiten volmondig toe. onder mededeeling der dwingende motieven, geldgebrek en dakloosheid, en werd veroordeeld in totaal tot 6 boete of 5 dagen. Alkmaar. DE VERBALISANT WAS GEEN KAMELEON. Do voortgezette behandeling om het urologisch proces contra den koopman Piet Z. te Alkmaar, bracht den verdachte niet de gehoopte zegepraal. Agent Agricola bevestigde in allo opzichten zijn proces-verbaal en verdroeg zelfs zonder uiterlijke ontroering do togen hem geopperde verdenking, een valsche eedsaflegger te zijn. Aangenomen werd de. schuld van verdachte en volgde veroordeeling tot f2 boete of 2 dagen, Egmon d-B i n ne n. EEN ONAANGENAME ONTMOETING. De landman J. Appeldoorn te Egmond-Binnen bracht in den avond van 12 Augustus met zijn auto eenige familieleden naar den trein en werd alstoen op den Heerenwcg onder Castricum op barbaarsche wijze aangereden door een wilde over den weg racende vrachtauto, met gevolg dat Appeldoorn met zijn wagon van den rijweg werd gestooten en met het heclo gevalletje in een stuk bouwland terecht kwam. Do vrachtauto reed door en stopte wel een eind verder een oogenblik, doch reed daarop weer voort, zonder dat aan het geroep van „stop" door een zoon van Appeldoorn, gevolg werd gegeven. Niettemin werd te Egmond-Binnen do vermoedelij ke dader van deze brutale aanrijding opgespoord en bleek dit te zijn de wolbekende Simon R. uit Beverwijk, die reeds meermalen voor dergelijke grappen terecht stond. D hoeren hadden verkeerd in kermisstemming, een der passagiers, nota bene een werkloozo grond werker, was door de politie te Egmond-Binnen in arrest gesteld wegens dronkenschap! Ook gezegde chauffeur. Simon R.. bleek in staat van dronkenschap te hebben verkeerd en zijn auto was dien avond in beslag genomen. Bedoelde Simon R., voor den Alkmaarschen kan- tonrecher geen onbekende, stond heden terecht, doch ontkende zoowel de aanrijding als de dronkenschap. Het eenige wat hij had bemorkt. was een harde klap, doch zijn auto was onbeschadigd, op een ge sprongen band na. Do verdachte had als getuige 6. décharge nog mee genomen 'n paar kennissen, die in b2doelden avond met hem waren mocgoreden en in zijn gezelschap hadden vertoefd. Dat waren dan genoemde grond werker, dio in de auto had zitten maffen en later we gens dronkenschap was ingerekend en een betonwer- FEUILLETON. door GEORGE GOODCHILD. 20. Hij wandelde naar buiten, en MacBride stond zich peinzend achter op het hoofd te krabben. Het was hem juist te binnen geschoten, dat Mushalong van de partij was, en dat feit maakte do daad van Mario LouUe des te eigenaardiger. Toen Fonnimore de kleine blokhut van Marie Louise bereikte, was zij al druk aan het pakken. Do slede Blond buiten de deur, en er waren reeds ver schillende groote pakken op geladen. Het was hem duidelijk,, dat het geen ijdel gezwets van haar was gBWOOBt „Ik wilde gaarne eens met je praten" zeide hij. „Ik heb het erg druk." „Dat merk ik.' „Wat wil U mij zeggen?" „Ik wilde je vragen om met die zaak uit te schei den. Ik zal binnen een week een paar menschcn van hier zenden en..." „Binnen een week ik al een twee honderd mijl noordelijk zijn. Misschien U wel denken, dat mannen vlugger rejzen dan Marie Louise. Tlens! Ik doe tien mijl per dag meer, omdat zij niet zulke goede honden hebben als ik. Ik eens met Henri mede ge weest naar Nome in Alaska. Toen ik was vijftien, en de arme Henri gedurende twee maanden erg ziek. Mom Dieu! Ik ben geen kind!" „Ik weet, dat je den moed hebt van een tijger, doch hoe het ook zij, dit is zeer riskant..." „La la la lal U overdrijven een beetje." Zij wuifde hem terug, maar toch poogde hij haar van het plan af te brengen, doch het werd hem spoedig duidelijk, dat niets in de wereld er haar van terug zou houden. „Koppig als een muilezel!" zeide hij. „En U lijken wel een papegaai", kaatste zij terug. „Allemachtig wat een kleine kat! Maar toch be wonder ik jouw flinkheid", zeide hij. „Mogelijk ik daar plezier van hebben", merkte zij op, „Ik mij hier al veel te lang oprollen, en alleen kcr uit Velzen, die ook niet anders dan een harde klap had gehoord. Tegen verdachte, die hardnekkig alle schuld bleef ontkennen en beweerde slechts 2 glazen bier te heb- ben geconsumeerd, eischto de ambtenaar, na een niet bepaald vriendschappelijk betoog, f60 boete suhs. 30 dagen hechtenis, benevens ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van maanden. De kantonrechter zal a.s. week schriftelijk vonnis wijzen. Castricum. PLEEGGZUSTER AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Als gevolg van een onjuiste manoeuvre van den chauffeur Arie S. te Castricum, die op een wegkrui- sing nabij den Stetweg het van rechts komende ver keer geen voorrang gaf, geraakte mej. J. Harms, 'n verpleegster, met haar rijwiel voor de auto en met het hoofd voor de wielen. Gelukkig kon de cauffcur nog door tijdig remmen een misschien doodelijk onge luk voorkomen. Ook voor den chauffeur was dit een voordeel, omdat hij nu niet ter zake dood door schuld, doch voor een eenvoudige overtreding te recht stond en niet zwaarder word gestraft dan met f 15 boete of 10 dagen. De zoo wonderbare gespaarde zuster mocht de hartelijke gelukwensch van kanton rechter en ambtenaar bij de behandeling dezer zaak in ontvangst nemen. Tcxel-Schagen. DAAR DIENT EXTRA OPGEPAST TE WORDEN. De beruchte coupure in den Westfrleschen dijk on der Schagen geeft dikwerf aanleiding tot verkeers ongevallen en zoo was op 19 Augustus de motorrijder Pieter W. uit het Zand, gom. Zijpe, door zijn in alle opzichten „links" rijden de oorzaak, dat hij in aan rijding kwam met een door den heer J. J. Verberne van Texel bestuurden auto. De heer Verberne be kwam daardoor behalve schade aan zijn wagen, ook nog 'n vrij ernstige wond aan den pols, die later aan boord van de Texelsche boot nog verbonden moest worden. De motorrijder, heden ter zake overtreding van ar tikel 22 Motor- en Rij wiel wet, althans art. 5 Motor en Rijwielreglement als verdachte gedagvaard, was niet verschenen. IIij werd nu bij versték veroordeeld tot f20 boete of 10 dagen met toewijzing van de ci viele vordering voor geleden schade aan den lieer Verberne ten bedrage van f 19. Broek opLangendij k-A lkmaar. 'N ONAANGENAME CARAMBOLE. Onbekendheid met de plaatselijke situatie wa9 op 31 Augustus oorzaak, dat de vrachtrijder en chauf feur Jan de W. uit Broek op Langendijk op den Schelphoek te Alkmaar bij het passceren van de voor hem niet waar te nemen Compagniestraat, in aan rijding kwam met een door den broodbezorger G. Wijn bereden bakfiets. Natuurlijk legde déze heer als de zwakste het loodje en werd met zijn bakfiets legen den muur en omver „gekwakt" zooals hij het noemde, tot schade van de broodjes en een van de schoenen van den bakkersknecht. De beide pechvogels ontmoetten elkander heden on der meer gunstige omstandigheden voor den kanton rechter en had daar, dank zij de gewilligheid van den vrachtrijder, een tamelijk aangename zakenrege- ling plaats. De vrachtrijder werd veroordeeld tot slechts f 1 boete of 1 dag en betaalde aan den broodexpedient 5 gulden voor een paar nieuwe stappers. Als de bakker vergoeding verlangt voor zijn be dorven broodjes, z*al hij zelf in actie moeten komen. MAANDAG 8 OCTOBER. HILVERSUM (301.6 M.) A.V.R.O.: 8.00 Ochtendmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Muziek ter nabetrachting; 10.30 Voordracht; 11.00 Orgelconcert; 12.00 Lunchconcert; 2.15 Gramo- foonmuzek; 3.00 Voordracht; 3.30 Gramofoonmuziek; 4.00 Verz. zender; 4.15 Gramofoonmuziek; 4.30 Cau serie door Max Tak; 5.30 Concert; 7.00 Solistencon- cert; 7.30 Dr. Jan WaJch „Het nieuwe tooneelseizoen" 8.00 Vaz Dias; S.05 Concert; 9.25 Radio-tooneel. Studio opvoering; 10.00 Concert; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Dansmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schritlezing en meditatie; 8.15 Mor genconcert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. lectuur; 11.30 Zangplaten; 12.00 Politieher.; 12.15 Gramofoon muziek; 12.30 Salon-orkest; 2.00 Voor scholen; 2.35 Gramofoonmuziek; 2.45 Wenken voor de keuken; 3.15 Cursus knippen cn stofversieren; 3.45 Verz. zon der; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Gramofoonmuziek; 5.15 Concert; 6.30 Vragenuurtje; 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Vragenuurtje; 8.00 Piano spel; 8.15 Een Knapenkoor; 9.00 K. Lantermans „Folk- Jore en do leek"; 9.30 Vaz Dias; 9.40 Orgelconcert; 10.40 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.35 Accordconspel; 8.20 Gev. Concert; 8.40 Idem; 9.40 Concert; 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 7.35 Gramo foonmuziek; 10.30 Idem. BRUSSEL (322 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 5.40 Idem; 7.05 idem; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Orkestconcert; 10.30 Dansmuz. KALUNDBORG (1261 M.1 UJ20 Strijkorkest; 2^0- Instr. ensemble; 7.50 Om roeporkest; 9.35 Idem; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 3.20 Omroeporkest; 5.50 Gramofoonpl.; 8.20 Gev. progr.; 9.50 Kamermuziek. HAMBURG (332 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 6.20 Gev. progr.; 8.20 „Cre do" uit de „Hohe Messe" van Bach; 10.20 Omroep orkest; KEULEN (456 M.) 3.20 Concert; 6.50 Sehrammelmuziek; 8J2Q Groot or kest; 9.50 Gramofoonmuziek. DAVENTRY f1500 M.) 1.20 Studio-orkest; 5.35 Dansorkcst; 10.20 Orkest; 11.35 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M 7.09 Gramofoonmuziek; 7.57 idem; 8.10 idem; 9.10 Concert; 9.35 Kamermuziek; 10.15 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1648 M.) 12.20 Concert; 8.20 Kamermuziek; 10.50 Dansmuz. MILAAN (389 M.) 4.30 Dansmuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Pop. concert; 9.05 Kamermuziek. maar het huishouden voor Henri doen. Het mij goed doen in oen tent slapen, en over de sneeuw te glij den. Ik het zooeven nog aan de honden vertellen zij begrijpen het, en lachen óók." Zij bootste het lachen van een hond verwonderlijk goed na, en een antwoord kwam van buiten de blok hut. „Dat is Bule Jim', zeide zij. „Hem ik maken den leider." Hij bleef bij haar al den tijd, dat zij aan het pak- kan WB8* De honden waren gevoed, en zij haalde hen uit de hokken, en spande hen voor de slede met vaardige handen. Blue Jim was een prachtige-wolfs hond, met een gebit, hetwelk goed genoeg geweest zou zijn voor een wolf uit de bosschen. Hij zag er wild genoeg uit, maar toen Marie Louise hem aan haalde, probeerde hij haar gezicht te likken met zijn lange, vuurroode tong. Tusschen do verschillende kampeerbenoodigdhe- den waren verschillende paren snccuwschoenen, een geweer en eenige kleedingslukken van ruw geiten- vel. De bespanning was schilderachtig, en Blue Jim droeg oen kap met bellen over zijn fijnbesneden kop. De rest van het span was niet van de klasse van Blue Jim, maar het waren toch taaie exemplaren. Mario Louise zette den kachel af, en zuchtte, toen zij de deur achter zich sloot. „Ik hoop bij God, dat je or doorhoen zult komen", zeide Fonnimore. „Wat mij kunnen overkomen" antwoordde zij. „Wolven? Zij terugschrikken van een brandende toorts." „Soms." „Ik zeggen au revolr", zeide zij. „En ik dien weg nemen, zoodat niemand mij zien." Hij drukte haar gehandschocnde hand, en een paar seconden later klapte de zweep en vlogen de bondon over de sneeuw. Spoedig was zij verborgen door het dikke hout. Fennimore draaide zich om, en bad hot gevoel, daat hij haar had moeten terug houden op welke manier dan ook. Het hart van Marie Louise klopte snel, toen haar slede door de sneeuw gleed. Het behoorde allemaal bij haar romance, en zij was blij, dat het er van ge komen was. Mushalong mocht al dood zijn, maar zij zou hem vinden. Wanneer hij nog leefde en weg kwijnde, dan kon zij hem verplegen. Het feit, dat zij zijn vrouw was, gaf haar dat voorrecht. Natuurlijk waren de anderen er ook nog de man en de vrouw. Zij zou zoo goed zijn ook hen te helpen, doch het was Mushalong, die haar geheele geest in beslag ROME (421 M.) 4.20 Concert; 5.15 Gramofoonmuziek; 9.20 Gev. programma. WEENEN, (507 M.) 4.35 Gramofoonmuziek; 7.05 Concert; 8.50 Piano; 10.10 Jazz-muziek 11.20 Gramofoonmuziek.' WARSCHAU (1345 M.) 3.05 Salonorkest; 4.20 Zangvoordracht; 7.20 Pop. muziek; 9.20 Concert; 9.35 Filmmuziek; 10.25 Dans muziek. BEROMUNSTER (540 M.) 3.20 Kamermuziek; 4.20 Zang; 7.10 Omroeporkest; 8.30 Concert DINSDAG 9 OCTOBER. HILVERSUM (301.6 M.) A.V.R.O.: 8.00 Ochtendmuziek; 9.00 Klassiek pro gramma; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Muziek ter na betrachting; 10.30 Pianorecital; 11.00 Kook- en bak- praatje; 11.30 Operette-fragmenten en koormuziek; 12.00 Orkest v. h. Rembrandt theater te A'dam; 1.30 Gramofoonmuziek; 2.00 Arnh. strijkkwartet; 3.00 Knipcursus; 4.00 Verz. zender; 4.15 Gramofoonmuziek 4.30 Radiokinderkoorzang; 5.00 Voor kleinere kinde ren; V.P.R.O.: 6.30 Bijbel vertellingen; A.V.R.O.: 6.00 Omroeporkest; 7.30 Engelsche les vopr bcg., 1ste les; door Fred Fry; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Omroeporkest; 9.00 Zangdeclamatie; 9.20 Studioconcert; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Dansmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuz.; 10.30 Muziekuitz. voor fabr.; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsd. halfuurtje; 12.00 Politieher.; 12.15 K.R.O. Boys; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Modecursus; 4.00 Verz. zender; 4.15 K.R.O.-orkcst; 5.00 Gramofoonmu ziek; 5.15 K.R.O.-orkest; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.10 K.R.O.-orkest; 6.40 Esperanto-cursus; 7.00 Politieher. *.15 Vragen van heden en toekomst; 7.35 Gramofoon muziek; 8.15 Vaz Dias; 8.20 Aansl. met Heek, A'dam; 9.10 Gramofoonmuziek; 9.15 Symphonieorkest; 10.15 De uitvinder van den tandenborstel door L'Abor; 10.30 Vaz Dias; 10.35 K.R.O.-orkest; 11.05 Do kapel .Marek Weber; LUXEMBURG (1304 M.) 7.35 Concert; 8.20 Concert; 8.40 Idem; 8.55 Pianore cital; 9.35 Concert; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Omroeporkest; 1.30 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.15 „Christus Vincit" van Liszt. BRUSSEL (322 M.) I.30 Concert; 8.20 Orkest; 9.20 Idein; 10.30 Dansmu ziek. KALUNDBORG f1261 M.) II.30 Strijkorkest; 2.20 Omroeporkest; 9.30 Opera muziek; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 5.50 Gramofoonmuziek; 7.30 Omroeporkest; 9.40 Mozartpr.; 10.10 Gev. pfogr. HAMBURG (332 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 7.30 Omroeporkest; 10.20 Orkestconcert; Geboren en getogen in het noorden, boezemde de nacht en de wildernis haar geen vrees in, en de ont beringen van zulk een tocht had zij reeds eerder on dervonden. Wat beteekende voor haar sneeuw en vorst en een felle wind, wanneer de man, dien zij in het geheim lief had, haar hulp noodig had? Of schoon hij het nooit to weten zou komen, en de droo- men uit haar kindsheid op niets zouden uiüoopen, zou het voor haar toch een voldoening zijn, dat zij een oude schuld zou afbetalen, welke onder geen voorbehoud door Mushalong's gedachtelooze grap was komen te vervallen. Zij kon het, hem door die godachteloosheid vergeven, want hij had niet de be doeling gehad haar willens en wetens tot zijn slacht offer te maken. „Arme Mushalong!' mompelde zij. Waarom zij altijd, dat bijvoegelijk naamwoord uit koos, was moeilijk te zeggen; misschien wol door de omstandigheid, dat het moederlijk gevoel sterk in haar ontwikkeld was. Zij moederde over haar woeste honden, en wenschte ook over Mushalong te moede ren, die zoozeer een vrouw noodig had om zijn avon tuurlijk leven af te sluiten. Zij reed den zwarten nacht tegemoet, totdat zelfs Blue Jim zijn kop om draaide, om aan te duiden, dat hij er genoeg van had. En daar, in de absolute stilte, sloog Marie Louise haar kamp op, cn sliep als een kind, terwijl het noorderlicht flitste. HOOFDSTUK XIV. Ontberingen. Terwijl Marie Louise over de met sneeuw overdek te prairio trok, leden Mushalong cn zijn metgezel len, twee honderd mijlen noordelijk, mateloos. De rivieren en kreeken waren met een dikke ijslaag be dekt, en het eenige, wat Mushalong onder deze om standigheden kon doen, was een gat te kappenin het ijs, en te probeeren, een vischjo te verschalken. Spoedig zou dat evenwei onmogelijk worden, en zou slechts het geweer den hongerdood kunnen bezwe ren. Het was eigenaardig, hoe langzaam Katc en Bel- don den toestand in zich opnamen, zooals die werke lijk was. Tot op heden hadden zij de kwestie van de voedselvoorziening rustig in Mushalong's vaardige handen gelaten, in de veronderstelling verkeercnde, dat deze op dat punt wonderen kon verrichten. Ge durende eenigen tijd had het er allen schijn van, dat hun vertrouwen gerechtvaardigd zou worden, doch er kwam een dag. dat Mushalong. ondanks al zijn kennis van het land en zijn schotvaardigheid, met ledige handen thuis kwam. Dien nacht gingen Het K.N.A.C. schildje voor voorstanders van meer stilte. Met het oog op haar actie voor meer stilte, heeft do Koninklijke Nederlandscho Automobiel Club een plaquette laten ontwerpen, waarvan dc bedoeling is, dat deze door alle automobilisten en motorrijders, die sympathiseeren met dc actie tegen hel straat- lawaai, op hun voertuig zal worden aangebracht, teneinde op deze wijze een duidelijke propaganda voor meer stilte te voeren. Ilct spreekt vanzelf, dat zij, die dit schildje zullen voeren, daarmede zekere verplichtingen op zich ne men. Zij geven daarmede te kennen, dat zij het hunno bijdragen om te komen tot vermindering van bet straatlawaai en zich dus scharen bij de groep van automobilisten en motorrijders, die met de K.N.A.C. van mecning zijn, dat ook al zal het straatlawaai, dat door andere weggebruikers wordt veroorzaakt, daar door niet verminderen, zij toch tot plicht hebben om op automobielgebied alles te doen, wat in hun ver mogen ligt om tot meer stilte op straat en weg to komen. Het schildje is op uiterst eenvoudige wijze uitge voerd. Het hoofd motief er van wordt gevormd door een roode S, in vorm gelijkend op de nieuwe waar schuwingsborden. Aangezien de K.N.A.C. in liaar actie zoowel auto mobilisten als motorrijders wenscht te betrekkon, word het noodig geoordeeld de plaquette ook in twee verschillende grootten te doen vervaardigen, met dien verstande, dat dc grootste bestemd is voor het gebruik op automobielen en de kleinere op motor rijwielen. „Een mensch, die geen wordt niet opgevoed". slagen krijgt, Men schrijft uit Montfoort aan de N. R. CU Een zoontje van den melkhandelaar H. B. van R., leerling van de R.K. Jongensschool, alhier, \verd tijdens de lesuren door het hoofd der school T. II. B. F. onderhanden genomen. Om een luttel feit wer den den knaap eenige vuistslagen toegediend. Ten slotte kreeg hij klappen met een stok in den nek, welke zoo hevig aankwamen, dat de striemen bil thuiskomst van den iongen nog zichtbaar waren. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en de heer van R. was niet van zins. voor zoover hij mededeelde, zijn jongen naar dc R.K. Jongensschool terug te zenden. Hij heeft aangifte van mishandeling gedaan bij de politie, die van een en ander proces-verbaal heeft opgemaakt. Het hardhandige hoofd der school is voor een zelfde feit vroeger door de rechtbank veroordeeld, waarbij hem een voorwaardelijke straf werd opge legd. KEULEN (456 M.) 3.20 Nieuwe muziek op volksinstr.; 5.35 Concert; 6.20 Dansmuziek. DAVENTRY (1500 M.) 1.20 Orkest; 4.50 Concert; 5.35 Russische muziek; 10.40 Kwintet; 11.35 Lew Stone en zijn band. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.09 Gramofoonmuziek; 7.50 Idem. PARIJS RADIO (1648 M.) 12.20 Concert; 7.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Gev. progr.; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (360 M.) 4.30 Concert; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Operet te-uitzending. ROME (421 M.) 4.30 Kamermuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8-05 Concert; 9.20 Iclem; 9.50 Pop.- en dansmuziek. WEENEN (507 M.) 3.50 Dansmuziek; 6.50 Operettemuziek; 10.10 Ka mermuziek; 11.05 Orkestconcert; WARSCHAU (1345 M.) 3.05 Pop. muziek; 5.35 Idem; 6.50 Vioolrecital; 7.20 Operette. 10.25 Pop. muziek. BEROMUNSTER (540 1f.) 3.20 Omroeporkest; 5.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Opera. zij met razenden honger naar bed, en voelden zij de koude tot op het gebeente. Toen was het, dat zij beseften, hoe dicht zij bij den dood waren. Bij do intense koude, waren regelmatige maaltijden een gebiedende noodzakelijkheid, want het verlies aan lichaamswarmte was ontzettend. Onvoldoende voe ding bracht een gevoel van slupte teweeg. Zi) wan kelden als zij door de diepe sneeuw worstelden, en het vertrouwen in hun gids werd hoe langer hoo kleiner. „Wij hadden dezen weg niet moeten nemen" klaag de Beldon. „We zouden dien handelspost gehaald hebben, indien we dat geprobeerd hadden." „Het is nu te laat om daarover te praten," zeido Kate. „Mushalong was van meening, dat het te ris kant was, en bovendien hoopte hij al eerder op de hulpbrigade to stuiten." „Het was dwaasheid om één of andere hulpbriga- dc te verwachten. Die Indiaan naill liet geld, zonder er ook maar een oogenblik over te denken de bood schap af te leveren. Mushalong had zulks moeten weten." Kate was te uitgeput, om nog eenig antwoord to kunnen geven. Do ontberingen van de afgeloopeu weken sloopten haar. Ieder uur was voor haar een ware kwelling, en zij begon het gezicht van sneeuw te haten. Om het nog erger te maken, kreeg zij. door de verblindende terugkaatsing van dc zonnestralen op de sneeuw, een ontsteking aan haar oogen. Mushalong had hiervoor een geneesmiddel, doch uit ijdelheid had zij tot nog toe geweigerd er gebruik van te maken. Hot bestond uit het zwartmaken van gedeelten van het gelaat met root, dat geschrapt werd van den onderkant der kookpannen. Haar el lende werd op het laatst zoo groot, dat zij tenslotte genoodzaakt was zich aan die bewerking te onder werpen, en zij voelde zich heftig verontwaardigd, haar sciioonheid op een dergelijke manier te zien misvormd. Een week van stekenden zonneschijn werd gevolgd door een bitter snijdenden wind en sneeuw, en het was moeilijk te zeggen, welke be proeving erger was. lederen dag keek Mushalong met critische oogen naar zijn metgezellen, alsof hij wilde peilen, hoelang zij het nog zouden kunnen volhouden. Met zichzelf had hij maar weinig me delijden, want, vreemd, als het moge schijnen, was in de één of andere beproeving voor hern altijd nog een zekere mate van genoegen gelegen. Mushalong was nooit werkelijk gelukkig, tenzij hij ergens voor moest vechten. Beldon was een grand of twee in zijn achting gestegen, want hij was veel meer kerel dan hij tevoren ooit geweest was. 5Vordt .vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2